PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Katar Arap Aleminden Atıldı!!!

Sayfa : [1] 2

ghibli06
05-06-2017, 10:22
Şu ana kadar S.Arabistan başta 6 ülke ilişkilerini kesti, sınırları kapattı, vatandaşlarına 14 gün süre verdi... Bize etkisi ne olur? Bize ne diyemeyiz piyasadaki paranın çoğu Katar'dan geliyor... Ayrıca İslam aleminde her platformda Katar'la hareket ediyoruz, sıra bizde mi yoksa???

Tolga-R
05-06-2017, 10:24
3.körfez savaşı ( şii-sunni savaşı ) yolda. Araplarla iranı savaştıracaklar.

BARR
05-06-2017, 10:26
Sabah NTV'de okuduktan sonra aynı soruyu ben de kendime sordum.

darkmoon
05-06-2017, 11:10
yeni bir şey değilki gayet normal 3-4 senedir katarla suudi ler arasında bir çekişme var..

Körfez İşbirliği Örgütündede bölünmüşlerdi zaten bir kısım suud ların yanında bir kısım katarlıların yanında yer almışdı.. hatta 2013 yada 14 de suudlar hava ve kara sınırlarını katara kapatıcaklarını açıklamışdı..

katarda rusyaya yakınlaşmaya çalışmıdı o sıra amerikan askerileride katarı terk edicekdi.. katar biz ödiyelim sizin masraflarınızı yeterki terk etmeyin falan dedi..

Kısaca bugün kavga ederler yarın barışırlar ..

ÖmerF.Bayar
05-06-2017, 11:16
Katar ile tüm Haliç ülkeleri anlaşamazki zaten, en çok da UAE dertli çünkü turizm dahil elindeki herseyi Katar a kaptırdı gibi bişey,
Normal böyle hamleler, yakında düzelir, hemen hemen her sehrine adım bastığım bu ülkelerdende ınsani en insan tartışmasız Katar ve Umman,

ghibli06
05-06-2017, 11:17
benim korkum bu işe taraf olma ihtimalimiz, uçak seferleri de iptal olmuş karşılıklı... Osmanlı bile 'Arabın işine karışılmaz' demiş...

darkmoon
05-06-2017, 11:21
bizlik bir şey yok ki neyine karışalım.. bizi alakadar etmeyen kendi içlerinde kendi iç aile meseleleri gibi bir şey.

semih
05-06-2017, 11:32
Geçenlerde bir haber okumuştum. Arabistan amerikadan tam 280 milyar dolarlık silah alacakmış. Bu araplar ortalığı karıştıracak gibi görünüyor..
http://m.milliyet.com.tr/abd-ile-suudi-arabistan-arasinda-dunya-2454079/

ÖmerF.Bayar
05-06-2017, 12:05
Konu baslıgı da tam haberci işi olmuş, durun daha atılmadı atılmazda bence,
herseyi geçtim bunca Avrupa-Amerikalının yatırımı olan ülkeye dokundurtmazlar,

mert_can 41
05-06-2017, 12:11
bizlik bir şey yok ki neyine karışalım.. bizi alakadar etmeyen kendi içlerinde kendi iç aile meseleleri gibi bir şey.

Suriyede bizi bağlamıyordu ama mikserler devreye girince ihale bize kaldı.

McKrop
05-06-2017, 12:14
Dağda kurt ölse Türkiye etkilenir abi. Biz bi şekilde burnumuzu sokmayı başarırız. Reis iki laf atar, ordan karşılık gelir bilmem ne olur ey katar, ey arabistan al başına belayı

fthdrn
05-06-2017, 12:31
ne şam'ın şekeri ne arabın yüzü...
Tarih de araplardan kime ne fayda gelmiş ki. Ama mevcut yönetim sistemimiz sağ olsun..

Anıl E.
05-06-2017, 12:32

olur mu ya oraya da bi ''eeyyy '' çekeriz

bi bakmışsın dolar yine 4.50

Kullanıcı
05-06-2017, 12:35
Arkadaş selam verdiğimiz 3 gün gitmiyor:) Bizim ki çok konuşmasa bari

Grimlord
05-06-2017, 12:40
Araptan ne zaman hayır gelmiş ki? Çok merak eden Kurtuluş Savaşı'nda bizi satan Arapları araştırabilir.

Bakın ufak bir örnek daha : "Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Washington büyükelçisi Yusuf el-Uteybe'ye ait olduğu iddia edilen ve bazı hacker gruplar tarafından yayınlanan e-postalar, Büyükelçinin İsrail yanlısı Demokrasiyi Savunma Vakfı (FDD) ile yakın ilişki içinde olduğunu ve Türkiye ile Katar'a karşı ortak politikalar geliştirmeye çalıştıklarını gösterdi."

MertSerhanÖ.
05-06-2017, 12:42
ya bizemi düştü bu durumu konuşmak lütfen,Reisimiz en kısa sürede bu konuyada el atacaktır.

wiesmann
05-06-2017, 12:51
Acaba bizlede kotu olurlarsa İstanbula gelen araplar vazgecermi gelmekten?

https://store.donanimhaber.com/72/25/aa/7225AA34325D63CE3F6A7DA5828C42D1.jpg

rebelh
05-06-2017, 13:07
wala istanbula gelen arapları bilmem de şurada daha bir kaç ay önce trabzondaki stad açılışında katar emirinin türk bayrağı kadar resmi vardı
qnb, bein sports herkesçe bilinen büyük gruplar körfez sermayesinin payı az değil ne olacağını kestirmek güç

Quantum
05-06-2017, 13:09
Şu andaki aksiyonlar Türkiye'yi kısmen tabiiki ilgilendirmiyor.. Suudiler Katara sınırları kapatmış da vs.. Tamam bu konular, bu adımlar Türkiyeyi ilgilendirmiyor yüzeysel bakıldığında.. Ancak bunların bir şeylere hazırlık olduğunun farkında değil misiniz?

Türkiye, bu hazırlık sonucu oluşacak aksiyona bir şekilde taraf olacak.. Taraf olmak zorunda. USA tarafında olmak zorunda hatta.. Deli deliyi görünce sopasını saklarmış hesabı aslında.. USA daki amca çok dengesiz! :)
Geçen günlerde USA ve Suudi Arabistan arasında yapılan milyar dolarlık silah anlaşmaları yok yere yapılmadı. USA nın yaptığı bu "jeste" de, böyle bir karşılık verilmesi konusunda anlaştıkları belli oldu böylelikle. Hedef Rus desteğindeki İran.. ISIS bahanesiyle İrana dalma peşinde bu sarışın deli..

Hal böyle olunca İran ın karşısında, USA yanında olacağız. Bu belki dile getirilmeyecek cümlelere dökülmeyecek belki.. Resmi açıklamalarda taraf olmadığımız üstüne basıla basıla söylenecek belki ama arka tarafta taraf olacağız, olmak durumunda bırakılacağız, olacağız da zaten..

İncirlik kesinlikle USA hizmetine açılacak İran'a operasyon yapılırsa.. Otomatikman taraf oluyoruz zaten bu durumda.. Körfez savaşı zamanında "İncirlik Türkiye'nin değil" diyerek yırtmıştık ama İran yemez bu açıklamayı.. İran da bir Irak değil ayrıca.. Irak İran'ın yanında "güç" anlamında süt oğlanı.. İran inanılmaz kuvvetli bir ülke!..

İranı da perde arkasından, sıcak savaşa asla girmeyecek olan Rusya destekleyecek. Taraf olduğumuz için Rusya ile de çok gerileceğiz dolayısıyla..

Şimdi süreç öyle bir işliyor ki USA'ya destek versen bir türlü, vermesen başka türlü.. Birisinde Putin i karşına alıyorsun, diğer tarafta dengesiz delinin en önde gidenini.. İki tarafı lokumlu değnek durumu..

İki tarafa da boncuk dağıtma zamanlarını geçtik.. Taraf olmaya mecburlar.. Bu güne kadarki agresif dış ilişkilerin durumu bunu gerektiriyor artık ne yazık ki..

Burada yürütülecek politika ne olursa olsun, her durumda da vatandaş da ülke de çok zararlı çıkacak.. O zaman göreceğim ekonomi mükemmellll diye naralar atanları..

Gündemi iyi takip edin..

ghibli06
05-06-2017, 13:12
Konu baslıgı da tam haberci işi olmuş, durun daha atılmadı atılmazda bence,
herseyi geçtim bunca Avrupa-Amerikalının yatırımı olan ülkeye dokundurtmazlar,

Arap Birliğinde'ki Afrika'lıları saymazsak geri kalan Araplar ilişkileri kestiler sınırları kapattılar daha ne olsun?

imprezaWRC
05-06-2017, 13:18
Şu andaki aksiyonlar Türkiye'yi kısmen tabiiki ilgilendirmiyor.. Suudiler Katara sınırları kapatmış da vs.. Tamam bu konular, bu adımlar Türkiyeyi ilgilendirmiyor yüzeysel bakıldığında.. Ancak bunların bir şeylere hazırlık olduğunun farkında değil misiniz?

Türkiye, bu hazırlık sonucu oluşacak aksiyona bir şekilde taraf olacak.. Taraf olmak zorunda. USA tarafında olmak zorunda hatta.. Deli deliyi görünce sopasını saklarmış hesabı aslında.. USA daki amca çok dengesiz! :)
Geçen günlerde USA ve Suudi Arabistan arasında yapılan milyar dolarlık silah anlaşmaları yok yere yapılmadı. USA nın yaptığı bu "jeste" de, böyle bir karşılık verilmesi konusunda anlaştıkları belli oldu böylelikle. Hedef Rus desteğindeki İran.. ISIS bahanesiyle İrana dalma peşinde bu sarışın deli..

Hal böyle olunca İran ın karşısında, USA yanında olacağız. Bu belki dile getirilmeyecek cümlelere dökülmeyecek belki.. Resmi açıklamalarda taraf olmadığımız üstüne basıla basıla söylenecek belki ama arka tarafta taraf olacağız, olmak durumunda bırakılacağız, olacağız da zaten..

İncirlik kesinlikle USA hizmetine açılacak İran'a operasyon yapılırsa.. Otomatikman taraf oluyoruz zaten bu durumda.. Körfez savaşı zamanında "İncirlik Türkiye'nin değil" diyerek yırtmıştık ama İran yemez bu açıklamayı.. İran da bir Irak değil ayrıca.. Irak İran'ın yanında "güç" anlamında süt oğlanı.. İran inanılmaz kuvvetli bir ülke!..

İranı da perde arkasından, sıcak savaşa asla girmeyecek olan Rusya destekleyecek. Taraf olduğumuz için Rusya ile de çok gerileceğiz dolayısıyla..

Şimdi süreç öyle bir işliyor ki USA'ya destek versen bir türlü, vermesen başka türlü.. Birisinde Putin i karşına alıyorsun, diğer tarafta dengesiz delinin en önde gidenini.. İki tarafı lokumlu değnek durumu..

İki tarafa da boncuk dağıtma zamanlarını geçtik.. Taraf olmaya mecburlar.. Bu güne kadarki agresif dış ilişkilerin durumu bunu gerektiriyor artık ne yazık ki..

Burada yürütülecek politika ne olursa olsun, her durumda da vatandaş da ülke de çok zararlı çıkacak.. O zaman göreceğim ekonomi mükemmellll diye naralar atanları..

Gündemi iyi takip edin..

https://pbs.twimg.com/media/DBio0yDW0AA5l6u.jpg

ghibli06
05-06-2017, 13:22
bu krizin neden önemli olduğunun resmi:
http://i.sozcu.com.tr/wp-content/uploads/2015/12/24/5.jpg

Burak Mehmet
05-06-2017, 13:32
içeyim şarabı öpeyim arabı.. hiç birini sevmiyorum....

wiesmann
05-06-2017, 13:35
Quantumun analizi dusunursek

İrandaki 22milyon(emin degilim cunku wiki kapali) azeri turku bize kriz yasatir...

ghibli06
05-06-2017, 13:48
Quantumun analizi dusunursek

İrandaki 22milyon(emin degilim cunku wiki kapali) azeri turku bize kriz yasatir...

hiç bir şey olmaz, İran Azerileri ülkelerine yüzyıllardır bağlıdır, hükümet askeri yargı vs çok üst düzey görevleri vardır, İran'ı satmazlar ayrıca biz de İran'la savaşmayız ancak bir grubu destekleriz...

Quantum
05-06-2017, 14:00
Aynen sıcak savaşa girmez Türkiye.. İçerde dizisindeki Alyanak'ın felsefesi yürütür.. :)

ghibli06
05-06-2017, 14:02
Aynen sıcak savaşa girmez Türkiye.. İçerde dizisindeki Alyanak'ın felsefesi yürütür.. :)

haddini bilen çakal felsefesi ile bakalım nereye kadar :)

McKrop
05-06-2017, 14:04
Siz daha "Mi Gna" şarkısını alman marka arabalarınızda açıp oynamya devam edin atı alan üsküdarı geçmiş :D

altima
05-06-2017, 14:05
brente girmek lazım bu aralar sanki..

bi patlarsa 2008 deki gibi 130$+ bi görürse oyoyoyoyoyoy ;)

Rıdvan

Quantum
05-06-2017, 14:05
haddini bilen çakal felsefesi ile bakalım nereye kadar :)

Dillendirmek istemedim ben :)
Sonra ikinci felsefe devreye girer :)
Adamım benim Alyanak :)

kesici
05-06-2017, 14:19
Dillendirmek istemedim ben :)
Sonra ikinci felsefe devreye girer :)
Adamım benim Alyanak :)

https://www.youtube.com/watch?v=wUg2nVFgzW8

levent
05-06-2017, 14:40
RT Katar'a ortak sayılırken bizi etkilememe gibi bir durumu yok..

Dağhan
05-06-2017, 14:50
Twitter'da #TurkeyWithQatar hashtagine bakmanızı öneririm.
Her taraf Türkiye-Katar bayrakları Erdoğan ve Katar şeyhi fotoğraflarıyla dolu. We're brothers mesajı veriliyor, epeyce güldüm, siz de eğlenin.
Valla Cumhurbaşkanının işi çok zor bir tarafta Türkiye'yi ayakta tutan sermaye sahibi Katar, diğer tarafta Suudi-ABD işbirliği.

Bu arada bize ne demek de hayalcilik, RTE var ise bir tarafta mutlaka bir tarafa, taraf oluruz, kaçarı yok.

darkmoon
05-06-2017, 15:42
Suriyede bizi bağlamıyordu ama mikserler devreye girince ihale bize kaldı.

katarda o senaryo sökmez katarda öyle bir şey olursa bütün emirliklere sıçrar ardından suudların kendine sıçrar.. bakmayın kavga mavga ederler şii ler ayaklandığında ilk birliği gene suudiler yollamışdı katara yardım için..

körfez ülkelerini suriye ırak diğerleri ile karıştırmayın.. milli gelir düzeyi gayet yüksek olan ülkeler fazla fakiri yok halkının çoğu zengin.. orduları yok çoğunun haliyle büyük giderleri yok ..

ghibli06
05-06-2017, 15:50
katarda o senaryo sökmez katarda öyle bir şey olursa bütün emirliklere sıçrar ardından suudların kendine sıçrar.. bakmayın kavga mavga ederler şii ler ayaklandığında ilk birliği gene suudiler yollamışdı katara yardım için..

körfez ülkelerini suriye ırak diğerleri ile karıştırmayın.. milli gelir düzeyi gayet yüksek olan ülkeler fazla fakiri yok halkının çoğu zengin.. orduları yok çoğunun haliyle büyük giderleri yok ..

orduları var ama nüfus az... çoğu paralı asker gibi büyük ülkeleri kullanıyor, 2015ten beri bir sürü askeri anlaşma imzaladık Katar'la, asker bulundurma yetkisi dahil...

darkmoon
05-06-2017, 16:12
irana bence operasyon falan olmaz buda 30 yıldır söylenir durur şah rejimi devrildiğinden bu yana ama yapılmaz en kötüsü ırakı saldılar üstlerine yıllarcana iran ırak savaşı oldu .. gene yıkamadılar..

iran ordusunun envanteri ve iran ordusunun yapılanmasına bakarsanız kimsenin bir yanı kolay kolay irana saldırmaya yetmez.. iranda kürtlerin ordu içinde ayrı azeri iranlıların ayrı hepsinin ayrı ayrı özel ordu içinde orduları ve bu orduların isimleri var.. yani bıçak gibi bir bütün halk ulus var orda.. bir pejak denemesi yaptılar iranda pkk gibi iranlı kürtler düşmediler tongaya iran ordusu bir kaç ay sonra kuzey ırakı toplarla dövmeye başladı hatta denirki bazı obüs mermileri barzanin karargahının yakınlarına düşmüş... kısaca adamlar verdi mesajı benim topraklarımda oyun yaparsanız bende sizin topraklarınızı dümdüz ederim.. pejak falan kalmadı gitti .. hiç arrtık pejak haberi alan varmı..

bir ulus yumruk gibi tek yürek tek bilek direndimi karşsında kim olursa olsun yıpratır yorar belki ama yıkamaz bölemez..

tam aksine arabistan taşıma suyuyla değirmen döndürüyor .. istediği kadar silah alsın üretemedikden sonra o silahlar zarar gördüğünde imha edildiğinde ne yapıcaklar.. iranlılar şu anda ordu envanterindeki çoğu silahı tamamen kendi teknolojileriyle üretiyorlar.. gemilerine kadar denizaltılarına kadar.. adamlar geçen sene dünyanın en hızlı katamaran savaş gemisini ürettiler.. kendi nükller silahlarını zaten yaptılar savaş çıkarsa görürsünüz kullanabilirler.. balistik roketleri zaten aşdılar menzilde.. 90 lılarda ankaraya kadar menzil yetiyordu şimdi herhalde rahat rahat misli misli artmışdır..

kısaca hadi iranla savaşalım denirse karşılarında tarih kadar eski pers imparatorluğunun mirası olan savaş ve savaşmakda çok uzman bir ülke var.. bu adamlar hep bu coğrafyadaydılar osmanlı yıllarcana büyük güç olmasına rağmen savaşdı bakdıki olmıycak uzlaşmaya gitti.. tarihde çok büyük güçler irana saldırdı ama hep zararlı onlar oldu..

rakamlardada kara kuvvetlerinde iran suudlardan ezici sayıda üstün dür suudların tek avantajı hava kuvvetleri ve amerikadan aldıkları son nesil son teknoloji silahlar olabilir bilhassa roket hava savunma sistemileri v.b.. bunlarda dediğim gibi imha edilirse bir şekilde yaada arıza yaparsa bozulursa bir şey olursa kendileri üretmedikleri için ya yenisini istiycekler amerikadan yada silahsız kalıcaklar.. iranın hava savunması geridir bu konuda ama adamlar kendileri üretiyorlar uçaklarınıda füzelerinide roketlerinide en azından.. yoksa işte yemende iki tane füze yolladılar kel alaka yerlere düşdü..

mert_can 41
05-06-2017, 16:12

Katarda senaryo sökmesede. Bizimkiler işe dahil olurlarsa onlar barışır biz kötü oluruz. Olay onlarında yerleşmesi değil resmen dünyaya çizgi çeken araplar petrol dolar vb açısından. Onlar iyi olur biz kötü oluruz kötü olduğumuz zamanda. Hiç içinden çıkılmaz bir kıriz alır başını gider.

darkmoon
05-06-2017, 16:19
Katarda senaryo sökmesede. Bizimkiler işe dahil olurlarsa onlar barışır biz kötü oluruz. Olay onlarında yerleşmesi değil resmen dünyaya çizgi çeken araplar petrol dolar vb açısından. Onlar iyi olur biz kötü oluruz kötü olduğumuz zamanda. Hiç içinden çıkılmaz bir kıriz alır başını gider.

o işin temel mantığı şu olur. iki çocukluk arkadaşı iki kanki kavga ediyor bozuşuyor sonra üstüne vazife olmıyan biri görev sayıp bu işi barıştırmaya kalkıyor kendi arada kalıyor arada kötü kendi oluyor ...
iki kanki gene kanki gene dost gene arkadaş olarak yoluna devam ediyor..

darkmoon
05-06-2017, 16:25
birde şu var bugün koyu bir akp li arkadaşımdan farklı bir yorum aldım onuda yazıyım .. :)) katar türkiyeye çok yatırım yaptığı için cezalandırılıyormuş :))

KÖROĞLU
05-06-2017, 16:28
birde şu var bugün koyu bir akp li arkadaşımdan farklı bir yorum aldım onuda yazıyım .. :)) katar türkiyeye çok yatırım yaptığı için cezalandırılıyormuş :))

hahaha hiç güleceğim yoktu ya. Yorum efsaneymiş. Biz ne ara bu kadar önemli bir ülke olduk ben mi kaçırdım :)

d3n1s
05-06-2017, 16:32

puhohahahahahahahaha

Quantum
05-06-2017, 17:01
irana bence operasyon falan olmaz buda 30 yıldır söylenir durur şah rejimi devrildiğinden bu yana ama yapılmaz en kötüsü ırakı saldılar üstlerine yıllarcana iran ırak savaşı oldu .. gene yıkamadılar..

iran ordusunun envanteri ve iran ordusunun yapılanmasına bakarsanız kimsenin bir yanı kolay kolay irana saldırmaya yetmez.. iranda kürtlerin ordu içinde ayrı azeri iranlıların ayrı hepsinin ayrı ayrı özel ordu içinde orduları ve bu orduların isimleri var.. yani bıçak gibi bir bütün halk ulus var orda.. bir pejak denemesi yaptılar iranda pkk gibi iranlı kürtler düşmediler tongaya iran ordusu bir kaç ay sonra kuzey ırakı toplarla dövmeye başladı hatta denirki bazı obüs mermileri barzanin karargahının yakınlarına düşmüş... kısaca adamlar verdi mesajı benim topraklarımda oyun yaparsanız bende sizin topraklarınızı dümdüz ederim.. pejak falan kalmadı gitti .. hiç arrtık pejak haberi alan varmı..

bir ulus yumruk gibi tek yürek tek bilek direndimi karşsında kim olursa olsun yıpratır yorar belki ama yıkamaz bölemez..

tam aksine arabistan taşıma suyuyla değirmen döndürüyor .. istediği kadar silah alsın üretemedikden sonra o silahlar zarar gördüğünde imha edildiğinde ne yapıcaklar.. iranlılar şu anda ordu envanterindeki çoğu silahı tamamen kendi teknolojileriyle üretiyorlar.. gemilerine kadar denizaltılarına kadar.. adamlar geçen sene dünyanın en hızlı katamaran savaş gemisini ürettiler.. kendi nükller silahlarını zaten yaptılar savaş çıkarsa görürsünüz kullanabilirler.. balistik roketleri zaten aşdılar menzilde.. 90 lılarda ankaraya kadar menzil yetiyordu şimdi herhalde rahat rahat misli misli artmışdır..

kısaca hadi iranla savaşalım denirse karşılarında tarih kadar eski pers imparatorluğunun mirası olan savaş ve savaşmakda çok uzman bir ülke var.. bu adamlar hep bu coğrafyadaydılar osmanlı yıllarcana büyük güç olmasına rağmen savaşdı bakdıki olmıycak uzlaşmaya gitti.. tarihde çok büyük güçler irana saldırdı ama hep zararlı onlar oldu..

rakamlardada kara kuvvetlerinde iran suudlardan ezici sayıda üstün dür suudların tek avantajı hava kuvvetleri ve amerikadan aldıkları son nesil son teknoloji silahlar olabilir bilhassa roket hava savunma sistemileri v.b.. bunlarda dediğim gibi imha edilirse bir şekilde yaada arıza yaparsa bozulursa bir şey olursa kendileri üretmedikleri için ya yenisini istiycekler amerikadan yada silahsız kalıcaklar.. iranın hava savunması geridir bu konuda ama adamlar kendileri üretiyorlar uçaklarınıda füzelerinide roketlerinide en azından.. yoksa işte yemende iki tane füze yolladılar kel alaka yerlere düşdü..

