PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Fakirim diye küçük göremezsin !

phoenixs
09-04-2017, 16:14
İyi günler tech ailesi.

Sizlere bugün başımdan geçen kısa bi olay hakkında içimi dökmek istiyorum.

Benim günlük hayatta kullandığım elim ayağım herşeyim olan 1500 TL lik bi motosikletim var.Ankara nın rezil trafiği benim için problem olmaktan çıkıyor.Genelde ekipman giyerim eksiksiz ama insanlar genelde küçük görüyor bu tarz bi motorla gezince.

Mesela benzinliğe giriyorum pompacı arkadaşların %50 siz utanmasa gelmeyecek motorun yanına ve bunun gibi bi çok yerde başıma gelen bi olay.

Kısmetse pedere Xtrail almak üzereyiz.Mahalleye bi tane sıfıra yakın QQ yanaştı bende dedim gidip konuşayım şu abiyle fikir danışayım dedim.

Abi kusura bakmayın rahatsız ediyorum ama müsaitseniz bi soru sormak istiyorum dedim :D adam camı suratıma kapattı sonra açtı buyur dedi.

Abi kısmetse Xtrail almak üzereyim ama genel olarak arabadan memnun musun tavsiye eder misin dedim.

adamın cevabı "O KADAR PARAN VAR MI " oldu ve orada öyle dona kaldım.

Beyler sıkıntı bende mi çözemedim :D bu ülkede niye giydiğimiz kıyafete göre adam yerine konuyoruz anlamıyorum.

MK8800
09-04-2017, 16:21
O arkadaş büyük ihtimalle Ankara'ya 30 sene önce kırsaldan ırgat olarak gelmiştir ; 20 seneside inşaatlarda orada burada amelelikle geçmiştir , zor bela bi xTrail alınca da kendini adam zannetmeye başlamıştır .

Maddiyata veya rütbeye bağlı olarak çevresindekileri küçük gören o tipler genelde geçmişinde sürekli aşağılanıp , ezilmiştir vardır bi yaraları ondan ego tatmin ediyorlardır . Allah kimseyi mal , mülk vs şeylerle sınamasın .

MBuğra
09-04-2017, 16:31
Benim bu huyum var.

Kimle konusuyorsam knusayim, eger karsimdaki ciddiyetsizse veya yukaridan goren bir tavirla benimle konusmaya baslarsa, karsimdakiyle insan gibi anlasmaktan vazgecip ben de yuzsuzluge veya ciddiyetsizlige vuruyorum.

O konusmada, sizin yerinizde olsam o cumleden sonra muhtemelen diyalogu soyle ilertirdim:

- Kac para ki beyefendi bu arac?
+ xxx lira
- HA BENDE FAZLA BI PARA SANMISTIM.

ya da

- O PARA BENIM AYLIK MAZOT PARAM BE ABI

gibi ornekler gelisletilebilir. :)

Sirf kilkuyruk mudurun benle konusma tarzini begenmedigim icin, mezuniyet ortalamaniz kac sorusuna size kac lazim demis adamim :D

Insanla insan gibi konusursun, eger karsimdaki insan degilse sen de ona oyle davranmaktan vazgeceksin.

Octane
09-04-2017, 16:40
Günlük kullandığım küçük dizel aracım, ucuz chopperım, ae86m ve mazdamla aynı şeyi yaşıyorum. Hepsini aynı anda kullanamadığım için beni hep fakir sanıolar :D hepsini birleştirsem f10a binebiliyorum ama. Sigorta vergi bakımda 3te bire düşüyor.

Ama ben böyle şeyleri hiç dert etmedim. Ben insana bakınca insanı görürüm. O insanın parası o insanın hayatında bir şeyler satın almaya yarıyor. Bana ne.

Benim gözümde paketçi de ybrsi ile taşıt, ali ağaoğlu da rolls royceu ile taşıt. Eşit haklara sahipler trafikte. Kalanı hikaye.

Etiketçiliği boşvermek lazım. İnsanları düzektemiyorsun.

220T
09-04-2017, 16:57
Allah akıldan fakirlik vermesin.:) Aklı,parasının sadakası kadar olan adamlar var.

///berke
09-04-2017, 17:01
Ah be abi bu konu hakkında yazılacak çok şey var :) Ben 17 yaşındayım lise 3 e gidiyorum devlet de okudum özel okulda okudum , range e de bindim renoya da mahalle , sokak ortamını da biliyorum site vs de bu yüzden insanı görünce az buz kişiliğini anlarım .Allah a şükür maddi yönden sıkıntımız yok. Şık, kaliteli giyinmeyi severim . Giyinip kuşanınca bana herkes kanka kardeş olur okulda bazen diyorum bana bu şekilde iyi davranan insanlar 2 dk kıyafetler değişince aynı davranacak mı diye , eskileri giyer çıkarım o "adam"gibi duranlar şekilleri bozulmasın diye seni o halde görünce bazen selam bile vermezler 😂 Eskiden de bir fakir zengin ayrımı vardı yok değil ama şu an krediyle veya eline 3-5 kuruş geçen,G.tünü deri koltuğa oturtan kendini adam sanıyor.. Böyle insanlara yapılabilecek en güzel şey sana fakir halinde kötü davranıyorsa sende giyinip kuşandığın zaman bu tipleri ezeceksin ;)

mert_can 41
09-04-2017, 17:02
QQ zengin arabasımı olmuş vay arkadaş büyük ihtimal eline geçen ilk toplu parayla araba alıp kendini zengin sanan kişiliklerden boş verin :)

fthdrn
09-04-2017, 17:16
Belki de sen o adamdan zenginsindir ve o adamın sahip olduğu tek varlık parasıdır ???

Seyfettin777
09-04-2017, 17:36
Keşke sorsaydınız, araç 1.5 Dci mı 16 Dci mı diye.

100-120 bin kağıt para sayıp 1.5-1.6 dizel araba alıyorlar,sonra da kendilerini multi-milyoner işadamı zannediyorlar.

ertantamer
09-04-2017, 17:36
Parayla imanın kimde olduğu belli olmaz derler. Boşverin..

Yigit-Y
09-04-2017, 17:39
Q7 varken benimde başıma geldi

Abi memnunmusun dedi :D

alacakmısın dedim evet abi q7 bakıyorum dedi arabayı satmaya çalıştım bende direk :)

kısmet olmadı ben severim böyle arkadaşları :)

painkller
09-04-2017, 17:46
qq dediğiniz araba nissan qashqai mi ?

"Abi kusura bakmayın rahatsız ediyorum ama müsaitseniz bi soru sormak istiyorum " 1.yanlış yaklaşım olmuş. bu tip insanlara efendiliği çıkarıp cebe koyup la dayı bahele buraya demek lazım.

arda35
09-04-2017, 18:49
2008 yılında Taunus'um var. saxo vts sonrasında almıştık. Mutlu mesut biniyorum. Bir gün önüne araç park etmişler. Hemen yakındaki dükkanlara sorup araç sahibine gittim;

+ abi şu kırmızı araba sizin miydi? az ileri alsanız da çıksam.
- (böbürlenerek) bmw mi?
+ 3.16

Kırmızı e46'sını çekerken yüzü öyle bir hal aldı ki unutamam asla.

kesici
09-04-2017, 18:56
Bende daha ufak bir çocukken babam Nissan Maxima almıştı 96' yılında, insanlar gözlerini araçtan alamıyorlardı ve yolda bizi görenler alkışlıyorlardı. Ayrıca o zamanlar koltuk ısıtma hiç bir arabada yoktu ve ben akrabaları bindirip onları ısıtıyordum. Bu da benim anılarım.

Yigit-Y
09-04-2017, 19:10
Bende daha ufak bir çocukken babam Nissan Maxima almıştı 96' yılında, insanlar gözlerini araçtan alamıyorlardı ve yolda bizi görenler alkışlıyorlardı. Ayrıca o zamanlar koltuk ısıtma hiç bir arabada yoktu ve ben akrabaları bindirip onları ısıtıyordum. Bu da benim anılarım.

Bir ara maxima sahiplerini devlet erken emekli ediyordu

Siz yararlandınız mı acaba :)

i-vtec07
09-04-2017, 19:12
Bende bi anımı anlatıyim bundan yaklaşık 4 sene önce amcamın fn2 type r ını almaya gittim yani o anlaşmış bana alıver gel üzerine dedi . 18 yaşındayım o ara . Ulan aldım arabayı izmir aydin otobanında bi shell var bilirsiniz değişmediyse burger king falan vardi o zamanlar . Benzin alıyodum o anda fotosunu çekip face e attım getiriyorum type r ı yazdım . Neyse aldım benzini cıktım yola 15 dk sonra benim telefon başladımı arayan arayana çalmaya hiç ummadıgım benden 7 yaş büyük adam aradı dediği kelime şu " kankaaaa hayırlı olsunnn " :D

Araba nedir arkadaş taşıt sadece... Geçen sene 180 hp arabaya biniyodum bu sene 95 hp çok ta önemli diğil biri gelir biri gider ;)

Grimlord
09-04-2017, 19:20
İnsanlara etiket yapıştırmaya bayılıyorlar çünkü. Herşey bundan kaynaklanıyor.
Geçen arabanın kışlık lastiğini değiştirmeye gittim, lastikçi hemen buyur etti, çay ısmarladı. Sırada bile bekletmedi beni, hemen değiştirdiler ( araba da neyse sanki kıçı kırık Astra)
Neyse yaklaşık 2 saat sonra arkadaşın serçesini götürdüm yine aynı yere, herif yüzüme bile bakmadı. Bakmadığı gibi hatırlamadı bile :D Ne zaman alırsınız diyorum "çekiver şuraya, sıra gelirse alırız epey yoğun şimdi" diyor. ( yoğunluktan kasıt 3 araba)
Arabayı lifte kaldırdılar, abartısız 35dkda değiştiler 4 lastiği. Hele lastikleri falan bi atışları var, gören de olimpiyatlara hazırlanıyorlar sanır. O derece artistik.
Heralde " nolacak kabak lastikle gezer bu, pazarlık etmeye falan kalkar" diye düşündüler.
İnsanı insan olduğu için adamdan sayan yokki. Dinleri imanları para olmuş hepsinin.

aroglu
09-04-2017, 19:23
çocukluğumuzda anlatılan Nasreddin Hoca derim ben :)

HondatugraL
09-04-2017, 19:39
70 bınlık arabadan ınıor adam kapıyı bi kapatışı var sanırsın 458 den aventadordan ınıor ya*şak.

onursumer
09-04-2017, 19:52
günlükte sürekli kia picanto ile geziyorum bide full kirli kışlık saç jant vs polis bile çevirmeyip çekil onumden çabuk geç işareti yapıyor arkadakini almak için :hahaha::hahaha:

ışıklarda dilenci bile beni es geçip arkadaki araca gidiyoken bence senin yaşadığın normal

mtay
09-04-2017, 19:56
Ye kürküm ye dünyası...
Günlük o adamdan en az 2 saat fazla vaktini trafikten kısıp kendine ailene ayırman sana yeter dostum.
X-Trail'i alıp karşısına çekmen dileğimle takma diyorum, bide atasözü; Etme eşşekle muhabbet........ :)

halilcakir
09-04-2017, 20:00
MK8800 ben bir adam biliyorum yaşadığı şehrin net varlıkta ilk beşindedir ama otobüse dolmuşa biniyor mesela :)

QQ nedir onu bende anlamadım bugattinin falan yeni bir modeli herhalde dal...rağın hal ve hareketine bakılırsa

optimus_prime
09-04-2017, 20:08
ülke malesef 15 sene önce eşşeğe binerken bi arsa kapatıp 10 daire yapan ve o 1 daireyi satıp QQ alan f30 alan tiplerle doldugu için bu tarz diyaloglar çok normal

ghibli06
09-04-2017, 20:14
Poersche duruyorken anahtarlığı yürüttü birisi, dedim Doğuş'a gidip yenisini alayım... Konya yoluna girdim, parkettim girdim içeri 'ben porschenin anahtarlığını almak istiyorum çeşitlere bakacağım' dedim... yemin ederim adam hiç yerinden bile kalkmadı 'canım biz dağıtmıyoruz onları yaa, Etilerdeki falan dağıtıyor, ordan duydun herhalde!'... sonra olanları anlatmayım yakışmaz bana...

