PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 4K TV Tavsiyesi

Le10ur
25-04-2017, 21:11
Herkese merhaba tv almak istiyorum 3500TL butcem var bırkac model arasında kaldım fıkır verırsenız sevınırım
Aradıgım ozellıkler kesınlıkle 4K 55 ınc olması

Samsung 55ku7000 dusunuyorum ancak 100hz olmaması ve tv de bluetooh olmaması dezavantaj
LG 55u615v ıse vıdeo ızlerken kendı bellegı yetmedıgı ıcın ınternetten vıdeo tam ızlenmedı soylenıyor
Phılıps 55pus6501 ıse kanal gecıslerı yavaslıgı ve androıd olması benım kafamı kurcalayan sebebler

Sızler kullandıgınız Tv lere gore fıkır verırsenız sevınırım

Yigit-Y
25-04-2017, 21:12
Lg kesinlikle

free-hifi
25-04-2017, 21:20
Tr de kaç tane 4k kanal var millet 5k olacak biz gelisemedik

320Si
25-04-2017, 21:50
Samsung amoled ekran ile gerçekten çok canlı ve hoş görüntü veriyor . Tizen olması sebebi ile flash player desteği yok . Tarayacı olarak geride fakat ekran kalitesi olarak baya önde mağazada lg ve samsung yan yana ise amoledin farkına anlıyorsunuz . Televizyon almadan önce bende çok araştırdım kağıt üzerinde lg özellik olarak ve fiyat açısından çok önde gözüküyor fakat yan yana görünce her şey değişiyor :)

Le10ur
26-04-2017, 20:24
Samsung amoled ekran ile gerçekten çok canlı ve hoş görüntü veriyor . Tizen olması sebebi ile flash player desteği yok . Tarayacı olarak geride fakat ekran kalitesi olarak baya önde mağazada lg ve samsung yan yana ise amoledin farkına anlıyorsunuz . Televizyon almadan önce bende çok araştırdım kağıt üzerinde lg özellik olarak ve fiyat açısından çok önde gözüküyor fakat yan yana görünce her şey değişiyor :)
Hala karar veremedim o sebebden Philips ve Samsung arasında kaldım

Molev
27-04-2017, 10:55
Bende tv bakıyorum 2017 modelleri bekliyorum 1 ay sonra piyasaya çıkıcak ve diğer modellerin (2015/2016) fiyatları dahada aşağılara inecek, piyasada şöyle bir şeyde dolaşıyor hatalı (banding,ölü pixel, bulutlanma) ve problemi olup iade olan tv ler yenilenip tekrardan satışa veriliyormuş şu an ve alıcağınız cihazda keza öyle bir tv olabilme ihtimali çok yüksek beklemenizi tavsiye ederim, ben tüm cihazları inceledim anneme alıcam ve büyüklük benim için çok önemli, 2 model arasında kaldım incelemenizi tavsiye ederim;

Vestel 65UB9100
LG 58UH635V (bu tv yi yakın takibe alma nedenim va panel olması ve siyahı gerçekten siyah, oled tvler siyah performansta 10 üzerinden 10 alırsa bu tvninde siyah performansı 10/7.5 kesinlikle alır, gözlemlerime görede diğer ips paneller siyah performansı olarak 10/4 anca alır.)

olivera7
27-04-2017, 11:22
Samsung suhd modellerini kesinlikle oneririm pisman olmazsiniz 65ks9500 kullaniyorum cok memnun

01ayk01
27-04-2017, 14:05
Samsung suhd modellerini kesinlikle oneririm pisman olmazsiniz 65ks9500 kullaniyorum cok memnun

aynısını bende kullanıyorum çok memnunum

Serkan_UR
27-04-2017, 14:50
Bende tv bakıyorum 2017 modelleri bekliyorum 1 ay sonra piyasaya çıkıcak ve diğer modellerin (2015/2016) fiyatları dahada aşağılara inecek, piyasada şöyle bir şeyde dolaşıyor hatalı (banding,ölü pixel, bulutlanma) ve problemi olup iade olan tv ler yenilenip tekrardan satışa veriliyormuş şu an ve alıcağınız cihazda keza öyle bir tv olabilme ihtimali çok yüksek beklemenizi tavsiye ederim, ben tüm cihazları inceledim anneme alıcam ve büyüklük benim için çok önemli, 2 model arasında kaldım incelemenizi tavsiye ederim;

Vestel 65UB9100
LG 58UH635V (bu tv yi yakın takibe alma nedenim va panel olması ve siyahı gerçekten siyah, oled tvler siyah performansta 10 üzerinden 10 alırsa bu tvninde siyah performansı 10/7.5 kesinlikle alır, gözlemlerime görede diğer ips paneller siyah performansı olarak 10/4 anca alır.)

Konuya girdim aman Vestele temkinli yaklaş dicektim ki arkdaşın listesinde göremedim fakat siz sormuşsunuz modelden modele değişebilir tabi ama varsa imkan canlı görün öyle karr verin.Ben iyi araştırıp farklı tercihler yapmayı seven biriyim uzun zamandan sonra ilk defa hayal kırıklığı yaşıyorum

48UA8900 Modelini aldım başka modellerin 3d parasına 4k olduğu için 4k tv yok ama son teknoloji olması cazip geldi ve yorumlar okundu olumlu LG panel kullanılıyormuş vs vs vs Sonuç Cansız soluk hissiz bir görüntü Babamın 2 jenerasyon eski LG sine baktığımda içinde gibiyim benim yeni 4k yı izlediğimde sanki projeksiyon perdesinden hallice gibi :( Arıza gibi ispatlanabilir birşeyde değil ama bir umuttur yazılım mazılım çıkar diye bekliyorum :)

emoro
27-04-2017, 15:09
Hepsi burada'da güzel indirim var bugün bakın isterseniz.

320Si
27-04-2017, 18:57
40JU6570 ve 55ju7500 kullanıyorum bende tarayıcı hariç çok memnunum .

Le10ur
27-04-2017, 20:44
Her ürünün serisini yüksek baktıkça fiyatta artıyor o sebebden cok kafa karışıyor

gökan
27-04-2017, 20:56
2000 liralık tavsıye edeblecegınız tv varmı

Jam da Joker
27-04-2017, 21:04
Şuan paranızla alabileceginiz en iyi televizyon LG Oled E6V serisi.. KU tarzı seriler için Samsung tercih edilebilir ama konu high end ise oledler rakipsiz. Samsungun özellikle bu seneki KS serisi ile light bleeding banding kasa finishing problemleri olsun ben sorunsuz problemsiz müşteri görmedim sorunsuz ekran alan kendine piyango vurmuş gibi hissediyor. Bu işin gidecegi nokta oled samsungun hala daha led teknolojisinde diretmesi yeni serisine QLED gibi oled çakması bir isim vermesi tamamen algı yönetimi. Şimdilik oled lerin led teknolojisi karşısında geri kaldıkları kısım parlaklık nit degeri ki oda kağıt üstünde bana göre gereksiz kimse 1000 nit değeri ile televizyon izlemiyor ki açıdan o değeride kaybediyor samsunglar. Bir diğeri de ms gecikme zamanları iyi buda fps tarzı oyunlarda playstationda iyi fakat oledlerdede yazılım güncelleyerek aşşağı çektiler bu süreleri.
Onun dışında zaten edge lit samsunglar ile oled kıyaslamak abes oluyor birinde ki siyahları gördükten sonra diğerine bakmazsınız.

Sonuç olarak 3500 bütçe ile oled olmayacağı icin KU serisi tercih edebilirsiniz ama high end icin samsunga o paralar yazık günah bugün bakiyim dedimde yeni qled serisi gelmek üzereyken sezonda 5200 e gelen 2016 60KS8000 icin 7000 ister olmuşlar bu paraları hele hiç vermeyin

Low-Rider
27-05-2017, 21:29
Maks 3300-3500 TL ye kadar ne tavsiye edersiniz?

Philips Android(49pus6551) düşünüyorum ama emin değilim çok fazla yorum da yok internette.

Android olmayan tv ler browser üzerinden film vs rahatlıkla oynatabiliyor mu?

darkmoon
27-05-2017, 21:38
Maks 3300-3500 TL ye kadar ne tavsiye edersiniz?

Philips Android(49pus6551) düşünüyorum ama emin değilim çok fazla yorum da yok internette.

Android olmayan tv ler browser üzerinden film vs rahatlıkla oynatabiliyor mu?

android olmıyan tv ye hdmi dan android stick al bir tane bağla sorunun sıkıntın çözülür.

barakuda26
27-05-2017, 21:46
Philips canlılık açısından güzel görüntüsü doğal, banding problemi var panellerin yüksek kısmında. Maç izlerken veya gökyüzü vs çıktığı zaman ekranda belli ediyo kendini. Onun dışında rahatsız etmiyor. Geçen sene haziranda 55pus6501'i bimeksten kapalı kutu indirim çekiyle 2800'e aldım. Şuan bu paraya 49pus6501 falan alınabiliyor sanırım ancak.

Mutlu Değerli
28-05-2017, 09:13
Konuyu takipteyim, 4K UHD TV bende bakınıyorum

melihyilmaz
28-05-2017, 09:42
phlips şikayet yazın google bunla dolu. Cevremde iki kişide var ikiside illallah etti.
Tv sürekli donuyor takılıyor. Hatta acılmıyor.
Ben kesinlikle LG tavsiye ederim.

Le10ur
28-05-2017, 10:45
Tercihimi 55ku7000 den yana kullanacam en uygun fiyata düşmesini bekliyorum

Cem.B
28-05-2017, 11:15
Bende 49ks 8500 var ama ne sorunlari oluyor acaba bn anlayamadim simdiye kadar varsa iade edeyim :)

Low-Rider
29-05-2017, 10:48
phlips şikayet yazın google bunla dolu. Cevremde iki kişide var ikiside illallah etti.
Tv sürekli donuyor takılıyor. Hatta acılmıyor.
Ben kesinlikle LG tavsiye ederim.

Şikayet manasında bakarsak google'a "samsung şikayet" veya "lg şikayet" yazarsak yüzlerce benzer problem çıkar.

Bahsettiğin şikayetler ile birlikte bir o kadar da memnuniyet mesajı da var.

Güncelleme sonrası problem kalmadığından bahsediyor çoğu kullanıcı

Agent
29-05-2017, 11:20
İnce TV | 4K Televizyon ve Android TV | XD85 | Sony TR (https://www.sony.com.tr/electronics/televizyonlar/xd8505-series)

Hem anakartı hemde ekranı 4K, yaklaşık 4 aydır kullanıyorum aşırı memnunum.

ayter
29-05-2017, 13:54
4 senedir philips 55pfl 6198 kullanıyorum,memnun olduğum söylenemez.Aldığımdan beri menü ve kanal geçişleri yavaş.Son 6 aydır tv'yi ilk açtığımda bi 15dk görüntü gelmiyordu o şekilde kullandım.15 gün öncede tv hiç açılmadı,anakart arızası varmış.2 haftadır serviste hala gelmedi.Yakın bi arkadaşımda philips tv'de anakart sorunu yaşadı.Bence philips almadan önce bir daha düşünün.Çevremdeki lg kullanıcılarından hiçbir olumsuzluk duymadım.Benim size tavsiyem lg olurdu.

TorqueTuning
29-05-2017, 14:16
Benim genel tecrübem LG'nin fiyat/performans oranları en iyisi...

darkmoon
29-05-2017, 15:08
bir şey sorıyım bende bu 4K yayını nerde izliyorsunuz benim bildiğim uhd yayın yapan kanal yok bir trt nin vardı zamanında başka varmı bilmiyorum.. blueray de 4K varmı ordanmı izliyorsunuz..

bence ilerde odama bir tane alıcam ondan soruyorum .. 4K yayın yok diye hep elemişdim 4K ları .. işe yararsa bende direk 4K ya yöneliyim .. ben pc yi hdmi dan bağlıycam birde android stick alıcam ikinci hdmi yada onu takıcam tamamdır.. o yüzden tv akıllı olmasada olur..

individual
29-05-2017, 15:23
4K TV yayıncılığı şuan türkiye için çok zor.

1.Uydumaliyeti (Şuanki verdikleri kiranın 4 katını vericekler)
2.Televizyon altyapı değişikliği

Bunları nerden biliyorsun derseniz çalıştığım firma türkiye ve avrupadaki televizyonların ihtiyaçlarını karşılayan proje firması.

Türkiyedeki televizyonları bile 10 yılda zor ikna ettik hd yayın'a oda rtük zorunlu kıldı diye gerçi şuan hd yayın yapıyorum diye SD yayın yapıp HD logosu basıp yayınlayan kanallar var ama dediğim gibi 4K çok zor.

Başka bir sebebide 4K Televizyon altyapısında kablolama nasıl yapılacağı kuralı daha anlaşmaya varamadı üreticiler (Sony,Panasonic,Grassvalley,Harris,Evertz)

Onun için şuan en uygun güzel HD televizyon en mantıklı olan. :)

darkmoon
29-05-2017, 15:33
Birde bir kaç seneye 8K lar iyicene yaygınlaşıcak deniyordu.. 4K ların alt yapısı yok 8K da ne izlenicek.

