PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Amazon Hakkında

darkmoon
31-05-2017, 19:41
Amazondan alış veriş yapan varmı ebaydan sonra parça almak biraz sıkıntılı oldu çoğu alıcağım parçalar amazondada var ordan alıyım diyorumda bu amazonu çözemedim biraz karmaşık geldi..

şimdi ups fedex dhl gibi firmalarlamı yolluyorlar öyleyse zaten benim için yaş .. hepsiyle pek güzel anılarım yok.. en güzeli normal ptt .. amazonla normal ptt üstünden getirtebiliyormuyuz.. sanırım amazon kendi sattığı mallarda direk ups ile yolluyordu onur öyle demişdi .. yanlış hatırlamıyorsam..

teknik bilgisi olan arkadaşlar varmı..

Absinthe.
31-05-2017, 19:52
Aralık ayında aracıma bir çift far aldım Amazon.de üzerinden. Yaklaşık 2 haftada kapıya teslim geldi. Satıcı ve gönderici amazon.de idi, Türkiye'ye girişte gümrük işlemlerini onlar yaptılar, kapıya kadar Yurtiçi Kargo ile geldi. Amazon.de üzerinden satın alırken ödediğim ücretin haricinde ekstra bir ücret ödemedim.

Alacağınız ürünün satıcı ve gönderici amazon olmasına, Türkiye'ye gönderim yapmasına dikkat ederseniz sorunsuz kapınıza kadar gelir.

darkmoon
31-05-2017, 21:01
ufak mevlalı bir deneme yapıcam artık gümrük falan isterlerse kapıda az bir şey olsun yada gümrüğe gelin alın derlerse bırakırım almam uğraşmam.. bir deniycem ..

imprezaWRC
31-05-2017, 21:21
Amazondan alış veriş yapan varmı ebaydan sonra parça almak biraz sıkıntılı oldu çoğu alıcağım parçalar amazondada var ordan alıyım diyorumda bu amazonu çözemedim biraz karmaşık geldi..

şimdi ups fedex dhl gibi firmalarlamı yolluyorlar öyleyse zaten benim için yaş .. hepsiyle pek güzel anılarım yok.. en güzeli normal ptt .. amazonla normal ptt üstünden getirtebiliyormuyuz.. sanırım amazon kendi sattığı mallarda direk ups ile yolluyordu onur öyle demişdi .. yanlış hatırlamıyorsam..

teknik bilgisi olan arkadaşlar varmı..

Satıcı ve gönderici amazon ise kapına kadar geliyor :)

darkmoon
31-05-2017, 21:25
iyimiş ebaydan iki ürün aldım paypal ve ebay guest olarak ikiside gelmedi :) .. bilgi olarak şuraya koyıyım.. satıcılardan olduğunu sanmam bilhassa trusted sellerlardan aldım :D .. ebayın bana bir çorap birde araba aksesuarı borcu var toplam 2 dolar :D

Emre İlbi
31-05-2017, 21:27
Satıcı ve gönderici amazon ise kapına kadar geliyor :)

Abi hiç Amazon.com'dan aldın mı? Amazon.de ile bire bir aynı ürünler arasında fiyat farkı var,

ortalama 150-200 liralık üründe, 40-50-60 lira falan fark oluyor :)

MCN21
31-05-2017, 22:01
Amazon de turkiye icin daha hizli teslimat yapiyor :) Gumrukluk bir durum olucagini sanmiyorum amazon gumruk vergisini siparis sirasindan senden aliyor ve extra bir ucret cikmiyor. Ama saticinin amazon olmasina dikkat edin :)

imprezaWRC
31-05-2017, 22:28
Abi hiç Amazon.com'dan aldın mı? Amazon.de ile bire bir aynı ürünler arasında fiyat farkı var,

ortalama 150-200 liralık üründe, 40-50-60 lira falan fark oluyor :)

2 hafta önce 120 TL'lik parça aldım geldi. Amazon.de'den kitap dergi alıyorum :)

Emre İlbi
01-06-2017, 23:46
2 hafta önce 120 TL'lik parça aldım geldi. Amazon.de'den kitap dergi alıyorum :)

Tamam abi teşekkür ederim, Amazon.com üzerinden gönül rahatlığıyla alışveriş yaparım artık :)

Octane
02-06-2017, 00:31
Sizin yüzünüzden girdim biraz bakınayım dedim.

New beetle'a teyp çerçevesi aldım durduk yere girdi.

E-ticaret yasaklanmalı.

onursumer
02-06-2017, 01:28
amazon.com,de,fr,it,es vs hepsinden alisveris yapilabilir yapiyorumda

eger urunde satici amazon ise ve turkiye gonderimi aciksa zaten kapiniza kadar geliyor gumruk islemleri pts tarafindan yapiliyor standart gonderilerde tr ici dagitimi genelde yurtici yapiyor

eger hizli gonderi secerseniz ups veya dhl ile kapiya kadar geliyor geldiginde gumruk islemleri icon yetki belgesi dolduruyorsunuz okadar

amazon disindaki saticilarda gumruk siz odeyip gene alabilirsiniz, ben amazon disinda saticidan ucuz urunler alip birkac deneme yaptim eger feedbackler iyiyse sikinti olmaz

ahk
02-06-2017, 08:46
amazondan araba parçası almadım ama birçok ürün aldım sorunsuz şekilde alırısınız çünkü önceden gümrükleme gereken ürünler için parasını peşinen alıyor.

rain man
02-06-2017, 13:33
Araba parçası olarak fren disklerimle balataları distrübütörün fiyatının yarısından da aşağıda amazon.de'den aldım. Genelde bir çok şeyde .de daha makul geliyor, buraya gelirken almanya kendi kdv'sini düşüyor onun yerine bizim gümrük vergisi geliyor yani liste fiyatı ile kafa kafaya ve neredeyse her üründe bedava kargo ile geliyor.

İstanbul Ankara'dan 2 kg malzemeyi bana 15 lira ile getirten sisteme lanet olsun :)

Arkadaşlar yazmışlar, şu an güvenle kullanılabilecek en güzel e-ticaret sitesidir amazon.de.