Bu güne kadar zaten bu sıraladığın konular sebepli İran'a ilişmediler. Kaldı ki dönemin Cumhurbaşkanı Ahmedinejad neler neler söylemişti USA'ya.. Mecbur adetten bir açıklama yapmıştı ufaktan sabrımızı taşırmayın falan diye. Ancak hiç bir şey olmadı tabiki sonra. Demem o ki söylediklerinin çoğunda haklısın normal şart ve koşullarda durum yazdıkların gibi olur ve oldu da geçmişte. Ancak atladığım bir konu var ki önemli.. Yorumlarına çevresel ve yan etkenleri eklemiyorsun.
O nedir?
Trump'un cüreti, egosu ve hırsı.
Adam ismini başkanlığı döneminde tarihe kazımak isteyecektir. Üstelik adamın bu enteresan karakter özelliklerinin yanına bir de Büyük İsrail Projesi ve planın devam edilmesi gerekliliğini de eklememek olmaz. Büyük amcalar neden bu deliyi USA'nın başına koydu?
der, bombayı herkesin kucağına bırakırım :)

darkmoon
05-06-2017, 17:19
Trump nationalda bir belgeseli var yeni çekim izlemenizi tavsiye ederim trumpı yakınındakiler ve çevresindeikler ona karşı olanlar falan anlatıyor..

birde eski bir belgeseli var history channel yada disco da yıllar önce verilmişdi.. o zaman iş adamı kimliği ile anlatılıyordu fakat bugünkü trumpı anlama yolunda çok aydınlatıcı bir belgeseldi..

bu iki belgeseli izlerseniz ilk dediğiniz laf şu oluyor bu adamı hep kollıyan koruyan görünmez eller olmuş iflasın eşiğine gelmiş ömür boyu yada 20-30 yıllık vergi affı almış yırtmış.. amerikan tarihinde böyle ibr af ya yok yada iki üç kişiye verilmiş.. çok farklı bir tip bir konuda çok inat edip aniden o konudan bütün hevesi kaçıp umursamayabiliyor..

kendi biyografisini yazan yazar kitabı yolluyor hani düzeltilmesi gereken yer varmı beğendinizmi diye harika olmuş diyor :)) adam kitabı basıma veriyor .. iki gün sonra adama amerikan tarihindeki en büyük tazminat davalarından birini açıyor.. milyar dolarlık bir dava.. bir yönetmen var devamlı tartışdığı adam buna bir yazımı belgemi bir şey yolluyor kağıdın üstüne çok zekice tebrikler gibi iltifat yazıyor altınada küfür yazıyor :D .. böyle garip bir adam..
bir avukat kadınla tartışıyor kadın bunu mahkemeye veriyor tv lerde kadına etmediği lafı bırakmıyor kamera arkasında bir gün kadını görüyor kadının müvekkiline gidip çok şanslısın bulup bulabiliceğin en yetenekli avukatı tutmuşsun falan diyor.. yani böyle farklı bir tip saati saatini tutmuyor..ama özü şuki devamlı görünmez ellerde hep kollamış..

zaten küçükken okuduğu okul military school ordada lider komutanmış ordada yaşıtlarına emirler verir organize edermiş adamı o yaşlardan eğitmişler.. o okuldan mezun olan çoğu arkadaşıda zaten ya hükümette ya ticarette önemli noktalara gelmiş.. farklı biri trumpı hafife almak yapılıcak en büyük hata olur..

Quantum
05-06-2017, 17:34
Trump nationalda bir belgeseli var yeni çekim izlemenizi tavsiye ederim trumpı yakınındakiler ve çevresindeikler ona karşı olanlar falan anlatıyor..

birde eski bir belgeseli var history channel yada disco da yıllar önce verilmişdi.. o zaman iş adamı kimliği ile anlatılıyordu fakat bugünkü trumpı anlama yolunda çok aydınlatıcı bir belgeseldi..

bu iki belgeseli izlerseniz ilk dediğiniz laf şu oluyor bu adamı hep kollıyan koruyan görünmez eller olmuş iflasın eşiğine gelmiş ömür boyu yada 20-30 yıllık vergi affı almış yırtmış.. amerikan tarihinde böyle ibr af ya yok yada iki üç kişiye verilmiş.. çok farklı bir tip bir konuda çok inat edip aniden o konudan bütün hevesi kaçıp umursamayabiliyor..

kendi biyografisini yazan yazar kitabı yolluyor hani düzeltilmesi gereken yer varmı beğendinizmi diye harika olmuş diyor :)) adam kitabı basıma veriyor .. iki gün sonra adama amerikan tarihindeki en büyük tazminat davalarından birini açıyor.. milyar dolarlık bir dava.. bir yönetmen var devamlı tartışdığı adam buna bir yazımı belgemi bir şey yolluyor kağıdın üstüne çok zekice tebrikler gibi iltifat yazıyor altınada küfür yazıyor :D .. böyle garip bir adam..
bir avukat kadınla tartışıyor kadın bunu mahkemeye veriyor tv lerde kadına etmediği lafı bırakmıyor kamera arkasında bir gün kadını görüyor kadının müvekkiline gidip çok şanslısın bulup bulabiliceğin en yetenekli avukatı tutmuşsun falan diyor.. yani böyle farklı bir tip saati saatini tutmuyor..ama özü şuki devamlı görünmez ellerde hep kollamış..

zaten küçükken okuduğu okul military school ordada lider komutanmış ordada yaşıtlarına emirler verir organize edermiş adamı o yaşlardan eğitmişler.. o okuldan mezun olan çoğu arkadaşıda zaten ya hükümette ya ticarette önemli noktalara gelmiş.. farklı biri trumpı hafife almak yapılıcak en büyük hata olur..

İşte o yüzden diyorum USA İran'a girmez cümlesini kurmamak gerek.. :)

Pers miş, hızlı gemiymiş, nükleermiş, şuymuş buymuş.. Geçiniz.. Kaile bile almaz hiç bir şeyi, dalar.. Bahanesi de belli, nükleer silah yapma/bulundurma..

Hatta hatırlayın, Koreyi gözüne kestirdi, USA gemileri falan gitti Kuzey Kore yakınlarına dalıyordu manyak Koreliye, "önceliklerimiz farklı napıyosun olm sen" falan gibi bişey dediler buna yukarıdaki amcalar galiba, konu kapandı gitti birden.. Çok eski değil bu konu..

Putini bile gözüne kestirdiğini düşünüyorum ben bu adamın.. O kadar deli çünkü..

Bu adamın başkanlığı sırasında en az bir tane savaş olacak diye düşünüyorum ki ben açık ara İran'a basıyorum bahisimi :)

darkmoon
05-06-2017, 17:35
bunun dışında ben suudi - iran savaşını pek mantıklı görmüyorum çünkü rakamsal olarak bile ezici bir üstünlük var iranda.. iranda seferberlik emri gelse askerliğe elverişli herkes askere katılsın diye iran ordusunun nüfusu rahat 30 milyonu bulur.. suudların toplam nüfusu 30 milyon zaten..

teknik olarak yetersiz iran birde alışıkdır doğası gereği çift cephede savaşmaya.. bunun dışında hesaba katılmayan bir şey var suudi arabistanda az da olsa bir şii nüfus var zaten yıllardır merkezi yönetimle kavga halindeler arkalarınıda iran kolluyor.. öyle bir şeyde onlarda iranla beraber hareket eder.

Yigit-Y
05-06-2017, 17:38
Arabistan katara dalar mııı acaba

Abd bir sürü silah siparişi verdi

Petrol ile altın uuuuu babyyy olur

Dolarda cabası olur

Abd büyük devlet inkar edersen çarpılıyorsun direk :)

darkmoon
05-06-2017, 17:41
İşte o yüzden diyorum USA İran'a girmez cümlesini kurmamak gerek.. :)

Pers miş, hızlı gemiymiş, nükleermiş, şuymuş buymuş.. Geçiniz.. Kaile bile almaz hiç bir şeyi, dalar.. Bahanesi de belli, nükleer silah yapma/bulundurma..

Hatta hatırlayın, Koreyi gözüne kestirdi, USA gemileri falan gitti Kuzey Kore yakınlarına dalıyordu manyak Koreliye, "önceliklerimiz farklı napıyosun olm sen" falan gibi bişey dediler buna yukarıdaki amcalar galiba, konu kapandı gitti birden.. Çok eski değil bu konu..

Putini bile gözüne kestirdiğini düşünüyorum ben bu adamın.. O kadar deli çünkü..

Bu adamın başkanlığı sırasında en az bir tane savaş olacak diye düşünüyorum ki ben açık ara İran'a basıyorum bahisimi :)

bende girerse hayatının en büyük hatasını yapar diyorum bence.. çift cephe dememdeki neden oydu zaten savaşır.. amerikan tarihindeki modern vietnam savaşı olur .. tek yumruk olmuş bir halkla savaşırlarsa kaybetmeleri kesindir.. ıraka girdiler halk zaten amerikalıları güle oynaya karşıladı ıraklı askerler amerikan ordusunu gördüğünde silahlarını atıp kaçdılar .. ama işte iran öyle değildir.. irana bu kafayla girerlerse çok büyük ibr direniş ardından yeniliş ile karşılaşırlar..

iran da bunun uzun vadede bedelini bana göre herkese ödetir.. direk destek verenlere dolaylı yoldan destek verenlere gizli biz desteklemiyoruz deyipde arka kapıdan destek verenlere..

ghibli06
05-06-2017, 18:32
ohhh bee, Türkiye devreye girmiş nihayet, napıyosunuz olum siz demiş, kuyruğunu kıstıran kaçıyormuş...

Yigit-Y
05-06-2017, 19:00
Beyler İran kolay lokma değil

İlk önce içerden karıştırılacak sonra suriye gibi olacak

Irak olayından sonra

Abd o amele işine bir daha girmez

Askerlerle savaş alınmaz beyinlerle savaş alınır

O yüzden iran karışırsa anlayın ki iran bitmiştir

İrandan sonra sıra bizde zaten rahat olun

Ver aminyummmmm ordannn mehteriiiiiiiiii

darkmoon
05-06-2017, 19:19
iranı içerden karıştırmaları çok güç.. hatta bana bör eimkansız..
iranın bu konuda çok katı bir rejimi var taviz vermezler.. bir ara denediler halkın mücahitleri örgütü diye falan iran gitti ırakdaki yerlerini bile roketle vurdu .. ırak merkezi yönetimi kapattı hemen..

iran o konuda çok katıdır boşuna insanları asıp vinçde günlerce sallandırmıyorlar .. hiç affetmezler gerekirse tüm dünyanın gözü önünde toplu infaz yaparlar dünyayada mesaj vermek için ama iç kargaşa çıkarttırmazlar.. adamlar yaparda bir kayıpları yok zaten 50 yıldır ambargo altında yaşıyorlar ..

iran o konuda ustadır çoğunu suya götürür susussuz getirir.. tarihinin çoğunda her tür kumpas entrika komplolar savaşlarla uğraşmış bir devlet..

Network
05-06-2017, 20:12
Bu insanlar nasıl bu kadar aptal olabiliyor anlamıyorum. Ne oldu ne battı bunlara. Lanet olsun ne kadar sorun kaynağı varsa dört bir yanımızda.

Durduk yere evini ailesini işini gücünü bırakıp, İŞİD'e katılıp cami patlatan adamlarla aynı ülkenin vatandaşı olduğumuza göre, bu sefer sorun daha büyük.

Yönetimin performansı ortada zaten. Kötü günler bizi bekliyor...

Yigit-Y
05-06-2017, 20:14
iranı içerden karıştırmaları çok güç.. hatta bana bör eimkansız..
iranın bu konuda çok katı bir rejimi var taviz vermezler.. bir ara denediler halkın mücahitleri örgütü diye falan iran gitti ırakdaki yerlerini bile roketle vurdu .. ırak merkezi yönetimi kapattı hemen..

iran o konuda çok katıdır boşuna insanları asıp vinçde günlerce sallandırmıyorlar .. hiç affetmezler gerekirse tüm dünyanın gözü önünde toplu infaz yaparlar dünyayada mesaj vermek için ama iç kargaşa çıkarttırmazlar.. adamlar yaparda bir kayıpları yok zaten 50 yıldır ambargo altında yaşıyorlar ..

iran o konuda ustadır çoğunu suya götürür susussuz getirir.. tarihinin çoğunda her tür kumpas entrika komplolar savaşlarla uğraşmış bir devlet..

Rusya ,Çin ve Hindistanında var olduğu eklemekte gerekir

İran kolay lokma değil

Coğrafi koşulları ıraktan daha beterdir hatta

Ama ama ABD bu bunlar şeytanla beraber yatar öyle hesap kurar :)

Ahmet Saraçoğlu
05-06-2017, 20:23
https://pbs.twimg.com/media/DBVedkbXsAAyP3F.jpg
abi bu olay gerçekmi?

free-hifi
05-06-2017, 20:26
"Doğan Haber'in, "Katar'da Raflar Boşaldı" dediği Yalan Haberde Kullandığı Görsel, 2012'de ABD'de Yaşanan Sandy Kasırgası'na Ait Bir Görüntü ."

Aydın Doğan bir şeyler pesinde

free-hifi
05-06-2017, 20:29
Twitterda trump la ilgili daha çok resim var ilginc

darkmoon
05-06-2017, 20:30
abd nin hangi yaptığı hesap tuttudu oda var. ırakda yaptılar tutmadı hali ortada,suriyede tutmadı, vietnamda tutmadı,korede de bir nevi tutmadı kore ikiye bölündü..

kübada tutmadı 61 de meşhur domuzlar körfezi çıkarması yapdılar abd ye kaçan kübalılardan bir ordu kurup castro rejimini yıkmak için castro alayını püskürttü öldürdü..

darkmoon
05-06-2017, 20:34
kısaca benim fikrim hiç bir şey olmaz en fazla katar emiri değişir. suudilere daha yakın daha samimi biri gelir başa olur biter.

DR059
05-06-2017, 20:35
http://galeri12.uludagsozluk.com/511/iran-i-ovmek_678526.jpg

Ne İranmış bee...

İran'da yaşayan ''pers'' olmayan ne kadar vatandaş varmış bir bakalım bence.
Sadece bir fotoğraf atıyorum;
http://haberiniz.com.tr/img/haber/84174/1024/guney-azerbaycanin-traktor-futbol-takimi-iran-sampiyonu-oldu.jpg

Bu arada elimizi attığımız yer kuruyor. Bir Katar emiri kalmıştı, yarın o devrilip yerine aileden başkası geldiğinde; sıcak parayı çok ararız gibi.

YsnErhn
05-06-2017, 20:37
abi bu olay gerçekmi?

Bu resmi bende gordüm ve simsonlarin trumpla ilgili cok bu sekilde resimleri var bu konuyu biraz arastirdim ama cok birsey yok bilgisi olan varmi cidden ?

darkmoon
05-06-2017, 20:39
Türkiyede türk olmıyan laz çerkez arap gürcü v.b olan yani halis mulis kökenden türk olan kaç kişi var ama hepimiz türküz diyoruz dimi.. yada hiç birimiz osmanoğulları ailesine tabii değiliz ama osmanlıyız yada osmanlıydık diyoruz..

rebelh
05-06-2017, 21:13
Bu resmi bende gordüm ve simsonlarin trumpla ilgili cok bu sekilde resimleri var bu konuyu biraz arastirdim ama cok birsey yok bilgisi olan varmi cidden ?

Simpsons, Trump'ın başkanlığını 2000'de ongormuş muydu? - teyit.org (https://teyit.org/simpsons-trumpin-baskanligini-2000de-ongormus-muydu/)

free-hifi
05-06-2017, 21:16
Katar la maddi bağı kesip Suriye'den sonra pyd desteği ile bize dönme projesi olmasin

Grimlord
05-06-2017, 21:53
Katar la maddi bağı kesip Suriye'den sonra pyd desteği ile bize dönme projesi olmasin

O proje yaklaşık 100 yıldır var zaten abi, çoğu kişinin bildiği gibi projeyi yaratan da sadece ABD değil, İngilizler de dahil oyuna.

Okuduğum bir kitaptan alıntı yapayım, ABDli Amiral Bristol'un 20 şubat 1920 yılındaki raporundan :

" Yunanlılar önemli bir zafer kazanırsa Kürt isyanı Türkiye'nin geriye kalanını ciddi bir şekilde tehdit edebilir. Ancak batıdaki savaş Türklerin lehine gelişirse Türkler ellerindeki yarım düzine yetenekli liderlerden birisiyle Kürt sorununa son verebilir. İngilizler kuşkusuz bu durumu bilmektedirler. Yine de Kürtlerle meşgul olduğu sürece, Mustafa Kemal'in Musul'a el koyamayacağını düşünmektedirler. Dolayısıyla Kürt akımına yardımcı olmaktadırlar.

Bu proje bir asırdır devam ediyor, sadece piyonları değişiyor. PKK, PYD, YPG, ISID hepsi aynı amaca hizmet ediyor.

Mehmet Gazihan
05-06-2017, 21:55
abi bu olay gerçekmi?

Simpsons Donald Trump 2000 vs Trump escalator entrance 2015 - YouTube (https://youtu.be/irrbuaiUMVw)

Arkadaşların dediği gibi Trmp Üniversiteden beri bu pozisyon bu icraatlar için yetiştirildi. Verdiği kararlar İcraatlar hepsi liste li sıralı. Derin Amerika iş başında...

rebelh
05-06-2017, 22:22
Simpsons Donald Trump 2000 vs Trump escalator entrance 2015 - YouTube (https://youtu.be/irrbuaiUMVw)

Arkadaşların dediği gibi Trmp Üniversiteden beri bu pozisyon bu icraatlar için yetiştirildi. Verdiği kararlar İcraatlar hepsi liste li sıralı. Derin Amerika iş başında...

Simpsons, Trump'ın başkanlığını 2000'de ongormuş muydu? - teyit.org (https://teyit.org/simpsons-trumpin-baskanligini-2000de-ongormus-muydu/)
tamam aynı posttan 2 tane oldu ama teyit.org büyük nimet faydalanalım

Mehmet Gazihan
05-06-2017, 22:31
Arkadaki siyahi elemanın yakasındaki iğneye kdr tutuyor

Bukadarı 15sene önceden olmaz herhalde

Anıl E.
05-06-2017, 22:45
Ortalama insanoğlu ömrümüzün böyle bir döneme gelmesi çok yaralıyor beni . Eğer öteki dünyada soru sorma şansım olursa soracağım . Neden biz ?

vectra-tuner
05-06-2017, 22:47
İran ne olursa olsun kolay lokma değil.. İnşallah bölgede böyle bir savaş olmaz çünki Irak-Suriye derken sıra bize gelirki İran yıllardır uzun menzilli füze Nükleer silah geliştirme vs. uğraşıyor .. Muhtemelen Nükleer silah geliştirmesine müsade etmek istemeyecekler.. İran'ın elinde yeteri kadar Hava savunma sistemleri var ve Araplara da benzemiyorlar hiç.. Savaşların öngörülemez sonuçları olur, Suriye'de Esed 3 aya kalmaz gidiyor derken Ruslar devreye girdi ve gidişatı terse çevirdi... Asıl biz kendimize bakmamız gerekirken her geçen gün geri gidiyoruz .. Ne bir Hava savunma sistemimiz var nede uzun menzilli füzemiz.. Tek güvencemiz Türkiye'nin karışmasına Ab müsade etmez milyonlarca mülteciyle başa çıkamaz dememiz.. Ne diyim Allah şeytanların planını bozsun

darkmoon
05-06-2017, 23:17
savaş olmaz savaşa zaten gerek kalmaz.. katar gıdasal ekonomiksel olarak mısır ve suudi desteğiyle ayakda duran bir ülke.. parasal değil gıdasal ,sağlık,hava yollarında bile pek çok alanda direk yadan indirek dolaylı yoldan suudların mısırlıların eline bakıyor..

gıdaların çoğu karayolları üstünden suudilerden geliyor çöl ülkesi bir şey yetiştiğide yok gıdada yeme içme her türlü dışa bağımlı bir ülke ..bu demekdir katarda enflasyon olması demekdir..

2022 de dünya kupası katarda olucak adamlar sırf bunun için 8 tane devasal futbol sahası tesisler bir sürü inşaatlar yapıyorlar ve bu inşaat malzemeleri demiri tuğlası çimentosu suudi arabasitan üstünden geliyor..

şimdi havasahalarının yasaklı olması başlı başına bir sıkıntı olucak. katar airways 5-6 saatlik gidiceği yolu 8-9 saatte gidicek.. suudilerin mısırlıların libyalıların diğerlerinin hava sahasını yasaklaması quatar airwayse rota değişkliği ve büyük ekonomik maliyet külfiyet getiricektir..

kısaca katarı havadan ve karadan blokaj ettinmi savaşmaya gerek yok katar ekonomik olarak biter zaten.. hani bir laf vardırya paranla rezil olmak aynen öyle olurlar paraları olur ama paralarına sözleri geçmez hiç bir şey getirtemezler alamazlar satamazlar yada aşırı zorlanırlar..

katara ekonomik sindirme yöntemiyle sindirip başdaki kralı falan değiştiricekler işye ayan beyan belli.. büyük ihtimal suudilerin mısırlıların anlaşabiliceği sularına gidebiliceği bir kral seçilir..

katar bugün gıdasının

darkmoon
05-06-2017, 23:20
katar bugün gıdasının belli bir kısmını deniz yolu üstündende tedarik ediyor ama kurtarmaz onları.

cabrioleter
06-06-2017, 01:26
abiler yanlış anlamayın da konu biraz kahve muhabbetine dönmüş..
ilk haberlerden ziyade üniversite hocalarına kulak verin çok iyi analiz ediyorlar konuyu..

Katar krizi ne anlama geliyor? Bora Bayraktar yorumladı - Dunya Haberleri (http://www.hurriyet.com.tr/katar-krizi-ne-anlama-geliyor-bora-bayraktar-yorumladi-40480223)

özellikle bu linkteki akademisyen oldukça iyi yorumlamış..

trump simpson olaylarının tamamı yalan. çizgi dizi o görüntüden sonra yayınlanmış bölümlerden alınma..

GokhanRS
06-06-2017, 08:27
katar bugün gıdasının belli bir kısmını deniz yolu üstündende tedarik ediyor ama kurtarmaz onları.

adamlar 30bin dolar maaş alıyor dostum, hemde hiçbir şey yapmadan, ye iç 4 karına vakit ayır 10 tane çocuk yap başka bir işin yok, bunların karşılığında 30bin dolar maaş alan bir topluluktan bahsediyor.

vatandaşlarına 30bin dolar maaş veren ülke gıdada bağımlı diyorsun. dünyanın en uzak ülkesinden bile ithal etse 30bin dolar alan adam gıdaya 40bin dolar harcıcak hali yok. bugün dünyanın en kazığının kazığı ülkesinde bile domates 15 20liraları zor görüyor.

bu tezin bana hiç mantıklı gelmedi, gidip katarı dubaiyi abudabi yi görmemiş olsam belki internete girer araştırırdım doğrumu gıdayla sağlık hizmetiyle filan vurabilir mi adamları diye, ancak canlı gördüm, köpek muayene edip bunun hiç birşeyi yok demek için veterinerler 150 200 dolar alıyor :D gıda pahalılığı sadece orda köle gibi çalıştırdıkları hintli ve pakistanlıları vurur ki onlarada 250 olan asgari ücreti 500e çıkartırlar olur biter. katar çoook ciddi zengin ülke, bugün tüm kaynakları kurusa 150 yıl daha aç kalmadan yaşarlar.

her şeyi bir kenara at, bu gün kemer sıkalım deseler sadece camiler ve kamu kurumlarındaki popo silmek için taktıkları altın taharet musluklarını eritseler türkiyenin dış borcunu kapatırlar :D

hani abartıyorum filan sanıyorsam inşaallah bir gün tatil paketi alıp gidelim gezdiğim gördüğüm yerlerini göstereyim.

