PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yeni Dolandırıcılık sistemi !!!

MrtYILDIZ
08-06-2017, 00:12
ALINTIDIR !!

Arabanızı satılığa koydunuz Ahmet dediki 70 veririm. Tamam dediniz anlaştık. Ahmet hesap no istedi sizden 70 bini transfer etti. Açıklamada 34 xy plakalı golf marka aracın satış bedeli yazıyor. Sonra tam notere yoneldiginizde Ahmet diyorki benim cenazem var acil işim çıktı. Sen satışı kuzenim hasana ver. Sende nasıl olsa para geldi deyip hasana bedelsiz devrediyorsun. Noter sözleşmesinde parayı eksiksiz aldım kisminida bi güzel imzaliyosun. Sonra 3 gün sonra Ahmet sana ihtar yolluyor sana 70 bin yollamıştım araç için hala satış olmadı parayı iade et diyor. Savcıya basvuruyorsun ahmetle hasan arasında akrabalık yok. Tlf tespiti yok. Beraber fotolari yok vs Hiç bir bağ bulamiyorlar. Yani gorunurde ortada dolandırıcılık suçu yok. 70 bini de ödeyeceksin mecbur. Hasan da diyorki ben parayı elden verdim aha bu da resmi noter belgesi kendisi eksiksiz parayi aldığını kabul ediyor. Şimdi araba da gitti, 70 bin de. Çık işin içinden.

Yeni dolandırıcılık yöntemi Dikkatli olalım arkadaşlar !!!

mert_can 41
08-06-2017, 00:33
Geçöiş olsun çok şaşırtıcı bir durum. Ancak bu telefon kayıtlarından konuşmaları şebekeden alınmıyormu tespit edilmiyormu acaba. Birde banka hesabına para attım araba yok olayıda ilginç mahsum birine gelse başına parasını istese alamaz avukat savcı falanda vardır kesin işte çünkü çok cefakerlı bir yöntem bu. Şeytanın aklına gelmez şaştım kaldım.

AşkınS.
08-06-2017, 00:47
Hasana bedelsiz teslim etmesinde sorun var zaten." Ben ücreti hasanın arkadaşı ahmetten tahsil ettim ve aracın satışını hasana verdim" dese noterde belki bişeyler düzelir. Ama sanmıyorum mahkemede bu durumdan birşey çıksın. Sonuç olarak hasan ile ahmetin münasebeti ortaya çıkacaktır. Mahkeme süreci zaten yıllar sürer

220T
08-06-2017, 00:49
Hiç hayırlı bir şey düşünmeyin ha!Hep ahlâksızlık...Uyarınız için teşekkürler.

ckrc
08-06-2017, 00:53
Arkadaşlar,

Böyle bir şeyin olması imkansız, mümkünatı yok.
Noter nezdinde satış yaparken " 3123xxx TC kimlik nolu şu adrese kayıtlı falan filan olarak 21312xxx TC Kimlik nolu şu adrese dayalı falan filan 70.000,00 Türk Lirasını ABC123 Şase nolu aracın adıma devri için eksiksiz sayarak teslim aldım diyip karşılıklı imzaya alıyoruz.
Para hesabınıza geldiğinde, direk olarak başka bir banka hesabınıza havale yaparsanız hiç bir şey olmaz.
Burada yapılabilecek tek dolandırıcılık, sizin hesabınıza düşen havaleyi havuza düşürüp banka nezdinde satış yapılmamış o yüzden parayı geri çekmek istiyoruz diye bir işlem yapılması.

mert_can 41
08-06-2017, 00:53
Dipnot olaydan haberdar olup adınıza ne var ne yok başka akrabaya devredip parayıda başka soyadı farklı akrabaya atsanız. Hiç bir şey yapamazlar anca hapis kararı çıkartırlar oda çok zor. Bu kadar kolay olsa bankaların alıcağı kalmaz bir banka bile alıcağını almak için yeri geliyor yıllarca koşturuyor. Bence basit bir dolandırıcının uğraşıcağı bir iş değil riski çok fazla anca arkada yasal bir işbirlikçi olması lazım.