Şimdi uzun zaman sonra desktop kuruyorum, burada bulamadığım parçaları oradan getiriyorum.

altugkocer
02-06-2017, 13:47
iyimiş ebaydan iki ürün aldım paypal ve ebay guest olarak ikiside gelmedi :) .. bilgi olarak şuraya koyıyım.. satıcılardan olduğunu sanmam bilhassa trusted sellerlardan aldım :D .. ebayın bana bir çorap birde araba aksesuarı borcu var toplam 2 dolar :D

2-3 ay kadar oldu sanırım, ebayden rc araç için parça aldım yaklaşık on küsür dolardı. Kendi hesabımla giriş yapıp, ülkeyi Türkmenistan seçip, kredi kartı bilgilerimi girip almıştım. Her ne kadar paypal kullanamasak da kredi kartım paypal hesabımda tanımlıydı.

Sizin ürünler neden gelmedi acaba? Takip numarası falan yok muydu? PTT bazen 1 dolarlık çok ufak ambalajlı ürünleri getirmiyor (ben kaybolduğunu falan düşünüyorum ama) bundan dolayı da olabilir belki.

clioGT
02-06-2017, 13:53
amazondan araba parçası almadım ama birçok ürün aldım sorunsuz şekilde alırısınız çünkü önceden gümrükleme gereken ürünler için parasını peşinen alıyor.

+

fazlasını bazen iade ediyor hatta:)

darkmoon
02-06-2017, 14:01
2-3 ay kadar oldu sanırım, ebayden rc araç için parça aldım yaklaşık on küsür dolardı. Kendi hesabımla giriş yapıp, ülkeyi Türkmenistan seçip, kredi kartı bilgilerimi girip almıştım. Her ne kadar paypal kullanamasak da kredi kartım paypal hesabımda tanımlıydı.

Sizin ürünler neden gelmedi acaba? Takip numarası falan yok muydu? PTT bazen 1 dolarlık çok ufak ambalajlı ürünleri getirmiyor (ben kaybolduğunu falan düşünüyorum ama) bundan dolayı da olabilir belki.

olabilir bakmadım bir guest olarak aldım .. birde paypal üstünden aldım bakmadım bile gelse gelirdi baya zaman oldu.. 2 dolar diye kovalamadım .. zaten ebay bu durumdaken riske girip almam çünkü almam gereken ürünler yekünlü ürünler .. alternatif sitelerden alıyorum artık adı sanı duyulmamış sitelerden alıyorum sanal kartım var zaten sıkıntı yok ..

artık zaten ters mantık yapıyorum ebayda arıyorum buluyorum ürünü sonra google da alternatif arıyorum başka bir sitede aynı ürünü aynı fiyatlara buluyorum ordan alıyorum..

altugkocer
02-06-2017, 14:04
olabilir bakmadım bir guest olarak aldım .. birde paypal üstünden aldım bakmadım bile gelse gelirdi baya zaman oldu.. 2 dolar diye kovalamadım .. zaten ebay bu durumdaken riske girip almam çünkü almam gereken ürünler yekünlü ürünler .. alternatif sitelerden alıyorum artık adı sanı duyulmamış sitelerden alıyorum sanal kartım var zaten sıkıntı yok ..

artık zaten ters mantık yapıyorum ebayda arıyorum buluyorum ürünü sonra google da alternatif arıyorum başka bir sitede aynı ürünü aynı fiyatlara buluyorum ordan alıyorum..

Sanal kart iyi oluyor böyle durumlarda. Haftaya tekrar 15-20 dolarlık bir ürün alacağım ebayden, bakalım ne olacak

Bolkar1st
03-06-2017, 13:11
Bi arkadaşım 98 Euro'ya ram almış kapıya kadar gelmiş bilgisayar parçası aliyormuş hep ordan :)

bason
03-06-2017, 13:32
Hiç alışveriş yapmadım Amazon'dan laptop ya da akıllı telefon almak mantıklı mı? Avantaj, dezavantajı nelerdir?

drsilence
03-06-2017, 13:35
merhabalar, amazon.de den jant sıparıs vermek ıcın gırdım trye gonderılemıyor dıyor. pekı almanya da bı tanıdıgım kendı adına alsa ve bana kargoyla yollasa gumrukte sıkıntı cıkarmı?

onursumer
03-06-2017, 13:41
merhabalar, amazon.de den jant sıparıs vermek ıcın gırdım trye gonderılemıyor dıyor. pekı almanya da bı tanıdıgım kendı adına alsa ve bana kargoyla yollasa gumrukte sıkıntı cıkarmı?

sen almanyada ki tanıdığının adresini gir kendi hesabınla satın al , o adrese ürünler ulaştığında arkadaşın sana kargolayabilir fakat hem gümrük hem kargo iyi tutar

benım şuan almanyada oyle 1 takım semi slick lastiğim duruyor :D

EserBodrum
10-10-2017, 22:51
Merhabalar konuyu hortlatacağım ancak,

Amazon.com'dan ipad bakıyorum fiyatı buradan oldukça ucuz 406$ a geliyor. Ancak merak ettiğim birşey var. Yorumlarda gördüğüm kadarıyla satıcı amazon olursa sıkıntısız kapıya kadar geldiği söylenmiş, ancak bu üründe amazon üzerinden başka bir firma satıyor.

Kargo+ ithalat harcı depozitosunu direk tahsil ediyor.

Bu şekilde sıkıntısız ürün kapıma kadar gelir mi? Yoksa gümrükte uğraşırmıyım ?

Amazon.com : Apple iPad mini 4 (128GB, Wi-Fi, Silver) : Computers & Accessories (https://www.amazon.com/Apple-iPad-128GB-Wi-Fi-Space/dp/B016PT10XA/ref=sr_1_3?s=pc&ie=UTF8&qid=1507667739&sr=1-3&keywords=ipad%2Bmini%2B4&th=1#productDetails)

ürün bu

teşekkürler

onursumer
10-10-2017, 23:27
Merhabalar konuyu hortlatacağım ancak,

Amazon.com'dan ipad bakıyorum fiyatı buradan oldukça ucuz 406$ a geliyor. Ancak merak ettiğim birşey var. Yorumlarda gördüğüm kadarıyla satıcı amazon olursa sıkıntısız kapıya kadar geldiği söylenmiş, ancak bu üründe amazon üzerinden başka bir firma satıyor.

