PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sağ ön cam açılma ve kapanma sorunu ?

Paradox
08-06-2017, 13:38
Selam beyler ,

VW Aracımın sağ ön camını kapatmaya çalıştığımda diğer hepsi düzgünce kapanırken , sağ ön cam biraz kapanıyor sonra hemen açılıyor aşağıya iniyor yani kendiliğinden sorun ne olabilir ?

camları resetleme işleminide yaptım ama düzelmedi :(

oğuz
08-06-2017, 13:41
Sikisma engelleyici oldugundan zorlaninca asagi iniyordur. Cam kenarindaki kadife kismi temizleyiniz zorlanmasin

Paradox
08-06-2017, 13:48
Sikisma engelleyici oldugundan zorlaninca asagi iniyordur. Cam kenarindaki kadife kismi temizleyiniz zorlanmasin

Aslında hiçte zorlanmıyor

Bugraaa
08-06-2017, 13:51
fitilden dolayı geri iniyo cam kontrol ederseniz düzelecektir ;)

Paradox
08-06-2017, 14:38
fitilden dolayı geri iniyo cam kontrol ederseniz düzelecektir ;)

nasıl hocam yaa fitille ne alakası var ? aralarını biraz önce sildim ama düzelmedi ??

oabayram
08-06-2017, 14:58
fitil camın girdiği araya kaymıştır, camın girmesini engelliyor o yüzden sıkışma engelleyici devreye girip aşağıya indiriyor. Camın girdiği aralığı kontrol edersen görebilirsin. Eğer dediğim gibi olmuşsa tabi

Paradox
08-06-2017, 15:20
fitil camın girdiği araya kaymıştır, camın girmesini engelliyor o yüzden sıkışma engelleyici devreye girip aşağıya indiriyor. Camın girdiği aralığı kontrol edersen görebilirsin. Eğer dediğim gibi olmuşsa tabi

yok hocam kontrol ettim fitilde birşey yok gayet düzgün o kısım

aybarsdnr
08-06-2017, 15:21
Klasik vw grubu araçların problemidir. Arkadaşların dediği gibi ya fitil kaydığı için sıkışma oluyordur ya da kirlenmiştir

GokhanRS
08-06-2017, 15:23
gözünüzden kaçıyor olabilir. arkadaşların dediği gibi iyice temizleyin bence de. çünkü çok klasik bir sorun. başına gelmeyen sayısı az olan bir problem.

mikelazi
08-06-2017, 15:44
benzer sorun bendede vardı.

şöför tarafından sağ ön cam kapanıyor,ama açılmıyordu.

kapıdaki dügme mekanizmasını söktüm,balata spreyi sıktım düzeldi.

Bugraaa
09-06-2017, 00:54
nasıl hocam yaa fitille ne alakası var ? aralarını biraz önce sildim ama düzelmedi ??

ne demek ne alakası var soruyorsun cevap veriyoruz inanmıyorsun ? kardeşim % 90 fitilden klasik sorunlardan biri söküp yeniden tak yapamıcaksan usta baksın arayada balata spreyi vs sıkabilirsin yada wd40 var ondan alabilirsin

Paradox
09-06-2017, 08:25
Arkadaşlar fitil filan kaymamış inceledim , fitil kaysa görürdüm cam fitilin içine gayet güzel giriyor ve çıkıyor , dün eve giderken bir ara düzgün çalıştı eve geldim park ettim bi daha baktım gene yaptı , şimdi bu sabah ankara yağmurluydu bu sabah işe gelirken denedim yine düzgün çalıştı ara sıra yapıyor .

Şöyle birşey var cam açılırken sorun yok , ancak kapanırken 2 bölgede zorlanıyor sanki ...

golgeoyunu03
09-06-2017, 08:34
Cam ile fitil arasina ciddi anlamda pislik girince çok gorulen bir sorun

GokhanRS
09-06-2017, 08:37
Arkadaşlar fitil filan kaymamış inceledim , fitil kaysa görürdüm cam fitilin içine gayet güzel giriyor ve çıkıyor , dün eve giderken bir ara düzgün çalıştı eve geldim park ettim bi daha baktım gene yaptı , şimdi bu sabah ankara yağmurluydu bu sabah işe gelirken denedim yine düzgün çalıştı ara sıra yapıyor .

Şöyle birşey var cam açılırken sorun yok , ancak kapanırken 2 bölgede zorlanıyor sanki ...

fitilde bişi yoksa döşemeyi söküp kapı içindeki rayları kontrol etmen gerekebilir. yağmurlu havalarda cam aç kapa yapanların genelde cam için su iniyor ve raylardaki gresleri kurutuyor sıkışma yaptırıyor. belkide rayları telleri temizleyip yeniden yağlaman gerekebilir.