PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Alkol yasağı Antalya

turboman
28-04-2017, 08:50
Antalya Emniyet Müdürlüğü ve Antalya Valiliği, "çevreyi rahatsız edecek şekilde ve açıkta alkol içilmesini" yasakladı.

Başkanlık anayasası olarak nitelendirilen anayasa referandumunda sandıktan yüzde 59 oranında "Hayır" çıkmasının ardından bu kararın alınması dikkat çekti. Yaza girilirken alınan bu kararın turizmi de etkilemesi bekleniyor.

Antalya Emniyeti'nin internet sayfasında yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"İl İdaresi Kanunu hükümleri uyarınca, suç işlenmesinin önlenmesi, kamu düzen ve güvenliğinin korunması için gereken tedbirlerin alınması, huzur ve güvenlik ile kişi dokunulmazlığının, tasarrufa müteallik emniyetin, kamu esenliğinin sağlanması ve önleyici kolluk yetkisi mahallin en büyük mülki amirinin ödev ve görevleri arasındadır.

Bu bağlamda, Antalya il sınırları içerisinde huzur ve güvenliği ile kamu esenliğinin sağlanması, suç işlenmesinin önlenmesi ve işlenen suçun aydınlatılması amacıyla, kamunun istifadesinde açık park, bahçe ve üzerinde tesis bulunmayan açık alanlarda, belediye sınırları içerisinde, meskun mahallerde, karayollarında, umuma mahsus yerlerde veya umumun istifadesinde sunulan piknik ve ören yeri gibi alanlarda, gar, otogar, meydan, cadde, sokak, tarihi ve kültürel mekanlarda, ibadethaneler ile terk edilen kullanılmayan yapılar, inşaatlar, banka ATM’leri, köprü altları, mezarlıklar, gezinti yerleri vb. ile nerede park halinde olduğuna bakılmaksızın her türlü aracın içerisinde çevreyi rahatsız edecek şekilde ve açıkta alkol içilmesinin yasaklanarak, bu karara uymayanlar hakkında işlenen fiil başka bir suç oluşturmadığı takdirde, 5326 Sayılı Kabahatler Kanunu’nun 32 Maddesini ihlalden işlem uygulanacağına dair Valilik Makamı’nın Olur’ları ile karar verilmiştir." Yasak ne sonuçlar getirecek bakalım turizm kentinde :D

h.guroglu
28-04-2017, 08:57
sadece antalya değil buna benzer bir kanun zaten tüm ülke genelinde var diye biliyorum umuma açık alanlarda alkol tüketimi yasak diye sadece antalyada işi sıkı tutacaklar anlaşılan

canimrecepcim
28-04-2017, 08:58
Doğru ve yerinde bir karar.Uygulanabilir mi o tartışılır.

Dağhan
28-04-2017, 09:15
Memleketin tek derdi alkol, kimin başını açtığı kimin başını kapattığı, kimin etek giyip kimin pantolon giydiği.
Ben hayatımda bu kadar işsiz, boş şeylerle uğraşan bir toplum görmedim.

altugkocer
28-04-2017, 09:17
Durmak yok yola devam

http://i66.tinypic.com/24zvvqr.jpg

fthdrn
28-04-2017, 09:22
Kımız için kımız candır

VW6R
28-04-2017, 09:24
Bu gün bunu yapan zihniyet yarın Antalya'da şort ve askılı ile gezmek YAASSSSAHHH diyecek, ertesi gün kafası açık kadının sokakta gezmesi yasak diyecek, ertesi gün bunlara uymayanlar idam ediecek diyecek, ertesi gün...., ertesi gün... Bunların zihniyetini... Ulan yıl olmuş 2017 derdini tasanı..

Berkan
28-04-2017, 09:26
Ekşideki arkadaş kimse hoşuma gitti kopyalıyım burayada

turizm i madem öldürdük gömelim de kokmasın demişler.

22'den sonra içki satışı yasak, sokakta içki içmek yasak . e oldu olası çarşafsız sokağa çıkılmaz kararı alın da tam olsun.

ama akp ye zamanında oy yağdıran antalya'ya müstahak. beyoğlu gibi.

27.04.2017 22:39 travenian

VW6R
28-04-2017, 09:27
Heh zihyinetini.. eksilemeye başladılar beni :D

Molev
28-04-2017, 09:31
çok mantıklı ve çok yerinde bir karar, içiceksen kardeşim git evine balkonun varsa çık balkonuna bu kadar basit.

enes_srb
28-04-2017, 09:31
Bu gün bunu yapan zihniyet yarın Antalya'da şort ve askılı ile gezmek YAASSSSAHHH diyecek, ertesi gün kafası açık kadının sokakta gezmesi yasak diyecek, ertesi gün bunlara uymayanlar idam ediecek diyecek, ertesi gün...., ertesi gün... Bunların zihniyetini... Ulan yıl olmuş 2017 derdini tasanı..

cogu ulkede sahilde banklarda parklarda vs alkol tuketimi yasak bazi yerlerde clublarda bile gece 2 den sonra icki vermiyolar ,uygulanabilirse guzel bi uygulama boyle seyler cikarmak dogru degil bence

uqur
28-04-2017, 09:39
dogru yerinde karar sunu dusunun sarhos olmuş biri sevgiliniz veya eşiniz le dolanırken sarkıntılık yapsa güzel birşey mi

VW6R
28-04-2017, 09:40
cogu ulkede sahilde banklarda parklarda vs alkol tuketimi yasak bazi yerlerde clublarda bile gece 2 den sonra icki vermiyolar ,uygulanabilirse guzel bi uygulama boyle seyler cikarmak dogru degil bence

Benim içtiğim alkolden kime ne ? İstediğim yerde içerim. İstediğim saatte içerim. Eğer içtikten sonra sapıtıp insanların huzurunu bozuyorsam istediğin uygulamayı yap bana. Ama ben kendi halimde kimseye bir zarar vermeden içiyorsam bana kimse karışamaz kardeşim..

Cihan-DMC
28-04-2017, 09:42
Sokaktaki insan kılıklılar düşünceleriyle her şeyi yapıyor zaten. İçkiyi engellesen ne olur. Önce zihniyet değişecek!

Yigit-Y
28-04-2017, 09:43
Komple sigara yasaklansa keşke

Çok pis kokiyiii arkadaşş :)

CenkB
28-04-2017, 09:50
Komple sigara yasaklansa keşke

Çok pis kokiyiii arkadaşş :)

Valla bazen yürürken önümdeki yürüyenin sigara dumanı nefes alamayacak kadar etkiliyor beni de. :D
Nargilenin küpüne giren biri olarak sıkıntı büyük. :D

skunk11
28-04-2017, 09:51
esrar serbest olsun alkol kökten yasaklansın
suç oranı düşer
taciz/tecavüz/taşkınlık durumları %90 azalır

alkol için de Alkol kimlik kartı çıkartılsın, sadece raporlular içsin.. Ağzıyla içenlere rapor verilebilir sonuçta :)

turboman
28-04-2017, 09:51
dogru yerinde karar sunu dusunun sarhos olmuş biri sevgiliniz veya eşiniz le dolanırken sarkıntılık yapsa güzel birşey mi
Haklısınız ama gece kulubünden sarhoş çıkıp gelenlere serbestmi oluyor laf atmak çevreyi rahatsız etmek zaten içen gene içer gene çevreyi rahatsız eder konu içki değil bence özgürlüğün kısıtlanması evde içerim yine gider sarkınıtılık yaparım o zaman ne anladık bu işten değilmi :d

altugkocer
28-04-2017, 09:52
Sokakta içki içmek yasak ama sokakta kadına tecavüz serbest

Sokakta içki içmek yasak ama belinden silah çıkarıp birine sıkıp adam öldürmek serbest

Sokakta içki içmek yasak ama bonzai içmek serbest

Sokakta içki içmek yasak ama cepcilik yapmak serbest

Sokakta içki içmek yasak ama ağaçları kesmek serbest

Sokakta içki içmek yasak ama dilenmek serbest

Sokakta içki içmek yasak ama tükürmek serbest

PuT
28-04-2017, 09:56
işleri güçleri kalmadı tecavuzculeri hak yiyenleri devleti dolandıranları bitirdiler alkol kaldı.Vay benim güzel ülkem

burak_2885
28-04-2017, 09:59
Zihniyetleri farklı çalışıyor bunların ondan dolayı desteklemiyorum o kesimi hiç ama bencede yerinde olmuş. Ben ara sıra alkol alan biriyim bazen arabada da içtiğimiz oldu. (hernekadar şuan aşırı boş adam işi olarak görsemde)

Geçenlerde arkadaşı evine bırakırken sokağında birşeye şahit oldum;

Adamlar arabada alkol almışlar 3 kişi falan kafalar pilot olmuş tabi. Orda oturan insanlar bu üç adamı bir dövdü bir dövdü bir dövdü ben böyle dayak yemek görmedim gözlerimle. Sonradan birine sordum orda kavganın sebebini geçen birine laf atmışlar. Kızda orda oturuyormuş haliyle olay çıkıyor ve o kadar haklı bi olay ve dayak atma ki anlatamam. Empati kurun belki öldürürsünüz.

