PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Su eksiltme problemi

sirhot
02-05-2017, 23:25
Aracım 2001 model 1.6 16v Megane Coupe.
Km 105000
Aracı 98 binde aldım son 2 aya kadar hiçbir problem yoktu. Son zamanlarda motor suyu eksilttigini farkettim ilk zamanlar ayda 1 bardak anca eksiltiyordu. LPG bakımını yaptırırken hortumlarda damlalar farkedip kelepçeler dahil hepsini yenilettim. Sabahları zor çalışma yok. Duman atma yok. Yağa su Karışma olayı yok. Hararet yapma olayı yok. Son 2 aydır haftada 1 pet şişe su eklemek zorunda kalıyorum. Altına akan görünen bi su yok arabanın içinde islaklik yok. Araba sıcakken stop ettikten sonra kapağı hafif araliyorum minimumda olan şu maksimuma çıkıyor sonra soguyunca yine düşüyor. Hava olabilir dendi ama taşma yok drvamli eksiliyor.Ustalar doğru düzgün bakmıyor bişe yok aracında diyip gecistiriyor. Bikaç kişi üst kapak contasindan olabilir dedi ama maliyeti çok yuksekmis galiba. Bu konuda fikri olan yada daha önce yaşamış olan var mı? Avrupa yakası iyi usta tavsiyeside alabilirim aracı hergün ise git gel için kullanıyorum ama korkarak biniyorum. Kafayi yemek uzereyim artik.Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Buarada mobilden yazdım cümle düşüklüğü varsa şimdiden kusura bakmayın..

Grimlord
02-05-2017, 23:54
Genleşme kabı veya kapağı değişmiş olabilir mi? Yada kapağın yan sanayi takılmış olma ihtimali var mı?
Orjinali alınmadığı sürece sürekli olmasa da çoğu zaman kapaktan su atıyor çünkü, arkadaşın 1.6 cliosunda aynı şekilde oldu. Çin malı veya yan sanayi olursa kapak hava kaçırıyor, su atmasına ve taşırmasına sebep oluyor. Siz görene kadar kuruyor olabilir misal.
Bence bi kontrol edin derim.

sirhot
02-05-2017, 23:55
Genleşme kabı veya kapağı değişmiş olabilir mi? Yada kapağın yan sanayi takılmış olma ihtimali var mı?
Orjinali alınmadığı sürece sürekli olmasa da çoğu zaman kapaktan su atıyor çünkü, arkadaşın 1.6 cliosunda aynı şekilde oldu. Çin malı veya yan sanayi olursa kapak hava kaçırıyor, su atmasına ve taşırmasına sebep oluyor. Siz görene kadar kuruyor olabilir misal.
Bence bi kontrol edin derim.

Elimde 4 adet kapak mevcut. Hepsi tek tek denendi. Genlesme kabı sifiriyla değişmiş ben almadan önce. .

Dou
03-05-2017, 00:20
Su pompası ve çevresine baktınmı? Bazen zamanla contadan kaçırabiliyor.

sirhot
03-05-2017, 07:18
Su pompası ve çevresine baktınmı? Bazen zamanla contadan kaçırabiliyor.

Kontrol ettim sıkıntı görünmüyor

safaks
03-05-2017, 07:32
Antifirizden dolayi minik minik kacaklar olusmus olabilir. Radyator giris cikislarindan hafif hafif buhar seklinde kaciyor olabilir. Kalorifer petegide ayni sekilde. Surekli su eklediysen simdi antifiriz koysan dahada kacirabilir. Piyasada radyator tamir edici tozlar var. Onlari kullanan varmi acaba. En kotu onu denemek lazim.

süleymann
03-05-2017, 07:46
termostatı iyi kontrol edin oradan eksiltiyordur.

220T
03-05-2017, 07:48
Termostat çevresi de iyi incelensin.Derecesine gelmeye yakın incelemeye başlayıp tam derecesine gelince gözlemlemek lazım.

sirhot
03-05-2017, 08:46
Antifirizden dolayi minik minik kacaklar olusmus olabilir. Radyator giris cikislarindan hafif hafif buhar seklinde kaciyor olabilir. Kalorifer petegide ayni sekilde. Surekli su eklediysen simdi antifiriz koysan dahada kacirabilir. Piyasada radyator tamir edici tozlar var. Onlari kullanan varmi acaba. En kotu onu denemek lazim.

ilk aldığımdada antifriz doluydu ama bi kaçak yoktu hiçbir yerde.. Anlayan ustada yok hepsi para koparma peşinde maalesef..

termostatı iyi kontrol edin oradan eksiltiyordur.