V3li4ht
29-05-2017, 16:43
bende 50ku7000 aldım 5 ay önce memnunum ama sanki biraz cansız gibi geliyor bana
kullanımı çok güzel kumandayı elime alınca zaten farklılığı yetiyor :)
çok takip ettim mediamarkt da indirimden aldım o zaman 43" almaya gittim indirimden 50" aldım aynı paraya
AMA 55 almadığıma da pişmanım

mtay
30-05-2017, 01:37
55KU7000 kulanıcısıyım, çok memnunum kesinlikle tavsiye ederim.
Arkadaş 3500tl bütçem var demiş, öneriler ona yönelik olursa daha çok yardımcı olunabilir...

melihyilmaz
30-05-2017, 09:33
Şikayet manasında bakarsak google'a "samsung şikayet" veya "lg şikayet" yazarsak yüzlerce benzer problem çıkar.

Bahsettiğin şikayetler ile birlikte bir o kadar da memnuniyet mesajı da var.

Güncelleme sonrası problem kalmadığından bahsediyor çoğu kullanıcı

4 senedir philips 55pfl 6198 kullanıyorum,memnun olduğum söylenemez.Aldığımdan beri menü ve kanal geçişleri yavaş.Son 6 aydır tv'yi ilk açtığımda bi 15dk görüntü gelmiyordu o şekilde kullandım.15 gün öncede tv hiç açılmadı,anakart arızası varmış.2 haftadır serviste hala gelmedi.Yakın bi arkadaşımda philips tv'de anakart sorunu yaşadı.Bence philips almadan önce bir daha düşünün.Çevremdeki lg kullanıcılarından hiçbir olumsuzluk duymadım.Benim size tavsiyem lg olurdu.

Tam olarak anlatmak istediğim buydu teşekkürler ayter. Güncelleme için kaç kere cagırıldı malesef düzelmiyor. Bir arkadasımın aynı şekilde şimid tv si açılmamaya basladı. servise vermeye korkuyor dünya para tutar diye. Benimde cevremde okadar lg kullanıcısı var hatta 4 senedirde bende var daha sorun yasayanını duymadım.

Bu arada servis de hangi parca değişti ve nekadar tuttugunu bana yazarmısın işlem bittiğinde.

Low-Rider
30-05-2017, 09:52
Tam olarak anlatmak istediğim buydu teşekkürler ayter. Güncelleme için kaç kere cagırıldı malesef düzelmiyor. Bir arkadasımın aynı şekilde şimid tv si açılmamaya basladı. servise vermeye korkuyor dünya para tutar diye. Benimde cevremde okadar lg kullanıcısı var hatta 4 senedirde bende var daha sorun yasayanını duymadım.

Bu arada servis de hangi parca değişti ve nekadar tuttugunu bana yazarmısın işlem bittiğinde.

Bir kaç gündür bakınıyorum internette, alınacak risk değil bilindik markalar varken.

Kısa vadede olmasa da uzun vadeyi düşünerek vazgeçtim.

LG'de bir model beğendim ama aklım hala andorid olarak Sony'nin bir modelinde, orada da Android desteği olarak 3-5 sene sonra cihazlar ne olur konusu meçhul.

MSK
30-05-2017, 10:05
Baya araştırdım, görüntüde ve frame olayın en iyisi sony ama geçenlerde son öğreniğim bilgi, mkv format oynatmaması o yüzden mkv formatlı film izliyorsanız. Sakın almayın.

melihyilmaz
30-05-2017, 11:14
Bir kaç gündür bakınıyorum internette, alınacak risk değil bilindik markalar varken.

Kısa vadede olmasa da uzun vadeyi düşünerek vazgeçtim.

LG'de bir model beğendim ama aklım hala andorid olarak Sony'nin bir modelinde, orada da Android desteği olarak 3-5 sene sonra cihazlar ne olur konusu meçhul.

Alırsın bitane xiaomi mi box 3 kafan rahat olur ki lg nin web os sistemide seni iadare eder.

emoro
31-05-2017, 11:43
Selamlar, Samsung 55ku7350 TV kullanan varmıdır aramızda ? laptop'dan kablosuz görüntü aktarımı var mı acaba o özelliğin adını bilmediğim için araştıramadım.

-Murat Özcan-
07-06-2017, 16:02
1000 15000 arası lcd tavsiyeniz varmıdır?

powERS
08-06-2017, 08:04
Herkese merhaba tv almak istiyorum 3500TL butcem var bırkac model arasında kaldım fıkır verırsenız sevınırım

Samsung 55ku7000 dusunuyorum ancak 100hz olmaması ve tv de bluetooh olmaması dezavantaj
LG 55u615v ıse vıdeo ızlerken kendı bellegı yetmedıgı ıcın ınternetten vıdeo tam ızlenmedı soylenıyor
Phılıps 55pus6501 ıse kanal gecıslerı yavaslıgı ve androıd olması benım kafamı kurcalayan sebebler

Aldınmı tv bılmıyorum ama. Samsung Kullanıcısı olarak LG dıyorum.

o ınternetten ızlerken bellek yetmeme olayı eskı serılerde kaldı webos 1 lerde var o problem.

webos 2 ler hatta 3 ler çıkmıştı son dönemde ve ram i arttırıldı tv lerın.

ekran kalıtesıne bakcak olursak Lg ve Samsung zaten birbirlerine mal satıyorlar Lg Ekranı veriyor Samsung Paneli aralarında çapraz bir üretim var

Lg Son çıkan tv sınde kendi ürettiği son ekranı kullanıyor samsungtan ürettiği son panelden 1 önceki paneli alabiliyor

Samsung ürettiği son paneli kullanıyor lg den ürettiği son ekrandan 1 öncekini alıyor diye biliyorum.

Samsungun tarayıcısı ve kumandası leşşş ve harici olarak telefondan kumanda indireyim desen yok.

LG de ise telefonu toucpad yapıp ekranda mouse gibi kullanıyorsun, en çok kullanılan düğmelerde uygulamada var.. sırf bu yuzden tv den sogudum :)

Sezgin
08-06-2017, 08:13

o ınternetten ızlerken bellek yetmeme olayı eskı serılerde kaldı webos 1 lerde var o problem.

ekran kalıtesıne bakcak olursak Lg ve Samsung zaten birbirlerine mal satıyorlar Lg Ekranı veriyor Samsung Paneli aralarında çapraz bir üretim var

Lg Son çıkan tv sınde kendi ürettiği son ekranı kullanıyor samsungtan ürettiği son panelden 1 önceki paneli alabiliyor

Samsung ürettiği son paneli kullanıyor lg den ürettiği son ekrandan 1 öncekini alıyor diye biliyorum.

Samsungun tarayıcısı ve kumandası leşşş ve harici olarak telefondan kumanda indireyim desen yok.

LG de ise telefonu toucpad yapıp ekranda mouse gibi kullanıyorsun, en çok kullanılan düğmelerde uygulamada var.. sırf bu yuzden tv den sogudum :)

Bunu nasıl yapıyorsun ya tek tek kaydırarak youtube gezmekten parmaklarım agrıyor bı sure sonra :D

powERS
08-06-2017, 08:41
Bunu nasıl yapıyorsun ya tek tek kaydırarak youtube gezmekten parmaklarım agrıyor bı sure sonra :D

Valla bacanakta webos 1 lg var. cok kıskanıyorum :D adam telefona lg remote yukledı çatır çatır kontrol edıyor.

Benım samsungta ses acma kapama bıle yok ole skmsonik bişey.

Mesela samsung tarayıcıda bırseymı arıcaksın ? dunyayla ılişkini kes. yarım saat suruyor cunku klavyede dolasmak tam bır ıskence.

Lg dırekt telefondan yaz gıtsın.

Sezgin
08-06-2017, 09:33
Valla bacanakta webos 1 lg var. cok kıskanıyorum :D adam telefona lg remote yukledı çatır çatır kontrol edıyor.

Benım samsungta ses acma kapama bıle yok ole skmsonik bişey.

Mesela samsung tarayıcıda bırseymı arıcaksın ? dunyayla ılişkini kes. yarım saat suruyor cunku klavyede dolasmak tam bır ıskence.

Lg dırekt telefondan yaz gıtsın.

Benim tv'de WebOS 3 var. bi bakayım iphone ' dan kontrol edebilecek bir program çıkacak mı karşıma :)

GokhanRS
08-06-2017, 10:17

bende de lg var. lg remote u yüklüyorsun mouse olarak kullan yada telefondan tvye görüntü aktar, yada klavye olarak telefonu kullan v.s v.s çok kullanışlı ve hızlı program. elinde bir mouse varmış gibi kullanıyorsun. lg yi bu yüzden seviyorum zaten. ayrıca smart share ile bilgisayardaki filmlerini wifi ile lg tvde oynatabilirsin. her türlü film müzik için wifi ile kablosuz tv ekranını film resim video ıvır zıvır işlerinde kullanabilirsin. mesela bilgisayarında youtubede gezerken sadece tek tuşa tıklayarak televizyonun ekranına gönderebilirsin o youtube videosunu. zaten youtubede lg için senkronizasyon olayı var onu yaptığın zaman telefondan bile youtube izlerken ordaki tek tuşa tıklayıp görüntünün bir anda tv ekranına geçmesini sağlayabiliyorsun.

ben evdekileri ifrit ediyordum bu özelliklerle :D düşünsene dizi izlerken pat diye ekrana michael jakson açılıyor :D

GokhanRS
08-06-2017, 10:19
riskide var tabi, uygunsuz bir youtube videosu izleyen biriysen yanlışlıkla lg ekrana aktarma tuşuna basarsan o izlediğin şeyi o an tv başındaki herkes izlemeye başlar :D neyseki uygunsuz şeyler izleyen biri değilim.

ayter
08-06-2017, 10:41

Anakart değişmiş serviste.Takılan anakartın 1 yıl garantisi olduğunu söylediler.340tl ödedim.

Le10ur
10-06-2017, 22:44
pekı dedıgım fıyata onerecegınız 55 ınc tv var mı

Low-Rider
17-06-2017, 15:14
Lg 49uh770v aldım defteri kapadım

320Si
17-06-2017, 16:16

Smart View indirerek isterseniz görüntü aktarımı isterseniz kumanda istersenizde televizyon ekranını telefona yansıtabilirsiniz .

AhmetKaratay
07-09-2017, 17:02
konu güncel olsun 40-43 inç arası 2200-2600 arası hangi tv yi önerirsiniz?

AhmetKaratay
07-09-2017, 18:36
Edit: Normal kanal , futbol falan izlemiyorum. Sadece internette veya laptopu bağlayıp dizi/film/müzik izlemek/dinlemek için kullanıcam. İzleme mesafesi 1-2 metre olduğu için 40-43 inç düşünüyorum ev küçük 1+1 öğrenci evi olduğu için uzaktan izleme şansım yok

Killah
07-09-2017, 21:40
Iki ay evvel Philips 4K 49" Ambilight2 aldim, oldukca memnunum.

Cihaz arkasindaki LED'ler dilerseniz ekrandaki goruntuye gore, dilerseniz sese (actiginiz muzik de olabilir) gore ve dilerseniz direkt ortam aydinlatmasi olarak kullanilabiliyor. Tavsiye ederim.

AhmetKaratay
09-09-2017, 11:05
Iki ay evvel Philips 4K 49" Ambilight2 aldim, oldukca memnunum.

Cihaz arkasindaki LED'ler dilerseniz ekrandaki goruntuye gore, dilerseniz sese (actiginiz muzik de olabilir) gore ve dilerseniz direkt ortam aydinlatmasi olarak kullanilabiliyor. Tavsiye ederim.

Ne kadara almıştınız?

yucelebeci
09-09-2017, 12:12
65 inç tavsiyesi olan varmı?

ahmetgurlek
10-09-2017, 08:33
Samsung UE55MU7000UXTK 3.799 TL
Samsung UE55MU7400UXTK 4.398 TL
LG 55EG9A7V.APD 4.999 TL

Bu üçünden fiyat/performans olarak hangisi en mantıklı? samsung almak için gittim ama meidamarkt'ta lg'yi öve öve bitiremediler. aslında o fiyatlara çıkma niyetim yok ama az daha alıyordum, son anda internette arattım lg'yi, 2-3 tane olumsuz yorum okudum: oled teknolojisi ilk versiyonmuş, arıza yapıyormuş, uzak durun vs diyorlar.

hangisini tercih etmeli?

Killah
10-09-2017, 13:37
Ne kadara almıştınız?

3,900 tl

Kiz arkadasima da 43 inc versiyonunu aldik 2,200'e geldi o da

Doğu
16-09-2017, 19:41
bugun vatandan philips 55pus6581 alacaktim. tasarimi ve ambilight ozellgine tav oldum. fakat satis temsilcisi arkadas almam konusunda cok israrci olunca almaktan vaz gectim. ne zaman birsey alacagimda cok israrci olunursa iskilleniyorum ve biraz arastirinca cogunlugun memnuniyetsiz oldugunu gordum.
cok fazla anlamiyorum tv isinden, 3500 tl civarinda direk model verebilecek olursa cok sevinirim.:heyoo:

barakuda26
16-09-2017, 19:59
bugun vatandan philips 55pus6581 alacaktim. tasarimi ve ambilight ozellgine tav oldum. fakat satis temsilcisi arkadas almam konusunda cok israrci olunca almaktan vaz gectim. ne zaman birsey alacagimda cok israrci olunursa iskilleniyorum ve biraz arastirinca cogunlugun memnuniyetsiz oldugunu gordum.
cok fazla anlamiyorum tv isinden, 3500 tl civarinda direk model verebilecek olursa cok sevinirim.:heyoo:

dikey banding sorunu çoğu panelinde var philipsin, onun dışında memnun edici bi tv'dir.