Runo
09-04-2017, 20:18
Ne zaman böyle şeyler olsa aklıma esnaf paket fluence'im gelir

İbrahim33
09-04-2017, 20:21
O değilde şöyle 2342342 ay kökü faizli krediyle ''golf'' alıp binen ve nakit 3 liraya alacağı telefonu 7 liraya tarifeye ek 48 ay ile alan güruhtaki rahatlığa hastayım ben :D

Nightfish
09-04-2017, 20:21
Mercedes CLA verip VW Amarok aldım, çok eğleniyorum. Herkes inşaatta usta başı muamelesi yapıyor :D

Ozan Özer
09-04-2017, 20:23
Silivri'de 3-4sene önce arkadaşlarla Garden et lokantasına gidelim dedik..Benim avatar'daki Ford pick-up'la gittik makara olsun diye..Ki gayette toplu;diri bir araçtı..SEvgili vale; şöyle bir yüz silkti ve şu boş alana alabilirsiniz dedi..Bir hafta sonra yine aynı arkadaşın Panamera'sı ile gittik..Aynı vale'ye denk getirdik..Büyük bir hevesle kapıları açtığındaki yüz ifadesini görmeniz gerekirdi..Mayo şort,tshirt ve parmak arasıyla indik,bir önceki hafta yapmış olduğumuz gibi.."Boş yeri biz biliyoruz,sana gerek yok üstad" demiştik..
Çalıştığım iş nedeniyle dünya kadar parası olupta;2000-2005model araçlara binen,üstü başı normal mağazalardan alınma takımlardan oluşan zenginler tanırım..bu iş dış görünüş yada o an gördüğünüz araç/giyim v.b şeyler ile ölçülmez..
Kafayı takmaya değmez;bayiye gidip test edin,işi kendiniz halledin :)

kado
09-04-2017, 20:24
Para - iman ilişkisi :)

220T
09-04-2017, 20:27
3 yıl önce, Ezidîler Türkiye'ye kaçarken bir adam ailesiyle birlikte, Şırnak üzerinden Türkiye'ye geçebilmek için, bir köylüden eşeğini vermesini istiyor.Karşılığında ise sıfır Land Cruiser'ini köylüye vermeyi teklif ediyor.Lakin köylü eşeğini vermiyor.

Satın alınacak bir şey yoksa para yalnızca kağıttır.

ramo35
09-04-2017, 20:28
ismini ve nickini vermiyorum kendisi buraya üyedir eskiden anadolu yakasında kadıköyde uğrak bir oto yıkamayı o işletirdi her neyse...
sene 2010 yaz ayında bile 2 günde bir kere aracımı yıkatırım iç dış çünkü öyle seviyordum ilk arabamdı. Gittim o ***** yere (şahıs ve marka ismi vermiyorum) 2 saat bekledim dedilerki sıra var hay hay ama gel gelelim dışardan araçlar bam diye girip iç dışa başlandı ki ben hariç 2 araç dışında kimse de beklemiyordu (o 2 araçta ibiza ve fiat 500 dü sanırım) escalade mi dersin 15 dakika sonra arayla corvette ve camaro mu dersin yarım saat sonra 911 i mi dersin....Dedim ki 2 saati geçiktir bekliyorum sıradayım ve diğer arkadaşlarla bizim önümüzdeki ne kadar lüks araç varsa geldi gitti araya dışardan gelmelerine rağmen bu araçları alıyorsun kaç saattir burda bekletmek zorundamısın bizi dedim... Onlar randevu ları vardı öyle geldiler...911 Lİ arkadaş gayet samimi ve mütavazi biriydi ortak arkadaşlarımdan az çok bilirdim yanaştım dedim ki randevu mu aldın Hayır dedi...Sonra o ŞAHSA gidip lüks değil kıçı kırık CORSA diye saatlerce beklettin şimdi ...... firmana mail olarak sövüyorum dedim ne istiyorsan yap dedi bir daha kapısından geçmedim gidenede ne güzel yapıyorsun hep git dedim. Çok şükür o zamanda bu zamanda çok araca bindim o zaman 19-20 yaşımdaydım kim adam kim değil bir bakışta yada hareketle anlamıyordum ama artık şükür ki hem izlenemim ve fikrim oluyor

buda böyle birşeydi içimde kalmıştı...

131mirafiori
09-04-2017, 20:40
27 senedir biz de olduğundan ve manevi bağlantı çok olduğundan 131 e biniyoruz , tek sevmediğim durumu trafikte falan ''sen kimsin la geç hadi geç'' şeklinde yol veren tipler onun harici hiç bir sorunu yok :) (Bir de freni tutmaz diye yol verenler var onlara da tutuyor ****** dumun diyip geçiyorum)

Sizin olay motordan kaynaklı biraz sanki 3-4 liralık güzel görünümlü motorlarla bu sorun ortadan kalkar :D

Silence45
09-04-2017, 20:42
Poersche duruyorken anahtarlığı yürüttü birisi, dedim Doğuş'a gidip yenisini alayım... Konya yoluna girdim, parkettim girdim içeri 'ben porschenin anahtarlığını almak istiyorum çeşitlere bakacağım' dedim... yemin ederim adam hiç yerinden bile kalkmadı 'canım biz dağıtmıyoruz onları yaa, Etilerdeki falan dağıtıyor, ordan duydun herhalde!'... sonra olanları anlatmayım yakışmaz bana...

Ya abi ciddi anlamda merak ettim :D O tavır nedir Allah aşkına, insanların esnaflık anlayışları bile kalmadı. Eski işyerimde veya bugün alışverişe gittiğim avmde şundan var mı diye soruyorum, bu mu diye saçma sapan bir model gösteriyor hayır diyorum ve gidiyor yüzümüze bakmadan. Rezil bi haldeyiz gerçekten.

turbo&quattro
09-04-2017, 20:48
Gecen haftalarda yasadigim sehirde surekli gordugum mod lu GTR35 i yine gordum eleman kahve almak icin durmus, bende. Basladik konusmaya vs.. abartisiz 1.5 saat lafladik ayak ustu. Nefret ediyorum sahip olduklariyla ovunenden paylasmasini bilmeyenden.

MiaMi
09-04-2017, 20:55
Bilgisayar sektöründe iken 96 senesinde bi abim ile eyüp taraflarında bi hana gittik. Abi içerde çalışıyor üstü yemin ediyorum bataklıktan çıkmış boya is adam simsiyah olmuş neyse bekledik işini bitirdi geldi.Bu arada bize çay çorba vs. kardeşim nasılsınız keyfiniz sağlığını nasıl derken bülent gel dedi kardeş sende gel dedi.
Çıktık otopark'a brandalı bi araba gemi gibi bak bülent yeni aldım efsane bişey incele dedi. Arkadaşlar haaytımda ilk ve tek olmuştur adam brandayı açtı sıfır z28 dondum kaldım bir dahada kimseye dış görünüşünden etiket biçmedim.

https://i.ytimg.com/vi/yp0P-U6fTIM/maxresdefault.jpg

K0213
09-04-2017, 20:56
2 aydır 80 model Fiat Ritmo ile günlük her yere gidiyorum, geri vites dişlisi de sıyırdı çok sorda kalırsam geri itiyorum aracı. :)
İş yerimiz tadilatta olduğu için kir pas içinde bir tulum veya eşofman ve sweetshort ile geziyorum, ayakkabılarım leş. :)
ama her yere eski arabam ve leş gibi üstüm ile gidiyorum çünkü her seferinde üstümü değiştirmek büyük zaman kaybı oluyor.
Dediğin bazı şeyler nadiren de olsa dikkatimi çekiyor ama ne polemiğe giriyorum ne de kafama takıyorum!
Çünkü kendimi, ne olduğumu biliyorum ve kimsenin hangi sosyoekonomiden geldiğimi bilmesi gerekmiyor. ;)

ghibli06
09-04-2017, 20:57
Ya abi ciddi anlamda merak ettim :D O tavır nedir Allah aşkına, insanların esnaflık anlayışları bile kalmadı. Eski işyerimde veya bugün alışverişe gittiğim avmde şundan var mı diye soruyorum, bu mu diye saçma sapan bir model gösteriyor hayır diyorum ve gidiyor yüzümüze bakmadan. Rezil bi haldeyiz gerçekten.

ben şantiyeci adamım, özel günler harici takım giymem, kravat hiç takmam, gömlek dolapta toplasan 5i geçmez... sonuç: 'sen kimsin la!'

osmanaydo
09-04-2017, 21:06
Aynı sitenin, aynı güvenlik görevlisi, kamyonetle gittiğimde farklı, otomobille farklı karşılıyor.
Gözünün içine bakıyorum, o inatla arabaya bakıyor.
Yapacak bişey yok.

ghibli06
09-04-2017, 21:12
Aynı sitenin, aynı güvenlik görevlisi, kamyonetle gittiğimde farklı, otomobille farklı karşılıyor.
Yapacak bişey yok.

Çalgan buluşmasına geldiğin kamyoneti hatırlıyorum :D

Yigit-Y
09-04-2017, 21:15
Mercedes CLA verip VW Amarok aldım, çok eğleniyorum. Herkes inşaatta usta başı muamelesi yapıyor :D

Q7 alsaydın reyis patronum ağam paşam derlerdi birde böyle düşün :)

rodya
09-04-2017, 22:00
bi arkadaşımın her olay sonrası sarfettiği bi söz var :
ucuz atlattık. fakiriz ya mecbur ucuza atlatıyoruz :/
:)

Anıl E.
09-04-2017, 22:08
Benzin pompacıları neyin tribine girip öyle davranıyor onu da anlamadım. Gerçi cebinde 48 ay taksitli iphone 7 plus vardır onun şekline giriyorlardır.

