PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bavul / Valiz Setleri Hakkında

altugkocer
07-06-2017, 14:31
Arattım ama böyle bir konu bulamadım.

Son 3-4 yılda 2 takım valiz çöpe attık. Biz de mi sorun var yoksa valizlerde mi çözemedik. Ya kulbu kopar ya tekerleri kırılır ya fermuarı bozulur.

Tatile çıkacağız yazın fakat valizimiz yok :)

İnternette de çok fazla bilgi kirliliği var güvenemiyorum.

Kullanıcı yorumu varsa diğer arkadaşlar için de faydalı olur diye düşünüyorum.

3'lü valiz seti olarak ne önerirsiniz? Bütçe 600 TL civarı.

Önceki kullandıklarımız kumaştı. Artık plastik almayı düşünüyoruz. Bazı yerlerde polikarbon da yazıyor. Bilgisi olan arkadaşlar bekleniyor :)

XoR
07-06-2017, 14:40
Çok seyahat eden bir aile olarak tavsiyem aşağıdaki üründür. Fiyatları bütçenin üzerinde kalıyor lakin bu valizlere bir şey olmuyor :)

American Tourister markası. 1 büyük ve 1 kabin valizim var. Boyner ve Desa'da satılıyor.

American Tourister Urunleri Boyner.com.tr’de! (https://www.boyner.com.tr/american-tourister-c-3341457?gclid=Cj0KEQjwyN7JBRCZn7LKgb3ki8kBEiQAaLEs qrSeG6qsm1nZ01WfB1ZqCpw_cF40tP4gdE1eNcQXNQ8aAtEv8P 8HAQ)

Plastik olanların ömrü 4-5 uçak yolculuğu maalesef. Ben plastik valizin üzerine çıktım alırken bir şey olmadı, 2 defa Çine gittim geldim valiz pert oldu şasisi kaydı resmen.

altugkocer
07-06-2017, 15:06
XoR eyvallah abi, gerekirse 2 boy alırız. Sağlamlık şu an ilk kriter :)

Quantum
07-06-2017, 15:14
Bir de uçakla bir yere gidecekseniz 2 şeye dikkat edin..
1-Valiz tam dolu olsun.. Esnemesin..
2-Havalanında mutlaka strech filme sardırın.. Evet pahalı, ama kıyın paraya sardırın.. Ömrünü ciddi uzatan bir şey..

ufuksaracci
07-06-2017, 15:15
Aynı durumdan ben de şikayetçiydim. Samsonite Cosmolight aldım, fiyat olarak yüksek ama cidden karşılığını veriyor. Hatta shiphol havalimanında uçağa yüklenirken fırlatıldığını gözümle gördüm. 10 yıl garantisi var. Set olarak çok pahalıya gelecektir ama neredeyse ömürlük bavul.

Evrenoz
07-06-2017, 15:18
Samsonite kullanıyorum ben.. 2 senelik valizlerim.
Yılda 5-6 defa bir yerlere gidiyorum.. Bunun 2-3 adedi uçakla kalanı arabayla
Bir problem yaşamadım şu ana kadar bavullarda..

clioGT
07-06-2017, 15:23
migrostan burdan alıyorum ucuz olsun diye, 4 5 uçaklı syehatten sonra pert oluyolar, bin küfür ediyorum ulan ucuz ucuz alırsan böyle olur diyorum git samsonite al diyorum, sonra yine vermiyorum para ve kısır döngü devam ediyor:)

en alınası samsonite aslında. hem sağlam hem şekli şemali güzel.

XoR
07-06-2017, 15:28
Bir de uçakla bir yere gidecekseniz 2 şeye dikkat edin..
1-Valiz tam dolu olsun.. Esnemesin..
2-Havalanında mutlaka strech filme sardırın.. Evet pahalı, ama kıyın paraya sardırın.. Ömrünü ciddi uzatan bir şey..