aroglu
08-06-2017, 01:03
Arkadaşlar,

Noter nezdinde satış yaparken " 3123xxx TC kimlik nolu şu adrese kayıtlı falan filan olarak 21312xxx TC Kimlik nolu şu adrese dayalı falan filan 70.000,00 Türk Lirasını ABC123 Şase nolu aracın adıma devri için eksiksiz sayarak teslim aldım diyip karşılıklı imzaya alıyoruz.
Para hesabınıza geldiğinde, direk olarak başka bir banka hesabınıza havale yaparsanız hiç bir şey olmaz.
Burada yapılabilecek tek dolandırıcılık, sizin hesabınıza düşen havaleyi havuza düşürüp banka nezdinde satış yapılmamış o yüzden parayı geri çekmek istiyoruz diye bir işlem yapılması.

benim korktuğum durum bu

Revolution
08-06-2017, 01:17
Şeytanın aklına gelmez gerçekten.

Anıl E.
08-06-2017, 01:42
Akıllar zaten dürüstlük ve iyiliğe çalışsaydı,şu an ülke olarak çok başka boyuttaydık .

Düşmana ya da terör örgütlerine gerek yok,içimizde o kadar hain var ki soyları tükenmez.

Grimlord
08-06-2017, 01:45
Arabayı yarın satılığa koyacağım, valla tırstım :D

ENGean
08-06-2017, 01:53
Arkadaşlar,

havaleyi istersen o an baska hesabına at, istersen 5 gün sonra at. parayı yatıran dolandırıcı o an paranın peşine düşmüyorki zaten.parayı havuza düşürmüyo yani.
3-5-10gün sonra resmi yollardan almaya çalışıyor, burda bi nebze arabanın gercek sahibi dolandırıcı durumuna düşmüş oluyor.

mrtngn
08-06-2017, 01:58
Diğer türlü düşünelim olayı; satıcı imzayı atıp satışı veriyor parayı alamıyor yok eft olmadı yok saat geçti vs diye, savcılığa polise gidip satışı verdim ama parayı hala alamadım yatırmadılar dediğinde bi cacık yapamıyorlarsa bundada yapamazlar.. Yatırmasaydın kardeşim satışını almadığın aracın parasını..

Hep düzülen satıcı mı olcak yahu ne biçim iş bu böyle :D:D

Mivec_4G63
08-06-2017, 02:20
Facebookdan bişey paylaştım her yere dağılmış. Virüs gibi yayılıyor :)) kural basit parayi aldığın kişiye satışı ver.

kralabi
08-06-2017, 02:33
eşeği sağlam kazığa bağlamak lazım.

Sadık Özyer
08-06-2017, 06:02
Yıl olmuş 2017 , ALLAH KAHRETSİN halen ki bizim ülkemizde trol yazılara inananlar var . Sokakta ben zekiyim diye gezinmeyin be!
Burası türkiye boşanma davası 2 sene sürüyor. Böyle birşey olamaz haber olsun diye haber yapılan sahte belgelerle yayınlar var ama bunda oda yok. Birisi gece vurmuş cigaraya aa bu böyle olsa nolur demiş bizim arabacı tayfada virüs gibi birbirine bulaştırıyor.

Yigit-Y
08-06-2017, 07:53
Şu şark kurnazlığını üniversite sıralarında yapsaydı bu millet

Şimdi abd yi geçmiştik

GokhanRS
08-06-2017, 08:28
iyide havale açıklamasının çok bir kanıt niteliği yok diye düşünüyorum. banka o parayı geri çekemez. noter satışı onaylı devir işlemi bankaya sadece 2 tarafında onayıyla gidildiğinde yapılabilir. örneğin banka sözleşmesi yapıyorsun. adam parayı bankaya veriyor, bankada sana satış kağıdını getirdiğinde bu parayı çekebilirsin diye yazı veriyor. işte o zaman satışı başkasına yaparsan parayı çekemezsin. havale eft de bu işler çok zor diye biliyorum.