HaKo
09-04-2017, 22:16
Bu türkiye ye has bir şey değiki , dünyada capitalizmin egemen olduğu hangi ülkeye giderseniz gidin , kılık kıyafetiniz, bindiğiniz araba, taktığınız saat vs. vs. ile yargılanırsınız en başta. Çok sıkıntı yapacak bir durum değil bence , kimse burda inkar da etmesin. hepimiz yapıyoruz zaman zaman. Çünkü doğduk doğalı bunun içinde büyümüşüz. kimse gökten inmedi heralde bugüne başka bir gezegenden ?

Ben bu konuda biraz daha tecrübeliyim , o yüzden pek yaptığım bir şey değil. Tüccar bir babanın oğlu ve küçüklüğümden beri tahtakalede yetişince , parayla imanın kimde olduğunun belli olmadığını çok iyi anlıyorsunuz küçüklükten :) Tahtakalede öyle adamlar gezerdiki , adamın tipini yürüyüşünü görseniz cebine 5 lira sıkıştırırsınız git amca bir çorba iç benden diye , keza bende öyle sanardım dükkana girer çıkarlardı. Oysaki adamların hanları hamamları dükkanları belki 100 milyon liralık adamlar :) Bir tanede değil böyle tip çok vardı eskiden. Şimdi çocukları pek öyle değil ama çatır çatır sefasını sürüyorlar onların yemediği paraların :D

SpeedlinE™
09-04-2017, 22:17
otoyoun sol şeridinde giderken bi kısım pahalı veya kendisine yediremeyen araç sahipleri'de şeridinde düzgün giderken bi anda değişime uğrayıp bu araç beni nasıl geçer psikolojisine katılıp bi anda bizi geçerken buluyorum :D Buda değişik rastladığımız olaylardan birisi

HaKo
09-04-2017, 22:21
bu arada aklıma geldi , geçen lüks bir hastaneye gittim kasalı dobloyla valeye yanaştım , dedim yıkamada istiyorum. Arabayı aldığımda vale çocuk abi silecek suyu bitmişti doldurttum benden olsun oda dedi acınası gözlerle bakarak , allah razı olsun kardeşim dedim devam ettim ahaha :)

ghibli06
09-04-2017, 22:28
bu iş para işi değil mi? bugün var yarın yok, şimdi yok yarın belki koyacak yer yok... önemli olan insan olabilmek, hayatın her haline şükredip yine de keyifli olabilmek...

HaKo
09-04-2017, 22:30
bu iş para işi değil mi? bugün var yarın yok, şimdi yok yarın belki koyacak yer yok... önemli olan insan olabilmek, hayatın her haline şükredip yine de keyifli olabilmek...

Aynen öyle abi , para işi 1 günlük iş . Bol bol görüyoruz etrafımızda , 1haftada tepe taklak giden trilyonerler , yine kısa sürede köşeyi dönenler cabası. İnsan olmak baki kalır.

alihan11
09-04-2017, 22:32
Yapacak bişey yok.

herzaman aynı şey başıma geliyor bi kere 5 dk arayla deniyelim dedik arkadaşda symbol var bide cla var ilk gittik cla ile ne sitenin etiketi ne bişey camı açmadan aldılar. 5 dk sonra symbolle girelim dedik kime geldin niye geldin 5 dk tuttu kapıda. :D valla nasıl beyinler çalışıyor hayret ediyorum.

GuNeS
09-04-2017, 22:49
3-4 sene önce galleria home store a arkadaşın uno hobby siyle gittim bırak valeyi arabayı park edemiyordum.

rodya
09-04-2017, 22:51
Yalnız herkes arkadına 1.6tdi yazılan rs4 gibiymiş burda.
Örnek verenlerin ortak özelliği; gerçekte o an göründüklerinden zengin olmaları

Yigit-Y
09-04-2017, 22:52
3-4 sene önce galleria home store a arkadaşın uno hobby siyle gittim bırak valeyi arabayı park edemiyordum.

Güvenlik vale taşlamamış seni dua et :)

blumenberg
09-04-2017, 23:08
bana da sol şeritte giderken opelle, yol vermiyorlar, diğer arabalarla sıkıntı yaşamıyorum :)

Tayfun.O
09-04-2017, 23:10
Benim başıma hiç böyle şeyler gelmedi :D
Kendi yorumum; ben gelmesine fırsat vermedim sanırım.

22 yıldır tabanvayım şuana kadar her şeye sahip olduğumu düşünüyorum(manevi anlamda) arabanın, evin, yatın, katın sırasına daha var anı yaşamak daha önemli bence

AşkınS.
09-04-2017, 23:10
Bi kız ile tanışmıştım,yanına linea ile gitmiştim ilk sefer. Kendi aracımdı.kız baya baya samimi olmuştu. Neyse bi sabah kahvaltıya gideceğiz dedim ki tofaşla gideyim. Kahvaltıdan sonra kızla görüşmedik daha hahahaha :D

osmanaydo
09-04-2017, 23:43
herzaman aynı şey başıma geliyor bi kere 5 dk arayla deniyelim dedik arkadaşda symbol var bide cla var ilk gittik cla ile ne sitenin etiketi ne bişey camı açmadan aldılar. 5 dk sonra symbolle girelim dedik kime geldin niye geldin 5 dk tuttu kapıda. :D valla nasıl beyinler çalışıyor hayret ediyorum.

İki yıl önce, yeni işyeri açan bi müşterimiz vardı. Symbol'le gelip gidiyorlardı. Yakın zamanda 4 serisi aldılar.
Artık, fiyatlarda, ödemelerde eskisi kadar esnek davranamıyoruz.
Biz de böyle bi delikanlıyız işte. :)

RafetAraç
09-04-2017, 23:53
3 yıl önce, Ezidîler Türkiye'ye kaçarken bir adam ailesiyle birlikte, Şırnak üzerinden Türkiye'ye geçebilmek için, bir köylüden eşeğini vermesini istiyor.Karşılığında ise sıfır Land Cruiser'ini köylüye vermeyi teklif ediyor.Lakin köylü eşeğini vermiyor.

Satın alınacak bir şey yoksa para yalnızca kağıttır.

o hikayeyi bizzat yaşayan köylünün oğlundan dinledm şırnak idilde :))

MK8800
09-04-2017, 23:55
Bi kız ile tanışmıştım,yanına linea ile gitmiştim ilk sefer. Kendi aracımdı.kız baya baya samimi olmuştu. Neyse bi sabah kahvaltıya gideceğiz dedim ki tofaşla gideyim. Kahvaltıdan sonra kızla görüşmedik daha hahahaha :D

Tüyap'ta fuarın 1 gün öncesi yükleme alanına standları kontrol için Range ile gelmiştim sabah baya erken bir saatti güvenlik kesinlikle giriş kartı bulunmayan araçları risk taşıyor diye alamıyoruz demişti . Aynı gün gece vardiyası değişimine müdürle beraber beyaz kapısında şirket logolu linea ile sorgusuz sualsiz girdik :D

Faruk_Vtec
09-04-2017, 23:57
otoparkımız arka tarafta.

sahibinden.com - Satılık, Kiralık, 2.El, Emlak, Oto, Araba, Alışveriş, Hizmet, Kariyer, İş İlanları, Bilgisayar, Cep Telefonu, Tekne, Motosiklet, İş Makinesi fiyatları - ilan ve alışverişte ilk adres (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-ilk-sahibinden-otomatik-dizel-7000-km-takas-olur-1.5-dci-110-bg-387161578/detay)

hoş geldınız beyefendı, buyrun...

sahibinden.com - Satılık, Kiralık, 2.El, Emlak, Oto, Araba, Alışveriş, Hizmet, Kariyer, İş İlanları, Bilgisayar, Cep Telefonu, Tekne, Motosiklet, İş Makinesi fiyatları - ilan ve alışverişte ilk adres (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mercedes-benz-siyah-full-s-320-long-413372552/detay)

ModulaRKinG
10-04-2017, 00:05
1.5 dcı reno motorlu qq ne zamandır beri zengin arabası :)

ModulaRKinG
10-04-2017, 00:16
Yanlış anlaşılmasın , qashqai yi felan küçümsemek değil amacım , herifin girdiği tribi anlayamadım o yüzden

Hakan Girginer
10-04-2017, 00:51
Ben bilinmeyene oynuyorum.

19 yaşında bir Mazda MX-5. Temiz tutarım, o ayrı. Ama 19 yaşında araba işte.
İşim gereği çok büyük şirketlerin "özel" kapılarından "özel" otoparklarına girmem gerekiyor bazen.
Yahu benim veledi gören kapıları cart diye açıyor.

Bu araçla yaşadığım en keyifli an ise Bağdat Caddesinde bir yaz akşamüzeri idi.
Trafik solucan hızı ile ilerliyor. Ben de hangi ara sokaktan kaçsam daha çabuk giderimin hesabını yapıyorum.
Bir anda yanımdaki dehşet pahalı Ferrari'yi fark ettim.

Sürücüsü elini çenesine dayamış benim arabayı süzüyordu.

Bu arada, bu "ye kürküm ye" işinin tam tersini de yapmak çok keyifli.

Kavacık'ta bin tane büyük şirket var.
Büyük patronlar gidip gelirken ortalık dalkavuk tarlası gibi oluyor.
Bir gün, durup dururken trafik tıkandı. Yolu kapamışlar, patron hazretleri arabadan inecek.

Adam indi, millet yerlere eğiliyor, yol kilit.
Adam da kel kafalı, eciş bücüş bir yaratık.
Camı indirip, "şşşşt keltoş" diye seslendim, adam dönüp baktı.
"Hadi bir giriver içeri artık, biz de yolumuza gidelim" dedim, bana bakmayı kesip çat diye binaya daldı.
Ben de yoluma gittim.
Gerçekten eğlendim oracıkta.

korki
10-04-2017, 01:07
İyi günler tech ailesi.

Sizlere bugün başımdan geçen kısa bi olay hakkında içimi dökmek istiyorum.

Benim günlük hayatta kullandığım elim ayağım herşeyim olan 1500 TL lik bi motosikletim var.Ankara nın rezil trafiği benim için problem olmaktan çıkıyor.Genelde ekipman giyerim eksiksiz ama insanlar genelde küçük görüyor bu tarz bi motorla gezince.

Mesela benzinliğe giriyorum pompacı arkadaşların %50 siz utanmasa gelmeyecek motorun yanına ve bunun gibi bi çok yerde başıma gelen bi olay.

Kısmetse pedere Xtrail almak üzereyiz.Mahalleye bi tane sıfıra yakın QQ yanaştı bende dedim gidip konuşayım şu abiyle fikir danışayım dedim.

Abi kusura bakmayın rahatsız ediyorum ama müsaitseniz bi soru sormak istiyorum dedim :D adam camı suratıma kapattı sonra açtı buyur dedi.

Abi kısmetse Xtrail almak üzereyim ama genel olarak arabadan memnun musun tavsiye eder misin dedim.

adamın cevabı "O KADAR PARAN VAR MI " oldu ve orada öyle dona kaldım.

