PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 08 astra sorunsalı

sercangolge
11-12-2008, 18:24
2008 1.3 66kw ctdi astra şirket aracı var.14201 kmde yag lambasını yaktı.araç turboya gırmeden toplamıyor.herdefasında turboyu actırıyorum nerdeyse.ızmır-ayvalık yaptım.yolda bıraz vuruntu yapmaya başladı bakım zamanı geldıgındendır dedım kıllatmadım.ayvalıktan ızmıre gırerken çigli cıvarında ısıgını yaktı.arabada hararet gostergesı yok bunun yerıne sadece lamba var ve yandıgını gormedım yalnız son bı haftadır her parkettıgımde fan calısmaya başlamıstı.normaldır diye problem olacagınıda dusunmedım.pislik ihtimalide kafamda oldugundan hala iyiniyetle aracı eve kadar surdum parkettım.1o dk. kadar sonra yag cubugunu kontrol ettıgımde sıfıra sıfır elde var sıfır.hıç yag kalmamıs gercektende.bunun sebebi olarak turboyu ne derece gormeliyim?motorda yag lekesı arka tarafta yag lekesi yolda mavi yada siyah duman atma gibi bi şikayetimde yok.
aldıgımdan berıde cekıs problemı vardı ancak ufak motor dolu bagaj agır araba şirket aracı fln. ses cıkarmadan gıttıgı kadar basıyodum.bu arada max 160 ustunude gormuyor :) sonuç yag yakma problemı aracın başına nedenli buyuk sorunlar açabilir?

senna
11-12-2008, 18:27
kaçak yüzünden yağ bitmiş olabilir durduğu yerde damlatma falan varmıydı?

sercangolge
11-12-2008, 18:35
garıptırkı durdugu yerde damlatmada yok yolda dumanda yok aracta lekede yok sonuc olarak yagda yok...

senna
11-12-2008, 22:51
aldığında yağ varmıydı?

On3R
12-12-2008, 02:45
aldığında yağ varmıydı?

nice question :):)

Ryhn
12-12-2008, 08:31
Valla sole bir sorunda arkadasimin basinda var 1.9 TDI 2007 model A3 Tiptronik. Arac 45bin civarinda bakima girdi yagi degisti yeni yag koyulduktan yaklasik 5bin km sonrasi dusuk yag uyarisi verdi yag kontrolu yaptigimizda yag duzeyi en dusuk seviyedeydi. Daha once bunu yaptimi diye sordum arkadasim evet genelde yapio dedi!!!! servise sordun mu dedim evet arabayi basta cok zorlamissiniz olur ole diye sallamislar!!!! simdi son olan olay ben araci surerken uzun yolda oldu. Dikkat ettim arkadan herhangi bir beyaz yada benzeri bir duman atmiyor. Egzoz civarinda bir leke yoktu araba sogukken yuklendigimizdede egzozdan bir duman atma durumuda soz konusu degil. Arac bekledigi yerdede damlatmada soz konusu degil!!! 5bin km de 1 - 1.5 litre yag eksilttigi icin mi duman goremiyoruz yada biri gelip arkin arabasindan yag caligio.
Kusura bakma konunun ortasina bole indim ama cok benzerlik gosterio senin durumunla ondan bole araya yazdim.

sercangolge
12-12-2008, 09:07
aldığında yağ varmıydı?

birazdan servise gidecek ama bundan onceki bakımda serviste yağ koymayı unutma ıhtımalini dusunuyorum :D

R-Turbo
12-12-2008, 16:18
aynı problem bizimde başımıza geldi gece olduğu için direk bıraktık aracı ertesi gün farkettik yağı eksikmiş tamamladık şu anda hiçbir problem yok.

Araç; 2008 Astra 1.3 Cdti :)

sercangolge
12-12-2008, 16:44
sevisten cıktı.sonuç olarak hiçbir problemi yokmuş,söyledikleri.yağ koydular sılceklerı degıstırdıler sagına soluna baktılar devam :D aynı sekılde kullanmaya devam.eşşeği turboya sokmadanda gitmiyor.malesef omrude kısa gelıyor bana :D:D

aleryo
12-12-2008, 20:58
İlk 15bin km'de benim aracımda (2006 astra cdti) yağ eksiltmişti 1 litre kadar ,yağını tamamladık ve bidaha sorun çıkmadı.160'ı geçememen de biraz tuhaf aslında , inşallah aracının bi problemi yoktur.

sercangolge
13-12-2008, 08:08
bana bi problem kokusu geliyor ancak daha cozume kavusabilmiş değil.cekıs konusu cok sıkıntılı gerçektende.bakalım 100bini deviremicem sanırım bu arabayla. ozamana kadar kendisini gostercek...

VTEC®
13-12-2008, 08:18
İlk bakımda birçok dizel araçta görülebilen vede gördüğüm bir olay yağ eksiltme( Renault DCI, Toyota D4d, Hyundai CRDI, VW TDI, Ford TDCI) Hatta servisim bana (ford) İlk yağın rodaj yağı gibi olduğunu normalden farklı yağ konulduğunuda söylemiştiki çalıştığım firmamdada (renault) bunu doğrularcasına konuştu. bence yağ eksiltmesi normal gibi görünüyor ama şu gitmeme olayını çözemedim kafamda 1.3 Astra CDTI olarak anlıyorum aracını ama en başta 66 hp yazmışsın şirket araçları için özel bir motorizasyon çıkarıldı herhalde ??

emretorlak
13-12-2008, 14:26
66kw diyecekti sanırım arkadaş
1kw=1,36hp
66x1,36=90hp

sercangolge
13-12-2008, 19:30
66kw diyecekti sanırım arkadaş

haklısınız 66kw