XoR
06-06-2017, 08:57

tamam aynı posttan 2 tane oldu ama teyit.org büyük nimet faydalanalım

Arkadaki siyahi elemanın yakasındaki iğneye kdr tutuyor

Bukadarı 15sene önceden olmaz herhalde

2000 yılıyla alakası yok görseller 7 TEMMUZ 2015'e ait

Haber sitelerinin de yer verdiği görselde, 2000 yılından olduğu iddia edilen bölüm ile ABD başkan adayı Donald Trump’ın adaylık konuşması sırasında çekilen fotoğraflarının benzerliğine dikkat çekiliyor.

Ancak görselde kullanılan çizgi film kareleri, iddia edildiği gibi 2000 yılına ait değil. 7 Temmuz 2015’te Fox TV’de yayınlanan the Simpsons’ın “Trumptastic Voyage” isimli bir bölümünden alınma. Bu bölümde Simpsons ailesinde baba karakteri olan Homer dışarıda dondurma yerken yanına bir adam geliyor ve “Bir sonraki başkanın kim olacağını merak ediyor musun?” diye soruyor. Ardından gelen sahnede, Homer, Trump’ın destekçileri arasında görülüyor.

Dağhan
06-06-2017, 09:18

Bu fotoğrafın doğruluğunu anca aramızdaki bir Simpsons fanı söyleyebilir.
Ben pek izlemedim ancak reel foto çekildikten sonra karikatürize edilmiş gibi çünkü bire bir.
Bir de Trump başkan seçildiğinde yürüyen merdiven sahnesi var.
AWESOME! THE SIMPSONS PREDICTED DONALD TRUMP PRESIDENCY 15 YEARS BEFORE! PROPHECY - ILLUMINATI? - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=Xp6vL7OD310)

Burada 15 sene evvelden geçtiği söyleniyor o sahnenin. :)

Dağhan
06-06-2017, 09:21
Bu fotoğrafın doğruluğunu anca aramızdaki bir Simpsons fanı söyleyebilir.
Ben pek izlemedim ancak reel foto çekildikten sonra karikatürize edilmiş gibi çünkü bire bir.
Bir de Trump başkan seçildiğinde yürüyen merdiven sahnesi var.
AWESOME! THE SIMPSONS PREDICTED DONALD TRUMP PRESIDENCY 15 YEARS BEFORE! PROPHECY - ILLUMINATI? - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=Xp6vL7OD310)

Burada 15 sene evvelden geçtiği söyleniyor o sahnenin. :)

Yukarıdaki postları görmeden direkt olarak alıntılamıştım, bir kaç post yukarıda cevaplar verilmiş zaten.

darkmoon
06-06-2017, 10:09
adamlar 30bin dolar maaş alıyor dostum, hemde hiçbir şey yapmadan, ye iç 4 karına vakit ayır 10 tane çocuk yap başka bir işin yok, bunların karşılığında 30bin dolar maaş alan bir topluluktan bahsediyor.

vatandaşlarına 30bin dolar maaş veren ülke gıdada bağımlı diyorsun. dünyanın en uzak ülkesinden bile ithal etse 30bin dolar alan adam gıdaya 40bin dolar harcıcak hali yok. bugün dünyanın en kazığının kazığı ülkesinde bile domates 15 20liraları zor görüyor.

bu tezin bana hiç mantıklı gelmedi, gidip katarı dubaiyi abudabi yi görmemiş olsam belki internete girer araştırırdım doğrumu gıdayla sağlık hizmetiyle filan vurabilir mi adamları diye, ancak canlı gördüm, köpek muayene edip bunun hiç birşeyi yok demek için veterinerler 150 200 dolar alıyor :D gıda pahalılığı sadece orda köle gibi çalıştırdıkları hintli ve pakistanlıları vurur ki onlarada 250 olan asgari ücreti 500e çıkartırlar olur biter. katar çoook ciddi zengin ülke, bugün tüm kaynakları kurusa 150 yıl daha aç kalmadan yaşarlar.

her şeyi bir kenara at, bu gün kemer sıkalım deseler sadece camiler ve kamu kurumlarındaki popo silmek için taktıkları altın taharet musluklarını eritseler türkiyenin dış borcunu kapatırlar :D

hani abartıyorum filan sanıyorsam inşaallah bir gün tatil paketi alıp gidelim gezdiğim gördüğüm yerlerini göstereyim.

onu biliyorum adamların 45 milyar dolar gelir fazlası varmış .. ona lafım yok .. ama anlamamışsın dediğimi..

ekonomik yaptırımlar ağırlaştırılırsa merkezi yönetim kasanın ağzını açmak zorunda kalır.. normalde 3 liraya aldıkları şeyi 300 liraya almak zorunda kalırlar.. tamam bu onları belki gene yıpratmaz yormaz ama ekonomik olarak bütçeyi kısarlar ne olur ne olmaz diye.. çünkü tünelin ucu karanlıksa o para suyunu çeker ama 3 senede ama 5 senede.. bunun hesap kitabını yaparlar.. o zaman işte o 30 bin dolar maaş alan adamın maaşıda 5 bin -10 bin dolara düşer..

GokhanRS
06-06-2017, 10:13
onu biliyorum adamların 45 milyar dolar gelir fazlası varmış .. ona lafım yok .. ama anlamamışsın dediğimi..

ekonomik yaptırımlar ağırlaştırılırsa merkezi yönetim kasanın ağzını açmak zorunda kalır.. normalde 3 liraya aldıkları şeyi 300 liraya almak zorunda kalırlar.. tamam bu onları belki gene yıpratmaz yormaz ama ekonomik olarak bütçeyi kısarlar ne olur ne olmaz diye.. çünkü tünelin ucu karanlıksa o para suyunu çeker ama 3 senede ama 5 senede.. bunun hesap kitabını yaparlar.. o zaman işte o 30 bin dolar maaş alan adamın maaşıda 5 bin -10 bin dolara düşer..

tayyip abi yetişir onların imdadına :D gıda şeker herşeyi satarız :D fırsat kolluyor adam zaten. para kokusu aldımı kankam canım aşkım der esata da geçmişte dediği gibi

darkmoon
06-06-2017, 10:16
bu seferde sen teröre yardım eden ülkeye yardım ediyorsun derler döner dolaşır iş gene bizim başımıza patlar..

GokhanRS
06-06-2017, 10:25
iranda da öyle olmadı mı. ben boşverdim artık. işini bilir onlar. ilerde gene birileri zarrab hesabı faturayı öder.

Quantum
06-06-2017, 11:21
Dün böyle diyordun?

Şimdi de böyle diyorsun? :)

bu seferde sen teröre yardım eden ülkeye yardım ediyorsun derler döner dolaşır iş gene bizim başımıza patlar..

Vazgeçip fikir mi değiştirdin? Kafa karışmış sanki :)

darkmoon
06-06-2017, 12:45
Dün böyle diyordun?

Şimdi de böyle diyorsun? :)

Vazgeçip fikir mi değiştirdin? Kafa karışmış sanki :)

kafa karışıcak bir şey yok.. yazdıklarım gayet açık ve net.. yazılarda çelişkide yok..

normalde bizlik bir şey yok.. bizi alakadar eden bizi bağlayan hiç bir şey yok iç aile meseleleri bizi ilgilendirmez.. ama gökhan rs dediği gibi olursa o zaman bizde işin içine girer bizde burnumuzu sokar bizde payımıza düşeni alırız.. bu kadar basit..

öyle olursa böyle olur böyle olursa öyle olur..

normalde bizi ilgilendiren hiçbir şey yok.. nezaketen bir telefon diplomasisi yapılabilinir ama o kadarda kalmalı .. bizi ilgilendirmez onların iç aile meselesi.. aracı ara bulucu yada işde o kadar ambargoya rağmen o kadar ülkeyi umursamayıp ambargolarını delersek otomatik olarak başımıza iş alırız..

en güzelini ruslar yaptı işte onların iç meselesi bizi ilgilendirmez dediler çıktılar işin içinden.. Tamam biz onlar kadar yapamasakda neticede katarla ekonomiksel parasal çok iç içe geçmiş durumdayız .. en fazla bir telefon diplomasisi ile ortam yoklamalıyız benim fikrim. bizde geri planda kalmalıyız .. arabulucuk falan filan bu işlere girersek başımız bence çok yanar..

Yigit-Y
06-06-2017, 12:54
Katar türkiyeyi bağlamıyor

Akp yi bağlıyor

Para muslukları kapanmasın diye yoksa umrundamı katar :)

rain man
06-06-2017, 14:23
Dh'de katar'da darbe olduğuna dair bir twitter paylaşımına denk geldim. Doğruluğu nedir?

Katar'da darbe oluyor iddiası (https://forum.donanimhaber.com/katar-da-darbe-oluyor-iddiasi--126748129)

BARR
06-06-2017, 14:39
Tüm dünyadan önce ergen forumu DH'den alıyoruz haberleri evet şimdi söz DH'de.

Quantum
06-06-2017, 14:41
kafa karışıcak bir şey yok.. yazdıklarım gayet açık ve net.. yazılarda çelişkide yok..

normalde bizlik bir şey yok.. bizi alakadar eden bizi bağlayan hiç bir şey yok iç aile meseleleri bizi ilgilendirmez.. ama gökhan rs dediği gibi olursa o zaman bizde işin içine girer bizde burnumuzu sokar bizde payımıza düşeni alırız.. bu kadar basit..

öyle olursa böyle olur böyle olursa öyle olur..

normalde bizi ilgilendiren hiçbir şey yok.. nezaketen bir telefon diplomasisi yapılabilinir ama o kadarda kalmalı .. bizi ilgilendirmez onların iç aile meselesi.. aracı ara bulucu yada işde o kadar ambargoya rağmen o kadar ülkeyi umursamayıp ambargolarını delersek otomatik olarak başımıza iş alırız..

en güzelini ruslar yaptı işte onların iç meselesi bizi ilgilendirmez dediler çıktılar işin içinden.. Tamam biz onlar kadar yapamasakda neticede katarla ekonomiksel parasal çok iç içe geçmiş durumdayız .. en fazla bir telefon diplomasisi ile ortam yoklamalıyız benim fikrim. bizde geri planda kalmalıyız .. arabulucuk falan filan bu işlere girersek başımız bence çok yanar..

Bu şunun gibi.. :)
Benzine zam gelirse gelsin bana ne benim arabam mazot yakıyor..

Orada olan, gelişen herrrrşey bizi ilgilendirir :) Bu Arapların bir iç meselesi değil zira.. Öyle gösterilmeye çalışılıyor, sen de öyle görüyorsun.. :)

Türkiyeyi ilgilendirir.. İktidar partisini ilgilendirir.. Vatandaşı ilgilendirir.. Çünkü bu bir sürecin başlangıcıdır, sürece giriş kısmını yaşıyoruz, gelişme ve sonuç kısmında Türkiye öyle ya da böyle, az ya da çok kesinlikle etkilenecektir. Bana ne oradaki işlerden yahu demek tuhaf..

Yeni gördüm bir konuda yazdığını..
Ruslar işin içinden çıktı mı?
Sustum ben tamam :)

Yigit-Y
06-06-2017, 15:25
Türkiye ilk önce terör ve ekonomisini düzeltsin

İç meselesini çözememiş bir ülke dış meselelerinde içine eder

Not: Majör beğenme sen akpli güzel kardeşim :):)

ghibli06
06-06-2017, 15:32
herşeyi Katar, S.Arabistan, Ürdün, BAE fonlarına satarken ne kadar büyük salaklık yaptığımızı şimdi idrak edenler var mı acaba?

darkmoon
06-06-2017, 16:29
o süreç yemenle başladı zaten o adam vardıya adını bilmiyorum kendini yaktı hani sonra arap baharı başladı .. o günbaşladı bugünün hali..

rusya dışarda kalmıycak tabiki ama rusya dış işleri bakanı böyle bir açıklama yapması asırlık rusya siyasi stratejisinin derinliğini gösterir..

rain man
06-06-2017, 16:34
Tüm dünyadan önce ergen forumu DH'den alıyoruz haberleri evet şimdi söz DH'de.

Ahahah. Senin sorunun ne birader :) Forumun en ergen eleştirisini yapan kişisinin bu yorumu yapması güldürdü gerçekten.

Mümkünse saçma salak triplerini seni çeken arkadaşlarına yap. Bir daha bana ithafen bir şey yazdığını görmeyeyim.

Burada paylaşma yaparken dh'yi referans almış olsa bakın böyle yapmış vs derim. Neyse neyi açıklıyorsam.

EREN34
06-06-2017, 16:42
Katar yaptırımları ağırlaşmaya dewam ediyor. Qatar Airways'in uçuş lisansını iptal etmişler. 48 saat içinde tüm ofisler kapanmak zorundaymış vs.

BARR
06-06-2017, 16:43
Öncelikle ben senin biraderin değilim.

İkincisi forumun en ergeni ilan ederken neyi neleri kıstas aldıysan çok merak ettim goygoyla gerçeği ayırt edemediğini zaten paylaşımından anlamak mümkün.

Üçüncüsü "saçma salak?" "trip?" gibi nitelemelerini kendine sakla zira ben hakaret veya saygısızlık etmedim. Burası forum ortamı argo, küfür, saygısızlık etmediğim kurallara uyduğum sürece istediğimi yazarım sana da kalmadı dün gelmişsin bağdakini kvuyorsun aklınca.

Şahsına itafen bişey yazmadım, ister gör ister görme çok ta derdimdi.

arabasızadam
06-06-2017, 17:10
Suudiler 380 milyar dolarlık silahı bunun için almış demekki.

Lee-on!
06-06-2017, 17:29
Katar uzlaşmak istediğini belirtmiş. Aracı olarak da Rte girmiş araya.

semavi
06-06-2017, 17:43
Agdali cumleler kuramiyorum artik...

Hem devlet hem de hukumet olarak etkileme ihtimali yuksek bizi... Bakalim nasil bir diplomasi izlenecek...

Ulsulararasi Teror finansmani ciddi bir iddia...

Nasil bir zaman diliminde yasiyoruz ve yaslaniyoruz...

Allah sonumuzu hayretsin...

free-hifi
06-06-2017, 18:11
Almanlar İncirlik ten çıkıyormus

darkmoon
06-06-2017, 18:24
eğer işin ucunu türkiyeye değdiriceklerse yabancı güçler katarla paralel zarraf dosyasınıda açarlar.. halkbankın genel müdür yardımcısınıda sanırım hala amerika bırakmadı.. öyle bir şey olursa türkiyeyide zaten ortak potaya sokmaya çalışırlar.

DOHC
06-06-2017, 18:41
Yoksa demokrasi mi gelecek Katar'a acaba?

-Murat Özcan-
06-06-2017, 20:21
Keşke müslüman ülkeler birliği daha sağlam olsa..

Yigit-Y
06-06-2017, 22:13
Bence ab bizim üyeliği durduracak ve gümrük birliğinden atacaklar

İdam gelirse izleyin

Katar çok zıpladı iranlı abilerine çok güvendi

Bakalım bu krizden nasıl yırtacaklar

Chatin
06-06-2017, 22:20
Abd-Bae-SA-Kuvety vs. İngiltere-Türkiye-İran

Ama sanırım asıl kavga Amerika-İngiltere kavgası. Filler ve çimen var tabii yine.

Şu adam bu olayı önceden yazmıştı. Ve şimdi o coğrafyaya en hakim gazeteci olarak yine ilginç şeyler yazıyor.

H.Mahalli Ø*سني Ù…Ø*لي (@husnumahalli) on Twitter (https://twitter.com/husnumahalli)

canozgur106
06-06-2017, 23:24
Kaldık yine ortada Allah sonumuzu hayır etsin..

fthdrn
07-06-2017, 00:02

Tarihte hiç bir zaman müslümanlar birbirlerini korumamış, aksine müslüman olmayanlarla birlik olup birbirlerini arkadan vurmuşlardır. O yüzden islam birliği adı altında toplanmak son derece mantıksızdır.

ErkanCanS
07-06-2017, 00:51
eğer işin ucunu türkiyeye değdiriceklerse yabancı güçler katarla paralel zarraf dosyasınıda açarlar.. halkbankın genel müdür yardımcısınıda sanırım hala amerika bırakmadı.. öyle bir şey olursa türkiyeyide zaten ortak potaya sokmaya çalışırlar.

Tipik amerika stratejisi.. Ya benim yanimda savas kendini ispat et , yada onlardansin .

Benim dikkatimi ceken baska detay var . Sayfalarca katarin parasi var , iranin fuzesi var , amerikanin manyagi var , rusyanin delisi var falan diye gucleri kiyasliyoruz da turkiyenjn neyi var acaba konusulmuyor. Ekonomi olarak ne oldugumuz belli zatende askeri olarak durumumuz nedir acaba ? Turk silahli kuvvetlerini temsilen ucak ve yedek parca ihalelerine giren bir aile dostumuz , motor ve yedek parcalarin kamuoyuna lanse edildigi gibi yerli olmadigini ve anlasmalarin kesinlikle disa bagimli yapildigini soylemisti. Gercekten durum boyleyse bize her zamanki gibi elalemin seyiyle sey etmek dusuyor galiba :)

AşkınS.
07-06-2017, 01:15

Araplar tarihte bizi de arkamızdan vurmuşlar :) yani severler öyle şeyi. O yüzden fazla güvenmemek lazım.
Bence hiçbişey olmayacak, gündem değişir yakında çokta şeyetmemek lazım.
Ha oldu da değişmedi,savaş başladı.biz karışmadan olmaz çünkü biz . Neyse

Thracian
07-06-2017, 08:05
Öncelikle katar ı tanıyalım. 2.5milyondan az nufusu olan. 2000 li yılların başında 600.000 kişi yaşıyordu. Üstelik bu nufusun %80 son 10 yılda göçmüş insanlar. Bunlar mı savaşta koruyacak katarı??

Kişi başı milli gelir yıllık 100.000$ civarı. Türkiyedeki oynanmış rakam 11.000$ gerçeği 7.000 civarında.

Peki nasıl böyle bir ülke oldular? Öncelikle dünyanın en büyük LNG üreticisi. Bundan daha da önemlisi de dünyanın sayılı offshore hesap merkezlerinden biri. Bütün dünyada ki kara para, gri para burada.

Bizi ilgilendiren ilk kısım, katarlı fonlardan elde edilen gelirler önemli hale gelecek.

Gerek ızanların, gerek erdoğanın para kasaları orada. Zaten son durumda türkiyeden makam uçaklarıyla giden nakit paralar katarda banka hesabına kaynağı sorulmadan yatırıyordu. Sonrasında bu nakitle türkiyeye yabancı fonla giriş yapıyorlardı. Yani para türkiyeden, para sahibi türkiyeden, mal türkiyeden ama adı KATARLI YATIRIM FONU

Gelelim katara uygulanan yatırıma. Katar 'Müslüman Kardesler' isimli gruba mali destek yapılmasına izin veriyordu. Bunu uzun süredir durdurmaya çalışıyordu abd ve israil. Eğer müslüman kardesşleri tanımıyorsanız yada ismi sempatik geliyorsa bir arastırmanızı isterim. Bu gün dünyada gelinen noktayı daha iyi anlayabilirsiniz.

Yigit-Y
07-06-2017, 08:41
İranda olaylar varrrr

Trump çok tehlikesinnnn sen beee :)

Adam dünyanın içine edecek işin sonunda

ErkanCanS
07-06-2017, 09:15
Cok net mesaj verdiler irana

ghibli06
07-06-2017, 09:17
İran'da olaylar çıktı, tesadüf mü acaba?

Majör
07-06-2017, 09:33
İşine bak abi. -Yigit-Y

fthdrn
07-06-2017, 10:01
Evet beyler herkese bol şans bizim kumarımız burada biter.

DOHC
07-06-2017, 10:08
Son dakika… Katar’da da değerli yalnızlık mı? – Sozcu Gazetesi (http://www.sozcu.com.tr/2017/dunya/son-dakika-katarda-de-degerli-yalnizlik-mi-1884197/)

Yigit-Y
07-06-2017, 10:50
İşine bak abi. -Yigit-Y

12. mesajını bana yazdığın için teşekkürler

beni takip etmeye devam et

daha çok eksilersin beni :)

Emre-Dylan
07-06-2017, 11:16
Tipik amerika stratejisi.. Ya benim yanimda savas kendini ispat et , yada onlardansin .

Benim dikkatimi ceken baska detay var . Sayfalarca katarin parasi var , iranin fuzesi var , amerikanin manyagi var , rusyanin delisi var falan diye gucleri kiyasliyoruz da turkiyenjn neyi var acaba konusulmuyor. Ekonomi olarak ne oldugumuz belli zatende askeri olarak durumumuz nedir acaba ? Turk silahli kuvvetlerini temsilen ucak ve yedek parca ihalelerine giren bir aile dostumuz , motor ve yedek parcalarin kamuoyuna lanse edildigi gibi yerli olmadigini ve anlasmalarin kesinlikle disa bagimli yapildigini soylemisti. Gercekten durum boyleyse bize her zamanki gibi elalemin seyiyle sey etmek dusuyor galiba :)

Türkiye'nin askeri alanda hiç bir boku yoktur. Ülkede ki en gelişmiş silahların yüzde 70'i Almanlara ait. Ülkede ki en iyi ve yeni tank 85model leopar 2 a4dur ki zamanında Almanya'dan alırken anlaşmada doğuda kullanılmayacak diye şart bile koşulmuştur. Yarın bir gün savaş çıkarsa ve dış ülkelerden askeri teçhizat temin edemezsek (muhtemelen edilmeyecek) sictigimizin göstergesidir. Yani o belli kesim gaza gelip huloogg milletin içinden geçeriz diye düşünürken, yumurta deliğe geldiğinde reisleri olmayacak baslarinda. Yani demem şudur askerlerimiz iyi ama donanım olarak çok zayıfız. Kıçı kırık Hindistan'da bile leo a6 varken ve son nesil tam otomatik tüfekler jetler var. Savaş bizim sonumuz olur...

Yigit-Y
07-06-2017, 11:23
sizin anlamadığınız bir durum var :D

savaş olayı asker falan filan o işler bitti

asker sayısının bir önemi yok artık

havaya ne kadar sahipsen o kadar güçlüsün

ankaraya bir nükleer atsalar bitti gitti o zaman :D

o yüzden türkiye hava sanayi ve savunmasına daha çok yatırım yapmalı

füze savunma olsun yazılımı tamamiyle güvenilir bir türk ekibinden yapılmış savaş uçaklarına ihtiyacı var

ABD ırak olayından sonra asker sokmaz taşeronlara yardım eder

havadan mınzıklar istediği yeri

İrandaki olaylar ülkeyi karıştırmak için ki daha dün dedim bugün oldu

orasıda düşerse BOP hayırlı olsun zaten arkadaşlara sırada bize gelir eğer uyanmaz isek

TaGo
07-06-2017, 13:15
Bugün Erdoğan biz Katar ın yanındayız dedi. Ortada bir yanlış anlaşılma var ve biz bu konunun çözümlenmesi için elimizden geleni yapacağız dedi.

Katar derhal bugün İran ve Türkiye den yiyecek ve besin tedariğinde sıkıntı yaşamayacağı güvencesi istedi. Her 2 ülkede bu güvenceyi istisnasız verdi.

İran meclisi bugün basılıp tarandı.

BAE ayrımcılık yapmaksızın Katara destek verenlerin tamamına 15 er yıl ceza verilmesini onadı.

Yukarda yazılanlar nemi anlatıyor?. Siz geçici süre Umre yi Haccı unutun demek. Siz Arap emirliklerinden gelecek hertürlü parayı, satacağınız arsaları artık götünüze sokun demek. BARE de Libya da vs nekadar inşaat şirketin varsa pılını pırtını toparla siktir git demek.

