PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bitcoin ve Altcoin Hakk Bilgi paylaşımı...

Sayfa : [1] 2 3 4 5 6 7

Yigit-Y
26-05-2017, 09:16
Bitcoin Nedir?

Bitcoin, 2008 yılında Satoshi Nakamoto tarafından deneysel olarak başlatılmış, herhangi bir merkez bankası, resmi kuruluş, vs. ile ilişiği olmayan, ancak ülkelerin para birimleriyle alınıp satılabilen, herhangi bir üçüncü parti hizmetine aracı kurumuna gerek kalmadan transferi yapılabilen bir tür dijital para birimidir. Küresel piyasalarda, Dolar ve Euro’ya alternatif olarak lanse edilen Bitcoin’in sembolü ฿, kısaltma ise BTC‘dir.

http://i.dunya.com/files/2017/1/11/345324/345324.jpg

Bitcoin, Kağıt Paranın Alternatifi Olabilir mi?

Bir çok kişinin Bitcoin’i kağıt paranın geleceği olarak gördüğü bir gerçek. Gelecekte kağıt paranın tedavülden kalkıp dijital paraya geçeceğimizi iddia edenlerin sayısı azımsanmayacak kadar çok. Fakat ben bunun için henüz erken olduğunu düşünenlerdenim. Bilim kurgu filminden fırlayıp hayatımıza sinsice giren bu sanal paranın, kağıt paranın yerini alabilmesi günümüz koşullarında mümkün görünmüyor. Hatta Bitcoin’in bir tür balon olduğunu söyleyenler bile bulunuyor. Queensland Üniversitesinden Profesör John Quiggin gibi.

Fakat ciddiye alınması gereken bir para birimi olduğunu da kabul etmek gerekiyor. Zira dünyanın bir çok ülkesinde bireysel anlamda kullanıldığı gibi resmi olarakta devletler nezdinde itibar görmeye başladı. Alman Maliye Bakanı, Ağustos ayı içerisinde Bitcoin’i, bir tür hesap birimi olarak gördüklerini söyledi. Hatta İran’ın, kendisine yönelik yaptırımları aşabilmek adına Bitcoin kullandığı söyleniyor.

Bitcoin Nasıl Üretilir?

Bitcoin üretim işine madencilik (mining) deniyor. Bitcoin çıkartmak, yani madencilik yaparak bir miktar Bitcoin elde etmek, madenciliğin tek amacı değildir. Madencilik, hesaplama yetkisini kullanarak işlemi gerçekleştirme, sistem ağını güvenli bir şekilde koruma ve sistemdeki her kullanıcıyı senkronize hale getirme işlemidir. Sistem tek bir merkezden kontrol edilemediği için Bitcoin kullanılan her yerde süreci çalıştırmak, sistemi gözetmek türü işleri birilerinin bir bedel karşılığında yapması gerekiyor ve bu işi yapanlara madenci deniyor.

Bitcoin madenciliğini tek başınıza yapmak isterseniz bilgi birikiminin yanı sıra çok iyi bir bilgisayar sistemine de sahip olmanız gerekiyor. Çünkü Bitcoin madenciliği, bilgisayarınıza ait donanımlar ile yapılıyor. İlk olarak işlemci (CPU) ile yapılan Bitcoin madenciliği artık yerini kendinden 50-100 kat daha hızlı çalışabilen ekran kartlarına (GPU) bırakmış durumda. Yani bu demek oluyor ki, bilgisayarınızın ekran kartı ne kadar kuvvetliyse Bitcoin madenciliğindeki performansınız da o kadar iyi olur. Ayrıca sadece madencilik için özel olarak tasarlanmış sistemleri de satın alabilir veya kiralayabilirsiniz.

Eğer bu konuda acemiyseniz; o zaman Bitcoin kazanmak için tek başınıza uğraşmanıza gerek yok. Bitcoin havuzlarına dahil olarak (mining pool), -bir nevi bilgisayarlarınızın güçlerini birleştirerek- daha basit algoritmalar ile uğraşmış olursunuz. Mining pool’ların sayısı oldukça fazladır ve her bir pool’un (havuzun) gelir dağıtım modeli farklıdır. Genel olarak bir bloktan elde edilen toplam gelir, havuza katılanlar arasında bir formüle bağlı olarak dağıtılır. Bu esnada belli bir yüzdeyi de pool operatörü alır.

Bitcoin madenciliği günden güne zorlaştığı için gerekli donanım ihtiyacı da günden güne yükselmektedir. Zira bundan bir sene önce para kazandıran donanımlar, bugün elektrik parasını ödeyemez duruma gelmiştir. Hal böyle olunca madenciler farklı yollara başvurmaya başlamıştır. Bunların en başında Cloud Mining gelmektedir. İnternet üzerinde sizin adınıza ücreti karşılığında işletilen donanımlar bulabilir, belli bir ücret karşılığında dönemsel kontrat yaparak bu donanımların kârına ortak olabilirsiniz. Bu tarz sitelerin en başında Genesis Mining ve Hashflare gelmektedir.

Bitcoin’in Değerini Ne Belirliyor?

Bitcoin’in kendiliğinden, yani doğasından gelen bir değeri olmadığı gibi insanların kabulüyle değer kazandığını söylemek doğru olur. Onun değerini piyasasındaki arz ve talep koşulları belirliyor. Talep artınca fiyatı artıyor, düşünce değeri azalıyor. Dolaşımda sınırlı miktarda Bitcoin bulunuyor. Yeni Bitcoin yaratmanın önceden belirlenmiş bir prosedürü ve limiti olduğu için arza göre talep hızlı artınca, Bitcoin değer kazanıyor.

Bitcoin Nasıl Kullanılıyor?

Öncelikle Bitcoin kullanabilmeniz için bir cüzdan oluşturmanız gerekmektedir. Bu sanal cüzdanınızı cep telefonunuzda, bilgisayarınızda oluşturabileceğiniz gibi internet üzerinde bulunan web servislerinden de yararlanabilirsiniz. Kişi başına cüzdan sınırı bulunmuyor. Dilediğiniz kadar cüzdan oluşturabilirsiniz. Üstelik oluşturacağınız cüzdan için özel bilgilerinizi vermenize de gerek yoktur. Oluşturacağınız bu sanal cüzdan ile para alabilir, para gönderebilir hatta alış veriş bile yapabilirsiniz.

Bitcoin sisteminde yapılan ödemelerin doğrulanması için açık anahtarlı şifreleme (asimetrik şifreleme), noktadan-noktaya ağ bağlantısı ve proof-of-work gibi teknolojiler kullanılıyor. Bitcoinler ödemeyi yapan adresten alıcı adrese şifrelenmiş olarak imzalanarak gönderilir. Her işlemin ağa duyurulumu yapılır ve blok zincirinde yerini alır. Böylece eklenen bitcoinler birden fazla kere kullanılamaz. Bitcoin bu teknolojileri kullanarak, herkesin kullanabileceği hızlı ve son derece güvenilir bir ödeme ağı sağlamaktadır.

Satın aldığınız ya da çıkarttığınız Bitcoinleri internet üzerinden harcayabilir, alış veriş yapabilirsiniz. Bizim ülkemizde henüz olmasa da dünya üzerinde bitcoini kullanan mağazalar ve restoranlar bulunuyor ve bu yerlere Bitcoin Travel ve Bitcoin Navigator üzerinden ulaşılabilirsiniz. Ayrıca bu yıl içerisinde Paypal, Bitcoin’i ödeme sistemi olarak kabul ettiğini duyurdu. Paypal vasıtasıyla alış verişlerinizde Bitcoin’i kullanma imkanınız bulunuyor.

Bitcoin, Yatırım Aracı Olarak Kullanılabilir mi?

Bitcoin, bir yatırım aracı olarak kullanılabilir. Ona değer katan şey arz talep miktarı olduğu için değeri çok sık değişiklik gösteriyor ve bu dalgalanmalar ister istemez insanların ilgisini çekiyor. Üstüne üstlük transferi ve yapılan işlemlerin anlık yapılabilmesi onu diğer yatırım araçlarından bir adım öne çıkarıyor. Tabii bir de spekülatörler bulunuyor. Popülaritesi artıkça değerinin artacağı beklentisi insanları Bitcoin yatırımına yönlendiriyor.

Bitcoin Güvenli midir?

Bitcoin’ın bağlı bulunduğu protokoller bulunmaktadır. Bu protokoller çerçevesince yaptığınız her işlem şifrelenir. Aynı zamanda Bitcoin yapı itibariyle sağlam bir işlem kayıt hafızasına sahiptir. Cüzdanınızın şifresini çaldırmanız ya da bilgisayarınızın hacklenmesi gibi kullanıcı hatası ya da dikkatsizliği sonucu oluşan durumlar dışında sistemin güvenlik sorunu bulunmamaktadır. Bu durum cüzdanınızı ya da kredi kartınızı kaybetmekten ya da çaldırmaktan farksızdır. Bitcoin kriptosu gereği aynı paranın iki kez harcanması mümkün değildir. Paranın size ait olduğunu ve daha öncesinde başka birisine gönderilmediği, işlem öncesinde sistem tarafından teyit edilir. Bu nedenle kontrolsüz bir şekilde, hileli yollarla Bitcoin yaratıp satmak mümkün değildir.

Her isteyen Dijital Para Yaratabilir mi?

Bitcoin mantığı ile başka biri de çıkıp kendi dijital parasını yaratabilir. Madencilik kuralları ve sistem protokolleri farklı olsa bile sistemin mantığı ve işleyişi aynı olacaktır. Hatta piyasada Bitcoin gibi yüzlerce dijital para birimi bulunmaktadır. Litecoin ve Dogecoin en çok kullanılanların sadece ikisidir.

Bitcoin’in Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir?

Herhangi bir ülkenin merkez bankasına bağlı olmadığı için herhangi bir ülkenin ekonomisinden de etkilenmiyor, yani oluşan dalgalanmalar hiçbir kişiye ve devlete bağlı olmuyor.

Bitcoin anonimdir. Bu nedenle hiç kimse ya da hiç bir kurum sizin hesabınızı kapatamaz ya da donduramaz.

Bitcoin’de hesap kurulumu oldukça basittir. Bankada hesap açtırmaya kalktığınızda sayfalarca form doldurursunuz. Bitcoin’de bunların hiç birine gerek yoktur.

Banka hesabınızdan başka bir hesaba transfer yaparken işlem ücreti ödemek zorundasınızdır. Bitcoin ile transfer yaparken araya kimseyi sokmadan direk gönderim yaptığınız için ödemek zorunda değilsiniz.

Bitcoin ile yapacağınız gönderimler dakikalar içerisinde yerine ulaşır. Gece-gündüz, hafta sonu-hafta içi farketmez. Bu bakımdan Bitcoin en hızlı transfer aracıdır.

Bitcoin’in dezavantajı ise yapılan Bitcoin transferlerinde gönderenin ve alıcının kimlik bilgileri gizli tutulabildiği için her türlü illegal, yasa dışı para transferlerine olanak sağlamasıdır.

Bitcoin’i kaybetmesi kolaydır. Kredi kartınızı kaybettiğinizde yada banka hesabınız başka birisi tarafından ele geçirildiğinde, bankanızı arayarak durumu anında kurtarabilirsiniz. Hatta yetmezse polisi bile devreye sokup kaybınızı giderebilirsiniz. Ancak Bitcoin için aynı şeyler geçerli değil. Bitcoin sisteminde; kaybettiğiz bitcoinleri, yada ele geçirilen Bitcoin cüzdanınızı geri almak için kullanabileceğiniz bir mekanizma yok. Bunun önüne geçebilmek için izleyebileceğiniz en iyi yöntem, Bitcoinlerinizi internet bağlantısı olmayan harddisklerde saklamak olacaktır.

Bitcoin piyasasının dalgalı kuru avantaj olduğu kadar aynı zamanda dezavantajdır. Çok hızlı yükselerek sizi milyoner edebileceği gibi çok hızlı düşerek milyonlar kaybetmenize de neden olabilir.

NOT: Bu konu bilgilendirme konusudur. Kesinlikle hiçbir yatırımınızın kar veya zarar getirir diye net bir bilgiyi kimse veremez.Vereceğiniz her karar sizi bağlar ve sorumlu kimse tutulamaz.(Yatırım Tavsiyesi Değildir YTD)

altugkocer
26-05-2017, 09:21
BTC konusunda Atı alan Üsküdar'ı geçti sanırım. Şu an için BTC'ye yatırım yapmak ya da mining e yatırım yapmak ne kadar mantıklı?

Yigit-Y
26-05-2017, 09:26
Bitcoin Nasıl Alınır ?

Türkiye Bitcoin işlemleri BTCTurk platformundan yapılmaktadır.

BTCTurk Bitcoin Borsası - Kolayca Bitcoin Al ve Sat (https://www.btcturk.com/)

Buraya girdiğinizde üye bilgilerini doğru şekilde girip üye oluyorsunuz.

Daha sonra sizden dilekçeniz ve kimliğinizle beraber bir selfie fotoğrafı,kimlik fotokopisi ve ikametgahınızı ispatlayacak bir belgeyi sisteme yüklemeniz gerekmektedir.

Akabinde üyeliğiniz onaylandığında para yatırım işlem limitleriniz açılmasıyla şirketin hesabına adınıza para yatırımı gerçekleştiriyorsunuz.

Bu ilk para yatırma işlemi 24 saat sonra kullanıcı adınıza tanımlanmakta.

Mail ile sürekli bilgilendiriliyorsunuz.

Girişleriniz telefon sms şifresi ile sağlanmakta.

Güvenlik benim açımdan yeterli

Şirketin ismi Eliptik Yazılım ve Ticaret A.Ş. dir.

2 gün önce hesabımı bu şekilde açtım işlem yapıp dün paramı çekme talebimde bulundum az öncede hesabıma para geçti

Bu şirket şuan için işini düzgün yapmakta.

Peki ne kazanmaktalar sizden yapacağınız işlemlerden komisyon alarak kazanç sağlamaktalar.

Bu türkiye şartlarına bakarsak güvene dayalı bir sistem.

Ama ben güvendiğimden değil riske atılacak param olduğundan girdim sisteme.

Art niyetli birisi kolaylık bu paraları alıp gidebilir :)

Bitcoin almayı düşünenler kesinlikle benim param garantide düşünememelilerdir.

Bu yatırdığınız paranın gitme riski hep vardır.

Diğer Bitcoin ile uğraşan arkadaşlarda konuya girerler zaten bilgilerini paylaşırlar.

Benim çözümlemem bu şekilde.

Tekrar diyorum not şeklinde :D

NOT: Bu konu bilgilendirme konusudur. Kesinlikle hiçbir yatırımınızın kar veya zarar getirir diye net bir bilgiyi kimse veremez.Vereceğiniz her karar sizi bağlar ve sorumlu kimse tutulamaz.(Yatırım Tavsiyesi Değildir YTD)

Yigit-Y
26-05-2017, 09:35
BTC konusunda Atı alan Üsküdar'ı geçti sanırım. Şu an için BTC'ye yatırım yapmak ya da mining e yatırım yapmak ne kadar mantıklı?

Bu BTC malesef mantık yok

İnsanlar bu son Hacker saldırısı sonrası fidyeyi BTC olarak istemsi BTC ile tanıştılar.

Popüler oldu son 10 gündür aşırı değerlendi

Mining eskisi gibi kazandırmadığı doğru herkes gideri gelirinden çok diye yapmıyor.

Mining için ciddi cihaz ,elektrik giderleri ve soğutma gerektiğinden sürekli sistemi kontrol edilmesi gerektiğinden insanlar biraz soğumuş o işten

Şuan BTC dolar,euro,altın ve bist hisse senedi gibi alıp satıyorlar daha kolaylarına geliyor.

Ama günlük hareketlilik değer kazanma ve değer kaybı çok yüksek sürekli takip etmek gerekmekte.

Ssamet
26-05-2017, 09:37
Bende 6-7 ay oldu keşfedeli. Bitcoin e değil ama farklı bir coine yatırım yaptım. Miningden para kazanıyorum. Şunu anladım. Farklı coinlere de yatırım yapmak gerekiyormuş. Bitcoin uçtu gitti. Diğerlerinde de Etherium , Litecoin gibilerinde de ciddi artış oldu.

B16
26-05-2017, 09:40
1 BTC $2.500 mı?

Yok ebenin Ali Sami

altugkocer
26-05-2017, 09:43
Bu BTC malesef mantık yok

İnsanlar bu son Hacker saldırısı sonrası fidyeyi BTC olarak istemsi BTC ile tanıştılar.

Popüler oldu son 10 gündür aşırı değerlendi

Mining eskisi gibi kazandırmadığı doğru herkes gideri gelirinden çok diye yapmıyor.

Mining için ciddi cihaz ,elektrik giderleri ve soğutma gerektiğinden sürekli sistemi kontrol edilmesi gerektiğinden insanlar biraz soğumuş o işten

Şuan BTC dolar,euro,altın ve bist hisse senedi gibi alıp satıyorlar daha kolaylarına geliyor.

Ama günlük hareketlilik değer kazanma ve değer kaybı çok yüksek sürekli takip etmek gerekmekte.

Bir arkadaşım dolar alma bitcoin al demişti, konuşma tarihine baktım 4 Mayıs, o zaman 1 BTC 5554 TL imiş, şuan 1 BTC 8898 TL :(

%60 artmış. Kafamı taşlara vuruyorum :D

Yigit-Y
26-05-2017, 09:43
Bende 6-7 ay oldu keşfedeli. Bitcoin e değil ama farklı bir coine yatırım yaptım. Miningden para kazanıyorum. Şunu anladım. Farklı coinlere de yatırım yapmak gerekiyormuş. Bitcoin uçtu gitti. Diğerlerinde de Etherium , Litecoin gibilerinde de ciddi artış oldu.

Dostum sende diğer coinlere nasıl erişim sağlanır.

