PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kablo TV vs Digitürk vs vs

coolvtec
12-12-2008, 09:15
Yaklaşık 2 yıldır kablotv kullanıyordum fakat bu son kanal yerdeğişimlerinden sonra kanallar bozuldu, görüntü kötü.

Hayatımda hiç uydu, digi migi kullanmadım. Bakıyorum da onların da fiyatları baya düşmüş. Kablo fiyatına.

Film vs seyretmem. (dvd seyrediyoruz) Maçları da seyretmesem olur. Bana net çıkan yerli kanallar + discovery, cbnce, animalplanet vs türü kanallar yeter.

Bu durumda bana ne önerirsiniz:soru: Bana kaça malolur:soru: (Uydu vs ben mı alıyorum yoksa fiyatta var mı vs)

Teşekkürler:icon_tup:

XoR
12-12-2008, 09:23
Bizim apartmanada zorla Uydu bağladırlar Çanak vs parası verdik 130 lira.Ama biz hala Kablo Tv izliyoruz :D

Uydunun bağlantısı hazır buna receiver falan almak lazım sanırım kullananlar bilgi verirse çok iyi olur

B.Aktepe
12-12-2008, 09:27
d-smart kullanıyorum. memnunum. ayda 10 lira ödeyeceğime toplu 300 lira verdim en azından malzeme benim, aylık ödeme yok fiyat artacak sıkıntısı yok. baya iyi.

MiaMi
12-12-2008, 09:29
Digiturk uygun fiyatlı tavsiye ederim.

http://www.digiturkburada.com/images/uyduAlicisiHediyeKanalListesi.jpg

shumi
12-12-2008, 09:31
mutluay bizim beltanla bi konuş bu konuyu o bayağı uğraşıyo bu işlere merakı var yani..yapıoda bişeler:) fikir almış olursun..

imhotep
12-12-2008, 09:57
Bizim apartmanada zorla Uydu bağladırlar Çanak vs parası verdik 130 lira.Ama biz hala Kablo Tv izliyoruz :D

Uydunun bağlantısı hazır buna receiver falan almak lazım sanırım kullananlar bilgi verirse çok iyi olur

bende fazla receiver var kanka next satayım ahauhaa:D

ben digiturk kullanıyorum. cocuğun odasına bile koydum ustune tanımam.

Tunacan
12-12-2008, 11:06
bende fazla receiver var kanka next satayım ahauhaa:D

ben digiturk kullanıyorum. cocuğun odasına bile koydum ustune tanımam.

Her tv için 10ytl veriyorsunuz değil mi? Bizde 4 tane tv var. Hepsine bölmeye kalktığımızda dünya para tutuyor.

imhotep
12-12-2008, 11:14
bir oda ekonomik paket , diğer oda aile paketi. toplamda 28,00 ytl oduyorum. yıllık indirim hediyem var o yuzdne biraz daha uygun.

Tunacan
12-12-2008, 11:21
Yıllık indirim hediyeniz iyimiş ozaman.

Benim evde tek tv de mevcut. O da 10YTL lik olan paket. Fakat hiçbirşey yok o pakette. O yüzden arayıp paketi terfi ettircem :)

imhotep
12-12-2008, 11:24
aile paketi yeterli olacaktır.:)

brv
12-12-2008, 11:24
D-smart alıp yıllık 99ytlye full paket almak şu an için en mantıklısı bence...

Digitürk'ün en boş paketi kablo tvden bile boş nerdeyse ve almaya değmez...Güzel bir digitürk içinse bir dünya para vermek gerekiyor...

Tunacan
12-12-2008, 11:30
D-smart alıp yıllık 99ytlye full paket almak şu an için en mantıklısı bence...

Digitürk'ün en boş paketi kablo tvden bile boş nerdeyse ve almaya değmez...Güzel bir digitürk içinse bir dünya para vermek gerekiyor...

Kesinlikle.

