PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : THP Motor P1337 Arızasından Anlayan İzmir'de THP Ustası Kim var ?

Erdem K.
24-04-2017, 08:03
Arkadaşlar merhaba,

İzmir'de THP Motor ustası arıyorum.

Öncelikle forumda benzer başlık aradım ve http://www.techturkey.com/forum/genel-teknik/223068-zmir-mini-servis-amp-thp-ustas.html linkinde önerilen bazı arkadaşlarla görüştüm ancak pek bir faydası olmadı.

P1337 arızamı kısaca aşağıdaki gibi özetleyebilirim; bu sorunu çözebilecek, arabamı deneme tahtasına çevirmeyecek beni üzmeyecek THP Motor'dan anlayan İzmir'deki Usta tavsiyelerinizi rica ediyorum:

Sorunsuzca giderken P1337 arızası oluşup (Ateşleme Hatası Silindir-1) gaz yememe, titreme, yokuşta veya ışıklarda ilk kalkışta dipgaz'da bile bayılma (kaplumbağa gibi kalkma) mevcutken, hata silindikten sonra 50-60 km otobanda sorunsuzca gidildiği de oluyor.

Veya arıza yandığında, kontak kapatıp 2-3dk bekledikten sonra tekrar marşa basınca arıza lambası halaa yanmasına rağmen hiçbirşey yokmuşçasına da gidebiliyor.

Bobin değiştirdim, bobinleri değiştirirken buji sırasını değiştirdik ancak yine P1337 arızası verdi.

Benim merak ettiğim bir diğer konu da, bobin değiştirmeden bobinlerin sırasını değiştirip de denenemezmiydi? Veya buji sırası değiştirerek denemek hatalı bir durum mu? İlla yeni bujilerle mi denenmeli ?

Bobin soketlerini teker teker çıkartıp aracın sesi dinlenip, gerekirse kompresyon ölçülse fikir vermezmiydi?

Mekanik bir sorun varsa, supap, piston vb. sizce hata silinip yola çıkıldığında 50-60km'de olsa düzgün sorunsuzca gidip arıza yakar mıydı? veya kontak kapatıp 2-3dk sonra marşa basınca arıza lambası yanmasına rağmen hiçbirşey yokmuş gibi gidermiydi?

Mekanik sorun varsa hasar kalıcı olmaz mı onu merak ediyorum...

Belki konu Genel Teknik Başlığında daha doğru olabilirdi ama biliyorsunuz ki Sohbet bölümünde aktif kullanıcı sayısı daha fazla ve konuyu görüp fikir verilebilme olasılığı daha yüksek. Bu sebeple Admin arkadaşlardan tek ricam, konu hatalı yerde ise, mümkünse birkaç gün de olsa konunun başka başlığa taşınmamasıdır.

Herkese teşekkürler, bilgili arkadaşlar beni aydınlatabilirse çok memnun olurum.

Uzun olduysa affola, keyifli forumlar ...

redbull35
24-04-2017, 08:11
3. sanayi de srk shopa bir uğrayın

burakgunay
24-04-2017, 08:21
Bence de bahsettiğiniz gibi mekanik değil abi, bi şekilde sensör hatası vs olabilir. Mekanik olsa düzelmesi pek mümkün değil mars kapatınca

BARR
24-04-2017, 08:38
3. sanayi de srk shopa bir uğrayın

Uğrandı, çözülemedi.

hondaa
24-04-2017, 09:31
araç ne acaba thp squad sayfası var facebookta ordada sorunu nu yazabılrısınız.

CRX
24-04-2017, 09:42
başkan sıcaklık müşürünü değiştir, kronik arızadır. Muhtemelen düzelir

tuğkan
24-04-2017, 09:54
Merhaba,araç peugeot mu,citroen mi?Model ve model yılı nedir?

Orçun Dikayak
24-04-2017, 09:56
3. sanayi srk karşısı maxiservice uğrayın bi derim.

YsfTzcn
24-04-2017, 10:03
Bu hata, buji, buji kablosu ve bobin üçlüsünden biri yada birkaçı bozuksa gelir. Kablo değişimi yapılıp denendi mi ? Bujiler de değiştirilebilir çok yeni değilse ...

Emre D.
24-04-2017, 10:15
Daha önce 207RC de aynı sıkıntıyı yaşamıştım buji çıkmıştı sorun. Eğer obd okuyucu ile kontrol edebiliyorsanız hata silindikten sonra yolda bir kontrol ettirin ama bana misfire gibi geldi bobin ya da buji olabilir ama sorun ateşleme gibi doğru bobin takılmamış da olabilir.

jeffy
24-04-2017, 10:53
6. Sanayii Aymer oto Ali abi.. BMW ustası , thp konusundada bugüne kadar ne olduysa nokta atışı yaptı benim arabayı.. Görüşmek isterseniz numarasını özelden gönderebilirim.