PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motordan gelen ses hakkında.

Jem89
12-12-2008, 12:40
Dün akşam biraz devirli kullandım..Ondan sonra normal kullanmaya başladığımda motordan zincir sesine benzeyen bir ses gelmeye başladı.. böyle ''tık tık tık tık tık'' diye devam eden..Ama ara ara geliyor..

Birde geçen baktığımızda turbonun üstünü kurum kaplamış..Sanırım egsoz manifoldunda kaçak var..Bununla alakalı olabilir mi ?

Pazartesi günü servise göndericem..Ama bi fikir almak istedim.

Teşekkürler.

Dragger
12-12-2008, 14:19
Bende de geliyor o tarz bi tık tık ses, turbo degisti hala var :)

s2k
12-12-2008, 16:09
hıdrolık ıtıcınız varsa cok gazladıgınızda yag ısısı yukselıp yag ınceldıgınden ıtıcılerınız bosalıyor olabılır ;)

Jem89
12-12-2008, 17:05
Bende de geliyor o tarz bi tık tık ses, turbo degisti hala var :)

Alıcam bi şahin sorunsuz masrafsız binicem ya.. :)

hıdrolık ıtıcınız varsa cok gazladıgınızda yag ısısı yukselıp yag ınceldıgınden ıtıcılerınız bosalıyor olabılır ;)

Teşekkür ederim bilgi için..Bir araştırayım bakayım.

sulhi
12-12-2008, 17:15
kol burcu oLmasın?

emretorlak
14-12-2008, 10:51
Aracınızda triger kayışımı var yoksa zincirmi?

Jem89
14-12-2008, 11:28
kol burcu oLmasın?

Valla bilmiyorum ki..

Aracınızda triger kayışımı var yoksa zincirmi?

Kayış var diye biliyorum ama..

Eray Yümsel
14-12-2008, 11:31

%90 budur....:icon_tup:

Mehmet Gazihan
15-12-2008, 19:50
Çok ısınan yakıtın viskozu biraz fazla düşüp yakıt sisteminin yakıtla yağlanan mekanik parçaları da bu tip sesler çıkartır..Yani enjler den veya pompadan geliyor olabilir..

Turbondaki eksoz kaçağı bu turbolarda kronik..VGT mekanizmasının kontrol rodunun içeri girdiği yerden geliyor duman..bi problem yok ama gelmemesini istiyorsan turbonu değiştir diceklerdir..

Jem89
16-12-2008, 00:32
Çok ısınan yakıtın viskozu biraz fazla düşüp yakıt sisteminin yakıtla yağlanan mekanik parçaları da bu tip sesler çıkartır..Yani enjler den veya pompadan geliyor olabilir..

Turbondaki eksoz kaçağı bu turbolarda kronik..VGT mekanizmasının kontrol rodunun içeri girdiği yerden geliyor duman..bi problem yok ama gelmemesini istiyorsan turbonu değiştir diceklerdir..

Yani bu şekilde kullandığım zaman bir problem çıkmaz mı ? Çünkü servise gittiğimde kullanıcı hatası diyip garanti dışına atmalarından korkuyorum..Turboyu değiştirmekte masraflı olur bayağı.

Mehmet Gazihan
16-12-2008, 14:10
hayır problem çıkartmaz..

sen yinede kurum temizliğini ihmal etme..

FaBeRgE
22-12-2008, 23:08
Ben enjektörlerlere baktırmanı öneririm geçenlerde bizim arkadaşın 307'si aynı problemle karşılaşmıştı çok basmaktan olmadı kurum temizliğinden olmuştu