Madencilik nasıl yapılır ondan bahset bende orda noksanım :D

Yigit-Y
26-05-2017, 09:46
1 BTC $2.500 mı?

Yok ebenin Ali Sami

2600 lere kadar çıktı :D:D

Bir arkadaşım dolar alma bitcoin al demişti, konuşma tarihine baktım 4 Mayıs, o zaman 1 BTC 5554 TL imiş, şuan 1 BTC 8898 TL :(

%60 artmış. Kafamı taşlara vuruyorum :D

aynı durumdayım bende

bitcoin dijitalleşen dünyanın şuan için çözümü bitcoin çok masum değil illegal işlerde de kullanılan bir para birimi

kolay kolay kalkacak bir para birimi olarak durmuyor

benim çekincem buradaki aracı kurum ama şuan onunla alakalı bir sorun yok.

Ama bu iş çok riskli

mining de bir risk yok en kötü cihazları 2.el satarız :D

Ssamet
26-05-2017, 09:53
Dostum sende diğer coinlere nasıl erişim sağlanır.

Madencilik nasıl yapılır ondan bahset bende orda noksanım :D

Abi ben X bir firmaya yatırım yaptım diyelim. Miningden kar elde ediyorum. Bir nevi firmanın cihazlarını kiralıyorum. Firma bana kendisine yatırım yaptığım için kar veriyor. Örneğin 1000€ yatırım yaptığımda yaklaşık 1300€ a çıkıyor param. Yatırım yaptırdığım kişilerden de %12 %20 arası kar payı veriyor. Bi nevi networkundan da para kazanıyorum.

Ayrıca çoğu devlet ilerleyen yıllarda kripto parayı tanıyacak. Örneğin Spknın dijital parayla ilgili çalışması; http://spk.gov.tr/yayingoster.aspx?yid=1130&ct=f&action=downloadfile

Yigit-Y
26-05-2017, 09:53
https://i.hizliresim.com/Npz06Y.png

diğer konuda bu tabloyu paylaşmıştım daire içine aldığım bölümler hacimlerin ne olduğunu göstermekte

şuan ki çıkışlardaki hacimsizlikten ötürü aşırı düşme tehlikesi olduğunuda söylemiştim.

burada da dursun inecelemek isteyenler için

Ssamet
26-05-2017, 09:56
Madenciliği kendisi yapan bi kaç kişi biliyorum. 50-60 bin tllik sistemin aylık getirisi 3 bin tl civarı fakat bin tlsi elektrik masrafı mesela. :)

altugkocer
26-05-2017, 09:57
Madenciliği kendisi yapan bi kaç kişi biliyorum. 50-60 bin tllik sistemin aylık getirisi 3 bin tl civarı fakat bin tlsi elektrik masrafı mesela. :)

Soğuk hava deposu ve kaçak elektrik bu işi çözer :D :D

burak10
26-05-2017, 10:09
Acemi yatırımcı için btcturk ios uygulamasından al sat uygunmdudur? kapanmadan önce demek amacli 50Tl almıştım. 3-5 ay bekledim gidişat kötü oluncada kesintiyle birlikte 36 tl geri aldım :(

Yigit-Y
26-05-2017, 10:10
Acemi yatırımcı için btcturk ios uygulamasından al sat uygunmdudur? kapanmadan önce demek amacli 50Tl almıştım. 3-5 ay bekledim gidişat kötü oluncada kesintiyle birlikte 36 tl geri aldım :(

bende aynı şekilde al sat yapıyorum uygundur :)

Silence45
26-05-2017, 10:14
bende aynı şekilde al sat yapıyorum uygundur :)

BTCTurk üyeliğinde ve alım-satımı konusunda yukarıdaki üyelik aşamaları mı geçerli? Yani direk site üstünden üye olmak basit gözüküyor. Sonrasındaki işlemler nasıl ilerliyor onu merak ettim.

Yigit-Y
26-05-2017, 10:19
Bitcoin Nasıl Alınır ?

Türkiye Bitcoin işlemleri BTCTurk platformundan yapılmaktadır.

BTCTurk Bitcoin Borsası - Kolayca Bitcoin Al ve Sat (https://www.btcturk.com/)

Buraya girdiğinizde üye bilgilerini doğru şekilde girip üye oluyorsunuz.

Daha sonra sizden dilekçeniz ve kimliğinizle beraber bir selfie fotoğrafı,kimlik fotokopisi ve ikametgahınızı ispatlayacak bir belgeyi sisteme yüklemeniz gerekmektedir.

Akabinde üyeliğiniz onaylandığında para yatırım işlem limitleriniz açılmasıyla şirketin hesabına adınıza para yatırımı gerçekleştiriyorsunuz.

Bu ilk para yatırma işlemi 24 saat sonra kullanıcı adınıza tanımlanmakta.

Mail ile sürekli bilgilendiriliyorsunuz.

Girişleriniz telefon sms şifresi ile sağlanmakta.

Güvenlik benim açımdan yeterli

Şirketin ismi Eliptik Yazılım ve Ticaret A.Ş. dir.

2 gün önce hesabımı bu şekilde açtım işlem yapıp dün paramı çekme talebimde bulundum az öncede hesabıma para geçti

Bu şirket şuan için işini düzgün yapmakta.

Peki ne kazanmaktalar sizden yapacağınız işlemlerden komisyon alarak kazanç sağlamaktalar.

Bu türkiye şartlarına bakarsak güvene dayalı bir sistem.

Ama ben güvendiğimden değil riske atılacak param olduğundan girdim sisteme.

Art niyetli birisi kolaylık bu paraları alıp gidebilir :)

Bitcoin almayı düşünenler kesinlikle benim param garantide düşünememelilerdir.

Bu yatırdığınız paranın gitme riski hep vardır.

Diğer Bitcoin ile uğraşan arkadaşlarda konuya girerler zaten bilgilerini paylaşırlar.

Benim çözümlemem bu şekilde.

Tekrar diyorum not şeklinde :D

BTCTurk üyeliğinde ve alım-satımı konusunda yukarıdaki üyelik aşamaları mı geçerli? Yani direk site üstünden üye olmak basit gözüküyor. Sonrasındaki işlemler nasıl ilerliyor onu merak ettim.

basit değil hatta işlemin devamını çok saçma bulanlar oluyor :)

alıntıda detayları yazılı

onursumer
26-05-2017, 10:23
ilk zamanlarda mining çok güzel getiriyordu , amd ekran kartıyla yuruten crosfire vs yapan tonla adam vardı hatta amd ekran kartı satışları patlamıştı :D fakat şuan yatırım yapmak çok mantıksız

Silence45
26-05-2017, 10:30
basit değil hatta işlemin devamını çok saçma bulanlar oluyor :)

alıntıda detayları yazılı

Düşününce bana da garip gelmedi değil. Bu belgeleri buraya yüklemek ileride herhangi bir problem açabilir mi?

GokhanRS
26-05-2017, 10:39
Benüm yurtdışı banka hesaplarım var aslında. Aracı kurumsuz nasıl direk merkezden işlem yaparız bilen var mı?

Yigit-Y
26-05-2017, 10:40
Düşününce bana da garip gelmedi değil. Bu belgeleri buraya yüklemek ileride herhangi bir problem açabilir mi?

Dilekçede riskli bir cümle yok

Ben yeni kimliği çekip gönderdim bilgiler çok az sadece tc kimlik ana baba adı yazıyor

İkametgah içinde adın geçen fatura yeterli

Banka için kesinlikle adına olmalı başkası üzerinden olmuyor

Fatura kesiliyor

Şuan için herşey yasal

Ben bir sıkıntı yaşamadım

Ama yarın yaşarmıyız olan yatırdığımız paraya olur :)

Sert@ç
26-05-2017, 10:44
Ponzi oynu bu xxxcoinler hatta yerli versiyon titan zinciri gibi
Şu zamana kadar iyi idare ettiler ancak birileri büyük taşları çekerse kule devrilir :)

Silence45
26-05-2017, 10:45
Dilekçede riskli bir cümle yok

Ben yeni kimliği çekip gönderdim bilgiler çok az sadece tc kimlik ana baba adı yazıyor

İkametgah içinde adın geçen fatura yeterli

Banka için kesinlikle adına olmalı başkası üzerinden olmuyor

Fatura kesiliyor

Şuan için herşey yasal

Ben bir sıkıntı yaşamadım

Ama yarın yaşarmıyız olan yatırdığımız paraya olur :)

Haklısın abi, bende işlemleri sırayla yapıyorum bakalım. Teşekkür ettim cevaplar için.

cabrioleter
26-05-2017, 13:12
KENDİME YAZILAR - Mahfi Eğilmez yazıları: Bitcoin (http://www.mahfiegilmez.com/2013/11/bitcoin.html)

kesinlikle okunması gereken bir yazı. Mahfi Eğilmez ekonomide bir marka zaten konuyu da çok güzel açıklamış.. hatta konu altındaki yorumlar da okunmalı..

Ronin_
26-05-2017, 13:57
zamanında 1coin 300$ iken titan zinciri demiştim bende.. ama hala diyorum orası ayrı :D

Yigit-Y
26-05-2017, 17:55
KENDİME YAZILAR - Mahfi Eğilmez yazıları: Bitcoin (http://www.mahfiegilmez.com/2013/11/bitcoin.html)

kesinlikle okunması gereken bir yazı. Mahfi Eğilmez ekonomide bir marka zaten konuyu da çok güzel açıklamış.. hatta konu altındaki yorumlar da okunmalı..

Bende uyarılarda bulundum zaten :)

zamanında 1coin 300$ iken titan zinciri demiştim bende.. ama hala diyorum orası ayrı :D

Valla keşke o zaman uyansaydık bu işe :)

Yigit-Y
26-05-2017, 21:46
Çok fena çakıldı bugün

Şuan 8500 tl lerde :)

Dün 11.000 tl ye kadar çıkmıştı

Acayip bir tiyatro :)

arsenikli
26-05-2017, 22:03
Bu aralar bende araştırma içindeyim bakalım

MertSerhanÖ.
26-05-2017, 22:36
arkadaş hiç kafam almıyor şu işleri ya

turbo&quattro
26-05-2017, 22:48
arkadaş hiç kafam almıyor şu işleri ya

Yanliz degilsin :D aslinda Bilal'e anlatir gibi anlatilsa belki anlayabilirim ��

Silence45
26-05-2017, 22:51
Bu bitcoin'nin güzel yanı sanırım borsa gibi çok fazla seçenek yok. Sadece alıyorsun, yükselirse satıyorsun gibi mi ben mi yanlış anladım acaba? Biraz daha detaylı anlatım olursa alım satım ile alakalı aslında :D

Yigit-Y
26-05-2017, 23:04
Bu bitcoin'nin güzel yanı sanırım borsa gibi çok fazla seçenek yok. Sadece alıyorsun, yükselirse satıyorsun gibi mi ben mi yanlış anladım acaba? Biraz daha detaylı anlatım olursa alım satım ile alakalı aslında :D

Aynen öyle

9 dan aldın diyelim 1 lirada olabilir 20 lirada olabilir

Riskli olmasının nedeni sanal bir para sadece internet ortamında geçerli

Bununda aracı kurumu türkiye de btctürk

Btctürk üzerinden bitcoin alınıp satılır

1 şey alıyorsunuz ama aldığınız şey aslında gerçek haytta yok ama sanalda var

İş çok riskli risk edibilecek tutarda yatırım düşünen çılgınlar için birebir :)

Silence45
26-05-2017, 23:07
Aynen öyle

9 dan aldın diyelim 1 lirada olabilir 20 lirada olabilir

Riskli olmasının nedeni sanal bir para sadece internet ortamında geçerli

Bununda aracı kurumu türkiye de btctürk

Btctürk üzerinden bitcoin alınıp satılır

1 şey alıyorsunuz ama aldığınız şey aslında gerçek haytta yok ama sanalda var

İş çok riskli risk edibilecek tutarda yatırım düşünen çılgınlar için birebir :)

hesaba TL olarak gönderiyoruz, onu Bitcoin olarak artık ne kadarlık istersek satın alıyoruz. Düşme/Yükselme durumuna göre geri satıp hesabımıza çekebiliyoruz. Peki atıyorum 100 tl totalda para var içeride. Komisyon tam olarak nedir? Papara üyeliği de almak zorundayız.

Yigit-Y
27-05-2017, 00:00
hesaba TL olarak gönderiyoruz, onu Bitcoin olarak artık ne kadarlık istersek satın alıyoruz. Düşme/Yükselme durumuna göre geri satıp hesabımıza çekebiliyoruz. Peki atıyorum 100 tl totalda para var içeride. Komisyon tam olarak nedir? Papara üyeliği de almak zorundayız.

5000 tl altı papara dan yapılıyor sanırım

Ben 5000 tl attığım için banka kanalıyla yükledim

Bu aralar komisyonsuz işlem yapılıyor

Sadece iade de eft ücreti kesiliyor

Alım satımda dediğin gibi ;)

MertSerhanÖ.
27-05-2017, 09:40
Yanliz degilsin :D aslinda Bilal'e anlatir gibi anlatilsa belki anlayabilirim ��

ahahahahhahaha aynen abi olursa anca öyle olur:)))

VTec_king
27-05-2017, 10:40
parayı basan kim?
değeri kim belirliyor?
güvencesi ne?
hacklendin bittin mesela?
parayı alan veren kim bunları kim yetkilendirdi?
massa herzaman kazanır bence bu bir kumar gibi

Yigit-Y
27-05-2017, 10:47
parayı basan kim? Para basma diye birşey yok.icad eden kişi belirli bir kullanıma sunmuş madenciler arttırıyor miktarı ama rakamlar çok yavaş ilerlemekte

değeri kim belirliyor? Alıcı satıcı talebi

güvencesi ne? Yok

hacklendin bittin mesela? Hack olayı cüzdan işine girersen olma ihtimali var

parayı alan veren kim bunları kim yetkilendirdi? Belli değil.yetki yatırım şirketine kim vermişse tr de hangi kurum bilmiyorum.

massa herzaman kazanır bence bu bir kumar gibi? Aynen kumardan bir farkı yok

Bu çok riskli bir yatırım

Herkes kolayca cesaret edemez

Bitcoin geri dönersek

7.800 tl ye kadar çekildi kar satışları devam ediyor

onursumer
27-05-2017, 10:57
Çok fena çakıldı bugün

Şuan 8500 tl lerde :)

Dün 11.000 tl ye kadar çıkmıştı

Acayip bir tiyatro :)

şifreleme viruslerinin bitcoin yaratıcılarının işi olduğunu duşunuyorum :) takip edilememeside ayrıca yasadışı işlere ciddi kaynak sağlıyor :)

mikelazi
27-05-2017, 11:03
bir dostum 5-6 ay önce 870usd girmişti,şuan 2050usd larda galiba

banada yalvardı gir diye.bende esnaf kafası var güvenemedim :D

TolgaUs
27-05-2017, 11:30
Bir gün gelecek bitcoin konusunda herkes pişman olacak kafasını yerden yere vuracak!

TolgaUs
27-05-2017, 11:32
Keşke girseydim nalet olsun diye.
Yada nerden bulaştım nalet olsun diye. :p

Ben her ay kazandığım paranın yüzde 15 iyle bitcoin alıyorum. Gelecek güzel görünüyor bence :)

TolgaUs
27-05-2017, 11:35
Ve an itibariyle 1 btc 1773 dolar 6210 tl.

Yigit-Y
27-05-2017, 12:00

7600 TL gözüküyor bugün en dip :D

11.000 TL den alan varya intihar etmiştir :D:D

TolgaUs
27-05-2017, 12:17
BTC-E | Bitcoin Exchange, Namecoin Exchange, Litecoin Exchange, BTC Exchange (https://btc-e.com)
Bu işin öncüsü olduğu için oradaki rakamlar dikkate alınıyor :)

deeperblack
27-05-2017, 12:28
7600 TL gözüküyor bugün en dip :D

11.000 TL den alan varya intihar etmiştir :D:D

Yok ben aldım :) 30 tl lik hala yaşıyorum :))))))

Yigit-Y
27-05-2017, 12:40
Yok ben aldım :) 30 tl lik hala yaşıyorum :))))))

hhahahah kaça düştü 30 TL :D

Tayfun.O
27-05-2017, 13:00
Ben diyelim madenci olucam benim işletim sistemim neden iyi olmak zorunda ne yapıyor da pc güçlü olunca para kazanıyorum :D
Oyun mu oynuyor bir şeyler mi yüklüyor ?

EOZDAG
27-05-2017, 13:28
İlla ki daha iyi bilenleri vardır fakat aletin kazı yaptığını düşünürsen ne kadar iyi o kadar hız ve güç yani iyi olduğu zaman daha fazla sunucudan bağlanıp daha hızlı kazı yapıyosunuz misal elinizdeki saatte 1mt kazabilen 3 işçi çalıştırıyorsa iyisi saatte 5mt kazabilen 10 işçi çalıştırıyor gibi düşünün. Yanlış olabilir bilenler düzeltirler.

EOZDAG
27-05-2017, 13:28
Ben diyelim madenci olucam benim işletim sistemim neden iyi olmak zorunda ne yapıyor da pc güçlü olunca para kazanıyorum :D
Oyun mu oynuyor bir şeyler mi yüklüyor ?

edit geri gelsin
48. post

Silence45
27-05-2017, 13:45

Tam şuan alma zamanı galiba

ECD
27-05-2017, 13:52
Bütün sanal para birimleri dünden bu yana ortalama %28-30 düşüşte alım fırsatı olabilir mi acaba :)

Tayfun.O
27-05-2017, 14:58
İlla ki daha iyi bilenleri vardır fakat aletin kazı yaptığını düşünürsen ne kadar iyi o kadar hız ve güç yani iyi olduğu zaman daha fazla sunucudan bağlanıp daha hızlı kazı yapıyosunuz misal elinizdeki saatte 1mt kazabilen 3 işçi çalıştırıyorsa iyisi saatte 5mt kazabilen 10 işçi çalıştırıyor gibi düşünün. Yanlış olabilir bilenler düzeltirler.

iyi de nasıl para kazandırıyor. Bu madenci dediğimiz nedir gerçekte basitçe anlatın :D aslında bilgisayar ne yapıyor reel olarak soruyorum. Sunucu mu olup sisteme destek mi çıkıyor ne yapıyor ?
reklam mı yayınlıyor ? Sonuçta bir şeyler yapması lazım reel olarak.