tabi bu ülkede ne avukatlar ne kanun açıklarını kullanıp teroristi bile tahliye ettiriyor. bu haberinde doğruluğu mümkündür heralde. gerçekse şaşırmam.

picasso
08-06-2017, 08:31
hiçbirşey olmaz. mahkeme kararı olmadan alamaz parayı geri hakim savcı o kadar salak değil. üçünüzün beraber olduğu bi kamera görüntüsü bile yeter herşeyi ıspatlamaya. organize suçtan asıl onlar ceza alır.

ghibli06
08-06-2017, 08:51
bana saçma gelen tarafları:

hesaba para gönderen dolandırıcı, dava açmak zorunda yani legal, ikameti belli, geçmişi temiz vs olacak ki bu konuda inandırıcı olsun mesela bu işi 2 kişiye daha yapmış olsa, hakim hemen 'oğlum sen hayır kurumu musun herkesin hesabına para yolluyorsun?' der...

dolandırıcılar bu tip suçlardan sonra genelde ortadan kaybolan, arkasından dava açılan tiplerdir, hiç bir dolandırıcı kendisi dava açmaz, adalet tongaya düşürdükleri kadar salak değiller...

hesaba gelen para tutarı ile satış rakamı aynıysa, 'ben bilemem, alıcı arkadaş o hesaptan bana parayı gönderdi!' demesi bile çoğu olayı çözer...

mkerim
08-06-2017, 09:04
ALINTIDIR !!

Arabanızı satılığa koydunuz Ahmet dediki 70 veririm. Tamam dediniz anlaştık. Ahmet hesap no istedi sizden 70 bini transfer etti. Açıklamada 34 xy plakalı golf marka aracın satış bedeli yazıyor. Sonra tam notere yoneldiginizde Ahmet diyorki benim cenazem var acil işim çıktı. Sen satışı kuzenim hasana ver. Sende nasıl olsa para geldi deyip hasana bedelsiz devrediyorsun. Noter sözleşmesinde parayı eksiksiz aldım kisminida bi güzel imzaliyosun. Sonra 3 gün sonra Ahmet sana ihtar yolluyor sana 70 bin yollamıştım araç için hala satış olmadı parayı iade et diyor. Savcıya basvuruyorsun ahmetle hasan arasında akrabalık yok. Tlf tespiti yok. Beraber fotolari yok vs Hiç bir bağ bulamiyorlar. Yani gorunurde ortada dolandırıcılık suçu yok. 70 bini de ödeyeceksin mecbur. Hasan da diyorki ben parayı elden verdim aha bu da resmi noter belgesi kendisi eksiksiz parayi aldığını kabul ediyor. Şimdi araba da gitti, 70 bin de. Çık işin içinden.

Yeni dolandırıcılık yöntemi Dikkatli olalım arkadaşlar !!!

sırf sokak serserisi değil bunu kariyerli adamlarda yapmaya teşebbüs ediyorlar.
akrabama vekalet ver o bana satışı yapsın. sonra satış yapamadık adam yok ortada sen bana sat. aslında iş çok normal görünüyor. para elden verilmiş siz adamın birine satış vekaleti veriyorsunuz. sonra gerçek alıcı motoru bana satabilirsin diyor. vekil tayin edilen diyor ki sen bana vekalet verdin para aldın. ama gittin motoru başkasına sattın. koçtaşta bir müdür dü bu işe kalkışan.. biraz yüzlerine bulaştırdılar ama az daha başarıyorlardı.

