PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Gaziantep de nerede ne yenir ?

phoenixs
06-04-2017, 16:55
İyi günler tech ailesi.

Kısa bi zaman sonra düğün için malatya ya gideceğiz.4 arkadaş gitmişken Gaziantep yapalım sadece 2-3 gün yemek yiyelim diyoruz.

Daha önce Adana-Erzurum-Batman yaptık yeme içme maksatlı.

Gaziantep de direk nokta atışı verecek şekilde kesin gidilmesi gereken 10 yeri yemek+tatlı şeklinde yazabilecek varsa çok mutlu olurum.

Gaziantep in yan illerinde yemeğe değer biryer var ise oralarda olabilir.

İşimiz bitince araç ile geri Ankara ya döneceğiz.

Şimdiden teşekkür ediyorum.

MK8800
06-04-2017, 17:00
Kebap,Yemek için ; Küşleme Kebaphan , Imam Çağdaş ,
Beyran için ; Kelebek Lokantası
Katmer ; Orkide Pastanesi , Zekeriya Usta
Baklava ; Güllüoğlu , Koçak , Abuşoğlu

phoenixs
06-04-2017, 17:03
Abi imamçağdaş tatlı olarak şehir dışına gönderiyor bu arada bilginiz olsun

http://i.hizliresim.com/EgmqED.png (http://hizliresim.com/EgmqED)

fthdrn
06-04-2017, 17:03
bi kere gittim o gittiğimde de mikailin yazdığı yerlerde yemek yedim :D İmam Çağdaş favorim.

srdralc
06-04-2017, 17:17

Yemek için ; EK1 - Çulçömlek Murat Çulcuoğlu, EK2 - Dukat , EK3 Kebapçı Halil Usta, EK4 Çulcuoğlu
Katmer ; Ek olarak Katmerci Cumali Usta- Zekeriya'nın en kıdemli ustasıydı boynuz kulağı geçer kesinlikle :)
Baklava ; Güllüoğlu ELMACI PAZARI, Ek + İmam Çağdaş
Beyran ; Kelebek idare eder ama Dukat ya da Metanet favorimdir.
Pirzola ve Lahmacun için ; Kadir Usta

Kadayıf, Künefe türü bir şey istiyorsanız ; Kesinlikle Cumba ve Öz ikizler Künefe'den birini deneyin.

Gelmişken Nohut dürümünü deneyin ; Dürümcü Habeş, Dürümcü Recep Usta, Karşıyaka Nohutçu, Nohutçu Metin.

RIDVAN
06-04-2017, 17:19
İmam çağdaş güzel kaliteli il dışından gelenler tarafından bilindiği için genelde orası tercih edilir ama yanlış :)

Sabah Metanet - Beyran
Sabah Zekariya - Katmer
Öğlen - Kebapçı Halil
Öğlen - Küşlemeci Mehmet
Akşam - Küşlemehan
Akşam - Ümit Döner
Tatlı - KOÇAK
Daha çok yer var önereceğim yaz yaz bitmez heryer yemek ��

ES353
06-04-2017, 17:20
Tostcu Erol ��

Rockford
06-04-2017, 17:23
Bu konuyu favorilere atiyorum. Guveniyorum size tech ahalisi dokulun gizli sakli lezzetleri herkes faydalansin.

mert5
06-04-2017, 17:24

Imam cagdas ta bi kere iftar yaptim, o kadar iyi degil di ...

Onun yerine Beyaz Han ( ismi bunun gibi birsey ) daha guzeldi ...

srdralc
06-04-2017, 17:26
Ciğer Kebabı için ; Ali Haydar Usta gece açılır 07:00 kapanır. (Cartlak Kebabı da meşhurdur.)

Yoksa da Ciğerci Mustafa var.

Alkol almak için Bayazhan ve Hışvahan tercih edilebilir.

Tost türevleri bugünler de Youtube'da meşhur Tostçu Erol var isterseniz gidebilirsiniz.
Yöresel yemekler tatmak istiyorsanız Aşina Gaziantep Mutfağı ve Fıstık Park içinde bir restaurant açıldı kesinlikle deneyin.

srdralc
06-04-2017, 17:28
bunlardan yedikten sonra doymazsan bana pm gönder ben daha da yazarım sana :)

buralarda ihtiyacın olursa özelden ulaş elimizden gelen neyse yaparız.

RIDVAN
06-04-2017, 17:34
Biz antepin yerlisiyiz . Kolay kolay hiçbirimiz imam çağdağa gitmeyiz :) Et yemek lezzet arayanlara üzerine basarak söylüyorum ...

Kebaphan - Hüseyin USTA
Kebapçı Halil - Halil USTA
Küşlemeci Mehmet - Mehmet USTA
Çulcuoğlu - Murat Usta
Metanet - Mehmet USTA
Katmerci Zekariya - Zekariya USTA
Tostçu Kadir - Kadir USTA
Bunlar Demirbaşlardır Gidin Bir Duanızı Alırız :)

aybarsdnr
06-04-2017, 17:38
Ben damağına düşkün biri olarak kesinlikle kebap için : birecikliler lokali
kasap ahmet
beyran : metanet (kahvaltıda mutalak)
katmer : Orkide ( Zekeriya ustanın katmeri yumuşak oluyor, orkidenin daha çıtır)

eyuparsln
06-04-2017, 17:41
çıtır da lahmacun

ikuybu
06-04-2017, 18:15
Bulvar-ciğer kavurma
Küşlemeci mehmet usta-kebab
Kelebek-beyran
Cumba-tatlı
Benim favoriler bunlar.

korki
06-04-2017, 18:26
İmam Çağdaşın artık eski kalitesi yok fiyatları da tuzlu neye göre tuzlu Antep'e göre İstanbulla Ankara ile aynıdır. Adres tarifi yapmaya gerek yok Antep kalesinin orada eski dükkanlar vardır sabah 7-8 gibi çık çünkü 9'a kalmadan kapatırlar dükkanı kalabalık gördüğün yere dal ciğer kuyruğudur baklava istersen Sec turizmin sec baklavaları vardır bildiğin seri üretim yapıyorlar sıcak sıcak baklava yeme şansın olabilir

Mehmet Gazihan
06-04-2017, 18:32
Közde kadayıf

redbull35
06-04-2017, 19:08
Akşam yemeği için Gar restoran tek favorim

M U R A T
06-04-2017, 19:29
konu iyi oldu bende uygun bilet bulduğumda antepteyim inşallah

