PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yasal Cam Filmi

kurtbil
26-04-2017, 10:32
Belli standartlar doğrultusunda artık cezası yokmuş. Resmi gazatede duyurulmuş karar.

Bugun yururluğe girdi! Artık araclarda kullanılabilecek - Son Dakika Gundem Haberleri (http://www.hurriyet.com.tr/bugun-yururluge-girdi-artik-araclarda-kullanilabilecek-40438724?utm_source=t.co&utm_medium=post&utm_campaign=gundem_xmlfeed)

mehmetRS
26-04-2017, 10:40
Baya oluyor bu haber cıkalıda, nerede hangi firmaya ne şartlarda yapılır şeklinde anlaşılır bir bilgi yok.
Yönetmeliğin yayınlandığı bir haberde okumuştum, kimyasal bileşeninden tutunda kalınlığına kadar bir sürü detay var ama gerisi yok..
Varmı ki anlaşmalı firmaları.. gerçi bizim trafik polisleri anlaşmalı manlaşmalı dinlemez keser cezayı, nasıl olsa sürücü uğraşıyor mahkemesiyle felan.

fthdrn
26-04-2017, 10:59
Olası bir cezada gerçekleşecek diyalog ;
- polis bey artık cam filminin cezası yok. Ceza kesmeniz doğru değil.
- banane hemşerim ben kesim de sen git itiraz et.

individual
26-04-2017, 11:08

Katılıyorum :D

1.benim haberim yok diyecekler.
2.bu yasada şartlara uyan cam filmi değil diyecekler.

Olan vatandaşa olucak.

Sezgin
26-04-2017, 11:10
... araçların ön camlarına hiçbir şekilde cam filmi uygulaması yapılamayacağının ....

ne anladım o işten.

CLIORS
26-04-2017, 11:12
ne zaman yasal ve cam filmi kelimelerini aynı cümle içinde görsem gülümseme geliyor içimden.

individual
26-04-2017, 11:16
Bir gün trafikdeyim,beşiktaş stadın ordayım ışıklarda bekliyorum bir tane genç bir trafik polisi koşa koşa geldi.belli yeni mezun.evrak kontrol'u dedi.O zamanlar bende kartal var.

Verdim evrakları bana dediki aracı bağlıyorum dedi.Sebep dedim ? aracın üstüde rehin var dedi.Araba kredi ile alındığı için üzerinde hacizlidir satılamaz yazıyordu ruhsat'da onu gördü.

Dedim öyle birşey yok trafik'deki araçların yarısı böyle dedim.Evraklarla bir üst büyük polis abisinin yanına gitti koşa koşa konuştu 5 dk sonra geldi kusura bakma abi devam edebilirsin dedi.

Yani siz anlayın bizim polislerin durumunu.

CenKeR
26-04-2017, 11:21
ön camda film olmadımı keyfi çıkmıyor özellikle yazın uzun yolda çok etkisini görüyorum

Ome_RS
26-04-2017, 13:29
Ön camdan kasıtların en ön sileceklerin olduğu cam mı? yoksa ön kapı camları da bu kapsama giriyor mu?
Ben sanki şu fabrika çıkışı renkli camla çıkan araçlar gibi olanı serbest diye anladım. Yani arka kapı arka kelebek ve bagaj camı serbest olmuş galiba.

da7174
26-04-2017, 15:06
Ba (http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2016/10/20161026-3.htm) yonetmelik tam olarak bu yaptırım konusunu hepbirlikte gormus oluruz kısa surede :)

slowmotion
26-04-2017, 15:10
Ba (http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2016/10/20161026-3.htm) yonetmelik tam olarak bu yaptırım konusunu hepbirlikte gormus oluruz kısa surede :)

İyide kanunda m-n-o katagorisi araçlar diyor, binek araçlar demiyor ki?

L, M, N, O, R, S, T – Tum Arac Kategorileri ve Acıklamaları (https://www.homologasyon.xyz/l-m-n-o-r-s-t-tum-arac-kategorileri-ve-aciklamalari/)

bence bu asılsız bir haber

srknzfr
26-04-2017, 15:27

başıma geldi :) neyse zor bela kestirmedim cezayı.

ama söylediği şey; ben kesiyim sen itiraz edersin.

dayı uğraştırma gözünü seviyim dedim

Sezgin
26-04-2017, 15:46
İyide kanunda m-n-o katagorisi araçlar diyor, binek araçlar demiyor ki?

L, M, N, O, R, S, T – Tum Arac Kategorileri ve Acıklamaları (https://www.homologasyon.xyz/l-m-n-o-r-s-t-tum-arac-kategorileri-ve-aciklamalari/)

bence bu asılsız bir haber

Binek araçlar M1 Sınıfına tabidir.

da7174
26-04-2017, 17:19
haber asılsız değil resmi gazete yayınlanmış yönetmeliğin ekleri kısmının 116. sayfasında konuyla ilgili genel açıklama yapılmış cam filminin gerekli koşulları taşıyan yerlerde yazılı şartlara uyacak şekilde yaptırılması yasalaşmış tabi bu uygulamadaki sonuçları nasıl olur zamanla hepbirlikte görücez :)

Berk9
27-04-2017, 13:25
Sonunda bi adım atıldı. Darısı egzozların başına. Db sınırını göre değil tipine göre kafasına göre yazıyorlar.

Ahmet.S
27-04-2017, 14:04
Japonadaki gibi egzoz serbest olsa sesden durulmaz.

CenkB
27-04-2017, 14:07
Sonunda bi adım atıldı. Darısı egzozların başına. Db sınırını göre değil tipine göre kafasına göre yazıyorlar.

Db mi? :)
Hava filtresinin çıkardığı sese egzoz diye ceza yiyordum. :)
Yanında bastım. Duyduğun ses bu dedim. Yok dedi kumandadan aç egzozu. Eğilim jantın arasından ışık tuttu susturucu kazanını görememişti beyefendi. :)

Berk9
27-04-2017, 14:52
Db mi? :)
Hava filtresinin çıkardığı sese egzoz diye ceza yiyordum. :)
Yanında bastım. Duyduğun ses bu dedim. Yok dedi kumandadan aç egzozu. Eğilim jantın arasından ışık tuttu susturucu kazanını görememişti beyefendi. :)

Orası öyle bi umut :D Bak cam filmi serbest şu egzozdada yasal düzenlemedeki gibi db şeyiyle yazsalar süper olacak. Serbest olursa ***** ülkemin güzel vatandaşları ortalığın anasını beller. Şuan bile gece caddede 1-2 de son ses gezen tipler varken

Miata91
27-04-2017, 21:21
Polis egzoza ceza yazarken itiraz durumunda zaten zabitayi cagirip desibel kontrolu yapmak zorubda degil mi? Ona gore yaptirin egzozlari bence daha rahat. Cam filmine gelince hic basim agrimadi umarim da agrimaz ��
Ama dediginiz gibi ben yazayim sen itiraz et durumu malesef olacaktir. Yasal duzenlemeler sonrasi gorevliler egitilmezse surekli bu olacaktir.