Kargo+ ithalat harcı depozitosunu direk tahsil ediyor.

Bu şekilde sıkıntısız ürün kapıma kadar gelir mi? Yoksa gümrükte uğraşırmıyım ?

Amazon.com : Apple iPad mini 4 (128GB, Wi-Fi, Silver) : Computers & Accessories (https://www.amazon.com/Apple-iPad-128GB-Wi-Fi-Space/dp/B016PT10XA/ref=sr_1_3?s=pc&ie=UTF8&qid=1507667739&sr=1-3&keywords=ipad%2Bmini%2B4&th=1#productDetails)

ürün bu

teşekkürler

normalde satıcı amazon olmadığında vergi çıkarmıyor , fakat bu urunde şimdi baktığımda çıkarıyor yani gümrük işlemlerini amazon mu usleniyor sormak gerekli

diğer turlu burda ekstra gümrük odersiniz

Aranel Ciryatan
11-10-2017, 07:36
Bu ürün Fulfilled by Amazon. yani evet satıcısı başka firma fakat ürün amazon tarafından gönderiliyor. O yüzden yine vergi işlemleri amazon'a ait. Ama bir ihtimalle gümrük sıkıntısı olabilir tamamen şans. Ürün WiFi'li fakat GSM'li muamelesi görebilir. O zaman WiFi'li olduğunu kanıtlamanız gerekir. Ama kontrol eden kişi WiFi'li olduğunu görüp direkt geçirebilir de.

SpeedlinE™
02-03-2018, 05:46
Konuyu hortlatmış olacağım kusura bakmayın ama alacağım ürün hem amazonda hem aliexpress sitesinde mevcut. Sizce hangisinden alsam daha kısa sürede gelir? ininal kartla almayı düşünüyorum fakat yurt dışı alışverişlerinde belli bir meblağ kestiği söyleniyor hiç deneyen oldu mu?

rain man
02-03-2018, 07:41
Kartı bilmiyorum ama amazon bariz daha hızlı gelir :)

punto_multijet
02-03-2018, 07:53
Konuyu hortlatmış olacağım kusura bakmayın ama alacağım ürün hem amazonda hem aliexpress sitesinde mevcut. Sizce hangisinden alsam daha kısa sürede gelir? ininal kartla almayı düşünüyorum fakat yurt dışı alışverişlerinde belli bir meblağ kestiği söyleniyor hiç deneyen oldu mu?

standart shipping metoduyla aldıgınız varsayıyorum 2sinden de amazon derim. kaç tane ürün aldıysam geneli usa merkezliydi en geç geleni 5 iş günü falan sürdü. aliexpreste ise ptt gonderi takip il ekanka oluyorsunuz :)

altugkocer
02-03-2018, 08:59
Amazon alternatifi varsa gerisi teferruattır

GEB
02-03-2018, 10:44
Amazon'dan sipariş verecek arkadaşlar biraz erteleyin, amazon yakın bir süre sonra Türkiye pazarına girecek. Hepsiburada, n11 gibi sitelerin tahtını biraz sallayacak gibi duruyor. Fiyat olarak uygun olacağını sanmıyorum vergilerden ötürü.

ayku82
02-03-2018, 10:55
Merak ettıgım ıcın soruyorum Amazon N11 - Hepsıburada gıbı sıtelerı nasıl etkıleyecek? Fiyatlar daha uygun mu olacak yoksa cesitlilik anlaminda Turkiye
'de olmayan urunler mi daha fazla sunulacak?

SpeedlinE™
02-03-2018, 10:57
standart shipping metoduyla aldıgınız varsayıyorum 2sinden de amazon derim. kaç tane ürün aldıysam geneli usa merkezliydi en geç geleni 5 iş günü falan sürdü. aliexpreste ise ptt gonderi takip il ekanka oluyorsunuz :)

cevabınız için çok teşekkür ederim abi,tr de hangi kargo şirketine geliyor acaba? birde kart hakkında bilgi sahibi misiniz acaba?

imprezaWRC
02-03-2018, 11:31

Aynı ürün amazon.'da var ise düşünmeden amazon'dan al. Japonya'dan kitap siparişi vermiştim, araya cuamrtesi pazar girdi ama haftasonu ile birlikte kitaplar 4 günde kapıma gelmişti gerisini sen düşün.

Ormanci
02-03-2018, 11:56
Merak ettıgım ıcın soruyorum Amazon N11 - Hepsıburada gıbı sıtelerı nasıl etkıleyecek? Fiyatlar daha uygun mu olacak yoksa cesitlilik anlaminda Turkiye
'de olmayan urunler mi daha fazla sunulacak?

Aslında fiyatlandırma vb anlamında hiçbir fark olmayacak.

Belki bazı ürünlerde "Amazon!" olarak ve diğerlerine göre yüklü miktarlarda alım yapabilecekleri için fiyat düşüklüğü beklenebilir.

Ancak neticede Türkiye piyasa şartları geçerli olacak.

Burada en büyük avantaj şu olur, Amazon tarafından satılan ürünleri yurtdışından aldığımızdaki güven gibi, örn: hemen üstteki mesajda Hakan söylemiş Amazon'da varsa direk oradan al diye, bu tip bir güven oluşturacak müşteride.

N11'de, Hepsiburada'da bir sürü salak saçma aracı-tedarikçi firma var. Taklit mal bile satıyorlar. Donanımhaber'de konular açılıp duruyor, Hepsiburada bunlara yaptırım uygulamıyor, adamlar taklit ürün satmaya devam ediyorlar, Hepsiburada ise müşteriye sadece "iade" imkanı verip durumu hesapta çözümlüyor ama dediğim gibi o satıcılar ürünleri satmaya devam ediyor.