Şimdilik aklıma gelen bukadar

meganes
07-06-2017, 13:27
konu hakkında bilgim yok ama yakınen takip ediyorum çok güzel yorumlar bilgiler geliyo vallahi bravo sizlere:o

BARR
07-06-2017, 13:41
Katara gıda ihracatı yapan bir şirket kurmayı planlayanlar var mı aranızda :)

fthdrn
07-06-2017, 13:54
https://scontent.fada1-10.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/18882077_1998734740412931_8881172349299205265_n.jp g?oh=5eb1b81bfbba2069ddf25c852af5058e&oe=59E49767

Şu kafaya nasıl ulaşabiliriz :D

Kullanıcı
07-06-2017, 13:54
Recebim kardeşim katarın yanındayız dediyse mangırın kokusunu almıştır.

Katar ekonomiye çok şey Katar

M_PROJECT
07-06-2017, 14:13
Katar yeni isvicre , offshore hesap cenneti. Niye yaninda olmayalim ki reisin kasa orada.

MK8800
07-06-2017, 14:41
20 gün önce 3. havalimani bitiş sunumu son yemeğine katılmıştık Ankara'da , işte artık final kısmında bütün ülke elçileri hatrı sayılır yatırımcıları falan davet edilmiş her zamanki Türk hallerimiz işte son şovlar falan yapılıyordu :D En son teşekkür plaketleri taşeron firmalara , yetkililere takdim edilirken Katar Emiri Adına birini sahneye davet ettiler . Siyasi vasfı falan da bulunmuyor bildiğimiz onların yancılarından esnaf tipli bişey adını vermeyeceğim fakat " K.Emiri adına son etap tamamlanmasına karşılıksız yatırım ve fon desteği için teşekkürler" dediler bu abimize . Dikkatinizi çekiyorum "Katar Emiri Adına - Karşılıksız Yatırım ve Fon desteği" sizce böyle bir şey mümkün mü? Ki son etap en maliyet içeren projeleri taşıyordu yaklaşık firma başı maliyeti 250 Milyon desek bu adam 4 firmaya karşılıksız destek yaklaşık 1 milyara tekabül ediyor .

Hala soruyor muyuz cCc Katar Reyiz'in cCc neden yanındayız diye :D :D :D

alp1903
07-06-2017, 14:44
Filler sevişince ezilen hep çimler olur.

Muharrem C.80
07-06-2017, 14:51
https://scontent.fada1-10.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/18882077_1998734740412931_8881172349299205265_n.jp g?oh=5eb1b81bfbba2069ddf25c852af5058e&oe=59E49767

Şu kafaya nasıl ulaşabiliriz :D

Kabe'nin Qatarda olduğunu sanıyor olabilirlermi dersin madem ilişkilendirecen bari yamuk koyma :D Şimdi Suudiler hacılarıda yasaklayabilir mi neler oluyor neler.

Sadık Özyer
07-06-2017, 15:08
ben hep 50 liralık alıyorum

G.U.Z.
07-06-2017, 15:18
Yandas bir forumdan:Katar, Türkiye'nin en dar zamanında Türkiye milyar dolarlarca yatırım yapmış, destek vermiş bir ülkedir. Türkiye ve Osmanlı'ya bağlılıkları sonsuzdur. Çok sınırları zorlamasınlar Katar, Türkiye'mize bağlanır ve kozları elinde tıpkı bir bomba gibi patlatılır. Bir an evvel Katar'da bulunan üssümüze ziyadesiyle fazla gönüllü asker gönderilmelidir

fthdrn
07-06-2017, 15:25
@G.U.Z ;
Bir gece ansızın 82 katar 83 musul 84 kerkük

mikelazi
07-06-2017, 15:27
Yandas bir forumdan:Katar, Türkiye'nin en dar zamanında Türkiye milyar dolarlarca yatırım yapmış, destek vermiş bir ülkedir. Türkiye ve Osmanlı'ya bağlılıkları sonsuzdur. Çok sınırları zorlamasınlar Katar, Türkiye'mize bağlanır ve kozları elinde tıpkı bir bomba gibi patlatılır. Bir an evvel Katar'da bulunan üssümüze ziyadesiyle fazla gönüllü asker gönderilmelidir

haritada yerini biliyorlarmı acaba.

gönüllüleri gönderin gitsin,dahada gelmesinler :D

aslanneron
07-06-2017, 15:30

şunu neye istinaden düşünüyorlar hangi kafa yapısı Allah akıl fikir versin resmen ''reis vs dünya'' adamların gözünde :D :D

Lee-on!
07-06-2017, 15:34
Kafalar domestos yine Maşallah... Bi gece 82 musul 83 kerkük idi şimdi de 84 Qatar mi olmuş :D Bi de diyor ki en zor zamanlarında milyonlarca yatırım yaptilar trye.. Hadi ya hani kıskanıyorlardı? Adamların ne söylediğinden de haberi yok...

Demem o ki Türkiye olarak bulaşırsak rusya krizi gibi olanlar yine bize olur. Sonra bi de özür dilemek zorunda kalırız. Sıcak temas olmaz artik terörizm hariç ülkeler arasi silahli savaşma kalmadi gibi bir sey. Söz konusu ülkelerin zaten mermi sikmasina bile gerek yok ekonomik ve siyasi yaptırımları yeter. SA hava sahasını kapattı sadece onunla bile ortalık keşmekeş. Üretmeyen bir ülke olarak ne kadar etkilenecegimiz aşikar. Trilyonlarca dolar bütçesi olan zenginlik fışkıran katar da bile marketler bosalmis diye söyleniyor, besin konusunda tr ve irandan destek istenmesi de bunu ispatlıyor. Yani paran olsa bile uretmedikten sonra ne hale düşeceğin ortada. Yiyecek ekmege muhtac kalabilirsin. Boşuna balik verme tutmayı öğret dememişler... Kaldı ki iş askeri güce kalırsa tr nin hala kendi iç pisligiyle uğraştığını, vatan sevdalısı vatan haini ne kadar subayi paşası varsa icerde olduğunu, dune kadar ucuracak pilot bulamadıklarını hatırlatmak isterim...

mikelazi
07-06-2017, 16:03
face. den sabahı takip edin.altındaki yorumlar bir harika...

kafayı bulma etkisi kesin.

Gko
07-06-2017, 16:06
Kafalar domestos yine Maşallah... Bi gece 82 musul 83 kerkük idi şimdi de 84 Qatar mi olmuş :D Bi de diyor ki en zor zamanlarında milyonlarca yatırım yaptilar trye.. Hadi ya hani kıskanıyorlardı? Adamların ne söylediğinden de haberi yok...

şunu bi düzeltelim; kıskanan qatar değil eeey avruğpaa. :D

BARR
07-06-2017, 16:32
Katardan ev almanın tam sırası.

darkmoon
07-06-2017, 17:43
ben şu yandaş kafaları anlıyorum o kafalar aynen araba dünyasındada var .. adam passat alır golf alır sanırsın arabayla vw nin fabrikanın yarısını almışlar.. adam ailesini öyle savunmaz arkasında durmaz.. sonra golfü passatı satıp misal gidip bmw mercedes falan aldımı birden o markaların bu sefer fabrika ortağı olur .. vw bu sefer tukaka kötü marka olur..

Türkiyede partciliğin yandaşcılığın taraf tutmanın bundan farkı yok.. şimdi ak parti var para orda ticaret ekonomi orda herkes orda yarın başka parti çıkar onlar yönetimi eline alır bugün ak partiyi koyu savunan o bazı insanların bir bakarsınız o tarafa geçmiş .. bu ülkenin böyle bir takıntısı var.. kraldan çok kralcılık..

darkmoon
07-06-2017, 18:01
olay yapanlardan bir terörist siyanürle intahar etmiş. zaten siyanürü duydum işid tarzı değil bu dedim..eskiden bu yöntemi başka ülkelerde yakalanan nazi ajanları uygularmış..

darkmoon
07-06-2017, 18:04
Bölgesel kürt yönetimi bağımsızlık ilanı etmek için 25 eylüldede refarandum yapıyor refarandumdan ever çıkarsa bağımsız kürdistan kurulucak ve tüm dünya tanıycak.. bizde hala pyd pkk diyelim..

onursumer
07-06-2017, 18:57
o değilde şimdi biz katara gıda yardımı yaparak krizi atlatıp ülkeye fazlaca dolar girmesinide sağarız yandaşların tezgahı hazırdır bile :D

Anıl E.
07-06-2017, 19:27
Tezkere kabul edildi , Katar'a gidiyoruz.

Ceddin dedeeen ceddin babaaaan

997TT
07-06-2017, 19:43
Sozcu'yu genel olarak okurum ama cogu haberını sevmem.
Ancak akıt/sabah ıle sozcuyu aynı kefeye koymak buyuk hatadır!
Sebebı acık;bıri duzenlı olarak yalan yada sırf hukumete yaranmak ıcın kurgulu haber yapıyor hatta yaptırılıyor. Hatta ulkenın degerlerıne saldırmayı marıfet kabul edıyor.Dıgerı hukumetın yaptıgı yanlısları dogru sekılde yazarak muhalıf olmaya calısıyor....

semavi
07-06-2017, 19:51
Sozcu'yu genel olarak okurum ama cogu haberını sevmem.
Ancak akıt/sabah ıle sozcuyu aynı kefeye koymak buyuk hatadır!
Sebebı acık;bıri duzenlı olarak yalan yada sırf hukumete yaranmak ıcın kurgulu haber yapıyor hatta yaptırılıyor. Hatta ulkenın degerlerıne saldırmayı marıfet kabul edıyor.Dıgerı hukumetın yaptıgı yanlısları dogru sekılde yazarak muhalıf olmaya calısıyor....

Ak PArti cenahinda ki etkisini demistim. Ayni kefeye koymadim... Yanlis anlasilma oldu ise veya karmasik yazdi isem aciklayabilirim... Yani iki gazetenin hedef kitlesi tamamen farklidir birbiri ile... Lakin Sozcu gazetesi kaba tabirle `aa bak zindiklar bize nasil saldiriyor din dusmanlari` etkisi yapiyor basit anlatim ile... Sozcu sadece bir ornek... Kamplara ayrilmis toplumlarda kamplastirmayi arttirdikca sinirlanirini cizer ve geciskenlikleri azaltirsiniz... Bunu sagladiginizda (Gezide sagladilar maalesef) sizin ikna etmek icin gosterdiginiz yanlislar bile bazen uslup hatalari yada carpitmalarla yandas gazeteniz gibi bir etki yapar ve kendi safiniza`bak gordunuz mu bunlar bizi kabul etmeyecekler asla` mesaji verir...

Yoksa Sabah ve AKIT ile SOZCU asla ayni kefeye koyulamaz sizinde dediginiz gibi...

Octane
07-06-2017, 19:52
Ee şimdi noluyo. Biz katarın safını mı seçtik yani.

semavi
07-06-2017, 20:01
Sabah ve AKIT yazarlari ne yazmaya baslamis? Onlara gore karar verelim :)

TaxiDriver
07-06-2017, 20:10
konu; Arap /Şia savaşı..

Haçlılar Öncelik rotayı buna çevirdiler. Çok uzun zamandır deniyorlar fakat Bir türlü başaramamışlardır.
Sonunda biraz fitillemeyi başardılar. Trump, Suudi lere yüzlerce milyar dolarlarlık silah sattı.
Alın bunları İran'a savaşın diye.
Petrolü de daima DOLAR ile satın diye söz almaya devam etti tabi
Şimdi Katar'ı yanlızlaştırdılar, Vahhabi/Safevi inançlıları Şia çılara karşı kışkırtıyorlar.
Müslümanlar gerek Suriye'de, GErek Körfezde savaş halinde olurken İSRAİL'in güvenligi saglanmış oluyor.
Amerika'nın kalbi israil, beyni ingiltere'dir.
Amerika bir yahudi devletidir ve ABD için İSRAİL'in güvenligi önceliktir.
İSRAİL için güçlü bir İSLAM ÜMMETİ tahammül EDİLEMEZDİR.
daima müslümanlar savaş halinde olmalı ve kendilerini bu şekilde rahat hissediyorlar.
Aksi takdirde DENİZ'e dökülmekten korkuyorlar.

ErkanCanS
07-06-2017, 20:10
Suudi arabistan her aciklamasinda kardes ulke katar vurgusu yapiyor. Trump bir olta atti iranin dusmesini bekliyor . Amerika destekli suudilerle irani carpistirip guc veya hiz kaybetmesi amaclaniyor. Iranda bugun patlama olan yerde insaat yapan bir arkadasimla konustum iran savas moduna gecmis bile.

TaxiDriver
07-06-2017, 20:12
bu sırada çin'in ipek yolu projesi de ABD için kesinlikle karşı konulması gereken büyük bir ekonomik tehtittir.
İpek yolu projesi güzergah'ında ne kadar ülke varsa ABD için hepsi tehtittir.
Yeni ipek yolu sayesinde çinden kalkan bi tren 12-13 saatte Avrupa'ya ulaşabilecegi söyleniyor.
Bu ipek yolu aynı zamanda bizim 3.köprü ve kısmen 3.havalimanını da içine alıyor
Çin'in aynı zamanda üretiminde duraksama yaşamamak için Körfezdeki petrol'e ihtiyacı var

Grimlord
07-06-2017, 20:36
Turk askeri icin 'Katar' kararı... TBMM'de kabul edildi - Son Dakika Haberleri (http://www.hurriyet.com.tr/turk-askeri-icin-katar-karari-tbmmde-kabul-edildi-40483036)

Türkiye Katar'a asker gönderecekmiş. Evet yanlış duymadınız..
Dış politikada yapılmış şimdiye kadarki en büyük hatalardan biri olacak. Suriye bataklığına battığımız yetmiyormuş gibi şimdi de görgüsüz Katarlıları korumaya bizim gençlerimiz gidecek, hatta belki şehit olacak. Araptan ne zaman hayır gelmiş bize?
Yazık bu ülkeye.

Dağhan
07-06-2017, 20:53
Aklım almıyor şu askere gönderme kararını.
Ota boka referandum yapılan memlekette halka sorulmadan imzalanan karara bak, skandal resmen.

darkmoon
07-06-2017, 20:57
katarda zaten 3 bin türk askeri vardı.. daha kaç bin tane gidicekmiş.. mehmetçik oraya ne için gidiyor anlamış değilim..

semavi
07-06-2017, 21:08
Anlamak icin gonderiyoruz :) Cumhurbaskanimiz oyle soyledi, benim fikrim degil...

TaxiDriver
07-06-2017, 21:18
Şimdi Katar'a niye mi asker gönderiyoruz?
önce Kore savaşında, Kore'ye neden asker gönderdigimizi tartışalım.
ABD ve NATO'ya yalakalık yapmak BATI kutbundan yana olmak için bunu yaptık.
Fakat, Türkiye için BATI doğru bir tercih değildi/ değildir. Nato'dan Batı'dan bize hayır gelmemiştir.
Bizim için hayırlı taraf DOĞU kutbudur.

TaxiDriver
07-06-2017, 21:21
Katar ülkesi mağlum olarak mevcut Hükümetimizin/Devletimizin en öncelikli müttefiklerinden biri.
Türkiye için Cumhuriyet tarihinin en kanlı senesi 2016 da ve devamı ekonomik yaptırımlar sürecinde Katar'dan ülkemize ciddi para girişi olmuştur.
Birbirini koruyan müttefik hesabı.
Biz burdan anca boş boş yorum yaparız. Yukarda Devletlar arası hiyearşi de neler oluyor, amaç ne, Büyük bakış açısı ne? 10-20 sene sonrasını düşünerek hareket etmece vs

TaxiDriver
07-06-2017, 21:23
Erdogan'dan bizim bekledigimiz ise Körfezdeki gerilimi dindirmesi
körfezi birbirine düşürmek isteyenlerin ise asla istemeyeceği birşey.
Erdoğan, çok müdahil olursa, sert bir uyarı alabilir ülkemiz. Sanıyorum ki soft bir müdahillik de bulunacaktır

darkmoon
07-06-2017, 21:23
tamam beyler boş boş konuşmayın abimiz noktayı koydu herkes dağılsın..

ErkanCanS
07-06-2017, 21:40
Katar ülkesi mağlum olarak mevcut Hükümetimizin/Devletimizin en öncelikli müttefiklerinden biri.
Türkiye için Cumhuriyet tarihinin en kanlı senesi 2016 da ve devamı ekonomik yaptırımlar sürecinde Katar'dan ülkemize ciddi para girişi olmuştur.
Biz burdan anca boş boş yorum yaparız. Yukarda Devletlar arası hiyearşi de neler oluyor, amaç ne, Büyük bakış açısı ne? 10-20 sene sonrasını düşünerek hareket etmece vs

Maalesef hukumet ile devlet ayni kavram degil. Yukaridaki yorumunuzu yaparken destekleyeci argumanlar koysaydiniz keske. Ben 30 saniyemi ayirip turkiye istatistik kurumuna girdim ve 2017 yilinin ocak ayi yayinlanan rapora bakiverdim. Bizi kiskanan ve batirmak isteyen bati toplam ihracatimizin %47 sini olusturuyor. ( Avrupa birligi sadece ) . He siz turkiye cumhuriyeti devleti degilde ak parti hukumeti ile ilgili yaptiysaniz bu yorumu onu bilemem. Kaldi ki akpartiye akan ak veya kara para muslugunu guvence altina almak icin tezkere cikariliyorsa , benim sahsi fikrim ak partiye oy veren evinde zor dizginlenen kefenli babayigitler gitsin kurtarsin arap kardeslerinin muslugunu.

2017 ocak tuik bknz Turkiye İstatistik Kurumu, Dış Ticaret İstatistikleri, Ocak 2017 (http://www.tuik.gov.tr/PreHaberBultenleri.do?id=24822)

Dağhan
07-06-2017, 22:14
Fakat, Türkiye için BATI doğru bir tercih değildi/ değildir. Nato'dan Batı'dan bize hayır gelmemiştir.

Doğu'dan bugüne kadar Türkiye'ye ne hayır gelmiş de bugünden sonra gelecekmiş?
Batıyı savunduğumdan değil, ancak sene olmuş 2017, sen tüm Avrupa'yı ve batıyı yok onlar haçlı yok onlar bizi kıskanıyor diye karşına düşman edersen yarın seni I. Dünya Savaşı'nda sırtından bıçaklayan arap ırkıyla baş başa kalırsın. Unutulmamalıdır ki, bir kez ihanet eden ikinci kez de eder üçüncü kez de. İlki ihanet edenin kabahatidir, sonrakiler ise ihanete uğrayanın salaklığı.

Dönülmesi gereken yer batı ya da doğu değil dönülmesi gereken yer ilimdir, bilimdir, üretimdir.
Eğer siz üretirseniz, kendi sanayinizi kendiniz yapar ihraç ederseniz, tarımınızı kendiniz yapar taaaa Avustralya'dan fasulye getirmek zorunda kalmazsanız, hayvancılığınızı kendiniz yapar Hollanda'dan Angus ineği getirmek zorunda kalmazsanız, biliminizi kendiniz yapar uzaya Türk roketini fırlatırsanız o zaman bu ülke kıskanılmaya başlar.

Şimdi size ekonomiyi 101'den alıp anlatmayacağım ancak kısaca özetlemek gerekirse ekonomide her şeyin mutlak suretle bir sebebi vardır. Hiçbir şey boşuna alınmaz, boşuna satılmaz. Hiçbir yatırımcı da "bu ülke müslüman / hristiyan ben buna yatırım yapmayayım" mantığıyla yatırım yapmaz.
Yatırımın da iki türlüsü olur, ya yabancı gelir senin ülkende iş kurar/mevcut işe ortak olur, üretim yapar/hizmet verir. Ki bu yöntem yalnızca ekonomisi / siyaseti güven veren ülkelerde olur çünkü bırakıp gitmesi zordur. Ya da borsa, tahvil gibi yatırım araçlarına yönelir.
İlki şu anki ortamda zaten mümkün değil. Eskiden özelleştirmeyle gelen yabancılar bile kaçıyor şu anda Türkiye'den, keza buraya taşınmaz anlamında yatırım yapanlar da kuvvetli çıkış eğiliminde.
İkincisi ise bir kaç sene öncesine kadar kısmen vardı. Ancak iş değişti, döviz uçtu, enflasyonun tavan yaptı, işsizliğin tavan yaptı, sanayi üretimin yetersiz, üstüne iç politik sorunlar da cabası. Yabancı yatırımcı neden gelsin? Bu ülkeyi kim bu hale getirdi de yabancı yatırımcıyı kaçırdı?
Bunun sorumlusu ben miyim, biz miyiz?
Bizim ülkemiz neden Katar'dan ciddi nakit girişine muhtaç diye soracağınıza bunu müttefikliğe bağlıyorsunuz.

Erdogan'dan bizim bekledigimiz ise Körfezdeki gerilimi dindirmesi
körfezi birbirine düşürmek isteyenlerin ise asla istemeyeceği birşey.
Erdoğan, çok müdahil olursa, sert bir uyarı alabilir ülkemiz. Sanıyorum ki soft bir müdahillik de bulunacaktır

Körfez birbirine düşürülmek isteniyor, burada hemfikiriz. Ancak bu yeni değil bu zaten Büyük Ortadoğu Projesi. Bu konuda neyin ne olduğu da senelerdir yazılır çizilir ufak bir araştırma ile bilgilere erişebilirsiniz.
Ancak ben RTE'nin son 7 senedir herhangi bir gerilimi dindirme çabasında olduğunu ne yazık ki göremedim.
İnönü ki kendisini sevmem ancak saygı duyarım bu ülkeyi II. Dünya Savaşı'ndan korumayı başarmıştır, muhtemel bir III. Dünya Savaşı kapıda, ülkemizin dış politikasını büyük bir merakla bekliyorum.

vectra-tuner
07-06-2017, 22:27
Kore'ye Rahmetli Dedem de gitmişti Gazi olarak döndü... Adnan Menderes Celal bayar tarafından meclis onayı almaya bile gerek duyulmadan yollanmış Askerler.. Abd'liler Türk Askerini öve öve bitirememiş günlük masrafı 20 Senti geçmiyor diye... Kısaca para için siyaset devreye girmiş insan hayatını umursamamış .. Ama halk olaya öyle bakmıyor Menderes döneminde bolluk vardı diye bakıyor... Menderes aynı zamanda dönemin Emniyet müdürü amiri şahsın Karısıyla düşüp kalkıyor ve o dereceki Emniyet müdürü şahıs Menderes gelince eden çıkıyor gidiyor!!!! Yine aynı şey oluyor, Irak savaşında Teskere çıkartılmak isteniyor ama olmuyor ve Türkiye Abd'nin gözünden düşmeye başlıyor.. Şimdi Abd Kürtleri Türkiye'ye karşı tercih etti çünki Kürt kanı ucuz.. 30-40 Yıl sonra Kürtler uyanınca başka taşeron bulur... Türkiye'yi Suud ve Katar Suriye'ye müdahale karşılığında destekledi ama bir şekilde Asker dirayetli durdu ve kurtulduk... Kısaca vatan millet sakarya demek pek akıllıca gelmiyor bana daha çok Vatanını en çok sevene en pis işi yaptırırlar demek daha yerine oturuyor... Atatürk tüm bunları 100 Yıl önceden görmüş ve demişki Üretmeden tüketen toplumlar önce hasiyetini sonra vatanını kaybeder... Ülkemiz artık tam bir ortadoğu ülkesi , ölümler sıradanlaştı.. Haftada 30 Askerimiz Şehit olsa bile önemsiz.. Ama enflasyon dolar euro faiz hükümet devirir...