220T
16-09-2017, 20:37
Samsung UE55MU7000UXTK 3.799 TL
Samsung UE55MU7400UXTK 4.398 TL
LG 55EG9A7V.APD 4.999 TL

Bu üçünden fiyat/performans olarak hangisi en mantıklı? samsung almak için gittim ama meidamarkt'ta lg'yi öve öve bitiremediler. aslında o fiyatlara çıkma niyetim yok ama az daha alıyordum, son anda internette arattım lg'yi, 2-3 tane olumsuz yorum okudum: oled teknolojisi ilk versiyonmuş, arıza yapıyormuş, uzak durun vs diyorlar.

hangisini tercih etmeli?

5 bin lirayı gözden çıkardıysanız Sony XE9005 bakmalısınız.

Ozgurr61
20-11-2017, 22:12
konuyu hortlamak gibi olacak biraz ama tv almayi dusunuyorum. linkteki modeli buldum. yorumlarda alanlari cogu memnun ve tavsiye ettigini soyluyor. anlayan arkadaslar inceleyebilir ve fikirlerini belirtirse cok memnun olurum. maksimum bu fiyat araliginda ve bu ekran boyutunda tavsiye edeceginiz baska cihazlar varmidir?

Lg 55uj630v 55" 140 Ekran 4k Uydu Alıcılı Smart Led Tv - n11.com (https://urun.n11.com/led-tv/lg-55uj630v-55-140-ekran-4k-uydu-alicili-smart-led-tv-P198919009)

ÖmerF.Bayar
20-11-2017, 22:33
konuyu hortlamak gibi olacak biraz ama tv almayi dusunuyorum. linkteki modeli buldum. yorumlarda alanlari cogu memnun ve tavsiye ettigini soyluyor. anlayan arkadaslar inceleyebilir ve fikirlerini belirtirse cok memnun olurum. maksimum bu fiyat araliginda ve bu ekran boyutunda tavsiye edeceginiz baska cihazlar varmidir?

Lg 55uj630v 55" 140 Ekran 4k Uydu Alıcılı Smart Led Tv - n11.com (https://urun.n11.com/led-tv/lg-55uj630v-55-140-ekran-4k-uydu-alicili-smart-led-tv-P198919009)

Selam

Bende aynı modelin 60uj630 olanı var, aynı tv ve çok memnunum, artık 60 kalmamış 65 alıcam birde,
Her yönden tavsiye ederim, ben alırken 60 inch olanı çok araştırdım ve eski Samsung kullanıcısı olarak çok daha memnunum.
65 i salona 60 ı Hobi odasına taşıyacam,
Fiyat nedir şuanda ?
Ben alırken 6bin kusur İdi lg de iyi bir araştırma ile 4 bine almıştim 60 inçi, aynı meblağa sound bar birlikte Samsung da alabiliyordum yinede lg aldım,
Not: elektronik mesleğim değil, kullanıcıyım :)

sanctuary35
20-11-2017, 22:36
aynısının 60" olanı kullanıyorum. ben baya beğendim özellikle telefon uygulaması çok başarılı. 60" 3600tl ye aldım fiyat olarakta uygun gelmişti bana tavsiye ederim.

Ozgurr61
20-11-2017, 23:18
Selam

Bende aynı modelin 60uj630 olanı var, aynı tv ve çok memnunum, artık 60 kalmamış 65 alıcam birde,
Her yönden tavsiye ederim, ben alırken 60 inch olanı çok araştırdım ve eski Samsung kullanıcısı olarak çok daha memnunum.
65 i salona 60 ı Hobi odasına taşıyacam,
Fiyat nedir şuanda ?
Ben alırken 6bin kusur İdi lg de iyi bir araştırma ile 4 bine almıştim 60 inçi, aynı meblağa sound bar birlikte Samsung da alabiliyordum yinede lg aldım,
Not: elektronik mesleğim değil, kullanıcıyım :)

sitelere baktigim da 55 inch olani en uygun sekilde 3250 gibi bir rakama bulabildim. Acaba black friday doneminde daha da uyguna duser mi diye dusunmuyor degilim.

uqur
21-11-2017, 06:45
sitelere baktigim da 55 inch olani en uygun sekilde 3250 gibi bir rakama bulabildim. Acaba black friday doneminde daha da uyguna duser mi diye dusunmuyor degilim.

55 olanı n11 den 3140 a aldım daha yeni
bi sorum olacak konuyla alakalı telefonu bağlayamadım illa internet mi lazım

MatraX_07
21-11-2017, 07:39
Ben 4K'lı LG kullanıyorum genel olarak çok memnunum,tavsiye ederim

free-hifi
21-11-2017, 07:59
4K yayın yapan kaç kanal var. hd yi bozmadan gösteriyor mu 4k tv ler .

picasso
21-11-2017, 08:40
vestel ub6300 55" tavsiye ederim güzel tv fiyatıda uygun

01ayk01
21-11-2017, 08:51
65ks9500 aldık geçenlerde bi tane mükemmel ötesi. ben'de evde 55ks8500 var oda çok güzel

Molev
21-11-2017, 09:37
arkadaşlar ne yapın ne edin büyük alın ve özellikle görüntüsü akıcı olsun tv nin en önemli 2 faktör bu sonra renk canlılığı ve siyah kontrastı geliyor, akıllı tv vs. bal kaymak oluyor üstüne ben 58uh635v aldım 1 sene bekledim bu tv yi almak için iyikide almışım çok memnunum her akşam evde sinema :)

HaKo
21-11-2017, 10:07
arkadaşlar ne yapın ne edin büyük alın ve özellikle görüntüsü akıcı olsun tv nin en önemli 2 faktör bu sonra renk canlılığı ve siyah kontrastı geliyor, akıllı tv vs. bal kaymak oluyor üstüne ben 58uh635v aldım 1 sene bekledim bu tv yi almak için iyikide almışım çok memnunum her akşam evde sinema :)

hiç bir yerde stokta yok , bende bu ebatlarda 55-60 arası bir tv bakıyorum. tercihim lg veya samsung dan yana ama ne tavsiye edersiniz ?

Ozgurr61
21-11-2017, 10:41

Valla bende büyük tv den yanayım her zaman. Ama izleme mesafem 3-3.5 metre arası. Acaba gözü yorarmı 55 '' diye düşünüyorum. Sizce sorun olur mu? İzleme mesafeniz ne kadar?
?

Molev
21-11-2017, 10:43
hiç bir yerde stokta yok , bende bu ebatlarda 55-60 arası bir tv bakıyorum. tercihim lg veya samsung dan yana ama ne tavsiye edersiniz ?

Var abi stok ben internetten aldım n11.com dan özellikle internetten al tv yi 10 günmü 15 günmü ne koşulsuz şartsız iade hakkın var sebebide şu 3 ölü pixel çıktı servis çağırdın değişim yapmadı kalakaldın 3 ölü pixel ile yada ışık sızması çok var servis kabul etmedi kalakaldın ışık sızmasıyla mağazadan aldıysan ama internetten alınca ilk iki gün bütün testlerini yaparsın beğenmedinmi koşulsuz şartsız iade et no problema,

Ben samsung 55ks ve 55mu 8000 serileri ile bu tv yi düşünmüştüm dolar kurunun artması ıvır zıvır derken bu tv yi aldım iyikide almışım o kadar para vermeye gerek yok f/p canavarı bir tv azıcık ışık sızması çıktı onuda her led tv de görüyoruz bu tv de en büyük şans va panel kullanması 50hz ama görüntü motoru çok iyi su gibi akıcı seyirme sekme atlama ıvır zıvır yok va panelden kaynaklı oledler kadar zengin bir siyah performansı sunuyo ips tv lere bakıyorum filan uzun süre izleyince va nın ne kadar kaliteli bir teknoloji olduğunu daha iyi anlıyorum. Zaten dediğim tv yi alırsan ve ntv spor hd yi açarsan ne demek istediğimi çok iyi anlıycaksın en doygun palet renkleri veriyo ntv spor şaşma kalma takılma filan sıfır. Bu arada istanbul avcılarda oturuyorum test etmek istersen tv yi filan haftaiçi 7 den sonra musaitim.

Link 1 n11 (https://urun.n11.com/led-tv/lg-58uh635v-58-146-ekran-4k-uydu-alicili-smart-led-tv-P142633921?cid=604001&gclid=EAIaIQobChMIhaCAwKHP1wIVEB4bCh08rgr2EAQYASAB EgINDPD_BwE&gclsrc=aw.ds)

Link 2 hepsiburada (http://www.hepsiburada.com/lg-58uh635v-58-147-ekran-4k-uydu-alicili-smart-led-tv-p-HBV000001J3YV?magaza=elektronicshop&wt_gl=cpc.elk.evelektronigi.pla-tv&gclid=EAIaIQobChMIhaCAwKHP1wIVEB4bCh08rgr2EAQYAiAB EgLIePD_BwE)

Vtec
21-11-2017, 10:44
Lg 55uj630v 55" ile Lg 55uj651v-za arasındaki fiyat farkına değer mi ?

Molev
21-11-2017, 10:45
Valla bende büyük tv den yanayım her zaman. Ama izleme mesafem 3-3.5 metre arası. Acaba gözü yorarmı 55 '' diye düşünüyorum. Sizce sorun olur mu? İzleme mesafeniz ne kadar?
?

bence izleme mesafesine takılma pek ilk aldığımda tv nin sol üst sağ alt kaçırıyordum bir süre sonra gözlerim alıştı ne kadar büyük o kadar iyi.

uqur
21-11-2017, 12:07

uh serileri 2016 diye biliyorum uj ler 2017

Sercan K.
21-11-2017, 12:34
LG 55sj800v var bende WebOS 3.5 Gayet hızlı bir işletim sistemi. Tavsiye ederim.

tyMu
21-11-2017, 12:37
LG lerde 651 serisi yerine 701 geliyor artık akıllı kumanda ile beraber , onada bakılabilir güzel cihazlar .

Vtec
21-11-2017, 12:52
LG lerde 651 serisi yerine 701 geliyor artık akıllı kumanda ile beraber , onada bakılabilir güzel cihazlar .

Çıkış,satış vb tarihi belli mi ? Ve fiyatı..

tyMu
21-11-2017, 13:08
Bütün mağazalarda olması lazım satılıyor şuan , 2700 civarı 43 leri ,blackfriday olayını beklemekde fayda var genel anlamda fiyat için

LG 43UJ701V.APDZ SS3 Dahili Uydu Alıcılı 43 inc UHD 4K SMART LED TV Televizyon (http://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_lg-43uj701v-apdz-ss3-dahili-uydu-al%C4%B1c%C4%B1l%C4%B1-43-in%C3%A7-uhd-4k-smart-led-tv-1177152.html?ga_query=uj701#yorumlar-)

razzmatazz
21-11-2017, 13:33
arkadaşlar mediamarkt da indirim var 60' tavsiye ederim özellikleri vs. iyi görünüyor tv de lg nin üstüne tanımam
Lg 60uj630v.apd 60 Inc Uhd 4k Smart Led Tv GittiGidiyor'da 314056825 (https://urun.gittigidiyor.com/ses-goruntu/lg-60uj630v-apd-60-inc-uhd-4k-smart-led-tv-314056825)

Ozgurr61
21-11-2017, 13:46
arkadaşlar mediamarkt da indirim var 60' tavsiye ederim özellikleri vs. iyi görünüyor tv de lg nin üstüne tanımam
Lg 60uj630v.apd 60 Inc Uhd 4k Smart Led Tv GittiGidiyor'da 314056825 (https://urun.gittigidiyor.com/ses-goruntu/lg-60uj630v-apd-60-inc-uhd-4k-smart-led-tv-314056825)

fiyat bayağı uygun görünüyor.

brv
21-11-2017, 13:57
Bizde UHDCurve, kayınvaldemde 4KCurve var,
4K yazılım olarak çok daha iyi, her hangi bir donma vs yok,
Bizimkisi arada takılıyor o kadar,
Ama iki cihazdan da gayet memnunuz...

darkmoon
21-11-2017, 15:30
4K kanal yok ki bir trt 4k var ... 4K flim bile yok adam akıllı..

tvci bir arkadaşımla konuşduğumda uzun sürede kanalların 4K ya geçemiyceğini söyledi çok yer kaplıyormuş bantta yani 4-5 kanalın kapladığı bant genişliğini sadece 4K bir kanal kaplıyormuş buda şuanki koşullarda bol bol para harcamak demek.. 4K için Türksat 6a uydusu atılıcak o geniş bantlı olucakmış. onunda 4K kanalların tam oturması 2025 i falan bulur dedi..

Yani gene nerden baksanız 7-8 senesi var bu 4K işinin oturmasının..

razzmatazz
21-11-2017, 16:45
fiyat bayağı uygun görünüyor.

axess kredi kartına da 100 tl chip puan veriyor yani 3739 a geliyor bence çok iyi

sanctuary35
21-11-2017, 20:21

ben aynısnı vatandan 3600 e aldım.

Ozgurr61
22-11-2017, 08:29
Black Friday muhabbetine cumayı bekliyorum. Fiyatlar daha da düşer diye düşünmekteyim. Düşerse kapacaz bişiler :)

yucelebeci
22-01-2018, 21:51
Arkadaşlar 65 4k tavsiyesi olan varmı? Max bütçe 8000 tl

Mutlu Değerli
04-02-2018, 01:53
Bir güncelde ben vermek istiyorum. Artık inceden evlilik arefesine giriyorum. Yolun başında kendime bi rota çizme amaçlı fikirlerinize ihtiyacım var. Öneride de bulunabilirsiniz ama ben daha çok kullanıcı yorumu bekliyorum.