Beyler sıkıntı bende mi çözemedim :D bu ülkede niye giydiğimiz kıyafete göre adam yerine konuyoruz anlamıyorum.

Eskiden Konutkente gelmeden Eskişehir yolunda sürekli çevirme oluyordu hatırlayanlar vardır. Tamamen anlık gelişen olaylar sonrasında Panelvan Ford Transit arkada acil verilen sipariş Eskişehir yolundan Ankara'ya doğru giderken bu çevirmeye girdim.

Konuşma şu şekildeydi;

p: Ehliyetini, ruhsatını ver lan

b: İçerledim resmen bir şey demedim uzattım camdan.

p:Elinde evraklarla giderken geri döndü araçta ne var filan dedi

b: İrsaliyeyi verdim yine camdan.

Otomobillerden alışmışız ya inmemeye

P: Gelsene lan

İndim araçtan gittik ekip otosunun yanına oradan tekrardan aracın arka kapılarını açtırdı elde irsaliye. Muameleyi az çok tahmin edersiniz

Ürünleri teslim edip geri döndüm minübüsü teslim edip aracı aldım 2 saat geçmemiştir.

Aynı yerde çevirdiler

P: Beyefendi ehliyet,ruhsatı alayım

b: tabiii

Arkasından hemen gittim ekip otosunda tanıdık simalar var adamlar şokkk.

b: Evraklara bakmadan direk verip gönderdiler

Berk007
10-04-2017, 01:24
Fakirlik zenginlik meselesi değil insanlık meselesidir bu durum. Mütevazı olmak insan olana yakışır.

ckrc
10-04-2017, 06:12
Yasadigim butun, santiye,hayat, polisler vb. insanlarla iliskilerime istinaden soyluyorum.
Bu memlekette hakketmeyen adama kibar olmayacaksin, rica etmeyeceksin abi demiyeceksin.

Gorece olarak ucuz bi arabam var 19 yasimdan beri trafikteyim, bana senli benli konusan her memura az donsene su sicil nonu alayim, az cekil dostum ekip otosunun plakasini da alayim diyorum, gram saygi, iyilik gostermiyorum. 1-2 sefer basima geldi bu durum, daha r yapmayan memuruna denk gelmedim.
Ne kadar saygi gosteriyorsa insanlar o kadar saygi goruyorlar benden, bunun gibi aciz, ozguvensiz memurlar, insanlar onlara kotu davraninca, egilip bukulmeyince daha saygili oluyorlar.
Santiyede de ilk zamanlarim, kalfa, usta vs. efendice imalat hatalarini soyluyorum sunlari duzeltin bak diyorum sikleyen yok, imalat ilerliyor ama hatali cildiricam tam. Bir gun tam cildirdim efendilik falan yok 50-55 yasinda yalitimci ustasi var. Sarterler atti, ipleri kopardim istifa edicem niye bagiriyorsun adami kusturdun, kacirdin derlerse. bagirip cagirdim buna, ya isini duzgun yap ya da siktir git teslim falan almiyorum. o gunden beri sefim sefim diye dolanip duruyor.
Vallaha bu memleklette ozguveni olmadigindan, saygisiz, terbiyesizce davranan herkese daha beterinden davranicaksin.
Sinir stress falan kalmiyor yemin ediyorum, butun imalatlar duzgun, ustalar, kalfalar artik abi, sefim, siz nasil isterseniz modunda.

220T
10-04-2017, 06:33
o hikayeyi bizzat yaşayan köylünün oğlundan dinledm şırnak idilde :))

Önce Uludere'ye bağlı Andaç ve Habur 2 yakınlarında,kaçakçıların kullandığı yollardan giriş yaptılar.İki hafta kaldıktan sonra İdil,Silopi,Cizre,Batman,Mardin'e dağıldılar.

rain man
10-04-2017, 06:39
2 sene önce ilçede çalışmaya başladım. Zaten kafamda araba almak vardı neyse ilk ay geçti kredi çekeceğim kesinleşti bayağı uzun bir süredir merak ettiğim okuya okuya bitiremediğim bir arabayı alacaktım heyecanla gittim geldim ilk şoförlük deneyimimde erzincan adıyaman yaptım. Getirdim arabayı işte, arkadaş ortamımiz var konuşuyoruz, ortamda yine doktor hemşire att sağlık çalışanı arkadaşlar var. Hepsi 3 bin lira maaş alıyor ama allahın dağında ruhlarını ipotek altına almış vaziyette maaşın hepsini krediye verecek ödeme planları, 2 3 yıl nefes bile alamama halleri falan. Ben onlara niye öyle yapmışsınız demiyorken onlar 60 70 binlik arabaya binerken kaliteli araba yea ayakları çekiyorlar. Alfa da güzel tabi deyip içten içe yadırgıyorlar. En son bi tanesi dayanamadı, hocam şöyle güzel bir golf passat alın da namınız yürüsün dedi. Dedim namım öyle yürüyecekse eksik kalsın. O günden önce das auto'ya bir antipatim gelişti, köylü insanın azıcık para bulunca prestij aracı olduğu için. Sonra da şark kurnazı köylü insanına :) engelli hastasına bakmayıp bakım parası alan yine akraba evliliğinden doğan çocuğun üzerine raporlu araba alıp da etrafta caka satan insanımsı varlıklar oldukları için.

İşin özü insanlar 2bin 3bin lira maaş alıyorken sırf arkadaş ortamında eziklenmemek için 50 60 binlik araba alıyor. Üzülüyorum ben de, çünkü ne hayatını yaşıyor ne de gördüğünden bir şey anlıyor. Bütçesine göre hareket eden kimse yok. 2 yıldır çoktan satıp en azından gıu alabilirdim mesela. Ama almamış olmam beni rahatsız etmiyorsa insanları niye ilgilendiriyor anlam veremiyorum.

kelalper
10-04-2017, 07:44
ben direk sen binebiliosan çok pahalı değil demek ki derim. Öküze insanca yaklaşırsan sonucu bu oluyor demek ki.

Killah
10-04-2017, 07:52
Guzel memleketimde insanlar fazlasiyla etiket meraklisi, tamam etiket onemlidir lakin insanligin onune gecmedigi takdirde.

Eski calistigim sirketin sahibi ciftin vaktinde ne kadar kazandiklarini, isteseler nelere binebileceklerini tahmin edebiliyorum. Hanimefendi soforlu Corolla ile geziyor, esi 93 model Grand Cheeroke, oglu ilk kasa cooper one ve kizi ise jeep compass.

Bu tamamen gorgu ve gozu tokluk meselesi ve ne yazik ki ulkemizde (ozellikle Istanbul'da) bunun artik ne kadar nadir rastlanabilen bir ozellik oldugunu hepimiz biliyoruz. Ne arkadaslarim var cabrio e'ler ile gezip her firsatta gozume sokmaya calisan ve ne arkadaslar tanidim kullandiklari otomobil bulunduklari ortamda kalburustu kalacak diye arka sokaga park edip mumkun oldukca aracini saklayan.

Sonradan gorme bir guruh ile ayni donemde yasadigimizi unutmamamiz gerekiyor sadece.. Maddiyat gelip gecici.

İzzet Göçmen
10-04-2017, 08:08
Ben böyle tipler yüzünden cok sevdigim ucuz ama gercekten cok sevdigim eski aracımı sattım unoydu milletin assalayıcı sözleri bakısları,kendi arkadas cevrem dahildir buna,hepsi sonradan görme babacı tipler oldugundan dayanamadım gittim honda aldım,bu sefer isler tersine döndü herkezin bakıs acısı sözleri tavirları degişti,ama umrumda degildi niye degildi,Ben mutsuzdum mutsuz olmakmı yoksa oh be demekmi dedim ve aracımı sattım dünya varmıs ulan sahte bakıslar,sahte arkadaslar herkez kayboldu sıfır araba alıcak maddiyatimda var almıyorum alıcam sukuter takıcam kastı gezicem,Sahte insanları bosverin mutlu olmaya bakın

fthdrn
10-04-2017, 08:14
Az evvel yani bi 15 dakika önce ofise geçmek için semtimdeki caddede arkadaşım yürürken lise son yaşlarında bir kız yolda yürürken karşıdan karşıya geçmek istedi. Tek gidiş istikametini kontrol etti fakat geliş tarafını göremediği halde hızlıca geçerim düşüncesiyle kaldırıma doğru atıldı. Tam o esnada muhtemelen 60 ay vade ile aldığı yeni civici ile bir tane ayı oğlu ayı kıza çarptı.
Ben kızı izliyordum o sırada tabi arabanın vuracağını el kol hareketleri ve bağırışma ile arabanın ve kızın dikkatini çekmeye çalıştım. Ama kızın kulağında kulaklık vardı ve arabadaki ayı oğlu ayı diye tabir ettiğimiz lavukta yanındaki ile sanırım tavla oynuyordu öyle rahattı başka bir açıklaması yok. çünkü kız bunların önüne çıkınca 2-3 saniye görmesi frenlemesi gerekirdi. Kız arabanın geldiğini görünce panik oldu gözüne far tutulmuş tavşan gibi kala kaldı yolun ortasında. Şimdi buraya kadar her şey normal dimi olabilecek bir kaza.
Bu ayı oğlu ayı 60 ay kredi ile aldığı arabasından inip inerken de "Allah belanı versin, kör müsün, yola öyle mi atlanır.." Tabi elleri başına getirerek dövünüyor yerde yatan kız için değil arabasının kaportasına bir şey olduğunu düşündüğü için. Yerde yatan kızın başına geldiğinde hala "yola böyle mi atlanır, kör müsün.." gibi cümleleri sıralıyordu ayı oğlu ayı.
Tabi ben olaya çok yakındım hemen kızın başına gittik birşeyi var mı sıcağı sıcağına anlamaz diye. Ayakları yerden kesilip sert bir şekilde düştü çünkü. Bu ayı oğlu ayı hala söyleniyor kızı arabasına bindip hastaneye vs götürmek gibi "insancıl" bir tutum sergilemek yerine.. Benim şalter attı bu ayı oğlu ayının üzerine saldırdım. Arkadaş ve etraftaki esnaf geldi hemen. Bir şey yapamadım ayı oğlu ayıya içimde kaldı. Sinirden hala elim ayağım titriyor. Bunları yazdım çünkü sizde okuyun ve bu ayı oğlu ayıya küfürler saydırın lütfen.

emrese
10-04-2017, 08:30
Senin olayına benzer bir duruma denk geldim
Çok zengin bir müşterim var istanbulda ikamet eder ama yazları 3 ay buraya gelir e350 4maticle gelir ama aracını caddeye değil arka sokaklara park edip gelir bizimle oturur mubabbet eder giyim tarzıda öyle çok aman aman değildir çok mütevazı bir insan

Bir gün dükkanın önünde otururken oğluna golf 7 alacağını ama önce araca bakması gerektiğini söyledi bende elinde golf olan bi galeriye götürdüm kendi aracımla benim aracım golf 4dü ozamanlar

Galerici bu çok para bu alabilirmisiniz kredi çekebilirmisiniz diye sordu aracı açmadı bile adam direk kredi kartını uzatıp 2 adet alacam al çek bakalım diyince adamın yüz hali çok kötü olmuştu ve sonrasında galericiye aynen şöyle dedi

PARAYLA İMANIN KİMDE OLACAĞI BELLİ OLMAZ ,PARAYLA GELEN İTİBAR PARAYLA GİDER ;ÖNEMLİ OLAN İNSAN OLABİLMEK.