Tholl-ga
06-04-2017, 19:40
beyranda metaneti tek geçerim
küşlemede kebabcı halil usta
baklava için koçak
katmer için zekeriya
tabiki kahve için tahmis

msk_bmw
06-04-2017, 19:49
Çoğu yazılmış zaten, bir Antep yerlisi de ben olarak ekleyeceğim yöresel yemekleride tadalım derseniz;

- "Aşina" ya gidip yuvarlama, ekşili ufak köfte, içli köfte, patlıcan ve ya soğan kebabı da yiyebilirsiniz.
- Katmer için "Önder" pastanesini de önerebilirim.
- Batıda yapılan lahmacunların imitasyon olduğunu anlamak için "Çıtır" da lahmacun yiyebilirsiniz.
- Son olarak akşamları çıkalm kafe vs.'ye oturalım derseniz anneler parkı civarındaki kafeler elittir, çay 3-4 kahve 8-10 liradır ama kaliteli mekanlardır. Benim favori mekanım fernando guardi'dir.

optimus_prime
06-04-2017, 19:51
kimse üzerine alınmasın ama imam çağdaş yazanlar antepte yemek yememiş belli ki

tamam güzel yer hem yemek hem tatlıyı çıkartmak için turistik ama lezzet eksiği var

metanette katmer ve beyran veya zekeriyada katmer

baklava saat 11 gibi elmacıpazarı güllüoğlunda sıcak sıcak yiyin, havuc dilim kocakta iyi, şöbiyet zeki inalda

öğlen halil ustada küşleme ( halil ustanın ustune kımse cıkamaz diyordum ama geçenlerde ismini hatırlayamadıgım salaş ötesi bir kasaba götürdüler kalenin orda küşleme ve maraş eti efsane)

akşam da ister çulcuoglu, ister çıtırda lahmacun, istersen cumba da künefe

hakan308
06-04-2017, 19:51
İmam çağdaş güzel kaliteli il dışından gelenler tarafından bilindiği için genelde orası tercih edilir ama yanlış :)

Sabah Metanet - Beyran
Sabah Zekariya - Katmer
Öğlen - Kebapçı Halil
Öğlen - Küşlemeci Mehmet
Akşam - Küşlemehan
Akşam - Ümit Döner
Tatlı - KOÇAK

En iyi oneriler burdan gelmis +1 diyorum

optimus_prime
06-04-2017, 19:55
Ben damağına düşkün biri olarak kesinlikle kebap için : birecikliler lokali
kasap ahmet
beyran : metanet (kahvaltıda mutalak)
katmer : Orkide ( Zekeriya ustanın katmeri yumuşak oluyor, orkidenin daha çıtır)

hay yaşa ya şu ayıntap ahmet usta dukkanın ismini hatırlayamadım

bir üst mesajda yazdıgım yer burasıydı etleri salatası şahane

Kakus
06-04-2017, 20:00
Baklava - Koçak
Nohut Dürüm - Recep Usta
Künefe - Cumba / Özikizler

Emin olduklarımı yazdım. Ayrıca Güllüoğlu ve İmam Çağdaş'ı pek tercih etmemek gerektiği söylendi bana da.

R.I.P
06-04-2017, 20:01

Sabah Metanet - Beyran
Sabah Zekariya - Katmer
Öğlen - Kebapçı Halil
Öğlen - Küşlemeci Mehmet
Akşam - Küşlemehan
Akşam - Ümit Döner
Tatlı - KOÇAK
Sık sık iş için gidiyorum bu önerilenleri tek geçerim hatta birde ilavem olsun zeki inal da şöbiyet yenilmesi gerekir
Akşam güzel bir mekanda yemek içki yapalım derseniz bayazhan tavsiye ederim

MK8800
06-04-2017, 20:03
Vaktim çok gezerim diyenlere de ;

Gatem Ciğerci Mustafa , Emek Kebap , Üçler Lahmacun , Karşıyaka Tatlıcı Apo , Köşem Kebap vs uzar gider Gaziantep esnafı iyidir en ücraa köşeye de gitseniz hakkını verirler .

Burak K.
06-04-2017, 20:12
Bana göre;

Beyran: Sakıp Usta (Sarımsaklı bol acılı öff..)
Boğazaltı: Binevler Bulvar Kebap

gfb01
06-04-2017, 20:15
Kocakta kaymaklı şöbyet
Kahvaltım şarkuteriden atom yiyin
Atom bombası nedir nasıl yapılır 😊😊 - YouTube (https://youtu.be/YZdoo8z7oBg)
Cumbada künefe
CUMBA Künefe Sadece Fıstık - YouTube (https://youtu.be/RMSVDveBrBk)
Daha yazardımda canım fıstık ezmesi istedi kahvaltım şarküteriyi arayimde sipariş verim :))

gfb01
06-04-2017, 20:29
Yemek Nerede Yenir (R) (@yemekneredeyenircom) • Instagram photos and videos (http://instagram.com/yemekneredeyenircom)

Takip edin nerede neler var hepsini yazıyorlar

twin
06-04-2017, 21:01
Koçak da baklavaları kargo yapıyor bilginiz olsun :)

SekoLive
06-04-2017, 21:06
Tostcu Erol ��

Zaman kaybı :)

RIDVAN
06-04-2017, 21:13
Bu konu sayfalarca uzar gider belirli başları yazdım . Antep zaten gelenler bilir heryer yemek tatlı üzerine kurulmuştur . Aç kalmazsınız yani kötü berbat diyebiceğimiz yer yoktur zaten . Burada mesele iyilerin içinden en iyiyi bulmak ...

redbull35
06-04-2017, 21:38
Zaman kaybı :)
Aynen katılıyorum bir kere yedik büfe sucuğu kullanıyor farklılık yok

CasabLanca
07-04-2017, 00:17
şu yazıya göz gezdirmeni öneririm
GAZİANTEP 2016 | Oburcan ile (G)astronomik Seyahat - Yemek Blogu (http://www.oburcan.com/gaziantep-2016/)

mmustu
07-04-2017, 07:15
2 hafta önce hafta sonu için gittim

Katmer için zekeriya usta
beyran için metanet lokantası ( tam karşılarında kendilerine ait katmer salonu da var )
Küşneme için kesinlikle halil ustanın dükkanını bulun ana dükkan kapalı ise metro marketin yanındaki yer sürekli açık başka bir yerde küşneme denedim inanın eline su dökemez
Kebap konusunda imam çağdaş için iyi ve kötü çok yorum yapıldı ama kesinlikle imamçağdaşa gidin. Lahmacunu tadımlık fındık lahmacun almayın yoksa aklınız kalır kesinlikle normal yiyin. Ali nazik kebabını söylerken muhakkak kuzu şişten olmasını söyleyin. Karışık kebapta çok güzel oluyor.
Baklava konusunda ise KOÇAK baklavayı tek geçerim.