D-Smartın kampanyası uygun fakat insan ona da güvenemiyor ki...
İptal ettircez Digitürk'ü. Bağlatcaz Dsmartı. 2 ay geçmeden hop bizim full paket olacak ekonomik paket...

imhotep
12-12-2008, 11:33
d-smarta hiç guvenmiyorum. karşı komum bağlattı abartısız 1 hafta sonra sokturdu hiç memnun kalmadı

Tunacan
12-12-2008, 11:41
d-smarta hiç guvenmiyorum. karşı komum bağlattı abartısız 1 hafta sonra sokturdu hiç memnun kalmadı

Sebep neydi ki hocam? Şimdi D-smart'ın web sayfasındayım. Biraz kafama yattı gibi...

imhotep
12-12-2008, 11:43
sebebini sordum ama memnun kalmadım demişti. detaylı konusamadık sonra gene digiturke dondu

Serencebey
12-12-2008, 11:46
bizde dsmartat digiturkte kabloluda var.

Kablolu berbat oldu zaten saolsunlar...

Digiturk hala aynı fıyatları cok alakasız eskı uyelere gecırmekte hıc cekınmıyorlar. Sacma bı fıyatlandırması var...

D-Smarttada uydu gecıslerınde porblem var. 2-3 kanal arasında gecınce alet sapıtıyor verı alamıor dıor kalıyor ole mal gıbı. bugun yıne tamıre gelecekler bakalım bu sefer ne bahane atacaklar...

Tunacan
12-12-2008, 11:48
Burak bunu senden duydum tamamdır abi :)
Dsmarttan da vazgeçilmiştir.

Ya peki biz ne izlicez ya. Piyasada satılan uydu+ receiver lar dan mı alalım yani?

Fır@t
12-12-2008, 11:49
bende hem d-smart hemde dıgıturk(lıg tv paket) mevcut...
D-smart'ı şiddetle tavsıye etmıyorum!!!.Kafaya gore kanal spec:( bakıyosun kanalların yerı degısmıs,kanal ıptal olmus...sureklı yenı kanal ve buna baglı olarak para tuzagı arayışı ıcınde...sımdı 99 YTL'ye yıllık full paket dıyo 2 ay sonra ılave 2 tane sınema kanalı koyup senın aldıgın paketın kalıtesını düşüruyo vs vs...bılmem anlatabıldım mı? ama dıscovery,eurosport gıbı bazı kanalların 2010'a kadar yayın hakkı d-smart'da dıe bılıyorum...
Dıgıturk'de eger mac fılan seyretmem,fılm de sorun degıl dıyosan bıraz luxe kacıyo gereksız...
bana sorarsan sen ıyısımı taktır bı cıft canak bı de receıver bak keyfıne bı kere ode omur boyu beleş ızle :D

Serencebey
12-12-2008, 11:50
walla ole tuna kırıcam atıcam enınde sonunda o olacak :)

ben bıraktım artık tv ızlemeyı keyıf alamıyorumkı..

bı yemekte haberler o kadar adam gibi yayınları yok bırde HD Smart cıkardılar basımıza Şahtılar Şahbaz oldular..

Can_DCK
12-12-2008, 11:52
digiturk kullanıyoruz ilk cıktıgı gunden beri . 9.90 a düşürmüşler bence alın . cok memnunuz . kabloda var evde bazen fırtınada digiturk gidince kablodan izliyoruz

Fır@t
12-12-2008, 11:55
bıde dsmart henuz 2 haftalıkken fılan fışe takar takmaz pat dıye kutunun ıcınden ark yaparak patlamıstı(***** receıverın kalıtesı ıyı degıl made ın cayna :) ) servıse verdık 4-5 gunde bı arayıp ne oldu dıe sormama ragmen 6 hafta sonra onarılıp gerı verıldı baya kufur etmıstım...Satış sonrası da pek başarılı degıl kanımca...
amma cok yazdım...baya iclenmışim d-smart'a :D

insecure
12-12-2008, 11:55
peki bende bi soru sorayım ozaman.
dsmart apartman a uygulanırken turksat ve hotbird için 2 ayrı çanak taktırtmıştık.
ben dsmart ın kanal listesini değil de diğer kanalları izlemek için ne yapmalıyım bileniniz varmıdır ?