GökhanO
10-04-2017, 08:33
Bu türkiye ye has bir şey değiki , dünyada capitalizmin egemen olduğu hangi ülkeye giderseniz gidin , kılık kıyafetiniz, bindiğiniz araba, taktığınız saat vs. vs. ile yargılanırsınız en başta. Çok sıkıntı yapacak bir durum değil bence , kimse burda inkar da etmesin. hepimiz yapıyoruz zaman zaman. Çünkü doğduk doğalı bunun içinde büyümüşüz. kimse gökten inmedi heralde bugüne başka bir gezegenden ?

Dostum sana katılmıyorum ne yazik ki, ben direk yaşadığım iki olayı anlatayım. Amerika'da arkadaşımın 1000 dolarlık tamponu başka kaputu başka renk heryeri kir pas içinde olan 96 model honda civic'i ile porsche bayisine gittik. Üzerimizde short thsirt. Satıcı adam geldi, bize sorduğu sorular;
-Beyler hoşgeldiniz,
-Size nasıl yardımcı olabilirim ?
-Baktığınız özel bir model var mı ?
Ben baya şaşkınlık içinde teşekkür edip sadece baktığımı söyledim. Peki o zaman birşeye ihtiyacınız olursa muhakkak söyleyin dedi ve gitti.

Yine aynı şekilde ikinci el araç satab bir bayiye gittik, İkinci el bir sti var ona bakıyorum, satıcı koşa koşa geldi, zorla test sürüşü yaptırmaya kalktı, istemiyorum bakıyorum dedikçe, bende en son sadece bakıyordum ama bir baktım evlenmişim falan dedi :) Neyse güzel bir sohbet ettik ve ayrıldık.
Bunun gibi kıyafet vs.. mağzalarında da anlılarım var :)

Sonuç olarak herhalde kapitalizmin beşiği neresi desek, herkes amerika olduğunda hemfikirdir. Ama benim orada ki deneyimim bu şekilde :)

ghibli06
10-04-2017, 08:39
Dostum sana katılmıyorum ne yazik ki, ben direk yaşadığım iki olayı anlatayım. Amerika'da arkadaşımın 1000 dolarlık tamponu başka kaputu başka renk heryeri kir pas içinde olan 96 model honda civic'i ile porsche bayisine gittik. Üzerimizde short thsirt. Satıcı adam geldi, bize sorduğu sorular;
-Beyler hoşgeldiniz,
Ben baya şaşkınlık içinde teşekkür edip sadece baktığımı söyledim. Peki o zaman birşeye ihtiyacınız olursa muhakkak söyleyin dedi ve gitti.

Yine aynı şekilde ikinci el araç satab bir bayiye gittik, İkinci el bir sti var ona bakıyorum, satıcı koşa koşa geldi, zorla test sürüşü yaptırmaya kalktı, istemiyorum bakıyorum dedikçe, bende en son sadece bakıyordum ama bir baktım evlenmişim falan dedi :) Neyse güzel bir sohbet ettik ve ayrıldık.

Sonuç olarak herhalde kapitalizmin beşiği neresi desek, herkes amerika olduğunda hemfikirdir. Ama benim orada ki deneyimim bu şekilde :)

başka ülkelerde de var elbette paraya pula ihtişama bakan, ama oralarda münferit olan olaylar artık ülkemizde genellenmeye başladı uzun zamandır...

Runo
10-04-2017, 08:41

sahibinden.com - Satılık, Kiralık, 2.El, Emlak, Oto, Araba, Alışveriş, Hizmet, Kariyer, İş İlanları, Bilgisayar, Cep Telefonu, Tekne, Motosiklet, İş Makinesi fiyatları - ilan ve alışverişte ilk adres (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-ilk-sahibinden-otomatik-dizel-7000-km-takas-olur-1.5-dci-110-bg-387161578/detay)

sahibinden.com - Satılık, Kiralık, 2.El, Emlak, Oto, Araba, Alışveriş, Hizmet, Kariyer, İş İlanları, Bilgisayar, Cep Telefonu, Tekne, Motosiklet, İş Makinesi fiyatları - ilan ve alışverişte ilk adres (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mercedes-benz-siyah-full-s-320-long-413372552/detay)

Hoş geldiniz efendim buyrun da demiyorlar, kapıların etrafı bir anda valelerle doluyo kapılar açılıyo, abi hoşgeldin nasılsın? Tank gibi araba yakışır (Göz direksiyonda). x al o arabayı abininkini çekiyoruz. Anahtarıda birazdan getiriyorum abim. Bu sefer fluence ya da diğer sıradan bir arabayla gidiyosun, sadece hoşgeldin abi aliyim ben :D Bir arabaya herkes mi bakar dedikleri bu w140 işte. Kim neye binerse binsin her daim herkesin saygısı olduğu efsunlu kasa :D

http://i66.tinypic.com/2gxk8jo.jpg

İşin özü insanlara sahip olduklarına göre davranana da, sahip olduklarına göre insanlara davranana da dileyeceğim en güzel dilek, bulundukları acizlikten hiç bir zaman çıkmamaları orada kalmalarıdır. Bugün olan yarın olmaz, bugün olmayanda yarın olur ama şahsiyet ve karakter her zaman bakidir:)

GokhanRS
10-04-2017, 08:49
çocuk yaşta çalıştığım bilgisayar şirketine bir velet gelmişti, taş çatlasın ilk okul 4-5 var yok.

bizim satış uzmanına dedi bana en iyi donanımı yap hazırla en iyi bilgisayarı istiyorum. liste yap dedi. bizim satış uzmanı sen ne kadarlık birşey bakıyorsun diye sordu. çocuk en iyisi kaç para diye sordu.

bizim satışçı da 1000 dolardan başlar 6-7bin dolara kadar çıkar dedi. çocuk dedi ki 7 bin dolar olanı yap hazırla bana. Tabi bizim satışçı ukala ukala sen git babanla gelirsin tekrar o zaman bakarız diyerek çocuğu masasından kaldırmaya kalktığı sırada o dönemin en pahalı telefonlarından çıkardı cebinden (bahsettiğim dönem telefon faturalarının bile uçuk dönemleri), telefonda birine içeriye 5 bin dolar getirirmisin dedi.

Bir baktık kapıdan içeri bildiğin şöför kıyafetli şapkalı çocuğun özel şöförü girdi 5 bin doları masaya koydu ve çocuğun dediğin laf 2 gün sonra teslim almaya geldiğimde kalan 2bin doları veririm dedi ve isim v.b hiç bir bilgi vermeden artist artist gitti. g.t de oldu dumurda oldu bizim satışçı. öğrendik ki dönemin fabrikatörlerinden birinin çocuğu çıktı.(kıyafeti tipi hiç belli etmiyordu zenginliğini)

o gün bu gündür kimseyi küçümsemem.

o değil ne yaptıysak o bilgisayar 7 bin doları görmedi. çocuğun peşin verdiği paraya denk bilgisayar yapabilmek için elimizde ne var ne yok koymaya çalıştık. sanki uzaya gidecek :D

ghibli06
10-04-2017, 08:50
yurt dışı denilince size bir anımı daha anlatayım, amma doluymuşum ben de haa çenem düştü :)

İtalya'nın Sardenya adasından granit blok satın alıyorum, 10 seneden fazla olmuştur... adada madenciler aynen manav gibi iyi mallarını ocakların girişine koyarlar ordan beğenirsen girersin içeriye... bir ocaktakı taşın rengini çok beğendim, daldım içeri, uzaktan diğer bloklara baktım, renk itibari ile güzel görünüyorlardı ama yakından inceleyip çatlak damar vs var mı diye iyi kontrol gerekiyordu... ocakta aynen bizim işçiler gibi, üzeri yağ içinde mavi bir tulum elinde kirli bir eldiven kafada şapka bir İtalyan karşıladı beni, İngilizce bilir hemen hepsi çat pat da olsa... dedim blokların güzel, patronla konuşmak istiyorum bakalım kaçtan verecek... güldü, eliyle ilerdeki kepçe operatörünü işaret etti :) ben tereddüt edince eliyle bir daha onu işaret etti.. neyse uzatmayım, adamlar 3 kardeş, biri kepçeyi kullanıyor biri kompresörü diğeri de düz işçi, başka adam lazım olursa günlük buluyolar, ocak da 3 nesildir kendilerinin... fiyat vs anlaştık, yemeğe çağırdı akşam... adam Sardenyanın kayalık bölgesinde deniz manzaralı malikanede yaşıyor, garajında da 3 tane kırmızı şeytan vardı :)

dahan
10-04-2017, 08:51

reno ilanı bizim mahalleya laa:)

rain man
10-04-2017, 08:53
Ahahaha e46 kasa da olsa bmw ya da yine aynı ayarda bir merso varken yıkamacılar tarafından yine benzer tepkilere maruz kaldığım doğrudur. Yıkamacı ve çırakları fır döner arabanın etrafında böyle özenle silmeler falan. Benim arabayı bi teslim ederler tamponda su var tavandan yeni yeni su akıyor falan.

He ne oluyor ikinci defa gitmiyorum. :)

oguz
10-04-2017, 09:10
Nasreddin hoca boşuna ye kürküm ye dememiş...

drago
10-04-2017, 09:35
Bu tipler aşırı türedi, trafikte de örnekleri çokça var.

Uzun yolda mesela passat, bmw, mercedes tayfası sollayan 110la-120yle sollayan adamın dibine iniyorlar, korna selektör o biçim. Bazen öndeki garibim kendini yırtıyor biraz daha hızlanabileyim de şu görgüsüzden kurtulayım diye.

Bazen bunu yapanı gördüğümde ben giriyorum arkasına, yol istiyorum vermiyorlar da haliyle. Genelde 120-150 hp aralığında, uçak sandıkları araçlar olduğu için sağından atıp gidiyorum.

Görmüş insanda bu ego yok, ilk sayfadaki MK8800 mesajına katılıyorum.

mikelazi
10-04-2017, 09:42
eskiden adama saygı vardı,şimdi paraya.

G_TT_I
10-04-2017, 09:53
Degisik araclarla gidince vale ucret ustu vermemek icin cirpiniyor, fiat panda ile ayni olan parca fiyati x10 oluyor :) sanmiyirumki parasi olanlarinda cok huzuru var :)

Nightfish
10-04-2017, 10:08
Kullanılan aracın bir de şöyle bir sıkıntısı oluyor. Bir iş yaptıracaksınız, C segmenti Focus - Fluence gibi araçla gidince 100 lira denilen iş Mercedes BMW'yle gidince 150 oluyor.

halilcakir
10-04-2017, 10:28
Kullanılan aracın bir de şöyle bir sıkıntısı oluyor. Bir iş yaptıracaksınız, C segmenti Focus - Fluence gibi araçla gidince 100 lira denilen iş Mercedes BMW'yle gidince 150 oluyor.