Evrenoz
07-04-2017, 07:41
Küşnemesinden imam çağdaşına, beyrandan katmere 1 günde yenebilecek ne varsa yemiştik. üzerine güzel bir de gezi yapmıştık

okuyabilirsin bloğumdan

Gaziantep – Gezi Koşesi (http://gezikosesi.net/2015/07/29/guneydoguda-bir-paris-gaziantep/)

memincbn
07-04-2017, 08:00
Sabah sabah ne güzel konuya denk geldim öyle. Rezerve edelim değerli yer.

GökhanO
07-04-2017, 08:33
şu imam çağdaşa gitmeyin agalar ya o kadar yer var yazık :)

M U R A T
07-04-2017, 09:04
Antepte bu yerlerin hepsine araç olmadan gidebilir miyiz yada araç kiralamak şart mıdır

alp1903
07-04-2017, 09:12
Tatlı KOÇAK'ta yenir :) Şehir dışına kargosuda mevcut, abonesiyim. :)

optimus_prime
07-04-2017, 09:15
Antepte bu yerlerin hepsine araç olmadan gidebilir miyiz yada araç kiralamak şart mıdır

merkezdeki güzel yerler birbirine yakın ama 3-4 kişi gidecekseniz taksiye ve havaalanı transferine para vermektense araç kiralama daha mantıklı

onn_dear
07-04-2017, 09:24
Tostçu Kadir
Tatlı: Ayıntab baklava

RIDVAN
07-04-2017, 09:27
Araç olması en iyisi . Araçsız zor olur

turboman
07-04-2017, 10:36
Yoorum antebe gidipte kötü yemek yemeniz imkansız... :D

anıl turan
07-04-2017, 11:17
sabah kahvaltısı metanet et lokantası - beyran corbasi ile
son rada katmerci zekeriya usta

üstünede tahmis kahvede kahve ve nargile

Aktaş61
07-04-2017, 11:20
uzun zamandır aklımda olan bi haftasonu planıdır antep, bende vakit kolluyorum iyi oldu konu :)

dragon
07-04-2017, 11:31
İmam Çağdaş gidilmez, yenilmez bir mekan değil. Ali Nazik yedim, efsaneydi. Katmeri hem Orkide pastanesi hem de Zekeriya usta'da yedim. Zekeriya usta daha iyiydi bence. Üçler kebaba lahmacun tavsiyesi üzerine gittik, çok beğendim. Kahve, çay için Tahmis, Şöbiyet için Zeki İnal, baklava için Koçak, Havuç dilimi için Çelebioğulları'nı tavsiye edebilirim. Küşleme için Halil ve Mehmet ustaya da gittik ama ben o eti sevemedim nedense. Hepsi marka olmuş yerler ama ben bir daha gidersem sokak arası lezzetlerin peşine düşerim herhalde. Şimdiden afiyet olsun size. Bir de araç kiralarsanız daha iyi olur gibi.

dirk
07-04-2017, 11:47
Metrodaki halil ustada küşleme yedik. Ne servisten nede etin miktarından memnun kalmadık inanılmaz küçüktü porsiyon. Et cok kaliteli o konuda sözüm yok ama cok yer gezdiyseniz cok büyük beklentilerle gitmeyin. Giden olursa saat 13.00 de beyran bitmiş ,Metanette :D mecbur imam cağdaş yolu görünüyor. Bu bölgede et cok lezzetli alıp kendiniz yapsanız dahada keyifli olacağını düşünüyorum

SekoLive
07-04-2017, 12:29
yazan olmamış gözümden kaçmadıysa,

aksam simit evinde simit katmer de güzeldi normal katmer yerine deneyebilirsiniz.
löküs ciğere var kalenin alt tarafında hala tadı damağımdadır ciğer sevenlere tavsiyemdir.

bide antepe gitmemiş olanlar için dip not yeme içme vs. kesinlikle cok ucuz değil. bu konuda Adana çok tatminkardı gerçekten yeme içme adanada cok ucuzdu eğer son 1 senede değişen bişey olmadıysa :)

mmustu
07-04-2017, 13:07
valla seko 7 kişi gittik önce adana oradan minibüs kiralayıp antepe geçtik

imam çağdaş için gitmeyin diyen çok oldu ama ben gerçekten çok memnun ayrıldım. Kebaplarda güzeldi ali nazikte hatta lahmacun bildiğiniz aklımda kaldı inanılmaz güzeldi ve 7 kişi 220 lira hesap ödedim bana çok gelmedi.

Metrodaki halil ustaya gittik zaten standart herkese tadımlık ızgara ve küşleme geldi yedik içtik 190 lira hesap geldi.

Zekeriya ustaya gittik 4 katmer yalan olmasın 70 lira falan ödedik.

metanet te beyran 15 liramı neydi

yani bana göre fiyatlar çok yüksek değildi.

Biz konaklama olarak Zeynep hanım konağında kaldık hatta kalabalık olduğumuz için bize 4 odası ve avlusu olan ayrı bir konak verdiler :) Otel ile katmerci ve çarşı yürüme mesafesinde diyebilirim. İmam çağdaş metanet tahmis falan da çarşıda zaten.

SekoLive
07-04-2017, 13:18
mmustu abi imam cağdaşda yan masanın hesabı gelms olabilir mi :) ortalama 30 tl cok iyi gelmiş.

MK8800
07-04-2017, 13:20
Şuan Orkide pastanesinden yazıyorum tartışmaya luzüm yok katmer yiyin geçiyor :D

srdralc
07-04-2017, 14:05
bu yemeği çağdaş'ta yemeyin bizim anteplilerin güzellemesi.

Çağdaş'a kebap yemeye gitmeyeceksin ; orada mmustu gibi Ali Nazik ve Soğan Kebabı yiyeceksin.
Baklava yiyeceksin.