EOZDAG
27-05-2017, 19:01
iyi de nasıl para kazandırıyor. Bu madenci dediğimiz nedir gerçekte basitçe anlatın :D aslında bilgisayar ne yapıyor reel olarak soruyorum. Sunucu mu olup sisteme destek mi çıkıyor ne yapıyor ?

Ben konuya çok hakim değilim yanlışım olabilir baştan belirteyim fakat bildiğim kadarıyla mining dediğimiz olayı sizin yerinize bilgisayarınıza kiraladığınız sunuclarda çalıştırdığınız programlar yapıyor. Bildiğin normal hayattaki gömücüler gibi gömü arıyor yazılım senin için buradaki gömüde bit coin, bit coini sadece satın alarak değil böyle mining'lede bulabilirsin.

İyi bilgisayar neden lazım; yıllığı 1usd'den atıyorum 20 sunucu kiralıyorsun, bu sunucularda yazılımını çalıştırıp 24 saat kesintisiz çalıştırıyorsun e bu noktada da günlerce kesintisiz ayılıp bayılmadan yorulmadan donmadan yanmadan çökmeden aynı anda 100 sunucuya hizmet edebilecek ve programını çalıştırabilmesi lazım ki sen günlük hayatına devam edip işine okuluna giderken btc hesabın dolsun.

maliyet nedir güzel bir bilgisayar, elektrik, yıllık sunucu kiraları ve bu bilgisayarın senin günlük hayatta kullandığın bilgisayarından çok daha çabuk eskiyecek ve hurdaya ayrılacak olması.

ama tabi insanların mantıksız, yatırım lazım, ekmek çıkmaz demesinin sebebi artık eskisi gibi kazmayı vurduğun heryerden altın çıkmıyor ve bu çalışmalar için büyük yatırımlar yapılıyor misal sen mini loader'la toprağı kazıyorsun hemen yanında adam devasa excavator'lerle çalışıyor haliyle sen 1 tane btc bulana kadar adam hepsini toplayıp gidiyor sen yaptığın yatırımla kalıyorsun ama şuda var 1 üst satıra yazdığım yatırım kalemlerini senelik düşünürsek muhtemelen yılda 1 btc bulsan bile kendini dönürmüş sayılırsın.

scorpion
28-05-2017, 12:49

benim bildiğim mantık şu, normalde parayı kim basar merkez bankası. paranın karşılığıda eski zamanlarda altınmış. yani banknot'un karşılığı altınmış bir zamanlar. Sebebide işte banknot dediğin bir kağıt parçası sonuçta değerli olması için bir karşılığı olması lazım. Sürekli para basarsan, paranın değeri kalır mı kalmaz.

bitcoin'de de işte paranın karşılığı işlem gücü. yani altın yerine işlem gücü gelmiş. bir tür şifre var şifreyi her çözdüğünde bitcoin üretiyorsun. fakat parayı üreten bir merkez bankası yok. işlem gücü olan herkes parayı üretebiliyor ama bunu tasarlayan elemanlar bunun için bir sistem geliştirmişler ve toplam üretilebilecek bitcoin sayısıma liöit koymuşlar. üretilem bitcoin arttıkçada üretmek için gerekli işlemgücü artırılıyor (şifre zorlaştırılıyor gibi düşünelim). yani bitcoin üretilmesinin zorlaşması piyasa şartlarını taklit etmesi sebebiyle özellikle yapılan bi şey.

ben kendi bildiklerimi ve yorumlarımı yazdım tabi, hata eksikleri diğer arkadaşlar açıklarlar.

Ronin_
28-05-2017, 14:56
Abi öyle de işte, titandan dilim yanmıştı benim.. gerçi diğer ben çok komik para kaptırdım ama o yüzden bir daha cesaret edemedim

Tayfun.O
28-05-2017, 15:37
benim bildiğim mantık şu, normalde parayı kim basar merkez bankası. paranın karşılığıda eski zamanlarda altınmış. yani banknot'un karşılığı altınmış bir zamanlar. Sebebide işte banknot dediğin bir kağıt parçası sonuçta değerli olması için bir karşılığı olması lazım. Sürekli para basarsan, paranın değeri kalır mı kalmaz.

bitcoin'de de işte paranın karşılığı işlem gücü. yani altın yerine işlem gücü gelmiş. bir tür şifre var şifreyi her çözdüğünde bitcoin üretiyorsun. fakat parayı üreten bir merkez bankası yok. işlem gücü olan herkes parayı üretebiliyor ama bunu tasarlayan elemanlar bunun için bir sistem geliştirmişler ve toplam üretilebilecek bitcoin sayısıma liöit koymuşlar. üretilem bitcoin arttıkçada üretmek için gerekli işlemgücü artırılıyor (şifre zorlaştırılıyor gibi düşünelim). yani bitcoin üretilmesinin zorlaşması piyasa şartlarını taklit etmesi sebebiyle özellikle yapılan bi şey.

ben kendi bildiklerimi ve yorumlarımı yazdım tabi, hata eksikleri diğer arkadaşlar açıklarlar.

Sanal bir şeyin sanal karşılığı ile reel bir şey alabiliyoruz valla iyimiş :D

TolgaUs
28-05-2017, 15:45
Olayın titanla hiç bir alakası yok arkadaşlar.
Olay yukardaki arkadaşında dediği gibi.
Kasma zorlaştıkça fiyatta artıyor.
Makinası olan herkes para üretebiliyor.
gideri elektrik faturası ve bilgisayar parça yorgunluğu.
Şimdi fiyata baktım 2210 dolar olmuş. Dün 1773 dolardı.
dün 1 btc almış olsaydım bugun ortalama 1600 tl para kazanacaktı :)

21dc963
28-05-2017, 22:02
Bir nevi sirkete pc kiraya mi veriyoruz?
Maden mi arayacak sistem cok sacma sistem nasil isliyor muamma?
Sonuc olarak para kazanacaksin ya vergi !!! Vergisini vermedign paran olamaz ki ? ( sonra sebepsiz zenginlik diye birsey var )

TaxiDriver
28-05-2017, 22:15
digitalparanin basindaki baronlar ulkelere siber saldiri hizmeti veriyor.
anlami; gelecek var.
ben ether isine girecem

Yigit-Y
28-05-2017, 22:23
Bayanlar baylar

Bu bitcoin ve diğer altcoinler hepsi riskli yatırımlardır

Tekrar yazıyorum paranız uçabilir

Ben riski severim diyenler için bilgi amaçlı bir konu bu konu

Hayal alıp hayal satıyorsunuz

Hiçbirşeyin garantisi yok

Üretim içinde aynı şeyler geçerli

4 gündür çok agrasif hareketler var bitcoinde

Grafikleri dirençleri kestirmek mümkün değil

Ama şu bir gerçek dijitalleşen bir dünyada bu sistem mecburi

Kara para aklamak isteyen çeteler işadamları bu sistemi mecbur kullanması gerekli

Uluslar arası yasaklanmadan bu bitcoin furyası devam eder

TolgaUs
30-05-2017, 09:30
Günlerdir yazıcam yazıcam unutuyorum. Şöyle ki
May 24 2016 199,312,067,531 2.60% 1,426,731,353 GH/s
Geçen sene 1.426 hashrate miş
Şuan güncel olarak Hashrate: 4,828,528,773 GH/s

Biz standart insanlara tanıtılan en güçlü makine s9 dur

AntMiner S9 ~13.0TH/s @ .098W/GH 16nm ASIC Bitcoin Miner:Amazon:Elettronica (https://www.amazon.it/gp/aw/d/B01HFXQ7AG/ref=mp_s_a_1_1/257-7345295-6294545?__mk_it_IT=ÅMÅZÕÑ&qid=1496128324&sr=8-1&pi=AC_SX236_SY340_FMwebp_QL65&keywords=antminer+s9&dpPl=1&dpID=41sUPuQa3jL&ref=plSrch#nav-search-keywords)

13 th veren makine 2bin euro
13 th = 13000 gh
Hashrate olarak aradaki fark 3.401.797.420
Bunuda gh cinsinden olduğu için 13bin e bölersek

Tam olarak 261.676 tane yeni makina açılmış tam 1 senede.
Bunuda 2bin euro ile çarparsak 525 bin euro luk yatırım anlamına geliyor. Yani 2.1milyon tl.
Şimdi bu btc 100 200 dolara düştü bunca makina bunca yatırım çöpe mi gidecek ?
Ben şahsen pek sanmıyorum. 261 bin makinadan söz ediyoruz.

TolgaUs
30-05-2017, 09:32
Ben yukardaki mesajı yazarken hashrate 4,865,774,838 olmuş. Yani 4 makina daha açılmış :p 8bin euroluk yatırım daha geldi

Ssamet
30-05-2017, 18:21
Bitcoin hariç diğer coinleri nasıl al-sat yaparız. Açıklayabilecek olan var mı?

dachosen
30-05-2017, 19:51
Günlerdir yazıcam yazıcam unutuyorum. Şöyle ki
May 24 2016 199,312,067,531 2.60% 1,426,731,353 GH/s
Geçen sene 1.426 hashrate miş
Şuan güncel olarak Hashrate: 4,828,528,773 GH/s

Biz standart insanlara tanıtılan en güçlü makine s9 dur

AntMiner S9 ~13.0TH/s @ .098W/GH 16nm ASIC Bitcoin Miner:Amazon:Elettronica (https://www.amazon.it/gp/aw/d/B01HFXQ7AG/ref=mp_s_a_1_1/257-7345295-6294545?__mk_it_IT=ÅMÅZÕÑ&qid=1496128324&sr=8-1&pi=AC_SX236_SY340_FMwebp_QL65&keywords=antminer+s9&dpPl=1&dpID=41sUPuQa3jL&ref=plSrch#nav-search-keywords)

13 th veren makine 2bin euro
13 th = 13000 gh
Hashrate olarak aradaki fark 3.401.797.420
Bunuda gh cinsinden olduğu için 13bin e bölersek

Tam olarak 261.676 tane yeni makina açılmış tam 1 senede.
Bunuda 2bin euro ile çarparsak 525 bin euro luk yatırım anlamına geliyor. Yani 2.1milyon tl.
Şimdi bu btc 100 200 dolara düştü bunca makina bunca yatırım çöpe mi gidecek ?
Ben şahsen pek sanmıyorum. 261 bin makinadan söz ediyoruz.

Hesap yanlış olmuş birazcık dostum :)

.::EmrE::.
30-05-2017, 19:57
Herkes kolay para kazanma peşinde :)

twstr
30-05-2017, 20:47
son zamanlarda adı pek geçmesede geleceğin bitcoin i yerine geçecek olan bence ethereum olacak. Bi araştırın önü cok açık.
birde ripple var birçok bankayla anlasmaya vardılar. bu bır coın sayılmazda aslında. Şuan için hepsinden güvenilir olanı ripple şuanda.
gelecek vaadeden ise ethereum.

20 yıl sonra buralar hep tarlaydı ben begenmedım dıyen dedelerımız gibi olmayalım. :D

Yigit-Y
30-05-2017, 22:15
son zamanlarda adı pek geçmesede geleceğin bitcoin i yerine geçecek olan bence ethereum olacak. Bi araştırın önü cok açık.
birde ripple var birçok bankayla anlasmaya vardılar. bu bır coın sayılmazda aslında. Şuan için hepsinden güvenilir olanı ripple şuanda.

20 yıl sonra buralar hep tarlaydı ben begenmedım dıyen dedelerımız gibi olmayalım. :D

Bitcoin de olanlar altcoinlerde neden olmasın

Ama tr pazarında bitcoin daha aktif

Diğer ürünlere erişim çeltefilli

Bu durumu düzeltirlerse talep artar tr de

TolgaUs
30-05-2017, 22:18
Bitcoin hariç diğer coinleri nasıl al-sat yaparız. Açıklayabilecek olan var mı?

BitcoinWisdom - Live Bitcoin/Litecoin charts (https://bitcoinwisdom.com/) siteden altcoinlerin bulunduğu kurumlara tıklayıp al sat yapabilirsiniz.
Belli başlı güvenilir kurumlar bu sitede listeli zaten.
Diğer sitelere yatırmanız halinde olası bir hack operasyonuna kurban gidebilirsiniz.

Hesap yanlış olmuş birazcık dostum :)

Evet ya iş yerinde mola zamanında yazmıştım bu bilgilendirmeyi. Haliyle yorgunluktan kafa kalmıyor kusura bakmayın :D
261.000 Makina x 2.000 Euro dan 525 milyon euro ediyor. Buda 2.1milyar TL ye eşit. Sonuç olarak çok büyük bi rakam ^^

Tüm coinler BitCoin kuruna bağlıdır. BitCoin in olası çökmesi tüm coinleri bitirir. hatta direk piyasayı bitirir.

TolgaUs
30-05-2017, 22:21
Bitcoin de olanlar altcoinlerde neden olmasın

Ama tr pazarında bitcoin daha aktif

Diğer ürünlere erişim çeltefilli

Bu durumu düzeltirlerse talep artar tr de

Çetrefil yok aslında yav.
btcturk e TL yatırdık.
BTC satın aldık.
Poloniex * Bter e girdik üye olduk BTC cüzdanı oluşturduk.
Cüzdan kodumuzu btcturk e girdik.
Bitti gitti :) Sadece 3 adım yani :)

Yigit-Y
31-05-2017, 07:38
Çetrefil yok aslında yav.
btcturk e TL yatırdık.
BTC satın aldık.
Poloniex * Bter e girdik üye olduk BTC cüzdanı oluşturduk.
Cüzdan kodumuzu btcturk e girdik.
Bitti gitti :) Sadece 3 adım yani :)

Btctürk gibi direkt ulaşım sağlansa

Bizim yatırımcı ben de dahil bu 3 adımla uğraşmayı sevmiyi :)

TaxiDriver
31-05-2017, 09:10
Btctürk gibi direkt ulaşım sağlansa

Bizim yatırımcı ben de dahil bu 3 adımla uğraşmayı sevmiyi :)

Uğraşmayana ekmek yok Web'de :(

DOHC
31-05-2017, 09:22
Değeri 100 bin dolara yukselebilir! | Bitcoin Haberleri (http://bigpara.hurriyet.com.tr/haberler/bitcoin-haberleri/degeri-100-bin-dolara-yukselebilir_ID1438775/)

Spekülasyonlara devam :)......

Sadık Özyer
31-05-2017, 10:06
Ya maaşla zengin olunmazda memleketin bir akıllısı benim diye düşülürekte zengin olunmaz.

Gko
01-06-2017, 10:38
az biraz bakındım da, mining için makineler var, onlar ile ayda ~130dolar kazananlar var youtube'ta falan açıklamalı şekilde videolar mevcut

Yigit-Y
06-06-2017, 09:26
Yine 10.000 tl seviyelerine geldi mübarek :)

Emre-Dylan
06-06-2017, 18:59
Yine 10.000 tl seviyelerine geldi mübarek :)

Abi gtx 1050ti gpuyla rx560in arasında çok kazanç farkı olur mu? Yeni gtx1050ti aldım bu işe girsem mı diye düşünüyorum günlüğe 3 dolar verse kafi elektriği hallederiz arkadaş yurtta kalıyor sürekli açık kalacak sistem. ☺ï¸

Yigit-Y
06-06-2017, 19:59
Abi gtx 1050ti gpuyla rx560in arasında çok kazanç farkı olur mu? Yeni gtx1050ti aldım bu işe girsem mı diye düşünüyorum günlüğe 3 dolar verse kafi elektriği hallederiz arkadaş yurtta kalıyor sürekli açık kalacak sistem. ☺️

Madencilikten pek anlamıyorum

Youtube videolar var

Konuda bazı arkadaşlar yapmış görünce yazarlar

Emre-Dylan
06-06-2017, 20:04
Madencilikten pek anlamıyorum

Youtube videolar var

Konuda bazı arkadaşlar yapmış görünce yazarlar

Abi eyvallah tek öğrenebildiğim illegal bir kazançmış. Gpunu tam olarak ne uğruna kullandıkları belli değilmiş amd tabanlı gpular daha çok kazandırıyormuş öğrendiğim tek bilgi bu...

Yigit-Y
06-06-2017, 21:55
Abi eyvallah tek öğrenebildiğim illegal bir kazançmış. Gpunu tam olarak ne uğruna kullandıkları belli değilmiş amd tabanlı gpular daha çok kazandırıyormuş öğrendiğim tek bilgi bu...

Amd daha uygun o yüzden

Crossfire yapılıyor 4 hatta daha fazla ekran kartı takılıyor

Kesintisiz güç kaynağı ve sağlam power gerek 80+ 1200 w filan

İllegal kullanımı insanları bağlar

Sen para birimi üretip satıyorsun

Chatin
06-06-2017, 22:27
Madencilikten çok bir şey kalmadı. Boşa yatırım olur artık. Anladığım kadarıyla bitcoin'in kendisini almak daha mantıklı artık. Zamanında 5 dolara almadık. Tabii o zamanlar yatırımdan da pek anlamıyorduk. Ben biraz baktım da sanırım bitcoin den öte birkaç para birimi biraz daha önü açık gibi. Bitcoin ebesinin nikahı oldu. Sanırım bir düzeltme yaptıktan sonra yine dikine bir uçuşa geçecek gibi.

Sanırım uluslararası en iyi site şu: Poloniex - Bitcoin/Cryptocurrency Exchange (https://poloniex.com)

Bizim türk siteleri de var ama güvenlik önemli bence henüz o güveni hissedemiyorum. Bir de bitcoin yerine etherium ve hatta şimdi hatırlamıyorum ama sanırım bir para birimi daha yukarıda dediğim gibi bu aralar gelecek vaadediyor gibi.