Engin abi American Tourister'ların çorap gibi kılıfı var yanında aldık biz 50 liraya. 2 -3 seyahatte bir atıyoruz makinaya yıkanıyor. Valizi şuan kullanılmamış diye satarım 4 tekerini değiştirip :D

Streçde iyi ama 20 liraydı en son hatırladığım.

Vk Tasarım Valiz Kılıfı Buyuk Boy Mavi Unisex Valiz Kılıfı - n11.com (http://urun.n11.com/gunluk/vk-tasarim-valiz-kilifi-buyuk-boy-mavi-unisex-valiz-kilifi-P142051692)http://cdn4.n11.com.tr/a1/1024/14/20/03/40/14219191.jpg

XoR
07-06-2017, 15:30
XoR eyvallah abi, gerekirse 2 boy alırız. Sağlamlık şu an ilk kriter :)

20 gün ve üzeri gitmediğimiz sürece 1 büyük ve 1 kabin 2 kişiye rahat yetiyor. En kötü birer sırt çantası alıyoruz yanımıza sığmayınca.

altugkocer
07-06-2017, 15:40
Samsonite bütçenin epey üstünde şu an ama American Tourister olabilir. Boyner ıvır zıvır indirim paracık kampanyalarıyla alınabilir 2 boy.

Shadow_Dancer
07-06-2017, 15:52
hayatı valiziyle yasayan bi adam olarak samsonite diyorum.. 12 sene onceki valizimin sadece tekerleklerini degistirerek hala kullanabiliyorum

Quantum
07-06-2017, 16:26
Engin abi American Tourister'ların çorap gibi kılıfı var yanında aldık biz 50 liraya. 2 -3 seyahatte bir atıyoruz makinaya yıkanıyor. Valizi şuan kullanılmamış diye satarım 4 tekerini değiştirip :D

Streçde iyi ama 20 liraydı en son hatırladığım.

Vk Tasarım Valiz Kılıfı Buyuk Boy Mavi Unisex Valiz Kılıfı - n11.com (http://urun.n11.com/gunluk/vk-tasarim-valiz-kilifi-buyuk-boy-mavi-unisex-valiz-kilifi-P142051692)http://cdn4.n11.com.tr/a1/1024/14/20/03/40/14219191.jpg

Evet bu da güzel ama strech ler sadece valiz kirlenmesin diye değil..
Çok sıkı ve kat kat sarıldığı için (belki 5-6 kat geçiyor aynı yerden) valiz çok sıkı oluyor ön ve arka kısımların arka noktaları neredeyse esnemiyor. Üzerine sarılan strech iyice sıktığı için fermuarın geçtiği birleşim yerleri iyice oturuyor, baya sağlam oluyor böyle de..
Ayrıca kalın da bir strech bu.. Mutfakta kullanılan gibi bişey değil..
Bir avantajı da enteresan renklerde oluyor, fosforluya yakın yeşil ve bir kez de yine aynı şekilde fosforluya yakın mavi denk geldi bana.. Bagaj bantlarının olduğu yerde beklerken uzaktan tanınması ve benzer valizlerle karışmaması avantaj oluyor.
Yurtiçi kısmında var mı bilmiyorum vardır mutlaka.. Yurtiçi-Yurtdışı bölümlerinde fiyat farkı var mı onu da bilmiyorum ama geçen yıl yurtdışı bölümünde tek bir valiz için 80 TL alıyorlardı yanlış hatırlamıyorsam.
Pahalı evet.. Değiyor mu? Kesinlikle.. Ona verdiğim paraya acımam..

Bu strech leri en ağır şartlarda, gidilebilecek en uzak lokasyonda, Avustralyaya giderken 2 test ettim.. 2 kez, bir tanesi Doha aktarma, diğeri Singapur aktarma.. 2 de dönüş, 4 yolculuk..
Her bir yolculukta 2 şer kezden 8 kez yükleme yapar..
Sonuç; valizler de içindeki kırılacak şeyler de cillop..

by.gkn
07-06-2017, 16:27
American Tourister bende tavsiye ederim çok sağlam bizde de büyük boyu var. Geçen sene yurtdışı seyahatinde kaç km yürüdük bilmiyorum tekerlekleri vs. acayip sağlam.

