PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Degerli techturkey fikirlerine ihtiyac var 40.000 lira butceyle is kurma konusu

Smt_Krblt
06-04-2017, 08:55
Konuyu telefondan acmak zorundayim yazim yanlislarim icin ozurdilerim.

40.000 lira gibi bir butce mevcut, edirne'nin kesan ilcesinde bir is kurma planim var burada yasadigim icin. 6 ay kadar oto yikama islettim fakat hem uzun donemde gelecek gormedigim icin hemde apartman altinda ve apartman sakinleri sorunlar cikarttigi icin kapattim. Yas artik 22 oldu universite okundu gelindi. Okudugum bolumde sektorde alimlar durdu vesaire is basa dustu.

Isin kafamiza yatmasi durumunda butce tabiki bi sekilde arttirilabilir degerli fikirlerinize gercekten ihtiyacim var 1 aydir tatildeyim ve beynim 10 santim falan buyumustur dusunmekten.

Simdiden eksik olmayin.

Yogi
06-04-2017, 09:11
Askerlik işini halletmediysen askere git gel
Ekonomi bu haldeyken ben iş yeri açmazdım

HaKo
06-04-2017, 09:12
gir biyere çalış bence , 40 bin liraya iş kurulmaz. kurulurda elinde bir kuruş sermayen kalmaz. öz sermayen olmadan da dönmene imkan yok şu şartlarda.

STP
06-04-2017, 09:16
trakyada ufak meblaglı araclar cok satılıyor r19 uno tempra tıpo vectra b gıbı, alım satım yapabılırsın.

anıl turan
06-04-2017, 09:22
madem trakyadasin ben olsam koyun alırdım 40-50baş falan, damızlık - süt girerdim Allah ne verdiyse..

kurban bayramıda yaklaşıyor. dam yapmak için cok bir şeye ihtiyacın yok basit bir iskele şöylede bir çatı paneli işini görür

Karboline Catı Panelleri (http://karboline.com/)

fthdrn
06-04-2017, 09:26
Ustası olmadığın hiç bir işe girişme..

mikelazi
06-04-2017, 09:41
1.5sene önce 37 yaşında bir dostumuzun.300bin tl sermayesi ile.istanbulda iş yok diyip.balıkesire gitti.ayvalık,edremit te 2-3 dükkan açtı kapattı.biz ona parayı bankaya-euro-dolara yatır git bir yerde çalış desekte anlatamadık.en azından balıkesirde emlak fiyatları baya düşükken 2-3 daire al dedik.onuda yapmadı.

en son eşinin memleketinde manav açtı onuda batırdı.şimdi eşindende boşandı, babasının evinde kalıyor.petshopta çalışıyor.

parayı bulunca tekel bayiisi açıcakmış çok para varmış o işte :)

yani şu sıralar para daha değerli.yaşınız genç sağda,solda biraz çalışın piyasayı görün.zamanla tecrübe sahibi olup kendi kararınızı,kendiniz daha rahat verirsiniz.

not:kadıköyde tekel-sayısal bayisiyim.

Emre Akçay
06-04-2017, 09:41
Keşan konumu itibari yazlık bölgelere yakın. Erikli-Enez-Yayla-Mecidiye vs. Yazlıklar için mobilya alım satım, çim işine falan girerdim ben olsam. Enez'deyken de düşünmüştüm de kısmet olmadı.

CeSaNCeEm
06-04-2017, 09:46
Şu piyasada dükkan açmak çok akıl karı değil heleki sermayen yoksa. Al sat denemeni tavsiye ederim kaybın olmaz paran malında olur en azından.

dirk
06-04-2017, 09:53
Paranla bi şekilde bi yatırım yap. Maaşlı biyere gir çalış.Biriktirmeye devam. Kimse Önünü göremiyor. Gıda sektörü bildiğim kadarıyla tekstil sektörü o bölgede iş yapabilir.

Tunacan
06-04-2017, 09:56
Şu ekonomik durgunlukta ne yaparsan yap zarar etme olasılığın çok fazla.
En mantıklısı biraz sabredip maaşlı olarak bir yerde çalışmak ve paranı da uygun bir getiri aracına bağlamak olacaktır.

mikelazi
06-04-2017, 10:05
doğma büyüme istanbullu bir arkadaşımın zonguldakta dededen kalma 20 dönüm arazisi var.

5 senedir ankaradan tiftik keçisi alıp kurban bayramında zonguldakta satıyor.

son 2 senesinde ist.te birer daire aldı.kamyonet kasasında makarasına başlamıştı.şimdi tır dorselerinde taşıyor.