KGüneyli
08-06-2017, 10:31
Ben adamı yanıma alıp gidiyorum notere, ya elden alıyorum notere saydırıp yada. yanımdayken hesaba gecirtiyorum.

yok işim var gelemedim, halasının kızına amcasının torununa satış vermem. Bugün işin varsa yarın gel.

lucky Jackal
08-06-2017, 12:23
benim hesabıma X kişisinden havale/eft geldi atıyorum 70bin TL. Bende satışı verdim, daha sonra bu paranın benim hesabımdan geri çekilmesi vs söz konusu mu? Yani benim hesabıma geçen bir parayı banka bana sormadan geri gönderebilir mi? Geçende de burada mı başka forumda mı yerde gördüm, bir arkadaş birisinden bir şey almış. Sonra adam ürünü göndermemiş bende aradım bankayı havaleyi iptal ettim yazmış.

Bankacı arkadaşlarım yok öyle bir şey diyorlar. senin hesabına gelen parayı mahkeme emri veya senin rızan olmadıkça kimse geri gönderemez/bloke koyamaz diyorlar. Misal para geldi, birisi aradı bankayı , yanlışlıkla yaptım havaleyi dedi. o anlık bloke koyar. Banka beni aradı bu para size mi geldi yanlışlık var mı dedi, bende yok dedim. Direkt hesabına geçer daha sonra o kişi mahkeme kanalı ile çözmek zorunda diyorlar.

Sağda solda forumlarda, aradım eft/havaleyi iptal ettirdim, yok dondurdum, yok hesaba bloke koydurdum lafları havada uçuşuyor. araba alıp satmaya korkar olduk iyice, 9 tane araba aldım sattım ben bile tedirgin oluyorum artık. Son satışımda bu durumlardan dolayı,para gelir gelmez eşimin hesabına gönderdim. Satışı öyle verdim.

Aramızda pek çok avukat,bankacı,finans uzmanı var, prosedürleri bilen birisi tam olarak açıklayabilir mi?

hondaa
08-06-2017, 12:55
benim hesabıma X kişisinden havale/eft geldi atıyorum 70bin TL. Bende satışı verdim, daha sonra bu paranın benim hesabımdan geri çekilmesi vs söz konusu mu? Yani benim hesabıma geçen bir parayı banka bana sormadan geri gönderebilir mi? Geçende de burada mı başka forumda mı yerde gördüm, bir arkadaş birisinden bir şey almış. Sonra adam ürünü göndermemiş bende aradım bankayı havaleyi iptal ettim yazmış.

Bankacı arkadaşlarım yok öyle bir şey diyorlar. senin hesabına gelen parayı mahkeme emri veya senin rızan olmadıkça kimse geri gönderemez/bloke koyamaz diyorlar. Misal para geldi, birisi aradı bankayı , yanlışlıkla yaptım havaleyi dedi. o anlık bloke koyar. Banka beni aradı bu para size mi geldi yanlışlık var mı dedi, bende yok dedim. Direkt hesabına geçer daha sonra o kişi mahkeme kanalı ile çözmek zorunda diyorlar.

Sağda solda forumlarda, aradım eft/havaleyi iptal ettirdim, yok dondurdum, yok hesaba bloke koydurdum lafları havada uçuşuyor. araba alıp satmaya korkar olduk iyice, 9 tane araba aldım sattım ben bile tedirgin oluyorum artık. Son satışımda bu durumlardan dolayı,para gelir gelmez eşimin hesabına gönderdim. Satışı öyle verdim.

Aramızda pek çok avukat,bankacı,finans uzmanı var, prosedürleri bilen birisi tam olarak açıklayabilir mi?

bende bankacı arkdasıma sordum hesabına para yatırılmıssa kımse senden habersız geri alamaz dedi.

EOZDAG
08-06-2017, 13:07
bende bankacı arkdasıma sordum hesabına para yatırılmıssa kımse senden habersız geri alamaz dedi.

Bunu bende merak ediyorum, belki geri alınma değilde bloke koydurulabiliyordur. Bloke koydurulması mümkün mü acaba?