Fan açmada vs sıkıntı yok termostat arızalı olsa fan açmama gibi bir sıkıntı olmaz mıydı? Aslında merak ettiğim konu araba sıcakken su minimumda stop ettiğinde kapağı hafif gevşetince komple maksimuma kadar dolup soğuyunca neden yine minimuma iner. Bunun açıklaması nedir sizce..

Termostat çevresi de iyi incelensin.Derecesine gelmeye yakın incelemeye başlayıp tam derecesine gelince gözlemlemek lazım.

Yukarıda belirttim fan açma vs sıkıntı yok. Aslında pek bilgim olmadığı için kendim anlayamıyorum bilmeyen ustalarada saçma sapan paralar ödemek istemiyorum..

rekord2000
03-05-2017, 11:25
Muhtemelen aracın hortum değişimi sonrasında doğru düzgün havası alınmamış, ayrıca illaki ya bi kelepçe veya benzeri bir noktadan da ince bir sızıntı mevcuttur. Havayı iyice alacak bir usta bulun, bide araç çalışırken bütün bağlantı noktalarının kontrolünü yapın. Bide olmaz ya, motor tapalarını kontrol edin derim ben.

sirhot
03-05-2017, 12:07
ARkadaşlar az once arac fan açana kadar olduğu yerde çalıştırdım. Alt radyatör hortum bağlantı yerinden ufak ufak buhar çıkıyordu.( radyatörde olabilir altına yatamadığımdan tam göremedim). Yüksek ihtimal sıkıntı burada gibi. Onun dışında termostat ve çevresini inceledim herhangi bir kaçak göremedim. Birde sormak istediğim eksozda kafa var benim hani ses vs çıkmıyor. içinde su birikmesi vardı bu normal mi peki? kışın soğuktan buhar vs diyoruz ama yaz için böyle bi durum söz konusu değil gibi.Aracın motor suyunu eksozdan atma gibi bi durum olabilir mi?

CenkB
03-05-2017, 16:27
ARkadaşlar az once arac fan açana kadar olduğu yerde çalıştırdım. Alt radyatör hortum bağlantı yerinden ufak ufak buhar çıkıyordu.( radyatörde olabilir altına yatamadığımdan tam göremedim). Yüksek ihtimal sıkıntı burada gibi. Onun dışında termostat ve çevresini inceledim herhangi bir kaçak göremedim. Birde sormak istediğim eksozda kafa var benim hani ses vs çıkmıyor. içinde su birikmesi vardı bu normal mi peki? kışın soğuktan buhar vs diyoruz ama yaz için böyle bi durum söz konusu değil gibi.Aracın motor suyunu eksozdan atma gibi bi durum olabilir mi?

Egzozdaki su normal olabilir diye düşünüyorum. Buhar nereden çıkıyorsa oraya bakmak lazım. :)
Radyatör delinmiş olma ihtimali yüksek demenize göre. Sanki motor soğukken marşa basıp buhar çıkan noktaya bakmak lazım. Gerekirse elle yoklayıp ıslaklık var mı bakılabilir.
Onun dışında oringleri kontrol edin.
Daha önce F7r aracımda silindir kapak contasından su eksiltiyormuş. Arkada kalıyormuş. Ayna tutup gördü. Ama buhar radyatörden çıkıyorsa sorun oradadır.

sirhot
03-05-2017, 19:36
Egzozdaki su normal olabilir diye düşünüyorum. Buhar nereden çıkıyorsa oraya bakmak lazım. :)
Radyatör delinmiş olma ihtimali yüksek demenize göre. Sanki motor soğukken marşa basıp buhar çıkan noktaya bakmak lazım. Gerekirse elle yoklayıp ıslaklık var mı bakılabilir.
Onun dışında oringleri kontrol edin.
Daha önce F7r aracımda silindir kapak contasından su eksiltiyormuş. Arkada kalıyormuş. Ayna tutup gördü. Ama buhar radyatörden çıkıyorsa sorun oradadır.