TolgaUs
06-06-2017, 22:27
Ekran kartımla ne yapabilir abi ? Uyuşturucumu kazıcak. Cpu ve Hdd mi kullanmıyor bişey yapmıyor. Bu arada crossfire yapılmıyor mining de. Crossfire 2 ekran kartını 1 ekran kartı yapar gücünü birleştirir. Bizede ekran kartı lazım olduğu için birleştirmemek gerek ^^

Emre-Dylan
06-06-2017, 22:30
Ekran kartımla ne yapabilir abi ? Uyuşturucumu kazıcak. Cpu ve Hdd mi kullanmıyor bişey yapmıyor. Bu arada crossfire yapılmıyor mining de. Crossfire 2 ekran kartını 1 ekran kartı yapar gücünü birleştirir. Bizede ekran kartı lazım olduğu için birleştirmemek gerek ^^

Peki ne yapılıyor açıklar mısın? Neden adam durduk yere millete para versin ki?

Chatin
06-06-2017, 22:36
GPU matrix işlemlerde çok hızlıdır. CPU dan çok daha hızlı işlem yapabilir. Bunun için paralel hesaplama yapmak lazım. Neyse...

Çok yüksek miktarlarda yatırım yapmak gerekiyor benim anladığım kadarıyla. Ama bu yatırım ölü yatırım olabilir. Harici alacağınız firmlerin bile elektrik parası zarar getirebilir size. Yine de siz bilirsiniz ama ben çok bilmemekle beraber yanlış algılamadıysam araştırdıklarımdan dig etmek çok mantıklı değil.

facia
06-06-2017, 22:39
Madencilik ben yapıyorum Bitcoin değil ama şu sıralar etc,zcash,xmr veya eth üretiyoruz zorluk derecesine göre 2 güne 1 değişiyor ürettiğimiz sistem kabaca 1 anakar 2 psu 1 cpu ram ssd x7 rx480 ekran kartından oluşuyor... ETC yi baz alırsak günde 4 tane üretiyorum (2 sistem var) tanesi 17$ civarında... hesabını siz yapın mantıklımı değil mi :)

TolgaUs
06-06-2017, 22:40
Peki ne yapılıyor açıklar mısın? Neden adam durduk yere millete para versin ki?

Kripto Madencilik nedir? Dijital Devrim ve Yapay Zeka (https://mobile.donanimhaber.com/kripto-madencilik-nedir-dijital-devrim-ve-yapay-zeka--85276227)

Sizi şöyle alalım. Bu işin mantığı sadece hayal üzerinden borsa kurmaktır. Olmayan birşeyi borsada pazarlayarak para kazanıyorsunuz. Tamam doğru cümle bu değil ama anladınız siz beni :)

Chatin
06-06-2017, 22:46
Madencilik ben yapıyorum Bitcoin değil ama şu sıralar etc,zcash,xmr veya eth üretiyoruz zorluk derecesine göre 2 güne 1 değişiyor ürettiğimiz sistem kabaca 1 anakar 2 psu 1 cpu ram ssd x7 rx480 ekran kartından oluşuyor... ETC yi baz alırsak günde 4 tane üretiyorum (2 sistem var) tanesi 17$ civarında... hesabını siz yapın mantıklımı değil mi :)

Ben bitcoin için demiştim. Diğer paralar da dig edilebiliyorsa mantıklı tabii. Yani daha yeni para birimleri var. Durum böyle olunca şu an 17 dolar olan şey ilerde daha da artar. Ki bu durumda daha da mantıklı olur tabii. Allah bereket versin bu arada size de tüm uğraşanlara da.

Silence45
06-06-2017, 23:25

Tanesi 17$'dan iyi para geliyor yalnız günlük :) tek sistem 34$*3,50 desek iyi para :D

Silence45
07-06-2017, 12:13
Madenciliğe başlamak istiyorum, biraz araştırdım gerekli ekipmanlar için 3 aşağı 5 yukarı bilgi sahibi oldum ancak biraz daha detaylı bilgi sahibi olmak için forumdan yapan var mı acaba? Biraz kafa ütülemek istiyorum da. facia üstat elinden geldiğince yardımcı oluyor sağolsun ayrıca çok teşekkür ederim ona da :) En mantıklı yatırımı yapmak istiyorum kısacası.

Gko
07-06-2017, 12:53

sistemi ne kadara kurdunuz, sanırım herhangi bir pcde yapamayız bunu ? bitcoint madenciliğinden ne farkı var biraz açabilir misiniz ?

yiiter
07-06-2017, 13:35
CPU madenciliği için önereceğiniz pool var mıdır ?

TolgaUs
07-06-2017, 14:41
CPU madenciliği için önereceğiniz pool var mıdır ?

cpu madenciliği ile sadece elektrik faturası ödersiniz ve yoktan yere kulaklarınız sağır olur. Ardından yanık kokusu gelir cpu dan ^^

TaxiDriver
07-06-2017, 15:02
Bende mining işine girdim. Ama pek tavsiye etmem Ortalıkta parça yok :)

yiiter
07-06-2017, 15:05
cpu madenciliği ile sadece elektrik faturası ödersiniz ve yoktan yere kulaklarınız sağır olur. Ardından yanık kokusu gelir cpu dan ^^

Bitcoin değilde diğer coinlere girmeyi düşünüyorum, ben bilgisayarın yanından bile geçmeyeceğim zaten :) ses çıkarması muhüm değil zaten normal cpu da değil Xeon e55xx serisi dual cpu var :)

altugkocer
07-06-2017, 15:13
Araştırdığım kadarıyla mining olayında kazanmak için en az 3-4bin dolarlık 4 ya da 5 adet ekran kartlı bir gpu sistem kurmak gerekiyor. Kurulacak yerin sıcaklığı, nemi de önemli. Yani ben ethereum için araştırmıştım biraz. Yabancı sitelerdeki kaynaklarda kuracağınız sistemin üretim hızını ve bu hıza göre elektrik masrafını vs. çıkarak saatlik ne kadar kar bıraktığını görmek mevcut. Riskli bir iş, param olsa belki denerim. En kötü topladığın sistemi %10-15 zararla satarsın diye düşünüyorum.

YsfTzcn
07-06-2017, 15:21
DigiByte ın 9 Haziranda CityBank ın sponsorluğunda bir etkinlikte demosu olacak sonrasında olumlu geri dönüş olursa yükseliş bekleniyor. YTD

Yigit-Y
07-06-2017, 18:25
https://www.youtube.com/watch?v=GmOzih6I1zs&feature=share

What is Bitcoin Mining? - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=GmOzih6I1zs&feature=share)

Basit anlatımı bir video

Orcun_Simsek
07-06-2017, 21:26
Ahh ahh btc 700-800 dolar dolaylarındayken yükseleceğinden o kadar emindim ki. Etrafımdaki bir çok insana da bunun tavsiyesini verdim. Fakat parayı yatırıp uzunca bir süre unutmak gerektiği için kendim girmemiştim. Nereden bilebilirdim bu kadar kısa zamanda böylesine yükseleceğini. Sanıyorum benim söylediğim zamanda 1 btc = 2700 Tl civarıydı. Şimdi olmuş 10K :)

Arkadaşlar dijital para olayı bu saatten sonra durdurulamaz. Yükselir , düşer , tekrar yükselir , dibe çakılır. Ama sonuç itibariyle uzun vadede herkese kazandırır. Mesele uygun zamanda alıp uygun zamanda satabilmek.

Ayrıca sadece bitcoin olarak düşünülmemeli. Dijital dünya geliştikçe dijital para birimleri de çeşitlenecek ve değerlenecek. Bir çok arkadaşın da söylediği gibi ethereum şu an güzel bir seçenek gibi duruyor. Ayrıca bildiğim kadarıyla sistem olarak bitcoinden de biraz farklıdır.

Ek olarak geçenlerde gündemde bazı ülkelerin bu btc'yi tanıması gibi bir konu dönmüştü. Eğer büyük ülkeler resmi olarak bu para birimini tanır ise o zaman yatırımlar çok daha değerlenecek diye düşünüyorum.

Madencilik konusunda ise artık cpu ve ekran kartı ile madencilik olayı bitti gibi bir şey. Bu iş için özel makineler satılıyor. Konuda da bir arkadaş söylemiş. S9 sanırım bunların en son çıkanıydı. Eğer yurt dışından vergi ödemeden getirtilebilirse kısa zamanda kara geçilir. Normal yollar ile getirteyim yada Türkiyeden birinden alıyım derseniz şeyi şeyini ödemiyor :) Adam 1200 $'a satılan makineye burada 4K $ istiyor. İmkanı olan varsa yurt dışından 10 adet s9 getirsin kursun sistemini yapsın bu işi. Elektrik ücretini çıktıktan sonra aylık 1-2K gibi bir para bırakıyordu sanırım en son hesapladığımda. 1K bıraksa 10 makinede aylık 10K para eder. Elektrik sistemi için de biraz harcayıp güneş enerjisinden faydalanılır ise o zaman yatırım daha kısa sürede kendini amorti edecek ve kara geçmeye başlayacaktır.

Orcun_Simsek
07-06-2017, 21:45
Mining Bitcoins in Iceland | Focus on Europe - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=SJgWqbZBn6I&t=111s)

Life Inside a Secret Chinese Bitcoin Mine - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=K8kua5B5K3I)

DANS UNE MINE SECRETE DE BITCOIN EN ISLANDE - Sous-titree - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=MwWIXzTOoZY)

Yurtdışında insanlar bu mining olayını çok profesyonel ve büyük yapıyor. Ben çok zengin bir adam olsam kurarım bir fabrika , alırım binlerce cihaz. Birde elektrik tasarrufu için gerekli harcamanın %60-%70'ini karşılayabilecek bir güneş enerjisi , rüzgar enerjisi sistemi kurdun mu mis :) Sistem 6-8 ay içerisinde kendini amorti ettikten sonra paracıklar paracıklar :D :D

gfb01
07-06-2017, 21:52
Mediamarkta çalişiyorum bu ay çok fazla rx570 ekran kartı siparişi veren müşteriler oldu bugunkü gelen 100 adet istedi
Millet 30 40 adet alıyor ekran kartı bulamıyoruz tedarikçilerde iyice sarmişlar bitcoine

Thracian
07-06-2017, 22:14
Bende mining işini sevdim. Araştırıyorum bir bilgi grubu kurmamız lazım. S9 lar mantıklı gelmeye başladı.

Mesela ekran kartlı sistemde Öncelikle anladığım kadarıyla harddiskin ssd-mekanik harddisk fark etmiyor, 4gb üstü ramda fark etmiyor. chip az fark ediyor. Ama ben S9 gibi kurulu düzeni takip ediyorum.

Orcun_Simsek
07-06-2017, 22:16
Bende mining işini sevdim. Araştırıyorum bir bilgi grubu kurmamız lazım. S9 lar mantıklı gelmeye başladı.

Mesela ekran kartlı sistemde Öncelikle anladığım kadarıyla harddiskin ssd-mekanik harddisk fark etmiyor, 4gb üstü ramda fark etmiyor. chip az fark ediyor. Ama ben S9 gibi kurulu düzeni takip ediyorum.

Bu konuda bilgi alışverişinde bulunacak bir grup olur ise dahil olmak isterim bende. Bir süre önce uzun araştırmalar yapmıştım. Maddi yetersizlik ve yurtdışı kanalı olmadığı için giremedim. Bir S9'un ne kadar elektrik tükettiğini dahi hesaplamıştım. Onu da bulabilirsem buraya atarım.

Thracian
07-06-2017, 22:25

Yazmayı unutum. İnternet ihtiyacı nasıl oluyor. herşey iyi güzelde türkiyedeki internet paketleri yeterli mi ?

onursumer
07-06-2017, 22:33
cok genis bant bi internete gerek yok

Orcun_Simsek
07-06-2017, 22:38
Yazmayı unutum. İnternet ihtiyacı nasıl oluyor. herşey iyi güzelde türkiyedeki internet paketleri yeterli mi ?

Birçok kullanıcı standart ev interneti ile yapıyor bu işi. Yeterli oluyor. internet ihtiyacı konusunda çok fazla bilgiye ulaşamadım ama standartlar yetmez ise fiyatı biraz arttırarak daha yüksek hızda internet hizmeti satın alınabiliyor. Zaten prof bir sistem yapılacak ise ( 10 makine - 50 makine - 100 makine gibi ) internet sağlayıcılarının 1000 Mbps gibi paketleri var. Mesela ttnette bu paket aylık 1115 TL.

Yada mesala bu sistem gpu ile yapılır ise hazırlanan sunucular bir datacenter'da barındırılabilir. Eğer datacenter ile anlaşmaya varılabilir ise elektrik ücreti , internet ücreti , soğutma olayı düşünüldüğünde belki daha avantajlı alabilir düşüncesindeyim. Bir arkadaşın videosunu izlemiştim. 8 adet S9 ile yapıyordu evde ve standart ev interneti ile

Ronin_
07-06-2017, 22:55
Bahsi geçen s9 hakkında bilgi verebilir misiniz? Nasıl bir sistemdir?

Ayrıca min ve max değerde ki pc için asgari ihtiyaçlar nelerdir?

Gko
07-06-2017, 23:06
peki bu s9'un olayı ne ? Yani aslında bir kasa gibi mi düşünmeliyiz, yani onu aldıktan bir ekrana bağlayıp ayarları vs herşeyi yaptıktan sonra ekrandan çıkarıp devam mı edicez ?

TolgaUs
07-06-2017, 23:49
Antminer S9 işi okadar basit değil abiler.
Tak fişi aksın paralar gibi bir teknoloji değil.
Çok çok farklı ve ileri bir teknoloji. En ufak arızasında tekrar aldığınız ülkeye göndermek zorundasınız makinayı. Sonuçta bunlar her daim %100 bir güçle çalışıyor. Her an bozulma riskleri mevcut. Bazen abd de doğmadığım için lanet okuyorum. Para kazanmaya oldukça elverişli bir ülke. Her konuda ileri adamlar.

Chatin
08-06-2017, 01:29
eth 1000 $ ı etc ise 200 $ ı aşınca yine kaçırdık diyeceğiz bu gidişle. xrp nin biraz zamanı var gibi ama eth ve etc ye önem vermek daha mantıklı gibi geliyor bana.

Hatta 10 sene sonra bu satıları okuyabiliyor olursak vay be zamanında ne komik paralardan bahsetmişiz deme ihtimalimiz bayağı yüksek.

opamp
08-06-2017, 06:09
Antminer S9 işi okadar basit değil abiler.
Tak fişi aksın paralar gibi bir teknoloji değil.
Çok çok farklı ve ileri bir teknoloji. En ufak arızasında tekrar aldığınız ülkeye göndermek zorundasınız makinayı. Sonuçta bunlar her daim %100 bir güçle çalışıyor. Her an bozulma riskleri mevcut. Bazen abd de doğmadığım için lanet okuyorum. Para kazanmaya oldukça elverişli bir ülke. Her konuda ileri adamlar.

Bu arıza yapma olayını bende okudum dün başka bir sitede.. öyle bir durumda ciddi zararlar edilebiliyormuş para kazanayım derken. Peki GPU sistemde böyle bir risk yokmudur ?

mrh77
08-06-2017, 06:43
ben bu konuya iyice sardım ilk etaptaq 100 bin gibi bir rakam yatırsak ne kadar zamanda kendini amorti eder. bireysel mi yoksa havuz olayı mı daha mantıklı? 100 - 200 bin tl yatıırmla bugun ısletme acılmasından zıyade bana mantıklı gıbı gelıyor?

Thracian
08-06-2017, 07:23
Bahsi geçen s9 hakkında bilgi verebilir misiniz? Nasıl bir sistemdir?

Ayrıca min ve max değerde ki pc için asgari ihtiyaçlar nelerdir?

peki bu s9'un olayı ne ? Yani aslında bir kasa gibi mi düşünmeliyiz, yani onu aldıktan bir ekrana bağlayıp ayarları vs herşeyi yaptıktan sonra ekrandan çıkarıp devam mı edicez ?

Antmine S9 hakkında 2 bilgi vereyim.
Şuan satışı yok. Agustosta teslimler başlıyor.
Altmine olmuyor sadece btc

O yüzden şuan başlayacak olanlar. GPU bazlı sistemler düşünmeli. İyi tarafı ciddi derecede tedarik ve yedek parça kolaylığı ve zamanla iyileştirme ve genişleme yapabilme olayı.

Diğer bir konu yatırım kimseye bu işe 50.000tl yatırılır diyemem. Bence önce evdeki pc ile NASIL YAPILIRI öğrenmeniz gerekiyor. Çünkü işin içinde ciddi kodlama yapmak gerekiyor. Bazı sorunları hataları şimdiden ufakken çözmek tecrübe etmek lazım

Diğer bir konu karlılık. Şunu anladım hangi cihazla, ne kazarsan kaz para kazanıyorsun. Ama giderlerini iyi hesaplamalıdın.
Öncelikle amortisman şuan 2.000 tl verdiğin cihaz bir süre sonra performanslı olmamaya başlıyor. Mesela 2.000 verdin ve dedin ki ben bu yatırımı 8 ay içinde geri almayı planlıyorum. Her ay 250TL amortisman giderin olacak.
Diğer bir konu mesai ücreti, ek iş olarak mantıklı olabilir. Ama mesleki olarak yapacaksan aylık kendine maaş yazmayı unutma. Belki bir süre sistemi balkona kurup sabah akşam fiziksel kontrol edip. Gün içinde tw ile kontrol edip. Önemli anlatda anne baba abi kardese telegon edip iş talimatı verrbilirsiniz
Muhtemelen en yüksek gider olan Elektrik tüketimi var sırada. Bunuda birizden geçem akımların bilgisini tutan cihazlar var bunları kullanabilirsiniz.
Buna ne yazsam bilmiyorum. Kaçak kullanırsanız iyi para kazanırsınız ))))
Birde hesaplanmayan giderler var. Herşey tamam pc hazır, taktın fişe iyi kötü mining başladı. Ama sistem öyle kalmıyor. Öncelikle cihazın elektrik akım dalgalarından korumak için ve kısa gel gitmeri koruman için UPS başta olmasada ileride şart. 1 kasa balkonda yada evin soğuk bodrumunda bir süre idare eder. Ama yazları en az bir pervane yada klima gerekenilir. Elektrik tüketiminde yazdım akımları kontrol eden cihaz lazım. Havayı kontrol eden cihaz lazım. Test cihazları lazım. Çok genişlerseniz elektrik tesisatına iyileştirme, modeme iyileştirme gerekli. Toplam tüketiminiz arttığı için nirim fiyat artacak elektrikte. 1 yılda amorti etmesini beklediğiniz cihaz 4 ayda yanabilir yada kartı söküp servide yollayabilirsiniz.