GokhanRS
08-06-2017, 13:17
Bunu bende merak ediyorum, belki geri alınma değilde bloke koydurulabiliyordur. Bloke koydurulması mümkün mü acaba?

bloke sadece anlık konabiliyor. eft yaptın hata oldu dakikalar içinde bankayı aradın, banka sadece kısa süreli müşteriye ulaşana kadar bloke koyar. örneğin aradı banka beni, biri yanlışlıkla size eft yaptığını söylüyor 5bin tl, bu para sizin mi gerekçekten yanlışlıkla mı geldi diye.

hayır o para benim yanlışlık yok dersen bloke yok oluyor paranı çatır çatır yiyorsun. göndereni de banka arayıp mahkeme yoluyla çözünüz deyip başından savıyor.

Sen dersen ki evet o paradan haberim yok, yanlışlıkla gelmiş olabilir. Göndereni tanımıyorum. İşte o zaman bile parayı geri gönderemiyor, banka senden binbir özür ricayla lütfen bankamıza misafir olarak geliniz v.s diyip çağırıyor ve bunu yazılı imzalı olarak senden alıyor. Sen evet bu para yanlışlıkla gelmiş diye imzalarsan o zaman gönderene iade edebiliyor.

Yani sen para benim değil adam hata yapmıştır dediğin halde parayı geri yollama yetkisi yok. Ya sen geri yollicaksın yada bankaya imzalı iade yetkisi vericeksin :D

bence atıp tutuyorlar o yazılardakiler :D

Emre Akçay
08-06-2017, 13:40
Hiçbir dolandırıcı böyle bir olayla dolandırmaya kalkmaz. Bir dünya dolandırıcılık dosyası var elimde, bu denilen olay çok basit kalıyor yanında.

evolution_9
08-06-2017, 14:37
memlekette her yer mobese artık illaki bi yerde kameralar çekmiştir adam işim çıktı diyip gidene kadar ama uğraş dur işte bide butür davalar aynı ceza mahkemesinde yürümediğinden çok sıkıntılı bira icra biri asli ceza mahkemes itiraz edene kadar kapına icra dayanıyor.tanıdığım birine araç kiralarken 1,3500,0000 liralık senet düzenleyip imzalatmışlar, kiralama sözleşmesini senet gibi düzenlemişler oda tanıdık olduğu için okumadan imzalamış. şu an ticari taksisi var yaklaşık bir yıldır otoparkta aynı şekilde evide icralık hala mahkemesi sürüyor.

EOZDAG
08-06-2017, 14:52
bloke sadece anlık konabiliyor. eft yaptın hata oldu dakikalar içinde bankayı aradın, banka sadece kısa süreli müşteriye ulaşana kadar bloke koyar. örneğin aradı banka beni, biri yanlışlıkla size eft yaptığını söylüyor 5bin tl, bu para sizin mi gerekçekten yanlışlıkla mı geldi diye.

hayır o para benim yanlışlık yok dersen bloke yok oluyor paranı çatır çatır yiyorsun. göndereni de banka arayıp mahkeme yoluyla çözünüz deyip başından savıyor.

Sen dersen ki evet o paradan haberim yok, yanlışlıkla gelmiş olabilir. Göndereni tanımıyorum. İşte o zaman bile parayı geri gönderemiyor, banka senden binbir özür ricayla lütfen bankamıza misafir olarak geliniz v.s diyip çağırıyor ve bunu yazılı imzalı olarak senden alıyor. Sen evet bu para yanlışlıkla gelmiş diye imzalarsan o zaman gönderene iade edebiliyor.

Yani sen para benim değil adam hata yapmıştır dediğin halde parayı geri yollama yetkisi yok. Ya sen geri yollicaksın yada bankaya imzalı iade yetkisi vericeksin :D

bence atıp tutuyorlar o yazılardakiler :D

O zaman araç satış işlemlerinde başka hesaba atmaya falanda gerek yok :D Saolasın abi

coolvtec
08-06-2017, 20:37
EFT işlemlerinde şuna çok dikkat edin.

Diyelim ki yanınızda havale yaptı.
1) İsmi doğru yazıp hsp no yanlış yazarsa,
2) ya da hesap no doğru yazıp ismi yanlış yazarsa (o telaşede ufak tefek hatarı göremeyebiliyor insan hele cep tel ile yapıldıysa)
EFT işlemi gerçekleşti görünüyor, siz de a-ha havale yapıldı deyip kendi (hesabınıza geçtiğinden emin olmadan) imza attınız.