Su olayı çok değişik nokta atışı yapmak zor.. bakalım yarın bi lifte kaldırıp tekrardan kontrol edicem. Umarım gördüğüm gibi hortumdur. Yoksa conta vs çok masraflı olur galiba..

safaks
03-05-2017, 19:43
Büyük ihtimal fazla antifirizden radyatör giriş çıkışlarındaki plastik yerleri aşındırdı. Ordan buhar atıyor. Radyatörcüye giderseniz size çözümü bulur.

Cagri89
04-05-2017, 11:12
Bi ihtimal olarakda lpg regulatörünü kontrol edin zamanında bende zor bulmuştum kaçağı. Çoğu regülatorün baglantı noktaları oksitlenerek kaçağa sebeb oluyor. Regulatörün alt kısmını kontrol edin çünkü gözden kaçabiliyor. Benim başıma gelmişti garantiden değiştirdiler. Yenisidr bikaç ay içinde aynı duruma geldi.

Satanael
06-05-2017, 15:23
Eski araclarda bu su eksiltme sorunları olabiliyor. sonucta yılların verdigi eskime ile bütün hortumlar kendinden geciyor zamanla. conta vs gibi yerlerdende ufak kacaklar olabiliyor zamanla. ne kadar arac hararet yapmasada conta belli bi zaman sonra özelligini yitiriyor sonucta. 5 sene önceki 2000 model 1.4 palio aracımda bu sorun vardı. hangi hortuma el atsak elimizde kalıyordu cpgunu degiştirmiştim hatta ozamanlar. ama dedigim gibi zamanla eskiyen radyotor kacakları , hortum kelepce gibi ekipmanlardan olusan kacaklar ve eskiyen silindir kapagı contasından olusan kacaklar bunlara sebeb olabiliyor.

sirhot
10-05-2017, 18:08
Bugün bi usta daha baktı bi aletle hava basıp kaçak var mı diye baktı ama kaçak yok.. bulamadık.. şimdi motoru acmam lazim dedi ama guvenemiyorum. Problem çözülemedi. Yetkili servis e götürsem bişi degisirmi boşuna Ustalara para yedirmek istemiyorum

GokhanRS
10-05-2017, 18:33
Fan açmada vs sıkıntı yok termostat arızalı olsa fan açmama gibi bir sıkıntı olmaz mıydı? Aslında merak ettiğim konu araba sıcakken su minimumda stop ettiğinde kapağı hafif gevşetince komple maksimuma kadar dolup soğuyunca neden yine minimuma iner. Bunun açıklaması nedir sizce..

dostum sıcak su basınç yapar. motor sıcakken kapağı gevşetmekle hata yapıyorsun. her sıcakken gevşettiğinde hava yapıyor motor suyun. dolayısı ile conta yakmaya kadar sebep olur bu hareket birçok araçta. su soğumadan kapak gevşetme bence bir daha. bahsettiğin hortumu birde liftde incele. ayrıca genleşme kabı haznenin kapağının da orjinal servis malı olduğuna emin olmanı tavsiye edebilirim.

eğer motor conta yakmış olsa bunu çoğu usta zaten kolayca anlar. bence saçma sapan bir sebep çıkma ihtimali yüksek. kılcal bir çatlak gibi.

sirhot
10-05-2017, 18:51
dostum sıcak su basınç yapar. motor sıcakken kapağı gevşetmekle hata yapıyorsun. her sıcakken gevşettiğinde hava yapıyor motor suyun. dolayısı ile conta yakmaya kadar sebep olur bu hareket birçok araçta. su soğumadan kapak gevşetme bence bir daha. bahsettiğin hortumu birde liftde incele. ayrıca genleşme kabı haznenin kapağının da orjinal servis malı olduğuna emin olmanı tavsiye edebilirim.

eğer motor conta yakmış olsa bunu çoğu usta zaten kolayca anlar. bence saçma sapan bir sebep çıkma ihtimali yüksek. kılcal bir çatlak gibi.

Abi Son yazdığımı okuduysan bi hava bastı ama akan bi su olmadi. Eğer dediğin gibi kilcal biyerde olsa damlatma vs yapmazmiydi. Dediginı anladım bidaha yapmadım zaten o kapağı açma işini. Düzgün bi usta bulana kadar gezecegim galiba..