Yes bu kesinlikle var

En basitinden gözümün önünde baloncu millete 10 lira dediği balonu bana 20 lira dedi ters ters baktım gözünün içine , anladı ama geride kıvıramadı halada dümbük öyle satıyor bana :)

Sağolsun kızımda gördümü yapışıyor mecburen alıyoruz baloncuda beni gördümü seviniyor artık iyice yüzsüzlüğü ele aldı :)

TigeR
10-04-2017, 10:29
Bu en çok bizim ülkede var sanırım. Rusya'dayken o Lada vazlara bir güzel kızlar biniyordu ki o kızlar bizim burda olsa e46yi bile küçümser öyle tiplerdi

SekoLive
10-04-2017, 10:33
http://img.feedfloyd.com/media/post/thumb-2/733cd9e521339349141bb1d35ed4dbc9529ff776.jpg

her şey bunla başladı.

Eren G.
10-04-2017, 10:37
Bu en çok bizim ülkede var sanırım. Rusya'dayken o Lada vazlara bir güzel kızlar biniyordu ki o kızlar bizim burda olsa e46yi bile küçümser öyle tiplerdi

Oradaki kizlar o guzellikle buradakilerin zihniyetine sahip olsa zaten Rolls Royce Phantomdan asagisina bakmazlar heralde. Su danla midir nedir at suratli bir hatun turedi son zamanlarda tam bir turk kizi, 2jz swapli sahin gibi masallah.

Seyfettin777
10-04-2017, 10:41
halilcakir
Süleyman Demirel'in üstündeki dişleri yapılı baloncuyu diyorsan o ruh haline göre satar abi.:D

imprezaWRC
10-04-2017, 10:57
Beyler yadırganacak birşey yok, yeri geldiğinde aynısını sizde yapıyorsunuz. Youtube'da konuyla ilgili envayi çeşit video var.
Yolda yürürken önünüzdeki biri yere düşsün biri yardım edene kadar sizde tereddüt eder ellemesiniz, biri yardım etsin sizde ilgilenirsiniz. Giyimi kötü olan birisi sizden yardım istese biriniz dönüp bakmazsınız ama kılığı, kıyafeti yerinde birisi sizden yarım istesin zamanınız var ise yardım edersiniz.
Giyimi iyi olan bir çocuk restauranda yanınıza gelse gülümsersiniz ama evsiz gibi giyinmiş üstü başı yırtık pırtık olan bir çocuğu yanınıza bile yaklaştırmazsınız hatta çantanızı saklarsınız.
Adamın tipi şekilsiz olsun ama giyimi iyi olsun ve kullandığı otomobilde Ferrari olsun, döner bakarsınız. Ama aynı adam bu sefer biraz yıpranmış veya rengi solmuş kıyafet giysin ve döküntü bir otomobile binsin bu sefer suratına bile bakmazsınız.

Geçen gün bir yerde evli veya sevgili iki tip geldi. Adam bildiğiniz at hırsızı kılıklı, kadının dip boyasının zamanı geçeli yıllar olmuş, kılık kıyafet desen yerlerde ama bunlar çıkışta son model Cayenne'e bindi gitti. Aynı isanlara bir bakım yap yine Cayenne'e binsinler yadırgamazsın ama kılık kıayfet ve davranış yerlerdeyken Cayenne'i çaldılar mı diye düşünmedim değil.

halilcakir
10-04-2017, 11:22
halilcakir
Süleyman Demirel'in üstündeki dişleri yapılı baloncuyu diyorsan o ruh haline göre satar abi.:D

Yok bu ziyapaşa özsütün önünde mecburen hergün karşılaşıyoruz kendisi ile :)

Burak Mehmet
10-04-2017, 11:26
Ankarada boyasız göçük onarımı yaptığımız bir iş yerimiz var. Birgün kısa boylu tombul kısa kollu gömlek giymiş gömlek cebinde de sigara olan birisi yayan şekilde dükkana geldi
Müşteri- siz burada her arabaya bakıyonuz mu
Ben- tabiki
m- bende bentley var bakarmısınız ? ingiliz arabası ya anlarmısınız ?
b- tabiki. Bende soylu aristokrat bir aileden geliyorum babam lord benim.
ben müşterinin bende dalga geçtiğini düşünürken 2 saat sonra bentley ile geldi amca...

VTec_king
10-04-2017, 11:35
ülkemiz hülooooooğğğ laşıyor anladınız siz..

dirk
10-04-2017, 11:43
Babam 76'da Almanyadan granda almış. Gecen sene rahmetli olanakadarda bindi. Araç merakı hiç olmamıştır. Mahalleye geldiğinde Ankara Aydınlıkevlerden iki daire veriyorlarmış. Benim öyle şeylerde gözüm yok derdi. Uzun süre kendimde audi tt kullanmıştım babamla biyere arkalı önlü gittiğimizde insanlar garip garip bakıyorlardı cok sefer babam'a arabası için muhabbet geçer komik paralar teklif ederlerdi o sizin altınızdaki araçlardan cok eskitir daha derdi öylede oldu. İnsanları ceplerinde parayla değerlendiren insanlar Ya sonradan görmüş yada sonradan bile görememiş insanlardır. Mütevazilik malesef cok zor.

Yiğit G.
10-04-2017, 12:28
citroen c4 ile akasya avm ye gidip valeye bıraktığımda dönüşte 1.5 saatte getiriyorlardı arabayı.Şimdi artık direk valenin olduğu yere kapısına koyuyorlar girişin https://forum.donanimhaber.com/images//upfiles/smiley/s3.gif Kesin onlara talimat veriyorlar çekici güzel araçları kapıya diğerlerini arkaya koyun diye.Bu her yerde böyle ama bu ülkeye özgü birşey değil.

GKS
10-04-2017, 12:45
Ferrari ile Kız Tavlamak - Hayrettin - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=49SLoiY4HLk)

darkmoon
10-04-2017, 13:08
Ankara tuhaf şehir 2 aracımı ordan aldım bir arkadaşada camry almışdık 2006 yada 2007 yılında sadece ordaki bayide vardı sıfır... gittik aldık benzinlilkde pompacı abi niye benzinli aldın bu araba alınırmı çokda para vermişsindir parana yazık etmişsin muhabbetleri etmeye başladı :)) arkadaşda iplemez öyle morali bozulucak adam değil ağzının payını verdi para benim zevk benim sen işine bak dedi adamda bozuldu gitti ..

Cidden tuhaf garip memleket o açıdan..

ayter
10-04-2017, 13:13
Kayınpederin spring i park ederken bi motorlu kurye girdi parkedeceğim yere.Park yerinin yarısına girmişim dayı senin yaptığın ayıptır dedim.Bu motor senin arabandan pahalı diye cevap verdi.Cümlesinde anlam ve mantık ararken cevap verememiştim adama.

HaKo
10-04-2017, 13:40
-Beyler hoşgeldiniz,

Evet abi dediğin gibi verdiğin örnek çok doğru ama inan onun bu konuyla alakası yok , 15e yakın ülke gezdim , bir çoğunda perakende noktaları hep böyle. Tamamen firmanın çizgisi ve inanılmaz disipliniyle alakalı. Turiste satış yapan yerler bu konuda hassas , çünkü turist yeri geliyor parmak arası terlik şort tişört geziyor :) New yorkta gayet paspal pespaye rolex - gucci - armani vs. vs. bütün mağazaları gezdim 4 dönüyordu adamlar etrafımızda :)

darkmoon
10-04-2017, 14:25
ankaradan bir örnek daha veriyim sahibinden de goretex motorsiklet pantalonu bakıyorum tam korumalı falan .. dainese buldum bir tane sıfır fiyatı 1700 tl falandı o zamanlar çocukda 800 tl ye satıyor temiz az giymiş belli resimlerden sıfır gibi ... pazarlık bile etmedim kardeş dedim goretex mi eminmisin tam modeli nedir bir bakarmısın içinde etiketinde küpüründe yazar dedim..

demez olaydım :)) aynen şuna benzer bir şey yazmışdı "ohhoo zaten ürünü satıyorum birde bunlarla uğraşamam bir zahmet internetten araştırı ver" :))) ....

araştırıyım canım benim araştırayımda neyi araştırıcam :)) model yazmamışsın cins yazmamışsın bir şey yazmamışsın dainesin elli bin çeşidi pantalon modeli var hangisidir nerden bilicem :)) neyse cevap yazmadım uslüpdan dolayı..

adam altı üstü bir pantalonun içine bakıcak buna erindi üşendi .. :)) saniye tutsan 3 saniyesini almaz.. üstüne sanki bedavaya alıyoruz bağış yapıyor sanki paşam.. 800 tl az paramı altı üstü bir pantalon .... :)) hala aklıma geldikçe gülüyorum :))

imprezaWRC
10-04-2017, 14:55
Evet abi dediğin gibi verdiğin örnek çok doğru ama inan onun bu konuyla alakası yok , 15e yakın ülke gezdim , bir çoğunda perakende noktaları hep böyle. Tamamen firmanın çizgisi ve inanılmaz disipliniyle alakalı. Turiste satış yapan yerler bu konuda hassas , çünkü turist yeri geliyor parmak arası terlik şort tişört geziyor :) New yorkta gayet paspal pespaye rolex - gucci - armani vs. vs. bütün mağazaları gezdim 4 dönüyordu adamlar etrafımızda :)

Amerika, dizilerden, filmlerden ve okuduğumuz, izlediğimiz haberlerden bilindiği üzere tam bir dava manyağı olmuş bir ülke, sen orada bu herifler benimle ilgilenmedi diye dava açarsın diye de ilgilenmiş olabilirler :D :D

westalim
10-04-2017, 18:21
504 vardı 74 kasa paslı bakımsız babamın vefat eden akrabası yıllarca kullanmıştı oda zamanında patronundan almış araç 2 el di yani. okula arada sıcak havalarda onunla giderdim. özellikle de kafaya çekerdim :P ders bitimi dağılırken millet yanımdan geçenler çoçuktaki özgüvene bak ben olsam gelmezdim böyle bi arabayla vs. bi ton konuşuyolardı :D eğlenceli oluyodu dinlemek :D

canimrecepcim
10-04-2017, 18:36
Silivri'de 3-4sene önce arkadaşlarla Garden et lokantasına gidelim dedik..Benim avatar'daki Ford pick-up'la gittik makara olsun diye..Ki gayette toplu;diri bir araçtı..SEvgili vale; şöyle bir yüz silkti ve şu boş alana alabilirsiniz dedi..Bir hafta sonra yine aynı arkadaşın Panamera'sı ile gittik..Aynı vale'ye denk getirdik..Büyük bir hevesle kapıları açtığındaki yüz ifadesini görmeniz gerekirdi..Mayo şort,tshirt ve parmak arasıyla indik,bir önceki hafta yapmış olduğumuz gibi.."Boş yeri biz biliyoruz,sana gerek yok üstad" demiştik..
Çalıştığım iş nedeniyle dünya kadar parası olupta;2000-2005model araçlara binen,üstü başı normal mağazalardan alınma takımlardan oluşan zenginler tanırım..bu iş dış görünüş yada o an gördüğünüz araç/giyim v.b şeyler ile ölçülmez..
Kafayı takmaya değmez;bayiye gidip test edin,işi kendiniz halledin :)

Aynısını çok severek,stres atma amacıyla alıp tutkuyla bindiğim civic'te yaşadım.Arkadaşta eminim instagramda görse paylaşacağı tipte araba yani.Ama dediğiniz gibi yapıp sırayla 11 adet aracı sadece çay içmek için akşamdan akşama aynı yere götürdüm.Bunların içinde yarım otobüs,tırın kafası,suv,motor falan var.Çekiciye römorku da takacaktım ama akşam vakti yemedi tabi.