128cm - 140cm 4K UHD veya SUHD TV alacagım. Son trend Oled ve Qled. Bunlardan da kullanan varmı ? malumunuz Qled'ler 7-8bin TL bandında. Ben 5binleri zorlicam ama derseniz ki kesinlikle Qled al alırım.

Şöyle de bir olayım var TV muhakkak 4K olmalı ki Ps4 veya One x bagladığımda 4K'yı sorunsuzca alabileyim.

Teşekkürler şimdiden değerli yorumlarınız için

Thracian
04-02-2018, 13:31
Evlenceklere tavsiyler başlığı var. Orayı baştan sona oku. Çok faydalı.

İlk ve en önemli konu evlenmek istiyormusun. Cevap evetse bir daha düşün.

alperaslann
23-02-2018, 21:39
Hort! Var mı iyi tv tavsiyesi olan? Media Markt, Denizbank ile sıfır faizsiz kredili bir kampanyası var bu ayın sonunda bitiyor bitmeden tvleri almayı düşünüyorum. Var mı tavsiyeler? Ben Samsung MU7400 ve LG 49UJ701V arasında kaldım.

Emre İlbi
24-02-2018, 09:53

tvci bir arkadaşımla konuşduğumda uzun sürede kanalların 4K ya geçemiyceğini söyledi çok yer kaplıyormuş bantta yani 4-5 kanalın kapladığı bant genişliğini sadece 4K bir kanal kaplıyormuş buda şuanki koşullarda bol bol para harcamak demek.. 4K için Türksat 6a uydusu atılıcak o geniş bantlı olucakmış. onunda 4K kanalların tam oturması 2025 i falan bulur dedi..

Abi 3D gördük mü ki 4K görelim :D yıllardır evde 3D tv var, başlarda 3D bir kaç film izledim, sonrası hep discovery, net geo, bbc earth vs. :)

Mutlu Değerli
25-02-2018, 00:39

Abi ben evde beIN sports, national geo.. filan izlemek istiyorum, onlarda bildiğim kadarıyla 4k yayın yapıyorlar. Almiim mi şimdi ? ben karasal yayın yapan TV'leri pek izlemiyorum. Anca işte 40 yılın başı bi CL maçları için trt açarım o kadar

Yiğit G.
25-02-2018, 16:37

tavsiye edilecek bir tv değil , çok dandik ips panel var üstünde , parlaklığı düşük , siyahları veremiyor iyi. Çöp yani uzak durun.

Aktaş61
28-02-2018, 15:17
şuanda Türkiye'de satılan LG nin UJ serisindeki en üst model nedir 701 midir yoksa daha üst modeli varmıdır bilen var mı? yurt dışında 49UJ750 gördüm en son ama Türkiye'de yok sanırım.

canozgur106
01-03-2018, 10:16
Samsung 7000 serisini değerlendir derim..

R.I.P
03-03-2018, 16:03
evde hanımla papaz olmamak için nargile ile ps4 oynamalık ve arada film izlemelik tv almak istiyorum.
55 inç olsun, 4k olsun, yenileme hızı ve görüntü kalitesi iyi olsun ama 3500-4000'i geçmesin dediğimde aşağıdakiler karşıma çıkıyor. ne dersiniz?
yenileme hızı ile ilgili bir sürü farklı ve yeni kavramlar var kafam karıştı.

Samsung UE55MU7000 55" 140 Ekran [4K] Uydu Alıcılı Smart Fiyatı (https://www.hepsiburada.com/samsung-ue55mu7000-55-140-ekran-4k-uydu-alicili-smart-wi-fi-led-tv-p-HBV000005EL0R)
Samsung UE55MU7400 Ultra HD 55" 140 cm Smart LED TV Fiyatı (https://www.hepsiburada.com/samsung-ue55mu7400-ultra-hd-55-140-cm-smart-led-tv-p-HBV000005EL0V)
LG 55UJ651V 55" 140 Ekran 4K Uydu Alıcılı Smart LED TV Fiyatı (https://www.hepsiburada.com/lg-55uj651v-55-140-ekran-4k-uydu-alicili-smart-led-tv-p-HBV000005EL2D)
Sony KD55XE7005 55" 140 Ekran 4K Ultra HD LED TV Fiyatı (https://www.hepsiburada.com/sony-kd55xe7005-55-140-ekran-4k-ultra-hd-led-tv-p-HBV000007FJYD)
Philips 55PUS6401 140 Ekran 4K Ultra İnce LED TV Fiyatı (https://www.hepsiburada.com/philips-55pus6401-140-ekran-4k-ultra-ince-led-tv-p-EVTVPHI55PUS6401)
https://www.hepsiburada.com/philips-55pus6412-55-140-ekran-4k-led-tv-p-HBV0000063ZQX
https://www.hepsiburada.com/philips-55pus6101-12-ultra-hd-4k-smart-led-tv-p-HBV0000025FBB
https://www.hepsiburada.com/philips-55pus6501-12-led-tv-140-cm-55-led-4k-ultra-hd-400-dahili-uydu-alici-smart-tv-p-EVPHI55PUS6501

Mutlu Değerli
14-03-2018, 22:58
GÜNCEL !

Arkadaşlar A101'de Toshiba 4K TV satılıyor 49' 140cm Ultra HD, düşünceleriniz nedir ? F/P ürünü derseniz yarın alıcam 3000tl fiyata sahip

Mutlu Değerli
14-03-2018, 22:59
Ürün teknoloji magazalarda şu şekilde

Toshiba 55U6763 55" 139 Ekran 4K Ultra HD Smart LED TV | Teknosa (https://www.teknosa.com/urunler/110016255/toshiba-55u6763-55-139-ekran-4k-ultra-hd-smart-led-tv?gclid=Cj0KCQjwkKPVBRDtARIsAA2CG6HPHK8H_N9r_P3d8 mUJP2bdMxlQB2VOKhk2ilQJxao4aAGQ29LVnEwaAn7wEALw_wc B&gclsrc=aw.ds)

uykucu96
15-03-2018, 21:43

Vestel 4k smart 65ud8900 ben bu ürünü kullanıyorum 65 ekran yeni nesil tv n11den aldım kargo kurulum ücretsiz 3450tlye öneririm

Mutlu Değerli
21-03-2018, 15:57
https://www.ogretmenlericin.com/wp-content/uploads/samsung-55mu7350-smart-kavisli-led-tv-a101-aktuel.jpg

ne diyosunuz, ben bi bakıcam begenirsem alırım. Araştırmalardayım şu an

kunteper
21-03-2018, 18:53
kavisli led diyince curved led tv jin tum havasi kayboldu :D

Anıl E.
22-03-2018, 12:46
Mutlu Değerli

üretimi durduruldu diye biliyorum o modellerin,sorunları da var diye anlatılıyordu sen yine de bir araştır.

Anıl E.
22-03-2018, 12:47
Malumunuz evleniyorum evin salonuna televizyon almayı düşünüyorum. Kaç inc yeterli olur acaba nasıl hesaplayabiliriz ? Ben 55 inç alma taraftarıyım odanın büyüklüğüne küçüklüğüne göre mi hesaplama yapalım?

Lg'nin harman olan modellerinden birini alacağım maximum 4000-5000 arası para ayırabilirim.

brv
22-03-2018, 14:38
https://www.ogretmenlericin.com/wp-content/uploads/samsung-55mu7350-smart-kavisli-led-tv-a101-aktuel.jpg

Eski modelini kendime almıştım, bu modelide kayınvalideye aldık.
A101'den aldık ikisinide, bu modellerin yazılımı daha iyi, donma takılma vs yapmıyor...

altugkocer
22-03-2018, 15:28
Malumunuz evleniyorum evin salonuna televizyon almayı düşünüyorum. Kaç inc yeterli olur acaba nasıl hesaplayabiliriz ? Ben 55 inç alma taraftarıyım odanın büyüklüğüne küçüklüğüne göre mi hesaplama yapalım?

Lg'nin harman olan modellerinden birini alacağım maximum 4000-5000 arası para ayırabilirim.

Kaç metreden izleyeceksin. Bizim salonda TV ye uzaklığımız 5 - 6 metre falan. 55inç aldık ama 60 da kaldırırmış onu fark ettim :D

Mutlu Değerli
22-03-2018, 15:36
Ürünü araştırdım. F/P olarak iyi lakin geçtigimiz haziran ayında da satmışlar. Bunlar muhtemelen büyük depolarına stocklayıp ara ara satışa çıkartıyolar, internette afişe filan olunca da cazip geliyor.

Bir başka araştırmam da ise fiyat olarak internette satılanlardan 100tl oynuyor. İnternette satılanlar da samsung tr garantisi yok.

Aklım karışık. Herkes kendi kullandığı şeyi övüyor. Kimse şu şundan net iyi diyemiyor. Akıllar hepten karışıyor. Sony alacak gibiyim

brv
23-03-2018, 08:59
Ürünü araştırdım. F/P olarak iyi lakin geçtigimiz haziran ayında da satmışlar. Bunlar muhtemelen büyük depolarına stocklayıp ara ara satışa çıkartıyolar, internette afişe filan olunca da cazip geliyor.

Bir başka araştırmam da ise fiyat olarak internette satılanlardan 100tl oynuyor. İnternette satılanlar da samsung tr garantisi yok.

Aklım karışık. Herkes kendi kullandığı şeyi övüyor. Kimse şu şundan net iyi diyemiyor. Akıllar hepten karışıyor. Sony alacak gibiyim

Depolarda stok yapmıyorlar, kataloğa gireceği zaman mağazalara dağıtım yapılıyor, dağıtıcı stoğu olabilir ama A101 stoğu değil.

Ben her iki televizyonuda Samsung servisine her hangi bir ek ücret ödemeden kurulum yaptırdım.

Garanti ile alakalı bir problemi yok bildiğim kadarıyla.

Bu fiyata, bu ebatlarda 4K tv yok, ben aldığım zaman piyasanın 600 TL altındaydı, kurların yükseldiği bir dönemde çok beklememek lazım bence :)

sinisa
23-03-2018, 15:16

biz alırken televizyona uzaklığın en az ekran boyutunun 3 katı olması gerekiyor demişlerdi yani 55 inç alırsan en az 4,2 metreden izlemen gerekiyormuş.

ahmet3425
23-03-2018, 17:03
lg lerdeki akıllı kumanda ve netflix tusu beni cezbediyor acıkcası şu model hakkında bilgisi olan var mı ''harman cardon falan varmıs''

LG 49UJ701V 49" 123 Ekran 4K UHD TV Fiyatı - Taksit Secenekleri (https://www.hepsiburada.com/lg-49uj701v-49-123-ekran-4k-uhd-tv-p-HBV000008SNF3?magaza=G%C3%BCler&wt_gl=cpc.elk.evelektronigi.pla-tv-ce&gclid=EAIaIQobChMIocSQyNuC2gIVB6QYCh0Bag-0EAQYASABEgJS4fD_BwE)

R.I.P
25-03-2018, 14:15
Samsung mu8000 serisini tavsiye ederim netteki indirimleri takio etmekte fayda var

dragstar
31-03-2018, 21:33
Ben geçen sene evlenirken lg 55" 4k uhd smart tv aldım, a dan z ye çok memnunum

Hatta diğer odaya 42" samsung tv aldıkdan sonra lg nin ne kadar iyi olduğunu tekrar anladım

STHL
31-03-2018, 22:56
harman lı LG ben kullanıyorum.tv de çok fazla detaya takılan biri değilim ama eksi bir yönünü göremedim.
+4k güzel
+harman ın bi numarası yok. ses iyi ama aldatmasın sadece tasarım yapmışlar (design by harman kardon)
+smart webos 3.5 çok iyi
+akıllı kumanda çok iyi
+kanal geçiş hızı iyi

arda35
04-04-2018, 09:25
4k değil gerçi; kardeşim için 1-2 sene kullanabileceği uygun fiyatlı tv lazım. Şu aşağıdaki iyi midir?

Vestel Satellite 40fd5050 ( 40fb5050 )102 Ekran Led Tv - n11.com (https://urun.n11.com/led-tv/vestel-satellite-40fd5050-40fb5050-102-ekran-led-tv-P186059951)

Yiğit G.
05-04-2018, 21:56

Samsung son zamanlarda baya bir insanları dolandırıyor.. Eski serileri yeni diye satıyor aman diyim.Video da görebilirsiniz KU7500 modelini alıyorlar tv nin arkasında da 7500 yazıyor ama birçok kişinin başına gelmiş eleman kıllanıp içini açıyor içinde ise anakart da 6500 yazıyor.. Aslında çok büyük dolandıcılık.

https://www.youtube.com/watch?v=4NDzq-XU8Ig

rahmi
26-04-2018, 15:24
2000-2500 TL bütçe ile tavsiye edeceğiniz ürün hangisi olur?

BorhanFr
29-04-2018, 22:38
Arkadaslar tavsiyeleri yaziyorum:
2.500-3.000 arasi butce = 43 Inch Lguj701v
3.500-4.000 arasi butce = Samsung Mu8000
4.000-5.000 arasi butce = Sony Kd- Xe9005
5 bin liranin ustu herhangi bir Lg oled tavsiyen B7.

Philipslerin Pus serilerinde banding sorunu var yani mac vs izlerken ekranda cizgi cizgi goruntu alirsiniz.