Sırf bunlar değil, tedarikçiler kendileri bile olsa Hepsiburada'nın da batırdığı içine ettiği çok durum var.

Bu anlamda Amazon daha profesyonel davranacaktır diye ümit ediyoruz.

rain man
02-03-2018, 12:16
Yurtdışı amazonun politikasının yarısını sürdürsünler fiyatı aynı olsa bile yeter. Çok ciddi bi uygunluk beklemiyorum ama az da olsa piyasanın altında olacağı kesin.

BaDCaT
02-03-2018, 12:17
Sonuç olarak Amazon Türkiye den direkt olarak sipariş ne zaman verebileceğiz gün olarak belli mi ? Çakal çukal tekelcilere para kazandıracağımıza jeff amcam karı kızla yesin istiyoruz.

Ormanci
02-03-2018, 13:14
Çok yakında diyorlar, bakalım...

2jz
02-03-2018, 13:20
Buradaki pazaryerlerinde komisyonlar çok can yakıcı. Etsy'nin %2, Amazonun %2-5 arası komisyon uyguladığı ürüne n11 %25+reklam pazarlama+kargodan pay şeklinde ücretlendirme yapıyor. Üzerine organik listeleme yerine sadece parayı vereni öne çıkarıyor. Yukarıda saydıklarıma ek reklam giderinizde çok büyük.

N11 yine hizmet olarak bir şeyler sunuyor ama tedarikçi olarak Evidea ile falan çalışıyorsanız hepten yandınız. Ya sağlam sermaye ile girip kendi pazarlamanızı yapacaksınız yada bunlara sömrülüyorsunuz :(

Amazonu bekliyorum umarım can sıkıcı komisyonlar uygulamaz, sahte ve taklit ürünlere prim verdirmez.

Canselmo
02-03-2018, 13:20
Bu ayın sonunda başlamayı düşnüyorlar.Amazon türkiyede birçok depo kiraladı. Bu ayın sonu nisan başı faaliyete geçerler.

EnesAksu
02-03-2018, 14:21
mart gibi Türkiyeye gelecek diyorlardı. Ben haynes in kitaplarını alıyorum,2 hafta içinde geliyordu.

rain man
02-03-2018, 14:27
Bu ayın sonunda başlamayı düşnüyorlar.Amazon türkiyede birçok depo kiraladı. Bu ayın sonu nisan başı faaliyete geçerler.

Depo demişken, bizim ikinci el ithalatı yasağına engelimiz olduğu için faydalanamadığımız amazon.warehouse'un aktif olacak olması başka bir şans :) refurbished ya da temiz kullanılmış ürünler çok daha makul rakamlara satılabiliyor.

Bir arkadaşım iş başvurusu yaptı, o sektörde çalışılacak daha kurumsal firma yok bence.

GEB
02-03-2018, 15:57
Fiyatlar dediğim gibi uygun olacağını sanmıyorum ama 5 ise 4'e satılır gibime geliyor. Ayrıca uyguladıkları politika ve müşteri memnuniyeti odaklı bir firma olduğu için tercih edilmesi daha çok olacak. Tabii bu prensipler Türk insanına ne kadar dayanır orası bilinmez. Apple'ın ilk açıldığı zaman, insanların cihazlarında hiç bir sorun yokken apple'a gidip cihaz değiştirip ve bir süre sonra eskisi kadar cihaz değişimi yapılamamasını sağladılar. :)

onursumer
02-03-2018, 16:50
amazon turkiye ye geliyor fakat şuan için hiçbir tr ithalatcısı ile anlaşma yapmış değil haliyle gene aynı yöntemle satış gerçekleştiricek büyük ihtimalle bu yüzden fiyatlar herzamanki gibi olur diye düşünüyorum

Canselmo
02-03-2018, 19:49
Şu an zaten kendini göstermiş ve belli bir derecesi olan üreticilere ve satışcılara özel davetler yolladılar. Komisyon oranlarını ve pazar için bircok bilgi topluyorlar. İngilizcem yeterli olabiliseydi bende başvurmayı düşnüyordum.

Amerikada şu an 1 numaralı şirket. Apple bile geçti adamlar. Amazonda çalışmak isteyen ve yeterli düzeyde kabileyeti olanlar başvursunlar.

punto_multijet
03-03-2018, 16:12
cevabınız için çok teşekkür ederim abi,tr de hangi kargo şirketine geliyor acaba? birde kart hakkında bilgi sahibi misiniz acaba?

aldığım tüm ürünlerin çoğu i-parcel ile gönderildi yani ups ancak TR ye giriş yaptıktan sonra kargoyu yurtiçi kargoya devrediyor adrese son teslimatı yurtiçi kargo yapıyor. diğerleride normal ptt ile geldi

KÖROĞLU
03-03-2018, 16:31
De uzantılı olandan araba parçası aldık. Tr de heçm stok yok hemde takımı 5000+ olan malı 850 TL ye 6 günde kapıya gelecek şekilde aldık. Gelsin rakabet iyidir kaliteyi arttırır. Ama yönetim mantığı yine yabancılarda kalmalı. Buradaki mantığa bırakırlar ise hb da dan farkı olmaz. Bu arada N11 garaj uygulamasına geçmiş. Araç seçiyorum sıfır sonuç. Ama ileride çok faydalı olacak diye düşünüyorum.

fthdrn
03-03-2018, 18:19
Amazondan lokma takımı alan oldu mu :)

said_
03-03-2018, 18:34
Şu an zaten kendini göstermiş ve belli bir derecesi olan üreticilere ve satışcılara özel davetler yolladılar. Komisyon oranlarını ve pazar için bircok bilgi topluyorlar. İngilizcem yeterli olabiliseydi bende başvurmayı düşnüyordum.

Amerikada şu an 1 numaralı şirket. Apple bile geçti adamlar. Amazonda çalışmak isteyen ve yeterli düzeyde kabileyeti olanlar başvursunlar.