Yigit-Y
10-05-2017, 19:04
Su ile alakalı radyatör olsun hortum olsun devirdaim olsun alayına bakmak gerek

Renolarda hortum genellikle devirdaimle beraber çortlar

Radyatöre taş gelip az da olsa delmiş olabilir heryere bakmak gerek

sirhot
10-05-2017, 21:12
Su ile alakalı radyatör olsun hortum olsun devirdaim olsun alayına bakmak gerek

Renolarda hortum genellikle devirdaimle beraber çortlar

Radyatöre taş gelip az da olsa delmiş olabilir heryere bakmak gerek

Hepsine baktık basıncla kontrol ettik. Su motor içinde eksiliyormus sözde. Triger falan değişelim demeye başladı anlam veremedim. Ki trigger degiseli 20 bin km civari olmus

Yigit-Y
10-05-2017, 21:13
Hepsine baktık basıncla kontrol ettik. Su motor içinde eksiliyormus sözde. Triger falan değişelim demeye başladı anlam veremedim. Ki trigger degiseli 20 bin km civari olmus

Contalarda sıkıntı olmasın ?

sirhot
10-05-2017, 21:48
Contalarda sıkıntı olmasın ?

Motordan pek anlamıyorum hangi contalardan bahsediyorsunuz? Yetkili servise gitsem bi çözüm olur mu acaba yoksa boşa mi zaman harcamış olurum

Yigit-Y
10-05-2017, 21:52
Üst kapak contasından bahsediyorum

Motora su karışıyorsa eğer ona bakılması için açılması gerek

Aklıma başka birşey gelmiyor bu su bir yere gidiyordur arkadaş :)

sirhot
10-05-2017, 22:09

Onu da sordum alakası yok dedi �� aynen su eksildigine göre illa ki biyere gidiyor ama yok yani bende kafayı yicem artık . Usta usta gezmekten sıkıldım

Yigit-Y
10-05-2017, 22:14
Alala bu nasıl bir iştir :)

Yere akıtmıyor motora akıtmıyor buhar olup uçuyor mu :)

Allah yardımcın olsun

Hakan Girginer
11-05-2017, 00:22
Bu konuda bir-iki test yapılabilir.

Bunlardan biri bir usta tarafından yapılmış, ama ne kadar sağlıklı yapılmış, o bilinmiyor.
Bahsettiğim test, basınç testi.
Piyasada bu iş için test aparatları var, ama bir adet bisiklet iç lastiği ile üç kuruşa kendiniz de yapabilirsiniz.
Lastiğin sibobundan pompa ile 14 psi (1 bar) hava basıp hem basınç düşüyor mu diye bakarsınız, hem de kaçak var mı diye kontrol edersiniz.
En iyisi bu testi soğuk ve sıcak motorda tekrarlamak tabi.

İkinci test ise, soğutucu sıvının motorun içine sızıp sızmadığını kontrol etmek için.

Motor çalışmıyor iken radyatörün kapağını açıp ağzına kadar doldurursunuz. Radyatör kapağını takmayın, açık kalsın.
Ardından, marşa basın. Marşa basarken de gözünüz radyatörün boğazında olsun.

Eğer sıvı motorun içine gidiyorsa, bunu %99.9 ihtimalle kapak contasından yapar. Sıvının kaçtığı çatlak, yırtık, artık her ne ise, yek yönlü değildir.
Dolayısı ile, motorun ilk çalışmasında oluşan basınç farkı da buradan soğutma sistemine "sızacaktır".

Marşa basıldığında radyatör boğazından taşma/kabarcık geliyorsa, geçmiş olsun.
Hatta, kaçak büyükse, marşa basıldığında epey su fışkırır. Kapak contasının değişmesi gerektiğini kesin bir şekilde teyit eder.

Bazı durumlarda bu sızıntı çok küçük, bazen de sadece motor ısınıp metal bileşenler genleştiğinde anlamlı hale gelebilecek kadar ufak bir kaçak olabilir.
O yüzden bu testi soğuk ve sıcak motorda tekrarlamak faydalı.

Bu arada, sıcak motorun radyatör kapağı açılabilir. Üzerine bir havlu ve koyarak, el yakmadan yavaş yavaş açılırsa sorun çıkarmaz.
Ama en iyisi, radyatör boğazına tam oturacak bir huni bulmaktır.
Bu sayede huni tepeleme doldurulur, sistem içindeki ter türlü hava kolayca atılır.
Motor bu şekilde çalışır, ısınınca yukarıda bahsettiğim marşa basma testi de kolayca yapılır.

Bir de şu var: Antifreeze kullanın. Milletin dediğine bakmayın.
Sadece su ZARAR verir. Sistemde antifreeze olmalı.
Yarı yarıya antifreeze ve su olsun, iki yılda bir değiştirin.
Bunu yaparsanız, aracınızı senelerce sorunsuz kullanırsınız.