Ronin_
07-06-2017, 23:29
İran Devrim Muhafızları: Saldırının Arkasında Suudi Arabistan Var, İntikamını Alacağız (https://www.haberler.com/iran-devrim-muhafizlari-saldirinin-arkasinda-9704511-haberi/)

free-hifi
07-06-2017, 23:38
İran Devrim Muhafızları: Saldırının Arkasında Suudi Arabistan Var, İntikamını Alacağız (https://www.haberler.com/iran-devrim-muhafizlari-saldirinin-arkasinda-9704511-haberi/)

Altın a yuklenelim

TaxiDriver
07-06-2017, 23:42
Dağhan

Ne çok dolmussun vallahi, çok bilgili gözüküyorsun. kitap yazda okuyalım.
Tutturmuşuz bi araplarin ihanetini. detayını araştırdın mı?
Arabistanlı İngiliz Lawrence araştırdın mı?
Bugun bile İletişim çağında araplar birbirine düşürülebiliyorken,
100 sene önce ki liderlerin aldıgı kararlar ile şu gün arasında uçurum var.
Bu dönemde kimse kimseye tarihin hesabını pek sormuyor
60-70 sene önce Atom bombası yiyen ülke bugun ABD nin en yakın müttefiki

Felaket senaryolarına gelince, felaket senaristleri her zaman vardı olmaya da devam edecek
Doviz uctuysa uçtu, şimdi sabitledi, piyasa bu rakamlara entegre olmaya başladı.
Türk parasının bi gecede yüzde bilmem kaç değer kaybettigi büyük krizleri unuttuk mu?
Tüm dünya çalkantılı bi dönemden geçiyor, Dogu dan batıya, güneyden kuzeye, neredeyse sakin hiçbir çoğrafya yok iken döviz 3-5 kuruş arttı diye, öldük mü?
Aç mı kaldık? açıkta mı?
işsizlik hesabı, 18 yaş üstü sigortası olmayan ve ögrenci olmayan reşit sayısına göre bakılıyor sanırım.
bu ülkenin sigortasız işçi çalıştırmakda neredeyse lider oldugunu unutmamak gerek
Bu ülkede hiçbir gelir beyan etmeden kara kazanç veya normal kazanç ile ekmegini çıkaranları unutmamak gerek.
İşsizlik o kadar şişirildigi kadar değil. Bugun çevremde her restorantta motorlu kurye aranıyor. maaşları ise 2500-3000 lirayı buluyor bahşişlerle beraber.
İşssizlikten ziyade İş beğenmemeninde yüzdeligini ekleyelim mi?
Ülke yatırımcı kaybediyorsa, bist puanı nisandan bu yana 90.000 lerden nası 100.000 lere yaklaşı peki üst üste tarihi rekorlarla?
Hepimizin borcu var mı var, o kapitalist faiz sisteminden dolayı. Şu zamanı beğenmiyorsak, büyüklerimize bi soralım mı 60'lardan bu yana 2000 lere kadar?
Hangi 10 Yıllık süre dilimi sorunsuz geçti? hiç.
Anadolu topraklarında maalesef binlerce yıldır hareket neredeyse hiç durmadı.
Günümüzde ise gerek ipek yolu güzergahında bulunuşumuz, gerek Güneyden, kuzeye giden enerji transferinde köprü oluşumuz beraberinde sorunları da getiriyor.

turbo&quattro
07-06-2017, 23:51
Eyyyy yonetim KAMBOZ un banini kaldirin bakalim neler diyecek.

Ronin_
07-06-2017, 23:52
Olan yine bizim askerimize olacak,

http://ahmetsaltik.net/arsiv/2012/10/Suriye_karikatür.jpg

mert_can 41
07-06-2017, 23:53
o değilde şimdi biz katara gıda yardımı yaparak krizi atlatıp ülkeye fazlaca dolar girmesinide sağarız yandaşların tezgahı hazırdır bile :D

Türkiyedeki çoğu fabrika adamların zaten ahuhahhaha çaykuru bile aldılar çaylarıda var :D

ghibli06
07-06-2017, 23:53

şimdi DOĞU dediğin nedir neresidir? Orta Asya'ya hiç gittin mi mesela? oradakiler şunu der 'Türküz ama Türkiyeli değiliz! Ruslara ihanet etmeyiz!'... ya Çin? Türklerden nefret ederler, ticaret yapmak ayrı müttefik olmak ayrı... Hindistan??? orası kaç asırdır Britanya? hmm peki ya Pakistan? o kadar silahı Amerikadan aldı, çok iyi müttefik ama faydası ne? ne kaldı geriye? Araplar en büyük Amerikan uşağı, sen hangi DOĞU dan bahsediyorsun? DOĞU da bizimle ittifak kuran tek ülke seve seve Azerbaycan, peki onun ne faydası var bize? yahu Kadıköyden daha küçük olan Karabağ'ı 20 yıldır geri alamadılar... Rusya'yı mı kastettin yoksa? ya da İraan'ı mı? ya gerçekten merak diyorum şu söylediklerinin iler tutar tarafları nelerdir diye...

darkmoon
08-06-2017, 00:04
şimdi kıbrısa bağlanıyoruz sendeyiz kıbrıs..

DR059
08-06-2017, 00:05
Katar'da kaç askerimiz olduğunu nasıl net biliniyor?

Bu konuda bir Genelkurmay basın açıklaması var da ben mi kaçırdım?

3bin asker demek neredeyse bir Tugay asker yapar.

Doğuda, Suriye'de SAT, SAS, Deniz Piyadeleri bile görev yaparken biz hangi tugayı oraya kaydırdık acaba?

ghibli06
08-06-2017, 00:07

Doğuda, Suriye'de SAT, SAS, Deniz Piyadeleri bile görev yaparken biz hangi tugayı oraya kaydırdık acaba?

2015'te yaptığımız askeri anlaşmaların metinleri TBMM de ve C.başkanlığı sayfalarında mevcut ama kaçımız biliyordu???

darkmoon
08-06-2017, 00:08

zaten tugay seviyesinde

Haber 2015 senesinin yani 2 sene öncesinin sanırım gitmişdir askerler çokdan.

Katar’a 3 bin Turk askeri - Dunya Haberleri (http://www.hurriyet.com.tr/katar-a-3-bin-turk-askeri-29243735)
Katar’a askeri us: 3 bin asker gidiyor (http://www.yenicaggazetesi.com.tr/katara-askeri-us-3-bin-asker-gidiyor-115407h.htm)

DR059
08-06-2017, 00:16
zaten tugay seviyesinde

Haber 2015 senesinin yani 2 sene öncesinin sanırım gitmişdir askerler çokdan.

Katar’a 3 bin Turk askeri - Dunya Haberleri (http://www.hurriyet.com.tr/katar-a-3-bin-turk-askeri-29243735)
Katar’a askeri us: 3 bin asker gidiyor (http://www.yenicaggazetesi.com.tr/katara-askeri-us-3-bin-asker-gidiyor-115407h.htm)

Üst tamamlandı ve faaliyete geçti mi acaba ki 3bin asker şu an orada olsun?

Gönderdiğiniz Hürriyet gazetesinin tarihi 10 Haziran 2015.
Hürriyet gazetesi net sayı konusunda kesinlikle ciddiye alınacak bir kaynak olmamakla beraber, illa hürriyet üzerinden gideceksek 29 Nisan 2016 tarihli haber metnini de bakalım.
''Üste halihazırda 150 kişilik öncü Türk birliği bulunuyor.''
Katar'daki Turk ussu tamam - Dunya Haberleri (http://www.hurriyet.com.tr/katardaki-turk-ussu-tamam-40096367)

Tekrardan belirtiyorum, Katar'da 3bin Türk askeri olduğunu söyleyen bir resmi bildiri vardı da ben mi kaçırdım?
Genelkurmay basın açıklaması/duyurusu, Milli Savunma Bakanlığı açıklaması vs...

Bu konu üzerinde neden bu kadar durduğumu sorarsanız da, ben şimdiden açıklayayım.
Herkes dilinde uçuk sayılar ve herkes kendinden emin şekilde bu sayıları telaffuz ediyor.
Ben de merak ediyorum, ben mi kaçırdım diye...
Açık kaynaklar diyor ki 300'ün altında bir askeri güç var şu an Katar'da.
Kimse kanıtlayamacağı için, resmi bir açıklama bekliyorum bende...

997TT
08-06-2017, 00:25
Cevap vwrıcektım ama suya yazmaktan beter olucagı ıcın susmak en ıyısı. Yazdıklarım karsımdakının anladıgı kadar...

Lee-on!
08-06-2017, 00:26
Ne güzel be İstanbul... Yüzbinlerce liralik arabalara binen sirket sahibi mevki sahibi insanların türkiye de bile yaşamadan kendi vatandaşına kendi okumuş dirsek curutmus gencine sacma sapan hatta sigortsiz isleri yakistirmasina, bunu alttan alttan savunmasina ayar oluyorum... rte nin da dusunce ayni dusunce. İs var canim olmaz olur mu? Tayyip in oglunun gemiciginde mico olabiliriz mesela? Ezilip büzülüp okuyup çalışıp doğru düzgün bi güvencen olmadan kendini bilmez nerden geldigi belli olmayan agzi 5 karış insanlarin altinda çalışmayı kabul ettikten sonra tabii canim is var olmaz olur mu? Ha bir de bi *** bilmeden hayatında iki kitap okuyup bitirmeden üniversite sinavinda baraji bile gecemeden amca dayi es dost sayesinde is mevki sahibi olan insanlar var... Hemde o kadar var ki o okuyup didinip bi baltaya sap olmaya calisan insanlari is görüşmesine cagirabilecek kadar böyle çok var... Elinizi nereye atsaniz cv ye cd diyen iki kelimeyi yanyana getiremeyen yandaslardan geçilmiyor... Bunlarin altinda calismayi kabul ettikten sonra tabii ki iş var... Bu yaziyi taxi sofuru abimizi tenzih ederek soyluyorum. Calisarak didinerek bir yerlere gelmis olabilir. Art niyet aramiyorum ve kimsenin mali mulku beni de baglamaz. Ama zira laflari kanima dokundu. Bu mantalide insanlarin is olmaz olur mu ahanda bak kuryelik var bulaşıkçılık var garsonluk var diye bunlari isitip ısıtip kendi ülkesinin genclerine yakistirmasina dayanamiyorum....

Eşini sekreter atayan rektor, faturayı personele kesti - Cumhuriyet Turkiye Haberleri (http://www.cumhuriyet.com.tr/m/haber/turkiye/755456/Esini_sekreter_atayan_rektor__faturayi_personele_k esti.html)

Lee-on!
08-06-2017, 00:30
Gece gece sinirlerim bozuldu niyetim kimseyi kirmak değil kusurs bakmayın yillardir calisip okuyup ben ve benim gibi dostlarımın bi baltaya sap olmaya calistigi vatana millete faydali birer birey olmaya çalıştığı ama surekli ayagina celme takildigi ve an itibariyle ales sonucunun açıklamasına saatler kalmisken oturup bekleyen biri olarak koydu...

mert_can 41
08-06-2017, 00:35
Ne sorunsuz bir ülkeyiz dimi kim zorda olsa asker yolluyoruz. Doğuda o kadar Askerimiz şehit olurken....

darkmoon
08-06-2017, 00:51
Üst tamamlandı ve faaliyete geçti mi acaba ki 3bin asker şu an orada olsun?

Gönderdiğiniz Hürriyet gazetesinin tarihi 10 Haziran 2015.
Hürriyet gazetesi net sayı konusunda kesinlikle ciddiye alınacak bir kaynak olmamakla beraber, illa hürriyet üzerinden gideceksek 29 Nisan 2016 tarihli haber metnini de bakalım.
''Üste halihazırda 150 kişilik öncü Türk birliği bulunuyor.''
Katar'daki Turk ussu tamam - Dunya Haberleri (http://www.hurriyet.com.tr/katardaki-turk-ussu-tamam-40096367)

Tekrardan belirtiyorum, Katar'da 3bin Türk askeri olduğunu söyleyen bir resmi bildiri vardı da ben mi kaçırdım?
Genelkurmay basın açıklaması/duyurusu, Milli Savunma Bakanlığı açıklaması vs...

Bu konu üzerinde neden bu kadar durduğumu sorarsanız da, ben şimdiden açıklayayım.
Herkes dilinde uçuk sayılar ve herkes kendinden emin şekilde bu sayıları telaffuz ediyor.
Ben de merak ediyorum, ben mi kaçırdım diye...
Açık kaynaklar diyor ki 300'ün altında bir askeri güç var şu an Katar'da.
Kimse kanıtlayamacağı için, resmi bir açıklama bekliyorum bende...

https://www.google.com.tr/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=2&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwikuOvK56zUAhUKLVAKHXzAC6sQFggvMAE&url=http%3A%2F%2Fwww.resmigazete.gov.tr%2Feskiler% 2F2015%2F06%2F20150608-1-1.pdf&usg=AFQjCNF0vCn-zjze0V9JfzOEDpbhupRS3Q&sig2=IAWy2Qqyr4A2E5SfhzTjzA

aybarsdnr
08-06-2017, 00:54
Dağhan

Felaket senaryolarına gelince, felaket senaristleri her zaman vardı olmaya da devam edecek
Doviz uctuysa uçtu, şimdi sabitledi, piyasa bu rakamlara entegre olmaya başladı.
Türk parasının bi gecede yüzde bilmem kaç değer kaybettigi büyük krizleri unuttuk mu?
Tüm dünya çalkantılı bi dönemden geçiyor, Dogu dan batıya, güneyden kuzeye, neredeyse sakin hiçbir çoğrafya yok iken döviz 3-5 kuruş arttı diye, öldük mü?
Aç mı kaldık? açıkta mı?
işsizlik hesabı, 18 yaş üstü sigortası olmayan ve ögrenci olmayan reşit sayısına göre bakılıyor sanırım.
bu ülkenin sigortasız işçi çalıştırmakda neredeyse lider oldugunu unutmamak gerek
Bu ülkede hiçbir gelir beyan etmeden kara kazanç veya normal kazanç ile ekmegini çıkaranları unutmamak gerek.
İşsizlik o kadar şişirildigi kadar değil. Bugun çevremde her restorantta motorlu kurye aranıyor. maaşları ise 2500-3000 lirayı buluyor bahşişlerle beraber.
Ülke yatırımcı kaybediyorsa, bist puanı nisandan bu yana 90.000 lerden nası 100.000 lere yaklaşı peki üst üste tarihi rekorlarla?
Hepimizin borcu var mı var, o kapitalist faiz sisteminden dolayı. Şu zamanı beğenmiyorsak, büyüklerimize bi soralım mı 60'lardan bu yana 2000 lere kadar?
Günümüzde ise gerek ipek yolu güzergahında bulunuşumuz, gerek Güneyden, kuzeye giden enerji transferinde köprü oluşumuz beraberinde sorunları da getiriyor.

Şimdi madde madde yazacaklarımdan sonra seviyeyi bu şekilde korursak çok sevinirim.

- Muhtemelen Arabistanlı Lawrence ı bir söylemden duyduktan sonra araştırmışsın. Ancak detaylı araştırmış olsaydın Kuşçubaşı eşrefle olan IRA nın başlangıcına kadar olan yaşanmışlıkları bilir ve Lawrence ın zaten bir ajan olduğunu bildiğimizi ve ona göre hareket ettiğimizi bilir olurdun. Dolayısıyla çok yanlış bir örnek. Nitekim her ülkenin ajanları, istihbaratçıları vs. yüz yıllardır var. Ülkeler bu bireyler yüzünden birbirine düşman oluyorsa vay haline.

- "Bugun bile İletişim çağında araplar birbirine düşürülebiliyorken" Bu söylemde bulunup, araplara, doğuya güvenmemizi bekliyorsun. Pek sağlıklı bir fikir olmasa gerek. Ama günümüz siyasetinde kandırılmak moda dimi? Kandırıldık der kurtuluruz.

- Ticaretle müttefikliği aynı kefeye koymak çok büyük bir hata. Biz Hollanda ile ticaret yapıyoruz. Müttefik miyiz? Hele ki Japonya ve Amerikayı müttefik olarak görüyorsan gerçekten siyaset in ne ima ettiğini çok iyi analiz etmen gerekiyor.

- Piyasa nasıl bu fiyatlara entegre oldu? Faizler yerle bir mi oldu? Avrupada, Amerikada 1 birim paraya alınan malı biz 3 birim, 3.5 birim, 4 birim almaya başlayınca entegre mi olmuş oluyoruz yoksa öpülmeye mi alışıyoruz?

Örnek: 1 sene önce 3.21 euro/tl paritesinden araç aldım. Şuan tl bazında 50.000 zarardayım ama aracım 50.000 tl değerlenmedi. Nasıl entegre oldu?

- Geçmiş zamanlarda olan krizleri örnek gösterip "şuan o duruma gelmedik dolayısıyla piyasa iyi gidiyor" mantığı, geçmişte olan krizi çok daha sert yaşatır. Önemli olan o krizlerden ders çıkartmaktır, nemalanmak değil.

- Dövizin 3-5 kuruş artmasıyla öldük mü? Türkiyenin yaklaşık dış brüt borcu 404 milyar dolar. 3-5 kuruşun etkisini bir hesap etmekte fayda var. Milli olarak düşüneceksek bireysel bakmamak lazım olaylara. Bunu yurt dışında döviz kazanıp Türkiyede yaşayan bir ailenin ferdi olarak yazıyorum. Düşün ben bile rahatsızım bu durumdan.

- Ülkede sigortasız işçi var o yüzden işsizlik oranı çok çıkıyor demek hırsızlığı normalleştirmek ve kabul etmektir. Madem böyle, neden sigortasız işçi çalıştırılıyor? bunun araştırılıp önlenmesi gerekmez mi? Bir insan neden sigortasız işçi çalıştırır? Bu sorunun cevabı yazmış olduğun düşüncenin çürütücüsüdür.

- Evet ehliyetli kuryeler 2500-3000 tl maaş alıyorlar. Peki bir ülkenin büyümesine katkı sağlayan ehliyetli kurye midir yoksa mühendis, doktor, ekonomist, hukukçu vs midir? Yeni mezun hatta 5-10 yıllık bir mühendis global bir firmada çalışmadığı taktirde ne kadar maaş alıyor biliyor musun? 1 kişiyi örnek olarak gösterme ama genele göre örneklemek gerekir çünkü toplum 1 kişiden oluşmaz.

- Bist in 100.000 lere gelmesinin sebebi ülkeye fabrikalar yapılması, üretimin artması ve yatırımcıların bu şirketlere real olarak yatırım yapmalarından mı yoksa krizden fırsat çıkartmak mı amaç? İyi analiz yapmak lazım.

- Olur da bir ipek yolu projesi gerçekleşirse emin ol, Türkiye o güzergahtaki en etkisiz eleman olacak. Bunu neye göre söylüyorum; Rusya ile büyük bir kriz yaşadık, adamlar ticareti kesti bizimle, biz ne yaptırımda bulunduk? Vızır vızır gemileri boğazlardan geçmedi mi? hem de silahlarını doğrultarak. Avrupa zaten bizi kıskanıyor sevmiyor ve bize düşman. İnciliği kapattık mı?

Bu yazdıklarım gerçekten seni çürütmek vs. için değil ama olaylara biraz daha detaylı bakmakta fayda var.

DR059
08-06-2017, 01:07
https://www.google.com.tr/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=2&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwikuOvK56zUAhUKLVAKHXzAC6sQFggvMAE&url=http%3A%2F%2Fwww.resmigazete.gov.tr%2Feskiler% 2F2015%2F06%2F20150608-1-1.pdf&usg=AFQjCNF0vCn-zjze0V9JfzOEDpbhupRS3Q&sig2=IAWy2Qqyr4A2E5SfhzTjzA

45 dakika aradıktan sonra daha elle tutulur bir bir şeyler bekliyordum açıkcası sizden.

2015 yılı resmi gazete dökümanını inceledim ama 2017 Haziran ayı itibari ile şu an Katar'da 3bin asker olduğunu kanıtlayan bir madde göremedim.
Gecenin 2sinde gözümden kaçmış olma ihtimaline karşı, yarın ofiste çıktı alıp tekrar okuyacağım.

Chatin
08-06-2017, 01:34
Canlar o bu değil de...

Yarından itibaren dolarda zıplamalara, Bist100'de düşmelere, altında atlamara hazır mısınız?

Aşırı derecede yanılmak istiyorum. Allah'ım lütfen yanılayım.

TaxiDriver
08-06-2017, 09:32
şimdi DOĞU dediğin nedir neresidir? Orta Asya'ya hiç gittin mi mesela? oradakiler şunu der 'Türküz ama Türkiyeli değiliz! Ruslara ihanet etmeyiz!'... ya Çin? Türklerden nefret ederler, ticaret yapmak ayrı müttefik olmak ayrı... Hindistan??? orası kaç asırdır Britanya? hmm peki ya Pakistan? o kadar silahı Amerikadan aldı, çok iyi müttefik ama faydası ne? ne kaldı geriye? Araplar en büyük Amerikan uşağı, sen hangi DOĞU dan bahsediyorsun? DOĞU da bizimle ittifak kuran tek ülke seve seve Azerbaycan, peki onun ne faydası var bize? yahu Kadıköyden daha küçük olan Karabağ'ı 20 yıldır geri alamadılar... Rusya'yı mı kastettin yoksa? ya da İraan'ı mı? ya gerçekten merak diyorum şu söylediklerinin iler tutar tarafları nelerdir diye...

Bahsettiğim Doğu bloğu bildiginiz üzre çin, rusya, iran, diğer şanghay beşlisi ekibini içeriyor. Doğu'dan kastım araplar değil. Çin'in türklerden nefret ettiği kime göre neye göre? Bugun Kankardeş diye bilinen ABD/İngiltere/Almanya nın birbirini sözde İŞİD saldırıları ile terbiye etmeye çalıştığını görebiliyor muyuz? Artık kartlar çok açık oynanıyor. Filipinler başkanı ABD'e 2 laf uzatıyor, Hop, dünyanın öteki ucundaki adalar İŞİD çıkarma yapıyor. Artık kimin kimi sürdüğü çok açık. Anglosakson soylu kardeş ülkeler bile bugun çıkar çatışması yaşıyor ve yeri geliyor birlikte hareket ediyorsa, sen Çinlilerin bizi keyfe keder sevip sevmemesini örnek gösteremessin bence Çin seddi hikayesi tarihte kaldı.

aybarsdnr

- Muhtemelen Arabistanlı Lawrence ı bir söylemden duyduktan sonra araştırmışsın. Ancak detaylı araştırmış olsaydın Kuşçubaşı eşrefle olan IRA nın başlangıcına kadar olan yaşanmışlıkları bilir ve Lawrence ın zaten bir ajan olduğunu bildiğimizi ve ona göre hareket ettiğimizi bilir olurdun. Dolayısıyla çok yanlış bir örnek. Nitekim her ülkenin ajanları, istihbaratçıları vs. yüz yıllardır var. Ülkeler bu bireyler yüzünden birbirine düşman oluyorsa vay haline.

- Yahu demek istediğim, Osmanlı'nın parçalanma olayları gelişirken, Osmanlı'nın her bir coğrafyasındaki ayrı milletler ayaklanma içersine girdi. Arap isyanı da bunlardan biriydi. Araplar bizi sattı deyimi çok geniş. Kaç tane arap ülkesi var, ve genelledigimiz sadece bizi satan kaç tanesi? Bizi satma kararı alan sadece kaç lider? Arap isyanında; Osmanlı'nın yıllarca sizi sömürdügü, vergilerinizi aldıgı ve bağımsızlık vaadleri ile manipule edildiler. Arap'lar bugun ülkemize ciddi turist olarak geliyor mu? evet. gayrimenkul alıyor mu, evet. Cocugu eğitime gönderiyor mu evet. Gelip yatırım yapıyor mu, para getiriyor mu evet. Günümüze bakmak lazım

- "Bugun bile İletişim çağında araplar birbirine düşürülebiliyorken" Bu söylemde bulunup, araplara, doğuya güvenmemizi bekliyorsun. Pek sağlıklı bir fikir olmasa gerek. Ama günümüz siyasetinde kandırılmak moda dimi? Kandırıldık der kurtuluruz.