Thracian
08-06-2017, 07:33
ben bu konuya iyice sardım ilk etaptaq 100 bin gibi bir rakam yatırsak ne kadar zamanda kendini amorti eder. bireysel mi yoksa havuz olayı mı daha mantıklı? 100 - 200 bin tl yatıırmla bugun ısletme acılmasından zıyade bana mantıklı gıbı gelıyor?

Hocam öncelikle basit soruya cevap vereyim. Havuz.
Basitçede anlatayım, cukurovadasın önünde gözünün alacagı kadar tarla. Ama hepsi 1 er dönüm bölünmüş. Yanındada 9 kişi daha var. Şimdi ister bu bir dönüm benim de tek başına 1 dönüm arsadan soğan topla. İstersen diğer 9 kişiye katıl aynı 1 dönümden topla soğanı. Çıkan ürünü 10 a bölün sonraki arsaya geciniz.

Şimdi gelelim yatırım meselesine 200.000 / 100.000 / 50.000 yatırsam mı konusu sağlıklı değil. Öncelikle sen türkiyede mining yapan bir eleman bulabilecek çünkü o kadar cihazla tek başına ilgilenmem mümkün değil.

kısacası 5.000tl lik bir makina al. 24 saat. 7 gün. 15 gün. 30 günlük işlem yap. Sonra tekrar grupça konuşuruz.

Bu arada sıfır bşyüz kırküç 620 yetmişiki 12 benim cep tel. Eklerseniz whatsapp grubu kurduk katılın yeni başlıyoruz bizde

punto_multijet
08-06-2017, 07:41
fabrikada sistem odasına koymaya iyice niyetlendim gibi. kodlama bilgim yok. ancak elektrik, sogutma ve internet gibi giderlerim olmayacak. nasıl bir yol tavsiye edersiniz?

Thracian
08-06-2017, 07:52
fabrikada sistem odasına koymaya iyice niyetlendim gibi. kodlama bilgim yok. ancak elektrik, sogutma ve internet gibi giderlerim olmayacak. nasıl bir yol tavsiye edersiniz?
1-2 ay evde mining yap tecrübe kazan. Çözmen gereken çok sorun var. Sonra 1 gün alır koltuğunun götütrüsün işterine. Açarsın tw.

Arkadaslar para kazanmayın tecrübe kazanın öncelikle. Evdeki pc leri sisteme dahil edin.

GokhanRS
08-06-2017, 08:21
1-2 ay evde mining yap tecrübe kazan. Çözmen gereken çok sorun var. Sonra 1 gün alır koltuğunun götütrüsün işterine. Açarsın tw.

Arkadaslar para kazanmayın tecrübe kazanın öncelikle. Evdeki pc leri sisteme dahil edin.

ev pc leri çok zor aslında, tecrübe kazansınlar diye tavsiye verilebilir belki ama hiç bir halt kazandırmaz, ben i7 2 gb ekran kartlı 8gb ram li makinayı soktum mining, bir halt kazandırmıyor, sanırım elektrik faturası kazandıracağından fazla gelecek. 24 saattir sadece damlıyor. bilgisayar mundar olucak diye korkuyorum. 1 gün daha deneyip silicem programı. amaç öğrenmiş olmak. öğrendim yetti bitti gitti dicem.

punto_multijet
08-06-2017, 08:28

evde işte açıkcası benim açımdan fark yok firma kendi firmamız zaten ondan imkanı değerlendirmek istiyorum. hazır her daim buz gibi olan, alt yapısı olan bir yer var gereken neyse yapayım diye düşünüyorum. biraz araştırdım ethos os lu bir makina kurup odaya koymak dışında neler yapmam lazım? Açıkcası bol miktarda yararlı olanlar kadar aynı zamanda boş bilgilerde var nette ama herkes birşeylerden bahsetmiş kafam biraz karıstı açıkcası. kimisi hdd bile gerek yok demiş kimisi hddsiz olmaz demiş. bunları netleştirsem kafamda iyi olacak

Thracian
08-06-2017, 08:59
evde işte açıkcası benim açımdan fark yok firma kendi firmamız zaten ondan imkanı değerlendirmek istiyorum. hazır her daim buz gibi olan, alt yapısı olan bir yer var gereken neyse yapayım diye düşünüyorum. biraz araştırdım ethos os lu bir makina kurup odaya koymak dışında neler yapmam lazım? Açıkcası bol miktarda yararlı olanlar kadar aynı zamanda boş bilgilerde var nette ama herkes birşeylerden bahsetmiş kafam biraz karıstı açıkcası. kimisi hdd bile gerek yok demiş kimisi hddsiz olmaz demiş. bunları netleştirsem kafamda iyi olacak

İşletim sistemi kurmak için harddiske ihtiyacın var. Ama çok hızlı ssd ile eski 40gb harddisk arasında üretim farkı yok

Yigit-Y
08-06-2017, 09:01
en kötü render veya oyun makinesi olur işin sonunda

riskli değil ama getirisi eskisi gibi değil

bende soğuk oda beleş internet elektrik mevcut

cihazı olanlar gelsin kazanca ortak olunur :D:D

punto_multijet
08-06-2017, 09:31
İşletim sistemi kurmak için harddiske ihtiyacın var. Ama çok hızlı ssd ile eski 40gb harddisk arasında üretim farkı yok

eksik oldu yazdıgım. bir veri depolama cihazına tabiiki ihtiyac var os kurup çalıştırmak için. demek istediğim şuydu bazı yerlerde 3-5gb usb ile bile boot edebilirsiniz yazarken kimisi 240 ssd lazım falan yazmıs. demek istediğim oydu

TolgaUs
08-06-2017, 10:21
Ethereum Mining Calculator - My Crypto Buddy (http://www.mycryptobuddy.com/EthereumMiningCalculator)

Hourly 0.00 $0.85 $0.12 $0.73
Daily 0.08 $20.40 $2.88 $17.52
Weekly 0.56 $142.80 $20.16 $122.64
Monthly 2.39 $612.01 $86.40 $525.61

4ekran kartlı bir sistemde şuan ayda 612 dolar kazanıyorsunuz. 86 doları elektriğe geri kalan 525 dolar ise size. Anlık hesaplamalar bu yönde şuan için. Ama yarın zorluk kaç olur bilinmiyor.

TolgaUs
08-06-2017, 10:24
+ olarak.
45 50 li rakamlar havada uçuşuyor. Fazla gaza gelinmesin. Yavaş adımlarla ilerlenmeli. Ha banka hesabınızda +1m varsa sıkıntı olmaz tabi :D çünkü alacağınız ekran kartları 1000 küsür tl. Satmak istersrniz 500 600 olacak.

punto_multijet
08-06-2017, 10:37
+ olarak.
45 50 li rakamlar havada uçuşuyor. Fazla gaza gelinmesin. Yavaş adımlarla ilerlenmeli. Ha banka hesabınızda +1m varsa sıkıntı olmaz tabi :D çünkü alacağınız ekran kartları 1000 küsür tl. Satmak istersrniz 500 600 olacak.

sizden rica etsem sistem önerisinde bulunabilir misiniz?

anakart? cpu? gpu? ram? vs vs

Thracian
08-06-2017, 10:41
eksik oldu yazdıgım. bir veri depolama cihazına tabiiki ihtiyac var os kurup çalıştırmak için. demek istediğim şuydu bazı yerlerde 3-5gb usb ile bile boot edebilirsiniz yazarken kimisi 240 ssd lazım falan yazmıs. demek istediğim oydu

Eskiden usb sistemi varmış. Ama artık yok. Şuan için bilgisayar kasası içerisindeki donanımları daha rahat hava sirkülasyonu için açıkta kalıyor. Anladığım bir kaç ekran kartını birleştirecek bir ana kart olması gerekiyor.

Eğer aramızda pc toplayacak olan barsa haberleşelim her birimiz farklı cihaz toplayalım. Grup içi arge yapmak lazım

Thracian
08-06-2017, 10:47
sizden rica etsem sistem önerisinde bulunabilir misiniz?

anakart? cpu? gpu? ram? vs vs

Öncelikle AMD donanım gerekiyor. Ama piyasada pek yok çünkü üst seviyedeki kartlar tr ye girmeden satılıyor.

Yigit-Y
08-06-2017, 10:53
benim bildiğim uzay çalıştırıyorlar sistemi kasa yok

Thracian
08-06-2017, 11:01
Ethereum Mining Calculator - My Crypto Buddy (http://www.mycryptobuddy.com/EthereumMiningCalculator)

4ekran kartlı bir sistemde şuan ayda 612 dolar kazanıyorsunuz. 86 doları elektriğe geri kalan 525 dolar ise size. Anlık hesaplamalar bu yönde şuan için. Ama yarın zorluk kaç olur bilinmiyor.

Donanım listesi alabilirmiyiz???

punto_multijet
08-06-2017, 11:10

Donanım listesi alabilirmiyiz???

takipteyim bende

opamp
08-06-2017, 11:40
piyasada ekran kartı kalmamış yahu, mining yapanlarmı bitiriyor bu kartları :)

Thracian
08-06-2017, 11:44
Son 1 ayda 1500$ dan 2700$ a geldi bitcoin.

Emre-Dylan
08-06-2017, 11:47
Donanım toplayacaklara yardımcı olurum. Muhtemelen amd tabanlı cf sistemler lazım olacak uzay kasayla ferah ferah takılınır. İşlemci gücü de önemli ama 2 x rx480 kasaya i7ye gerek yok i5 ve yeni nesil i3 bile yeterli gelebilir. Mesela benim kasa i3 16gb ram gpu gtx1050ti var gpuyu değiştirip rx570 alabilirim. Bu arada trye gelecek rx570 580 kartlar daha geç gelebilir miningciler almış hep üretim yetişmiyor diye duydum getirenler de 131 şahin parası istiyor.

Emre-Dylan
08-06-2017, 11:48
piyasada ekran kartı kalmamış yahu, mining yapanlarmı bitiriyor bu kartları :)

Aynen abı rx570 580 modeli satış patlaması yaşamış y.dışında

Silence45
08-06-2017, 12:17
SAPPHIRE PULSE RX 580 8GB OC x6
Gigabyte AM3+ AMD 990FX SATA 6Gb/s USB 3.0 ATX
Kingston HyperX FURY 4GB 1866MHz DDR3 CL10 DIMM – AM3+ Socket x2
AMD FX 4350 Quad Core 4.2 Processor AM3+ Socket

biraz araştırdım bir kaç gündür. En önemlisi Ekran kartı. RX570/RX580 bulunabiliyorsa şuan en mantıklı ekran kartı olarak geçiyor. Buna uygun 6 ekran kartı takılabilen mantıklı anakart zaten çok fazla yok. Anakartı seçtikten sonra işlemci daha ikinci planda kaldığından çok iyi bir şey alınmaya gerek yok. Ama isteyen alabilir. Ramde aynı şekilde. Grup içinde mesaj atacağım size.

Emre-Dylan
08-06-2017, 12:22
SAPPHIRE PULSE RX 580 8GB OC x6
Gigabyte AM3+ AMD 990FX SATA 6Gb/s USB 3.0 ATX
Kingston HyperX FURY 4GB 1866MHz DDR3 CL10 DIMM – AM3+ Socket x2
AMD FX 4350 Quad Core 4.2 Processor AM3+ Socket

biraz araştırdım bir kaç gündür. En önemlisi Ekran kartı. RX570/RX580 bulunabiliyorsa şuan en mantıklı ekran kartı olarak geçiyor. Buna uygun 6 ekran kartı takılabilen mantıklı anakart zaten çok fazla yok. Anakartı seçtikten sonra işlemci daha ikinci planda kaldığından çok iyi bir şey alınmaya gerek yok. Ama isteyen alabilir. Ramde aynı şekilde. Grup içinde mesaj atacağım size.

O işlemci nedir kardeşim yav. Benim kullandığım işlemci bile şuan amd fx 8320 ile aynı performansta i3 4130 çekirdek sayısına bakma çekirdek gücüne bak olayın :)

Emre-Dylan
08-06-2017, 12:23
Şu grup numarasını atsanız özelden merak ettim bende.

Silence45
08-06-2017, 12:24
O işlemci nedir kardeşim yav. Benim kullandığım işlemci bile şuan amd fx 8320 ile aynı performansta i3 4130 çekirdek sayısına bakma çekirdek gücüne bak olayın :)

Kendim birebir araştırmadım, yurtdışı forumlarında tavsiye edilmiş bu halde onu direk kopyaladım. Örnek olsun diye. Ki işlemcinin bu seviyede olması anladığım kadarıyla ne bir + ne de bir - veriyor. Aynı şekilde forumdan konuştuğum facia abi, dual core kullandığını belirtmişti :)

Emre-Dylan
08-06-2017, 12:28
Kendim birebir araştırmadım, yurtdışı forumlarında tavsiye edilmiş bu halde onu direk kopyaladım. Örnek olsun diye. Ki işlemcinin bu seviyede olması anladığım kadarıyla ne bir + ne de bir - veriyor. Aynı şekilde forumdan konuştuğum facia abi, dual core kullandığını belirtmişti :)

Ama öldürmeyin işlemci tamam pek gerekli değil yüke binmiyor ama sen fx 4350nin 2. elini bulamazsın. h81m kodlu anakartlar 100tl 4120 4130 model işlemciler 200 lira. 300 liraya bu ikisini alıyorsun ne kadar kısarsan o kadar iyi. Mesela 1250 liraya gtx 1050ti gpulu gamer pcim var 16gb ram gpu hariç bileşenlerin çoğu 2. el. 0 almaya kalk 2200den aşağı toplayamıyorsun :)

altima
08-06-2017, 14:23
Merhaba;
2013 te gir(e)mediğim şu coin işinden yaptığım araştırmalardan biraz bahsedeyim.

13 te baya araştırmıştım o zamanlar modaydı bu zımbırtı. IT işinde çalıştığım için her daim elimin altında 2 şer klimalı sistem odaları ups li elektrik prizleri falan vardı, ""ohoo tam benlik gelsin paralar"" dedim içimden. snra DETAYLI!! araştırdım. hiçte öle bişey değilmiş.

şu S9 dan örnek verim sizlere. nette aratsanız 1000-1100$gibi rakamlara bulabilirsiniz. yani tek pc ye yurtdışından alsanız yaklaşık 4 milyar para verceksiniz. diyelim paranız var 5 makineyle girdiniz kafadan 20 kağıt pc ler.. çektiği elektrikler öle yabana atılır cinsten değil onuda diyim. 1300w power kullanmakta bu cihazlar ve sürekli açık kalacak (24 saat)..(1300x24)x30=960kwh (ortalama) yapar. 4 kişilik bir aile ortalama 250-300 kwh elektrik harcar ayda.. oda 80 tl falan eder.. sırf cihazı siz düşünün..

ısınmada bir problem olacak sizler için, ((elektrik kadar olmasada bu da bi etken)) internet gerekli evet ama bi yerde okumuştum bizim tabirle "149" bağlantısı bile işe yaramaktaymış. windows-linux gibi al tak başlasın işleme,, arka planda bende oyun oynarım nette gezerim mantığı çalışmıyor bu makinalar. özel profesyonel cihazlardır. bir sorunda, eğer ki anlamıyorsanız elinizde kalır harıl harıl çözmeye uğraşırsınız, belkide aldığınız yere geri gönderir çözdürmeye çalışırsınız..

gelelim ay sonunda kazanca.

5 cihazınız var, elektrik soğutma internet bi şekilde para harcamadan hallettiniz maliyet sadece cihazlar(bilgisayarlar). ayda ne kadar kazarsanız kazın "SİZE AYLIK BİŞEY KAZANDIRMICAKTIR!!" şöle açıklim,

""alim 5 makine ayda 2-3 milyar getirsin keyfime bakarım"" gibi bi dünya yok,, yaptığınız iş sonunda elinize geçen btc miktarı sizin karınız olmakta. hiç bir firma size "sen ayda şu kadar kazdın, al sana şu kadar para" diye bir meblağ sunmıcak!! elinizde varsa onu bozdurursanız yada değeri artarsa (bugün 1 tl yarın 10 tl olursa) kazanırsınız.

ek bir noktada, btc kazmak artık çok çok zor. eskiden (13 lerde benim araştırdığım zamanlarda) alternatiflere yönelmek iyi bi seçimdi, yeni çıkanları kazıyıp ona göre bekletin elinizde baktınız iyi gidiyor, orayı kazmaya devam edin.

ben bu işe girmedim, ki elimde hem internet hem elektrik hemde soğutma imkanı varken.. sadece yaptığım araştırmaları aktarmak istedim,

tşkler
Rıdvan :icon_tup:

TolgaUs
08-06-2017, 14:58
Merhaba;
2013 te gir(e)mediğim şu coin işinden yaptığım araştırmalardan biraz bahsedeyim.