Samsungun Mu8000 alti tvleri yurtdisindaki modeller ile ayni seri degil ve inanilmaz kotu motion performanslari var. Arkadasim kendine mu7400 aldi ve ps4 oynarken veya mac izlerken goruntu bildiginiz titriyor.

AyBEROZ
11-05-2018, 17:32
TV markasında LG den şaşmayın. Samsung alırsanızda Qled almayı düşünün . fiyat kurtarırmı bilmiyorum. bende Oled llerin ucuzlamasını bekliyorum. Ama umudum yok. 8 bin civarı hala.... Sakın Curved almayın çok sorun var. 30 senelik bir elektronikçi ve Vestel de tv de çalışmış biri olarak söylüyorum.

atakan67
05-06-2018, 15:39
Arkadaşlar beko/grundig televizyonlar nasıldır hangi modelini önerirsiniz.55 inch düşünüyorum

Mutlu Değerli
05-06-2018, 16:09
55mu9000 aldım, 5400tl + 600tl 3yıl uzatılmış garanti.

Şu ana kadar bi sorununu görmedim, görürsem eger bu mesajı alıntılayarak cevaplayacagım

BARR
05-06-2018, 16:17
55mu9000 aldım, 5400tl + 600tl 3yıl uzatılmış garanti.

Şu ana kadar bi sorununu görmedim, görürsem eger bu mesajı alıntılayarak cevaplayacagım

Ben de aynı TV'yi kullanıyorum çok memnunum HDR modu + Nexflix coşturuyor :)

Mutlu Değerli
05-06-2018, 16:21
Ben de aynı TV'yi kullanıyorum çok memnunum HDR modu + Nexflix coşturuyor :)

valla sırf şu hdr modunun farkını göreyim diye düz ps4ümü sattım pro alıcam 4k oyunlarla bakalım nasl oluyor :D

BARR
05-06-2018, 16:24
Netflix'i olan arkadaşın varsa, Stanger Things izle HDR'ye otomatik alıyor TV bu arada Netflix'te. İnanılmaz bir fark var.

uniquel
05-06-2018, 18:13
55mu9000 2 aydır kullanıyorum ben de cok memnunum, vatandan yılbaşında almıştım 4950ye. fiyat bence suan icin cok yukselmemis.

Gimifayf
16-07-2018, 00:03
5 metreden izlemek uzere 55 veya 60 inc tv guncel olarak ne alınır?
Curve tvler hos gelıyor ama kullanıcıları yorum yaparsa sevınırım.
Tvde netflıx youtube vb. kullanmayı dusunuyorum ama olmazsa da sorun degıl apple tv almayı dusunuyorum.
Ses olarak da bose ya da harman kardon gıbı markalı ıyı bır soundbar almayı dusunuyorum.
Bu cercevede onerılerınıze acıgım rakam olarak bır sınırım yok 9-10k gıbı rakamlara cıkmak ıstemıyorum. 6-7-8 ıyıdır zaten daha asagısına ınınce kalıteden fedakarlık etmek gerekıyor sanırım.

Schumi
16-07-2018, 00:10
5 metreden izlemek uzere 55 veya 60 inc tv guncel olarak ne alınır?
Curve tvler hos gelıyor ama kullanıcıları yorum yaparsa sevınırım.
Tvde netflıx youtube vb. kullanmayı dusunuyorum ama olmazsa da sorun degıl apple tv almayı dusunuyorum.
Ses olarak da bose ya da harman kardon gıbı markalı ıyı bır soundbar almayı dusunuyorum.
Bu cercevede onerılerınıze acıgım rakam olarak bır sınırım yok 9-10k gıbı rakamlara cıkmak ıstemıyorum. 6-7-8 ıyıdır zaten daha asagısına ınınce kalıteden fedakarlık etmek gerekıyor sanırım.

5 metreden kesinlikle 55 almayın. 60 yada 65 bakın.

Gimifayf
16-07-2018, 00:22
5 metreden kesinlikle 55 almayın. 60 yada 65 bakın.

Tesekkurler abı ınternetten okudugum kadarıyla olcuye karar vermıstım. 60 ınc olarak onerılerını alabılır mıyım oyleyse?

golgeoyunu03
16-07-2018, 01:47
sony xe9005 modeline bakın derim.

brv
16-07-2018, 09:37
2 senedir Curve kullanıyorum, uzun süreli izlemede vs sorun yaratmıyor,
Normal televizyona göre izleme açısı vs daha iyi geliyor bana, tavsiye ederim...

emrhn28
16-07-2018, 10:52
Sony xe9005 tavsiye ediyorum bende. ^ay önce aldım çok memnunum. Netflix'de aldım kalite muazzam birde soundbar aldım mis gibi

Shadow_Dancer
16-07-2018, 11:07
Bu ucuz paneller var axen felan.. Onlar iş yapar mı ? Selamın aleyküm deyip 5 liralık olmak istemiyorum..

Yiğit G.
16-07-2018, 12:22
Tesekkurler abı ınternetten okudugum kadarıyla olcuye karar vermıstım. 60 ınc olarak onerılerını alabılır mıyım oyleyse?

4 metreden 60" izliyorum küçük gelmeye başladı gözüme.Bu kışa para durumu mu ayarlarsam 65" hatta üstü düşücem.Artık çözünürlükler arttı , radyason vs yok girebildiğiniz kadar girebilirsiniz dibine :)

Mutlu Değerli
16-07-2018, 20:50
Sony xe9005 tavsiye ediyorum bende. ^ay önce aldım çok memnunum. Netflix'de aldım kalite muazzam birde soundbar aldım mis gibi

Soundbar bende düşünüyorum orjinal samsung televizyona başka marka kullansam bi sıkıntı yaratır mı ki ?

Gimifayf
16-07-2018, 21:54
Tek tek alıntı yapmayı beceremedıgım ıcın topluca burdan cevap yazmak ıstıyorum.
Gezdıgım magazalarda sony sadece bır model vardı ve nedense sony cok hosuma gıtmedı.
Magaza calısanları curve satmamak ıcın ozel bır caba ıcındeler onu da anlayamadım.
LG OLED olanları begendım sanırım LG OLED alıcam ama onda da 65 ınc oldugunda fıyat cok ucuyor kararsız kaldım.
Guncel planım LG OLED flat 55 alıp guzel bır soundbar almak yonunde. Fıyatı 8000 ıle 9000 arasında degısıyor magazasına gore. Baktıgım model OLED55B7V su an ıcın buna yogunlastım.
Kucuk gelebılecegını bılıyorum ama 65 ınc OLED fıyatları cok ucuk. Bıraz bekleyıp yakalayabılırsem kampanyalı bır 65 OLED LG almak da secenekler arasında.
Bır de LG harıcı markaların akıllı kumandalarını pek begenmedım LG akıllı kumanda tam mouse gıbı kullanılabılıyor.

Gimifayf
16-07-2018, 22:02
Edit: Satıs temsılcılerı yeterlı bılgılere sahıp olmadıgı ıcın LG tvler arasında hangısını almam gerektıgını de anlayamadım.
55B7V ıle 55C7V arasındakı fark nedır ya da LG'den hangı OLED tv tercıh edılmelı bılen varsa aydınlatırsa sevınırım.

semehe
16-07-2018, 22:37
Bu ucuz paneller var axen felan.. Onlar iş yapar mı ? Selamın aleyküm deyip 5 liralık olmak istemiyorum..

panelleri samsung la lg ama led leri çok dandik oluyor ve kısa sürede bozulabiliyor.Bunun garantisi yok samsung ve philips tv lerinde ledlerininde bozulduğunu gördüm ama axen ve sunny gibi markalarının ledleri çok uzun dayanmıyor

emrhn28
16-07-2018, 22:45
Soundbar bende düşünüyorum orjinal samsung televizyona başka marka kullansam bi sıkıntı yaratır mı ki ?

Mutlu ben sony soundbar aldım tv ile beraber. Hdmi ile bağladım tek kumandadan kullanıyorum. Apartman dairesi için gayet memnunum. Müzik ve film için ayarlsrı var. Ayrıca night Mode var, bassları kısıyor.

Shadow_Dancer
17-07-2018, 04:47
panelleri samsung la lg ama led leri çok dandik oluyor ve kısa sürede bozulabiliyor.Bunun garantisi yok samsung ve philips tv lerinde ledlerininde bozulduğunu gördüm ama axen ve sunny gibi markalarının ledleri çok uzun dayanmıyor

Kader kismet yani anladigim kadariyla :) tesekkur ederim

ers10weys91
18-07-2018, 11:11
LG nin 75UJ675V bu modeli nasıldır.
Kullanan varmı maç izlerken takılma gibi sıkıntı olurmu?

Aktaş61
25-07-2018, 08:48
geçen hafta teknosadan LG 55UJ651V aldım 3300TL ye. normalde kampanyalarda denk geldiğim en uygun fiyat 3700TL olmuştu. Liste fiyatı 4200TL idi. telefon numaramı bıraktım indirime girince arayın diye o şekilde aldım tvyi. günlük indirime giriyor teknosa hatta mağazada etiketleri bile değiştirmiyorlar 1 günlük indirim diye bilginiz olsun.

devil_berk22
26-07-2018, 18:18
geçen hafta teknosadan LG 55UJ651V aldım 3300TL ye. normalde kampanyalarda denk geldiğim en uygun fiyat 3700TL olmuştu. Liste fiyatı 4200TL idi. telefon numaramı bıraktım indirime girince arayın diye o şekilde aldım tvyi. günlük indirime giriyor teknosa hatta mağazada etiketleri bile değiştirmiyorlar 1 günlük indirim diye bilginiz olsun.

Nette falanda yazmıyormu hiç indirim geldi bir günlük vs. diye

Yigit-Y
26-07-2018, 21:54

3300 tl iyi rakammış

Kura göre

Silence45
26-07-2018, 23:28
Vestelin 65" bir modelinde de LG ve Samsung panel kullanılıyormuş. Kullanan ve yorum yapabilecek var mı acaba? Fiyatı, diğer 65" tvlere göre çok uyguna alabiliyorum ve bu yüzden aklımı çeliyor :)

Silence45
26-07-2018, 23:39
Vestelin 65" bir modelinde de LG ve Samsung panel kullanılıyormuş. Kullanan ve yorum yapabilecek var mı acaba? Fiyatı, diğer 65" tvlere göre çok uyguna alabiliyorum ve bu yüzden aklımı çeliyor :)

Vestel 4K SMART 65UD8900 165 EKRAN LED TV Urunu ve Fiyatları (https://www.vestel.com.tr/vestel-4k-smart-65ud8900-165-ekran-led-tv)

modeli yazmayı unutmuşum.

devil_berk22
28-07-2018, 15:46
arkadaşlar lg yada sony arasında gidip geliyorum sizce hangi marka ? ve 55' olarak hangi model tavsiye edersiniz uhd 4k olarak

Silence45
28-07-2018, 16:41
Vestel 4K SMART 65UD8900 165 EKRAN LED TV Urunu ve Fiyatları (https://www.vestel.com.tr/vestel-4k-smart-65ud8900-165-ekran-led-tv)

Bunu bayağı uygun fiyata alabiliyorum ve emsalleri arasında 65" olarak fiyat konusunda çok cazip geliyor. Samsung harici başka marka almak istemiyorum aslında ama bunda kullanılan paneller Samsun VA veya LG ips panel olduğundan dolayı yöneliyorum. Var mıdır kullanan, yorum yapacak?

caglarcb
29-07-2018, 00:05
İzmir de olanlar Optimum MediaMarkt dayım. Uğrayın yardımcı olurum. Bu arada bütçe sıkıntısı yoksa Sony XF9005, XF8577 serisi çok çok iyi cihazlar. Oled olarak AF8 değerlendirilebilir. Fakat oledden uzak durmanızda fayda var.

devil_berk22
29-07-2018, 00:32
İzmir de olanlar Optimum MediaMarkt dayım. Uğrayın yardımcı olurum. Bu arada bütçe sıkıntısı yoksa Sony XF9005, XF8577 serisi çok çok iyi cihazlar. Oled olarak AF8 değerlendirilebilir. Fakat oledden uzak durmanızda fayda var.

