PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Oil Sandwich Plate Montajı

Fatih06ank
10-06-2017, 21:41
Arkadaşlar herkese iyi akşamlar...

aracıma oil temp ve oil press sensörleri için plate yapmak istiyorum fakat plate yi aldığımızda filtre ile housing arasına direk al tak şeklinde mi oluyor, yoksa herhangi bir aparat falan yapmak gerekiyor mu? araç kia ceed GT.

aracın orasını burasını delmeden sensörleri plate üzerine takmak istiyorum.

tuğkan
15-06-2017, 11:15
Merhaba,elimde kendime getirdiğim fakat hiç kullanmadığım oil sandwich plate var.Ürün linkini atıyorum.İstersen yardımcı olurum. Mishimoto Oil Filter Sandwich Plate Adapter - MMOP-TPS - 17487 (https://www.uspmotorsports.com/Engine/Accessories/Mishimoto-Oil-Filter-Sandwich-Plate-Adapter.html)

Fatih06ank
15-06-2017, 11:25
olabilirdi ama aracın yağ filtre housingine takılması için araca özel aparatı olması gerekiyor bu markalar üniversal olduğu için o aparat yok.

turboman
15-06-2017, 13:33
Sensörleri diğer bi seçenek daha var takmanız için
Yağ müşürünü çıkarıp araya t boru takıyorsunuz sonrada yağ müşürü,basınç ve sıcaklık müşürünü takıyorsunuz
Bu t aparatı urgancılardan temin edebilirsiniz.
Aracın müşürünü ve diğer sensörler ile gidip uygun dişde olanını alıp direk hiçbi işlem yapmadan takarsınız 30-40 tl tutmuştu benimkiler basit ve temiz iş

Fatih06ank
15-06-2017, 13:44
Oyle duzgun olcum yapiyor mu? Eski aracima oyle yapmistim saatler kaliteli olmasina ragmen yanlis olcuyordu.

turboman
15-06-2017, 14:09
Valla ben manuel saat kullanıyorum urgancıdan aldım hem ucuz hemde doğru ölçüyor takıldığı yer zaten blok üstünde bence tam yeri
Oil sandwic yağ soğutucusu için kullanılır benim bildiğim haa sensör takılırmı takılır
Bana yağ müşürünün orası daha cazip geliyor