Tunacan
07-06-2017, 16:38
Yurtdışından temin edin. Yarı yarıya daha ucuz.
Ben amerikada wallmarttan it marka almıştım. En hafifi buydu. 4 sene oldu hala kullanıyorum..

HaKo
07-06-2017, 16:42
yakın bir arkadaşım bavul imalatçısı , bana 1 set hediye etti gayet sağlam güzeller , %100 yerli üretim çin malı kesinlikle parça yok.

Nerede satılıyordur bilmiyorum ama google dan bir bakın derim. marka klassen luggage Klassen Bavul - (http://www.klassenbavul.com/)

BARR
07-06-2017, 16:42
American Tourister zaten Samsonite'ın alt markası.

Bende hem Samsonite hem de American Tourister var ikisinden de çok menunum. AT sert plastik, Sam kumaş.

HaKo
07-06-2017, 16:44
Adam 3 lü bavul seti 600 lira bütçe yazmış herkes samsonitesinden bahsediyor :) Samsonite de bir bavul alınıyor mu 600 liraya ? belki ufakları alınır şu kabin tipi olanlar.

Dayı
07-06-2017, 19:40
Altuğ, İstanbul a gidip geliyorsun. TEM den giderken f1 ve havaalanı çıkışında bir alışveriş merkezi var( adını hatırlayamadım, İstanbullular yazsın. orda samsonite outlet mağazası var. oraya uğramadan alma derim. ben 2 tane aldım oradan.

semavi
07-06-2017, 20:18
Bir iki kelam edeyim 4 ay once 10 valiz alan birisi olarak :)

Carreforuda Bir alan bir bedava indirimi varken plastik valizlerden 4 tane aldim. ABD ye geldik ve sorun yasamadik...

digerleri bulabildigim en ucuz valizlerdi ve sadece beni getirsin yeter diyerek aldim... Bazilarinda sorun var...

Ama sardirma olayini kesinlikle yaptir. ciddi faydali arkadaslarin dedigi gibi...

Istersen buyuk bir strec rulo al kendin sar... Ben oyle yapacaktim ama ruloyu unuttum :)

Quantum
07-06-2017, 20:30
hayatı valiziyle yasayan bi adam olarak samsonite diyorum.. 12 sene onceki valizimin sadece tekerleklerini degistirerek hala kullanabiliyorum

Mesaj kutun dolu. Mesaj atamıyorum sana :)
Bir konuda bilgilerine ihtiyacım var. Bir kaç mesaj siler misin rica etsem?

darkmoon
07-06-2017, 20:52
valizleri bilmemde policarbon işte damacanaların yapıldığı madde abs plastik ile kullanılır.. çin malı ucuz dandirik motorsiklet kasklarıda aynı maddeden yapılıyor.. dayanıklı olucağını düşünmüyorum..

polikarbon varsa ona bakın sert ve dayanıklıdır motorsiklet kasklarının bazılarıda bu maddeden yapılır.. poliproplende olabilir yumuşak plastikdir daha dayanıksızdır ama etlidir kalındır mukavemeti gene kuvvetlidir..

Valiziniz havaalanında bir zarar görürse havalanında tutanak tutturun. yeni valiz alırsanız fatura ettirebilirsiniz havalanına..

darkmoon
07-06-2017, 20:54
polikarbonat olucak ikinci kısım klavye otomatik çevirmiş..