13 te baya araştırmıştım o zamanlar modaydı bu zımbırtı. IT işinde çalıştığım için her daim elimin altında 2 şer klimalı sistem odaları ups li elektrik prizleri falan vardı, ""ohoo tam benlik gelsin paralar"" dedim içimden. snra DETAYLI!! araştırdım. hiçte öle bişey değilmiş.

şu S9 dan örnek verim sizlere. nette aratsanız 1000-1100$gibi rakamlara bulabilirsiniz. yani tek pc ye yurtdışından alsanız yaklaşık 4 milyar para verceksiniz. diyelim paranız var 5 makineyle girdiniz kafadan 20 kağıt pc ler.. çektiği elektrikler öle yabana atılır cinsten değil onuda diyim. 1300w power kullanmakta bu cihazlar ve sürekli açık kalacak (24 saat)..(1300x24)x30=960kwh (ortalama) yapar. 4 kişilik bir aile ortalama 250-300 kwh elektrik harcar ayda.. oda 80 tl falan eder.. sırf cihazı siz düşünün..

ısınmada bir problem olacak sizler için, ((elektrik kadar olmasada bu da bi etken)) internet gerekli evet ama bi yerde okumuştum bizim tabirle "149" bağlantısı bile işe yaramaktaymış. windows-linux gibi al tak başlasın işleme,, arka planda bende oyun oynarım nette gezerim mantığı çalışmıyor bu makinalar. özel profesyonel cihazlardır. bir sorunda, eğer ki anlamıyorsanız elinizde kalır harıl harıl çözmeye uğraşırsınız, belkide aldığınız yere geri gönderir çözdürmeye çalışırsınız..

gelelim ay sonunda kazanca.

5 cihazınız var, elektrik soğutma internet bi şekilde para harcamadan hallettiniz maliyet sadece cihazlar(bilgisayarlar). ayda ne kadar kazarsanız kazın "SİZE AYLIK BİŞEY KAZANDIRMICAKTIR!!" şöle açıklim,

""alim 5 makine ayda 2-3 milyar getirsin keyfime bakarım"" gibi bi dünya yok,, yaptığınız iş sonunda elinize geçen btc miktarı sizin karınız olmakta. hiç bir firma size "sen ayda şu kadar kazdın, al sana şu kadar para" diye bir meblağ sunmıcak!! elinizde varsa onu bozdurursanız yada değeri artarsa (bugün 1 tl yarın 10 tl olursa) kazanırsınız.

ek bir noktada, btc kazmak artık çok çok zor. eskiden (13 lerde benim araştırdığım zamanlarda) alternatiflere yönelmek iyi bi seçimdi, yeni çıkanları kazıyıp ona göre bekletin elinizde baktınız iyi gidiyor, orayı kazmaya devam edin.

ben bu işe girmedim, ki elimde hem internet hem elektrik hemde soğutma imkanı varken.. sadece yaptığım araştırmaları aktarmak istedim,

tşkler
Rıdvan :icon_tup:

sanıyorum ki nesil farkından dolayı size bu sistem saçma gibi geliyor hocam :) ancak ciddi anlamda kazançlı bir sistem mining işi.. Delicesine para kazandırıyor parası ve zamanı olanlar için..

Şuan işyerinde olduğum için pek bakamıyorum. Ancak akşam buraya güzel bir sistem hazırlayıp sunucam. Ancak sistemin en önemli parçası anakart ve ekran kartı. 4gpu lu herhangi bir anakart ve rx570 ekran kartlarımız olacak. Neden 4 lu diyecek olur iseniz 6larsak sistemi çift psu çalıştırmamız gerekecek. 2 psu 6 kart yerine 2 psu 8 kart daha mantıklı bir hareket olacaktır.

altima
08-06-2017, 15:34
sanıyorum ki nesil farkından dolayı size bu sistem saçma gibi geliyor hocam :) ancak ciddi anlamda kazançlı bir sistem mining işi.. Delicesine para kazandırıyor parası ve zamanı olanlar için..

Şuan işyerinde olduğum için pek bakamıyorum. Ancak akşam buraya güzel bir sistem hazırlayıp sunucam. Ancak sistemin en önemli parçası anakart ve ekran kartı. 4gpu lu herhangi bir anakart ve rx570 ekran kartlarımız olacak. Neden 4 lu diyecek olur iseniz 6larsak sistemi çift psu çalıştırmamız gerekecek. 2 psu 6 kart yerine 2 psu 8 kart daha mantıklı bir hareket olacaktır.

bana saçma geliyor demedim bak dikkat edersen.. ben bu işe girmedim dedim :icon_tup:

yaşadıklarımı yazdım sadece.. detaylıda incelemedim bu son zamanlarını,, hiç ilgimi çekmiyor,, hee olura bir gün btc uçar gider olabilir insanların neyi sevip sevmiyeceğini kimse bilemiyor maalesef..

öle bişey olursa sana şimdiden bol kazançlar dilerim.:icon_tup:

Rıdvan

TolgaUs
08-06-2017, 23:31
Anakart : 316 TL Asus Amd970 Ddr3 M5a97 Le R2.0 Glan Raid Usb 3.0 6x Sata3 16x (p - n11.com (http://urun.n11.com/islemci/asus-amd970-ddr3-m5a97-le-r20-glan-raid-usb-30-6x-sata3-16x-p-P179766871)
İşlemci : 309 TL Amd FX-4320 4.0GHz Soket AM3+ İşlemci - incehesap.com (https://www.incehesap.com/amd-fx-x4-4320-fiyati-30940/?ref=akakce&v=1.43.5)
Ram : 105 TL Hi-level 4gb 1600 Ddr3 Ram Kutulu Hlv-pc12800d3-4g - ePttAVM (http://www.epttavm.com/item/31137930_hi-level-4gb-1600-ddr3-ram-kutulu-hlv-pc12800d3-4g?ref=akakce&v=1.94.6)
HDD : 88 TL http://www.epttavm.com/item/29287098_250gb-ide-hard-disk-seagate-st3250820ace?ref=akakce&v=1.81
PSU : 1243 TL (şaka maka donanım yok piyasada süpürmüşler hepsini) Aerocool Strike-x 1100w 80plus Gold 20+4 Pin 14cm Fanlı,6x6+2pin - n11.com (http://urun.n11.com/guc-kaynagi/aerocool-strike-x-1100w-80plus-gold-204-pin-14cm-fanli6x62pin-P124183563)

Geldik ekran kartlarına..
4x 1900 TL * 7600 TL http://www.akakce.com/siparis/?p=144469064&ref=akakce&v=1.57.6
2 saattir ekran kartı arıyorum abi. Heryeri sömürmüşler.

3 Tanede 5er dolardan riser alalım. 53 TL http://www.ebay.com/itm/USB3-0-1x-to-16x-Extender-Riser-Card-Adapter-SATA-Power-Cable-PCI-E-Express-BEST-/332237275160?hash=item4d5ae28018:g:eSYAAOSwX9FZKN3 y

Evet çıkan kaba hesap Kargosu osu busu 9720 TL
yani Türkiye 45 TL günlük çalışma ücretiyle 216 Gün

Burada zorunluluktan aldığımız ekran kartı 20 21Mh/S veriyor.
Hesaplama yapar isek.
Monthly 1.69 $431.00 $72.00 $359.00 1274 TL
Geri Dönüşü : 9720/1274 = 7 Ay. Zorluk yüzünden 8.5 aya kadar gideri var.

Aynı sistemi abd de toplayalım.
Anakart : 40$ http://www.ebay.com/itm/ASUS-M5A97-LE-AM3-AMD-M5A97-LE-R2-0-Motherboard-/302340249059?hash=item4664e215e3:m:m63cDM5dB-qDBlDuJdZwb9g
İşlemci 137$ http://www.ebay.com/itm/AMD-FX-4-Core-Black-Edition-FX-4320-AM3-95-W-Prozessor-/262933989274?hash=item3d3816479a:g:UdkAAOSwAANY7h~ H
Ram : 26$ http://www.ebay.com/itm/4GB-1x4GB-PC3-12800-Kingston-DDR3-Gaming-Ram-KHX1600C9D3-4G-/152577181650?hash=item23864f07d2:g:9qIAAOSwaeRZOFO d
HDD : 42$ http://www.ebay.com/itm/WD-1TB-64MB-Cache-3-5-64MB-Cache-SATA6-0Gb-s-CCTV-DVR-PC-Hard-Drive-WD10EURX-/112326531160?hash=item1a272ed858:g:LU4AAOSw4A5Yvhi k
Her miningcinin kullandığı ortak PSU : 175$ http://www.ebay.com/itm/EVGA-Supernova-1000-G2-1000W-80Plus-Gold-Certified-Modular-Power-Supply-/192121242111?hash=item2cbb5181ff:g:lMIAAOSw2gxYvJq S
Ekran Kartı 4x 700$ * 2800$https://www.amazon.com/gp/offer-listing/B01KIZUF7Y/ref=olp_twister_child?ie=UTF8&mv_size_name=2&mv_style_name=3
15 Dolar riser

3235 $ 11484 TL
Burada da zorunluluktan bir üst model olan kartı yani 28 30mhs olanı tercih ettik.
ABD günlük çalışma ücreti olan ortalama 100$ dan (çok bildiğimden değil kuzenim orada çalışıyor ondan öğrendim) 32Gün.

Monthly 2.38 $607.09 $72.00 $535.09
3235$ / 535$ = 6 Ay amorti süresi.

Hesaplar ve sistemler kabaca böyle. Biraz daha derine inersek en fazla 100 200 TL indirim yaparız sistemde gerek yok.
Güzel ülkeme birkez daha peh dedim bu hesaplar sayesinde.
TR de 216Gün yemeden içmeden çalışıp 10Bin tl biriktiriyorsunuz.
ABD de 32 gün yemeden içmeden çalışıp 12Bin TL biriktiriyorsunuz.
Gerçekten şaka gibi ülkeyiz. Başka şeylerde demek geliyorda içimden tartışmaya gerek yok ^^
Kısaca keşke abd de doğsaydım.

Yigit-Y
09-06-2017, 00:04
Sahibinden 2.el toplanabilir

Sıfır şartnamesi yok :)

opamp
09-06-2017, 06:29
Tr'de hizmet veren bitcoin borsası paribu hakkında çok olumlu yorumlar var. Günlük 500 TL'ye kadar kimliksiz üyelik imkanı, alış satış ve hesaba aktarımlarda en hızlı borsa olduğu söyleniyor. Herkes baya memnunmuş. Tr'de şu altcoinlere de girseler çok iyi olacak aslında..

BarışSever
09-06-2017, 12:52
rx280ler gayet mantıklı görünüyor bu işer için..

punto_multijet
12-06-2017, 09:24
son durum ne arkadaşlar bugun yarın bir sistem toplamayı dusunuyorum. herhangi bir farklı sistem önerisi olan var mı? Birde benim aklımda olan ethereum ancak ona girmeyin vs diyen var. var mı bu konuda bilgisi olan?

opamp
12-06-2017, 10:08
karaborsa fiyatlarına bulaşmadan, mantıklı fiyatlardan ekran kartlarından bulabilirsem bende toplayacam sistemi ama şu an zor gibi görünüyor. (:

deeperblack
12-06-2017, 10:45
Diyelimki cihazı topladık.
Mining için biryere üye mi olmamız gerekiyor?
Yada kurulması gereken bir uygulama varsa nereden indiriyoruz ?

opamp
12-06-2017, 11:15
Bu arada "Ethereum" 1 haftada 250'den 380 dolara çıktı :) şaka gibi..

opamp
12-06-2017, 11:38
Diyelimki cihazı topladık.
Mining için biryere üye mi olmamız gerekiyor?
Yada kurulması gereken bir uygulama varsa nereden indiriyoruz ?

Attention Required! | Cloudflare (http://www.r10.net/coin-sistemleri/1720806-ethereum-kazmak-part-1-a.html)
Attention Required! | Cloudflare (http://www.r10.net/coin-sistemleri/1722867-ethereum-kazmak-part-2-a.html)

Buradaki bilgiler çok açıklayıcı.

vtechno
12-06-2017, 14:48
Çok ilgilendiğim merak ettiğim bir konu. Takip.

Emre-Dylan
14-06-2017, 01:41
GÜncelleyim. Donanımhaber de rx470 rx480den dolayı bir konuda tartışma çıktı bir üye ortaya laf atmış o kartlar umarım ellerinde patlar onlar yüzünden piyasada uyguna kart bulamıyoruz diye. Forumdan üye biride madenciler sana ne yaptı ben kâra geçtim bile al bakta seninde içinde patlasın yorumu yapmış ve çalışma ortamının fotoğrafını atmış adam kartlar için özel tezgah yaptırmış tek diyebildiğim mükemmel...

https://tablet.donanimhaber.com/store/b4/0f/03/b40f03b6e3788592f84019d980897279.jpg

skunk11
14-06-2017, 08:44
GÜncelleyim. Donanımhaber de rx470 rx480den dolayı bir konuda tartışma çıktı bir üye ortaya laf atmış o kartlar umarım ellerinde patlar onlar yüzünden piyasada uyguna kart bulamıyoruz diye. Forumdan üye biride madenciler sana ne yaptı ben kâra geçtim bile al bakta seninde içinde patlasın yorumu yapmış ve çalışma ortamının fotoğrafını atmış adam kartlar için özel tezgah yaptırmış tek diyebildiğim mükemmel...

https://tablet.donanimhaber.com/store/b4/0f/03/b40f03b6e3788592f84019d980897279.jpg

Emre selam,

DH den ultrasn0w ben, konu linkini özel mesaj ile paylaşabilir misin.. merak ettim, ciddi sistem :)

deeperblack
14-06-2017, 10:43
Bu fotoğraftan sonra kart bulma ihtimalinin imkansızlığına kanaat getirdim. :) Her işte olduğu gibi bu işinde koku çıkacak.

TolgaUs
14-06-2017, 10:50
Resim yabancıya ait. Türkiye de bulunmuyor bu rigler. O yüzden arkadaş sadece hava atmaya çalışmış. Ha evet rig kurmak istiyorsanız vatan yada teknosa da bir abinizin olması şart eline bir miktar para tutuşturup stoktan kart çektirceksiniz. Aksi halde bulunması çok zor artık kartların.

TaGo
14-06-2017, 10:53
Yokmu anakart yada ekran kartı önerisi olan? Peşin para alırız

Silence45
14-06-2017, 10:55
Yokmu anakart yada ekran kartı önerisi olan? Peşin para alırız

Öneri çokta kart yok :) Sadece ekran kartı değil, anakartta yok bir çok model.

TolgaUs
14-06-2017, 10:59
Az biraz sabredin btc biraz düşsün 2. Elden yarı fiyatının biraz daha ucuzuna toplıcaksınız kartları. Tecrübeyle sabit :) bizim çocuklar 700 liraya aldığı kartları 300 tl ye zar zor vermişlerdi

Silence45
14-06-2017, 11:01
2. el bile kovalıyorum, düştüğü an mesaj attığım adam daha yüksek fiyat veren var veya şuan alacak var mesajı atıyor. :) Sıfırı zaten konuşmayalım. 3 adet farklı model buldum. Farklı diye almadım akşamı göremediler :D

TaGo
14-06-2017, 14:10
Arkadaşlar sağlıklı veri veren Bitcoin sitesi hangisi? Bir siteyi açıyorum bugün 2700 dolar diyor, bir diğerei 3000. Yani bunu en sağlıklı şekilde düşüp çıktığını görebileceğpim aynı zamanda alıp satabileceğim neresi var

onursumer
14-06-2017, 14:13
ekran karti yok sifir karaborsa almayin bekleyin :)

YsfTzcn
14-06-2017, 14:32
Şimdi basitçe, ben 50 mh/s lik bir sistem kursam ki, bu 2 adet GPU ile sağlanıyor. Ethereum Calculator'e göre ayda 336 Dolarlık Ether mi kazmış olacağım.

YsfTzcn
14-06-2017, 14:33
Arkadaşlar sağlıklı veri veren Bitcoin sitesi hangisi? Bir siteyi açıyorum bugün 2700 dolar diyor, bir diğerei 3000. Yani bunu en sağlıklı şekilde düşüp çıktığını görebileceğpim aynı zamanda alıp satabileceğim neresi var

Türkiye'de btcturk var ben onu kullanıyorum. Altcoinleri ise poloniex'ten takip ediyorum. Her borsada fiyatlar farklı ...

TolgaUs
14-06-2017, 15:27
Şimdi basitçe, ben 50 mh/s lik bir sistem kursam ki, bu 2 adet GPU ile sağlanıyor. Ethereum Calculator'e göre ayda 336 Dolarlık Ether mi kazmış olacağım.

tamamiyle doğru bilgi.

TolgaUs
14-06-2017, 15:28

bitcoinwisdom ile en yüksek değeri veren hangi site diye bakabilirsin. Çünkü tek bir borsası yok merdiven altı olduğu için her site farklı fiyat çıkarıyor :)

YsfTzcn
14-06-2017, 15:45
tamamiyle doğru bilgi.