Doğu'dan kastım araplar değildi. Fakat maalesef araplar çok kafası çalışan bir millet değil

- Ticaretle müttefikliği aynı kefeye koymak çok büyük bir hata. Biz Hollanda ile ticaret yapıyoruz. Müttefik miyiz? Hele ki Japonya ve Amerikayı müttefik olarak görüyorsan gerçekten siyaset in ne ima ettiğini çok iyi analiz etmen gerekiyor.

Konu hollanda ile ticaret değil. 190 ülke ile ticaret yapıyoruz. Ermenistan'la da ticaret yapıyoruz. Önemli olan müttefikliğe bağlı ticari rakamların lider olması. Hollanda ile Sözde nato müttefiğiyiz fakat nato bu ülke de darbelerden başka bişey yapmadı.

- Piyasa nasıl bu fiyatlara entegre oldu? Faizler yerle bir mi oldu? Avrupada, Amerikada 1 birim paraya alınan malı biz 3 birim, 3.5 birim, 4 birim almaya başlayınca entegre mi olmuş oluyoruz yoksa öpülmeye mi alışıyoruz?

Şu an kalkıpda Türk lirası ile DOLAR arasında neden birim farkı olacağını tartışacak değiliz. Arada uçurum var. Biri siyonistin parası. 1700 lerden beri piyasada. Tüm ülkelerin Rezerv para birim haline gelmiş. Dünya'nın 190 ülkesindede kabul görüyor. İŞİD bile sözde ABD'yi en büyük düşman olarak görüyor ama şehirlerinde sadece dolar geçiyor :)

Örnek: 1 sene önce 3.21 euro/tl paritesinden araç aldım. Şuan tl bazında 50.000 zarardayım ama aracım 50.000 tl değerlenmedi. Nasıl entegre oldu?
- Geçmiş zamanlarda olan krizleri örnek gösterip "şuan o duruma gelmedik dolayısıyla piyasa iyi gidiyor" mantığı, geçmişte olan krizi çok daha sert yaşatır. Önemli olan o krizlerden ders çıkartmaktır, nemalanmak değil.

Şu an türkiye cumhuriyeti tarihinin En iyi dönemini yaşamaktadır. İsteyen bunu görmeyebilir. Ülke'nin 81 ilinde her mahallesinde lüx arabalar görebilirsiniz. Şu anda nüfus'a oranla / ev sahibi ortalaması = tarihinin en zirve döneminde. Keza; nüfus'a oranla / araba sahibi ortalaması = tarihinin ev zirve döneminde.
Kezaa; Eğlence harcamaları / seyahat / tatil , nüfus'a oranla tarihinin en açık ara lider zamanlarında. Demek ki arabamız var, evimiz de var, Harcıyoruz da. Bişeyler yavaş yavaş geliştiği için bunu görmek rutin insanlar için çok zor olabilir ama biraz düşünürsek anlayabiliriz. Bu ülke cola/çikolata nın da lüks oldugu dönemlerden geçti.

- Dövizin 3-5 kuruş artmasıyla öldük mü? Türkiyenin yaklaşık dış brüt borcu 404 milyar dolar. 3-5 kuruşun etkisini bir hesap etmekte fayda var. Milli olarak düşüneceksek bireysel bakmamak lazım olaylara. Bunu yurt dışında döviz kazanıp Türkiyede yaşayan bir ailenin ferdi olarak yazıyorum. Düşün ben bile rahatsızım bu durumdan.

Yahu bugun 2.5 trilyon dolar geliri olan İngiltere'nin bile 8-9 trilyon dolar dış borcu var. Keza amerikanın dış borcu 20-30 trilyon dolar arasında. Ülkelerin gelirine oranla 3-5 kat dış borca sahip olması artık normal karşılanır birşey. Nasıl 1300 tl maaşı olan adama, banka 4 katı değerinde kredi kartı veriyor ve asgari ücret faizi ödeyerek dönder diyorsa, ülkeler içinde benzer. Yani kasamızda 105 milyar dolar var evet ama 400 küsür milyar dolar borcumuz var diye de ölmedik. şu an IMF'e borc var mı?

- Ülkede sigortasız işçi var o yüzden işsizlik oranı çok çıkıyor demek hırsızlığı normalleştirmek ve kabul etmektir. Madem böyle, neden sigortasız işçi çalıştırılıyor? bunun araştırılıp önlenmesi gerekmez mi? Bir insan neden sigortasız işçi çalıştırır? Bu sorunun cevabı yazmış olduğun düşüncenin çürütücüsüdür.

Ben sigortasız işçiliği ya da kara para yı doğru buldugumu söylemedim. sadece varlığını hatırlattım. Bu ülkede sadece tefecilik/uyuşturucu/haraç/Kaçakkumar 4 lüsünün yıllık rakamını ortaya cıkarsak acaba ne çıkar, mesela.

- Evet ehliyetli kuryeler 2500-3000 tl maaş alıyorlar. Peki bir ülkenin büyümesine katkı sağlayan ehliyetli kurye midir yoksa mühendis, doktor, ekonomist, hukukçu vs midir? Yeni mezun hatta 5-10 yıllık bir mühendis global bir firmada çalışmadığı taktirde ne kadar maaş alıyor biliyor musun? 1 kişiyi örnek olarak gösterme ama genele göre örneklemek gerekir çünkü toplum 1 kişiden oluşmaz.

- Bist in 100.000 lere gelmesinin sebebi ülkeye fabrikalar yapılması, üretimin artması ve yatırımcıların bu şirketlere real olarak yatırım yapmalarından mı yoksa krizden fırsat çıkartmak mı amaç? İyi analiz yapmak lazım.

- Olur da bir ipek yolu projesi gerçekleşirse emin ol, Türkiye o güzergahtaki en etkisiz eleman olacak. Bunu neye göre söylüyorum; Rusya ile büyük bir kriz yaşadık, adamlar ticareti kesti bizimle, biz ne yaptırımda bulunduk? Vızır vızır gemileri boğazlardan geçmedi mi? hem de silahlarını doğrultarak. Avrupa zaten bizi kıskanıyor sevmiyor ve bize düşman. İnciliği kapattık mı?

Geçen domates yasağı 3-4 firma için kaldırıldı. Türkiye'de buğday yasagını kaldırdı. İpek yolu projesi için Türkiye'ye etkisiz elaman demek çoğrafya haritasından bir haber olmak demektir. Rusya ile uçak krizi ve ardından Büyükelçinin suikastı ile başta putin olmak üzere birilerinin rusya ile TR arasını bozmaya çalıştığını gayet iyi anladı. Ruslar, gazını avrupaya ihracı için Türk akımına muhtaç. Bizde o gazdan alacagımız komisyona bakacagız. Maglum onların ukrayna krizi aşılabilecek bir süreç değil. Onlar ukrayna'lılara küçük rus diye aşağılıyorlar. Sovyetler döneminde Ukranları azaltma amacı ile Holodomor kıtlığı adı altında açlık soykırımı uygulanmıştır

Bu yazdıklarım gerçekten seni çürütmek vs. için değil ama olaylara biraz daha detaylı bakmakta fayda var.

kimsenin kimseyi net çürütebilecegi konular değil bunlar.

Genel olarak doğu bloğundan bize hayır gelmez diyorsun eyvallah. Peki olmamız gereken yer neresi? Nato/AB/ABD mi? bu ülkedeki 5-10 tane çeşitli darbeyi yapmış/yaptırmış olanlar bu ülkelerin gizli servisleri değil mi? Batı, bu ülkede darbe yapmaktan, kaos çıkarmaktan, istedigini indirip istedigini getirmekten başka ne yaptı? Bizim için hayırlı taraf olmadığı aşikar.

[/QUOTE]

ghibli06
08-06-2017, 09:41
Bahsettiğim Doğu bloğu bildiginiz üzre çin, rusya, iran, diğer şanghay beşlisi ekibini içeriyor. Doğu'dan kastım araplar değil. Çin'in türklerden nefret ettiği kime göre neye göre? Bugun Kankardeş diye bilinen ABD/İngiltere/Almanya nın birbirini sözde İŞİD saldırıları ile terbiye etmeye çalıştığını görebiliyor muyuz? Artık kartlar çok açık oynanıyor. Filipinler başkanı ABD'e 2 laf uzatıyor, Hop, dünyanın öteki ucundaki adalar İŞİD çıkarma yapıyor. Artık kimin kimi sürdüğü çok açık. Anglosakson soylu kardeş ülkeler bile bugun çıkar çatışması yaşıyor ve yeri geliyor birlikte hareket ediyorsa, sen Çinlilerin bizi keyfe keder sevip sevmemesini örnek gösteremessin bence Çin seddi hikayesi tarihte kaldı.

[/QUOTE]

sen ticaretle müttefikliği baya bir karıştırmışsın... şu anda G.Kıbrıstan bile dolaylı mal alımı yok mu? var, adamlar başka bayrakla limanlarımızı kullanıyor mu? evet... Şangay 5 lisine girdiğinde ne olacak ABD ye karşı bizim yanımızda savaşa mı girecek Rusya ve Çin? Dünyada 2 tane büyük savaş paktı vardı biri NATO diğeri Varşova paktı, bu müttefiklik tamamen savaş durumlarında herkesi kapsayan bir yapıydı, Şangay5 lisi ile bunları mı kıyaslıyoruz yani şimdi??? ekonomik işbirliğini gider Kolombiya ile de yaparsın, Suriye saldırsa Kolombiya gelip bizime mi savaşacak, gerçekten çok boş yazıyorsun kusura bakma, uzun uzun yazman içeriği değiştirmiyor...

Yigit-Y
08-06-2017, 09:51
Eyyyyy dedikçe kaybetmeye mahkûm olacağız

Haddini bilen çakal felsefesi var

Bizim bunu uygulamamız gerek her sohbete maydonoz olunmaz

https://www.youtube.com/watch?v=Bic0TFwujLQ&feature=share

İcerde 24. Bolum - Haddini Bilen Cakal Felsefesi - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=Bic0TFwujLQ&feature=share)

Sonuna kadar izleyin ;)

Dağhan
08-06-2017, 10:03
Dağhan

Aç mı kaldık? açıkta mı?

Birincisi dolan tek ben değilim, yalnızca dolmasına rağmen size cevap veren tek benim.
İkincisi çok şükür bilgiliyim, her ne kadar siz kinaye yapmaya çalışmış olsanız da öyleyim ancak ben genelde kitabı yazan değil okuyan tarafım, bir gün yazarsam söz ilk kitabımı size gönderirim, hem de imzalı.

Arap ihanetini de biliyorum, detayını da biliyorum. Bu konuda neyin ne olduğunu bilip yorum yapabilecek kadar iyi biliyorum öyle söyleyeyim.
Aslında siz cevabı vermişsiniz, bugün bile araplar birbirine düşebiliyorken ile. Sorun şu, arap ırkı gerçekten elle tutulur yanı olmayan bir ırk.
Ve bakın, bugün yine para uğruna birbirlerine düştüler. Suudi'ye vaad edilenler nedir bilmiyorum ama Trump'ın Suudi ziyareti sonrasında olanları gözlemlerseniz zaten bu adamların hiçbiriyle dost olunmayacağını çözümleyebilirsiniz.
Ben demiyorum ki batıyla çok iyi olup araplara düşman, doğuyla çok iyi olup batıya düşman olalım. Devlet uzunca bir süredir dış politika dengesini kuramıyor, kurmuyor.
Çünkü devletin politikası gerek içte gerekse dışta "taraf olmayan bertaraf olur" bu politikayla bir adım ileri gidemeyiz.
Artık düşman değil, dost kazanmamız gerekiyor.

Ekonomi hususunda bilginiz olmadığı ortada, ilginiz yoktur bilmezsiniz ancak bu şekilde yorumlayamazsınız.
Biz Emerging Market yani gelişmekte olan ülkeler sepetine dahil bir ülkeyiz. Ve son dönemde USD'ye karşı en büyük değeri kaybeden ülkeyiz.
Bu döviz neden çıkıyor, neden durduramıyoruz diye sorulacağına "ne olmuş üç beş kuruş çıktıysa" mantığıyla hareket edemezsiniz!
3-5 kuruş dediğiniz dolar 4 senede 1.74-.1.90 bandından 3.55-3.65 bandına geldi, dalga mı geçiyorsunuz?
2013 1. dönemde 773,01 TL asgari ücret alan birinin eline en düşük kur olan 1.74 USD/TRY'den hesaplıyorum 444,25 USD geçiyordu, 2017'nin 1. döneminde ise 1.404,06 TL asgari ücret alınan birinin eline en düşür kur olan 3.50 USD/TRY'den hesaplarsak 401 USD geçiyor.
Ülkede üretimin neredeyse yok seviyesinde olduğunu, artık yediğimiz yemeklere kadar her şeyi ithalat yaptığımızı düşünürseniz dövizin yükselmesi her bir bireyin alım gücünün gerilemesi demek.
Ve evet siz aç ya da açıkta kalmadıysanız bu başka insanların aç ya da açıkta kalmadığı anlamına gelmiyor. Allah size fazlasını versin ama bu ülkede açlıkla boğuşan, işini ekmek teknesini kapatan binlerce insan var.
Diğer taraftan döviz 1.70'lerden 3.90'lara gelirken hükümetin başarısızlığı diyemeyen insanlar, 3.90'dan 3.50'ye gevşerken hükümetin başarısı diyor. Sanılıyor ki dolar 3.50-3.55 bandına sabitlendi, hayır. Yalnızca dolar endeksi global anlamda gevşedi, bu gevşeme de Dolar/TL'yi kısmen rahatlattı. Ancak kötü günler uzak değil, malesef.
İnşaat yapıp, Araplara satmak, inşaatları ihracat kalemine dahil etmek sevdalarından vazgeçip sanayiye ve üretime dönmediğimiz sürece Türk varlıklarını kalıcı olacak parlatmamız mümkün değil.

İşsizlik oranı ile alakalı olarak; işsizliğin genel tanımı çalışmak isteyen ancak iş bulamayan işsizlerin ekonomideki oranıdır.
18 yaş değil, 15 yaştır. Tüm detaylara şuradan ulaşabilirsiniz; http://www.tuik.gov.tr/HbGetirHTML.do?id=24941

Sigortasız işçi çalıştıran şirketlerin denetimini yapmakla mükellef olan siz ya da biz değil devlettir. Ben demiyorum ki sigortasız işçi çalıştırılsın?
Devlet gerekli tespitlerini yapsın, gerekli cezaları kessin.
Bu ülkede bu kadar gelir beyan etmeyen var, kendiniz söylüyorsunuz ve bu ülkenin sahip olduğu dini değerlerin temeli kul hakkına dayanıyor.
Gelirini beyan etmeyen, sigortasız işçi çalıştıran, vergi kaçıran kim var ise hepsinin cezasını kessin devlet, o zaman alkışlarım.
Ama ben aldığım brüt maaş üstünden dünya kadar doğrudan vergi verirken, kalan net maaşımla günlük hayatımı idame ettirmeye çalıştığımda insani olmayan boyutlarda ÖTV-KDV ödeyerek dolaylı vergi verirken, devlet gidip de koca koca firmaların vergi borçlarını tek kalemde siliyorsa orada hakkımı aramak isterim.

Bunun cevabını kendiniz verdiniz, Arap sermayesi.
92.000'lerden 70.000'lere inerken de neden indiğini sorguladınız mı? Katar, yarın parasını çektiğinde ne yapacağız?
Katar, bu boykotlar devam ettiğinde satın aldığı kurumlardan çıkmak istediğinde, ne yapacağız?

Borsa, yatırımcı için risk iştahıdır. Bir risk/fayda hesabı yapar, sonucunda da kar ya da zararla çıkar. BIST'e yatırım gelmesi elbette güzel ancak kalıcı değil.

Peki ben size sorayım, ekonomide her yıl git gide büyüyen net hata noksandan haberdar mısınız? Neden büyüdüğünü sorguladınız mı?

Son olarak ben Atatürk'ten sonra bu ülkenin başına faydalı bir insan geldiğini düşünmüyorum.
O yüzden 60-2000 dönemi için methiyeler düzemem. Ancak bu, bugünü yüceltmemi de gerektirmez.
Ben dünle değil, yarınla ilgileniyorum.

Saygılar.

arabasızadam
08-06-2017, 11:15
Yılmaz Ozdil: Katar – Sozcu Gazetesi (https://www.google.com.tr/amp/www.sozcu.com.tr/2017/yazarlar/yilmaz-ozdil/katar-1885501/amp/)

ghibli06
08-06-2017, 11:31
Katar'dan para nasıl geliyor? hani yukarıda da yazılmış ya adamlar hep yanımızda olmuşlar, ne yapmışlar peki nasıl yanımızda olmuşlar?

denmiş ki elimizde 70 tane rezidans, 2 tane plaza, 1 tane AVM, 3 tane otel var... ee bunların sahibi devlet değil ki??? olsun... peki devlet nasıl pazarlıyor bunları? orasına bizim aklımız ermez!!! Katar'lı gönderiyordu 30 milyar usd lik bu mala karşılık parayı, ekonomi de inşaat üzerinden yürüyor zaten bunu %15-20 si piyasaya girdi mi gelsin haftalık rekorlar, döviz düşüşleri, peki ya sonra? ne yaptı bu adam otomobil fabrikası mı açtı 5bin kişiye iş imkanı veren? dağın başında hiç bir şeye uygun olmayan bir arazide dünyanın en ileri süt ürünleri tesisini mi kurdu? Konya'yı yanlış tarımdan mı kurtardı ? ne yaptı bu adamlar? sen elindekini bunlara sattın o kadar, eh elindekiler bitince Katar para göndermeye devam mı edecek? komik olmayın...

GokhanRS
08-06-2017, 11:32
o değilde ne oldu sonuç? orta doğuyu kurtardık mı? Barış geldi mi? Green peace, siyah oldu mu?

takmayın bu kadar. bin sayfa yazsanız da olacağına varır.

Anıl E.
08-06-2017, 11:37
Yılmaz Ozdil: Katar – Sozcu Gazetesi (https://www.google.com.tr/amp/www.sozcu.com.tr/2017/yazarlar/yilmaz-ozdil/katar-1885501/amp/)

yine ne yazmış be abi .

arabasızadam
08-06-2017, 11:59
yine ne yazmış be abi .

Döktürmüş yılmaz abi ellerine sağlık , seviyorum bu adamı .

aybarsdnr
08-06-2017, 12:00
TaxiDriver

Öncelikle seviye bozulmadığı için teşekkür ederim.

Fakat verdiğin cevaplar bana çok tanıdık geliyor. Her gün yandaş medyada duyduğum sözler. Sanki bir metin dağıtılıyor ve herkes aynı dilden konuşuyor.

"Bir Ekonomik Tetikçinin İtirafları". Eğer okumadıysan bu kitabı okumanı tavsiye ederim. Ondan sonra lüks ev, araba vs. tekrar konuşalım.

DR059
08-06-2017, 12:16
Şu 3bin asker için kaynak bulunamadı mı halen?

Bana kaynak olarak gösterilen hürriyet diyor ki;

130 kişi vardı --> 94'e düştü 3bin kişilik kapasiteli üstte.
Son dakika: İşte Turkiye'nin Katar'daki askeri ussu - Son Dakika Haberleri (http://www.hurriyet.com.tr/son-dakika-iste-turkiyenin-katardaki-askeri-ussu-40483254)

ghibli06
08-06-2017, 12:30

Son dakika: İşte Turkiye'nin Katar'daki askeri ussu - Son Dakika Haberleri (http://www.hurriyet.com.tr/son-dakika-iste-turkiyenin-katardaki-askeri-ussu-40483254)

Amerika'nın hangi üste ne kadar askeri olduğunu gösteren bir belge var mı? sadece üs kapasitesi yazılır tahmini personel sayısı çıkarımı yapılır... Türkiye'nin böyle bir anlaşma yaptığını bile bilen yoktu 3 gün önceye kadar, üssün kapasitesi 3bin olunca da çoğu haber ajansı 3bin asker var yazmaya başladı...

darkmoon
08-06-2017, 12:45

niye bu kadar takıldın 3 bin askere.. resmi gazetedeki teskereyi yolluyoruz sizden daha iyisini beklerdim diyorsun .. ulusal gazeteleri yolluyorsuz onada tukaka .. o yok bu yok. ben sizin ne istediğinizi anlamadım ki.. cumhurbaşkanından yazılı size özel belgemi istiyorsunuz..

resmi gazetede rakam sayı olmaz bu gibi tezkerelerde bilerek ucunu açık bırakırlar bu hep böyledir.. bizim askerimiz sınır ötesine geçerkende benzer tezkereler çıkar rakam sayı konulmaz limitleme olmasın diye.. 3 bin siyasi erkanın aldığı bir karar olabilir bunu bean etmişlerdir bu gazetelere düşmüşdür.. haberlere konu olmuşdur buda siz kesmiyorsa yapıcak bir şey yok ..

Yok siz şunu bekliyorsanız 3 bin asker katarda diye resmi belge o belgeyi öyle uluorta göremessiniz.. siz türk ordusunun doğudaki envanterini bilebilirmisiniz bilemessiniz resmi olarak. ama kaba olarak genel olarak ortalama bilgilere sahip olabilirsiniz.. şu kadar asker şu kadar zpt şu kadar tank şu kada ruçak şu kadar silah bu bilgiler öyle vatandaşa verilmesi gerekli bilgiler değil..

heryerde 3 bin asker yazıyor işte resmi gazetede izinde çıkmış eğitim ,taktiksel ıvır zıvır kamuflesinde o zaman gitmemesi için bir neden yok.. ben gerisini neden kovalıyımki izin çıkmış meclisden gerisi teferruat var yada yok.. 2 sene öncede çıkmışsa illaki vardır belki 3 bin yoktur bin asker vardır ama vardır..

darkmoon
08-06-2017, 12:49
birde şuda var dün facede bir paylaşım yapdım 2-3 arkadaşım muhalefet olmuş ki çok sevdiğim insanlardır.. zaten kalplerini kırmamak için cevap bile vermedim.. sonra düşününce bu arkadaşlarımın kökenin yada kökenlerde araplık olan arkadaşlarım olduğunu fark ettim.. yani belki bilerek belki iç güdüsel bir savunma hissinde bulunmuş olabilirler diye düşündüm..

Anıl E.
08-06-2017, 12:59

Dünden beri sidik yarışına döndü 3 bin olayı 3 bin olayı.

1 tane bile savaşacak Türk'üm olmasın orada çok mu zor ?

GokhanRS
08-06-2017, 13:10
Dünden beri sidik yarışına döndü 3 bin olayı 3 bin olayı.

1 tane bile savaşacak Türk'üm olmasın orada çok mu zor ?