Xe7005 nasil hepsiburada da suan 3.979 lira

meganes
29-07-2018, 16:54
bende max 3000-3500 4k lcd bakıyorum hangi marka bakiyim arkafaşlar evimizn salonuna koyucam 55” olması tercihim uygunluk olarak vestel ön plana çıkıyo ama 2 sene sonra patlamasın

semehe
29-07-2018, 17:08
yukardada dedıgım gıbı tamamen şans meselesi ama patlama oranı samsung philips lg gibi markalara göre daha yüksek

misery1903
29-07-2018, 20:37
Ben aralığın başında şundan aldım:
Vestel 65UD8900 65" 165 Ekran Uydu Alıcılı 4K Ultra HD Smart Fiyatı (https://www.hepsiburada.com/vestel-65ud8900-65-165-ekran-uydu-alicili-4k-ultra-hd-smart-led-tv-p-HBV000007TYOS)
55" samsung lg alacağıma 65" vestel alırım dedim. Zaten paneli de LG imiş. Almadan önce 4-5 farklı mağazada yan yana çeşitli LG ve Samsung'lar ile karşılaştırdım. Aldığım gün de LG'nin Samsung'un youtube'daki reklam videolarını açıp izledim gayet tatmin etti beni. Akıllı olma özelliği pek umurumda değildi ama 5 kere filan denemişimdir şimdiye kadar sadece son denediğimde beni eşe dosta rezil etti biraz çalışmayarak :D
Ama zaten hem pc bağlı olduğundan hem de TV+ da youtube açabildiğinden çok sorun değil benim için. Aktif olarak akıllı halini kullanacaksanız mağazalarda biraz kurcalayın bence.
Vestel'in kendi sitesinde 3 yıl garantili yazıyor bu arada o da tercih sebeplerinden biri oldu:

caglarcb
29-07-2018, 21:18
Xe7005 nasil hepsiburada da suan 3.979 lira

Cihaz giriş seviyesi. Android yok. Linux çekirdeği üzerine yazılmış yazılım var. Usb okuma, format desteği, smart deneyimi zayıf. Görüntü olarak tatmin eder. Fakat kesinlikle 3900 lira etmez. 49MU7400 bakabilirsiniz. İnternette cazip fiyatlar var. Güvenilir satıcılardan tedarik etmeye çalışın.

caglarcb
29-07-2018, 21:19
bende max 3000-3500 4k lcd bakıyorum hangi marka bakiyim arkafaşlar evimizn salonuna koyucam 55” olması tercihim uygunluk olarak vestel ön plana çıkıyo ama 2 sene sonra patlamasın

Philips 55PUS7303 değerlendirilebilir.

devil_berk22
29-07-2018, 21:24
Cihaz giriş seviyesi. Android yok. Linux çekirdeği üzerine yazılmış yazılım var. Usb okuma, format desteği, smart deneyimi zayıf. Görüntü olarak tatmin eder. Fakat kesinlikle 3900 lira etmez. 49MU7400 bakabilirsiniz. İnternette cazip fiyatlar var. Güvenilir satıcılardan tedarik etmeye çalışın.

peki size göre lg mi ? yoksa sony mi ? tercih etmeliyim ?

caglarcb
30-07-2018, 00:35
peki size göre lg mi ? yoksa sony mi ? tercih etmeliyim ?
Kalite bakımından değerlendirirsek Lg, Sony ile rekabet edebilecek düzeyde değil. Sonylerin görüntü işleme teknolojisi muazzam. Eğerki 7k+ bütçeler varsa piyasanın en iyilerinden XF9005 modeli değerlendirebilirsiniz. Bu arada samsung temsilcisiyim. Yanlış anlaşılmasın Sony hakkında konuşuyorum diye. :)

Aktaş61
30-07-2018, 08:11
Nette falanda yazmıyormu hiç indirim geldi bir günlük vs. diye

ben özellikle baktım hiç bir yerde yazmıyordu

devil_berk22
31-07-2018, 16:57
Kalite bakımından değerlendirirsek Lg, Sony ile rekabet edebilecek düzeyde değil. Sonylerin görüntü işleme teknolojisi muazzam. Eğerki 7k+ bütçeler varsa piyasanın en iyilerinden XF9005 modeli değerlendirebilirsiniz. Bu arada samsung temsilcisiyim. Yanlış anlaşılmasın Sony hakkında konuşuyorum diye. :)

Anneme alıyorum tv.yi ancak seneye düğün yapana kadar bende izliycem tabi :) o yüzden max 3-4 K civarı bir bütçeyle 55' - 60' modeller bakıyorum Sony Uhd - Lg Uhd Nanocell modellere bakıyorum

devil_berk22
31-07-2018, 16:59
ben özellikle baktım hiç bir yerde yazmıyordu

Sağol Burak bi gidiyim eğer öyle bi güzellik yaparlarsa numaramı bırakıyım bende.

caglarcb
01-08-2018, 02:55
Anneme alıyorum tv.yi ancak seneye düğün yapana kadar bende izliycem tabi :) o yüzden max 3-4 K civarı bir bütçeyle 55' - 60' modeller bakıyorum Sony Uhd - Lg Uhd Nanocell modellere bakıyorum

Benden haber bekleyin. Yarın bakıp dönücem. O bütçelerde nanocell veya sony modelleri zor. Şansımızı zorluyalım. :)

meganes
01-08-2018, 08:03
bi hışımla aldım evdede samsung kullanıyorım 7 yıldır tık demedi oda led
https://i.hizliresim.com/RDDaPj.jpg (https://hizliresim.com/RDDaPj)

devil_berk22
01-08-2018, 12:53
Benden haber bekleyin. Yarın bakıp dönücem. O bütçelerde nanocell veya sony modelleri zor. Şansımızı zorluyalım. :)

teşekkürler haber bekliyorum sizden :)

devil_berk22
01-08-2018, 12:58
Sony KD-55XE8096 55" 140 Ekran Uydu Yorumları (https://www.hepsiburada.com/sony-kd-55xe8096-55-140-ekran-uydu-alicili-4k-ultra-hd-smart-led-tv-p-HBV000004ZXYG-yorumlari) bugün bi kampanya başlamış sony isteyen olursa diye paylaşıyorum :D

altugkocer
01-08-2018, 13:11
Arkadaşlar bana da 43 inç TV tavsiyesi lazım. Bütçe 2500 civarı ama biraz daha esneyebilirim.

Anıl E.
01-08-2018, 13:12
Ben samsung mu8000 aldım şimdilik memnunum.

MetalliHead
01-08-2018, 14:00
Babam philips almış,ben almanızı önermem. Android tv olayı çok yavaş, flash player desteği kalkmış.

XoR
01-08-2018, 14:13
Android TV'de LG'nin Webos işletim sistemi şahane.

Ekran kalitesi zaten çok iyiyken birde üzerine Webos 3.0 = Koçak Baklava :D

Emrecan-R
01-08-2018, 14:20
Android TV'de LG'nin Webos işletim sistemi şahane.

Ekran kalitesi zaten çok iyiyken birde üzerine Webos 3.0 = Koçak Baklava :D

konudan yeni çıktım buraya kaçtım unutmuştum baklavayı sipariş vercem dayanamayıp :D

XoR
01-08-2018, 14:26
konudan yeni çıktım buraya kaçtım unutmuştum baklavayı sipariş vercem dayanamayıp :D

işte bunlar hep dijital etkileşim :D

altugkocer
01-08-2018, 14:39
LG 43uj701v nasıldır? 2600 civarına alınabiliyor. Harman Kardon varmış :D Arabamızda göremedik barı TV de görelim :D

Anıl E.
01-08-2018, 14:58
LG 43uj701v nasıldır? 2600 civarına alınabiliyor. Harman Kardon varmış :D Arabamızda göremedik barı TV de görelim :D

marka çıkartmasını da 1-2 ay bana kirala bari,arada bir cc'ye yapıştırır binenleri şaşırtırız :D

altugkocer
01-08-2018, 15:00
marka çıkartmasını da 1-2 ay bana kirala bari,arada bir cc'ye yapıştırır binenleri şaşırtırız :D

Ben de TV'yi arabanın teybine bağlamayı düşünmüştüm :D

Anıl E.
01-08-2018, 15:14
Ben de TV'yi arabanın teybine bağlamayı düşünmüştüm :D

HaRmAnLı Gejeeeler.

caglarcb
02-08-2018, 07:45
teşekkürler haber bekliyorum sizden :)

Paylaşmış olduğunuz 55XE8096 o paraya mükemmel. Çıkabiliyorsanız hemen alın.

Arkadaşlar bana da 43 inç TV tavsiyesi lazım. Bütçe 2500 civarı ama biraz daha esneyebilirim.

Lg 43UJ701, philips 43pus6262, sony 43xe7005, 43nu7400. Bunlardan herhangi biri üzmez.

UG-090
02-08-2018, 08:26
Samsung 50MU7000 kullanan var mı ?

caglarcb
02-08-2018, 10:36

Ekonomi sınıfı, giriş seviyesi ürün. Tavsiye etmem.

UG-090
02-08-2018, 15:22
Ekonomi sınıfı, giriş seviyesi ürün. Tavsiye etmem.

Tavsiye etmeme sebebin nedir ? Sıkıntılı cihaz mı ya da özellik olarak yetersiz mi ?

caglarcb
02-08-2018, 23:34
Tavsiye etmeme sebebin nedir ? Sıkıntılı cihaz mı ya da özellik olarak yetersiz mi ?

İps, kristal, likit panel değil. Va panel var cihazda. Kontrast, saydamlık, açı yetersiz. Parasının karşılığı değil kesinlikle.

devil_berk22
03-08-2018, 14:40
Paylaşmış olduğunuz 55XE8096 o paraya mükemmel. Çıkabiliyorsanız hemen alın.

Lg 43UJ701, philips 43pus6262, sony 43xe7005, 43nu7400. Bunlardan herhangi biri üzmez.

Bugun turuncu indirim var ama kayda değer bi indirim mevcutmudur acaba ?

Yigit-Y
03-08-2018, 19:35

Samsung gerçekten bende tavsiye etmiyorum

Kayınpeder beni dinlemeyim curved ekran samsung aldı

Her gittiğimde laf sokuyorum

Güneşlikleri kapatmasına rağmen yansıma sorunu var

LG bence çok başarılı evde 3 tane tv var benim hepsi LG

Ben acayip memnunum

Serisi sana kalmış benim 4k ile işim yok

İps panel hastasıyım bu yüzden LG seviyorum

aybarsdnr
13-08-2018, 22:35
Herkes baya bilgi vermiş ama çok cahil olduğum bir konu. Evde hep samsung var ve memnunuz. Ama okuduğum kadarıyla lg bir adım önde gibi.

Yazlık için muhtemelen 49-55" civarı bir tv ye ihtiyacımız var. Duvara asıp açı verilebilen aparatlardan alıcam ama en önemli kriter ekranın parlamaması. Fiyatı abartılmamış ne önerebilirsiniz ?

BARR
14-08-2018, 07:31
LG Samsung Arçelik X marka bir adım önde olmaz hiçbir zaman. Hangi markanın hangi serisini neyle karşılaştırdığın önemli. Elmayla armutu kıyaslamamak lazım.

Mesela MU9000 serisi premium seridir. MU7000 serisi vasat bir seridir gibi gibi. Her markada geçerli bütçeye göre o seride hangi panelin işlemcinin f/p başarılı olduğuna bakmak lazım.

ers10weys91
14-08-2018, 12:59
Peki LG nin 55'' B7 ve C7 modelini karşılaştırırsak hangisi 1 adım önde kalır

Erdem K.
14-08-2018, 13:34
Peki LG nin 55'' B7 ve C7 modelini karşılaştırırsak hangisi 1 adım önde kalır

birbirlerine çok yakınlar ancak C7'nin bir tık daha iyi olduğunu düşünüyorum. Hem elk. tüketimi daha az, hem bluetooth vs. gibi kimine göre önemli bazı artıları var. Bir de daha hafif :)

caglarcb
17-08-2018, 10:05
Hangi marka, hangi model olursa olsun Oled kapıdan içeri sokmayın arkadaşlar. Net söylüyorum, pişman olursunuz.

PiscocuK
17-08-2018, 10:26
Selam arkadaşlar benim tv artık beni değiştir diye dile geldi
varmı bildiğiniz güzel kampanyalar f/p ürünü?

caglarcb
18-08-2018, 11:02
Selam arkadaşlar benim tv artık beni değiştir diye dile geldi
varmı bildiğiniz güzel kampanyalar f/p ürünü?

Bütçe nedir?

phantom
18-08-2018, 12:58
Hangi marka, hangi model olursa olsun Oled kapıdan içeri sokmayın arkadaşlar. Net söylüyorum, pişman olursunuz.

neden? ....

PiscocuK
18-08-2018, 20:04
Samsung ue50nu7400uxtk aldim pzt gelecek bakalim nasil olacak
Eve geldik tv duzeldi sabahtan beei duzgun calisiyor :))

Anıl E.
18-10-2018, 14:21
Herkese selam,fiyat/performans anlamında işimi görecek bir televizyon arıyorum smart özellikli.

Birkaç gündür araştırıyorum bunu buldum. Arçelik bayiisinde 225 tl'lik çay makinesi yanında hediye.

Munich 43 CLE 6845 AP Grundig Televizyon | Arcelik (https://www.arcelik.com.tr/grundig-televizyon/munich-43-cle-6845-ap-markalar?gclid=EAIaIQobChMI6vmkxeOP3gIVRvhRCh38MQi TEAQYASABEgJR4_D_BwE)

Önereceğiniz televizyonlar var mıdır ?

individual
18-10-2018, 15:40
Herkese selam,fiyat/performans anlamında işimi görecek bir televizyon arıyorum smart özellikli.

Birkaç gündür araştırıyorum bunu buldum. Arçelik bayiisinde 225 tl'lik çay makinesi yanında hediye.

Munich 43 CLE 6845 AP Grundig Televizyon | Arcelik (https://www.arcelik.com.tr/grundig-televizyon/munich-43-cle-6845-ap-markalar?gclid=EAIaIQobChMI6vmkxeOP3gIVRvhRCh38MQi TEAQYASABEgJR4_D_BwE)

Önereceğiniz televizyonlar var mıdır ?

Anıl bu paraya LG,samsung,philips,sony vs almanı tavsiye ederim.

LG 43LK5900 43" 109 Ekran Uydu Alıcılı Full HD Smart LED TV Fiyatı (https://www.hepsiburada.com/lg-43lk5900-43-109-ekran-uydu-alicili-full-hd-smart-led-tv-p-HBV00000C091C?magaza=Hepsiburada)

Philips 43PFS5503 43" 109 Ekran Uydu Alıcılı Full HD LED TV Fiyatı (https://www.hepsiburada.com/philips-43pfs5503-43-109-ekran-uydu-alicili-full-hd-led-tv-p-HBV00000BDNJT?magaza=Efe%20Elektronik)

örnek modellerin derin özelliğini bilmiyorum.