Teşekkür ederim, bu benim için yeterli bir bilgiydi, geri kalanı ben hallederim. :)

kelalper
14-06-2017, 15:46
arkadaşlar bende planlıyordum son 1 aydır dünya kadar araştırma yaptım. Ethereum şu an için işin parlak çocuğu. Ancak 10 bin liralık yapacağınız minimum yatırım size 6 ay gibi bir sürede geri geliyor ki zamanla kazanç değer düştüğü için esasında daha uzun bir süre gerekiyor. Hash rateler sürekli değişiyor. O nedenle sürekli olarak para yatırıp yeni sistemler eklemeniz gerek ki kazancınız aynı kalsın. Yani aslında bir varlığınız oluşuyor ancak o varlık sizin değil çünkü sürekli olarak eklemeler yapıp harcamak zorundasınız. Yani işin özü şu. Bir fabrikanız var ve size para kazandırıyor ancak her geçen gün kar oranınız düştüğü için yeni yatırım yapmak zorunda kalıyorsunuz. Yani elinizdeki fabrika sürekli büyüyor ama ay sonunda size gelen bir para yok. Baktığın zaman bir anlamda ponzi gibi. Hadi parayı yatırdınız bi şekilde 4 tane ekran kartı buldunuz başlangıç için ki şu anda Almanyada tedarik süresi 4 hafta Sapphire 570 ve 580 için. Nvidia Geforce setler en iyisi bile çok düşük kalıyor yatırdığınız paraya göre. Para kazanmaya başladınız ver kartlardan 1 tanesi arıza verdi. Garantisi olsa bile tedarikçinin elinde kart yok size verebileceği. O nedenle muadili bi Geforce chipset verecek hiç bir işinize yaramayacak. Yani yatırımın %25 i bir anca çöp oldu. Acaba evinizde odanızdaki elektrik sistemi o kadar yüklenmeyi ne kadar kaldırabilecek. Bir sürü soru işareti var ve bilinmeyen sayısı çok denklemin. 6 aylık dönemde de sistemin ne olacağı belli değil çünkü şu anda o kadar çok yatırım yapan var ki. Bu işin başındaki kişi voleyi vurmanın tam zamanı diyerek sistemi yerlebir edebilir. Şu anda peak yapmış durumda çünkü. Dünya üzerinde kart bulamıyorsunuz bırakın Türkiyeyi.

Thracian
14-06-2017, 15:51

Şuan öyle ama yarın ne olacagı belli değil

Thracian
14-06-2017, 15:53
Whatsapp grubuna bekliyoruz. Beş yüz kırk üç 620 yetmiş iki 12

TaGo
14-06-2017, 16:10
Bitcoin düşüyooorrrr. Sanırım inceden alım fırsatı

facia
14-06-2017, 16:22
Selamlar herkese,

Arkadaşımın elinde 2 tane sapphire nitro rx480 8gb (Micron) (1 hiç açılmamış ,1 tanesinin bandrolü açılmış) 1 adet de asus dual rx480(samsung) (kutusu açılmış) var ...
1 tanede garantiden değişim msi z170a gaming pro carbon anakart gelicek( ancak henüz gelmedi)...

Sapphire nitroların adet fiyatı 1450 , asus 1250, anakartta 750 TL ... İlgilnenler pm atabilirler... Kartlar garantilidir. Tr'den alınmıştır 1 ay olmamıştır alınalı... Seri numaraları sorgulanabilir.

facia
14-06-2017, 16:25
arkadaşlar bende planlıyordum son 1 aydır dünya kadar araştırma yaptım. Ethereum şu an için işin parlak çocuğu. Ancak 10 bin liralık yapacağınız minimum yatırım size 6 ay gibi bir sürede geri geliyor ki zamanla kazanç değer düştüğü için esasında daha uzun bir süre gerekiyor. Hash rateler sürekli değişiyor. O nedenle sürekli olarak para yatırıp yeni sistemler eklemeniz gerek ki kazancınız aynı kalsın. Yani aslında bir varlığınız oluşuyor ancak o varlık sizin değil çünkü sürekli olarak eklemeler yapıp harcamak zorundasınız. Yani işin özü şu. Bir fabrikanız var ve size para kazandırıyor ancak her geçen gün kar oranınız düştüğü için yeni yatırım yapmak zorunda kalıyorsunuz. Yani elinizdeki fabrika sürekli büyüyor ama ay sonunda size gelen bir para yok. Baktığın zaman bir anlamda ponzi gibi. Hadi parayı yatırdınız bi şekilde 4 tane ekran kartı buldunuz başlangıç için ki şu anda Almanyada tedarik süresi 4 hafta Sapphire 570 ve 580 için. Nvidia Geforce setler en iyisi bile çok düşük kalıyor yatırdığınız paraya göre. Para kazanmaya başladınız ver kartlardan 1 tanesi arıza verdi. Garantisi olsa bile tedarikçinin elinde kart yok size verebileceği. O nedenle muadili bi Geforce chipset verecek hiç bir işinize yaramayacak. Yani yatırımın %25 i bir anca çöp oldu. Acaba evinizde odanızdaki elektrik sistemi o kadar yüklenmeyi ne kadar kaldırabilecek. Bir sürü soru işareti var ve bilinmeyen sayısı çok denklemin. 6 aylık dönemde de sistemin ne olacağı belli değil çünkü şu anda o kadar çok yatırım yapan var ki. Bu işin başındaki kişi voleyi vurmanın tam zamanı diyerek sistemi yerlebir edebilir. Şu anda peak yapmış durumda çünkü. Dünya üzerinde kart bulamıyorsunuz bırakın Türkiyeyi.

Dediğiniz kısmet doğru ancak üretebileceğiniz coini sadece eth olarak düşünürseniz o zaman yanılırsınız.. GPU mining ile kasabileceğiniz onlarca coin var ve ortalama aylık getirisi aynı... Çevremde bu işe 6 ay önce girmiş bir sürü insan var... Hepsi koyduğu parayı fazlasıyla çıkardı... ( Hiç fiyat değişimi olmasa bile en fazla 6 ayda çıkarıyor)

facia
14-06-2017, 16:31
bu arada flood gibi oluyor ama bahsettiğim kartların en iyi romlarını da tarafınıza gönderebiliriz. Hali hazırda kendi riglerimizde kullandığımız kartlar... Onun için vakit ayırmanıza gerek kalmaz..https://hizliresim.com/29gkrd
https://hizliresim.com/BAM0rQ

facia
14-06-2017, 16:32
57650E5E A8E2 4B65 Bd1D Da26782D9Ab5 - Hızlı Resim (https://hizliresim.com/29gkrd)

F5817188 6B9C 4Ec7 Bfa4 73Cf62A21Ab3 - Hızlı Resim (https://hizliresim.com/BAM0rQ)

Thracian
14-06-2017, 17:08
Selamlar herkese,

Arkadaşımın elinde 2 tane sapphire nitro rx480 8gb (Micron) (1 hiç açılmamış ,1 tanesinin bandrolü açılmış) 1 adet de asus dual rx480(samsung) (kutusu açılmış) var ...
1 tanede garantiden değişim msi z170a gaming pro carbon anakart gelicek( ancak henüz gelmedi)...

Sapphire nitroların adet fiyatı 1450 , asus 1250, anakartta 750 TL ... İlgilnenler pm atabilirler... Kartlar garantilidir. Tr'den alınmıştır 1 ay olmamıştır alınalı... Seri numaraları sorgulanabilir.

Sapphire hakkında bilgi alabilirmiyim. Yeni başlayacagım

Yigit-Y
14-06-2017, 18:26
Anakart bağlantı aparatlarını nerden tedarik edebiliyoruz

Silence45
14-06-2017, 18:30

Ekran kartlarını bağlamak içinse Riser, sahibindende var. 30-40 tl arası.

Thracian
14-06-2017, 18:30

Hızlı sahibi n den

Ucuz china

TolgaUs
14-06-2017, 21:13
30 tl ye riser satılır ^^

Yigit-Y
14-06-2017, 21:48
Malzeme bu mudur ?
Wholesale 6pcs USB 3.0 PCI E Express 1X 4x 8x 16x Extender Riser Adapter Card SATA 15pin Male to 6pin Power Cable-in Computer Cables & Connectors from Computer & Office on Aliexpress.com | Alibaba Group (http://s.aliexpress.com/BFBfuMjq)

Thracian
14-06-2017, 21:53
Malzeme bu mudur ?
Wholesale 6pcs USB 3.0 PCI E Express 1X 4x 8x 16x Extender Riser Adapter Card SATA 15pin Male to 6pin Power Cable-in Computer Cables & Connectors from Computer & Office on Aliexpress.com | Alibaba Group (http://s.aliexpress.com/BFBfuMjq)
Aynen bu kart

Emre-Dylan
15-06-2017, 02:47
Ben şunu anladım bu işin ekmeğini yiyen çoktan yemiş. Bu saatten sonra amd mining için özel gpu yada onun gibi bir şey hazırlayacakmış o yüzden şuan bende riskli yatırım ha elde 2 tane rx gpu varsa evde yavaştan yavaştan hobi amaçlı kasılır. Keşke 2013te bu konuları görüp ipleseydim belki şimdi elle tutulur bir kazancım olurdu...

Thracian
15-06-2017, 07:22
Ben şunu anladım bu işin ekmeğini yiyen çoktan yemiş. Bu saatten sonra amd mining için özel gpu yada onun gibi bir şey hazırlayacakmış o yüzden şuan bende riskli yatırım ha elde 2 tane rx gpu varsa evde yavaştan yavaştan hobi amaçlı kasılır. Keşke 2013te bu konuları görüp ipleseydim belki şimdi elle tutulur bir kazancım olurdu...

Bitcoinle ilk tanıştığımda 80$ dı. Ve bir delilik yapıp 3-5 tane alsam mı dedim. Akıllılık ??? Edip almadım. Şuan 3.000$

Artık internet çağın coinlerin tadını aldı. Bu saatten sonra coinler piyasadan düşmez. Değeri düşer, coin in adı değişir ama dijital coinler artık hayatın gerçeği.

Gelelim amd mining kartlar meselesine; benim evde zaten tek kasadan unutluysam. Bitcoin, eth, etc, zcash kasmam da fırsat gördüğüm alt coin yine kasılır.

Üstelik yeni kart çıkarması, piyasaya sürmesi, mining e başlaması en az 3-4 alır. En az o da.

opamp
15-06-2017, 08:28
Dünden beri coinler fena çakıldı.. sürekli düşüşte..

punto_multijet
15-06-2017, 09:29
şu aralar düzelir gibi oldu gece alım yapmıştım pişman oldum. sabahtan hazır düşmüşken biraz toparladım bakalım nasıl olacak durumlar

Yigit-Y
15-06-2017, 09:33
1 haftadır 8700 tl yi bekliyorum 9300 gelmiş alamamışım :)

Beklemeye devam :)

TaGo
15-06-2017, 09:34
2400 DOLARDA bİTCOİN DAHA DÜŞMEZ GİBİME GELİYOR AMA VARMI HABERİ OLAN? hedefim kısa zamanda 3000 vurması 2 haftalık peryotta gibi

punto_multijet
15-06-2017, 09:54
1 haftadır 8700 tl yi bekliyorum 9300 gelmiş alamamışım :)

Beklemeye devam :)

9500den yakaladım en son parti düşmesin artık daha :D

TaGo
15-06-2017, 15:01
Arkadaşlar yurt dışında bitcoin 2290 dolarken bizde şuan 2800 dolar. Her işte ipnelik var bundada biz kendimize benzetmişiz.

Benim esas sorum ise şuan ben yurt dışı kurundan coin almak istiorum bana bunun yöntemini kim açar en basit şekilde.

Bu arada numaram 0554 97799 kırk yedi benide gruba ekleyin

punto_multijet
15-06-2017, 15:34
Tarkan +1

yurtdışından direk nasıl alabiliriz? Burada doları tl yaptım kayıp, oradan bitcoin yine kayıp ethereum geçeince yine bir kayıp

05413015460 benide eklerseniz sevinirim

TaGo
16-06-2017, 12:39
Evet arkadaşlar bitcoine dahil olduğum bu 10. günde heralde baya yol kattettim :D

Sizlere yurt dışından nasıl alıp butrada satabilcenizide anlattık. Yalnız benim çokca yurt dışı seyahatim var artık arada bir yazarım ***** :D

dachosen
16-06-2017, 14:22
Evet arkadaşlar bitcoine dahil olduğum bu 10. günde heralde baya yol kattettim :D

Sizlere yurt dışından nasıl alıp burada satabilcenizide anlattık. Yalnız benim çokca yurt dışı seyahatim var artık arada bir yazarım ***** :D

valla grupta olmadığım için okuyamadım nasıl yurtdışında alıp trde satılacağını :) burdan yada pm den kısa bir bilgi alabilirmiyim?

cabrioleter
16-06-2017, 18:14
gruba girmek için kime numaramızı pm atıyoruz..

opamp
16-06-2017, 19:06
gruba girmek için kime numaramızı pm atıyoruz.. Thracian gruba ekliyor.

Thracian
17-06-2017, 09:25
Arkadaşlar gruba girmek için link aşağıda. Gruba girince adınız nickiniz yazarsanız

WhatsApp Group Invite (https://chat.whatsapp.com/Cem3eeKFQFiFSX8GD8E3T6)

Gko
22-06-2017, 11:56
Ethereum flash-crashes to $13 before bouncing back to $296 - Business Insider Deutschland (http://www.businessinsider.com/ethereum-price-flash-crash-2017-6?utm_content=buffer119ac&utm_medium=social&utm_source=facebook.com&utm_campaign=buffer-bi)

facia
23-06-2017, 11:37
Beyler Rigimin birini satmak zorunda kalıyorum... İsteyenler iletişime geçebilir... Rigler şuan stabil çalışmaktadır.

Setupların birisi 7 sapphire rx 480 ile
diğeri 4 rx480 2 asus dual 1 rx580

hepsi 8 gb... Almak isteyenler ankarada elden teslim alabilir (aldırabilir) çalıştığını görürler cüzdanı değiştirerek hayatlarına devam ederler...

alüminyum case üzerindeler ...
Düşünenler benimle iletişime geçsinler...

Yigit-Y
23-06-2017, 11:39
4 rx 480 kartları alsak sadece ıuar mı

TaGo
23-06-2017, 12:03
Beyler Rigimin birini satmak zorunda kalıyorum... İsteyenler iletişime geçebilir... Rigler şuan stabil çalışmaktadır.

Setupların birisi 7 sapphire rx 480 ile
diğeri 4 rx480 2 asus dual 1 rx580

hepsi 8 gb... Almak isteyenler ankarada elden teslim alabilir (aldırabilir) çalıştığını görürler cüzdanı değiştirerek hayatlarına devam ederler...

alüminyum case üzerindeler ...
Düşünenler benimle iletişime geçsinler...

kardeşim komple fiyatlarını belirtirsen ben ilgilenebilirim

facia
23-06-2017, 13:33
kardeşim komple fiyatlarını belirtirsen ben ilgilenebilirim

sahibinden.com - Satılık, Kiralık, 2.El, Emlak, Oto, Araba, Alışveriş, Hizmet, Kariyer, İş İlanları, Bilgisayar, Cep Telefonu, Tekne, Motosiklet, İş Makinesi fiyatları - ilan ve alışverişte ilk adres (https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-bilgisayar-masaustu-7x-sapphire-rx480-8gb-mining-rig-200-mh-s-453844782/detay/)

17bin TL'dir...

CND
23-06-2017, 14:17
Son dönemde basının ilgisi ve birim fiyatların hızlı yükselişi doğal olarak madencilik tarafına heves edilmesini sağladı. Dışarıdan görüldüğü kadar toz pembe olmadığı için küçük bir not düşmek lazım.

Yakın zaman içinde Rx 400 ve 500 serisi kartların kazım güçleri %30 a varan miktarda düşüş gösterecek. Bunun yanında zorluk artışları, donanım/yazılım sorunlarından kaynaklı duruşlar ve olası maden fiyatlarının düşüşü halinde sıfırdan yatırım yapanların başa baş noktası (roi) planlanan süreden oldukça şaşacak.

Hali hazırda başa baş noktasını geçmiş madenciler için elektrik tüketimi üzerine yaptığı her iş kazanç olduğundan onları derinden etkileyecek bir durum söz konusu değil.

Kaynak:

Ethereum Hashrate Drop for Radeon RX400/RX500 GPUs is Incoming - Crypto Mining Blog (http://cryptomining-blog.com/8822-ethereum-hashrate-drop-for-radeon-rx400rx500-gpus-is-incoming/)

Yigit-Y
23-06-2017, 14:19
Coinler değişir eth biter etc başlar ltc başlar bir sürü coin var

Eth potansiyeline sahip

Hatta ben sonraki coin olarak ltc yi görüyorum

Mining işi sabır işi sürekli takip işi malesef

Yogi
23-06-2017, 14:49
Ekran kartı kullanmadan bitcoin usb asic miner ile mining yapanlar var (getirisi yok tabi)
aynı şekilde ethereum madenciliği içinde raspberry pi ile çalışan usb minerlar var mıdır?

Yigit-Y
23-06-2017, 15:06
Bildiğim eth için daha bir cihaz çıkmadı

Ama zorlaşmaya başladı sene sonu patlar diye düşünüyoruz

Btc miner gibi cihaz eli kulağındadır yakında gündeme gelir

Birde amd mining için kart üretecekmiş deniliyor

Ağustos ayında ise kart stokları düzeleceği söyleniyor

CND
24-06-2017, 00:18
Mining için özel gelecek kart sanırım ilk etapta nvidia kanadından geliyor. Mininge özel diyince aklınıza yarı asics tadında bir kart gelmesin. Std. 1060dan farkı üzerinde herhangi bir görüntü çıkışı bulunmaması ve garantilerinin 3 ay ile kısıtlı olması. Yoksa özel bir kazım gücü veya düşük güç tüketimi olmayacak.

Amd kanadında da rx470 4g gelecek. Bunun garantisi 2 yıl ancak bunun da sorunu bir önceki postta belirttiğim gibi düşecek olan kazım gücü.

Ağustos gibi 500 serisi stoklarda rahat bulunabilir mi şüpheli. Hadi diyelim ki bulduk şuan ~ 30mh/s olan kazım gücü ~21-24 mh/s düzeyine gelmiş olacak. Buna ek olarak birde stok sorunu ortadan kalkar ise havuza dahil olacak ek kazım gücü ile beraber zorluk da uzaya gidecek.