Unutmadan, motorun içinde (sızıntı yüzünden) yanan antifreeze çok keskin kokar ve yere yayılıp kolayca uçmayan bembeyaz bir duman üretir.
Motorda antifreeze varsa, bu durumun olup olmadığını gözlemlemek de faydalı olur.

Hakan Girginer
11-05-2017, 00:31
Aklıma geldi..

Çok zor bulunan sızıntılar için radyatöre sadece blacklight ile görülebilen bir boya maddesi eklenir.
Motor bir süre (seviye düşene kadar) çalıştıktan sonra blacklight fener ile sızıntı aranır, şıp diye bulunur.

https://cimg3.ibsrv.net/cimg/www.cherokeeforum.com/800x450_85/691/jeepuvlightcorrect-91691.jpg

http://chickenroadlabs.com/wp-content/uploads/2014/01/IMG_1405.jpg

http://asecertificationtraining.com/wp-content/uploads/2015/06/Coolant-Leak-Checking-Dye-Black-Light.jpg

Blacklight / UV fener
http://i.ebayimg.com/images/g/aUkAAOxyCGNTK1Ea/s-l300.jpg

Talih.b16
11-05-2017, 00:40
Devirdaim harket halindeyken su kaçırır ufak ufak atar anlaşılmazda.
Ama buharsa radyatör ft. Boru ikilisine bakmak lazım.
Radyatör boruları şişikmi oluyor araç çalışırken ona bak .

sirhot
11-05-2017, 07:56
Bu konuda bir-iki test yapılabilir.

Bunlardan biri bir usta tarafından yapılmış, ama ne kadar sağlıklı yapılmış, o bilinmiyor.
Bahsettiğim test, basınç testi.
Piyasada bu iş için test aparatları var, ama bir adet bisiklet iç lastiği ile üç kuruşa kendiniz de yapabilirsiniz.
Lastiğin sibobundan pompa ile 14 psi (1 bar) hava basıp hem basınç düşüyor mu diye bakarsınız, hem de kaçak var mı diye kontrol edersiniz.
En iyisi bu testi soğuk ve sıcak motorda tekrarlamak tabi.

İkinci test ise, soğutucu sıvının motorun içine sızıp sızmadığını kontrol etmek için.

Motor çalışmıyor iken radyatörün kapağını açıp ağzına kadar doldurursunuz. Radyatör kapağını takmayın, açık kalsın.
Ardından, marşa basın. Marşa basarken de gözünüz radyatörün boğazında olsun.

Eğer sıvı motorun içine gidiyorsa, bunu %99.9 ihtimalle kapak contasından yapar. Sıvının kaçtığı çatlak, yırtık, artık her ne ise, yek yönlü değildir.
Dolayısı ile, motorun ilk çalışmasında oluşan basınç farkı da buradan soğutma sistemine "sızacaktır".

Marşa basıldığında radyatör boğazından taşma/kabarcık geliyorsa, geçmiş olsun.
Hatta, kaçak büyükse, marşa basıldığında epey su fışkırır. Kapak contasının değişmesi gerektiğini kesin bir şekilde teyit eder.

Bazı durumlarda bu sızıntı çok küçük, bazen de sadece motor ısınıp metal bileşenler genleştiğinde anlamlı hale gelebilecek kadar ufak bir kaçak olabilir.
O yüzden bu testi soğuk ve sıcak motorda tekrarlamak faydalı.

Bu arada, sıcak motorun radyatör kapağı açılabilir. Üzerine bir havlu ve koyarak, el yakmadan yavaş yavaş açılırsa sorun çıkarmaz.
Ama en iyisi, radyatör boğazına tam oturacak bir huni bulmaktır.
Bu sayede huni tepeleme doldurulur, sistem içindeki ter türlü hava kolayca atılır.
Motor bu şekilde çalışır, ısınınca yukarıda bahsettiğim marşa basma testi de kolayca yapılır.

Bir de şu var: Antifreeze kullanın. Milletin dediğine bakmayın.
Sadece su ZARAR verir. Sistemde antifreeze olmalı.
Yarı yarıya antifreeze ve su olsun, iki yılda bir değiştirin.
Bunu yaparsanız, aracınızı senelerce sorunsuz kullanırsınız.