TayfunS
06-04-2017, 13:27
doğma büyüme istanbullu bir arkadaşımın zonguldakta dededen kalma 20 dönüm arazisi var.

5 senedir ankaradan tiftik keçisi alıp kurban bayramında zonguldakta satıyor.

son 2 senesinde ist.te birer daire aldı.kamyonet kasasında makarasına başlamıştı.şimdi tır dorselerinde taşıyor.

Hayvancılık becerebilen için çok çok güzel getirisi olan bi iş. 3-5 düve ile başlayıp koca koca açık besilere kadar büyüyen adamlar var. B*ku bile para

i love jdm
06-04-2017, 13:32
Klişe olucak ama, bence bi işe gir. Boş zamanlarında kpss çalış, memur ol sırtını devlete daya.

rain man
06-04-2017, 13:43
Hayvancılık tavsiye edenler olmuş. Evet para getiriyor ama meşakkati de fazla. Ayrıca başına adam koyayım 2bin vereyim benim 200binlik hayvanlara baksın diye bi dünya yok. Başında sen duracaksın bu tarz işlerin, anlayacaksın da. Amcam bi ara sağlam bi birikmişi varken 60indan sonra bu hayvan tavuk yumurta işlerine merak sarmıştı. Anlatırken tatlı tatlı gidiyor da baktı gördü sen anlamaz ve başında durmazsan kimse senin cebine para koymaz
Diye. Tavsiyem anladığınız işi yapın iki kuruş fazla kazanacaksınız diye kendi dükkanınızla bu işe girmeyin.

miNNic
06-04-2017, 14:03
1.5sene önce 37 yaşında bir dostumuzun.300bin tl sermayesi ile.istanbulda iş yok diyip.balıkesire gitti.ayvalık,edremit te 2-3 dükkan açtı kapattı.biz ona parayı bankaya-euro-dolara yatır git bir yerde çalış desekte anlatamadık.en azından balıkesirde emlak fiyatları baya düşükken 2-3 daire al dedik.onuda yapmadı.

en son eşinin memleketinde manav açtı onuda batırdı.şimdi eşindende boşandı, babasının evinde kalıyor.petshopta çalışıyor.

parayı bulunca tekel bayiisi açıcakmış çok para varmış o işte :)

yani şu sıralar para daha değerli.yaşınız genç sağda,solda biraz çalışın piyasayı görün.zamanla tecrübe sahibi olup kendi kararınızı,kendiniz daha rahat verirsiniz.

not:kadıköyde tekel-sayısal bayisiyim.

Malesef Edremit ayvalık tarafında yeni 3+1 daireler 300.000 den başlıyor. Bazen şaşırıyorum güzel Ülkeme

canozgur106
07-04-2017, 00:41
Ne yazık ki paranın pul olduğu bu zamanda sermayeni yatıracağın işi çok çok iyi seçmelisin ..Yaşın çok genç bi yerde çalışıp üstüne alım-satım yaparak koyabilirsin şimdilik bunu dene.

tylan
07-04-2017, 02:05
valla bu devir de en güzel iş maaslı calısmak. işçi ol patronuna trip yap, işveren olupta işcinden trip yeme. Heleki trakyadaymışsın biliyorsundur bizim buradaki gençlerde çalışmaya g.t yok her yerde iş bulursun min. günlük 60 lira yövmiye alırsın

McKrop
07-04-2017, 02:26
40.000 lirayla bir daha okul oku. Yurtdışına git diploma al. 22 yaşındasın daha. Merak etme ömrünün geri kalanında, şimdiye kadar geçen ömründen daha çok çalışacaksın :)

Berat
07-04-2017, 03:14
Yazlık yerlere yakınsan o bütçeyle güzel bir standda maraş dondurması satabilirsin, sezonluk güzel para kazanırsın. Eğer düşünürsen ö.m. At detaylı bilgi veririm yardımcı olurum.

BarışSever
07-04-2017, 11:12
altın altın altın :)

kesici
07-04-2017, 11:18
Günlük kiralık daire işlet

B.Koçer
07-04-2017, 12:57
Bu piyasada paranı hibe etme

açacagın dükkan işyeri ofis vs sadece mal sahibini zengin eder
paran cebinde kalsın kardesım 1-2 sene :)

Mr.K
07-04-2017, 13:02
Yazlik bahceli evler icin 5x cim makinesi bag bahce makasi vsvs bi ekip kur ,bahce duzenleme adi altinda bakim hizmeti verebilirsin sezonluk veya yillik.