Yani özetle şuan madenciliği tavan yaptıran kısa roi süreleri böylelikle eski yerine veya daha uzun sürelere gidebilir. Yatırım yaparken gözden çıkarttığınız ve uzun süre geri dönmese dahi dokunmayacak rakamlar ile işlem yapmak gerektiğini düşünüyorum.

asmisinsan
24-06-2017, 03:01
Son donemin en gözde işi piyasada ekran karti kalmadi ;) elimizde power supply ve eski islemci ve anakart birakmayan sistem bilgisayar piyasasini bayagi bi canlandirdi

Quantum
24-06-2017, 09:20
Son donemin en gözde işi piyasada ekran karti kalmadi ;) elimizde power supply ve eski islemci ve anakart birakmayan sistem bilgisayar piyasasini bayagi bi canlandirdi

Amaç oydu zaten. Bu "coin" dünyasının temelini intel, amd, ati, nvidia gibi markalar oluşturduysa ya?
Akıllı telefonlar masaüstü pc lerin papucu dama atmıştı, oyun sponsorluklarından bir yere gelemeyeceklerini anlayan hardware firmalarının imdadına birden her ne hikmetse "coin" yetişti. :)

onursumer
24-06-2017, 09:49
Amaç oydu zaten. Bu "coin" dünyasının temelini intel, amd, ati, nvidia gibi markalar oluşturduysa ya?
Akıllı telefonlar masaüstü pc lerin papucu dama atmıştı, oyun sponsorluklarından bir yere gelemeyeceklerini anlayan hardware firmalarının imdadına birden her ne hikmetse "coin" yetişti. :)

en başından beri aynı şeyi düşünüyorum :D

bu arada ortalama 6 gtx1070 ile kurulan bi sistem 7-8 ayda kendini anca amorti eder

asmisinsan
24-06-2017, 19:30
Simdi bide hdd ile yapilan var;)

TaxiDriver
24-06-2017, 20:13
ben etherium yanında Zcash'e de başladım

Yigit-Y
24-06-2017, 22:28
Daha neler çıkacak bakalım

Hdd yi ilk kez duydum ssd ler de patlayacak desene :)

Thracian
25-06-2017, 19:29
ben etherium yanında Zcash'e de başladım

Gruba bekleriz.

WhatsApp Group Invite (https://chat.whatsapp.com/5eovhpbfZ6p7axb8fJorNU)

bad cat
27-06-2017, 23:36
Dunyada Siber Saldırı Paniği! Bircok Ulke Saldırı Altında - Mynet Haber (http://www.mynet.com/haber/dunya/dunyada-siber-saldiri-panigi-bircok-ulke-saldiri-altinda-3115942-1) bitcoinciler zararı çıkartacak galiba :)

Yigit-Y
27-06-2017, 23:39
Bizim keyfimiz yerinde yawww

Boşuna uğraştık bugüne kadar dolar euro konusu ile :)

Silence45
27-06-2017, 23:41
Bizim keyfimiz yerinde yawww

Boşuna uğraştık bugüne kadar dolar euro konusu ile :)

CPU ile 3.5 tl kazanınca ben ahahahahah :D

Yigit-Y
27-06-2017, 23:51
CPU ile 3.5 tl kazanınca ben ahahahahah :D

Fırtına öncesi sessizlik şiiişştttt :):)

dachosen
28-06-2017, 00:06

Sizlere yurt dışından nasıl alıp butrada satabilcenizide anlattık. Yalnız benim çokca yurt dışı seyahatim var artık arada bir yazarım ***** :D

Bu konu hakkında bilgi alamadık ama yardımcı olabilecek var mı :)

Emre-Dylan
28-06-2017, 00:26
Fırtına öncesi sessizlik şiiişştttt :):)

2023'te fabrikayı komple rig'e çevireceğine dair dedikodular var yiğit bey :D

Yigit-Y
28-06-2017, 00:30
2023'te fabrikayı komple rig'e çevireceğine dair dedikodular var yiğit bey :D

Temmuz sonu kafamdaki şey olursa

2023 e kalmadan

Mehteri veriyor olacağım :):)

Yigit-Y
30-06-2017, 20:26
https://i.hizliresim.com/G03p5Z.jpg

İlk rig iş başında :):):)

TaxiDriver
30-06-2017, 23:40
6.rig geliyor
kıtlıkta rx470 De mi ithal etmiyeh :) (mesaj atmayın, kanaldan son stogu almıstım )
https://i.hizliresim.com/bGy24d.jpg

ghibli06
04-07-2017, 10:06
yasak mı gelecek ortalık kaynıyor???

TaGo
04-07-2017, 11:06
baba Amerika ile Rusyanın yasaklamayı başaramadığı için kabul etmek zorunda kaldığı sistemi Türkiye nasıl kısıtlSIN :d

Yigit-Y
04-07-2017, 11:11
biz ülkeyi terk etme kararı aldık mining grubu olarak sıkıntı yok :D:D

kuzey koreden halliceyik :D

en kötü yurtdışındaki sağlam firmalardaki sanal cüzdanlarda para biriktirip yurtdışından çekeriz yapacak birşey yok :D

TolgaUs
04-07-2017, 12:20
https://i.hizliresim.com/G03p5Z.jpg
İlk rig iş başında :):):)

wow !
Tebrik ederim yalan söyleyemeyeceğim paragraf paragraf boşa yazıyorum nasıl olsa kimse yapmayacak diye diye bilgilendirme yapıyordum.
Ancak siz ve Pm den detay verdiğim bir abimde bu işe girdi coin dünyasına 2 kişi kazandırdım :D Allah utandırmasın diyerek hayırlı olsun dileklerimi iletiyorum.

1 tavsiye verecek olur isem iskelet olarak tahta kullanmanızı tavsiye ederim. fena halde ucuz :)
Çalışır halde iken bi video alırız bu arada :D

punto_multijet
04-07-2017, 13:33
kuzular iş balında

https://i.hizliresim.com/N1lJzg.jpg

alp1903
04-07-2017, 13:37
Hashrate ne durumda sizlerde?

dachosen
04-07-2017, 14:06
Ortalama 171mh ile kazıyor benim rig 6x rx480 8gb nitro+. 183 görüyormuş ama sıcak havalarda stabil olmayabiliyormuş.

Dual mining yapan var mı? Eth yanında en iyi ne gidiyor? :)

Trade işinede merak sardım bu yükselen network hashrate açığını kapatmak adına. Bakalım ne olacak.

TaGo
04-07-2017, 15:42
Ben dual mining yapıyorum rx470 lerle eth da 28 mh, dicret da ise 671 mh kazdırıyorum tek karta

Yigit-Y
04-07-2017, 16:52
1.rig 5 adet GTX 1060 lar 22mh/s 23 mh/s arasında (1 adet 1060 aranmakta :D)
2.rig 2 adet GTX 970 lerim 17 mh/s 18 mh/s arasında (1 adet 970 aranmakta :D)

şimdi 3.rig de r9 390 kuruyorum 28 mh/s lerde olacak şuan 2 tane alabildim yarın malzemelerim gelecek

ilk ödememi aldım bu arada tr de ki hesabıma çekebildim video atarım yakında

ama aramızda bigbosslar var grupta ne fotolar dönüyor fena :D

Kullanıcı
04-07-2017, 17:48
bu işleri bende çok araştırıyorum bu aralar yanlız kafama yatmayan bazı şeyler var?

-internet'teki bazı yorumlarda artık ekran kartıyla yapılmayacağı gibi veya devletin ağır vergi koyacağı gibi şeyler söyleniyor
-***** siteden baktığımda bir sürü mining sistem görüyorum neden satıyorlar acaba çok merak ediyorum
-son olarak 4-5 tane rx580 alıp çalıştırsak aylık ne kadar kazandırır?

sorularıma cevaplayacak abilerime şimdiden teşekkürler:)

Yigit-Y
04-07-2017, 17:56
bu işleri bende çok araştırıyorum bu aralar yanlız kafama yatmayan bazı şeyler var?

-internet'teki bazı yorumlarda artık ekran kartıyla yapılmayacağı gibi veya devletin ağır vergi koyacağı gibi şeyler söyleniyor
-***** siteden baktığımda bir sürü mining sistem görüyorum neden satıyorlar acaba çok merak ediyorum

Şuan tek sıkıntı şu

Devlet BTC alıp satan siteleri şirketleri kapatma muhabbeti var

Bizim kullandığımız sanal cüzdanlar uluslararası şirketler olduğundan sadece parayı türkiye sokmak sıkıntı olacak onunda çözümü var

yurtdışında tanıdığı veya banka hesabı olan kişiler varsa devlet hiçbirşey yapamayacak

Aslında devlet için iyi birşey ülkeye para sokuyoruz yinede yaranamıyoruz

Ekran kartı madenciliği değil ETH ilerleyen zamanda BTC gibi olacağı söylenmekte bunun doğruluk payı var ama bir sürü altcoin var

Bitmeyecek bir okyanus biri biterse diğeri başlar BTC ETC ZCASH gibi

Kart başına
4 GB versiyonu ile elektrik hariç gideri hariç 100 Dolar civarı

8 GB versiyonu ile elektrik hariç gideri hariç 120 Dolar civarı

Kullanıcı
04-07-2017, 18:22
Yigit-Y abi bir adet rx580 100+ dolar kazandırıyorsa gerçekten iyi para, 10+ rx580 filan olsa deli para yapar. ben biraz daha araştırıp okuyayım kafa yattı gibi ama insan gene çekiniyor.

verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim abi.

barisy
04-07-2017, 18:23
Benim merak ettiğim bir kaç şey var aslında.

Bitcoin hakkında 4 yıl kadar önce bir müşterim- arkadaşım sayesinde bilgi sahibi olmuştum. O zaman şimdiye göre komik rakamlardaydı tabi. Hatta al 1000-2000 usd lik at kenara demişti. Alsam almasam derken biraz da titan saadet zinciri gibi çok güven de alamadığım için vaz geçmiştim. O dönemde 2000 usd lik alsaydım yaklaşık 100 Bitcoin oluyordu ve 270 bin usd gibi bir rakama tekabül ediyor.

Bana tavsiye eden arkadaş ise mining işine girip çinde makineler kiralayıp satın alıp , 30-40 arkadaşı ile birlikte epey bir uğraştılar , sonra cihaz satan biri tarafından hepsi dolandırıldı, ellerinde hiç bir şey kalmadı kısaca.

Şimdi ben bu işin uzağında bir adamım, bu forumda benden daha iyi takip edipte 2012-2013 yıllarında bu işe para yatırıp atıyorum 150-200 -500 bitcoin satın almış ve şu an milyoner olmuş bir kişi var mı ?

Açıkçası yakından takip eden bir çok kişi ile tesadüf eseri konuştum ama hesabıma 2 milyon usd yi aldım diyen adam görmedim hiç.

Ayrıca son zamanlarda bu olay çok ciddi şekilde yayılmaya başladı. İlgilenenler açısından umarım ki rekor rekor üstüne gelir , çılgın paralar kazanırlar . Fakat benim halen soru işaretlerim var bu konuda.

Daha çok yayıldığını varsayalım, evini bitcoin ile satabilirsin mesela. Transfer yok hiç bir şey yok. Devletlerin vergi toplama sistemini olduğu gibi çökertebilecek bir sistem bu.

Şahsi fikrim , sanal para muhakkak hayatımıza girecektir. Ama bu devletler gözetiminde olur diye tahmin ediyorum. E-kron , e-usd , e-TL gibi.

Yorumlarınızı almak isterim.

TolgaUs
04-07-2017, 18:44

aklına takılan sorunlar sorun bile değil gerçek sorunları şöyle yazalım,

Oncelikle ısınme toz sorunu en basiti olarak karşınıza çıkacak, donanımdan anladığınızı varsarayarak yazılımsal bölüme geçeceksiniz güç bela bir bat dosyası oluşturarak kazmaya başlayacaksınız, sonra bir gün sistem birden donacak 2 3 gün uğraşıp onu çözeceksiniz her şey güzelken birden sistem kapanacak 2 3 gün daha uğraşıp onuda çözeceksiniz sonra o.c denemek isteyeceksiniz tecrübesiz olduğun için 1 hafta uğraşacak sistem stabil olmayacak tekrar uğraşacaksın sonra mod deneyecek ve yine 1 hafta stabilite sorunlarıyla uğraşacaksın. Her şeyi yaptım ohh mis gibi çalışıyo derken birden kartlardan birinin çalışıp hs vermediğini göreceksin sonra onla uğraşıcaksın. 1 hafta düzgün çalışacak sistem her şey tamam derken birden yine kapanacak bu sefer neden kapandığını bulmaya çalışacaksın... Sonra kartlar 4. 5. Ayını doldurmadan bir bakmışsınki ekranda piksel piksel kırmızı noktacıklar.

Al sana gerçek sorunlar bunları kafaya takman laızm bence ^^

alp1903
05-07-2017, 14:19
3 Adet Msi RX580
2 Adet Asus Strix RX580
1 Adet Sapphire Pulse RX580
10 Adet Geforce Strix GTX 1070
3 Adet Geforce GTX 1060
1 Adet Asus GTX 1080

kurulumu bekliyoruz :)

CND
05-07-2017, 14:55
Ooo uygulamalar başlamış :) Riglerini yeni kuranlara hayırlı olsun, stabil bir şekilde çalışırlar inşallah.

Benim tarla da 16 adet Sapphire rx580 nitro + 8g ile kazmaya devam ediyor. Arada 8 er 8er satsam mı diye düşünmüyor değilim :D

alp1903
12-07-2017, 11:44
G20'de

Vladimir Putin, G20 Zirvesi'nde Bitcoin'i işaret etti - Uzmancoin.com (http://uzmancoin.com/putin-g20-zirvesinde-bitcoini-isaret-etti/)

yıldırımbyzt
13-07-2017, 01:00
sahibinden.com - Satılık, Kiralık, 2.El, Emlak, Oto, Araba, Alışveriş, Hizmet, Kariyer, İş İlanları, Bilgisayar, Cep Telefonu, Tekne, Motosiklet, İş Makinesi fiyatları - ilan ve alışverişte ilk adres (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-sifir-motor-bol-ekstrali-sunroof-btc-ve-eth-kabul-edilir-455607653/detay)

btc-eth takaslı civic :D

alp1903
13-07-2017, 11:36
Asus gtx 1080 strix 8gb 3300TL (1 tane)
Sapphire Pulse Rx580 8gb 2500TL (10 tane)
Xfx Black Edition Rx580 8gb 2500TL (7 tane)

Xfx'ler tak çalışır durumda, istiyene orjinal bios atılıp verilebilir. Ö.M. atabilirsiniz arkadaşlar.

Yigit-Y
13-07-2017, 11:46
Asus gtx 1080 strix 8gb 3300TL (1 tane)
Sapphire Pulse Rx580 8gb 2500TL (10 tane)
Xfx Black Edition Rx580 8gb 2500TL (7 tane)

Xfx'ler tak çalışır durumda, istiyene orjinal bios atılıp verilebilir. Ö.M. atabilirsiniz arkadaşlar.

hepsiburada.com dan msi rx580 8 gb 1535TL den aldık tt grubu olarak geçen hafta

rakamların çok yüksek yanlış anlama dostum ;)

rain man
13-07-2017, 11:56
Ethereum Gold Rush Wanes As Price Plummets, Mining Difficulty Skyrockets (http://www.tomshardware.com/news/ethereum-price-drop-difficulty-increase,34985.html)

Dikkate almakta fayda var.

Bu arada ekran kartı alacak olan amazondan alsın 580 nitro vs 1200 tlye geliyor

alp1903
13-07-2017, 12:08
hepsiburada.com dan msi rx580 8 gb 1535TL den aldık tt grubu olarak geçen hafta

rakamların çok yüksek yanlış anlama dostum ;)

Tabiki benim ilanım yok, benimkiler elden kendi getirdiklerim.

Yigit-Y
19-07-2017, 09:42
coinleri anlık buradan takip edebilirsiniz

Coin Market Capitalisation lists of Crypto Currencies and prices , Lives streaming Bitcoin & Ethereum Market Cap and all other crypto currencies. | CryptoCompare.com (https://www.cryptocompare.com/coins/#/usd)

DOHC
19-07-2017, 10:02
Geçen yıl 3 ay gibi bir zaman diliminde 18 kat değerlenen Ether in Hackerlarla mücadelesi.

Hacker Uses A Simple Trick to Steal $7 Million Worth of Ethereum Within 3 Minutes (http://thehackernews.com/2017/07/ethereum-cryptocurrency-heist.html)

alp1903
08-08-2017, 11:45
Elimde 6 adet EthOS lisansı satılıktır, fiyat lisans başı 20$'dır. Alan arkadaş ETH, TL veya USD olarak ödeme yapabilir. Ödeme alındıktan sonra EthOS'tan gelen lisans mailleri alıcıya yönlendirilecektir. İndirme linki gelen mailde mevcuttur. EthOS'u bilmeyen arkadaşlara yardımcı olunur. Basitçe anlatmak gerekirse mining rigleriniz kontrol etmenize ve overclock ayarlarınızı yapmaya müsade eden bir işletim sistemidir. Linux tabanlıdır, windows çilesinden kurtulmanız için bire birdir :)

Yigit-Y
14-08-2017, 00:26
a

Tolga kardeşim ben btc alıp satarken

Abi neden kazmıyorsun demiştin

Sayende kazmaya başlayalı 6. Hafta oldu

Teşekkür ediyorum sana

Hayatımın en güzel işi

44 kartla 1050mhs eth+dcr kazıyorum

Gerisini sen anladın zaten

Teşekkür ediyorum

Btc kafkaslıyı bilenler vardır koptu gidiyor be :):)

alp1903
21-08-2017, 11:12
Para çekimini en hızlı nerden yapıyorsunuz?

Yigit-Y
21-08-2017, 13:24
Para çekimini en hızlı nerden yapıyorsunuz?

koinim yurt içi
poloniex yurt dışı

ben bunları kullanıyorum

alp1903
21-08-2017, 15:51
Pm atıyorum

dieselpower
21-08-2017, 15:55
hala kazanmak mümkün mü burda mantığı nasıl işliyor

Octane
21-08-2017, 18:47
Ya agalar eth ve ripple almak istiyorum btc aldıktan sonra nerede nasıl exchange edeyim bana bi yol verin...