şuan işe alım yapıyorlarmı biliyormusunuz? biraz baktım sadece bir adet pozisyon gözüküyor.

Yiğit G.
04-03-2018, 04:49
amazon turkiye ye geliyor fakat şuan için hiçbir tr ithalatcısı ile anlaşma yapmış değil haliyle gene aynı yöntemle satış gerçekleştiricek büyük ihtimalle bu yüzden fiyatlar herzamanki gibi olur diye düşünüyorum

fiyatlar zaten aynı olacak hepsiburada falan ile.. Ucuz olacak diye kimse sevinmesin öyle birşey yok ha 1-2 özel gün harici işte balck friday falan gibi.. Fark şurada olacak amazon çok prof iş yapan bir kuruluş en ufak sorunda birebir değişim , geri alma vs gibi süper yanları var.. Diğer türk sitelerinde yaşadıgın dolandırıcılıkların olması burada zor.. Ama ben turkiye de ki ömrünü uzun görmüyorum...

onursumer
04-03-2018, 12:14
fiyatlar zaten aynı olacak hepsiburada falan ile.. Ucuz olacak diye kimse sevinmesin öyle birşey yok ha 1-2 özel gün harici işte balck friday falan gibi.. Fark şurada olacak amazon çok prof iş yapan bir kuruluş en ufak sorunda birebir değişim , geri alma vs gibi süper yanları var.. Diğer türk sitelerinde yaşadıgın dolandırıcılıkların olması burada zor.. Ama ben turkiye de ki ömrünü uzun görmüyorum...

deneme yapıcaklar bir sure ya kalıcı olur yada beğenmeyip giderler :D

B16
04-03-2018, 14:18
Tedarikçi olarak başvurmayı düşünüyorum.
Gelsin bakalım nasıl olacak

Canselmo
04-03-2018, 14:26
şuan işe alım yapıyorlarmı biliyormusunuz? biraz baktım sadece bir adet pozisyon gözüküyor.

evet su an 1 pozisyon icin ilan var ama ilerde daha cok alim olucak

onursumer
04-03-2018, 16:06
Tedarikçi olarak başvurmayı düşünüyorum.
Gelsin bakalım nasıl olacak

şuan turkiyede tedarik ile ilgili hiçbir girişmleri yok en azından buyuk firmalarla yok :)

benim kişisel goruşum şuan nasılsa ilk bir sure oyle devam edicekler aynı global gonderimle yürücek garanti servis işi vs farklı işleyecek gibi gozukuyor

2jz
04-03-2018, 17:27
şuan turkiyede tedarik ile ilgili hiçbir girişmleri yok en azından buyuk firmalarla yok :)

benim kişisel goruşum şuan nasılsa ilk bir sure oyle devam edicekler aynı global gonderimle yürücek garanti servis işi vs farklı işleyecek gibi gozukuyor

Normal işletmeler için tedarikçi başvurusu var mı? Varsa bulamadım. Bende başvuru yapacağım

Global gönderimle işler zor yürür çünkü kargo ve süre dezavantajı. Türkiyede e-ticaretin neredeyse tamamına yakını ücretsiz kargo ve hızlı gönderim yapan firmalardan.

B16
04-03-2018, 22:29

Otomobil yedek parça olarak başvuru yapmayı düşünüyorum. amazon.com.tr alan adını almışlar zaten. Bi Türkiye'ye açılsınlar bakalım fiyatlar nasıl olacak. Tedarikçi olmasakta olur önemli olan yurtdışı fiyatları seviyesinde almak.

onursumer
05-03-2018, 00:29
Normal işletmeler için tedarikçi başvurusu var mı? Varsa bulamadım. Bende başvuru yapacağım

Global gönderimle işler zor yürür çünkü kargo ve süre dezavantajı. Türkiyede e-ticaretin neredeyse tamamına yakını ücretsiz kargo ve hızlı gönderim yapan firmalardan.

şuan yok sanırım bende baktım goremedim , sektordaki tanıdık vs ile konuştuğumdada hiçbiri ile anlaşmadıklarını oğrenmiştim tabi son güncel gelişmeleri bilmiyorum

ama global gonderim çok sorun olmaz bana kalırsa eğer kendi ağını oluşturur ise

geçen ay amazon.de den yazıcı aldım ptesi kargoya verildi çarşamba bana teslim edildi bu zaten tr içide aynı ve almanyadan tr ye tamamını mng kargo taşıdı el değiştirmeden geldi yani

Otomobil yedek parça olarak başvuru yapmayı düşünüyorum. amazon.com.tr alan adını almışlar zaten. Bi Türkiye'ye açılsınlar bakalım fiyatlar nasıl olacak. Tedarikçi olmasakta olur önemli olan yurtdışı fiyatları seviyesinde almak.

aynen aynı fikirdeyim

CND
05-03-2018, 08:28
TR pazarı için amazondan beklentiniz çılgın fiyatlar veya karaborsacı firmaları cezalandırmaya gelen kurtarıcı rolü falansa boşa ümitlenmeyin. Tedariğini yine markanın dist. yaparken aynı zamanda da fiyatlamasını da yapacak. Hal böyle olunca kanala verilen fiyatın altına veya yanına son tüketiciye satış imkanı ortadan kalkmış olacak.

Muhtemelen ilk dönemlerde malın, piyasada olan en iyi fiyatının 5-6 puan altında listelemeler görebiliriz. Bu da amazonun kendi komisyonunda yapacağı küçük iyileştirmeler ile oluşacaktır. Amazon fiyatı ile değil kalitesi ile rakiplerinin önüne geçecektir. Ancak çiğ süt emmiş müşteriler ile tanıştığında bu tavrını ne kadar sürdüreceğini bende merak ediyorum. :)

Esas sektör için ilginç olanı amazon un gelirken satın alma yapmaması ve buna rağmen pazarın küçüklerinin birleşerek en iyi 2. liği garantilememiş olması.

ayter
05-03-2018, 15:02
Sitede satışta olan gıda takviyeleri umarim türkiyede de satılır

GKS
09-03-2018, 10:23
euro dolar kuru belli neyin uygun olmasını bekliyorsunuz?