Şimdi sen sokağımda, yanımda ki parkta alkol alacaksın beni rahatsız edeceksin kuzenime kız kardeşime ablama laf atacaksın benim huzurumu bozacaksın sonra ceza yesen nolur yemesen nolur ?

Ben böyle yerlerde alkol alıp sessiz duranı gerçekten sakin sakin içip gidenini görmedim. Ya müzik son ses, ya muhabbetleri gürültülü oluyor. Sonuç olarak İYİ OLMUŞ

Kekuti*
28-04-2017, 10:00
Bi derdimiz alkoldü.
Huzur buldum sonunda :D usauhasuhasuh

Haklı olunan yerleri var, ancak içeni değilde içipte ortalığın aaaumma goyanı almaları daha doğru.
Birşey yapıyorlar ama hepsi yapmış olmak için yani.. Tek derdimiz buydu zaten :)

Noldu evet çıkınca terör bitiyordu, noldu evet çıktığında "No More Şehit"di..

Neyse, no more polemik :D

DMR
28-04-2017, 10:11
isimden çıkarım yapsam mı yapmasammı bilemedim :D

blow07
28-04-2017, 10:17
Hadi biz neyse de şimdi Antalya'daki Turistler düşünsün :D :D

mody
28-04-2017, 10:22
bu neyin kafası ya, nasıl cevaplar bunlar,

bunun bir tık ilerisinde bu sefer, "karınız kızınız dışarı çıkmasın, ya tecavüz ederlerse" diyeceksiniz.

Aq ağzıyla içemeyeni yakalayacağına, cezalandıracağına düzgün içeni neden engelliyosun.

i-vtec07
28-04-2017, 10:22
Turizm pateteeessss

Eskiden üstsüz ruslar gezerdi antalyada, mutluyduk :(

Onamdar
28-04-2017, 10:23
Zaten parkta bahçede yol kenarında alkol almak yasak
Şimdi sen plajda oturup edebinle soğuk bi bira içeyim kardeşim dediğinde yassah kardeşim diye tepene dikilecek ahlak zabıtaları
Durmak yok yola devam

GokhanRS
28-04-2017, 10:27
beachlerde yasaklayamazlar diye umuyorum. ama antalyada sokakta içki yasaklanmasını bize müstehak buluyorum. bende alkol kullanan insanım ama sokakta parkta bahçede içilmez. şişede durduğu gibi durmaz. herkes iradeli değil.

benim takıldığım nokta tonla derdi var antalyanın. ilk sırada sokakta içki içilmesin olayı mı var? tamam çöz de diğer daha önemli sorunlarıda çöz.

Kekuti*
28-04-2017, 10:28
Eskiden üstsüz ruslar gezerdi antalyada, mutluyduk :(

İşte abi ben o Türkiye'yi özlüyorum.

Nerdesin Cem Uzan ? Nerde Happy Hour'lar :D uhasuhasuhasuhasuh

Sert@ç
28-04-2017, 10:30

Senin bahsettiğin "çoğu ülke" genelde arap veya 3. dünya ülkeleri oluyor

Mr.K
28-04-2017, 10:35
Iyide ztn acik alanda icki icmek cook uzun suredir yasak zaten,(haberi okumaadim ).

GokhanRS
28-04-2017, 10:52

yanlışınız var. bir çok ülkede yasaklar var. her ülkede farklıda olsa. rusyada 23den sonra bira v.s alamazsınız. yine fransa strasbourg da 21:00 - 05:00 arası içki içenlere 38 eu ceza kesilir. isviçrede 22 ile sabah 06 arası yine satış yapmak yasaktır. ayrıca park bahçelerde eyaletler şehirler semt bazında bölge bölge farklılıklarla yasaklanmıştır. tabiki beachi olan ülkelerin çoğunda sahillerde bu tarz yasaklar yok dubai iran türkiye v.s hariç.

ama şehirde park ve sokaklarda yasaklayan çok sayıda avrupa şehride var 3ncü dünya ülkeside var.

alkol yasaklarını dincilikle karıştırmayalım. bende alkol kullanırım ama sokaklarda yasaklanması için referandum olsa evet veririm. kusura bakmasınlar ama şu forumdan tanıdığım arkadaşlarda bile gerçek hayatta daha içki içmeden karıya kıza sarkan tipler gördüm. birde alkol alsalar bunlarla hiç uğraşamayız. aramızda bile böyle o çocukları varken sokaklarda sürekli mazlum efendi insanlar mı gezecek sanalım?

GokhanRS
28-04-2017, 11:00
ha bu arada yasaklara takılmayın. iranda kıç baş açmak yasak ama en çok makyaj malzemesi orda satılır. en çok tayt giyen kadın irandadır. yine alkol komple 7/24 yasak satamazsında içemezsinde ama türkiyeden daha ucuza karaborsadan satın alırsın.

türkiyede serbest de ne oluyor? 100 lük rakıyı votkayı kaça alıyorsunuz? biz 30 tlye litrelik smirnoff alırken türkiyede 24 saat serbest olsa ne yazacak? sokaklarda içen adamlar her türlü köpek öldürene devam edicek. bırakın sokaklarda yasaklasınlar. senin benim gibi kendini bilerek içecek adam çok nadir ülkemizin sokaklarında. insanlar mekanlarda ve beachlerde yada evlerinde içsinler.

ama şu karar zaten yasak varken tekrar kararname v.s çıkması antalyaya gıcıklığına yapıldığı belli. boş boş haber yapıp zaten turizmin ölmeye başladığı şehrimizin iyice içine etme çabaları.

mert_can 41
28-04-2017, 11:00
Aaaa niye yadırgıyorsunuz bekliyormuyduk evet hiç şaşırmadım izmittede de mesela alkolü iş yerleri oldukça azaldı yavaş yavaş irana dönüyoruz.

denizhandinc
28-04-2017, 11:10
kardes bu uygulama sokakta ıvır zıvır yerlerde icenler icin merak etmeyin sizi ilgilendiren kısım beachler mekanlar. Oralarda yasak olmaz olamaz herkes bu isten ekmek yiyor:)

TaGo
28-04-2017, 11:22
Bu şuan HAYIR cephesini alevlendirmek için yapılan haberlerden. Bahsedilen madde hiç değişmeksizin yaklaşık 97 senesinden beri var. ALKOL ruhsatı olan cafe veya b iş yerleri için geçerli değil. Polis tarafından genelde Anadolu da uygulanan bir uygulamaydı. Mesela İzmir de kordonda herkes çimlerde içer. Aswlında yasak, ancak polis genel insiyatifi doğrultusunda ellemiyor. Şimdi elleyebilir diyor yani

PROMINENT
28-04-2017, 11:35
Su icip icip sarkarlar diyen tipleri de hic anlamam
En cok taciz tecavuz de icmeyen den cikar ama. Avrupa da sagda solda yasak mekanda ic diye yasak.burada cogu insan mekanda icemiyor diye disarda icer. Ayrica antalya da gece 2 de bile parka gidebilirsin kiz arkadasinla. Antalya da bira =su
Mekanlarda pahali oldugu icin gelen turistin cogu antalyanin en guzel yerleri olan sahiller de kaleicinde icer. Arta kalan para ile rahat rahat kultur turizmi yapabilsin diye. Bu antalyanin turizmine son darbeyi vurmaktir.bir cok turizm acentasina su ak bu soruyu soruyorlar y.disin da rez iptali icin. 3 5 kultursuz hayvan icince sapitti diye bakacaksak.. icmeden tecavuz edrn taciz eden kucuk cocuklari bademleyenleri ne yapacagiz. ? Arka mahalle sapiklarini turizme mâl edemezsiniz. Icince bilmemnemi taciz ederler diyor kafaya bak adamdaki.. antalya orasi bilader.. konya degil. Sahil kesiminin halkinda oyle seyler olmaz.. senden once linc ederler zaten merak etme. Boyle olaylar olmaz. Duzgun egitim almis cocukken bademlenmemis toplumlar da taciz tecavuz vs yoktur rahat olun.

Kakus
28-04-2017, 11:35
esrar serbest olsun alkol kökten yasaklansın
suç oranı düşer
taciz/tecavüz/taşkınlık durumları %90 azalır

alkol için de Alkol kimlik kartı çıkartılsın, sadece raporlular içsin.. Ağzıyla içenlere rapor verilebilir sonuçta :)

Nick'inin hakkını veren arkadaşımız için geliyor;

https://www.youtube.com/watch?v=N5t3wZ6zAgk

enes_srb
28-04-2017, 11:45

Kanada ingiltere irlanda gibi ulkelerde sokakta icki icmek yasak arap olduklarini dusunmuyorum ama 3. dunya ulkeleri olarak degerlendiriyosan bilemicem

skunk11
Nick'inin hakkını veren arkadaşımız için geliyor;

https://www.youtube.com/watch?v=N5t3wZ6zAgk

Saygılar :)

Bende bir paylaşımda bulunayım;

UYARI: Video küfür içerir(ufak bir kısımda)

https://www.youtube.com/watch?v=yKAWY9Kqa-0

jeffy

Neden böyle düşüneyim?