Unutmadan, motorun içinde (sızıntı yüzünden) yanan antifreeze çok keskin kokar ve yere yayılıp kolayca uçmayan bembeyaz bir duman üretir.
Motorda antifreeze varsa, bu durumun olup olmadığını gözlemlemek de faydalı olur.

Verdiğin bilgiler için teşekkürler abi.. USta ilk dediğini sadece motor sıcakken yaptı ve bişi göremedi daha sonra motoru açalım vs vs uzadı gitti. Ne kadar sağlıklı bir ölçüm yaptı bilemiyorum açıkçası ki koca İstanbulda düzgün bi usta bulmak çok ama çoook zor.. Antifreeze aldığımdan beri mevcut ama dediğin gibi bi duman görünmüyor. Galiba suyu motor içine veriyor olmalı ki benim bilgim bu konularda maalesef çok yetersiz.. Motor içine verdiğini varsayarsak ne değişmeli ki bu sızıntı kesilsin onuda bilemiyorum ve bu yüzden daha 100 bin km de olan aracın motorunu açtırmak istemiyorum.. Bi kaç usta daha gezmeliyim galiba umarım bi sonuca varabilirim..
2. yöntemi yapabilecek bi usta olduğunu düşünmüyorum ki daha 1.cisini bile dogru düzgün yapamıyorlar :)

Devirdaim harket halindeyken su kaçırır ufak ufak atar anlaşılmazda.
Ama buharsa radyatör ft. Boru ikilisine bakmak lazım.
Radyatör boruları şişikmi oluyor araç çalışırken ona bak .

buhar vs onlar elendi gibi çünkü hava basınca kaçak bulamadık.. Araç çalışırken borular şişkin olmuyor elinle pompalayabiliyorsun yani..

Mustafa Ö.
11-05-2017, 09:17
adam kaçak yok diyor herkes bişey yazmış Godless Commie ağabeyin dediğine ek fikrim blok gibi görünüyor ince ince kaçırıyorsa anlaşılmaz. Bence su ekliye ekliye devam et bir yerde patlak vericek boşyere söktürme. Belkide ummadık küçük bişey çıkabilir . Saygılarımla.

Yigit-Y
11-05-2017, 09:23
adam kaçak yok diyor herkes bişey yazmış :ofk::mad: Godless Commie ağabeyin dediğine ek fikrim blok gibi görünüyor ince ince kaçırıyorsa anlaşılmaz. Bence su ekliye ekliye devam et bir yerde patlak vericek boşyere söktürme. Belkide ummadık küçük bişey çıkabilir . Saygılarımla.

Foruma hoşgeldiniz

http://www.techturkey.com/forum/yelerimiz/

Burada kendinizi tanıtabilirsiniz

Keyifli forumlar

d3n1s
11-05-2017, 09:23
Ev alma komşu al lafı araba için de geçerli. İlk arabam haricinde hep usta tavsiyesiyle araba aldım, sadece gidip kafama göre A3 1.8T aldım, araba kadar para harcadım, elimden zor çıkardım. Siz bence önce düzgün bi usta bulun, güvenebileceğiniz, ondan sonrası kolay.

Bunların haricinde, Godless Commie nin tavsiyelerine uyun, şu ana kadar gördüğüm duyduğum en bilgili insan kendisi

Yigit-Y
11-05-2017, 10:04
https://i.hizliresim.com/NpjdaY.png

:):):):)

Mustafa Ö.
11-05-2017, 12:40
Yigit-Y Delikanlılınıza hayran kaldım.

Yigit-Y
11-05-2017, 12:56
Yigit-Y Delikanlılınıza hayran kaldım.

https://i.hizliresim.com/vb3GvO.png

Forumun adabını bilmiyorsun

Yol gösteriyoruz

Gider yapıyorsun

Gülüyorum sadece :)

Mustafa Ö.
11-05-2017, 13:56
https://i.hizliresim.com/vb3GvO.png

Forumun adabını bilmiyorsun

Yol gösteriyoruz

Gider yapıyorsun.

Gülüyorum sadece :)

Ben sana gülüyorum, bu forum ifşa formumu:) bir zamanlar yoğun bir araba formunda temsilciydim senden öğrencek değilim ama insanlığın adabı bu değil sen böle devam et kendine güldür insanları olurmu.