Serencebey
12-12-2008, 11:57
bıde dsmart henuz 2 haftalıkken fılan fışe takar takmaz pat dıye kutunun ıcınden ark yaparak patlamıstı(***** receıverın kalıtesı ıyı degıl made ın cayna :) ) servıse verdık 4-5 gunde bı arayıp ne oldu dıe sormama ragmen 6 hafta sonra onarılıp gerı verıldı baya kufur etmıstım...Satış sonrası da pek başarılı degıl kanımca...
amma cok yazdım...baya iclenmışim d-smart'a :D

D-Smartın receiverlarını Beko uretıyor ve arkasında da onlar var :)

Kaldıkı benımkıde arızalandı gelırken yanınızda bı tanede receıver getırın dedım adamlara getırdıler aldılar benımkını baktılar servıse gıtcek dedıler dedım yenısını kurun onuda sız kullanın. azıcık laf anlatmayı becerebılenler ıcın hemen degıstırıolar ;)

Serencebey
12-12-2008, 11:57
peki bende bi soru sorayım ozaman.
dsmart apartman a uygulanırken turksat ve hotbird için 2 ayrı çanak taktırtmıştık.
ben dsmart ın kanal listesini değil de diğer kanalları izlemek için ne yapmalıyım bileniniz varmıdır ?

D-Smartın receveirinden bu sanırım mumkun degıl

BaDCaT
12-12-2008, 12:03
Kablo Tv'de yeni sistem oluşturuluyor kablo tv'de hd yayına geçicekmiş ayrıca dijital yayında yeni kanallar gelicek..ayrıca bir olay daha var kablo tv sahipleri arasında ücretsiz telefon konuşması olabilecekmiş tabi bunları özel bir yerlerden öğrendim..Artık herkes manitasıyla beleşe konuşabilecek fatura ödemeyecek :D

bu da teledünya Hd yanın hakkında birşeyler yazıyor Kablo Tv..

http://www.limk.com/golimk.php?lid=130864

Serencebey
12-12-2008, 12:04
o mişleri ben 2006 da duymustum :D

Can_DCK
12-12-2008, 12:06
bende duymustum ama 2009 oldu hala tık yok

Fır@t
12-12-2008, 12:06
D-Smartın receiverlarını Beko uretıyor ve arkasında da onlar var :)

Kaldıkı benımkıde arızalandı gelırken yanınızda bı tanede receıver getırın dedım adamlara getırdıler aldılar benımkını baktılar servıse gıtcek dedıler dedım yenısını kurun onuda sız kullanın. azıcık laf anlatmayı becerebılenler ıcın hemen degıstırıolar ;)

malesef abı ben sen kadar sanslı degılım...evde baska uydu var dıe onemsemedım bastan aldılar goturduler...sonra uefa cup haftası dıye ısrar ettım,baska verın dedım ama yemedı:( gs-leverkusen macları yalan oldu.cımbom 5-0 elendı daha da sınır oldum :D

Fır@t
12-12-2008, 12:08
sadece beko degıL,next,goldmaster vs bı cok fırma receıverı'ı var...hepsı çin de aynı elden cıkıyo dıe bılıyorum...

BaDCaT
12-12-2008, 12:13
o mişleri ben 2006 da duymustum :D

Bu sefer gerçek herhalde öyle düşünüyorum Hd yayına başlandı bile..diğerlerinede sıra gelir elbet :D

MUGENPOWE®
12-12-2008, 12:47
bizde dsmartat digiturkte kabloluda var.

Kablolu berbat oldu zaten saolsunlar...

Digiturk hala aynı fıyatları cok alakasız eskı uyelere gecırmekte hıc cekınmıyorlar. Sacma bı fıyatlandırması var...

D-Smarttada uydu gecıslerınde porblem var. 2-3 kanal arasında gecınce alet sapıtıyor verı alamıor dıor kalıyor ole mal gıbı. bugun yıne tamıre gelecekler bakalım bu sefer ne bahane atacaklar...

ewet kardesım katılıorm sana cıktından berı kac sene olduysa uyeyıs dıgıturke yıllardır gecırolar ama naplım lıg maclarını onlar werıo dıe katlanıoruz eskıde 1-2 gzl fılm werıolardı sımdı oda yok ıyıce sıctılar ıcıne ama goruntu kalıtesı olarak cok ıyı dıgıturk

brv
12-12-2008, 16:36
İlk çıktığından beri d-smart kullanıyoruz nerdeyse...yeni bir platform olduğu için yeni kalan ekleme kanalların yerlenin değişmesini normal karşılamak lazım ilerde yerinde oturur...Sizden bu kadar şikayet duyunca şaşırdım açıkası uzun zamandır sorunsuz bir şekilde kullanıyoruz hatta yaz başı hd-smart'a geçiş yaptık...her ne kadar salaklar hd-smart takıp yanında hdmı kablosu vermeyip beni uyuz etselerde genel olarak memnunuz...