Birinin birine sarkıntılık yapmasını neden sokakta , parkta alkol almasıyla bağdaştırıyorsunuz hemen? Alkol=Cinsel istismar olmak zorundamı?

Şunu anlayın artık sorun alkolde değil Zihniyette..

turboman
28-04-2017, 11:48
Şöyle düşünün.Bence içip sarhoş olanlara ceza kessinler sarhoş olmayanlarada takviye içki versinler bu şekilde yapınca herkez aynı seviyede çakırkeyf olur bende sabaha kadar içmiş az bi masrafla yırtmış olurum azıyla içemeyenler içmemiş olur bu şekilde imza:sünger :P

onursumer
28-04-2017, 11:49
sırf ortalık karışsın diye üzerine gidilen bir durum bence

şuan zaten birçok ülkede sokakta birçok noktada alkol içmek yasak ,amsterdama gittiğimde beni uyarmışlardı elinde bira ile sokakta gezmek yasak diye ki ot içmenin serbest olduğu bir memleketten bahsediyoruz :)

bizim en büyük problemimiz etrafta alkol içmek değil asayişi sağlamak diye düşünüyorum

GokhanRS
28-04-2017, 11:50
Su icip icip sarkarlar diyen tipleri de hic anlamam
En cok taciz tecavuz de icmeyen den cikar ama. Avrupa da sagda solda yasak mekanda ic diye yasak.burada cogu insan mekanda icemiyor diye disarda icer. Ayrica antalya da gece 2 de bile parka gidebilirsin kiz arkadasinla. Antalya da bira =su
Mekanlarda pahali oldugu icin gelen turistin cogu antalyanin en guzel yerleri olan sahiller de kaleicinde icer. Arta kalan para ile rahat rahat kultur turizmi yapabilsin diye. Bu antalyanin turizmine son darbeyi vurmaktir.bir cok turizm acentasina su ak bu soruyu soruyorlar y.disin da rez iptali icin. 3 5 kultursuz hayvan icince sapitti diye bakacaksak.. icmeden tecavuz edrn taciz eden kucuk cocuklari bademleyenleri ne yapacagiz. ? Arka mahalle sapiklarini turizme mâl edemezsiniz. Icince bilmemnemi taciz ederler diyor kafaya bak adamdaki.. antalya orasi bilader.. konya degil. Sahil kesiminin halkinda oyle seyler olmaz.. senden once linc ederler zaten merak etme. Boyle olaylar olmaz. Duzgun egitim almis cocukken bademlenmemis toplumlar da taciz tecavuz vs yoktur rahat olun.

antalya konyaaltı sahile yakın evim. yazın iyide kışın özellikle piyasaya çıkan sapıklara hiç denk gelmiyorsunuz demekki. bende alkol kullanıyorum ama sokakta alkol yasağına karşı değilim. akpden de nefret ederim ama yine karşı değilim. sokakta yasaklansın.

he ne zaman beachlerde yasaklamaya kalkarlar gerekirse yürüyüşlere eylemlere bile katılırım. ancak antalyada ciddi oranda sapık şerefsiz haysiyetsi o çocuğu sürüsüyle var. antalya en çok göçü doğu güneydoğudan almıştır. memleketlerinden bir kadınla tokalaşmanın bile ayıp olduğu zihniyetle yetiştiklerinden buraya geldiklerinde sapıtıyorlar. ben antalyayı özellikle kışın daha çok kullanıyorum.

ayrıca şuda var tabiki alkol yasağıyla bunlar çözülemez. özellikle son yıllarda polis devletin saçma sapan dertleriyle uğraşmaktan antalyada günlük işlerini bıraktılar. zaman zaman sokaklarımızda artık şahinci tayfanın gecenin ikisinde son ses tesisat ve gazlamalarıyla uyandığımız bile oluyordu. neyseki 1 yıldı sırbistandayımda bir süredir şahit olmuyorum.

bana sorsalardı alkolle uğraşana kadar özellikle yerel öküzlerimizi tımar etmekle uğraşmalarını tavsiye ederdim. zira o şahin ve şehir eşkiyalığı tayfasının bir kısmı zaten dindarım diye geçiniyor içki içmiyor ot çekiyor. kafalar hep bir karış havada.

HaKo
28-04-2017, 12:03
her boku siyasete bağlayıp irana dönücez demogojisinden sıkılmadınız mı artık. Bu yasak bir çok ülkede var öyle 3. dünya ülkeside değil. Yalan yere üstüne gidilip büyütülmesine ise şaşırmamak lazım burası Türkiye.

Bende alkol alıyorum ve gayet doğru bir karar. Sokakta elinde bira şarap şişesi olan adamı görünce ben bile rahatsız oluyorum tedirgin oluyorum. Evimin karşısında çocuk parkı var , bazen camda bira içen genç çocuklar görüyorum, gayet rahatsızlık verici bir durum. Azcık empati yapın bir şeyi eleştirirken.

Bi arkadaş da zihniyet meselesi demiş. Alkolun zihniyetle ne alakası var ? Alkolün etkilerini bilmeyen yoktur, kimse bilinç altı ortaya çıkıyor falan demesin alkollü insanda bilinç mi kalıyor ki altı üstü çıksın. Yapmayın allah aşkına.

PROMINENT
28-04-2017, 12:06
Bende larada ev sahibiyim. O dediginiz kesim kepez ustu sarampol veyahut z.koy tipleri. Onlar larada barinamiyor neden sizce ? Cogu polise sikayet edildi bazilari da gereken cevabi sivil olarak aldi. Ben kiz arkadasimla sahile inebiliyorum icebiliyorum. Ama konyaalti tarafi malesef o dediginiz kesimin cok oldugu bir yer. Sence 3 5 zibidi icin bu yasak normalmi ? Konyaalti sahili bu sene zaten full arap olacak. Onlarinda rahatsiz olmamasi icin bu yasagi uygulayacaklar sikayet cok cunku bu araplardan. Rus turiste yiyecek gibi bakar e haliyle kisi kendinden bilir isi mantigi ile de herkes icip icip benim karima kizima bakar diye paranoya yapar. Konyaalti zaten olmus aglayani yok. Antalya ya gittigim de gecmiyorum bile o tarafa.

srknzfr
28-04-2017, 12:19
California eyaletinde yaşadım bir süre. Aynı yasak orada da mevcut oldukça katı bir şekilde uygulanıyor hem de.. lakin adamlarda taciz, tecavüz vb. suçlar da meşru değil takdir edersinizki.

Bu tarz yasakların ülkemizde "Huzuru ve toplum güvenliğini korumak" adı altında yapılmasını samimi bulmuyorum. Ülkede çok daha önemli suçlar meşru iken sokakta alkol almak neden yasaklanır ? Başka derdimiz mi kalmadı ?

Yasağın sebebi çok açık.. üzerine tartışmaya bile lüzum yok. Bugün Antalya yarın İzmir sonra İstanbul vs vs.

Bazı şeylere pozitif yaklaşma olumlu yönünden bakma eşiğini geçeli çok oldu ne yazıkki

srknzfr
28-04-2017, 12:21
ha bu arada sokakta alkol alınmasını savunmuyorum kesinlikle. ben de alınmamasını tercih ederim. fakat yasağın amacı ve neye hitab ettiği ile ilgili açıklamalar samimi değil tabiki.

Eyüp
28-04-2017, 12:28
Kabahatler kanununa göre, meskun mahallerde, araç içerisinde, ibadethanelerde, mezarlıklarda içki içmek zaten yasak.

Antalya'ya özel bir yaptırım mı geldi :)

Anıl E.
28-04-2017, 12:44
Zaten uzun zamandır böyle bir karar uygulanıyor,ben de destekliyorum;ancak bu zamana kadar yaptıkları her şeyin altında farklı sebepler olduğu için insanlar doğal olarak art niyet arıyor,ki bunlardan biri de benim.

Çoğu ülkede bu yasak uygulanıyor,biz genelde medeniyet görmemiş insanlar olduğumuz için alkolden sonra farklı boyutlara çıkabiliyoruz. Zaten bunu zamanında gören Peygamber efendimiz (sav) haram kılmış.

Umarım saat 22:00 ve bu kararların sonunda daha farklı boyutlarda şeyler görmeyelim,ilerleyen zamanlarda ki tek korkum evli bile olsan eşinle dışarıda el ele kol kola gezememek. Yapacak potansiyelleri var mı ? VAR.