Geçmiş olsun.

Çünkü isim veya hesap no da bir hata olduğunda, para bankanıza geliyor ama hesabınıza geçmeden geri dönüyor gönderen kişinin hesabına.

Bir arsa satışında tapudayız, gözümün önünde eft işlemi gerçekleşti. Alıcı ısrar ediyor imzaları atalım bak işlem oldu diye. Ben de ısrarla bekledim para hesabımda olmadan imza atmam diye. 20dk sonra para anca geldi ve ben imzayı attım. Satıcı dolandırıcı değildi ama yanlışlıkla bir numarayı yanlış yazsa, hem arsa gidecek, hem de para geri dönecek. Al alabilirsen parayı...

free-hifi
08-06-2017, 22:17
Facebookdan bişey paylaştım her yere dağılmış. Virüs gibi yayılıyor :)) kural basit parayi aldığın kişiye satışı ver.

Halis benim bütün arkadaşlar paylasmis ikilem e düşüp tartisanlar var bazıları kavgadan sonra kaldirmis :) milleti kirdirdin ramazan günü birbirlerine :))

free-hifi
08-06-2017, 22:20
memlekette her yer mobese artık illaki bi yerde kameralar çekmiştir adam işim çıktı diyip gidene kadar ama uğraş dur işte bide butür davalar aynı ceza mahkemesinde yürümediğinden çok sıkıntılı bira icra biri asli ceza mahkemes itiraz edene kadar kapına icra dayanıyor.tanıdığım birine araç kiralarken 1,3500,0000 liralık senet düzenleyip imzalatmışlar, kiralama sözleşmesini senet gibi düzenlemişler oda tanıdık olduğu için okumadan imzalamış. şu an ticari taksisi var yaklaşık bir yıldır otoparkta aynı şekilde evide icralık hala mahkemesi sürüyor.

Başımıza senetli bir olay geldi sahte senet firma da sözde borcluya kefil olmuş sahte kaşe sahte imza ile firmanın bütün ia yaptığı şeyler yedieminde banka lar bloke de çözülene kadar her şeyi zedelenecek

997TT
08-06-2017, 22:30
Bu yıllardır var...
Sebebsız zengınlesme davası...
Sana borc yolladım,gerı ver.Elımde kanıtı var,banka kayıtları...
Dava uzun surer ama kazanır...

İbrahim33
08-06-2017, 23:19
Arkadaşlar,

Para senin hesabında gözüktüğü andan itibaren öyle birşey olması imkansız ama ortak havuzdayken telefonla iptal edebilir yada banka arıyor onaylıyor musunuz diye , onaylamayabilir ve eft/havale gerçekleşmez.

Ne pis bir millet olduk biz. Bakalım daha neler göreceğiz. hukuk ve adalet zante yok , allah hep iyi insanları çıkarsın karşımıza demekten başka birşey gelmiyor elden...

Skyhawk34
11-06-2017, 11:13
Ahmet yavaşşşş ciğerimizi söktünnnnnnnn

Dayı
12-06-2017, 09:46
Yargıtay a göre eft veya havale dekontu tek başına kanıt değil, çünkü gönderen istediğinı yazabilir. İlla ki karşılıklı yapılmış bir sözleşme istiyor.
Lakin burası Türkiye. Bugün öyle yarın böyle 😀

Bu yıllardır var...
Sebebsız zengınlesme davası...
Sana borc yolladım,gerı ver.Elımde kanıtı var,banka kayıtları...
Dava uzun surer ama kazanır...

997TT
12-06-2017, 13:55
Bununla ılgılı emsal karar cok,hatta buna benzerı olay basıma geldı.
Aman dıkkat...

aslan
12-10-2017, 10:50
Bu yöntemle ilgili video ve detaylı anlatım.

https://youtu.be/F1RhHpAbin4