Dağhan
13-03-2018, 10:55
Merhabalar herkese,

Mevcut bir Amazon başlığı olduğu için yeni bir başlık açmak istemedim.
Apple'ın Homepod testleri her ne kadar ses anlamında diğerlerinden ayrıştığını belirtse de hemen hemen tüm testler Alexa'nın Siri'den çok daha iyi çalıştığını gösteriyor.
Sorum şu; Amazon Echo 2nd gen. almak istiyorum ancak Amazon'un sitesinde "This item does not ship to Istanbul, Turkey. Please check other sellers who may ship internationally. Learn more"
diyor...

Amazon üstünden Echo almış herhangi biri var mı ya da alternatif olarak ne yapabiliriz yurt dışına çıkıp bizzat temin etmediğimiz sürece?

rain man
13-03-2018, 11:10
Merhabalar herkese,

Mevcut bir Amazon başlığı olduğu için yeni bir başlık açmak istemedim.
Apple'ın Homepod testleri her ne kadar ses anlamında diğerlerinden ayrıştığını belirtse de hemen hemen tüm testler Alexa'nın Siri'den çok daha iyi çalıştığını gösteriyor.
Sorum şu; Amazon Echo 2nd gen. almak istiyorum ancak Amazon'un sitesinde "This item does not ship to Istanbul, Turkey. Please check other sellers who may ship internationally. Learn more"
diyor...

Amazon üstünden Echo almış herhangi biri var mı ya da alternatif olarak ne yapabiliriz yurt dışına çıkıp bizzat temin etmediğimiz sürece?

Türkiyeye gelmeyen ürünleri sizin yerinize getiren siteler var. Siz ürünü belirtiyorsunuz alınacak tüm masrafları ve hizmet bedelini ödüyorsunuz. Onlar sizin yerinize alıyor, kendi amerika adreslerine kargolatıyor sonra oradan buraya kendileri gönderiyor ve size ulaştırıyorlar.

Eğer ürünü başka yoldan elde etmek mümkün değilse cazip kalıyor kimi zaman. Lakin ben hiç kullanmadım.

B16
13-03-2018, 11:17
Türkiyeye gelmeyen ürünleri sizin yerinize getiren siteler var. Siz ürünü belirtiyorsunuz alınacak tüm masrafları ve hizmet bedelini ödüyorsunuz. Onlar sizin yerinize alıyor, kendi amerika adreslerine kargolatıyor sonra oradan buraya kendileri gönderiyor ve size ulaştırıyorlar.

Eğer ürünü başka yoldan elde etmek mümkün değilse cazip kalıyor kimi zaman. Lakin ben hiç kullanmadım.

Ben kullandım. Eğer yardıma ihtiyaç olursa haber ver. amerikadaniste falan hikaye daha düzgün az profesyonel ve diğerlerine oranla daha ucuz bi yer biliyorum.

rain man
13-03-2018, 11:32
Ben kullandım. Eğer yardıma ihtiyaç olursa haber ver. amerikadaniste falan hikaye daha düzgün az profesyonel ve diğerlerine oranla daha ucuz bi yer biliyorum.

Olur da yurtdışı noktasında tıkanırsam ilk ulaşacağım kişisin patron. Ben amatör tüketiciyim yorumlarım senin bulunduğun yerde yok hükmünde :)

therev
13-03-2018, 14:26

Ebayden alışveriş yapılabiliyormu? bende öğrenmek isterim mümkünse..

2jz
19-09-2018, 09:47

Amazon bugün açıldı. Sisteme tedarikçi olarak katılmıştım. Bu hafta içinde ürün girişleri yaparım. Umarım diğer pazaryerine benzemezler.

serkanokan
19-09-2018, 10:48
Tek bir ürün için kıyas yapmak tabi ki doğru değil ama XBOX One X Hepsiburada'da 3600TL, Amazon'da 5100TL.

Bir de amazonu amazon yapan Kindle, Amazon Prime, EchoDot gibi kendine ait olan hiç bir ürünün satışı yok. Umarım ilerleyen zamanlarda bu eksiklikler giderilir.

johnie
19-09-2018, 11:21
Apple iPhone 8, 64 GB, Gumuş (Apple Turkiye Garantili): Amazon.com.tr (https://www.amazon.com.tr/Apple-iPhone-Uzay-T%C3%BCrkiye-Garantili/dp/B078M2GJPR/ref=sr_1_8?s=electronics&ie=UTF8&qid=1537348624&sr=1-8)

Apple da 6500 burada 4550 - telefon bitti :D

fthdrn
19-09-2018, 17:09
Apple iPhone 8, 64 GB, Gumuş (Apple Turkiye Garantili): Amazon.com.tr (https://www.amazon.com.tr/Apple-iPhone-Uzay-T%C3%BCrkiye-Garantili/dp/B078M2GJPR/ref=sr_1_8?s=electronics&ie=UTF8&qid=1537348624&sr=1-8)

Apple da 6500 burada 4550 - telefon bitti :D

5lira olarak güncellenmiş telefon :D

7yi hemen satasım geldi bir an sonra kendimi tuttum :D

johnie
19-09-2018, 17:16
5lira olarak güncellenmiş telefon :D

7yi hemen satasım geldi bir an sonra kendimi tuttum :D

8 binlik macbook 5800₺ satılıyordu, bitmiş olabilir :)

Ormanci
20-09-2018, 10:10
Tek bir ürün için kıyas yapmak tabi ki doğru değil ama XBOX One X Hepsiburada'da 3600TL, Amazon'da 5100TL.

Bir de amazonu amazon yapan Kindle, Amazon Prime, EchoDot gibi kendine ait olan hiç bir ürünün satışı yok. Umarım ilerleyen zamanlarda bu eksiklikler giderilir.

Baktığımda tek bi tedarikçi görünüyordu.

Elektronik ve bilgisayar konusunda henüz çok çeşitlenememişler gördüğüm kadarıyla.
PS4 veya Xbox oyunu falan bakayım dedim, onlar da çok kısıtlıydı mesela.