GokhanRS
28-04-2017, 12:59
Bende larada ev sahibiyim. O dediginiz kesim kepez ustu sarampol veyahut z.koy tipleri. Onlar larada barinamiyor neden sizce ? Cogu polise sikayet edildi bazilari da gereken cevabi sivil olarak aldi. Ben kiz arkadasimla sahile inebiliyorum icebiliyorum. Ama konyaalti tarafi malesef o dediginiz kesimin cok oldugu bir yer. Sence 3 5 zibidi icin bu yasak normalmi ? Konyaalti sahili bu sene zaten full arap olacak. Onlarinda rahatsiz olmamasi icin bu yasagi uygulayacaklar sikayet cok cunku bu araplardan. Rus turiste yiyecek gibi bakar e haliyle kisi kendinden bilir isi mantigi ile de herkes icip icip benim karima kizima bakar diye paranoya yapar. Konyaalti zaten olmus aglayani yok. Antalya ya gittigim de gecmiyorum bile o tarafa.

bende isterim larada yaşamak ancak bu tarafta 200bin tl yi zar zor ödedik zaten. açıkcası bu bütçemle ömrümü larada bir eve borç ödeyerek bitirmek istemiyorum. eskiden buralar nezihti. sonradan bu dallama tipler bulaştı. zaten duyduğuma göre bu yaz konya altı suriyeli dolmuş zaten.

yani durup dururken zamanında iyi dediğimiz mahalleden denize girmeye laraya gelicez yada kemere gidicez. garip bir ülke olmaya başladık. kendi mahallemde denize girmek istemiyorum artık. tutunamazlar diye birşeyde yok. larayı son gezdiğimde zengin suriyelilerde orayı gözüne kestirmişti. illaki fakir gelip sonradan zenginleyenlerde bulaşacak zamanla laraya da. önüne geçilmezse antalya mundar olur gider.

tatile mi geldi bu adamlar? niye lap diye şehrin göbeğine her yere bunları yerleştirdiler anlamak mümkün değil ancak müstehak sanırım bu ülkeye artık böyle şeyler.

jeffy
28-04-2017, 13:52
her boku siyasete bağlayıp irana dönücez demogojisinden sıkılmadınız mı artık. Bu yasak bir çok ülkede var öyle 3. dünya ülkeside değil. Yalan yere üstüne gidilip büyütülmesine ise şaşırmamak lazım burası Türkiye.

Bende alkol alıyorum ve gayet doğru bir karar. Sokakta elinde bira şarap şişesi olan adamı görünce ben bile rahatsız oluyorum tedirgin oluyorum. Evimin karşısında çocuk parkı var , bazen camda bira içen genç çocuklar görüyorum, gayet rahatsızlık verici bir durum. Azcık empati yapın bir şeyi eleştirirken.

Bi arkadaş da zihniyet meselesi demiş. Alkolun zihniyetle ne alakası var ? Alkolün etkilerini bilmeyen yoktur, kimse bilinç altı ortaya çıkıyor falan demesin alkollü insanda bilinç mi kalıyor ki altı üstü çıksın. Yapmayın allah aşkına.

Zihniyet meselesini alkol alıyolar yolda biri eşinize kız arkadaşınıza sarksa iyimi mesajı ile ilgili yazdım.. Olay alkolün zihniyetle meselesi değil.. Alkol kullanımını bu olaylarla bağdaştırılması aslında..

Lütfedip alıntı yaptığım mesajı okusaydın keşke..

SekoLive
28-04-2017, 14:27
Disarida Alkol alip insanlari rahatsiz eden varmi vardr illaki
Adam icip ailesine saldırıyor gibi orneklerde var

Peki alkol sokakta alinincami sorun?
Bi sonraki versiyonda mekanda icip disarda yuruyemezsinize dönebilir.

Alkol olayi Beni cok ilgilendiren durum degil çunku ben hep 1liralik su iciyorum ama yarin beni ilgilendiren bir konuda da kisitlama gelirmi diye düşünüyorum.

Bir kacgundur antalyadayim inanin turisti buyutecle aradik... sanarsin bagcilarda geziyoruz turistler yoklar gercekten.
Antalyada bu sira bir kongre turizmi var bu bitince bize doviz getirecek turist gelirmi bilinmez dilerim bu haber ulke dışına farkli servis edilmez..

semih
28-04-2017, 15:06
Kanada ingiltere irlanda gibi ulkelerde sokakta icki icmek yasak arap olduklarini dusunmuyorum ama 3. dunya ulkeleri olarak degerlendiriyosan bilemicem

kaç kere ingilterede bulundun bilmiyorum ama londraya gelirsen leicester squareda bi ipa ısmarlarım sana..polis manzaralı

HaKo
28-04-2017, 15:08
Zihniyet meselesini alkol alıyolar yolda biri eşinize kız arkadaşınıza sarksa iyimi mesajı ile ilgili yazdım.. Olay alkolün zihniyetle meselesi değil.. Alkol kullanımını bu olaylarla bağdaştırılması aslında..

Lütfedip alıntı yaptığım mesajı okusaydın keşke..

Evet lütfedip okuyup cevap verdim zaten.

ckrc
28-04-2017, 15:09
Sokakta alkol içebilecek adabı öğrenecek, arabada son ses "Azer-Cengiz" dinlemeden alkollu araba kullanmayacak, kadar medeni bir toplum olana kadar bu yasakları kesinlikle destekliyorum.
Bizde hala alkol "erkeklik" simgesi, alkollu araba kullanabilmek "erkeklik gösterisi" bunlar değişmeden, bu tür yasaklara kesinlikle ama kesinlikle katılıyorum.

Not: Sabah kahve yaparken bile azer-cengiz dinleyebilirim,arabeski deli gibi severim. Azer'in orijinal kasetlerinden oluşan koleksiyonum var "Azer-Cengiz" tamlamasından Fazıl Say'ın "arabesk yavşaklığı" tanımınıçıkartacak varsa, denemesin.

EOZDAG
28-04-2017, 15:39
Sokakta alkol içebilecek adabı öğrenecek, arabada son ses "Azer-Cengiz" dinlemeden alkollu araba kullanmayacak, kadar medeni bir toplum olana kadar bu yasakları kesinlikle destekliyorum.
Bizde hala alkol "erkeklik" simgesi, alkollu araba kullanabilmek "erkeklik gösterisi" bunlar değişmeden, bu tür yasaklara kesinlikle ama kesinlikle katılıyorum.

Not: Sabah kahve yaparken bile azer-cengiz dinleyebilirim,arabeski deli gibi severim. Azer'in orijinal kasetlerinden oluşan koleksiyonum var "Azer-Cengiz" tamlamasından Fazıl Say'ın "arabesk yavşaklığı" tanımınıçıkartacak varsa, denemesin.

Hocam bu size göre böyle olabilir fakat sokakta içmeyip ses'ten veya herhangi bir club'tan çıktıktan sonra Azer açıp egsoz bağırtarak insanlar gezebilir yada hiç alkol almadan da bunu yapabilirler. Sokak'ta alkolü yasaklayarak bunun önüne geçemezsiniz bence, alkol alanı takip eden zabıta/polis sapkınlık yapanları zapt etmek ve toplumu düzende tutmak için görevlendirilir ve arkasında durulursa bunun önüne geçebiliriz.

EOZDAG
28-04-2017, 15:42
kaç kere ingilterede bulundun bilmiyorum ama londraya gelirsen leicester squareda bi ipa ısmarlarım sana..polis manzaralı

Yazın Camden town'da denk gelirsek elimizdeki guinness şişeleriyle iki tur atabiliriz polis manzaralı günün herhangi bir saati olabilir, alkol alıp sapıtmayana müdahale edilidiğine daha hiç denk gelmedim.

turbo&quattro
28-04-2017, 15:59
Calistigim barda, elinde icki ile sigara icmeye disari cikacak olanlari defalarca uyariyoruz cikmayin diye ki otelin hemen onu. Abd de mumkun degil diye Tr ye her geldigimde gerek arabada gerekse sokakta, deniz kenarinda mutlaka icerdim. Aslinda karar yanlis degil alkolun tuketilecegi yer sokaklar olmamali ama bunlarin zihniyetini bildigimiz icin altinda surekli baska seyler ariyoruz.

ckrc
28-04-2017, 16:56
Hocam bu size göre böyle olabilir fakat sokakta içmeyip ses'ten veya herhangi bir club'tan çıktıktan sonra Azer açıp egsoz bağırtarak insanlar gezebilir yada hiç alkol almadan da bunu yapabilirler. Sokak'ta alkolü yasaklayarak bunun önüne geçemezsiniz bence, alkol alanı takip eden zabıta/polis sapkınlık yapanları zapt etmek ve toplumu düzende tutmak için görevlendirilir ve arkasında durulursa bunun önüne geçebiliriz.

Konu son ses müzik dinlemek değil, konu 4 delikanlının şahine doluşup, şehrin göbeğine arabayı çekip 2 şer ekstra ile biranın içine "kül" atıp kafalarının iki birayla trilyon olması. Benim kastım alkolu araç olarak değil, amaç olarak gören bastırılmış zihniyette ki gençler idi.
Efendi gibi içip, zil zurna sarhoş dahi olsa, taksiye binip evine gidebilen herkese saygım sonsuz.

EOZDAG
28-04-2017, 17:15
Konu son ses müzik dinlemek değil, konu 4 delikanlının şahine doluşup, şehrin göbeğine arabayı çekip 2 şer ekstra ile biranın içine "kül" atıp kafalarının iki birayla trilyon olması. Benim kastım alkolu araç olarak değil, amaç olarak gören bastırılmış zihniyette ki gençler idi.
Efendi gibi içip, zil zurna sarhoş dahi olsa, taksiye binip evine gidebilen herkese saygım sonsuz.

