PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motor Takozu - Yan Sanayi Memnuniyetsizlik

marikan
13-04-2017, 11:24
Araç Passat 1.9 TDI. Aracı ilk aldığımda dizel olduğu anlaşılmayacak kadar sarsıntısızdı neredeyse. Özellikle araç içinde.
Şimdi ise rölantide araç baya titriyor. Motor takozundan olur dediler. Kaç zamandır aklımdaydı ama önemsemedim.
Dün başka bir forumda arkadaşlar konu açınca bende gündemime getirdim.
Ancak değiştiren arkadaşlar yan sanayi olarak Febi almışlar ancak titreme sorunu çözülmemiş. Çıkma orjinal alıp taktıktan sonra problem düzelmiş. O araçlar benzinli ama parça kodları aynı takozların.
Serviste orjinal içinde 500-600 gibi bir rakam söylemişler. 2 tane lazım.

Durum böyle olunca kafam karıştı. Febi alıp deneyeyim mi? Yoksa hiç uğraşmadan paraya kıyıp orjinal mi almalı? Çıkma da eski araçtan çıkacağından çok mantıklı gelmedi. Tecrübe eden varsa fikir bekliyorum.

onurc
13-04-2017, 11:26
vag bence yan sanayiyi kabul etmeyen bir araç.servisten orjinalini alın bir kere para verirsiniz en azından.başınız ağrımaz.

lewel
13-04-2017, 11:51
Motor takozlarında yan sanayi tavsiye etmiyorum.Çok çabuk özelliklerini yitiriyorlar.Ayrıca suçu hemen takozlara atmamak lazım dizel araçlarda titreme artarsa ilk enjektörlerin kontrol edilmesi lazım.

muratburunce
13-04-2017, 11:54
vag bence yan sanayiyi kabul etmeyen bir araç.servisten orjinalini alın bir kere para verirsiniz en azından.başınız ağrımaz.

+1 vag gurubu yan sanayisi çok kabullanemiyor nedense yadırgıyor hemen herzaman imkan varsa oem

stlegal
13-04-2017, 12:13
oem al 2 3 sefer para verme vagda yan sanayi malesef herşey olmuyor

uqur
13-04-2017, 12:18
titreme sebebi gaz lı tip motor kulağıysa türkiye de silikon basıyolar ondandır bide normal kaucuk ise yumusak olduğundan yapar biraz daha sertlestirseler kaucuğu sıkıntı kaybolur yerinizde olsam febinin sitesinden mail atarım sıkıntımı alman üretimi çünkü cevaplar lar

marikan
13-04-2017, 12:40
Gazlı tip mi deniyor bilmiyorum parça kodunda hydro-mount yazıyor. Hidrolik sanırım.
Sorun başka yerden çıkarsa boşuna almış olurum. Önce enjektörleri mi kontrol ettirmeli?

oğuz
13-04-2017, 12:50
Bizde yan sanayi ile degistirmistik ayar yapmamiza rahmen eski yumusaklik yoktu. Gaza bas cek yapar iken daha fazla sarsiliyordu

Ramcho®
13-04-2017, 13:51
Febi kullanılabilir kendı 400+ aracımda febi kullanıyorum.montajlama torklama düzgün olduğu sure sorun cıkarmaz.

ya da lemförder i tavsiye ederim.

Oznsrl
15-04-2017, 01:41
ilkkez ucuza kaçıp yan sanayi takoz aliyim demiştim tırt çıktı değiştirdiler başka taktım oda tırt çıktı gittim serviste taktırdım 2 yıl dolmadan gittim hafif bi titreme vardı garantiden bidaha değişti böyle parçalarda yan sanayi şans işi bence 2.denediğimz yan sanayide delikler bile denk gelmemişti haha

rain man
15-04-2017, 07:46
Motor takozundan olduğuna eminseniz kesinlikle orjinal alın eminim daha memnun kalacak sorun yaşamayacaksınız. Hiç risk almaya değmez. Eğer orjinale rağmen geçmezse enjektör ve Volant'ı göz önüne almak lazım.

marikan
15-04-2017, 09:19
Ustaya kontrol ettirip ona göre değiştireyim en iyisi.

Sert@ç
15-04-2017, 09:37
Orjinali ne markaymış onu araştırın

marikan
15-04-2017, 09:53
Orjinali ne markaymış onu araştırın

Motor takozunun üzerinde marka yok hocam. VW logosu var sadece.

Bir şey daha sorayım; İşin içine volant da girdi. Volanttan olup olmadığını nasıl anlarım? N'de titreşim azalıyor. D ve R'de N'ye göre nisbeten daha fazla titreme var.

Ek olarak; volant torna olur mu? Baya pahalı bir parçaymış kendileri. LUK marka 1300-1400TL civarı.