Kebap için envayi çeşit yer var.
Porsiyon kebap ortalama 25-28-30 civarı.

Serkan Löküs Ciğeri söylemiş kesinlikle denemeye değer,
Unuttuğumuz Simit Katmer söylenmiş,
Unuttuğumuz Zeki İnal sıcak şöbiyet söylenmiş (her gün sadece belirli miktarda çıkar başka da çıkmaz)
İlla Güllüoğlu diyorsanız Dünya'nın en eski baklava dükkanı Elmacı Pazarı Güllüoğlu'nu tercih edin (Her Güllüoğlu aynı değildir)
Koçak Baklava'nın imalathane ve showroomuna gidin oradan yiyin.

Hacı Usta Baklavalarında sabah 09:30'a kadar baklava hamurundan su böreği çıkar deneyebilirsiniz.

Sadece kebap için gelmeyin Gastronomi şehri burası.

Gaziantep Gastronomi (http://www.gastroantep.com.tr/yemekler.php)

Halil Usta'nın Metro şubesine gitmeyin gideceksin Zeugma Müzesinin arkasında ki yere gidin ; Halil Usta ile Dukat yürüme mesafesinde misal ama Çağdaş'a burası 7-8 km.

Kesinlikle Zeugma Mozaik Müzesini gezin, için de ne var demeyin.

Ayrıca şuan da Gaziantepli Turizmciler olarak ortak bir projemiz var Belediye-Acentalar-Thy ortaklığında.

Sabit uçak fiyatı aldık tüm misafirlerimiz için ;

gaziantepzamani.com adresinden yakında online kayıtla çok cüzi bir rakama tur+uçak bileti alabileceksiniz.
konuyla ilgili olarak takipte kalın :)

mmustu
07-04-2017, 16:12
haı abi süper haber bu çünkü 2 gün gerçekten yetmiyor doyamıyor insan.

Ben halil ustayı pazar gününe bıraktığım için kapalıydı mecburen metroya gittim. Zeugma müzesi gerçekten etkileyici. Bakırcılar çarşısı bedestenler falan bizim kapalı çarşı mantığında ama adını bilmediğim bir caddesi var trafiğe kapalı. İstiklal caddesi gibi alışveriş mekanı ama tüm cadde boyunca dükkanların üstü tek tip sundurma ile kapalı bütün tabelalar tek tip düzenli gerçekten çok güzeldi.

Ben minibüs ile geldim ama sürekli yayan gezdim :) Ekonomik bir bilet bulursam en yakın zamanda kesinlikle tekrar uğrayamadığım mekanlar için giderim.

srdralc
07-04-2017, 16:23
mmustu, Hamama gittin mi hacı abi :) bir zamanlar hatırlıyorum başına gelmeyen iş kalmamıştı, guslü burada tazeledin heralde :D :D

İstanbul Atatürk-Sabiha ve Ankara için sabit uçak fiyatı 235 TL ama tur ile birlikte alana verilecek.
şimdi bu operasyon üzerinde çok çalıştık gerçekten gayret ediyoruz inşallah güzel şeyler olacak:)

Mütercim Asım ve Gaziler Caddesi tamamen tek tip/tek düzen Gaziantep'in en eski çarşısı her şeyin başladığı yer diyelim oralar için :)
Burada yakında gezebileceğiniz Rumkale var kayıp kent.

Dediğim gibi özellikle Unesco tarafından Gastronomi dalında Yaratıcı Şehirler Ağına girdikten sonra ; tamamen yatırımlar buraya gelecek turist bazında.

Yani şimdi buraya yemek yenecek yerleri yazarsak gerçekten yetmez :)
Metro Halil Usta iyidir kötü diyemem ama Usta'nın eli değecek bir şeye :)

Bunların yanı sıra Tahmis Kahvesini kesinlikle unutmayın derim ; 1638 yılında yaptırılan ve türlü restorasyonlardan geçerek hala hayatı içinde barındıran tarih :)
en güzeli aslına uygun restorasyon burada en nitelikli iş.

Elmacı Pazarı, Zeytin Hanı(Kuyu'da tatlandırılmış Zeytin), Hışvahan, Zeugma Müzesi, Naip Hamamı (buraya kadar gelmişken; abdesti fulleyin)

Anıl E.
07-04-2017, 16:46
Belki daha önceden yazılmıştır ama sorayım , sipariş verebiliyoruz herhalde şehir dışına değil mi ? Mesela baklava , havuç dilimi tatlı nasıl yolluyorlar? Şerbet malzemesini de içine koyuyorlar mı ? Muhtemelen şerbetini biz hazırlarız. Ben yıllar önce okul ile geziye geldiğimde imamçağdaş'da baklava yedim beğenmiştim ama illa ki daha iyi yerlerde olabilir. Seç diyen çok mesela.

Bu konuda bana yardımcı olabilecek var mı ? İnstagram sayfasını buldum seç'in yazacağım.

srdralc
07-04-2017, 16:53
Şerbeti ayrı göndermezler, tamamen yapılmış olarak gönderilir kısık ateşte 5 dakika çevirerek ısıtıp yersiniz.

Koçak, İmam Çağdaş vs. tüm firmaların kargoları mevcut ama havale usülü çalışıyorlar.
Seç diyorlar mesela ben daha Seç'ten baklava yemedim.

Seç'in şehir dışında popüler olmasının sebebi; günlük/saatlik gelmesi çünkü her dakika Batı'ya otobüsleri var.
Muhakkak ki iyidir Seç ismine leke getirecek iş yapmaz diyebilirim.

Örnekle ; Nusret Havuç Dilimini İmam Çağdaş'tan alır günlük taşımayla İstanbul'a gider burada 7-8 TL ödenen Havuç Dilim Nusret'te Gaziantep'de geldi; yerinden getirtiyoruz bla bla 27 liraya satıyor adedini :)

Şimdi kuzenim yeni bir firma kurdu tamamen profesyonel ekip Şirem Baklava; İstanbul'da Cafe/Restaurant gibi işletmelere günlük servis Baklava götürüyor.

Tamamen üretim ve taşıma kendi operasyonları oluyor.
Yeni başladılar, Huqqa vs. görüştüler yakında nihai bir sonuç alınır :)

İstanbul'da üretilen baklava hava/mevsim şartlarından dolayı bir türlü Gaziantep'de ki tadı yakalamıyor.
Baklava Nem ve sıcağı sevmez.