Saygınızdan ötürü teşekkür ederim, bu uygulama serserilik yapıp huzuru bozanlara yaptırım uygulanması yerine alkol alan herkesi cezalandırmak üzerine, halbuki serserilik yapacak olan alkolüde beklemez, illa sokakta da içmez evinde içer arabasına binip yine serserilik yapar. Olay huzur ise bozan cezalandırılmalıdır.

Orcun_Simsek
28-04-2017, 17:16
Bu Antalya şu genel seçimlerden sonra sokaklara çıkıp , koyduk mu diye video çeken Antalya değil mi ? Sonra da turizm öldü diye kepenk kapatan Antalya.

Alkol sokakta içilsin mi içilmesin. içilmemesi daha güzel olur. Ama o zaman herkesin cebine koyacaksın aylık 2500-3000 TL adam gidecek mekanda içecek , oradan da çıkıp taksiye binip evine gidecek. Bende alkol kullanıyorum sık sık olmasa da arada içiyorum. Ama evime alkol sokmamayı tercih ediyorum. Çünkü evde küçük çocuk var ne görürse onu örnek alıyor.

Fakat bizim bundan önce halletmemiz gereken çok daha büyük problemler var. Adam kıza tecavüz ediyor sonra mahkemeye çıkıyor. Kız evlenmeyi kabul eder ise adam ceza almıyor. Yada daha önce bu suçtan içeri girmiş olan eğer evlenmişse yada yine evlilik kabul edilirse dışarı çıkıyor. Hırsızlık , cinayet , gasp , tecavüz aldı başını yürüdü. işsizlik , açlık , sefalet had safhada. Her şeyden önce bu problemleri halletmemiz gerekiyor sonra iş alkole gelir.

Alkol içen kızlara sarkıntılık ediyor diye sokakta alkol içmek yasaklanıyorsa tecavüz vakaları sonucu ülkedeki bütün kuran kursları ve imam hatipler kapatılsın o zaman. Ensar vakfı kapatılsın.
Bu şuna benziyor. Askeri okullardan fetöcü çıktığı için askeri okulları kapatıp çok daha fazla fetöcü çıkarmasına rağmen imam hatiplere dokunmamaya benziyor.

Ayrıca şu da var turizm ile ayakta duran şehirlerde böyle uygulamalar yapamazsın. Gelen turiste kardeşim sen sokakta içki içemezsin dersen bir daha gelmez. Sonuçta burası Turizm ile ayakta duruyor. Turizm biterse Antalya biter. Sen kalkıp izmirde kordonda içemezsin dersen ne olur bir düşün.

Böyle yapmak yerine dersin ki alkol alıp olay çıkarana X kat daha fazla ceza verilecek dersen o zaman hem düzeni daha kolay sağlarsın hem de millet ağzıyla içmeyi öğrenir. Yada kendini kaybedecek kadar içmek yerine çakır olana kadar içmeye başlar. 'Mesela' birini dövmenin cezası 6 ay ise alkollü iken bunu yapmanın cezası 24 ay olsun. Sözlü tacizin cezası 1 yıl ise alkollü iken yapılırsa 3 yıl olsun.

Ben mesela arada bir konur köprüye oturup 1-2 bira içip sonra evime giderim. Şimdi nasıl olur da beni it köpekle bir tutabilir. İran olacağız , pakistan olacağız deyince insanlar kızıyor ama görmüyorlar , hissetmiyorlar yavaş yavaş o yönde ilerlediğimizi. Bundan 5 yıl önce kimse görüyor muydu sarıklı cübbeli dayıları ellerinde sopalarla sokakta bağıra bağıra gezerken. Şort giydiği için tekmelenen kadın var bu ülkede. Kadın evinde oturmalı , çalışmamalı , çocuksuz kadın yarım kadındır , kadınlar çalıştığı için işsizlik bu kadar fazla gibi söylemlerde bulunan insanların uygulamaları bu alkol yasağı falan. Ne amaç ile yapıldığı apaçık ortada.

Ama iyi oluyor ya gerçekten. Bazı insanlar fazlasıyla hakediyor.

Raindrops
28-04-2017, 17:20
Zihniyet, eğitim meselesi bu gerçekten. Ben hep dışarda içiyorum ama bugüne kadar bırakın laf atmayı bi Allah'ın kuluna ağzımı açmışlığım, yan gözle bakmışlığım bile yoktur.
Ama içip kendini kaybeden de çok fazla sırf onlar yüzünden ben bile kararı doğru buluyorum.

Yiğit G.
28-04-2017, 17:26

İşte o zaman kanunlar devreye girecek.Sen bunu avrupada veya amerikada yaparsan 3 ay hapis yatarsın , ömrün boyuncada alkol uyuşturucu gözetiminde kalırsın.Toplumu cezalandırmak yerine şahısları cezalandırmayı öğrenmeliyiz.

i-vtec07
28-04-2017, 17:34
Bu Antalya şu genel seçimlerden sonra sokaklara çıkıp , koyduk mu diye video çeken Antalya değil mi ? Sonra da turizm öldü diye kepenk kapatan Antalya.

Alkol sokakta içilsin mi içilmesin. içilmemesi daha güzel olur. Ama o zaman herkesin cebine koyacaksın aylık 2500-3000 TL adam gidecek mekanda içecek , oradan da çıkıp taksiye binip evine gidecek. Bende alkol kullanıyorum sık sık olmasa da arada içiyorum. Ama evime alkol sokmamayı tercih ediyorum. Çünkü evde küçük çocuk var ne görürse onu örnek alıyor.

Fakat bizim bundan önce halletmemiz gereken çok daha büyük problemler var. Adam kıza tecavüz ediyor sonra mahkemeye çıkıyor. Kız evlenmeyi kabul eder ise adam ceza almıyor. Yada daha önce bu suçtan içeri girmiş olan eğer evlenmişse yada yine evlilik kabul edilirse dışarı çıkıyor. Hırsızlık , cinayet , gasp , tecavüz aldı başını yürüdü. işsizlik , açlık , sefalet had safhada. Her şeyden önce bu problemleri halletmemiz gerekiyor sonra iş alkole gelir.

Alkol içen kızlara sarkıntılık ediyor diye sokakta alkol içmek yasaklanıyorsa tecavüz vakaları sonucu ülkedeki bütün kuran kursları ve imam hatipler kapatılsın o zaman. Ensar vakfı kapatılsın.
Bu şuna benziyor. Askeri okullardan fetöcü çıktığı için askeri okulları kapatıp çok daha fazla fetöcü çıkarmasına rağmen imam hatiplere dokunmamaya benziyor.

Ayrıca şu da var turizm ile ayakta duran şehirlerde böyle uygulamalar yapamazsın. Gelen turiste kardeşim sen sokakta içki içemezsin dersen bir daha gelmez. Sonuçta burası Turizm ile ayakta duruyor. Turizm biterse Antalya biter. Sen kalkıp izmirde kordonda içemezsin dersen ne olur bir düşün.

Böyle yapmak yerine dersin ki alkol alıp olay çıkarana X kat daha fazla ceza verilecek dersen o zaman hem düzeni daha kolay sağlarsın hem de millet ağzıyla içmeyi öğrenir. Yada kendini kaybedecek kadar içmek yerine çakır olana kadar içmeye başlar. 'Mesela' birini dövmenin cezası 6 ay ise alkollü iken bunu yapmanın cezası 24 ay olsun. Sözlü tacizin cezası 1 yıl ise alkollü iken yapılırsa 3 yıl olsun.

Ben mesela arada bir konur köprüye oturup 1-2 bira içip sonra evime giderim. Şimdi nasıl olur da beni it köpekle bir tutabilir. İran olacağız , pakistan olacağız deyince insanlar kızıyor ama görmüyorlar , hissetmiyorlar yavaş yavaş o yönde ilerlediğimizi. Bundan 5 yıl önce kimse görüyor muydu sarıklı cübbeli dayıları ellerinde sopalarla sokakta bağıra bağıra gezerken. Şort giydiği için tekmelenen kadın var bu ülkede. Kadın evinde oturmalı , çalışmamalı , çocuksuz kadın yarım kadındır , kadınlar çalıştığı için işsizlik bu kadar fazla gibi söylemlerde bulunan insanların uygulamaları bu alkol yasağı falan. Ne amaç ile yapıldığı apaçık ortada.

Ilk paragraf için cevap veriyorum antalyanın yarısı antalyalı değil hocam :) diger dediklerine katılıyorum.

Bu yapılan antalyadan hayır cıktıgı için akılları sıra ceza veriyolar işte .

Bi taraftan mantıklı uygulamada diyebiliriz fakat, şimdi yıllık 3 bankaya para ödüyoruz diyelim birisinin faizi 20 lira digeri 5 lira öbürü 3 lira .

Hangisini önce kapamaya çalısırız ? Faizi yüksek olanı dimi 20 lira lıgı yani .

O kadar yolsuzluk araba hırsızlıgı cinsel istismarlar varken öncelik alkolün olamaz . Ahlaklı insan alkolluyken de ahlaklıdır o.cocugu ayıkkan o cocugudur ...

ckrc
28-04-2017, 17:40
İşte o zaman kanunlar devreye girecek.Sen bunu avrupada veya amerikada yaparsan 3 ay hapis yatarsın , ömrün boyuncada alkol uyuşturucu gözetiminde kalırsın.Toplumu cezalandırmak yerine şahısları cezalandırmayı öğrenmeliyiz.