XoR
08-06-2017, 07:59
Evet bu da güzel ama strech ler sadece valiz kirlenmesin diye değil..
Çok sıkı ve kat kat sarıldığı için (belki 5-6 kat geçiyor aynı yerden) valiz çok sıkı oluyor ön ve arka kısımların arka noktaları neredeyse esnemiyor. Üzerine sarılan strech iyice sıktığı için fermuarın geçtiği birleşim yerleri iyice oturuyor, baya sağlam oluyor böyle de..
Ayrıca kalın da bir strech bu.. Mutfakta kullanılan gibi bişey değil..
Bir avantajı da enteresan renklerde oluyor, fosforluya yakın yeşil ve bir kez de yine aynı şekilde fosforluya yakın mavi denk geldi bana.. Bagaj bantlarının olduğu yerde beklerken uzaktan tanınması ve benzer valizlerle karışmaması avantaj oluyor.
Yurtiçi kısmında var mı bilmiyorum vardır mutlaka.. Yurtiçi-Yurtdışı bölümlerinde fiyat farkı var mı onu da bilmiyorum ama geçen yıl yurtdışı bölümünde tek bir valiz için 80 TL alıyorlardı yanlış hatırlamıyorsam.
Pahalı evet.. Değiyor mu? Kesinlikle.. Ona verdiğim paraya acımam..

Bu strech leri en ağır şartlarda, gidilebilecek en uzak lokasyonda, Avustralyaya giderken 2 test ettim.. 2 kez, bir tanesi Doha aktarma, diğeri Singapur aktarma.. 2 de dönüş, 4 yolculuk..
Her bir yolculukta 2 şer kezden 8 kez yükleme yapar..
Sonuç; valizler de içindeki kırılacak şeyler de cillop..

Streç kadar olmasa da bu kılıflarda oldukça gergin abi bilgin olsun. Sökmesi takması baya terletiyor :D

Streç parası iyi artmış ohannes 80 :D

EREN34
08-06-2017, 08:23
Havalimanı'nda 80 TL'ye sardıkları streçi ambalaj malzemesi satan yerlerde bulabilirsiniz. Denildiği gibi normal streç ile alakası olmayacak kadar kalın. Bizde müşterilerin plazmalarını 2-3 kat sarar ve van araçta sırtüstü yatırıp taşırdık.

Topu en son 9 TL idi. Uzunluk sanırım 100 mt. Genişliği zaten havalimanlarından biliyorsunuz.

Yigit-Y
08-06-2017, 08:40
Bir iki kelam edeyim 4 ay once 10 valiz alan birisi olarak :)

Carreforuda Bir alan bir bedava indirimi varken plastik valizlerden 4 tane aldim. ABD ye geldik ve sorun yasamadik...

digerleri bulabildigim en ucuz valizlerdi ve sadece beni getirsin yeter diyerek aldim... Bazilarinda sorun var...

Ama sardirma olayini kesinlikle yaptir. ciddi faydali arkadaslarin dedigi gibi...

Istersen buyuk bir strec rulo al kendin sar... Ben oyle yapacaktim ama ruloyu unuttum :)

geçen sene bende ordan aldım

Sert Troley 10465 55 cm Lacivert/Kırmızı/Pembe Carrefoursa.com’da (https://www.carrefoursa.com/d/sert-troley-10465-55-cm-lacivert-kirmizi-pembe)

bunun koyu kahvesş ile şampanya rengini aldım

geçen seneden şuana kadar 4 yurtdışı 3 yurt içi yurt içi araba ile yolculuk yaptım

mükemmel çıktı

şifrelemeside güzel fermuarları dikkatli kapatınca bir sıkıntıda yok

yurt dışı el bagajı daha rahat oluyor diye eşimle bana iki tane aldık

bagaj bekleme derdi bitti gitti :D

koluman
08-06-2017, 08:54
abs den üretilen yerli markalarımız var mesela TutQun ABS sanıldığı gibi çabuk kırılabilen bir hammadde değildir ayrıca mukavemeti polikarbona yakındır. son gelen gözetimden sonra ithallerin fiyatları çok yükseldi bence yerli markalara yönelmelisiniz Tutqunu tavsiye ederim kullanıyoruz çok memnunuz

HalilMacit
08-06-2017, 09:29
Geçen sene aynı sorunları yaşayıp baya bir araştırıp IT LUGGAGE marka 3lü set almıştım.