Reciever sorunu ise yazın sıcak havalarda çok kullandığımız zaman oluyordu onuda fişten çıkartıp taktığımız zaman düzeliyordu...

TarikS
12-12-2008, 21:02
Digiturk biraz pahali ama sorunsuz.. Izlerken kafan rahat oluyor en azindan, kopma tehlikesi yok, TRT1 disinda tum kanallarda goruntu iyi, hatta LIGTV cam gibi izleniyor.. Bu tip acilardan bakinca Digiturk en iyisi.. Bir secenek de; ben ugrasirim, arada bir kurcalamak gerekirse ilgilenirim derseniz DreamBox midir nedir oyle bir sey var, binlerce kanali (Lig TV dahil) cok kaliteli bicimde izleyebiliyorsunuz.. Ancak evde surekli modem bagli ve acik kalacak sekilde bir duzenek kurmaniz gerekiyor, arada sirada yayinda kopmalara sinirlenmemeniz gerek vs.. Fiyati da tek seferlik 300 lira..

overblack
13-12-2008, 00:55
digiturk kullanıyorum ama kıllanıyorum açıkçası :D keşke almasaydım diye düşünmeye başladım.annemde kablo tv var görüntü kalitesi kötü,d smart ilerde birçok kanalı kapatıp paralı yapacak gibisinden bir duyum aldım kendi bayisinden.uydu almak en mantıklısı gibi geliyor.Birde herkese satılmayan internet vasıtası ile paylaşım yapan receiver markası genelde inpax olan ancak uyducularda "server sistem" denilen bir sistem var.aylık 10 ytl'ye digi,d-smart tüm uydu kanalları şifreli kanallar ve lig tv ıvır zıvır herşer var kısacası.Ama buda legal olmayan bir sistem.gerçi kullanıcısı çok fazla var.tercih senin

onursumer
13-12-2008, 01:31
kesinlikle digiturk diyorum lig tv ve movie max ler cok iyi tek eksiginin discoverychannel yok :)

kablolu tv zaten artik biktirmis durumda hele 106 ekranda o goruntulerin kalitesisligi midemi bulandiriyor

d-smart i da denemedim ama hic iyi seyler duymadim

digiturk kullanıyorum ama kıllanıyorum açıkçası :D keşke almasaydım diye düşünmeye başladım.annemde kablo tv var görüntü kalitesi kötü,d smart ilerde birçok kanalı kapatıp paralı yapacak gibisinden bir duyum aldım kendi bayisinden.uydu almak en mantıklısı gibi geliyor.Birde herkese satılmayan internet vasıtası ile paylaşım yapan receiver markası genelde inpax olan ancak uyducularda "server sistem" denilen bir sistem var.aylık 10 ytl'ye digi,d-smart tüm uydu kanalları şifreli kanallar ve lig tv ıvır zıvır herşer var kısacası.Ama buda legal olmayan bir sistem.gerçi kullanıcısı çok fazla var.tercih senin

o sistemi bende duydum ethernet baglantisi ile reciever surekl online olarak lig tv dahil herseyi cozuyor bir server araciligi ile 6 ayligi 150ytl idi sanirim illegal bir olay ama oldukca cazip :)

Eriador
13-12-2008, 06:31
digiturk ilk çıktığıdan beri hep en iyi paketini kullandık ... bi gün bi srun oldu faturada 3 ytl gibi aptal bi fiyata abuk subuk konuşma yaptılar müşteri saygısı sıfır olan bi firma ...

kapatmak istediğimi söyledik yapmadıkları rezillk kalmadı ... digiturk mu ? aman kalsın ...

kablolu zaten facia birşey demeye gerek yok ...

uydu alıcısı aldık onu bağladık sorunsuz güzelce kullanmıştık .. lig tv de satın alınabiliyor herşeyi iyidi ...

d smart kullanmak nasip olmadı umarım o iyidir yoksa tr de tv izlemej işkence ...

Murat ELCİK
13-12-2008, 08:38
Yaklaşık 2 yıldır kablotv kullanıyordum fakat bu son kanal yerdeğişimlerinden sonra kanallar bozuldu, görüntü kötü.