Kesinlikle haklısınız ama keşke...

xILuciferIx
28-04-2017, 18:06
Her şey iyi güzelde bu sayılan yerlerde alkol alan kaç turist gördünüz siz Antalya'da :) Turizme bunun etkisi ne kavrayamadım yoksa turist marketten aldığı alkolle milyonlarca dolar bırakıyodu da ben mi bilmiyorum. Diğer anlamadığım nokta da ülkede zihniyeti bozuk bu kadar pezevenk varken yok alkol yok şişeye oturdu yok amuda kalktı gibi bahaneler çok şaçma sapık adam sapıktır alkol almış almamış farketmiyor her gün haberlerde en az bir tane taciz ve tecevüz vakası görüyoruz hepsi mi alkolik bunun herkes işine geldiği taraftan bakıyor olaylara, Ensar vakfı Efesin Türkiye distribütörüydü galiba çocuklara tecavüz eden gavatlar için 'bi kereden bişey olmaz' diye açıklama yaptı bu ülkenin bakanı :)
Akaydın şeçildiğinde Antalya'yı tehdit eden Rte'nin %59'luk hayır karşısında Antalya'yı cezalandırmaya çalışmasıdır bu açık net.

meganes
28-04-2017, 18:11
ben düzenli olarak içiyorum mekanlar çok pahalı çok geçirmeceli genelde araç içinde veya sahil kenarında 3-5 masa sandalye götürerek içeriz arkadaşlarımla antalya için üzülmedim desem yalan olur her sene gidip geldiğim yer biliyorum nasıl bir yer olduğunu,bir yandanda diyorumki şeriatin kestiği parmak acımaz misali hak eden hakettiğini bulur diyorum çekiliyorum :)

PROMINENT
28-04-2017, 18:14
Mekanlar da dunyanin en pahali ickisi icildigi icin gezen turist marketlerden deli gibi alisveris yapiyor. Keza yerel halkta.. 33 binlira cezayi goze alip satan marketler var dusun sen kâri.

jeffy
28-04-2017, 18:29

Hay Ağzına sağlık be kardeşim.. Vaktim olsa uzun uzun yazacaklarımın hepsini yazmışsın... Özellikle boltladığım kısımlar bu yasağı haklı bulanlara tam yapmak istediğim açıklamalar olmuş...

süleymann
28-04-2017, 18:31
http://i.hizliresim.com/ZZ63nk.jpg (http://hizliresim.com/ZZ63nk)

Bu kazayı cok yakın bi abim yaptı sahilde içip maslakta kırmızı ışıkta duran civice çarptı.

İlk beni aradılar zaten en son benimle konuşmuştu,gittim almaya hiç acımadım zaten.

Benim gözümde içki içip sapıtanla(adabıyla içenlere lafım yok),bonzai içen aynı kefededir.

HondatugraL
28-04-2017, 20:58
çok mantıklı ve çok yerinde bir karar, içiceksen kardeşim git evine balkonun varsa çık balkonuna bu kadar basit.

Katılmıyorum, Antalyada bulunmayan gece gidip konyaaltı sahilinde oturupda denıze karşı içmeyen adam bu ilde içmenın ayrı güzel olduğunu bilemez. Boşada anlatmama gerek yok ben sahil kenarında içmek istiyorsam bundan kime ne ki ? Zararı dokunacak olan adam kafayı çeker şişeyi balkondan aşağıda atar bu zihniyet meselesi bizim karşı çıktığımız özgürlük kısıtanması heleki Antalya gibi bir şehirde.

MatraX_07
28-04-2017, 21:37
Memleketimiz tek sorunu ALKOL mü kaldı
Sokaklardaki TACİZİ
Dolmuslardaki TECAVÜZÜ
Başıboş SURİYELİLERİ
Elini kolunu sallayan TERÖRİSTLERİ
HIRSIZI,ARSIZI adam edemedikten sonra gelip Alkola karısmak o kadar komık ki anlatamam

Şahsen beklenmeyen HAyır sonucu verilen bir CEZA diyelim

darkmoon
29-04-2017, 01:50
samimi söyliyim parkda dışarda içilmesine bende karşıyım insanların çoluk çocuğu var özendirici olabilir ona lafım yok..
ama bu işin bir iç yüzüde var.. konuşulan sözü geçen yer antalya turizimin kalbi denilen yerlerden biri zaten turist yok gelicek bir avuç turistede sen içemessin edemessin dersen onlarıda kaçırtırsın ve ülkelerinde kötü lanse olursun ..

buda gerçek..

haa turiste serbest türk vatandaşına yasak ise o çifte standarta tümden karşıyım..

bana göre adabıyla edebiyle sapıtmadan tadında keyiflik içen adam zaten içmenin kültürünü biliyodur sağda solda orda burda parkda içmez.. imkanı yoktur gider içkisini muga falan koyar bir şekilde kamufle eder etrafı rahatsızlık vermeden kimse elindekinin içki bile olduğunu anlamadan içer.. içmeninde bir adabı var şekli var..

ghibli06
29-04-2017, 08:13
90 lı yıllarda üniversitedeyken baş örtüsü yasaktı??!! mı acaba? yönetmelikte bazı maddeler vardı ama sadece benim sınıfında 2 arkadaşım vardı örtülü ki biz güya komunist ODTU de okuduk... 6 tane de mescid vardı, o yıllarda okuyamadım diyenlerin hepsi yalan söylüyor... ben o yıllarda da derdim, hiç bir şeyi yasaklamayacaksın hangi görüşte olursan ol, yasak bir etkidir ve tepkiyi de getirir...

bu kanun maddesi on yıllardır zaten yürürlükte, doğrudur yanlıştır, sonuçta toplumsal özgürlüğü korumak için bireysel kısıtlamalar olabilir... burada asıl yanlış olan, sanki bir şeyi kendi insiyatifiyle yasaklıyormuş gibi genelge yayınlayan valinin tavrıdır, siz HAYIR mı dediniz? alın size yasak edasıyla yazdığı bu yazı sadece şov maksatlı, Adana valisi gibi yolu açık olsun diyorum...

Anıl E.
29-04-2017, 09:18
Korkunc olay... İnternetten kıyafet satan genc kıza silah zoruyla tecavuz etti - Son Dakika Gundem Haberleri (http://www.hurriyet.com.tr/korkunc-olay-internetten-kiyafet-satan-genc-kiza-silah-zoruyla-tecavuz-etti-40441595)

Bunlar nolacak hoca efendiler ? Tayt mı giymişti acaba ?

SmT
29-04-2017, 09:37
Korkunc olay... İnternetten kıyafet satan genc kıza silah zoruyla tecavuz etti - Son Dakika Gundem Haberleri (http://www.hurriyet.com.tr/korkunc-olay-internetten-kiyafet-satan-genc-kiza-silah-zoruyla-tecavuz-etti-40441595)

Bunlar nolacak hoca efendiler ? Tayt mı giymişti acaba ?

Alalh'ım sabır ver,bunların yaşamasına nasıl izin veriliyor arkadaş...

Yasaklansın bence de, parkta-sahilde içenin yürüyerek eve döndüğünü görmedim daha ben..Evde içmek en güzeli..

Anıl E.
29-04-2017, 09:39

Yasaklansın bence de, parkta-sahilde içenin yürüyerek eve döndüğünü görmedim daha ben..Evde içmek en güzeli..

Biz dönüyorduk ama bir sorun da çıkartmadık hiç . Gece karakolluk falan olmadık yani gayet efendiydik. Hatta gece evine gitmek isteyen 2 kıza sarkıntılık yapmak isteyen AYIK kafalı erkeklere müdahale edip ,kızları evlerine bile bıraktık alkollü kafayla .

Her şey eğitim,kültür ve medeniyet ile alakalı. İnsan AYI olduktan sonra evde içer balkona çıkar nara atar '' ...... goruuuummm bülent başgaaan.. ''

Kakus
29-04-2017, 10:03
Wikipedia engellenmiş. :)))

ghibli06
29-04-2017, 10:06

çok içmiş o, etrafı rahatsız etmesin diye ayılmasını bekliyorlar...

excellency23
29-04-2017, 11:49

dis gücler diye her ortamda bagiriyorlar ya, bana kimse bu ulkenin dis gucler tarafindan yönetilmedigini aciklayamaz. hersey milleti cahillestirmeye, salaklastirmaya, apolitik yapmaya, islamlastirmaya dayali. ulkenin basindakilerin hepsi amerika güdümlü seriat yanlisi adamlar. bu isler de maalesef bi anda olmuyor iste, sindire sindire.

Orcun_Simsek
29-04-2017, 12:03
Hay Ağzına sağlık be kardeşim.. Vaktim olsa uzun uzun yazacaklarımın hepsini yazmışsın... Özellikle boltladığım kısımlar bu yasağı haklı bulanlara tam yapmak istediğim açıklamalar olmuş...