Yigit-Y
11-05-2017, 14:23
Ben sana gülüyorum, bu forum ifşa formumu:) bir zamanlar yoğun bir araba formunda temsilciydim senden öğrencek değilim ama insanlığın adabı bu değil sen böle devam et kendine güldür insanları olurmu.

Seni bir köye muhtar yapmışlar

Burayı kendi köyün sandın

Öğrenirsin burası şehir köye benzemez

emre55
11-05-2017, 14:52
Tek tek okuyamadım, devirdaim i kontrol ettiniz mi ? aynı şekilde k4m motorda başımıza gelmişti. Anadolu yakası kartal civarına yolunuz düşerse renocu sağlam ustalarım var kendimde kartal sanayide esnafım yardımcı olabilirim.

sirhot
11-05-2017, 18:27
Sorun silindir kapak contasinda gibi görünüyor. 800-2000 arası gibi bi ücret tutar dediler..

Yigit-Y
11-05-2017, 19:10

Sorun silindir kapak contasinda gibi görünüyor. 800-2000 arası gibi bi ücret tutar dediler..

Ben demiştim malesef

O su bir yere gitmek zorunda

Çok fazla kullanma bir anda hararet olayına girer

Yol yakınken yaptır

sirhot
11-05-2017, 19:18
Ben demiştim malesef

O su bir yere gitmek zorunda

Çok fazla kullanma bir anda hararet olayına girer

Yol yakınken yaptır

Sağlam bi usta bulmak lazım. Genelde yapıldıktan sonra düzen tutmaz diyolar iyi biri yapmazsa.. suan aşınma var gibi fazla eksiltmedigi için. Bilmiyorum iyi bi usta bulup öyle yaptirmam lazım. Galiba yıldan dolayi yiprandi yoksa daha 107 bin km deki aracın böyle yapacağını dusunmuyorum

Yigit-Y
11-05-2017, 19:52
Lpg var mı araçda

sirhot
11-05-2017, 20:27
Lpg var mı araçda
90 bin km civarı takılmış bi lpg miz mevcut :)

Yigit-Y
11-05-2017, 20:55
90 bin km civarı takılmış bi lpg miz mevcut :)

Tşkler ahhh bu lpggg :)

sirhot
11-05-2017, 21:47
Lpg siz binmek sıkıntı maalesef devletimiz sağolsun �� her gün ise git gel yaptığım için lpg kullanmak zorundayimm

sirhot
11-05-2017, 21:48
Arkadaslar bu arada usta önerileriniz var mıdır? Güngören yağız oto varmış internette videoları falan var baya onu öneren çok daha önce giden yada bi işlem yaptıran varmıdır? Guvenebilirmiyiz

Hakan Girginer
11-05-2017, 22:27
Bostanci'da Ikiler Mazda var.
0216 575 2767
Taber usta. Bir konuş derim.

(Mazda dedigine bakma)

Maxi
12-05-2017, 08:06
https://i.hizliresim.com/NpjdaY.png

:):):):)

Yiğit hocam neden başkasıyla aranızda geçen yazışmaları,özel mesajlarınızı yayınlıyorsunuz? Sizce normal mi yani bu?
ancak haksızlığa uğrayınca, dolandırıcılık falan durumlarında insan paylaşır bunları. Adı üstünde özel mesaj.

Yigit-Y
12-05-2017, 08:53
Yiğit hocam neden başkasıyla aranızda geçen yazışmaları,özel mesajlarınızı yayınlıyorsunuz? Sizce normal mi yani bu?
ancak haksızlığa uğrayınca, dolandırıcılık falan durumlarında insan paylaşır bunları. Adı üstünde özel mesaj.

Konuyu baştan okuyun :)

Arkadaşın nasıl bir tavırda olduğu belli

Bana özel mesajla yazdıkları belli

Ben bu tarz adamı ifşa ederim

Foruma üye olmuş

Geldiği gibi her konuya salça olmuş

Kendini tanıtmamış

Bu konu hakkında fikri olmamış

Fikri olanlara karşı saygısızlık yapmış

Birisi gelip bana bu pm leri atamaz

Atarsa forum haklına bu adam bu şekilde

Yarında bu kafada gideceği aşikar dikkatli olun diye pmleri ifşa etmem çok normal

Keşke üyelik sistemimiz kefilleğe dayalı davet usulü olsa

Daha temiz ,saygılı ve bilgisi yüksek kişilerin sayısında artış olur

Anlayacağınızı umut ediyorum

Sayın Maxi :)

Maxi
12-05-2017, 09:42
anlamıyorum yiğit bey
bir daha başka bir üye ile aranızda tatsız diyaloglar geçerse önce moderatörlere şikayet edin hatta mesajları onlarla paylaşın
olması gereken budur, hep böyle yapılır.