Anıl E.
07-04-2017, 16:56
Şerbeti ayrı göndermezler, tamamen yapılmış olarak gönderilir kısık ateşte 5 dakika çevirerek ısıtıp yersiniz.

Koçak, İmam Çağdaş vs. tüm firmaların kargoları mevcut ama havale usülü çalışıyorlar.
Seç diyorlar mesela ben daha Seç'ten baklava yemedim.

Seç'in şehir dışında popüler olmasının sebebi; günlük/saatlik gelmesi çünkü her dakika Batı'ya otobüsleri var.
Muhakkak ki iyidir Seç ismine leke getirecek iş yapmaz diyebilirim.

Örnekle ; Nusret Havuç Dilimini İmam Çağdaş'tan alır günlük taşımayla İstanbul'a gider burada 7-8 TL ödenen Havuç Dilim Nusret'te Gaziantep'de geldi; yerinden getirtiyoruz bla bla 27 liraya satıyor adedini :)

Şimdi kuzenim yeni bir firma kurdu tamamen profesyonel ekip Şirem Baklava; İstanbul'da Cafe/Restaurant gibi işletmelere günlük servis Baklava götürüyor.

Tamamen üretim ve taşıma kendi operasyonları oluyor.
Yeni başladılar, Huqqa vs. görüştüler yakında nihai bir sonuç alınır :)

İstanbul'da üretilen baklava hava/mevsim şartlarından dolayı bir türlü Gaziantep'de ki tadı yakalamıyor.
Baklava Nem ve sıcağı sevmez.

Peki katmer , şöbiyet vs. Hepsini yolluyorlar mı aynı sistemde yoksa sadece baklava mı ?

srdralc
07-04-2017, 16:59
Katmer konusunda net bir bilgim yok, ama baklavaya dair şöbiyet, havuç dilimi, baklava hepsi yollanıyor.

Ama Şöbiyet kaymaklı tatlı olduğu için yolda bozulabilir ; eğer Sivas'a vs. kargoyla isteyeceksen Havuç Dilimi ya da Kare Baklava istemeni tavsiye ederim.

Grimlord
07-04-2017, 17:02
Vay arkadaş tatlılara bak, hiç birini de yiyemiyorum ( lanet alerji)
Benim için de bol bol yiyin :D

alperaslann
07-04-2017, 22:13
Uçakyolcusutr var instagram'dan takip edebilirsiniz, liste yapıp paylaşmıştı. Mesaj atarsanızda geri dönüş yapıyor :)

srdralc
08-04-2017, 07:50
Uçakyolcusutr var instagram'dan takip edebilirsiniz, liste yapıp paylaşmıştı. Mesaj atarsanızda geri dönüş yapıyor :)

Gaziantep’den yeme – icme ve gezi onerileri | Posta.com.tr - 14 (http://www.posta.com.tr/gaziantep-den-yeme-icme-ve-gezi-onerileri-galerisi-1282260-14)

Posta Gazetesi için derlediği yazısı UcakYolcusunun :)

SekoLive
08-04-2017, 08:00
uçakyolcusutr sanki içimizden birisi gibi :) araba ve yemek konusunda güzel bi sayfası var:bravo:

Kartal3urak
09-04-2017, 03:14
Ciğerci Mustafa'yı Es Geçme Yeter :D

RIDVAN
09-04-2017, 07:25
Ciğerci Mustafa'yı Es Geçme Yeter :D
Ciğerci mustafa 4.5 yıl önce daha iyidi . Şuan bizler yemiyoruz ... Ciğer için tek yer . CİĞERCİ HAYDAR ... Sabah 05.00 Açılır 09.00 kadar açık ... Randevuyla ayırtırsan daha iyi olur şuan haydar amca yok sadece kontrole geliyor ciğeri efsanedir keza mühabbetide yıkılır :) çok güzel küfür eder millet küfür yemeye gelir yanına o derece gırgır şamata :) Şuanda oğlu bakıyor eyüp usta herkes umarım birgün tadına bakar

CasabLanca
10-04-2017, 11:54
uçakyolcusutr sanki içimizden birisi gibi :) araba ve yemek konusunda güzel bi sayfası var:bravo:

kendisi foruma üye zaten :D

SekoLive
10-04-2017, 12:12
kendisi foruma üye zaten :D

birisinden şüpheleniyorum ama ifşa etmek istemediği için kendisini isim vermiyim :) tutar v.s. işi bozmayalım

srdralc
10-04-2017, 12:15
birisinden şüpheleniyorum ama ifşa etmek istemediği için kendisini isim vermiyim :) tutar v.s. işi bozmayalım

bu ne cesarettir Ya rabbi seni tanımak istiyorum yiğidim :) :)

DRFCA
10-04-2017, 13:20
Geniş vakitte öneriler yapılmış...

Vakit darsa Şirvan'da herşey yenir. Kebapları 9/10 Özellikle kuşbaşından fındık ali nazik.
Ciğeri 8/10
Pideleri 8/10 (şekerli dahil hepsi var)
(Baklavacılara yakın Otelin karşısında Otopark sorunu da yok.)
Sıralı gelsin derseniz hepsi gelir.

Şöbiyeti de iyidir. Özeldir. 8.5/10
Tek fıstık olarak alabileceğiniz en iyi fıstığı da şirvandan alabilirsiniz. Kuş boku cinsi baklavalık fıstık.

toplam 1 saatte tüm antebi yer kalkarsınız. Geçerken duracaklara tavsiye.

CaNeR44
10-04-2017, 14:10
seç fıstıklı baklavada koçağı yakalamış neredeyse senede iki defa müşterilerime seçten götürüyorum bayılıyorlar

srdralc
10-04-2017, 16:04
Geniş vakitte öneriler yapılmış...

Vakit darsa Şirvan'da herşey yenir. Kebapları 9/10 Özellikle kuşbaşından fındık ali nazik.
Ciğeri 8/10
Pideleri 8/10 (şekerli dahil hepsi var)
(Baklavacılara yakın Otelin karşısında Otopark sorunu da yok.)
Sıralı gelsin derseniz hepsi gelir.

Şöbiyeti de iyidir. Özeldir. 8.5/10
Tek fıstık olarak alabileceğiniz en iyi fıstığı da şirvandan alabilirsiniz. Kuş boku cinsi baklavalık fıstık.

toplam 1 saatte tüm antebi yer kalkarsınız. Geçerken duracaklara tavsiye.