Anıl E.
18-10-2018, 15:41
Anıl bu paraya LG,samsung,philips,sony vs almanı tavsiye ederim.

LG 43LK5900 43" 109 Ekran Uydu Alıcılı Full HD Smart LED TV Fiyatı (https://www.hepsiburada.com/lg-43lk5900-43-109-ekran-uydu-alicili-full-hd-smart-led-tv-p-HBV00000C091C?magaza=Hepsiburada)

Philips 43PFS5503 43" 109 Ekran Uydu Alıcılı Full HD LED TV Fiyatı (https://www.hepsiburada.com/philips-43pfs5503-43-109-ekran-uydu-alicili-full-hd-led-tv-p-HBV00000BDNJT?magaza=Efe%20Elektronik)

örnek modellerin derin özelliğini bilmiyorum.

hepsiburada com'dan televizyon almaya tırsıyorum nedense,halbuki alışveriş yapan çok. Bi de 3 taksit yapılıyor

philips'in şu modelini sivasta 2500'e ayarladım.

I'm not a bot | Hepsiburada (https://www.hepsiburada.com/philips-43pfs5803-12-43-108-ekran-uydu-alicili-full-hd-smart-led-tv-p-HBV00000BSHVY)

individual
18-10-2018, 15:47
hepsiburada com'dan televizyon almaya tırsıyorum nedense,halbuki alışveriş yapan çok. Bi de 3 taksit yapılıyor

philips'in şu modelini sivasta 2500'e ayarladım.

I'm not a bot | Hepsiburada (https://www.hepsiburada.com/philips-43pfs5803-12-43-108-ekran-uydu-alicili-full-hd-smart-led-tv-p-HBV00000BSHVY)

TV evet birazda görmek gerekiyor renkleri falan.2 sene önce ben alırken lg ve samsung arasında kaldım teknoloji mağzasında.Samsung renkleri çok çırtlak geldi.LG daha güzel gözüme geldi.Birde LG'nin aldığım modelinde panel'in önünde koruyu bir film cam varmış baya işe yaradığına şahit oldum. :)

Ronnies
19-10-2018, 17:22
Daha önce elektronik mağazanın TV bölümünde çalışmış birisi olarak,kesinlikle Philips tavsiye ederim.
Hem gerçek görüntü renklerinde izlersiniz hem de Ambilight özelliği sayesinde çok daha keyifli olacaktır TV izlemek.
Kendi evimde 50PUS6262 kullanmaktayım.
Android'e gerek duymayanlardanım çünkü TV'nin Web Browser'ında zaten yapılabilecekler kısıtlı.Youtube ve Netflix uygulamaları gayet hızlı ve performanslı çalışıyor.

Burak.
17-11-2018, 12:52
hortlatayım istedim LG 65UK6470PLC.APD 65" 165 Ekran Ultra HD LED TV almayı düsünüyorum bilgisi olan var mıdır? veya güzel bir önerisi olan 22 kasımı bekleyecegim almak icin önerilerinize acıgım tesekkürler :)

makif84
17-12-2018, 15:04
Evinde Philips pus 7803 veya Samsung Nu7400 kullanan var mı?Karşılaştırma olarak Philips andorid olması kulağa hoş gelse de kanal geçişleri ve birçok sorun olduğunu okudum. Ambiyans aydınlatması ve gri çerçevesiyle güzel geldi gözüme. Samsung ta ise kanal geçişleri ve smart özelliği olarak daha iyi gözükmekte.Sizlerin yorumu nedir?

Wromm
17-12-2018, 15:28
Evinde Philips pus 7803 veya Samsung Nu7400 kullanan var mı?Karşılaştırma olarak Philips andorid olması kulağa hoş gelse de kanal geçişleri ve birçok sorun olduğunu okudum. Ambiyans aydınlatması ve gri çerçevesiyle güzel geldi gözüme. Samsung ta ise kanal geçişleri ve smart özelliği olarak daha iyi gözükmekte.Sizlerin yorumu nedir?

55NU7400'ü bir aydır kullanmaktayım. 11.11 de 4.300 TLye aldım.
İlk gaz ile 40 50 gb'lık bir kaç 4k film indirip izledim. Fiyat performans olarak başarılı sayılır. Ne beklediğiniz ile alakalı biraz. Giriş seviyesi bir 4K TV sonuçta.
Kanal geçişleri hızlı. İnternet explorer ve sık kullandığım appler (youtube, netflix vb) hızlı çalışıyor bekleme yapmıyor.

makif84
17-12-2018, 15:44
55NU7400'ü bir aydır kullanmaktayım. 11.11 de 4.300 TLye aldım.
İlk gaz ile 40 50 gb'lık bir kaç 4k film indirip izledim. Fiyat performans olarak başarılı sayılır. Ne beklediğiniz ile alakalı biraz. Giriş seviyesi bir 4K TV sonuçta.
Kanal geçişleri hızlı. İnternet explorer ve sık kullandığım appler (youtube, netflix vb) hızlı çalışıyor bekleme yapmıyor.

Şuan kullandığım tv lg lm 670,haliyle işlemcisi yavaş ıp tvlerde filan donma yapmakta,bazı kanalları açmamakta.Bunun için değiştirmeyi düşünüyorum. Vatanda Samsung 5000 civarı philips 54000 civarı.Her iki tv de mantıklı geldi ama sizlerin yorumları önemli...

ruudvan
20-12-2018, 02:19
beyler selam. 49 inç üzerine çok çıkmak istemiyorum.
illa 4k olsunda demiyorum.
tv tavsiyelerinizi bekliyorum.

devil_berk22
20-12-2018, 11:14
Arkadaşlar 55” vestel düşünüyorum tavsiye edermisiniz ?

makif84
20-12-2018, 11:31
Arkadaşlar 55” vestel düşünüyorum tavsiye edermisiniz ?

Bende baktım bu marka ile ilgili forumlara .Çoğu smart özelliğinden şikayetçi.

Vtec21
20-12-2018, 12:47
Arkadaşlar bende samsung marka birkaç ürün arasında kaldım.
55nu7100-55nu7300-55nu7400 Bu 3 ürün arasında gidip geliyorum fakat 7300 serisinde pek olumlu yorumlar almadım. .avi uzantılı dosyaları desteklemediği için açmıyormuş. Kullanan varmı bu seri modelini?
Ayrıca A101'in online alışveriş sitesinde ürün şuan 4499 TL'ye satılıyor. 7100, 7300 ve 7500 arasında kararsız kaldım. Öneriniz varmı? Veya bu 3 modelden hangi ürünü almalıyım sizce?
Teşekkürler şimdiden.

dragstar
20-12-2018, 14:33
lg 55" smart tv aldım 1.5 sene önce ondan memnunum, 1 sene öncede 42" samsung aldım az tuşlu akıllı diye adlandırılan kumandası var ondan hiç memnun değilim

makif84
20-12-2018, 15:01
Arkadaşlar bende samsung marka birkaç ürün arasında kaldım.
55nu7100-55nu7300-55nu7400 Bu 3 ürün arasında gidip geliyorum fakat 7300 serisinde pek olumlu yorumlar almadım. .avi uzantılı dosyaları desteklemediği için açmıyormuş. Kullanan varmı bu seri modelini?
Ayrıca A101'in online alışveriş sitesinde ürün şuan 4499 TL'ye satılıyor. 7100, 7300 ve 7500 arasında kararsız kaldım. Öneriniz varmı? Veya bu 3 modelden hangi ürünü almalıyım sizce?
Teşekkürler şimdiden.

nu7400 vatanda 5000 tlydi üstelik kredi çektirip 9 ay vade farksız veriyorlar bilginiz olsun

Vtec21
20-12-2018, 15:37
nu7400 vatanda 5000 tlydi üstelik kredi çektirip 9 ay vade farksız veriyorlar bilginiz olsun

Gidip göz atmakta fayda var. Bilgim yoktu bu konuda. Teşekkür ederim bilgi için.

Vtec21
23-12-2018, 09:42
Bu aralar A101'de 4.499TL ye satılan bu tv hakkında pek bir yorum bulamadım.. Kullanan veya bu ürünü alıp ta memnun kalan arkadaşlar varmı?
Ayrıca bu ürünü şuan en uygun fiyata A101'de buldum. A101 dışında farklı internet sitelerinde biraz daha yüksek fiyatı.
Sizce A101'den almalımıyım? Fikirlerinizi bekliyorum.

https://i.hizliresim.com/36P4M4.jpg (https://hizliresim.com/36P4M4)

kunteper
23-12-2018, 20:41
Arkadaslar bende Philips 55PUS6162/12 var. 1 senedir kullanıyorum, netflix vs goruntusu güzel, PS4 basarısını cok iyi degil. Ama idare ediyordum, simdi 1-2 haftadır televizyon cok fena yavasladı, update olmus galiba 10 aralıkta güncelleme varmıs otomatik olmus. Bunu cozmenin yolu var mıdır, yoksa el mahkum bekleyeceğiz mi yeni updatei ?. Usb den de update oluyormus, eski bir versiyonu indirip yüklesem mi ne dersiniz ?

Erdem K.
25-12-2018, 08:25
65nu7400 kullanıyorum, geyet memnunum, büyük ekran severlere tavsiye ederim ...

muarrem
25-12-2018, 20:10
evimde hem samsung 55mu9000 hemde lglk5900 kullanan biri olarak, smartta samsung çok daha başarılı. Diğer özelliklerde iki tv karşılaştırmak pek uygun değil ama 4k seviyesinde samsung 8000 ve 9000 modelleri gayet iyi.

ruudvan
25-12-2018, 22:25
gecen haftasonu 49inç bakmaya mediamarkt a gittim.
sony 55fx7077 yi 4500tl den aldım çıktım.en uzun gece kampanyası varmış.1 saat tv leri izledim.
samsungların yansıması lg ve sony ye göre 1 tık yüksekti.sony nın beyazı benim butcemdeki lg lerden daha doğruydu.en bide üzerine adamlar 700 tl indirim haberi verince aldım çıktım.
bugün servis kurulum yaptı. bence kanal geçişleri yavaş.kumandada sıradan bir kumanda :)

Emre İlbi
20-01-2019, 12:43
Konuyu hortlatmış oluyum,

yıllardır LG 3D 55 inç led tv kullanıyorduk, çokta memnunduk, ancak yaklaşık 9 ay önce misafirin yaramaz çocuğu, ekrana sert bir cisim fırlattı, servise gönderdik, tamir oldu geldi ancak şuan yine ekranın belirli bir kısmı siyahlaştı, belli ki artık tat vermeyecek,

yine LG düşünüyorum ama farklı önerilere de açığım,

şu modeli beğendim, yorumlarınızı alabilir miyim

LG 55C7 55'' 139 CM 4K UHD webOS 3.5 SMART OLED TV

Lg 55C7 55'' 4k Uhd Smart Televizyon Fiyatı - Vatan Bilgisayar (https://www.vatanbilgisayar.com/lg-55c7-55-139-cm-4k-uhd-webos-3-5-smart-oled-tv-dahili-uydu-alici.html)

hanz10
20-01-2019, 17:25
Dusunen olursa tv fazlalik satiliktir. Hic kurulum yapilmadi
Detaylar konuşulur. LG 127 EKRAN 50UK6470PLC.APDZ SIFIR KUTUSUNDA GARANTİLİ - sıfır LG LED TV İlanları sahibinden.com'da - 645884615 (https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-ev-elektronigi-televizyon-lg-127-ekran-50uk6470plc.apdz-sifir-kutusunda-garantili-645884615/detay)

phoenixs
22-01-2019, 23:42
Arkadaşlar elimde 2000 tl para var alabileceğim en büyük tv yi almak istiyorum 4K felan gerek yok 1080p yeter tavsiyeniz ne olur ?

aybarsdnr
27-03-2019, 16:39
65" için tavsiyesi olan var mıdır? 10.000 tl altı

Mutlu Değerli
27-03-2019, 16:44
65" için tavsiyesi olan var mıdır? 10.000 tl altı

SAMSUNG UE 65MU9000 65'' 163 CM UHD SMART TV - Vatan Bilgisayar (https://www.vatanbilgisayar.com/samsung-ue-65mu9000-65-163-cm-uhd-smart-tv.html)

55mu sunu kullanıyorum, parasının hakkını fazlasıyla veriyor (6000tl) bu da iyidir bence lakin rakamlar çok güzel o ayrı konu :)

CloudGrey
27-03-2019, 16:51
sakın netten alım yapmayın,artık iş esnaf pazarlığına döndü.

SAMSUNG UE 75NU8000 75'' 189 CM 4K UHD SMART TV,DAHİLİ UYDU ALICI - Vatan Bilgisayar (https://www.vatanbilgisayar.com/samsung-ue-75nu8000-75-189-cm-4k-uhd-smart-tv-dahili-uydu-alici.html)

lnkteki tvyi vatan cingene pazarlığı ile 13bine bıraktı...arkadaşım aldı 3 taksitle

aybarsdnr
17-04-2019, 16:42
Tekrar aynı soruyu sorucam ama bilgisi olan arkadaşlardan biraz fikir istiyorum.