Diğer ürünleri bilmiyorum.

Bunlar arttıkça fiyatlar falan da değişir büyük ihtimalle. Ama Amazon markasına göre kıyaslarsak piyasaya biraz "güçsüz" çıkmışlar gibi. En büyük rakip HB, iade, garanti bilmemne mevzularında Amazon'un global başarısına ulaşır o kafada çalışırlarsa müşteri kaparlar. Ama fiyatların ve tedarikçilerin artması lazım kesinlikle.

ruudvan
20-09-2018, 10:35

ya bsg . adamlar kale alıp mail bile atmıyor.
bi ürünümü kaybettiler . hiç üstlerine alınmıyorlar bile.

CloudGrey
20-09-2018, 10:37
biraz fiyatları karşılaştırdım gittigidiyor n11 yada hepsiburadadan bir farkı yok fiyatların...

Skyhawk34
20-09-2018, 12:44
Sabah bi ürünü almaya çalışıp kanser olduğum müşteri hizmetlerini arayıp senelerdir kullandığım "kartınızda problem var, bankanızı arayın" dediklerinde hemen aynı ürünü n11.com dan aldığım site.

Aynı problemi bir tek benim yaşamadığımıda yeni fark ettim bir çok şey var oturması gereken.

johnie
20-09-2018, 15:01
Kurye hakkında sıkıntı yaşayan var mı? Baya kötü yorumlar var daha ilk günden..

2jz
20-09-2018, 15:05
Adamlar kimseye haber vermeden aniden açtılar siteyi. Ürün girişleri yapan firmaların ürünleri eski fiyattan kalmış. Bir çok sipariş iptal edildi. Amazon gibi bir firma için çok amatörce bir açılış oldu.

Geri sayım, indirimler, tedarikçilerin hazırlanması, reklam kampanyaları, güzel fiyatlar bol çeşitle giriş yapmaları gerekirken dile düştüler.

Tedarikçiler için komisyon oranları rakipler arasında en düşüğü, vade süresi en kısa olanı. İyi bir politika uygularsa piyasaya yön verir.

johnie
20-09-2018, 15:07
Adamlar kimseye haber vermeden aniden açtılar siteyi. Ürün girişleri yapan firmaların ürünleri eski fiyattan kalmış. Bir çok sipariş iptal edildi. Amazon gibi bir firma için çok amatörce bir açılış oldu.

Geri sayım, indirimler, tedarikçilerin hazırlanması, reklam kampanyaları, güzel fiyatlar bol çeşitle giriş yapmaları gerekirken dile düştüler.

Tedarikçiler için komisyon oranları rakipler arasında en düşüğü, vade süresi en kısa olanı. İyi bir politika uygularsa piyasaya yön verir.

2 senedir ön hazırlığını yapıyorlar, habersiz girmeleri biraz garip oldu evet.
Ürün tedarik Müdürü arkadaşım, 2 senedir Belçika'da eğitim alıyor.
Vardır bir bildikleri diyorum ben.. Kurye kısmında baya sıkıntı yaşanıyor sanırım.
Arkadaş 1 telefon 1 kapak siparişi verdi, kapak mng kargo ile gelmiş fakat telefon dün saat 19:00 itibari ile Amazon'dan çıkmasına rağmen hızlı kuryeden hala ses yok..

Ormanci
20-09-2018, 16:04
Aynen dediğiniz gibi, haber siteleri, bilgisayar siteleri falan da eleştirmeye, yazdıklarımız gibi haberler yapmaya başladılar.

Arkadaş, bakkal değilsin ki sen, Amazon'sun. Niye böyle bişey yaptılar gerçekten anlamak güç. Sövülen Hepsiburada bile daha iyi hizmet verir modda şu anda.

Vodafone gibi olmasın da sonları...
Vodafone Türkiye'ye gelirken yüksek lisans yapıyordum, Pazarlama vb. x dersi için sunum hazırlama ödevi gibi bişey vardı, vatandaşın biri de TELSİM'de çalışıyormuş o zamanlar, Vodafone'a geçiş ve buradaki pazarlama hamleleri hakkında yaptıkları sunumu getirmiş. Burada kalsın, pek dillendirmeyin, satış öncesindeyiz demişti...

Sonra anlatmaya başladı, işte efendim Vodafone şu ülkeye girmiş, 1 sene içinde pazar payını %1'den %80'e çıkarmış, yok efendim buraya girmiş, buradaki en büyük operatörü dağıtmış, şöyle olmuş böyle olmuş... Bi yandan da anlatıyor, işte yok abonelere kontrat yapıyor 1 Dolara telefon veriyor, bilmemne yapıyorsun ücretsiz cihaz veriyor cart curt.

Allaaaaaaaaaaaaaaaaaaaah demiştim, Turkcell bitti, adamlar piyasayı altüst edecekler, hizmet, kalite nedir göreceğiz, müthiş olacak, şöyle olacak, böyle olacak... Yıl 2006 idi. Vodafone'un "gel(ebil)diği" yere bakın. 12 sene... Şaka gibi. TELSİM kafasında hareket etmeye devam ediyorlar, geçen arkadaşlarım lanet edip tekrar geri dönüyorlar falan filan :) Pazar payı ne acaba, hiç bakmadım.

Amazon'un da akibeti bu olmasın. Çok yazık olur... Ellerinde eşşşşşşşek gibi potansiyel var. Yani bunu değerlendirememek büyük enayilik olur.

Açılış, kargo vb. konusunda daha baştan sıçtılar. Arkadaş, yine yazıyorum, bakkal değilsin ki sen, yolda düzülür dersin, hallederiz dersin... Amazon'sun laaa Amazon alooooo.. Nasıl böyle bi amatörlük yapıyorlar, anlamak mümkün değil.

speedy34
20-09-2018, 16:24
Türkiye'ye gelmesi ile birlikte diğer sitelerin rekabet ortamının kızışması anlamına geliyor. Hadi bakalım hodri meydan ;)

onursumer
20-09-2018, 17:50
amazon.com.tr çok bi avantajı şuan için yok , ama rekabeti arttırıcağı kesin

ben hala alışverişlerimi yurt dışı yapıyorum daha yeni kask aldım :)

2jz
30-11-2018, 10:39
Amazon Türkiye müşteri desteği çok zayıf.