En İyi Bagaj İncelemesi: 8 Valiz Olumune Test Edildi! (https://www.skyscanner.com.tr/haberler/en-iyi-bagaj-incelemesi-8-valiz-oeluemuene-test-edildi)

onursumer
08-06-2017, 09:40
Samsonite Termo Young Upright 67/24 Koffer, 67cm, 69 L, Blau matt: Amazon.de: Koffer, Rucksacke & Taschen (https://www.amazon.de/Samsonite-Termo-Upright-Koffer-Schwarz/dp/B00BY5RTP4?utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber)

amazonu bir kurcala samsonite ta ara ara çok güzel indirimler oluyor ramazan dolayısıyla kampanya kısmına RAMAZAN yazıncada odeme kısmında 10euro ek indirim yapıyor

altugkocer
08-06-2017, 09:56
Samsonite Termo Young Upright 67/24 Koffer, 67cm, 69 L, Blau matt: Amazon.de: Koffer, Rucksacke & Taschen (https://www.amazon.de/Samsonite-Termo-Upright-Koffer-Schwarz/dp/B00BY5RTP4?utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber)

amazonu bir kurcala samsonite ta ara ara çok güzel indirimler oluyor ramazan dolayısıyla kampanya kısmına RAMAZAN yazıncada odeme kısmında 10euro ek indirim yapıyor

http://i67.tinypic.com/2lc3a52.png

Proceed to checkout dediğimde bu ekrana geçiyor

http://i65.tinypic.com/v2w8rn.png

Karttan ne kadar çekilecek bu durumda? Çekilecek tutarda kargo ve gümrük dahil mi?

onursumer
08-06-2017, 09:59
altugkocer devam et daha adres seçiceksin , sonrasında odeme ekranı gelicek buy now kısmında Gift Cards & Promotional Codes kısmına RAMAZAN yazmayı unutma

altugkocer
08-06-2017, 10:03
altugkocer devam et daha adres seçiceksin , sonrasında odeme ekranı gelicek buy now kısmında Gift Cards & Promotional Codes kısmına RAMAZAN yazmayı unutma

Büyük ihtimalle akşam eve geçince amazonu biraz daha kurcalayıp alırım. Sonraki aşamada code girilen kısım var gördüm. Amazon bana karışık geliyor biraz, üründe free shipping var sanırım. Amazon.com da gümrük vergileri ödediğin tutar içinde oluyor genelde. Bunda sanırım ayrıca gümrük ödeyeceğim gelince.

onursumer
08-06-2017, 10:29
Büyük ihtimalle akşam eve geçince amazonu biraz daha kurcalayıp alırım. Sonraki aşamada code girilen kısım var gördüm. Amazon bana karışık geliyor biraz, üründe free shipping var sanırım. Amazon.com da gümrük vergileri ödediğin tutar içinde oluyor genelde. Bunda sanırım ayrıca gümrük ödeyeceğim gelince.

satıcı amazon olduğu surece kırmızı yererle işaretlediğim sağ alt koşede yazdığı şekil ustteki gibi vergi çıkar kapına kadar gelir RAMAZAN yazınca da 10euro indirim düşer ama türkce dil seçeneği ile gir bazen hata verdiğini okumuştum dh de

https://i.hizliresim.com/nW5YMN.jpg

altugkocer
08-06-2017, 10:34
satıcı amazon olduğu surece kırmızı yererle işaretlediğim sağ alt koşede yazdığı şekil ustteki gibi vergi çıkar kapına kadar gelir RAMAZAN yazınca da 10euro indirim düşer ama türkce dil seçeneği ile gir bazen hata verdiğini okumuştum dh de

Eyvallah, çok teşekkür ettim

darkmoon
08-06-2017, 12:54
hey maşallah fiyatlara bak .. bende hala asker pasajında kıbrısdan aldığım 2 set 3 lü bavul setini kullanıyım .. :D
motorsiklet fiyatları hey maşallah :)

kardeşim bu bavul valiz işinden anlamamda o kadar gezegen bir adam olsam fiberciye gider valiz döktürürüm daha ucuza gelir kalın 3 kat elyafdan :D :D