Eyvallah hocam. Aslında yazacak çok daha fazla şey var lakin yazılanları anlayabilenler zaten bizim gibi düşünüyor. Aksini düşünenler genelde ya anlamıyor yada kasıtlı olarak anlamak istemiyor zaten. Belki de işlerine gelmiyor. Bazen her ne kadar bir şeyler yazmak vakit kaybından öte olmasa da dayanamıyor insan.

jeffy
29-04-2017, 13:00

Yaşadığın yerdenmidir diycemde Ankaradada içip paşa paşa eve dönmüşlüğümüz vardır..

belki 15 yıldır parktada içerim sahildede evdede.. herseferinde paşa paşa evime döndüm.. Ben bir birey olarak istisnamı sayılıyorum? yoksa içip sapıtanlar düşünülüp sakince içip evine dönenleri etkileyen bir kararmı olmuş oluyor bu? Eğer bu şekilde toplumu etkileyen bir kararı Alkol için verebiliyorsa bu devlet bende her konuda aynı şeyi bekliyorum..

Ensar vakfından başlamalarınıda dört gözle bekliyorum...

MatraX_07
29-04-2017, 13:16
Alkol içmek günah
Namaz kılmazsan Allah günah yazar
Çalmak haram diye din dersi verip
TECAVUZCUYE,GASPCIYA,VATAN HAİNİNE dokunmayıp ''bir kereden bir şey olmaz'' ''bakara makara '' gibi seyler söylersenher şey farklı olur zaten...

EOZDAG
29-04-2017, 14:02

Hocam bence Ankara'nın tadı bilkent tepede, çansera'da, dikmen tepe'de çıkıyor şahsen ben buraları tunalıdan çukurambardan daha çok beğeniyorum ki sağa sola sataşacak adam tunalıdada sataşıyor, çukurambar'dada hatta tunalıda başıma gelenler bu saydığım yerlerde hiç başıma gelmedi diyebilirim. Bence sizde Ankara'nın taşına toprağına karşı takılmayı bir deneyin seveceksinizdir.

SmT
29-04-2017, 17:32
Yaşadığın yerdenmidir diycemde Ankaradada içip paşa paşa eve dönmüşlüğümüz vardır..

belki 15 yıldır parktada içerim sahildede evdede.. herseferinde paşa paşa evime döndüm.. Ben bir birey olarak istisnamı sayılıyorum? yoksa içip sapıtanlar düşünülüp sakince içip evine dönenleri etkileyen bir kararmı olmuş oluyor bu? Eğer bu şekilde toplumu etkileyen bir kararı Alkol için verebiliyorsa bu devlet bende her konuda aynı şeyi bekliyorum..

Ensar vakfından başlamalarınıda dört gözle bekliyorum...

Bak hocam ben İzmir-foçalıyım,Ankara'da en nezih yerlerinden birinde Bilkent Üniversitesi'nin dibinde oturuyorum..Senelerden beride alkol alırım,bence başka birine inceden laf sok..

Dikkatli okuduysanız evine ''yürüyerek'' dönen görmedim dedim..Evet istisnasınız,evet istisnayım..Şurası popi mekan olmuş,aracı çapraz çekip,demlenelim belki eğlence çıkar diyen ergen türk genciyle dolu ülke..

SmT
29-04-2017, 17:43
Hocam bence Ankara'nın tadı bilkent tepede, çansera'da, dikmen tepe'de çıkıyor şahsen ben buraları tunalıdan çukurambardan daha çok beğeniyorum ki sağa sola sataşacak adam tunalıdada sataşıyor, çukurambar'dada hatta tunalıda başıma gelenler bu saydığım yerlerde hiç başıma gelmedi diyebilirim. Bence sizde Ankara'nın taşına toprağına karşı takılmayı bir deneyin seveceksinizdir.

Hocam ben Bilkent'te oturuyorum zaten,senelerim geçti manzarada halada geçiyor :) Dikkat ettiysen bariyerler var artık orada,eskisi kadar kalabalık değil..3 sene önce çok yakın arkadaşımı kaybettim o yolda, alkol yüzünden kendisini kaybeden bi şahıstan dolayı..Üniversite öğrencisi takılırdı saydığın mekanlarda eskiden,sonra adı çıktı sağdan soldan herkes gelmeye başladı..Sağolsunlar,şahinciler gece 2'de son ses müzik uyutmuyorlar..

Sadık Özyer
29-04-2017, 19:59
Aslinda yanlis bir karar ama ulkemizde icince kral olan bir kesim var .Maalesef.

EOZDAG
29-04-2017, 21:15
Hocam ben Bilkent'te oturuyorum zaten,senelerim geçti manzarada halada geçiyor :) Dikkat ettiysen bariyerler var artık orada,eskisi kadar kalabalık değil..3 sene önce çok yakın arkadaşımı kaybettim o yolda, alkol yüzünden kendisini kaybeden bi şahıstan dolayı..Üniversite öğrencisi takılırdı saydığın mekanlarda eskiden,sonra adı çıktı sağdan soldan herkes gelmeye başladı..Sağolsunlar,şahinciler gece 2'de son ses müzik uyutmuyorlar..

Başınız sağolsun fakat değinmek istediğim nokta desteklediğiniz alkol yasağıyla bunların önüne geçilmez, geçilemez huzuru bozan cezalandırılarak bunların önüne geçilebilir, bariyerler kondu da düzeldi mi hayır çünkü serserilik yapana müdahale edilmedi, e alkol yasaklansa düzelecek mi bence hayır çünkü polisin arkasında duran olmadığı için serserilik yapana yine müdahale edilmeyecek. Alkol yine pislik yapmayan efendi gibi durana yasak olacak.

İbrahim33
29-04-2017, 21:57
Bu zaten yıllardır olan birşeydi. Ama bu karar antalyada yürümez. Çok olay çıkar.

Lee-on!
30-04-2017, 00:46
Şimdi şöyle bir şey var, bir işi yapan kişiye de bakmak lazım amacı nedir ne değildir diye. Ben samimi bulmuyorum. Yani amacının toplumu düşünmek vs olduğuna... Zihniyet az çok belli çünkü... Örnek vermek gerekirse abd gibi namuhafazakar bir ülkede bile arkadaşım elinde bira ile evin verandasından ayak ucuyla kaldırıma çıktı diye 1 gece içerde yatmıştı. State trooper ekipler vs ortalık ana baba günü olmuştu silah çekti herif şişeyi yere bırak ellerini arkanda birleştir diye. 1 ay mahkemeydi avukattı uğraştık durduk para cezası cabası... Şaka değil yaşanmış olaydır. Gerçi her eyaletinde aynı değil kurallar ama bunu yapıyorlar yani. Ama orda amaç %100 olarak bir düzen bir sistem yaratmak. Bizdeki amacın bu olduğuna kesinlikle inanmıyorum. Wikipedia olayı en basit örneğidir...

HondatugraL
30-04-2017, 01:58
bugun ızmır kordondaydım ordan bostanlı sahıle geçtık arkadaşlarla turluyordum adım atacak yer yok sonra düşündüm herkesın onunde en az 1 şişe okadar guzel bir ortamkı herkes kendı halınde bırbırıne bulaşan yok kımı gıtarını çalıyor kımı guluyor böyle olmamız lazım ınsanları kısıtlamaktan vazgeçmemız lazım çıkarın at gözlüğünü dışarda içmenın kımseye zararı yok kendini bilen insan limitinde durur efendı gıbıde evıne döner

mehmetRS
30-04-2017, 10:30
Eline iki bira alıp parkta yuvarlayıp çarpıldıktan sonra o mıntıkanın ağası kesilen züppeler için yerinde bir karar. He adabıyla denize karşı yada açık havada iki tane atayım, eve gidip rahat uyuyayim diyenler için sıkıcı bir karar olmuş.
Şahsen parkta bahçede vs alkol çok aldım ama içerken hep utandım bir çocukla vs gözgöze gelince, bile bile zararlı birşeyi gözü önünde gerçekleştirdiğim için utandım. Ama içenede (serserilik yapanlar hariç) hiç kötü gözle bakmadım. Şu yunan adalarında yunanlı askerlerin cirit atmasını yasaklamadan alkole felan elleşmeseler keşke.

AşkınS.
30-04-2017, 11:20
Valla alkol içmiyorum,ağzıyla içene saygım sonsuz. Ama 1 2 tane içtikten sonra rehin alanlara ve dünyayı kendilerinin yarattığını düşünenlere ayar oluyorum..

kesici
30-04-2017, 11:40
Yav dün bizim karşı komşu otelden 2 tane suriyeli gömlek düğmeleri açık fermuarları açık şekilde çıkıp gittiler. Bu hayvanları alın bu ülkeden Kadıköyede dadandılar isan suretindeki hayvanlar

streetracer_nos
30-04-2017, 19:04
Yaw az relax bisey degismez bence...

turbo&quattro
30-04-2017, 20:52
Bizde senin degerli dusuncelerini bekliyorduk.

ayhanas
30-04-2017, 21:15
Götüne pipet takıp içen ulen ulenciler için iyi olmuş .Sahsen sarhoş aciz falan dinlemiyorum ben .