Yigit-Y
12-05-2017, 09:43
anlamıyorum yiğit bey
bir daha başka bir üye ile aranızda tatsız diyaloglar geçerse önce moderatörlere şikayet edin hatta mesajları onlarla paylaşın
olması gereken budur, hep böyle yapılır.

Bir daha kine moderatör arkadaşlara direk şikayet ederim

Bu pm görüntülerini şikayet olarak işleme koyun

Teşekkürler :)

sirhot
30-05-2017, 22:02
Arkadaslar sonunda sorunu kendim ugrasarak buldum. Allah kimseyi üçkağıtçı ustaların eline düşürmesin.. aracı ilk aldığımda komple kırmızı antifrizle doluydu. Buda zamanla radyatorde aşınma yapmış. Araba fan açmaya yakın radyatorde bi buhar görmüştüm
. Radyatorcuye gittim ve bingo radyatorden eksiltme yapıyor. İşini iyi yapmayan ustalar yüzünden hem motoru açtırıp hemde 2000 tl den olacaktım ki 5 ustaya gittim ve hepsi referansli kisilerdi. Sonuç olarak sorunu hallettim ve 1 haftadır sıkıntı yok çok şükür. Bu sorunu yaşayan arkadaslara tavsiyem anlamasanizda kendiniz göz gezdirin ve her ustaya inanmayın. .

Hayırlı ramazanlar

Mustafa Ö.
07-06-2017, 17:39
Konuyu baştan okuyun :)

Arkadaşın nasıl bir tavırda olduğu belli

Bana özel mesajla yazdıkları belli

Ben bu tarz adamı ifşa ederim

Foruma üye olmuş

Geldiği gibi her konuya salça olmuş

Kendini tanıtmamış

Bu konu hakkında fikri olmamış

Fikri olanlara karşı saygısızlık yapmış

Birisi gelip bana bu pm leri atamaz

Atarsa forum haklına bu adam bu şekilde

Yarında bu kafada gideceği aşikar dikkatli olun diye pmleri ifşa etmem çok normal

Keşke üyelik sistemimiz kefilleğe dayalı davet usulü olsa

Daha temiz ,saygılı ve bilgisi yüksek kişilerin sayısında artış olur

Anlayacağınızı umut ediyorum

Sayın Maxi :)

Vay be sen ne adammışsın dediğim gibi sen böle devam et gerçek hayatındada bir gün anlarsın yanlış yaptını gelişmemiş seni. istediğin yerede şikayet et mahkemeye ver istersen 3 dosyam var zaten senle 4 olur.

Mustafa Ö.
07-06-2017, 17:41

Üstad bu senin anlattığın adamlık adam olan için geçerli boşver o anlamaz. Şükürler olsun adama denk geldim bu arada.

Mustafa Ö.
07-06-2017, 17:54
Bir daha kine moderatör arkadaşlara direk şikayet ederim

Bu pm görüntülerini şikayet olarak işleme koyun

Teşekkürler :)

Ben sölediğimde anlamadın ama moderatör söleyince anladın R yaptın, sürü psikolojisi işte illa başınıza çoban lazım.

Yigit-Y
07-06-2017, 18:10
Vay be sen ne adammışsın dediğim gibi sen böle devam et gerçek hayatındada bir gün anlarsın yanlış yaptını gelişmemiş seni. istediğin yerede şikayet et mahkemeye ver istersen 3 dosyam var zaten senle 4 olur.

Ben sölediğimde anlamadın ama moderatör söleyince anladın R yaptın, sürü psikolojisi işte illa başınıza çoban lazım.

Forumdaki 21. ve 22. Mesajların senin bu foruma layik olmadığının ispatı

Bu yaşam tarzı seni bir gün içeri bağlatır

Karşındakini tanımıyorsun

Konu hakkında bilgin yok gelip ortalığı geriyorsun

Sonrada sokak ağzına bürünüp benim 3 dosyam var 4 olur diyorsun

Sen bu kafayla devam et sayın üye

Bir gün forum yönetimi gereğini yapar sana karşı

Belkide bu mesajlarından ötürü yapar

Allah sana akıl fikir ihsan eylesin