Teskere geçmiş yine meclisten bu gün. Katara tekrar asker yolluyorlar. Ancak olaya bakar mısın? Biz katar askerini eğiteceğiz, yarın öbür gün onlar haması ve müslüman kardeşleri eğitecek, günün birinde bir bakmışsın olmuşlar daeş gibi ve biz eğittiklerimizin eğittikleri yüzünden şehit vericez v.s

acayip bir kısır döngüdür gidiyor 100 yıla yakın oldu. amerika artık kendi askerini bile yollamaz olmaya başladı, nato müttefiki türkiyeye rica eder kendi teroristini kendin yarat der biz de alkışlarız. Hani mal satcaktık gıda vercektik ihracat yapıcaktık, hepsi göz boyama, orta doğuluları eğitmek nereden çıktı şimdi diye soruyorum kendime, kendim de fikir yürütemiyorum.

bence boşverelim gittiği yere kadar diyelim, önümüzde belki 10 sene daha idare eder bir yaşantımız olucak, bu sürede bence 3-5 dil öğrenelim ne olur ne olmaz.

coolvtec
08-06-2017, 13:40
ALINTIDIR
VE KATAR ABD’Yİ SATAR !
Bakmayın öyle olup bitenin bize… uluslararası terörizm, mezhep savaşları, etnik grup çatışmaları, özgürlükçüler, muhalifler ıvır kıvır üzerinden seyrettirildiğine… Neymiş ? ABD başkanı Ortadoğu’ya ziyarete gitmişâ€¦ ziyaret ettiği ülkelere “radikal terörü†sormuşâ€¦ onlar da Katar’ı işaret etmiş !!! Ba ba ba nasıl da olayı tam yerinde tespit etmiş ve… ABD başkanının bunu tespit ettiğini gören ülkeler nasıl da bir anda utanıp… hep birlikte Katar’ı izole etmişler… İyi ki ABD var ! Yoksa şu dünyada halimiz ne olurdu ? Eğer bunu yerseniz ! yazının bundan sonrasını okumak için zahmet etmeyin ve… size izlettirilen bu üçüncü sınıf filmin gerçek olduğu zannıyla gördüğünüz her şeye inanmaya devam edin… Ben… yemeyenler için devam edeceğim ! Yaşadığımız coğrafyadaki tüm olaylar… tamamen ABD ile Rusya arasında süren ve… birbirlerinin ekonomilerine petrol – doğalgaz rekabeti üzerinden yıkıcı darbe vurma amacı güden savaşla ilgilidir ! Açacağım… Çok kabaca… ABD EKONOMİSİ, doların varlığına… doların varlığı, dünyadaki parasal sistemin dolara endeksli olmasına… sistemin dolara endeksli olması ise… bir numaralı vazgeçilmez enerji kaynağı olan petrolün dolarla satılma zorunluluğuna bağlıdır… Yani… dolar günümüzde artık kağıt para değil “petrodolarâ€dır ! Dünyada petrolün dolarla satılmasını tehdit edecek en küçük bir ihtimalin varlığı ABD için derhal tedbir alınması gereken çok büyük bir tehdittir ! Dünyada petrolün yerine kullanılabilecek ikame bir enerji kaynağının (örn doğalgaz) ABD kontrolü dışına çıkması ABD için derhal tedbir alınması gereken çok büyük bir tehdittir ! RUSYA EKONOMİSİ, dünyanın en büyük rezervine sahip olduğu doğalgazın satışından elde edeceği gelirin fazlalığına… bu gelirin fazlalığı, neredeyse tekel konumunda olduğu doğalgazın fiyatını istediği şekilde belirlemesine… fiyatı istediği şekilde belirlemesi ise dünya pazarında kendisine rakip olacak diğer büyük rezerv sahiplerinin (İran ve KATAR !) kendi kontrolü dışında olmamasına bağlıdır ! Doğalgazın kendi kontrolü dışına çıkması Rusya için derhal tedbir alınması gereken çok büyük bir tehdittir ! Başlayalım ! Katar ! Hem yüzölçümü hem de nüfusu üç aşağı beş yukarı bizim Bursa kadar bir ülke… Ancak Katarlıların Bursalılardan küçük bir farkı var… Milli gelirleri 70.000 dolar civarında ! Sebep… bu küçük ülkenin dünyanın üçüncü büyük doğalgaz rezervine sahip olması… İlk iki sırada ise Rusya ve İran var ! İran yıllardır ambargo altında olduğu için… Katar, Rusya’dan sonra dünyanın ikinci büyük doğalgaz tedarikçisi konumunda ! Rusya + İran + Katar rezerv toplamı dünya toplamının % 55’i iken ABD’nin kendine ait doğalgaz rezervi % 5 bile değil ! Ayrıca ABD… enerji talebinin yüksek, yani müşterinin çok olduğu, Avrupa ve Asya gibi kıtalara okyanus aşırı mesafede ! Yani… ABD’nin kendi kaynaklarına güvenerek dünya doğalgaz pazarında söz sahibi olması mümkün değil ! Ancak… petrodolar sisteminin çökmemesi için bir şekilde… Rusya, İran ve Katar’ın başrol oynadığı bu oyunun içinde olması hayati önem taşıyor ! Peki ama nasıl ? Yukarıda yazdım… Dünyada petrol dolarla satılıyor… Başka bir yolu yok… Aksini denemek isteyene ABD hemen “demokrasi†getiriyor… Çünkü “petrodolar†denilen kavram ABD ekonomisinin bel kemiğini oluşturuyor ve tüm dünyada bunun savaşı acımasızca veriliyor… Petrol üreten ülkelerin nerdeyse tamamı ABD’nin mecburen (!) yakın dostu, müttefiki, savunma partneri vs… ABD bu ülkelerle yaptığı savunma anlaşmalarıyla onları olası tehditlerden… Yani aslında… kendinden (!) koruma sözü veriyor… Aksini denemek isteyen mutlaka “demokrasi†ile tanışıyor… Sonuç… petrolde sıkıntı yok… dünya petrol pazarı ABD’yi yani petrodoları ayakta tutmaya devam ediyor ! Ancak ! Enerji temininde talebi çığ gibi büyüyen “doğalgazın†hem pazara arz miktarı hem de fiyatlaması ABD için hayati önem taşıyor ! Elinde, pazarda söz sahibi olacak kadar yeterli doğalgaz rezervi olmayan ve… zamanında petrolde yaptığı gibi büyük doğalgaz üreticileri (Rusya İran Katar) üzerinde tam hegemonya kurup tabir caizse henüz üzerlerine “çökemeyen†ABD için… doğalgaz pazarının kontrolü dışında genişlemesi ve bu pazarın dolarize sistemden çıkma olasılığı… büyük bir kabus ! Peki zavallı ABD ne yapmalı ? Nereden başlamalı ? İran ! Hem Rusya ile ittifak içerisinde olduğu… hem sahip olduğu petrolü dolar dışı para birimi ile satma özgürlüğünde ısrar ettiği… hem de elinde ciddi miktarda doğalgaz rezervi (dünyanın ikinci büyük rezervi) bulunduğu için… büyük tehdit oluşturuyor ! Yola gelmiyorsa… uluslararası sistemden izole edilmeli ! Yaşanılanların en azından yakın tarihçesini biliyorsunuz… detayları geçiyorum ! Rusya ! ABD için taşıdığı tehditler bu yazıya sığmaz, hiç sıralamıyorum… Ancak, Rusya’nın ekonomik yönden zarar görmesi için elbette gelirlerinin düşürülmesi gerekiyor… bunun için petrolün fiyatının düşürülmesi gerekli… dünyada petrol fiyatı düşerse, onunla rekabet etmek için doğalgazın da fiyatı düşecektir… ve dolayısıyla Rusya’nın en önemli gelir kalemi de ciddi oranda eksilecektir ! Petrol fiyatlarındaki inanılmaz düşüşü biliyorsunuz… detayları geçiyorum ! Petrol fiyatlarındaki bu düşüş aynı zamanda… Rusya’yla uzun dönem doğalgaz alım anlaşması yapan ülkeleri de etkileyecek ve… Başta AB ve Türkiye gibi ülkeler yaptıkları bu uzun dönem anlaşmalardaki yüksek fiyattan ötürü alternatif aramaya başlayacaktır ! Katar ! Doğalgazda tekel haline gelen Rusya’ya alternatif olarak dünyanın üçüncü büyük rezervine sahip Katar’ın yıldızı parlayacaktır… Katar doğalgazı hem AB hem de Türkiye pazarı için alternatif olacak… Hem de pazara girdiğinde Rusya’nın fiyat ve miktar belirleme konusundaki alanlarını ciddi şekilde sınırlayacaktır. Ne var ki… Katar doğalgazının alternatif olabilmesi için gemilerle değil de bir boru hattıyla taşınmasına ihtiyaç vardır ! Sanırım resim çoktan ortaya çıkmaya başladı ama siz… alıcınızın ayarlarıyla hemen oynamayın… az sonra daha da netleştireceğim görüntüyü ! Doğalgazın boru hattıyla taşınmasında birkaç önemli başlık var… Birincisi proje maliyeti… elbette bu maliyet hattın uzunluğuna ve geçtiği güzergahın zorluğuna göre değişiyor ama… genellikle milyarlarca dolar tutuyor… Hattın geçtiği ülkelerdeki kamulaştırma çalışmaları, yatırımlar, ihaleler, inşaatlar vs derken… siyasetçiler ve bürokratlar başta olmak üzere bal tutan herkes parmağını yalıyor ! Diğer önemli başlık ise arz güvenliği… yani projenin tamamlanıp devreye alınmasından sonra güvenli bir şekilde işlemesi… Hattın geçtiği devletlerin bu güvenceyi sağlaması gerekiyor… Tabii ki… eğer orada hala bir devlet varsa ! Petrol fiyatlarındaki düşüşe ilave olarak… Rus doğalgazına alternatif olmak üzere Katar’dan bir doğalgaz boru hattı planlanır… Hat mecburen Suriye – Türkiye üzerinden geçecek ve Avrupa’ya ulaşacaktır… Doğalgazı satacak olan, alacak olan, boruyu döşeyecek olan, döşetecek olan herkes memnun… ancak ekonomisi ciddi tehdit altında olan Rusya tedirgindir ! Gelecek olan borunun estirdiği kardeşlik rüzgarları Suriye ile Türkiye arasındaki eski anıları silmiş, tüm kötülükler geçmişte kalmıştır ! Kardeş Esat, dost ve komşu Suriye’nin demokratik lideridir ! Ancak bir anda rüzgar terse döner… Rusya yine sahneye çıkar… Suriye Katar’dan gelecek boru hattını kabul etmediğini… bunun yerine İran doğalgazının ülkesinden geçip Akdeniz üzerinden Avrupa’ya ulaşması için anlaşma yaptığını bildirir ! Suriye… Rusya + İran ittifakına katılmış ve Katar doğalgazının yolunu kesmiştir… boru hayalleri suya düşer… Kardeş Esat’ın maskesi düşmüş ardındaki katil Eset yüzü ortaya çıkmıştır… Artık… Şam’da Cuma namazı kılmak daha bir farz olmuştur… ABD, ABD dostları, Katar, Türkiye, AB öfkeli… Rusya gülümsemektedir ! Rusya için hayati önem taşıyan risk… bir anda ABD için hayati riske dönüşür… İran – Suriye doğalgaz hattının “arz güvenliğini†acilen ortadan kaldırmaktan başka çare yoktur… Ve Suriye patlatılır… Çünkü eğer orada hala bir devlet varsa… hattın arz güvenliği de olacaktır ! Ama devlet yoksa… güvenlik de yoktur ! Suriye’de toz duman birbirine karışır… ABD hem İran’dan gelecek borunun yolunu kesecek hem de Katar’dan gelecek boruya yer açacaktır. İşte bize seyrettirilen film burada başlar… Yani dünyada kirli paranın hüküm sürdüğü her yerde farklı birçok isimle ortaya çıkan bildik… teröristler, radikal örgütler, mezhepçiler, özgürlükçüler, milliyetçiler, muhalifler vs vs vs… ve tüm bunlardan zarar gören ama gerçekte kimden zarar gördüğü bilinmeyen masum halk kitleleri ! Yukarıdaki ekonomik savaşın görünmemesi için hakikatin önüne gerilen perdeden seyrettirilerek… o andan itibaren yapılacak olan eylemleri, katliamları, göçleri falan dünya kamuoyu nezdinde meşrulaştıracak olan filmin oyuncularıdır… Ve taş uzaktan gelmez… Tüm bu örgütlerin arkasında mutlaka… ya o projenin güzergahına ya da “arz güvenliğine†yön vermek isteyen ülkeler vardır ! Ancak ! Bizim gibi gerek iktidar gerekse de muhalefetteki kasaba politikacılarına mahkum kalmışâ€¦ yıllardır sürdürülen dış politika doktrinini “artık dünya değişti†diye eleştirip bir yana atan… bataklığın içerisine balıklama dalıp boka batmayı “artık daha aktif ve öncü rol almalıyız†stratejisi sayıp… aslında başından beri var olan bu durumu yeni bir şey sanan… ve her daim salaklıklarını “farklı bir okuma yapmalıyız†gibi cümlelerle süsleyen medya maymunlarının… anlattıkları hikayelere kanan ülkelerde bu film nefessiz seyredilmektedir ! Sanki savaş teröre ve radikal gruplara karşı verilen son derece insani bir savaştır ! Ve düzenli olarak her gün terör lanetlenip hava tokatlanmalıdır ! Yerseniz ! Zaten… buraya kadar geldiyseniz yemediniz demektir ! Sona geliyoruz… Suriye’de çarşının karşımasından sonra… hamle sırası yine Rusya’ya geçer ! Konuyla ilgili tüm ülkelerle inanılmaz bir diplomasi trafiği yapılır… Bu arada aklı hala Katar’dan gelecek boruda kalan ve takıldığı yerden bir türlü kurtulamayan Türkiye’yi kendine getirmek gerekir… Ancak Türbeyi sırtlayıp kaçırmaktan başka bir şey düşünemeyen Türkiye’ye diplomasi fayda etmez… Bir Rus savaş uçağı piyon olarak feda edilir… Türkiye yemi yutar ve uçağı Suriye sınırında düşürür ! İlişkiler buz keser, tüm ticaret, alış veriş, gidiş geliş durur… Türkiye ekonomisi kazık fren yapar, milyarlarca dolar zarar oluşur… Rusya’nın doğalgazına bağımlı olduğu için kendisine alternatifler aramaya başlar, bulamaz ! Bu arada… uçağı düşürülen Rusya, Suriye’de ciddi tehdit altında olduğunu açıklayarak oraya inanılmaz bir askeri yığınak yapar ve Suriye’deki yerini alır ! Boğazdan geçen bir Rus askeri gemisinden bize boru gibi bir şey gösterilir… Sonrasını biliyorsunuz… Özür mektupları ve güç de olsa domates hariç onarılan ilişkiler… Sonrasında ise… Rıza Zarrab’ın ABD’de tutuklanması… İlişkileri yeniden bozmak için Rus Büyükelçisinin öldürülmesi… Türkiye’deki darbe girişimi… Ama artık her şeye rağmen Rusya’yla çıkılan ve şimdilik geri dönüşü olmayan yol ! Gelelim Katar’ın en son yaşadıklarına… Yani… Katar’ın komşuları tarafından tüm diplomatik ilişkilerinin kesilip izole edilmesine ! Rusya… boru hattı projesi ortadan kalkan Katar’ı ihmal etmez… Doğalgaz pazarında sürekli rekabet etmektense Katar’la ortak olmayı seçer… 2016 yılının Aralık ayında Rusya’nın devlet kontrolündeki en büyük petrol şirketi olan Rosneft’in %19,5’lik hissesi… içinde Katar devlet fonunun da olduğu bir konsorsiyuma 10,5 milyar Euro bedelle satılır… Katar artık Rusya’nın sektördeki ortağıdır ! Yani Katar ABD’yi satar… Ne yapsaydı zavallı ABD ? Bildiği tek metodu uygulayıp… Katar’ın terörist yüzünü ortaya çıkarmaktan başka çaresi mi vardı ? ERDEN ÜÇÜNCÜOĞLU

enes_srb
08-06-2017, 13:52
Dağhan

Aç mı kaldık? açıkta mı?

dolar 3-5 kurus mu artmis :D ? 2000 lerdeki elektrik kesintilerini ,eczane kuyruklarini falan gecelimde suan zamanin teknolojisinde nerdeyiz acaba bununda cevabinida verir misin ? baya bilgili gozukuyosunda

fthdrn
08-06-2017, 14:49
Alın size Müslüman araplar. Arap kçı yalayanlara selam olsun :)
https://scontent.fada1-7.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/18920316_1038736799589739_7461943460238725604_n.jp g?oh=d9c4476502ea5e2935da3aaf7a04c9df&oe=59D86D09
https://scontent.fada1-7.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/18920579_1038736962923056_2111488178496227168_n.jp g?oh=66da78176413b86f5f6841cdfb376756&oe=599F1896

jeffy
08-06-2017, 18:09
İşsizlik sanıldığı kadar yüksek değil..

Ekonomi tarihin zirvesinde!!! Bakın hersokakta lüks araba var..

Neyi nasıl anlatacaksın bu cümlelere..

Gko
08-06-2017, 19:11
Çok atıp ettin beni kaybettin.
Onlar din kardeşimiz. Böyle ayçiçeği gibi yüzümüzü önümüzü Doğuya dönmeliyiz.. Gerçi öyle olunca da batıya arkamızı dönüyoruz ama olsun.

Yüzümüzü batıya dönmeliyiz ki ardımız doğuya dönük olsun, daha rahat girsinler..

AşkınS.
08-06-2017, 19:12
İçicen şarabı....

ghibli06
08-06-2017, 19:20
İçicen şarabı....

konuştuğumuz şeyin zıttı şarap içmek değil ki?

fthdrn
08-06-2017, 19:33
A l i n t i

bugÜn katar'a asker gÖndermeyİn dİyoruz, bİze sÖvÜyorlar
10 yıl önce fetullah gülen ''hain cia ajanı''dediğimiz için bize sövüyorlardı,
9 yıl önce ''ergenekon,balyoz,kumpas davaları tsk'yı bitirmek için yapılıyor''dediğimiz için bize sövüyorlardı,
7 yıl önce ''cemaat yargıya çökecek hayır verin referandumda'' dedik diye biz sövüyorlardı,
6 yıl önce ''habur'dan girenleri görmediniz mi ? Bunlar pişman değil, böyle barış olmaz ülkeye ihanet ediyorlar'' dedik diye sövüyorlardı,
5 yıl önce '' çözüm süreci yanlış, pkk devlete diz çöktürdü ,devlet baş eğerek barış gelmez'' dedik diye sövüyorlardı,
4 yıl önce ''17 25 aralıktan önce toz kondurmadıklarınız foyalarını ortaya çıkardı hem bunların hem cemaatin ne olduğunu görmüyormusunuz''dedik diye sövüyorlardı,
3 yıl önce''pkk ile hani barış gelecekti? O kadar paralar verilen akiller hani çözecekti? Hani akp herşeyi çözüyordu? Bakın her yer bombalarla dolmuş biliyorlarmış ama ses etmemişler, yazık değil mi bunca şehide?'' dedik diye sövüyorlardı,
2 yıl önce suudlarla ''islam ordusu''kurulunca merkezi riyad olan''zaten bir islam ordusu var bunu amerika istiyor diye iran'a karşı kuran suudların peşine takılmak zorundamıyız? Bu arapların ihanetleri bitmez biz bunlardan uzak durmalıyız''dediğimizde bize sövüyorlardı,
1 yıl önce suud kralına nişan verildiğinde''osmanlıya ihanet eden suud'lara nişan vermeye utanmadınız mı? Ki bizden hala nefret ederler'' dediğimizde bize sövüyorlardı,
15 temmuz yaşanınca'' ne oldu? Vatan haini dediğiniz askerler bu darbenin yapılmasını engelledi utandınız mı? Yaptıklarınızdan ,attığınız iftiralardan?beraber yürütükleriniz 200 küsür insanı öldürdü''dedik diye bize sövüyorlardı.,
ve bugün katara asker gönderilmesin dedik diye bize sövüyorlar...
Geçmişten günümüze baktığımızda biz hep haklı çıktık bunlar sadece sövdü..ama o kadar istikrarlılar ki hep yanılıp yine de ısrar ediyorlar..bir yıl önce biz suudlara hain desek''İslam müslüman düşmanı kafir şerefsiz kemalistler''diye ne ana bırakıyorlardı sövmedik ne de bacı..
Sinan meydan

uygarr
08-06-2017, 19:53
a l i n t i

nasil bİr tarİkata denk geldİk arkadaŞ

AşkınS.
08-06-2017, 22:04
konuştuğumuz şeyin zıttı şarap içmek değil ki?

Ben bilmiyor ingiliççe

Yigit-Y
08-06-2017, 23:12
Son sayfa da gözünü kaybeden oldu mu :)

hddsheriff
08-06-2017, 23:18
Son sayfa da gözünü kaybeden oldu mu :)

ben şimdi geldim dr dan, aha bu gözlükten verdiler bana

http://media.sinematurk.com/person/a/86/1a31109a1b4c/muhammed8.jpg

Yigit-Y
09-06-2017, 00:01
ben şimdi geldim dr dan, aha bu gözlükten verdiler bana

http://media.sinematurk.com/person/a/86/1a31109a1b4c/muhammed8.jpg

Hahahahahaha

:):)

Chatin
09-06-2017, 01:45

Ne de olsa burada dediklerimi kimse sallamaz. Atma Recep der. Ben de atayım o zaman. Siz de inanmayın.

Durum şu: bu yazıda Katar'dan biri geliyor ve yanında 2 adet saat ile giriyor ya. Hah işte. Ülkemizden ortalama haftada iki defa Katar'a uçak gidiyor. Ve geri geliyor. Uçak diyorum. Bavul demiyorum bakın. U-çak!

Bu arada dolar uçacaktı ya. Uçmadı di mi? Çünkü ülkemizde yeterince dolar var(mış)...

Altın da uçmadı ya. Uçmadı di mi? Çünkü ülkemizde yeterince altın var(mış)...

5 bin asker yolladığımız için küsmezler umarım...

free-hifi
09-06-2017, 10:16
Kuzey ırak referandum meselesi.

Hükümet endiseliymis.

Ee siz diyorsunuz kuzey irakta devlet kurulursa musul Kerkük bizim ?

streetracer_nos
09-06-2017, 10:26
İran' ı yemeleri lazım.Zaten bu katar matar davasıda onun için .İran'a çökerlerse deli putin de devreye girer zaten sataşmaya bahane arıyo.Musul'la kerkük hiç bi türlü bize geçmezde bu tantanada toprak kaybetmessek ..

efe_
09-06-2017, 10:37
Son olarak ben Atatürk'ten sonra bu ülkenin başına faydalı bir insan geldiğini düşünmüyorum.
O yüzden 60-2000 dönemi için methiyeler düzemem. Ancak bu, bugünü yüceltmemi de gerektirmez.
Ben dünle değil, yarınla ilgileniyorum.

Saygılar.

B.Ecevit <3

VTec_king
09-06-2017, 10:51
elin katarı bizi niye gersin arkadaş ,arap arabı satıyorsa biz niye uğraşıyoruz bunları derdi ile??,amerikanın maksadı ortalığı karıştırmak ,sürekli birbirine kırdırıyor insanları,amacı silah satmak bol bol insan öldürtmek,bunu anlamayan gerizekalı müslüman alemide bir güzel birbirini yiyor!

mrh77
09-06-2017, 12:26
yorumlar harika . bu kafalarla iktidara gelsek heralde anlaşılan süper güç kesin biz oluruz, anlamıyorum neden bu gençlerin önünü açmıyorlar(!)

Anıl E.
09-06-2017, 12:28
Beklenen reis geldi.

ghibli06
09-06-2017, 12:35
yorumlar harika . bu kafalarla iktidara gelsek heralde anlaşılan süper güç kesin biz oluruz, anlamıyorum neden bu gençlerin önünü açmıyorlar(!)

seçilme yaşı 18 e indirildi, açtılar işte gençlerin önünü, buyurun...

Focus4171
09-06-2017, 13:18
12 sayfadır okuyorum bu tarz konuşulara girmeyi çok sevmem ama herkes hükümet üzerinden yürümüş olaya. Taraf olanlar tamam Katar'a tamam demiş, karşıt olanlar her zamanki gibi ne işimiz var orada demiş(ABD'nin, Rusya'nın ne işi varsa bu coğrafyada onuda bilemiyorum, onlar süper güç vs.). Fakat unutmayın ki Devlet Aklı diye birşey vardır. O ne sizde nede bende vardır. Sabaha kadarda tartışsanız işin iç yüzünü hiçbir zaman bilemeyeceksiniz. Yakın bir zamanda Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun başdanışmanlarından biriyle sohbet eden arkadaşımın başından geçenleri anlatayım kısaca.
Arkadaşım yine buradaki gibi fikir yürüterek Suriye olayları vs. ile ilgili konular hakkında yorum yapıyor ve tartışıyorlar ortamda. Hiç konuşmayan Danışman en son söylediği söz; Hiçbirşey bilmiyorsunuz, aklınızın erişemeyeceği şeylere karışmayın, boşa yorum yapmayın der.
Kısacası Devlet aklı ve bizim aklımız bir olamaz. İşi bilenler konuşsun, duygusal taraf olanlar değil.