Şirvan'da Koçak gibi İmam Çağdaş Mektebinden :)

Ek tavsiye olarak Gaziantep Bir arada paketi oldu bu :)

Dodoo
14-04-2017, 22:30
Sabah 9 civarında antep e inmiş olacağım, yeme içme ve müze hariç gidip görülecek özel bir yer var mı acaba ?

Sabah kahvaltı için tostçu erol ve beyran hariç güzel kahvaltı edebileceğimiz bir yer önerisi var ise o da güzel olur. :)

MK8800
14-04-2017, 22:34
Sabah 9 civarında antep e inmiş olacağım, yeme içme ve müze hariç gidip görülecek özel bir yer var mı acaba ?

Sabah kahvaltı için tostçu erol ve beyran hariç güzel kahvaltı edebileceğimiz bir yer önerisi var ise o da güzel olur. :)

Sabah beyran içmeyeceksen bileti iptal et bi anlamı olmaz :D

Dodoo
14-04-2017, 22:43
Sabah beyran içmeyeceksen bileti iptal et bi anlamı olmaz :D

Zaten yağmurlu gözüküyor moralim bozuldu. :D

VETTE
19-04-2017, 19:34
Yarın iş için Gaziantep teyim inşallah.Yeme içme değil de Zeki saati tanayan var mı aramızda?

ES353
05-05-2017, 13:52
Konuyu hortlatıyım. 9-11haziran tarihlerinde istanbuldan g.antepe kız arkadaşımla gitmeyi düşünüyoruz. C.tesi ve pazar günü nerelere gitmeliyiz? Yemek ve gezip görme maksatlı. Birde 2 gün için araç kiralamak mantıklımı yoksa orda toplu taşımamı kullanmak mantıklı? Şimdiden teşekkürler

phoenixs
01-07-2017, 21:15
Beyler biz Malatya oradan Kayseri yapacağız dönüş yolunda Maraş dondurma oradan direk Ankara ya geçeceğiz tekrar dan teşekkür ediyoruz herkese

Ssamet
02-07-2017, 10:57
Beyler biz Malatya oradan Kayseri yapacağız dönüş yolunda Maraş dondurma oradan direk Ankara ya geçeceğiz tekrar dan teşekkür ediyoruz herkese

Maraşta dondurmayı mutlaka Yaşar Pastanesinde yiyin. :)

douu
03-07-2017, 14:56
antepte son yemek yenilecek yer bile değil bana göre imam çağdaş. serdar ve rıdvan yazmışlar gerekenleri. gitmeyin imam çağdaşa hakkaten pişmanlıktır.

douu
03-07-2017, 14:57
Konuyu hortlatıyım. 9-11haziran tarihlerinde istanbuldan g.antepe kız arkadaşımla gitmeyi düşünüyoruz. C.tesi ve pazar günü nerelere gitmeliyiz? Yemek ve gezip görme maksatlı. Birde 2 gün için araç kiralamak mantıklımı yoksa orda toplu taşımamı kullanmak mantıklı? Şimdiden teşekkürler

araç kiralayın. toplu taşıma tramvay açısından kaliteli ve temiz ama yemek yenilecek ve gezilecek bi çok yer eski gaziantep çarşıları içerisinde ve tramvay yok. toplu taşıma da biraz karmaşık.

mkerim
03-07-2017, 15:16
Maraşta dondurmayı mutlaka Yaşar Pastanesinde yiyin. :)

yüzüne bakmazlar. hizmet kötü. zaten mado imiş. yedikten sonra öğrendim mado olduğunu. tam turist kazıklamak için bir yer yapmışlar. çarşının içerisinde yerler var. kebapçı ve pastaneler var. yaşar pastanesinde verdiğiniz her kuruşa yazık.

douu
03-07-2017, 16:35
Bu arada şahsi görüşüm tatlı konusunda Antep'in en iyisinin Çelebioğulları olduğu yönünde. Koçak imam çağdaş vs. tamamında tatlı yedim. 997TT Murat Engin abi de hemfikir bu konuda benimle :)

Ssamet
03-07-2017, 16:41
yüzüne bakmazlar. hizmet kötü. zaten mado imiş. yedikten sonra öğrendim mado olduğunu. tam turist kazıklamak için bir yer yapmışlar. çarşının içerisinde yerler var. kebapçı ve pastaneler var. yaşar pastanesinde verdiğiniz her kuruşa yazık.

Hocam ben maraşlıyım zaten gördüyseniz. Mado olması ne değiştirir bilmem. Kervan , Akdo ve Ferah var. Kervanın dondurması da fena değil. Diğer ikisi beş kuruş etmez. Fiyatlarda kazık değil olması gerektiği gibi. Dondurması da tatlısı da güzeldir. Sahiplerini ben de sevmem ama önemli olan benim damak zevkim. :)

N0M4dh
03-07-2017, 18:10

Kayseri' de kesinlikle "kaşıkla" ya gitmeyin eski havasından eser yok, her tarafta olan steak house seviyesinde "hacı" var, paranın karşılığını verir.

pastırma sucuk için kesinlikle "fikret" çarşı içinde, sanayi çıkışında mesut var aman ha acayip kazık, sanayi ye gireriz o çileyi çekeriz diyorsanız ağaçaltı var orası fena değil, köşk döner var (şahin yuvası mustafa şimşekte olan),

sevgiler.

İbrahim33
03-07-2017, 18:26
Bu arada şahsi görüşüm tatlı konusunda Antep'in en iyisinin Çelebioğulları olduğu yönünde. Koçak imam çağdaş vs. tamamında tatlı yedim. 997TT Murat Engin abi de hemfikir bu konuda benimle :)

+1 eniştemin antepli olması dolayısıyla bende çok tecrübe ettim. Hepsi güzel ama Çelebioğulları en iyisi bence.

RIDVAN
03-07-2017, 18:45
Bu konuda 1000 sayfa konuşsak antep konuşmayla bitmez. Tüm mesajlarımı okuyun yönelttim iyi şekilde dediğim yerleri deneyin pişman olmazsınız .