HondatugraL
01-05-2017, 04:00
Yasağı koyanın elleri dert görmesin

https://pbs.twimg.com/media/BbimXRnIYAEihsa.jpg

bence bu caps yerine ve kişisine oturdu..

Anıl E.
01-05-2017, 08:28
Kamboz kim o vahdettin mi kanka

slave
01-05-2017, 08:46
Benim içtiğim alkolden kime ne ? İstediğim yerde içerim. İstediğim saatte içerim. Eğer içtikten sonra sapıtıp insanların huzurunu bozuyorsam istediğin uygulamayı yap bana. Ama ben kendi halimde kimseye bir zarar vermeden içiyorsam bana kimse karışamaz kardeşim..

uygulama yapana kadar verdiğin rahatsızlığa çirkinleştiği hale ne dicen yada tutki yakalanmadın bir şekilde bağırdın çağırdın sıçtın kayboldun noldu yanına kar mı kalıcak bu mudur zihniyet . sen belliki ben düzgün içerim dediğin için bunu söylüyorsun ama ben çok iyi biliyorum götüyle içenleri , onu geçtim 22 den sonra satışın yasak olması evdeki huzura bile yansıyan vardır .

kimse alınsın alınmasın ama şunu da eklim gezi parkı diye herkes yırttı kendini ama ben 4 sene bir fiil haftanın 4-5 günü o parktan geçtim kız arkadaşımla eve bırakmak için ya yanından ya içinden sağından solundan , hırlısı hırzısı bıçak çekeni elli kere denk geldi alkolün dibine vurup sapıkça taciz edeni söylemim bile , tek şansım savunabilmem oldu kendimi ve eşimi ama olmayablirdide , bağıranca hani asker gençler vardı ya sanki duymamış gibi bakan kafasını çevirip kaçıyordu . bir kişinin dahi yardıma geldiği duymadım . bugün yolda gasp edilin durdudun bakim bir tane araba durucakmı . ama topkek bıçaklar naralar atarız biz :heyoo:
sizin veya aileniz veya ülke için huzur olacak bir adım varsa herzaman tüüü kaka demek yerine bir kerede olmuş deyin

Ertekin
01-05-2017, 08:54
Bence Çok yerinde bir karar olmuş.

slave
01-05-2017, 08:55
Katılmıyorum, Antalyada bulunmayan gece gidip konyaaltı sahilinde oturupda denıze karşı içmeyen adam bu ilde içmenın ayrı güzel olduğunu bilemez. Boşada anlatmama gerek yok ben sahil kenarında içmek istiyorsam bundan kime ne ki ? Zararı dokunacak olan adam kafayı çeker şişeyi balkondan aşağıda atar bu zihniyet meselesi bizim karşı çıktığımız özgürlük kısıtanması heleki Antalya gibi bir şehirde.

şu farkı anlamanız lazım bu sitede toplanan bir çok kişi evet bilinçli çünkü hergün okuyor paylaşıyor görüyor belki ders alıyoruz başkalarından . bu site belkide bir çok kişiyide eğitti araba konusunda toplumsal farkındalıklarda ama bunu beceremeyen çok insan var antalya diyorsun sen yerlisisin belli ama sizin orayı turizmi bitiren alkol yasağı olmaz gundilerin yaptığı iş güzarlık olur bende alanyada fotoğrafçılık yaptım adam akşam eşiyle sahilde fotoğraf çekermisin bizi diyor gayet düzgün arkayı dön beş tane tip bira çekip iç çekip size bakıyor , yada 12 de başlayan hooop üleennn kavgalar hiç mi şahit olmadın , ha şuna eminim olimpos gibi bir koyda keyfinde olana bitene kimse karışmaz denizin ucundaki kayayada kimse kolay kolay höt demez polisde dahil ama dışındakilere müstahak . biz orda çalışırken bir bira içicez avrupalı görmesin diye sarhoş olup saklana saklana giderken bazıları bağrını böğrünü açıp birde 3-5 kişiyse ne bakıyon lan diyip elin çoçuğunu eşşek gibi divüyor ya asıl eşşekler için bu yasak

10 numara 5 yıldız

VW6R
01-05-2017, 08:59
uygulama yapana kadar verdiğin rahatsızlığa çirkinleştiği hale ne dicen yada tutki yakalanmadın bir şekilde bağırdın çağırdın sıçtın kayboldun noldu yanına kar mı kalıcak bu mudur zihniyet . sen belliki ben düzgün içerim dediğin için bunu söylüyorsun ama ben çok iyi biliyorum götüyle içenleri , onu geçtim 22 den sonra satışın yasak olması evdeki huzura bile yansıyan vardır .

kimse alınsın alınmasın ama şunu da eklim gezi parkı diye herkes yırttı kendini ama ben 4 sene bir fiil haftanın 4-5 günü o parktan geçtim kız arkadaşımla eve bırakmak için ya yanından ya içinden sağından solundan , hırlısı hırzısı bıçak çekeni elli kere denk geldi alkolün dibine vurup sapıkça taciz edeni söylemim bile , tek şansım savunabilmem oldu kendimi ve eşimi ama olmayablirdide , bağıranca hani asker gençler vardı ya sanki duymamış gibi bakan kafasını çevirip kaçıyordu . bir kişinin dahi yardıma geldiği duymadım . bugün yolda gasp edilin durdudun bakim bir tane araba durucakmı . ama topkek bıçaklar naralar atarız biz :heyoo:
sizin veya aileniz veya ülke için huzur olacak bir adım varsa herzaman tüüü kaka demek yerine bir kerede olmuş deyin

Ben koyun değilim, kimse tarafından güdülmeye ihtiyacım yok. ( İlk bir kaç cumleni okudum sadece )

Anıl E.
01-05-2017, 09:00
slave Türkçe kullanımın çok kötü kardeşim. Ne nokta var ne virgül var ,yazım hataları gırla.

anlaşılman zor oluyor.

barisy
01-05-2017, 09:15
İzmir de kordonu bilmeyen yoktur. 3 km uzunluğunda , park statüsünde bir alan diye biliyorum. Bahar geldi , hafta sonu gidin Çimen'e oturacak yer yok:) mekanda para vermek istemeyen veya çimlerde oturup gitar vs çalmak isteyen gençler tüm kordonu dolduruyor. Binlerce genç oturup içiyor. Bu güne kadar olay , kavga görmedim. Muhakkak olur ama istisnadır.

yöneticiler genelde ellerine yüzlerine bulaştırdıkları meseleleri yasak koyarak çözme yoluna giderler. Toplum da zaten hakkını aramayı bilmediği veya arayan kesime karşı direk kutuplaştığı için kendi ipini kendi çekmeye de bayılıyor. Yöneticilere fazla iş düşmüyor yani.

Bu tür yasaklara karşıyım.

Adam gibi yol yapmayı beceremeyip kaza olmasın diye 50 tabelası yapıştırmak , radar kamera koyup ceza yazmakla aynı kafadır bu.

Orçun Dikayak
01-05-2017, 09:31
İzmir'de de yasaklasa ya kordonda çadır kurup alkolik olsak :):)

Anıl E.
01-05-2017, 09:38
Serdarı Hakan II. Abdülhamit Han Osmanlı İmparatorluğu'nun 34. padişahı ve 113. İslam halifesi

Çok karizmatik birine benziyor.

Anıl E.
01-05-2017, 10:14
Öyledir benim Atam

Atam atam sen uyan da ben yatam diyor musun kardo ?

Anıl E.
01-05-2017, 10:23
Yok biz sizin gibi ata saydığımız insanlara ahlaksızlık yapmıyoruz

O saygısızlık mı ? Keşke uyansa da ben ölmeye razıyım.

demek ki senin sevgin sahte .

Anıl E.
01-05-2017, 14:21
Star TV ve NTV'ye Victoria's Secret cezası
Victoria's Secret'ın yılbaşı tanıtım filmi, Star TV ve NTV'ye ceza getirdi. 'Podyumda iç çamaşırı ile oynayan mankenin Türk müziğiyle dans etmesi' ve aynı görüntüdeki "Bir gelenek devam ediyor" anonsu RTÜK tarafından cezaya gerekçe gösterildi.

Yağdırın cezaları yasakları be , kimse rahat nefes almasın .

HondatugraL
01-05-2017, 16:30
Atam atam sen uyan da ben yatam diyor musun kardo ?

nasıl desinki adam ardına bakmadan kaçtı gitti dese dese anca atam atam sen durda ben kaçam der. Nerde geberdiği bile belli değil ülke teslim etmişler adama adam abi benide alın ülkede olay oluyor demiş düşmanlara bi sayfa önce al beyin kullanırsın dedim sakatat yemıyormuş görende başka bişe verdik sanır :)

Mr.K
02-05-2017, 01:46
Yok biz sizin gibi ata saydığımız insanlara ahlaksızlık yapmıyoruz

Pardon ? ?

powERS
02-05-2017, 07:59
HAhahaha :D yanı ense yapıyomus galıba ondan onun ensesınde gozu oldugu anlasılmasın dıye ole saygısızlık etmıyomustu :D cok ıyı ya sabah sabah :D