Ama yüz ifadesi herşeye değer.

Memlekette bunlar sık yaşanıyor.Hani böyle kallavi mekanlarda falan başına gelse gam yemicem de pilav arabasından hallice yerlerde bile olunca insan dumura uğruyor.

Ck_Redd
11-04-2017, 10:19
Bu özellikle Motorsiklet ile ilgili bir algı bence. Ben de trafikten bezip 6-7 binlik bi skooter la 36 yaşımdan sonra sewmeme rağmen motora başladım. 4-5 ay sonra ewimin sokağında ben anayoldayken otoparktan yeni bi passatla laps diye cikip havaya ucurdu beni bi tanesi. Sonra ben yerdeyken arabaya bakmalar, kalk kalk hastaneye götiriim SENİ ler, hay allam ya gitti tampon cık cık lar vs. Profil itibari ile o yaptığı hava, sadece 150 - 160 binlik bir arabanın vermiş olduğu özguven fakat yaşı desen tutmuyor, tipi kiyafeti, konusması yerlerde, oturup iki kelime edilecek tip değil. işte böyleleri ile sadece 3-4 dakika yüksek perdeden konusup onlara kim olduğumu anlatmadan edemiyorum. Sonra da 10-15 K tramer için abi, ben motoru senden alayım, hic uğraşmayalim, Abi sen niye American Hastanesine gittin yaa battık walla, abi sen müdür müşsün bizim düğünü senin otelde yapalim vs...
Yani bazı anguslarda motorsiklete, özellikle ucuz skooter vs ye binenin tamamen gariban olduğu algısı var maalesef. Ayni kazayi şahinle yapsa, bu kadar atar yapmayacağina eminim çünkü arabadan extradan 2 kişi inmesi, haydar vs çıkması gibi suprizler de var..
Mesela bi kere de Range in aynasına tıkladım hafiften, sonra geri gelip duzeltip ac camı var mı bilşey bakalım dedim. eliyle sigigit cekti! Sonra yumrukla aynayı kırınca da kızıyo! Angus işte!

Ome_RS
11-04-2017, 10:46
Cahillikten dolayı cahillik başka bir şey değil.

Orhan
11-04-2017, 11:39
2003 sti varken başıma çok gelirdi özel günlerde sağa sola giderken kullanırdım
bilen park etmek için yalvarırken bilmeyen boş yer tarif ederdi.
akrabalar sat şu çakal arabasını düzgün bi passat vs al derlerdi. :D

Çöllü
11-04-2017, 11:51
qq dediğiniz araba nissan qashqai mi ?

"Abi kusura bakmayın rahatsız ediyorum ama müsaitseniz bi soru sormak istiyorum " 1.yanlış yaklaşım olmuş. bu tip insanlara efendiliği çıkarıp cebe koyup la dayı bahele buraya demek lazım.
+1500

onkrktr

Sadık Özyer
11-04-2017, 12:08
asagfg jantlı bi e46 vardı coupe çocuğa sordm motoru ne söylemem dedi , kaputu aç olm dedim açmadı arkadaşta olm disklerine baksana bildiğin 3.16 işte ya yaptı çocuk arabasına binip gitti ahadfhd :D

dragon
11-04-2017, 12:42

Ben bu konuda biraz daha tecrübeliyim , o yüzden pek yaptığım bir şey değil. Tüccar bir babanın oğlu ve küçüklüğümden beri tahtakalede yetişince , parayla imanın kimde olduğunun belli olmadığını çok iyi anlıyorsunuz küçüklükten :) Tahtakalede öyle adamlar gezerdiki , adamın tipini yürüyüşünü görseniz cebine 5 lira sıkıştırırsınız git amca bir çorba iç benden diye , keza bende öyle sanardım dükkana girer çıkarlardı. Oysaki adamların hanları hamamları dükkanları belki 100 milyon liralık adamlar :) Bir tanede değil böyle tip çok vardı eskiden. Şimdi çocukları pek öyle değil ama çatır çatır sefasını sürüyorlar onların yemediği paraların :D

90'ların sonunda Musevi bir adamın şoförlüğünü yapmaya başladım. Kendisi Sultanhamam tüccarlarından ve eski tefecilerdendi. Büromuz Aşirefendi caddesinde eski bir handaydı. Patronun Nihat isimli bir arkadaşı vardı. İkisi de 70'li yaşlardaydı o zamanlar. Adamın ne iş yaptığını bilmiyordum ( hiç bilemedim zaten ) Fakat çalıştığım 7 sene boyunca hep aynı takım elbiseyle gördüm kendisini.

Günlerden bir gün yanıma geldi, sohbet muhabbet derken konuyu aldığım maaşa getirdi ve öğrendi. İşte sana şu kadar versek kızımın yanında çalışır mısın dedi. Teşekkür edip kabul etmedim. Hanın görevlisi bir abimiz vardı, yanına gittim. - Abi, bu Nihat amcanın durumu nedir, kimdir ki bana iş teklif ediyor dedim. Hatta utanarak söylüyorum ama önce ayağına ayakkabı alsın filan diye saçmalamıştım bile.. Görevli abi yaklaşık 5 saniyede, 10 tane kadar han ve iş merkezi sayıp, Nihat amca onların sahibi demişti :D:D

O gün hayatımın en güzel derslerinden birini almıştım. Tahtakale konusu geçince yazmak istedim :)

sagi
11-04-2017, 13:14
Benimde en pahalı aracım s2000 olmuştu :)
Bir kez başka otopark'ta bırakmam gerekti otopark dışında aracı bırakarak içeri girdim fiyat ne 1 gün kalacak misafirim dedim 15 tl dedi tamam dedik anlaştık aracı sordu Honda abi dedim.
Arabayla içeri girdim adam garip garip bakıyor indim parayı verdim kardeş sen honda dedin ama bu ne yaaa dedi
abi bunla içeri girsem 50 diyecektin dedim çok uyanıksın doğru diyosun dedi :D

Yine bir otoparka beyaz partner ile gittik şurası boş oraya al dedi görevli arkadaş.
Camaro ile gidince buyur abi hoş geldin kapı açmalar aracı ben alırımlar.

Arabayı satmamda ki sebeplerden bir tanesi de aslında bu yaşanılanlardır ya zengin sanılıyorsun ya fakir sanılıyorsun motor aldım ne güzel :))))

i-vtec07
11-04-2017, 14:04
Eşini dostunu arkadaşını tanımak isteyen varsa işleriniz kötüymüş düşmüş gibi yapın :)

Berkan
11-04-2017, 14:11
Arkadaşımın hanımı anlattı gecen tam bu konuluk :). Polosu var hastaneye kontrole gidiyor acıbadem bakırkoy'e, kendi arabamla gidip valeye verince otoparka indiriyorlar geçen bakımdan dolayı eşimin arabayla gittim (4 GC) doktora cıktım geldim her hafta otoparka inen araba bmw olunca kapıda bekliyodu girişe cekmişler beklemedim diye anlatmıştı

mturan
11-04-2017, 14:13
benimde bir e30'um var shell'de başıma geliyor. bakıyorum pompacı a180'nin camlarını siliyor, benimkinin yüzüne bile bakmıyor. Hatta 3cm spor yay aldım maslakta çok bilinen bir işinin ehli var, o bile montaj öncesi fiyatı söyleyip kabul ediyo musun demişti. Maalesef burası Türkiye, bunlarda milattan önce kalma tipler..

Eyüp
11-04-2017, 14:14
Eşini dostunu arkadaşını tanımak isteyen varsa işleriniz kötüymüş düşmüş gibi yapın :)

Bir arkadaşım ihtiyacı olmadığı için F10'unu sattı , tamamen keyiften..Ne çocuğun çekleri kaldı , ne iflası :)

mert_can 41
11-04-2017, 15:48

Bir kere cidden battım o zaman konuştuğum kız mesafe koydu direk şimdi her yerden engelliyim. Bir yerde denk geliriz inşallah tekrardan :D:D

stlegal
11-04-2017, 15:53
https://www.youtube.com/watch?v=CMRYnUZpSoQ&list=RDCMRYnUZpSoQ#t=5

i-vtec07
11-04-2017, 16:17
Bir kere cidden battım o zaman konuştuğum kız mesafe koydu direk şimdi her yerden engelliyim. Bir yerde denk geliriz inşallah tekrardan :D:D
Çaturt çuturt yapıver yanından geçerken :D sunroof lu arabayi cok severler, fb7 hondamı satmayaydım evli 3 tanede cocugum vardı ahaha :D

mert_can 41
11-04-2017, 17:04
Çaturt çuturt yapıver yanından geçerken :D sunroof lu arabayi cok severler, fb7 hondamı satmayaydım evli 3 tanede cocugum vardı ahaha :D

Bir görüm çatırtıcam zaten ama arabaylamı olur bilmem :D :D :D 2 arabamda sunruflu oldu en büyük olmazsa olmazımdır :P

Ertekin
11-04-2017, 18:04
Otomobil bir insanın ekonomik durumunun göstergesi olmamalı. ben buna yıllardır iğreti olurum. Çok yakın aile dostumuz var. 40 ın üstünde dairesi ve dükkanı kirada. aylık geliri 100 bin in üstünde fakat 2006 model otomatik polo ya biniyor. on numarada hayatını yaşıyor. yılın yarısı yurt dışında gezer. muhteşem bir evi var ama arabası bu.bende hiç birzaman 1 tane arabaya çok yüksek paralar bağlamayı doğru bulmuyorum.

DOHC
11-04-2017, 18:29
Benim prensibim yaşayabileceğin en güzel evi al, araban seni A noktasından B noktasına götürsün yeter...... Seni tanımayan birine ne hava atacaksın....
Kriz çıkınca görürüz kredi ile alınan lüks arabalara ne olacağını......