Kadyr
03-07-2017, 19:12
Antep e 1-2 gun ayirmak lazim. Yiyip vc yiyip vc ye gidicen genede doyulmaz sanirim:)

phoenixs
17-07-2017, 20:47
Beyler cuma akşamı cumartesi pazar pazartesi öğlene kadar Antep de olup sizlerin yerine de ne var ne yoksa yiyeceğim tekrar teşekkür ederim

süleymann
17-07-2017, 21:01
Bir senedir aklımda bir türlü fırsat bulamadım şu konuyu gördükçede kahroluyorum.

phoenixs
20-04-2018, 11:53
Antep tatlı dışında bizi aşırı hayal kırıklığına uğrattı 3. Gün Adana ya geçmek zorunda kaldık

RIDVAN
20-04-2018, 12:13
Antep tatlı dışında bizi aşırı hayal kırıklığına uğrattı 3. Gün Adana ya geçmek zorunda kaldık

Hayatımda İlk defa büzğm buraya gelipte hayal kırıklığı yaşadım diyen gördüm. Merak ettim neden böyle oldu

XoR
20-04-2018, 12:24

Yurt dışı dahil gastronomi dünyasında adı oldukça iyi bir yerde olan Antep için ilk defa duyduğum olumsuz geri bildirim. Şaşırdım ve merak ettim sebebini.

KARALOM
20-04-2018, 12:49
antepte yemek yedikten sonra bir daha asla başka yerde tatmin olmayacaksınız

kangomania
20-04-2018, 13:54

Arkadaş tek kalmış gibi görünmesin, aynı düşüncedeyim ben de :) yemekler için bilinen yerlere gitmeye çalıştım ama çok iyiymiş, antep'de olduğumu anladım diyerek çıkmadım mekanlardan. Fazla baharat kullanıyorlar bana göre. Daha iyi kıyas yapabilmek için adana kebabını denemek istedim ve bol baharatlı köfte yemişim gibi hissettim. Tabi herkesin damak tadı, beklentisi farklı. Tatlıları ise fıstıklı yapmıyorlar direkt fıstıktan tatlı yapıyorlar :)

RIDVAN
20-04-2018, 14:05
Arkadaş tek kalmış gibi görünmesin, aynı düşüncedeyim ben de :) yemekler için bilinen yerlere gitmeye çalıştım ama çok iyiymiş, antep'de olduğumu anladım diyerek çıkmadım mekanlardan. Fazla baharat kullanıyorlar bana göre. Daha iyi kıyas yapabilmek için adana kebabını denemek istedim ve bol baharatlı köfte yemişim gibi hissettim. Tabi herkesin damak tadı, beklentisi farklı. Tatlıları ise fıstıklı yapmıyorlar direkt fıstıktan tatlı yapıyorlar :)

Baharat tüm türkiyeye antepden gidiyor zaten orjinali. Büyük emeklerle yapılıyorki. Baharatsız isteme şansında var gittiğin mekanları bilmiyorum onun için birşey diyemiyorum. Diğer yedikleriniz tam orjinal değil bunları tattıktan sonra farklı gelebilir bizde diğer şehirlerde tatlı sulu yemek kebap yedikten sonra şaşırıyoruz bunu tatlı vs. diyemi yiyorlar diye :)

Dodoo
20-04-2018, 14:16
Valla ben tek gün geçirebildim, o da yetmedi açıkçası. Cennet ya cennet.

kangomania
20-04-2018, 14:29
Baharat tüm türkiyeye antepden gidiyor zaten orjinali. Büyük emeklerle yapılıyorki. Baharatsız isteme şansında var gittiğin mekanları bilmiyorum onun için birşey diyemiyorum. Diğer yedikleriniz tam orjinal değil bunları tattıktan sonra farklı gelebilir bizde diğer şehirlerde tatlı sulu yemek kebap yedikten sonra şaşırıyoruz bunu tatlı vs. diyemi yiyorlar diye :)

Baharat veya baharatları kötüdür demedim yanlış anlaşılmasın. Baharat severim ama baskın olmasın, etin önüne geçmesin isterim mesela. Yeşil lahmacun yemiştim imam çağdaşta. :) belki başka çeşidi de vardır. Dediğim gibi damak zevki. Tatlı işi zaten üst düzey. Ben öyle fıstık görmedim.

RIDVAN
20-04-2018, 18:39
Bakın birdaha yazıyorum buraya gezmeye gelenler yemek yemeye gelenler imam çağdaşa gitmeyin demiyorum ama mesala bizler antepin yerlisiyiz imam çağdaşa yemeğe nadirdir gittiğimiz hani derlerya adı çıkmış artık mesela gidip hiç tatlı aldığımı hatırlamam.

Yazıyorum buraya geldiğiniz zaman buralara gidin.

Küşlemeci mehmet usta / kızılay kan merkezi karşısı
Kebapcı halil usta / Karşıyaka
Kasap halil usta / Emek
Metanet sadece beyran yemek için / Çarşı
Ciğerci haydar usta / Tabakhane

Hem kebap hem et olmaz birazda yöreselel sulu yemek takılın bunun içinde
MSM , Mutfak sanatları müzesi veya Orkide ibrahimli

Baklava için : Koçak , Çelebioğulları , Ayıntab

Tost erol iyidir veya kendisinin ustası eyüp abiye gidin

Salaş mekanlar var merak eden olursa onlarıda yazarım mekan çok liste çok uzar 1.2 günlük gelenler buralara gitse ölmeden önce cenneti yaşar zaten :)

Hediyelik bakır eşya antika süslük eşyalar almak isteyen ne bilim antepden baharat acı biber salça götürmek isteyen yazsın arkadaşlarıma yönlendiririm yabancı diye fazla fiyata almayın .

!KO
21-04-2018, 23:05
cumba cumba cumbaa :D

ES353
01-08-2018, 08:56
Arkadaşlar, hafta sonu adana,hatay ve antepe gidicem. rota şu şekilde; cuma akşam 9 da adanaya inip cuma adanada kalıp, c.tesi öğlen iskenderuna geçip konaklamak, pazar sabah antepe geçip akşam üstü antepten adanaya dönmek.

bu sürede nerede ne yiyebilirim, nereleri gezebilirim. 4 kişi gidiceğiz. araç olacak.

Tholl-ga
01-08-2018, 10:06
Bakın birdaha yazıyorum buraya gezmeye gelenler yemek yemeye gelenler imam çağdaşa gitmeyin demiyorum ama mesala bizler antepin yerlisiyiz imam çağdaşa yemeğe nadirdir gittiğimiz hani derlerya adı çıkmış artık mesela gidip hiç tatlı aldığımı hatırlamam.

