PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : civic webasto sunroof hk.

umuttuner
26-05-2017, 16:52
Merhabalar herkese, belki okuyanlarınız bilir aracımın konusunu, elimden geldiğince sizlerin fikirleri doğrultusunda birşeyler yapmaya çalışıyorum.

Bu aralar aklıma takılan konu sunroof konusu :) webasto sunroof konusunda düşünceleriniz nelerdir, kullananlarınız mutlaka vardır tavsiye eder misiniz? Yetkili bayii ile görüştük hiç bir su alma arıza şikayeti olmadığını söylediler.

benzer bi konu vardı sitede fakat çok eski olduğu için yeni konu açmak istedim
Uykularımı kaçıracak seviyede yani durum yaptırsam mı yaptırmasam mı :)

Herkese kazaszı belasız günler dilerim

onursumer
26-05-2017, 19:51
ben picantoya için bayağı araştırdım yaptırıcağım modelde webasto hollandia 400 idi , kalite uygulama vs gibi kafamdaki soru işaretleri gitti fakat benim istediğim modele fiyat çok yüksek çıktığından vazgeçmiştim eğer çok uçuk rakamlar çıkmıyorsa yaptırılabilir

::ZaFeR::
26-05-2017, 20:12
Açıkcası bir ara benimde aklıma gelmişti Lancer'a sunroof taktırmak.Marka kaliteli ama montajı düzgün olan yer bulmak önemli

umuttuner
26-05-2017, 20:37
yetkili bayii ankarada zaten face sayfasında uygulama resimleri mevcut
küçük bi araştırma yaptık şikayetçi olan kimse yok fiyat 2200 tl
bu arada aracım 98 civic hb

Grimlord
26-05-2017, 20:54
Anka sunrooftan bahsediliyorsa eğer kesinlikle tavsiye etmiyorum. İyi araştırmanızı tavsiye ederim.

Zorbey
26-05-2017, 21:56
Tofaşta kullandık memnun kaldık. Yukarı doğru açılan modeldi.

Diyadin
27-05-2017, 04:02
Ben yerinde olsam komple sunrooflu tavan koyardım

umuttuner
27-05-2017, 20:46
iki model var komple yukarı açılan ve komple içeri giren
tr şartları komple tavan konusunda korkutuyo beni :(

srkns
27-05-2017, 21:30
2010 focus aracıma benden önceki (ilk sahibi) 2011 yılında 1.400 tl ödeyerek sunroof center da yaptırmış,
5 yıl garanti vermişler tüm evraklarını teslim etmişti,
yalıtım yaparken malzeme artınca bitüself ve bir miktar firexi tavan döşemesini söküp uygulama yaptık gerçekten herhangi bir su alma izine rastlamadık,

tek olumsuz yanı orj sunrooflu eski aracım honda jazz da su tahliye hortumu vardı arka tampon altına kadar, hafif yağmurda cam buğu yapmasın diye sunroof aralardım bunda yapmaya kalktığımda kenar oluklarına birikip damla damla el fren, kolçak kısmına akıyor, onun dışında kapalı konumda kışın kar suyunda dahi sızdırma vs sorunu yaşamadım. Uzun yolda 100 km üzeri hızlarda aralandığında inanılmaz bir serinlik veriyor görsellikten ziyade en çok buna tav oluyorum :) Fikrimi sorarsanız şahsen 1-2 yaşında bir araca kıyıp tavana işlem yaptırmazdım ama 10 yaşında bir araç için düşünebilirim.

8.000rpm
28-05-2017, 20:27
Ben 2003 yılıydı yanlış hatırlamıyorsam , civic sedan aracıma taktırmıştım webasto da değildi üstelik
Markasını hatırlamıyorum Sunroof center'da yaptırmıştım.
Yarım saat 40 dakka gibi bir sürede tavan kesildi ve 3 saat kadar sürede de izolasyon vs yapıldı.
Ne su alma ne paslanma ne gacır gucur sesler vs hiçbir olumsuzluk yaşamadım çok da memnundum
Tavsiye eder miyim? Şayet sunroof konusunda takıntılı iseniz ki ben öyleydim , kesinlikle tavsiye ederim.
Özellikle kesim işlemi başlarken yaşayacağın hissiyat çom değişik olacak
:):):):):)

umuttuner
29-05-2017, 20:32
2010 focus aracıma benden önceki (ilk sahibi) 2011 yılında 1.400 tl ödeyerek sunroof center da yaptırmış,
5 yıl garanti vermişler tüm evraklarını teslim etmişti,
yalıtım yaparken malzeme artınca bitüself ve bir miktar firexi tavan döşemesini söküp uygulama yaptık gerçekten herhangi bir su alma izine rastlamadık,

tek olumsuz yanı orj sunrooflu eski aracım honda jazz da su tahliye hortumu vardı arka tampon altına kadar, hafif yağmurda cam buğu yapmasın diye sunroof aralardım bunda yapmaya kalktığımda kenar oluklarına birikip damla damla el fren, kolçak kısmına akıyor, onun dışında kapalı konumda kışın kar suyunda dahi sızdırma vs sorunu yaşamadım. Uzun yolda 100 km üzeri hızlarda aralandığında inanılmaz bir serinlik veriyor görsellikten ziyade en çok buna tav oluyorum :) Fikrimi sorarsanız şahsen 1-2 yaşında bir araca kıyıp tavana işlem yaptırmazdım ama 10 yaşında bir araç için düşünebilirim.

aracım 20 yaşında :)

Ben 2003 yılıydı yanlış hatırlamıyorsam , civic sedan aracıma taktırmıştım webasto da değildi üstelik
Markasını hatırlamıyorum Sunroof center'da yaptırmıştım.
Yarım saat 40 dakka gibi bir sürede tavan kesildi ve 3 saat kadar sürede de izolasyon vs yapıldı.
Ne su alma ne paslanma ne gacır gucur sesler vs hiçbir olumsuzluk yaşamadım çok da memnundum
Tavsiye eder miyim? Şayet sunroof konusunda takıntılı iseniz ki ben öyleydim , kesinlikle tavsiye ederim.
Özellikle kesim işlemi başlarken yaşayacağın hissiyat çom değişik olacak
:):):):):)
bazen o sahne geliyor gözümün önüne :) takıntı değil ama arıyorum bakınca

https://i.hizliresim.com/7qOA0L.jpg (https://hizliresim.com/7qOA0L)