Quantum
08-06-2017, 15:36
Streç kadar olmasa da bu kılıflarda oldukça gergin abi bilgin olsun. Sökmesi takması baya terletiyor :D

Streç parası iyi artmış ohannes 80 :D
Yurtdışına çıkarken iyi yolculuklar öpücüğü olabilir :)
İç hat fiyatları farklıdır belki

aybarsdnr
08-06-2017, 15:54
American Tourister ın kumaş olanlarından kullanıyorum. Çok memnunum ve tavsiye ederim.

blackeagle3434
09-06-2017, 09:23
Bende 7 senedir Çantaş marka valiz kullanıyorum. Dışı sert olanlardan kalıp gibi ezilme bükülme olmuyor. En az 150 uçak bir o kadarda otobüs/araç yolculuğu görmüştür hala sapa sağlam tavsiye ederim. Streç sarmadan kullandım ayrıca :) Yerli bir firma ihracat da yapıyorlar.

Kullandığım ürünün farklı rengi..
Cantaş Seyahat Cantası - 320/82 Lacivert (http://www.cantavalizistiyorum.com/cantas-seyahat-cantasi-320-82-lacivert-P123)

clioGT
09-06-2017, 09:30

bunun fiyat cidden iyiymiş 340 tl ye gelio.

optimus_prime
09-06-2017, 09:31
yakın bir arkadaşım bavul imalatçısı , bana 1 set hediye etti gayet sağlam güzeller , %100 yerli üretim çin malı kesinlikle parça yok.

Nerede satılıyordur bilmiyorum ama google dan bir bakın derim. marka klassen luggage Klassen Bavul - (http://www.klassenbavul.com/)

dedıgın marka burda var guzele benziyor harbiden bana da kabin boy sert lazım

sahibinden.com - Satılık, Kiralık, 2.El, Emlak, Oto, Araba, Alışveriş, Hizmet, Kariyer, İş İlanları, Bilgisayar, Cep Telefonu, Tekne, Motosiklet, İş Makinesi fiyatları - ilan ve alışverişte ilk adres (https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-giyim-aksesuar-valiz-bavul-klassen-bavul-seti-kirilmaz%2C3-boy%2C4-tekerlekli-plusucretsiz-kargo-418802418/detay)

Kartal3urak
09-06-2017, 09:47
Nereye Gidersem Gidiyim 2 Boxer 2 Çorap 2 Tshirt 1 Kapri 1 Terlik Şarj Aleti Bi de Kişsel Temizlik Mini Çantası Sırt Çantasına Sığıyor :D Tatil de Aynı Ticarette :D

Yigit-Y
09-06-2017, 13:22
Fermuar valizde ilk bozulan şey

En sağlamı fermuarsızlar onlarda uçuk :)

clioGT
15-06-2017, 14:08

https://i.hizliresim.com/nW5YMN.jpg

denemek için shipping ne kadar vs tıklamıştım, meğer satın almışım o gün, şimdi geldi bavul:D:D:D:D

dieselpower
15-06-2017, 14:17
denemek için shipping ne kadar vs tıklamıştım, meğer satın almışım o gün, şimdi geldi bavul:D:D:D:D

ahahahaha güle güle kullanın :D

clioGT
15-06-2017, 14:59
hiç alakamız yokken bavul aldık ya:D

ahahahaha güle güle kullanın :D

sağol:)

altugkocer
15-06-2017, 15:06

Hayırlı olsun :D hangisinden aldınız, 1 haftada gelmiş çok iyi

clioGT
15-06-2017, 15:27
şu direkt yukarda alıntı yaptığımı denemiştim o geldi:)

onursumer
15-06-2017, 15:42

farkinda olmadan buy now dediysenz ztn parayi hemen cekmediginden karambole gelmistir hayirli olsun yorumunuzu alalimda en azindan alicak olursak modeli ona gore degerlendirelim :)

EREN34
15-06-2017, 15:46

İyi bavulla yırtmışsın :D