PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yan Camların Sürekli İndir Kaldır Çizilmesi

-Murat Özcan-
28-05-2017, 12:49
Uzun zamandır aracımın yan camlarının açıp kapatırken çizilme sesi geldiğini fark ettim ilk zamanlarda dikkate almadım ama bugün baktığımda ciddi anlamda çizildiğinigördüm. Cam Filmi olduğu için fark etmemistim gördüm ki gözle görülür bir çizikler var. Tahminim aralara taş tarzı pislikler girmiş öncelikle bunları nasıl temizlerim yada ne yapmalıyım acil hangi ürünle cam fitil aralarını temizlemem doğru olur. 2.sorum cam ciziklerine yapılacak birsey varmıdır çizikler tamir olur mu ? Teşekkürler. .

şaman
28-05-2017, 14:02
Ben binmeden önce camları silerim arada bir fitilleride silerim böyle yapıyorum çizilme en aza iniyor

mrtngn
28-05-2017, 14:42
Önceki aracımda çok başıma geliyordu. Cam açık vaziyette bezin ucuna sivri bişey dolayıp fitilleri siliyodum.Ulaşamadığım yerleride kulak çöpüyle hallediyordum. Çizik olayı benımde ön camda var ama derin değil silecekten kaynaklı kılcal çizikler. Ürün tavsiyesi varsa çok iyi olur

TaGo
28-05-2017, 17:45
Dışardan temizleyemessin. Öncelikle döşemenin üstünü kendine çek ve üst kısmı aç. Aradan sıyırıcı fitili göreceksin onu çek al. Zaten tozlar ve taşlar o fitile sıkışmış. Onu temile yerine tak

-Murat Özcan-
28-05-2017, 18:22
Önceki aracımda çok başıma geliyordu. Cam açık vaziyette bezin ucuna sivri bişey dolayıp fitilleri siliyodum.Ulaşamadığım yerleride kulak çöpüyle hallediyordum. Çizik olayı benımde ön camda var ama derin değil silecekten kaynaklı kılcal çizikler. Ürün tavsiyesi varsa çok iyi olur

Bende öyle bir deneme yapsam hiç fena olmayacak,yoksa durum kötüye gidebilir..

Dışardan temizleyemessin. Öncelikle döşemenin üstünü kendine çek ve üst kısmı aç. Aradan sıyırıcı fitili göreceksin onu çek al. Zaten tozlar ve taşlar o fitile sıkışmış. Onu temile yerine tak

Bunun tam olarak yapılışında döşemeye zarar verirmiyiz acaba pek iç döşeme işlerinden anlamıyorum. Tekrar nasıl takacağız yerine ?

-Murat Özcan-
28-05-2017, 18:24
Ben binmeden önce camları silerim arada bir fitilleride silerim böyle yapıyorum çizilme en aza iniyor

Bende yapıyorum ama engel olamıyorum çizilmesine

Yigit-Y
28-05-2017, 18:25
Film işiyle uğraşan bir tanıdığın var ise fitilleri yıkattır

-Murat Özcan-
28-05-2017, 18:31
Film işiyle uğraşan bir tanıdığın var ise fitilleri yıkattır

Var hacı abi şimdi aradım gel hallederiz dedi. Bakalım herhalde bir şekil bir şeyler yapacak..

Yigit-Y
28-05-2017, 18:37
Var hacı abi şimdi aradım gel hallederiz dedi. Bakalım herhalde bir şekil bir şeyler yapacak..

Söküp yıkıyacaktır yine ses ve çizilme olursa

Fitil değişecek dış fitil büyük ihtimalle ondan yapıyor

-Murat Özcan-
28-05-2017, 18:40
Söküp yıkıyacaktır yine ses ve çizilme olursa

Fitil değişecek dış fitil büyük ihtimalle ondan yapıyor

Yarın gideceğim bakalım ne olduğu çıkacak. Değişmesi gerekirse servisten temin edebilirim dimi cam fitilini

Ufuk
28-05-2017, 18:53
Filmciler kapının içini üstten kanırtarak sökerler. Orada sıyıran fitil gözükür zaten. Oradan fitili çıkarıp içini bir güzel yıkayıp temizleyip silip geri takarsınız olur biter.

-Murat Özcan-
28-05-2017, 19:23
Filmciler kapının içini üstten kanırtarak sökerler. Orada sıyıran fitil gözükür zaten. Oradan fitili çıkarıp içini bir güzel yıkayıp temizleyip silip geri takarsınız olur biter.

Peki bunları tekrar geri takarken zarar vermiş olurmuyuz fitile ?

Yigit-Y
28-05-2017, 19:38
İşi bilen kanırtmaz

Allah kabul etsin :)

turboman
28-05-2017, 20:29
camın çizilmesi dış fitilden olur oda camın yukarı kalkarken yapmış olduğu baskıdan dolayıdır haliyle camın eğimide buna müsayit iç fitillerinide boşa söktürme eğer cam yeniyse temizle dış fitilleri bunuda fitili sökmeden yaparsın. camı en aşağı konuma al ince bi spatula benzeri bişeye ince bez sarıp camsl sıkıp silebilirsin...

-Murat Özcan-
29-05-2017, 09:45
İşi bilen kanırtmaz

Allah kabul etsin :)

camın çizilmesi dış fitilden olur oda camın yukarı kalkarken yapmış olduğu baskıdan dolayıdır haliyle camın eğimide buna müsayit iç fitillerinide boşa söktürme eğer cam yeniyse temizle dış fitilleri bunuda fitili sökmeden yaparsın. camı en aşağı konuma al ince bi spatula benzeri bişeye ince bez sarıp camsl sıkıp silebilirsin...

Anladım bilgileriniz için teşekkür ederim. Dediklerinizi uyguluyacağım fakat çizilen cama yapılacak birşey varmıdır bu saatten sonra tamir tarzı birşey?

burak10
29-05-2017, 10:34
http://www.techturkey.com/forum/body-works/64301-cam-cizik-giderme.html

seryumoksit

-Murat Özcan-
30-05-2017, 13:47
http://www.techturkey.com/forum/body-works/64301-cam-cizik-giderme.html

seryumoksit

Bunu deneyeceğim hocam, uygulamasını biz yapabilirmiyiz acaba ,?