Yigit-Y
09-06-2017, 13:20
Beni başkan yapın

Ülkenim yarısı idamlık

Ama söz dükkanını evinin kapısı açık vaziyette bırak git

Benim hükümet dönemimde söz veriyorum

Seçin beni hadi :)

KÖROĞLU
09-06-2017, 13:30
Evet devlet aklı önemli tabi.

Kendi ülkesine füze attırıp karşı tarafa müdahaleyi meşru kılmayı düşünen akıllı devlet adamlarımız var.

Biz kimiz ki ? sıradan vatandaş, devletlu ne derse o, haşa lafınınüstüne laf edilmemeli. El birliğiyle bu duruma gidiyoruz hadi bakalım.

Şu video da şurada dursun. 2.04 den sonrası önemli.

ESAT oldu ESET - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=wHndmzEzyL8)

fthdrn
09-06-2017, 13:31
Devlet aklı dediğiniz şey şu hani sürekli "kandırıldık, fetö kandırdı kandil kandırdı abd kandırdı rusya kandırdı" diye açıklama yapan devlet mi ? Yoksa derin devlet kurtlar vadisi pusu tarzında bir yapı mı var ?

GokhanRS
09-06-2017, 13:35
12 sayfadır okuyorum bu tarz konuşulara girmeyi çok sevmem ama herkes hükümet üzerinden yürümüş olaya. Taraf olanlar tamam Katar'a tamam demiş, karşıt olanlar her zamanki gibi ne işimiz var orada demiş(ABD'nin, Rusya'nın ne işi varsa bu coğrafyada onuda bilemiyorum, onlar süper güç vs.). Fakat unutmayın ki Devlet Aklı diye birşey vardır. O ne sizde nede bende vardır. Sabaha kadarda tartışsanız işin iç yüzünü hiçbir zaman bilemeyeceksiniz. Yakın bir zamanda Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun başdanışmanlarından biriyle sohbet eden arkadaşımın başından geçenleri anlatayım kısaca.
Arkadaşım yine buradaki gibi fikir yürüterek Suriye olayları vs. ile ilgili konular hakkında yorum yapıyor ve tartışıyorlar ortamda. Hiç konuşmayan Danışman en son söylediği söz; Hiçbirşey bilmiyorsunuz, aklınızın erişemeyeceği şeylere karışmayın, boşa yorum yapmayın der.
Kısacası Devlet aklı ve bizim aklımız bir olamaz. İşi bilenler konuşsun, duygusal taraf olanlar değil.

ben bildiğin akpden nefret eden bir vatandaşım. annem akp li diye oy verme günleri ona tatil şu bu bişiler ayarlamaya çalışıyorum ki memlekette oy kullanamasın akp 1 oy kaybetsin diye düşün aslında terbiyesizlik ediyorum ama bunu bile yapıyorum. demek istediğim o kadar sevmiyorum akp yi. sevenlere de en ufak hakaret etmem saygı duyarım. benim elim sadece kendi aileme uzanır onlar vermesin oy diye elimden geleni yaparım sadece.

ama dış politika ayrı bişey. yüzlerce defa hata yaptılar ki, ona rağmen bu sefer katarın desteklenmesi taraftarıyım, ama öyle yok asker yolla yok silah ver filan yaparlarsa hakkımız haram zıkkım olsun.

benim bahsettiğim destek katara mal satılmalı, hiç bir ülkeye gıda alışveriş yok mal vermemek filan gibi yaptırımlar yapılmasına karşıyım. bıraksınlar araplar mal vermesin biz verelim. yemek lazımsa yemek satalım, inadına doğalgazını satın alalım. ama askerimi yollarsa ve orda askerimin başına birşey gelirse bu bana göre vatan hainliğidir. ben zamanında koreye yollanmış askerlerimizinde yollanmış olmasına anlam veremiyorum, oraya yollanırsa onada anlam veremem hakkımıda helal etmem tabiki.

fanatik
09-06-2017, 13:36
Kozmik odaya girildiğinde o devlet aklının ırzına geçildi, kaldı mı ki akıl makıl..

ghibli06
09-06-2017, 13:37
Elbette asgari düzeyde yüzeysel olan stratejisini açıklayacak. Fakat benim söylediğim ana nedeni, planlanan sonucu kestirmek çok zor. Çünkü her ülkenin bir hamlesi var ve ona görede durumlar değişebilir, farklı şekiller alabilir.

burda tartışılanların nesi yanlış mesela? ben şahsen Katar'a asker gitmesin diyorum, bu benim fikrimdir... biri gelir de 'sen hiç bir şey bilmiyorsun!' derse ona burası kurtlar vadisi film seti değil derim, gündemi dizilerden takip etmiyorum aynı anda bazen 2 farklı dilde haber ver yorum kanallarını takip ediyorum, bakıyorum ki bizim basında yazanlardan çok farklı şeyler var... yanardağın içine girmek için önce lavların soğuması beklenir, yeni patlamış volkan girmek intihardır, diyoruz ki ateşe girmeyin bu şekilde, soğumasını bekleyin, devlet aklı dediğin şey bunu gerektirir...

Focus4171
09-06-2017, 13:53
burda tartışılanların nesi yanlış mesela? ben şahsen Katar'a asker gitmesin diyorum, bu benim fikrimdir... biri gelir de 'sen hiç bir şey bilmiyorsun!' derse ona burası kurtlar vadisi film seti değil derim, gündemi dizilerden takip etmiyorum aynı anda bazen 2 farklı dilde haber ver yorum kanallarını takip ediyorum, bakıyorum ki bizim basında yazanlardan çok farklı şeyler var... yanardağın içine girmek için önce lavların soğuması beklenir, yeni patlamış volkan girmek intihardır, diyoruz ki ateşe girmeyin bu şekilde, soğumasını bekleyin, devlet aklı dediğin şey bunu gerektirir...

Burada tartışılanlar yanlış veya doğru demiyorum. Herkesin yorumu hükümet kanadına göre şekillenmiş. Örnek olarak söylüyorum; Doğru tercih asker göndermek gibi düşünelim çıkarlarımız açısından. Fakat buna hükümet karşıtı olduğu için karşı çıkacak insanlar var veya tam tersi asker göndermek yanlışsa hükümet gönderdi diye destekleyenler onaylayanlar var. Çoğunluk burasıda dahil şuan parti tarafını kenara atıp düşünecek yapıda değil. Yanlış anlaşılmasın herkesi kastetmiyorum, genel olarak söylüyorum. Gerçekten yorumu güzel bilgi dahilinde yapan kişilerde var burada.

G.U.Z.
09-06-2017, 13:59

Verdigin kisi de tam ornegi olmus:) adamin dis politikadaki her secimi camura batmak olarak döndü, ben de olsam siz birşey bilmiyorsunuz derim:)) ne desin he valla hep yanlis ata oynuyoruz mu desin:)

Focus4171
09-06-2017, 14:03
Verdigin kisi de tam ornegi olmus:) adamin dis politikadaki her secimi camura batmak olarak döndü, ben de olsam siz birşey bilmiyorsunuz derim:)) ne desin he valla hep yanlis ata oynuyoruz mu desin:)

Ee kolay mı devlet yönetmek :) Hele ki bu devlet Türkiye Cumhuriyeti ise. Sonuçta savaş, silah yüzü görmemiş İsviçre'yi yönetmiyoruz değil mi? :D

ghibli06
09-06-2017, 14:14
Burada tartışılanlar yanlış veya doğru demiyorum. Herkesin yorumu hükümet kanadına göre şekillenmiş. Örnek olarak söylüyorum; Doğru tercih asker göndermek gibi düşünelim çıkarlarımız açısından. Fakat buna hükümet karşıtı olduğu için karşı çıkacak insanlar var veya tam tersi asker göndermek yanlışsa hükümet gönderdi diye destekleyenler onaylayanlar var. Çoğunluk burasıda dahil şuan parti tarafını kenara atıp düşünecek yapıda değil. Yanlış anlaşılmasın herkesi kastetmiyorum, genel olarak söylüyorum. Gerçekten yorumu güzel bilgi dahilinde yapan kişilerde var burada.

tamam da bu dış politikanın sorumlusuna yönelik yazmak bu işin doğasında var, ne yapalım yani Bahçeli bu konuda ne diyecek diye onu mu bekleyelim? ben 15 yıldır çeşitli platformda siyasi içerikli bir çok görüş bildirdim, herkes hoca efendi derken ben fetoş diyordum, haksız mıymışım? ben ergenekon adıyla vatansever Atatürkçü askerlerimiz bertaraf ediliyor diyordum herkes ülkenin bağırsaklarını temizlediğini zannederken, haksız mıymışım? davul zurnayla karşılanan PKK itlerini canlı yayında izledim, teröristten dost olmaz dedim haksız mıymışım?

sonuçta 'bilmediğimiz çok şey' var doğru ama gördüğümüz şeyleri yorulamak için de kusura bakmayın Einstein olmak gerekmiyor, yukarıda yazdığım doğruları sadece ben mi görmüştüm?? tabii ki de hayır, o kadar uyaran siyasetçi, yazar, fikir insanı gazeteci vs vardı ne oldu onlara??? herkesi susturunca bu ülke doğruları mı yapıyor yani?

Met
09-06-2017, 14:16

Tam bir ak beyin. Tertemiz, pırıl pırıl. Bütün Türkiye senin gibi olsun istiyorlar :)

Gko
09-06-2017, 14:17
Ee kolay mı devlet yönetmek :) Hele ki bu devlet Türkiye Cumhuriyeti ise. Sonuçta savaş, silah yüzü görmemiş İsviçre'yi yönetmiyoruz değil mi? :D

şu son 2 postta yazdıklarınızı biri mi söyledi size ?

Eğer ciddi ciddi yazıyosanız bunları, kendi düşünce iradenizde sıkıntılar olduğunu düşünüyorum.

Anıl E.
09-06-2017, 14:18
İsviçre diyor ya ,keşke isviçre gibi sorunsuz güzel bir ülke olsaydık.

adam güçsüzlükle gurur duyuyor.

Focus4171
09-06-2017, 14:24
İsviçre diyor ya ,keşke isviçre gibi sorunsuz güzel bir ülke olsaydık.

adam güçsüzlükle gurur duyuyor.

Sen söylemek istediğimi anladığın zaman yazarsın :D Ben gücü mü kastettim yoksa senin söylediklerini mi? ;)

Gko
09-06-2017, 14:26
Sen söylemek istediğimi anladığın zaman yazarsın :D Ben gücü mü kastettim yoksa senin söylediklerini mi? ;)

isviçrenin silahlarla olan ilişkisini biraz araştır derim.

Focus4171
09-06-2017, 14:28
şu son 2 postta yazdıklarınızı biri mi söyledi size ?

Eğer ciddi ciddi yazıyosanız bunları, kendi düşünce iradenizde sıkıntılar olduğunu düşünüyorum.

En az sizin kadar irade sahibiyim kendi düşüncelerimi yazacak ;)

Anıl E.
09-06-2017, 14:29

Vereceğin örnek ülke o zaman,suriye olsun ya da ırak. Mısır,pakistan ,tacikistan vs.. Onlarla eş değeriz çünkü farkımız yok . O yüzden uc noktalarda örnek verirsen haliyle yanlış anlaşılırsın. Söylediğin şeyler çok çelişkili ;)

fthdrn
09-06-2017, 14:30
Şu kadar mutlu olsak yeterdi bee....

Focus4171
09-06-2017, 14:31
isviçrenin silahlarla olan ilişkisini biraz araştır derim.

İsviçre Medeni Kanunu neden tercih ettiğimizi bilinmesi yeterli benim için. Bu güzel ve başarıyla atılmış en güzel örnek bizim için ;)

Gko
09-06-2017, 14:37
İsviçre Medeni Kanunu neden tercih ettiğimizi bilinmesi yeterli benim için. Bu güzel ve başarıyla atılmış en güzel örnek bizim için ;)

"Hiç konuşmayan Danışman en son söylediği söz; Hiçbirşey bilmiyorsunuz, aklınızın erişemeyeceği şeylere karışmayın, boşa yorum yapmayın der."

birilerinin size böyle demesi de yeterli o zaman sizin için ?

aklının ermiceği şeyleri araştırma sana denileni yap. Bu mudur yani ?

ghibli06
09-06-2017, 14:38
En az sizin kadar irade sahibiyim kendi düşüncelerimi yazacak ;)

samimi olarak soruyorum, bizler fetoş derken fetoya, siz yine düşünmemeyi mi tercih ettiniz? bilmediğimiz çok mu şey var dediniz?

Octane
09-06-2017, 15:54

Zuhah.

Ben de söyleyeyim o zaman buna benzer bir şey. Bana da inanın.

Hiç biriniz hiç bir şey bilmiyorsunuz. Bildiğimiz bir şeyler var ona göre davranıyoruz. Aklınızın erişemeyeceği şeylere karışmayın, boşa yorum yapmayın. Olay benim kontrolümde.

Hadi parti kuruyom şimdi oy verin.

ufuksaracci
09-06-2017, 16:11
Başbakan iki cümleyi bir araya getiremiyor, danışmanı aklınızın erişmeyeceği şeylere karışmayın diyor ve diğeride taaam abii diyor.

BARR
09-06-2017, 16:39
Adam sevgili öğrenciler yazamadı tahtaya siz ne diyonuz ne katarı ya..

G.U.Z.
09-06-2017, 16:45

O zaman yakininiz ameliyata girse, masada kalsa, doktor size ameliyat yapmak kolay mi hic birsey bilmiyorsunuz dese, tamam oldu diyeceksiniz

Focus4171
09-06-2017, 17:05
O zaman yakininiz ameliyata girse, masada kalsa, doktor size ameliyat yapmak kolay mi hic birsey bilmiyorsunuz dese, tamam oldu diyeceksiniz

Elbette öyle demem. Bende doktorla beraber ameliyata girer şurdan şu kadar burdan bu kadar keseceksin, alacaksın, dikeceksin diye fikir beyan ederim...

G.U.Z.
09-06-2017, 17:08
Elbette öyle demem. Bende doktorla beraber ameliyata girer şurdan şu kadar burdan bu kadar keseceksin, alacaksın, dikeceksin diye fikir beyan ederim...

Hahahah vay be toplantilarda techturkey forumu da yer aliyor demek, hic haberim yoktu:))

ghibli06
09-06-2017, 17:10

doktoru boş ver de dediğim gibi bu fetoşun henüz nazarınızda FETO olmadığı zamanlarda da beynin yerine sana söylenenleri mi uyguluyordun mesela hiç görüş beyan ettin mi bir yerde bu adamlar hakkında? yoksa o zaman da aynen şimdi bizim yazdıklarımızın sana dokunduğu gibi hoca efendi dediğiniz zata fetoş dediğimizde de dokunuyor muydu sana?

Thracian
09-06-2017, 17:16

Bu ülke kpss yle polis olmuşların, odtu lulere AKILLI OLUN LAAAAN dendiğini gördü.

Bu gün başbakan çıkmış, öğretmen istedim olamadım. Bende başbakan oldum diyor

Ben kısaca söyleyim benim aklım var. Bana anlatacagını anlat kimin haklı kimin haksız oldupunu bileyim.

Bu bilmiyorsunuz, bilmediğiniz şeyler var diyenler hep yalan söyleyen. Sıçtığımız boku kurcalamayın kokmasın diyen tipler.

Focus4171
09-06-2017, 17:25
doktoru boş ver de dediğim gibi bu fetoşun henüz nazarınızda FETO olmadığı zamanlarda da beynin yerine sana söylenenleri mi uyguluyordun mesela hiç görüş beyan ettin mi bir yerde bu adamlar hakkında? yoksa o zaman da aynen şimdi bizim yazdıklarımızın sana dokunduğu gibi hoca efendi dediğiniz zata fetoş dediğimizde de dokunuyor muydu sana?

İlk başta hakkında bilgim olmayan kişi ve kurumlar hakkında yorum yapmam. Bu yüzden Feto olayı ile ilgili herhangi bir net fikrim yoktu. Çünkü fikrim olması için onları azda olsa tanımam veya içlerindeki kişilerle konuşmuşluğum olması gerekirdi. Siz bunları yakından tanıyan ve bilen bir kişi olarak bunları söylemişsiniz. Fakat ben neye dayanarak yorum yapabilirdim?

Hem yazdıklarınız bana hiç dokunmuyor tam tersi görüş alıyorum bilgi ediniyorum, fakat benim yazdıklarım dokunuyor gibi malesef:) Çünkü klavyede anlatılanlarla söylenilmek istenilen şeyler farklılaşabiliyor. Ben böyle bir görüş ortaya attığım için AKP'li oldum sizin için. Fakat daha beni tanımıyor, görüşümü bilmiyor ve yazdıklarımın tamamen sürü piskoloji ile üstüne gidiliyor. Bari bu kadar ortak bir yapınız var burada insanları küçümseyen,alaya alan üye olurken AKP'limisiz diye buton koyun üye yapmayın ;)

darkmoon
09-06-2017, 17:28

kore ye türk askeri niye gitti niye onca şehidi korede verdik , o zaman korede ne işimiz var diyenlerle bu zaman katarda ne işimiz var diyenler aynı insanlar.. ben hala diyorum korede ne işimiz vardı bizi ne ilgilendirirdide koreye asker yolladık onlarca şehit verdik..

abd rusya dünyanın her yerinde olurlar onlara bu işler koymaz adamlar asker bile kullanmıyor gidin bakalım katardaki ordaki burdaki üstlere üst rütbeliler dışındakilerin hepsi amerikan vatandaşı olmak için zorunlu askerliği tercih etmiş insanlardır. yani amerikalı bile değillerdir.. rusyada öyle gibin bakalım bir sürü kazak çeçen gürcü askerleri görebilirsiniz onlardada üst rütbeliler dışında alt kademe eski sscb ülkelerindeki askerleridir çoğu..

sen ne yolluyorsun halir mulis anadolu evlatlarını... ne için cevapsız.. neden cevapsız .. aslında cevapları varda kimse diyemiyor.. nasıl ki 5 sene önce fetö ye el pençe divan hocaefendi efendi hazretleri v.b diyenler bugün fetö diye bağırıyor aynı kafa yarın öbürgünde bu katardaki askerlerimize bir şey olursa bugün nedenleri diyemeyenler yarın bas bas bağırıp bir suçlu arıycak..

ister ocu ol ister bucu neci olusan ol vicdanını kaybettiysen artık insanlara asker olsun sivil masum olsun birer et parçası gözüyle bakıyorsan insanlığını kaybetmişsin demekdir..

yanlış anlama sana yazmadım son satırı sen derken genele yazdım seni kast etmedim yani..

SULTANOGLU
09-06-2017, 17:33
Comments (https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1367776286651252&id=624292734332948)

SayIn BaSbbganim Cok atesEKKurler. Uzerinde sey varniydi g nin ? Cok derin isler bu isler

TaxiDriver
09-06-2017, 17:40
kore ye türk askeri niye gitti niye onca şehidi korede verdik , o zaman korede ne işimiz var diyenlerle bu zaman katarda ne işimiz var diyenler aynı insanlar.. ben hala diyorum korede ne işimiz vardı bizi ne ilgilendirirdide koreye asker yolladık onlarca şehit verdik..

hocam şöyle söyliyim, kore döneminde, TC hükümeti, Sovyet çekincesindeen dolayı Nato'ya girmek istiyordu. Bunun için kore savaşı bir nevi fırsat oldu. TC hükümeti ABD'nin yanında yer alarak Güney kore den çıkarma yaptı. Akabinde 1-2 sene sonra Nato'ya resmen dahil olduk. Mağlum, Sovyetler o zaman çok güclüydü ve Osmanli ile çarlık döneminden kalma savaşlardan dolayı ülkemizde çekince olmuş olmalı. benim arastirmalarımdan hatırladıklarım bunlar. yanlısımız varsa affola.

Bugun Güney kore, Ülkemizi en çok seven ülkelerin başında geliyor, Bugunlerde sıra sıra inşa edilen dev projelerin çoğunu güney kore Bankaları kredi ediyor. Çıkardıgımız askerler, bize yol su elektrik olarak dönüyor mu yoksa? Tabi 1 sehidin kanına dahi hiçbir maddi değer bicilemez orası ayrı

ghibli06
09-06-2017, 17:52
İlk başta hakkında bilgim olmayan kişi ve kurumlar hakkında yorum yapmam. Bu yüzden Feto olayı ile ilgili herhangi bir net fikrim yoktu. Çünkü fikrim olması için onları azda olsa tanımam veya içlerindeki kişilerle konuşmuşluğum olması gerekirdi. Siz bunları yakından tanıyan ve bilen bir kişi olarak bunları söylemişsiniz. Fakat ben neye dayanarak yorum yapabilirdim?

Hem yazdıklarınız bana hiç dokunmuyor tam tersi görüş alıyorum bilgi ediniyorum, fakat benim yazdıklarım dokunuyor gibi malesef:) Çünkü klavyede anlatılanlarla söylenilmek istenilen şeyler farklılaşabiliyor. Ben böyle bir görüş ortaya attığım için AKP'li oldum sizin için. Fakat daha beni tanımıyor, görüşümü bilmiyor ve yazdıklarımın tamamen sürü piskoloji ile üstüne gidiliyor. Bari bu kadar ortak bir yapınız var burada insanları küçümseyen,alaya alan üye olurken AKP'limisiz diye buton koyun üye yapmayın ;)

hah iştee ben sonradan aldatılmamak için araştırırım, gerçi bu fetoş un araştırmasına bile gerek yoktu, beyin kullanma kapasitesini yitirmemiş herkes çok rahat anlayabilirdi... devamlı düşünüp fikir üretmeliyiz ki sonradan aldatılmayalım, hani o siz bilmezsiniz diyenler tarafıdan özellikle...

Focus4171
09-06-2017, 17:58
hah iştee ben sonradan aldatılmamak için araştırırım, gerçi bu fetoş un araştırmasına bile gerek yoktu, beyin kullanma kapasitesini yitirmemiş herkes çok rahat anlayabilirdi... devamlı düşünüp fikir üretmeliyiz ki sonradan aldatılmayalım, hani o siz bilmezsiniz diyenler tarafıdan özellikle...

Ülkemiz için hayırlısı olsun artık. Sizlere de çok teşekkür ederim usulunce, güzelce konuşup saygı çerçevesinde anlaşabildiğimiz için. Hepinizi seviyorum. Gelişmeleri takip edeceğim sizlerle. Sağlıcakla kalın. Arada yazarım diyeceğimde ama yazmam kızıyorsunuz Thumbs Down larım artıyor :D

jeffy
09-06-2017, 18:02
Ülkemiz için hayırlısı olsun artık. Sizlere de çok teşekkür ederim usulunce, güzelce konuşup saygı çerçevesinde anlaşabildiğimiz için. Hepinizi seviyorum. Gelişmeleri takip edeceğim sizlerle. Sağlıcakla kalın. Arada yazarım diyeceğimde ama yazmam kızıyorsunuz Thumbs Down larım artıyor :D

Yıllardır savunduğunuz her konuda haksız çıkmaktan , kandırılmaktan hiçmi sıkılmadınız be bilader....

TaxiDriver
09-06-2017, 18:15
http://m.gazetevatan.com/son-dakika-haberi-tehlike-buyuyor-eylemler-artabilir--1074716-dunya/?fc=ok&NewID=D8CC388F-0C7D-44D5-9F68-449F861CFFB0