İshak Alaton veya Üzeyir Garih'in bir sözü vardı "Biz insanları kıyafetine göre karşılar, muhabbetlerine göre uğurlarız" diye...... Seni tanıyanlar-tanışanlar biliyor zaten, no problem....

Onurkk06
11-04-2017, 19:03
Para ile imanın kimde olduğu belli olmaz
Instagram (https://www.instagram.com/p/BFtuX57j-qX/)
Örnek instagram :D

buraek4
11-04-2017, 19:21
Yaşadığım yerin yakınında kafeler var.Birgün arkadaşla birşeyler içmeye gittik yürüyerek kahvenin yanına ufak çikolata getirirler normalde öğün getirmedi.Garsonu çağırdım dedim parası neyse vericem getirirmisin ya..şak masaya bakmadı bile.Bir daha çağırdım fırçaladım bunu ilgilenmediği için birde artistlik yaptı. Öbür hafta tt ile yanaşınca kapıya masanın sandalyesini çekmeler sigarayı yakmalar filan.Ogünden sonra anladım arabanın bu ülkede prestij olarak göründüğünü.

Sadık Özyer
11-04-2017, 23:52
https://www.youtube.com/watch?v=CMRYnUZpSoQ&list=RDCMRYnUZpSoQ#t=5

senin yüzünden bütün filmi izledim cem abi

ALPER-VNS
12-04-2017, 01:19
Çok sevdiğimiz arabalara binemeyeceğiz bu sebepten burada yaşarsak.. Opel calibra çocukluk hayalimdi mesela hiç de sıkılmadım her zaman güzel geldi bana.. 3 gün bindim trafikte fena itip kakıyorlar..

İş yerinin bipperı var o da aynı. Arkana geçen selektör atıyor. Beyimizin önünden gidemeyiz. Statümüz yetmiyo sanırım :)

Fiat 500üm vardı onu da sürekli bi itip kakma durumu vardı. Hatta bununla da sınırlı değil herkes sizi dövme hakkı buluyo kedinde feminen araçlara binerseniz :) Her gün kavga.

X5 polat alemdar kasa, zifiri filmli siyah c180, e60 bunlarda sıkıntı yaşamadım.. İstediğiniz kadar abuk kullanın kimse korna falan çalmıyodu bunlara.

Umursamamak lazım sanırım. Yoksa zenginliğin sonu yok illa ki birileri birilerini hakir görücek. Attan büyük deve var.

İzmirde rahat ettim ama kimse kimseyi ezmeye çalışmıyor gibi geldi.

S.Özeren
12-04-2017, 01:50
Sol şeritte cla,bmw sellektorune maruz kalan arkadaşlara 1.6 136 astra öneririm çok keyifli oluyor hahha

VTec_king
12-04-2017, 10:47
bmw varken fullüyormuyuz abi,polo varken az yakar 50 tl lik mi abi :)))

fthdrn
12-04-2017, 11:10
Para ile imanın kimde olduğu belli olmaz
Instagram (https://www.instagram.com/p/BFtuX57j-qX/)
Örnek instagram :D

Hahaha bu nedir ya :D
mekanlarda absoya kucak yapan kıza bak

kiraccemal
16-06-2017, 14:52
Suratının ortasına 2 tane geçirecektin. İnsanları böyle aşşağılayıp hor gören insanlarla malesef aynı dünyayı paylaşıyoruz. Para dediğin nedir ki bugün var yarın yok. İnsanlığını kaybetmiş mahlukat.

-Murat Özcan-
16-06-2017, 15:29
Böyle insanları hiç sevemedim :S

atituti
16-06-2017, 16:32
beni beykozda sahilde bi cafenin otoparkına palioyla bos yer olmasına ragmen almamışlardı , dönüp pontiacı alıp gitmiştim vale toplarımı opecekti , iceri girip yönetici / müdür kimse işte onunla görüşüp iletmiştim durumu. gerçi kimi kime şikayet ediyorsun haberi yokmuş gibi davranmıştı halbuki kendisi valelere iletiyodur alın almayın şu şu tip araçları diye.

Octane
16-06-2017, 16:48
Sol şeritte cla,bmw sellektorune maruz kalan arkadaşlara 1.6 136 astra öneririm çok keyifli oluyor hahha

Claya 116dye falan yaris dizel de yetiyor gayet. 1.6ya gerek yok.

Lee-on!
16-06-2017, 18:18
Geçen sene benim eküri Almanya ya gitmişti okul için. Odtulu düzgün ama öğretmen çocuğudur durumu belli zaten. Ama ikimiz de araba hastasıyız Tesla manyagiyiz. Denk geldim girdim içeri Levent dedi. Ama Türkiye de yaşanılan bu tür olaylarin ezikliği de var hani alıcı değiliz sie cekerler mi tipimize bakip acaba vs diye. Abi öyle bir ilgilendi ki alamayacigim icin ben mahcup oldum demisti. Müşterisi olmasina ragmen, alamam ogrenciyim sadece teslayi seviyorum bakmak icin gelmistim dememe ragmen özel olarak geldi olsun deyip tanitti broşür verdi falan demişti. Müşterisi olmasa test sürüsüne de cikariz tekrar gel falan demis hatta. Ulan dedim medeniyet böyle bir şey... Üreten adamlar bizim kadar kadar kasıntı değil maalesef...

Benim başıma ise Adana turgut ozalda benzer olay geldi ama tam tersi. Yine benim ayni ekuriyle yazin ortasi aksam ustu yürüyüs yapiyoruz özal s.demirel falan terlik sort :D tam hangoverin onune geldik bilen bilir. Kapida kizlar falan var sigara icmeye çıkmışlar böyle sanki davete gelmis gibi gece kıyafetleri topuklular falan o bicim. Herkes elit herkes nezih (!?), velhasil tam o sira hangoverin ara sokaktan ana caddeye kirmizi bi 320 cabrio cikti. Bekliyor yola girmek için. Allahim o elit görünen kizlarin laflarıni duymaniz lazim. Kezbana donustuler birden. Of araban olim... Ates gibiymissin Masallah kıpkırmızı falan. Ulan biz utandik arkadasla yuruduk gittik. Eleman da orali olmadi sakin sakin basti gitti helal dedim prim vermedi...

Ayni dunya iki farkli milliyet iste... Kafa yapisi daha dogrusu... Maalesef böyle bi ülke olduk... Bunlar hep parasizliktan, ekonominin cort olup orta kesimin ortadan kalkıp insanlarin ya cok zengin ya cok fakir olmasindan kaynakli... Eğitim denen sey zaten yok... Hayirlisi diyelim ne diyelim...

phoenixs
16-06-2017, 18:37
Herkes içimi dökmüş :) bu arada ben x traili aldım

https://i.hizliresim.com/Q7lg2y.jpg (https://hizliresim.com/Q7lg2y)

ibozum
16-06-2017, 22:23
Herkes içimi dökmüş :) bu arada ben x traili aldım

https://izliresim.com/Q7lg2y.jpg (https://hizliresim.com/Q7lg2y)

Hemen o elemanın yanına çekseydin.. :)

Hayırlı olsun kazasızbelasız..

korki
17-06-2017, 00:27
Claya 116dye falan yaris dizel de yetiyor gayet. 1.6ya gerek yok.

Antep-Adana otobanında en sol şeritte devam ederken önümde araç aracı solluyor, en sağda kamyon veya tır vardı. En soldaki aracın geçişini beklerken arkamda a3 1.6tdi 'ydı vatandaş yeni almış beyaz parlıyor camlar zindan spek. şimşek diye tabir edilen selektörünü test ediyor insanda sabır olur biraz. Önüm açıldı vatandaşa yol verdim. Peşine takıldım , 220-225 gibi uçağı tıkandı, 5-10km bu şekilde gitmişizdir. En son bıraktığımda 120 ile sağdan gidiyordu. Araç mk3 mondeoydu yazılımlı.
Hacettepe üniversitesinin ışıklarda corsa 1.7 ile qashqai'den vatandaş camı açtı yanda yenge, müzik açık filan motorun bozuk dedi ukala bir tavırla. Neden dedim duman geliyor bende normal o dedim , jeepin içinde karşılıklı gülücükler. Sabit radara kadar sıkıştırdı.Sonra :) Trafiğe takıldım camı açtım araban bozuk kardeş diyince cevap vermedi.

mertkan
17-06-2017, 02:14
https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/originals/8d/ac/f7/8dacf729534a1231e5181683cafd44fc.jpg

istanbulda bir manzara fotosu

dirk
17-06-2017, 14:41

Bugun bu yazı aklıma geldi ışılarda 320iyle bastım adam geçti gitti.. töwbe töwbe :D beni niye gaza getiriyorsun

makethewayforme
17-06-2017, 14:59
lisede coğrafya hocası bana senden adam olmaz oğlum demişti sırıtarak, adam olamazsam coğrafta hocası olurum demiştim

kıpkırmızı olmuştu hoca

adam da olduk çok şükür.

bu tarz insanlara bu şekilde ayar vermek lazım, hemen kendilerini toparladıklarını, ayar aldıklarını göreceksiniz.

MK8800
17-06-2017, 15:15
https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/originals/8d/ac/f7/8dacf729534a1231e5181683cafd44fc.jpg

istanbulda bir manzara fotosu

Alperen'in bu işlere yediği parayı daha memlekette bir Allah'ın kulu yememiştir :D

DEJ
17-06-2017, 18:52
Sen yine iyiki efendiliğini bozmamışsın, ben olsaydım kesin bi temiz dayak cekerdim o adama

Kendi arabamın kaputunu acıp kafasını da sıkıştırabilirdim o anki psikolojime bağlı

BarKing
17-06-2017, 19:44
iki tane kiralık huracan ile gazlıyodu içinde bariz emanet duran özenti elin arabasıyla gerdeğe girmeye çalışan varoş iki tip her sokak arasında kesici yapıodu.

Para ile imanın kimde olduğu belli olmaz ama kalite ve görgü ve taşıyabilmek bu ikisini herkes yapamıyor.

X-trail ayrıca sanki G63 AMG senin o kadar paran varmı ne?. neyse cins cins kullandığı araba ile statü atladığını sınıf atladığını sanan ortamcı özenti kesim türedi iyice.

S.Özeren
19-06-2017, 17:23
Bugun bu yazı aklıma geldi ışılarda 320iyle bastım adam geçti gitti.. töwbe töwbe :D beni niye gaza getiriyorsun

Hahahahhaa sesli güldüm �� 100 km e kadar hantal yauw

i-vtec07
19-06-2017, 18:09

Ahahahahahaha :D abi sesli güldüm valla :D

Polo gtı satıp ford coruier aldım 1.6 tdcı 95 hp içinden geçtiğim herkez intikam alıyo şuan :D

Konuyla ilgili olarak gözünü karartan herkez zengin olur takılmayın boşverin..
ayrıca zenginliğin arabaylada hiç ilgisi yok kimisi alır 35 liraya dizel meganını bankada trilyonu orda burda dairesi vardır kimiside cebinden beş kuruş parası yokken xx ay vade kredi çeker f30a f10 a biner görüyorum çevremde hep :)