Bir mağaza ısrarla yanlış bilgiyle ürün satıyor. Mağazaya mesaj attım sattığın ürün ürün bilgilerini düzelt diye. Adam hatalı girilmiş hemen düzeltiyorum dedi. Tekrar baktım hala tüm ürünlerde aynı şekilde yapıyor. Tekrar uyardım yine aynısını dedi.

Amazona yazdım durumu. Dedim yazdığınız özellikle satılan arasında 10 kat fiyat farkı var insanları dolandırıyorsunuz. Konuştuğum kadın başından savdı.

Amazon olarak Türkiyeye güzel ayak uydurmuşlar.

excellency23
30-11-2018, 13:50
laf olsun diye girmisler resmen. su kriz ortaminda cok fazla yatirim yapmak istemediler heralde. yoksa amazon avrupayla türkiye arasinda daglar kadar fark var. zamanla düzelirse n11 hepsiburada falan tarih olur.

Emre İlbi
30-11-2018, 17:28
amazon.com.tr ile ilgili yaşadığım bir sorunu bende paylaşmak istiyorum,

2 gün önce anneme telefon aldım, iki kargo seçeneği vardı, biri ücretsiz kargo (Mng ile geliyormuş) diğeri ekspres kargo,

Ekspres kargoda ekstra ücret vardı, küçük bir rakam, zaten 40-50 lira olsa bile onu seçerdim, sonuçta binlerce lira veriyorum, en güvenli şekilde gelmesini istiyorum,

gece 5 gibi kargoya vermişler, sabah görünce ben şok! çünkü firma Mng, hemen aradım, dedim böyle böyle, ben neden boş yere para ödedim öyleyse? kem küm etti durdu, lanet olsun dedim bende,

sorun ödediğim para değil, Mng kalitesiz bir firma, başka yerlerden aldığım ürünleri evime getirmeden, geldik bulamadık diyen bir firma, kaldı ki evde her gün en az 2 kişi var, diyelim kapıyı açmadılar, telefon icat edildi, ne bir mesaj nede bir çağrı hiç bir şey yok, sanırsın yontma taş devrinde yaşıyoruz,

Burada şu sonuç çıkıyor, eve gelmeden, geldik bulamadık diyorlar, bu gün gibi ortada,

bu sebeple sipariş verecekler bunu dikkate alsın

HaKo
30-11-2018, 17:33
amazonun biraz zamana ihtiyacı var , biz de tedarikçi firma olarak girdik ama çok değişik sıkıntılar yaşıyoruz, sitenin oturup adam olması 1 seneyi bulur bence

2jz
30-11-2018, 20:28
amazonun biraz zamana ihtiyacı var , biz de tedarikçi firma olarak girdik ama çok değişik sıkıntılar yaşıyoruz, sitenin oturup adam olması 1 seneyi bulur bence

Ben aynı zamanda tedarikçi olarakta üyeyim amazona. İşini kuralına göre yapan herkesi uğraştırırken çar çakallara hiç müdehale etmiyorlar.

Birini şikayet ediyorum adam allahın tenekesini paslanmaz çelik diye satıyor. Aynı birim ebattaki paslanmaz çelik adamın sattığı tenekeden 25 kat daha pahalı bir malzeme. Hiç bir işlem yapmıyorlar. Bu 24 ayar altın yazıp, 14 ayar altın yollamak gibi bi şey. En son yazdım insanların zarara uğratılmasına bilinçli olarak göz yumuyorsunuz diye. Müşteri temsilcilerinin umrunda değil. Kadın her yazdığıma iyi akşamlar diye cevap veriyor :)

Yigit-Y
30-11-2018, 21:45
Aynı sorun uber de de var

Abd adam olan şirketler

Türkiye ye geldiklerimde türk kafasına bürünüyor

Deli oluyorum :)

Emre İlbi
01-12-2018, 10:08
Ürünü gidip şubeden teslim aldım ve bir kez daha sipariş vererek hata yaptığımı görmüş oldum,

aşırı özensiz bir paketleme şekli var, telefon kutusunun sadece bir yanına, kağıt gibi bir şey sıkıştırmışlar, oda zaten çok az miktarda, ayrıca telefonu koydukları koli de aşırı dandik, zaten koli demeye bin şahit ister, resmen kargocuların insafına bırakmışlar,

arada çikolata siparişi veririm, firma isimini de veriyim, Melodi Çikolata, adamlar öyle özenli paketliyor ki, kargocular zarar vermek için füze falan atmalılar, oldukça kaliteli bir koli, ve çikolata kutusunun etrafı hava keseleriyle sarılı, buda yetmiyor kutuyu ısı yalıtımlı çok sağlam bir malzemenin içine koyuyorlar, tabii üzerinde soğutucularda oluyor, içerinin zarar görmesi imkansız hale geliyor,

Amazon benim için pişmanlık oldu, bir daha sipariş vereceğimi sanmıyorum

aRSLaN
01-12-2018, 10:28
Amazondan alışverişim oldu. Aynı zamanda satış da gerçekleştirmekteyiz. Sistemleri rakiplerine göre biraz zayıf. Kargo takip olsun, panel olsun n11 şuan için en verimlisi. Kategoriler Türk insanın alışkanlıklarına yönelik değil. Almak istediğiniz ürünü bilerek aratmanız lazım. Sitede gezineyim, belki işe yarar bir ürün çıkar kafasıyla siteye girince sıkılıyorsunuz. Kendi stoğuna çekmiş olduğu ürünü uygun fiyata bulabilme şansınız var. Ben de öyle bir fırsattan yararlanarak alışveriş yaptım ve memnun kaldım. Amazon kendi ürünlerini Türkiye'ye getirip satış yapmaya başladığında farkını ortaya koyacağını düşünmekteyim.