Yazıyorum buraya geldiğiniz zaman buralara gidin.

Küşlemeci mehmet usta / kızılay kan merkezi karşısı
Kebapcı halil usta / Karşıyaka
Kasap halil usta / Emek
Metanet sadece beyran yemek için / Çarşı
Ciğerci haydar usta / Tabakhane

Hem kebap hem et olmaz birazda yöreselel sulu yemek takılın bunun içinde
MSM , Mutfak sanatları müzesi veya Orkide ibrahimli

Baklava için : Koçak , Çelebioğulları , Ayıntab

Tost erol iyidir veya kendisinin ustası eyüp abiye gidin

Salaş mekanlar var merak eden olursa onlarıda yazarım mekan çok liste çok uzar 1.2 günlük gelenler buralara gitse ölmeden önce cenneti yaşar zaten :)

Hediyelik bakır eşya antika süslük eşyalar almak isteyen ne bilim antepden baharat acı biber salça götürmek isteyen yazsın arkadaşlarıma yönlendiririm yabancı diye fazla fiyata almayın .
yukarıda detaylı belirtilmiş

XoR
01-08-2018, 10:09
Koçak baklava varken imam çağdaş yersiz olur zira :D

Çoşunca netten sipariş veriyorum 1 günde geliyor :D

Kocak Baklava (https://www.kocakbaklava.com.tr/)

AhmetKadir
01-08-2018, 10:14

Keske girmeseydim siteye

SekoLive
01-08-2018, 10:32
yukarıda detaylı belirtilmiş

listeye bir iki ek yapalım istanbuldan gitmiş birisi olarak.

Beyran için metanet bitmiş lezzetsiz ve etlerde koku vardı 2 kez gittik hüsran.
Beyran için karşıyakada dukat var ciddi iyi ne zaman gitsek iyi düzgün beyran içtik.
Tostcu EROL zaman kaybı kesınlıkle gitmeyin gidilecekse sosyal medyada goy goy ıcın gıdılır ama lezzet namına bişey yok.
MSM her dönem farklı seyler yapıyormuş bizim gittimiz zaman yavan ve lezzetsiz şeyler vardı. görseli iyi ortam ama lezzet yok.
Ciğer için kalenın alt tarafnda LÖKÜS cigeride tavsiye ederim Rıdvan'ın dediği yer ters kalırsa .
tatlı için Elmacı pazarındaki Güllüoğlu'da iyidir istanbuldakilerle kıyaslamayın.

sıcak havada bunların hepsi yenir mi bide o handikap var :)

fthdrn
01-08-2018, 12:13

Eksi verdim abi sabah sabah baklava siparişi verirken buldum kendimi.

yusufcan_k
01-08-2018, 12:30

doktor sağlıklı yaşa yeşilliği bol tüket dedi yaptığın şeye bak Koray abi :/

XoR
01-08-2018, 12:45
Eksi verdim abi sabah sabah baklava siparişi verirken buldum kendimi.

doktor sağlıklı yaşa yeşilliği bol tüket dedi yaptığın şeye bak Koray abi :/

Havuç dilimi ve Yaprak şöbiyet çok fena :D :D

Tholl-ga
01-08-2018, 13:05
Havuç dilimi ve Yaprak şöbiyet çok fena :D :D

bülbül yuvası favorim :D

XoR
01-08-2018, 13:06

isminden haz edemiyorum bir türlü :D bülbül boku geliyor aklıma sürekli :hehe:

yusufcan_k
01-08-2018, 13:08
XoR

fıstık ezmesi-fıstık dolama-kare ezme-şöbiyet-baklava-havuç-bülbül mülbül hiiiç farketmez :D hepsini yerim :D

Anıl E.
01-08-2018, 13:24

abi ben de zeki inal'ı seviyorum. İnstagram hesaplarından sipariş alıyorlar,ordan da bi şöbiyet dene :)

BARR
01-08-2018, 13:34
Selamlar damatlığa giremezsem sebebi Xort beydir.
XoR

clioGT
01-08-2018, 13:42

sipriş veriyorum amg...

Tholl-ga
01-08-2018, 13:44
isminden haz edemiyorum bir türlü :D bülbül boku geliyor aklıma sürekli :hehe:

https://i.hizliresim.com/X6MY25.jpg

XoR
01-08-2018, 13:48
Selamlar damatlığa giremezsem sebebi Xort beydir.
XoR

sipriş veriyorum amg...

Ne kadar marketing bir insanım :D :D

XoR
01-08-2018, 13:49
https://i.hizliresim.com/X6MY25

Bunu bana Mikla restoranın tadım menüsünde yedirdiler çok iyiydi :D

Anıl E.
01-08-2018, 13:50
fthdrn baklavaya vereceğimiz parayla viski alırız dedi.

XoR
01-08-2018, 13:54

Viski indirir baklava kaldırır :hehe:

fthdrn
01-08-2018, 13:56

200 liramıza kan doğradı durduk yere ne ortam kurardık mahallede o parayla

Anıl E.
01-08-2018, 14:19
Viski indirir baklava kaldırır :hehe:

200 liramıza kan doğradı durduk yere ne ortam kurardık mahallede o parayla
XoR Ben pazartesi sipariş vereceğim abi ,şimdi versek cumartesi yola çıkacakmış ne alakaysa . Bekleyemem diğer pazartesiye kadar en iyisi o gün veririm iki gün sonra elimde olur :D :D
fthdrn yanına bir de sivas köftesi cızbız yapardık ,gözlerimize bakacak bir delikanlı arardık sokaklarda.

XoR
01-08-2018, 14:24
XoR Ben pazartesi sipariş vereceğim abi ,şimdi versek cumartesi yola çıkacakmış ne alakaysa . Bekleyemem diğer pazartesiye kadar en iyisi o gün veririm iki gün sonra elimde olur :D :D
fthdrn yanına bir de sivas köftesi cızbız yapardık ,gözlerimize bakacak bir delikanlı arardık sokaklarda.

Verme böyle paslar :D

R.I.P
01-08-2018, 20:09
ayda bir gidiyorum ve her defasında koçağa min. 300 lira bayılıp geliyorum. milletin kumarı karı kızı olur bizim de koçağımız var ocağıma incir ağacı dikecek :D