Hayatımda hiç uydu, digi migi kullanmadım. Bakıyorum da onların da fiyatları baya düşmüş. Kablo fiyatına.

Film vs seyretmem. (dvd seyrediyoruz) Maçları da seyretmesem olur. Bana net çıkan yerli kanallar + discovery, cbnce, animalplanet vs türü kanallar yeter.

Bu durumda bana ne önerirsiniz:soru: Bana kaça malolur:soru: (Uydu vs ben mı alıyorum yoksa fiyatta var mı vs)

Teşekkürler:icon_tup:

abi beltanla konuş derim..o bu işlerden anlıyor.

Kaan
13-12-2008, 08:48
Ne giditürk Ne kablo tv kullanıorm
Aparmanın çanaklarını kullanarak digitürk dahil bütün uydulardaki kanalların şifresini kıran bir cihazla izliyorum tv yi.Lig Tv + digitürk ün film kanalları dahil herşey free kısacası ;)

Tunacan
13-12-2008, 09:03
Kanka iyimiş o şifre çözücü zımbırtı.
Ama apartmanın çanaklarını nasıl kullanıyorsun bi anlatsana yaw.

Kaan
13-12-2008, 09:09
Aparmanda merkezi sisteme bağlı çanaklar var sinyali onlardan alıyorum.Cihazda Wireless modemimin yanında duruyo tabi tv de yanında.Cihaz sürekli nete bağlı içerisinde şifre programlarımız var Linux işletim sistemi tabanında çalışıyo cihaz.İstediğiniz kanalın şifreyi kırıyo.
Çanak anteniniz ne kadar çok olursa o kadar çok kanal ;) Turksat Utelsat Hotbird Astra vs.. istediğiniz sistemdeki şifreyi kırıyor.Yeterki uydunuz ve internetiniz olsn

Tunacan
13-12-2008, 09:27
Bizim bir arkadaşta böyle bir cihazdan bahsetmişti. Netten kendini güncelliyormuş falan.
Bizim apartmanda öyle uydular yok. Bana digitürk'ün tüm kanallarını kırsa yeter. Bunun için neler yapmalıyım peki?

Kaan
13-12-2008, 09:32
Bi çanak alıcaksın o zmn çevireceksin Utelsata yanında bi modem bide aleti aldınmı tamamdır :)
Güncellemeyi kendide yapabiliyo ama genelde olmuyo biz kendmiz elle yapyıoruz kanka

Tunacan
13-12-2008, 09:34
Peki bu cihazın maliyeti ne kadar?
Bir de cihaz-receiver-tv bağlantısı nasıl oluyor?

Bu hafta gireyim şu işe yaw.

Kaan
13-12-2008, 09:39
Cihazın maliyeti totalde 420 lirayı buldu bana tabi 1sene oldu ben alalı cihaz 300 + 120 ytl 6 aylık aboneliği var.
Digitürk te tüm paketleri izlemek isterseniz 80 ytl civarı bişey veriyosunuz 2ayda 160 ytl yapar
Buna 6aylık 120 ytl gibi bi rakkam ödüyosunuz istediğiniz herşeyi seyrediyosunuz.

Cihazla Tv nin bağlantısı aynı digitürk bağlatısındaki gibi sadece ek olarak bi ethernet kablosuyla cihazı bide modeme bağlamanız gerekiyor.Başka hiç bişey yok.

Yardım istersen ulaş bana tunacan ;)

tool
13-12-2008, 09:45
dreambox cihazlarla bu is yapiliyor ama kisfmet :D

Kaan
13-12-2008, 09:53
dreambox yada skybox ikiside iş görür
benim tavsiyem dreambox alman malı çünkü
skybox çin malı piyasada çok satıyo ama biraz daha para verip dreambox almak mantıklı

Mrt
13-12-2008, 16:14
digiturk kullanıyoruz maç sezonunda lig paketi alıyoruz onun dısında en boş paket kullanıyoruz.cok boş belgesel kanalları olsa yeticek ama.

stlegal
13-12-2008, 19:49
dreambox yada skybox ikiside iş görür
benim tavsiyem dreambox alman malı çünkü
skybox çin malı piyasada çok satıyo ama biraz daha para verip dreambox almak mantıklı

cihazı alabilceğimiz ve bu işleri tek yerde yapabiliceğim yer teli varmı ..