65" olarak, sony, samsung veya lg bakıyordum. Sorun şu ki, tv yi koyacağım yerin tam karşısında yere kadar cam var ve ışıktan dolayı mecburen yansıma olacak. Bu yansımayı hele ki yan açılardan en az hissettirecek marka-model hangisi olur ? geri kalan detaylar çok mühim değil. tv yi sadece netflix, maç vs izlemek için kullanıyorum. Oyun oynama gibi bir kullanımım yok.

ruudvan
17-04-2019, 18:24
mediamrkt gıbı yerlere gıderek yansımayı test edebilirsin.
tavsıye uzerıne degılde kısısel verılerın gore secım yapman daha dogru olur .
magazada cok ısık var yansımayı mutlaka farkedersın.

Yiğit G.
10-08-2019, 13:10
Vestel 65UD9000 tv sahibi olan var mı ?

16EC813
16-08-2019, 08:19
o degilde fiyatları dün tesadüfen gördüm hiç alakam ve işim olmadıgından fikrim olmadıgından gözlerim açıldı aq :D o nedir arkadaş yaa 46 000 bine televizyon mu olur corsayı ve şayini satsam alamıyom kuş mu konduruyo :D

altugkocer
22-08-2019, 15:30
Arkadaşlar 43' 4K TV alacağım. Bütçem 3000 civarıydı ama bu gidişle artacak biraz daha. En son 2 model arasında kaldım.

Samsung 43RU7100 ve 43RU7400

Tabii ki 7400 7100 den daha iyi ama teknik olarak farklarını kabaca anlatabilecek olan var mı? Arasında yaklaşık 500TL fark var. Bu farka değer mi?

5buçuk senedir eski TV'mi kullanıyorum. Yani bunu da en az 5 sene kullanırım bi aksilik çıkmazsa.

AyBEROZ
22-08-2019, 15:49
Vatan Bilgisayar gece 00:00 dan sonra %10 ya da %15 indirim yapıyor , ben %15 i yakaladım

55 4K tv 2019 un en iyi en gelişmiş ürünü
LİNKTE DETAYLI TEKNİK ÖZELLİKLERİ İNCELEYEBİLİRSİNİZ

="https://www.lg.com/tr/tv/lg-55SM9010PLA"]https://www.lg.com/tr/tv/lg-55SM9010PLA[/URL]

Dünya tv lerini karşılaştırma sitesi var. Reviews and Ratings - RTINGS.com (https://www.rtings.com/)

Orada klasında en iyi

Ben aldım şu an kargoda ama yerinde gidip inceledim.. ( Mesleğimde elektronik ve Vestel eski çalışanıyım. Kalite Konttrol arge tasarılarını inceleyip hatalarını raporladığım bir görevim vardı)
Bu konuda kendime güvendiğimi söylemeye çalışıyorum.

altugkocer
23-08-2019, 09:50
Arkadaşlar 43' 4K TV alacağım. Bütçem 3000 civarıydı ama bu gidişle artacak biraz daha. En son 2 model arasında kaldım.

Samsung 43RU7100 ve 43RU7400

Tabii ki 7400 7100 den daha iyi ama teknik olarak farklarını kabaca anlatabilecek olan var mı? Arasında yaklaşık 500TL fark var. Bu farka değer mi?

5buçuk senedir eski TV'mi kullanıyorum. Yani bunu da en az 5 sene kullanırım bi aksilik çıkmazsa.

Up

TV gurmeleri bi el atın yav :D

AyBEROZ
23-08-2019, 11:10
Up

TV gurmeleri bi el atın yav :D

Samsung 43RU7100 - Samsung 43RU7400 Karşılaştırması - Epey (https://www.epey.com/televizyon/karsilastir/158662-163510/samsung-43ru7100_samsung-43ru7400/)

7400 modelinde yenileme hızı daha yüksek. Ledaydınlatmasistemi daha iyi. Başka fark göremedim.

Benim gibi takıntılı bri 7400 alır. Oyun ve maç izlemede farklar anlaşılabilir. Kontrast dahaiyi olabilir.

7100 standar tv izleyicisine yeterli olur..

55 inch 4K model de yapay zeka dolby vision özellik için ve wbos 4.5 versiyon pop up interette gezinti sağlamaözelliği için 1650 TL fazla verdim mesela.. 6000 yerine 7650 TL verdim

TolgaUs
23-08-2019, 11:23
Samsung 43RU7100 - Samsung 43RU7400 Karşılaştırması - Epey (https://www.epey.com/televizyon/karsilastir/158662-163510/samsung-43ru7100_samsung-43ru7400/)

7400 modelinde yenileme hızı daha yüksek. Ledaydınlatmasistemi daha iyi. Başka fark göremedim.

Benim gibi takıntılı bri 7400 alır. Oyun ve maç izlemede farklar anlaşılabilir. Kontrast dahaiyi olabilir.

55 inch 4K model de yapay zeka dolby vision özellik için ve wbos 4.5 versiyon pop up interette gezinti sağlamaözelliği için 1650 TL fazla verdim mesela.. 6000 yerine 7650 TL verdim

Ne güzel böyle teknik konuşuyorsun yetkili bi abiye benziyosunuz.

55inch tv almak yerine 5000 bin tl ye yaklaşık 100 inch lik bi projektor alsak nasıl olur? Tv ile arasında insan gözünün görebileceği bi fark varmı?

Viewsonic PX706HD 3000 Ansilumen 1920x1080 Full HD 2xHDMI Fiyatı (https://www.hepsiburada.com/viewsonic-px706hd-3000-ansilumen-1920x1080-full-hd-2xhdmi-projeksiyon-cihazi-p-HBV00000DH897)

altugkocer
23-08-2019, 11:25

Ben de baktım bu siteden teşekkür ederim. 7400 de akıllı kumanda var, 7100 purcolor, 7400 dynamic crystal color. Bir de 7400 ün arkasında ledler var. Standart kullanıcı sayılırız. Genelde netflix vs. üzerinden dizi/film ya da xbox ı bağlayıp oyun oynuyorum. Güzel kampanya yakalarsam 7400 alırım yoksa 7100 alırım diye düşünüyorum.

AyBEROZ
23-08-2019, 11:30
Ne güzel böyle teknik konuşuyorsun yetkili bi abiye benziyosunuz.

55inch tv almak yerine 5000 bin tl ye yaklaşık 100 inch lik bi projektor alsak nasıl olur? Tv ile arasında insan gözünün görebileceği bi fark varmı?

Viewsonic PX706HD 3000 Ansilumen 1920x1080 Full HD 2xHDMI Fiyatı (https://www.hepsiburada.com/viewsonic-px706hd-3000-ansilumen-1920x1080-full-hd-2xhdmi-projeksiyon-cihazi-p-HBV00000DH897)

Kesinlikle fark var. Projektör ile tv karşılaştırması yapılmaz.Projekör için karartma gerekir. Siyah ekran üzerinde siyahları en iyi verebilen tv iyi tv dir. Siyah beyaz perde üzerinde siyahları nasıl elde etmeyi düşünüyorsun. Projektörlerprofesyonel unum amaçlı yapılır tv izlemek mantıklı gelmiyor bana.

AyBEROZ
23-08-2019, 11:31
Kesinlikle fark var. Projektör ile tv karşılaştırması yapılmaz.Projekör için karartma gerekir. Siyah ekran üzerinde siyahları en iyi verebilen tv iyi tv dir. Siyah beyaz perde üzerinde siyahları nasıl elde etmeyi düşünüyorsun. Projektörlerprofesyonel unum amaçlı yapılır tv izlemek mantıklı gelmiyor bana.

Kesinlikle fark var. Projektör ile tv karşılaştırması yapılmaz.Projekör için karartma gerekir. Siyah ekran üzerinde siyahları en iyi verebilen tv iyi tv dir. Siyah beyaz perde üzerinde siyahları nasıl elde etmeyi düşünüyorsun. Projektörler profesyonel sunum amaçlı yapılır; tv izlemek mantıklı gelmiyor bana.

SerkanKurt
23-08-2019, 12:33
philips 55pus7303, ambilight olayın boyutunu değiştirir. Onun için diğer üreticilere hiç bakmam.

Eworen
23-08-2019, 14:02
Şahsi tavsiyem çok büyük ekran yerine ( 65" üstü gibi) normal bi ekran TV alıp ( 50-55") birde projeksiyon alırdım
Şöyleki evlerimizin birçoğu 65"-75" gibi mesafeler sürekli izlemek için çok uygun değil . projeksiyonda film maç vb izlemek için açılır sonra normal ekrana devam
Ben mesela evde bu şekilde kullanıyorum projeksiyonda 100" alıyorum daha mesafe olsa 130" e kadar yolu var perdem de motorlu tek tuşla aşağı yukarı olay bitti
Açtığım zaman millet far görmüş tavşan gibi oluyo sanki TV lerden pahalıymış gibi halbuki çok daha ucuz.
Ama tek başına projeksiyon imkansız bir olay sadece akşamları açılabilir ya da çok karanlık bir oda ile..

AyBEROZ
23-08-2019, 14:05
philips 55pus7303, ambilight olayın boyutunu değiştirir. Onun için diğer üreticilere hiç bakmam.

Bu konuda LG ile rakip sayılabilecek markalar Samsung ve Sony , kıyaslama yapılabilir artılar eksiler karşılaştırılabilir. Ama bu katogoriye eklenecek 4 marka belki Philips olabilir. Türkiyesınırları içerisinde tabi. Türkiye dışına çıkarsak lider Sharp tır. 4. color sarı fosforu icad etmiş ve kullanan tek markadır. Philips in yazılımı ve teknolojisi saydığım markaların çok gerisinde. ambilight uygulamasının görüntü kalitesine hiç birkatkısı olmaması ilebirlikte güç tüketimine olumsuz etkisi var ve smart uygulamaları internet uygulamaları çok yavaş ve eski teknoloji.

AyBEROZ
23-08-2019, 14:13
Şahsi tavsiyem çok büyük ekran yerine ( 65" üstü gibi) normal bi ekran TV alıp ( 50-55") birde projeksiyon alırdım
Şöyleki evlerimizin birçoğu 65"-75" gibi mesafeler sürekli izlemek için çok uygun değil . projeksiyonda film maç vb izlemek için açılır sonra normal ekrana devam
Ben mesela evde bu şekilde kullanıyorum projeksiyonda 100" alıyorum daha mesafe olsa 130" e kadar yolu var perdem de motorlu tek tuşla aşağı yukarı olay bitti
Açtığım zaman millet far görmüş tavşan gibi oluyo sanki TV lerden pahalıymış gibi halbuki çok daha ucuz.
Ama tek başına projeksiyon imkansız bir olay sadece akşamları açılabilir ya da çok karanlık bir oda ile..

Siz olayı gayet güzel özetlediniz. Durum aynen bu. Tabi sizin ekonomik imkanlarınız eviniz salonunuz buna uygun ki yapmışsınız. Kaç kişinin ekonomisi ve evi buna müsait ? O yüzden ortadirek bir vatandaş olarak ekran boyutu 55 salonuma en uygun boy ( 7x5 = 35 metrekare ) ve görüntü teknolojisi ve teknolojik uygulamaları en yeni en gelişmiş LG 55SM9010 55" 140 CM NANOCELL 4K UHD webOS almayı tercih ettim. Samsung Qled den bile daha üstün olduğunu yaptığım fiziksel ve internet araştırmalarında bizzat gördüm.

ahmet3425
05-10-2019, 12:32
bende su urunu dusunuyorum nanocell falan mış ne dersiniz alınır mı ?

https://www.n11.com/urun/lg-49uk7550-49-4k-ultra-hd-smart-led-tv-783948?magaza=Teknosipari%FE&cid=700501&utm_source=comp_akakce&utm_medium=cpc&utm_campaign=akakce_genel&v=1.46.1#unf-price

ahmet3425
07-10-2019, 12:42
neye niyet neye kısmet, LG 55SM8200 aldım nanocell falan dediler heryerde ovduler ettiler bakalım nasılmıs :)

XoR
07-10-2019, 13:23
Alırken USB 3.0 olmasına çok dikkat edin.

Gopro vs gibi 4k kayıt yapan cihazları bağlayıp video oynatmaya çalıştığınızda 2.0 usb ler cortluyor.

Bende yeni fark ettim 3 usb'den birisi mavi giriş 3.0'mış benim LG'de

immortalboss
07-10-2019, 19:04
Ben de teknosada indirimli bulup;
LG 43UK6300PLB 43" 109 Ekran UHD Smart TV Fiyatı ve Ozellikleri (https://www.teknosa.com/lg-43uk6300plb-43-109-ekran-uhd-smart-tv-p-110019228)
almıştım. 2850 liraya. Yok küçük vs. dedi arkadaşlar. Salonum çok büyük değil. Kurulumu yapıldı. Gerçekten görüntü güzel. Çok yavaş da değil. Memnunum. (2850 liraya aldım.)

Le10ur
08-10-2019, 12:26
Konuyu 2.5 sene önce ben açmıştım Philips için çok kişi alma demişti Ama ben aldım iyi ki almışım çok memnunum amblight tercih etmek için yeterli sebeb

ahmet3425
08-10-2019, 16:34
bende philips baktım hatta teknosa daki eleman baya baya diretti soyle guzel, boyle guzel, akıllı kumanda yok ama klavye hediyesi var falan diye 50pus7304 modeli.

ben ise lg 49sm8200 alacam diye gidip az kalsın o phlipsi alacakken son anda bir donusle Lg 55SM8200 aldım cıktım magazadan :D