PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2007'den Bu Yana Bir Clio RS Hikayesi Ve Son Durağımız :)

MertSerhanÖ.
16-06-2017, 18:01
SON GÜNCEL 4. SAYFADA

Öncelikle saatlerce yazı okuyacağınızı şimdiden belirtmek isterim.Hani okumayı sevmeyen falan var ise şimdiden bilgilendiriyim:)
Burda sizlere satır satır anlatacağım hikaye 15 yaşında bir çocuğun Clio rs sevdasına kapılıp,yıllarca ondan vazgeçemeyeceğinin öyküsüdür.

Sene 2007..15 yaşında lise 1'e giden körpenin tekiyim.Ozamanlar hızlı arabaları görüyoruz ediyoruz takip ediyoruz ama hiç birine öyle yakın temasta olmuşluğumuz yok tabi.
O zamanlar şimdiki çok sevdiğim bir abimle tanışmamla beraber clio rs maceram başladı.Herşey sağ koltuğuna oturup birazcık turladıktan sonra,Abimin gaza basmasıyla gerçekleşti.E tabi ozamanlar ergenliğimin zirvesindeyim tabiri caizse bo.....dım ahahahaha:)Neyse gel zaman git zaman sürekli abimi arıyorum."Abi be gezermiyiz biraz,turlarmıyız biraz " diye başının etini yiyorum sürekli.Hatta ara sıra beni arıyor in aşşağı bi bankaya kadar falan gidip gelelim diyor ben sürekli dua ediyorum,"Allahım inşallah Rs'le geliyodur diye.Ama malesef çoğu zaman ya doblosuyla geliyordu yada twingosuyla :D
Bu tutku 2-3 yıl sürekli devam etti.Arada arabayı alıyorum yıkamaya götürüyorum falan,fotoğraflarını çekiyorum bildiğiniz arabaya sahibinden çok bakıyor ve ilgi duyuyorum.
Sene 2010'a geldi lise son sınıftayım Bu geçen 3 senelik zamanda ailemizin bindiği araçlara modifiye yapıyorum babamla ortak kullanıyoruz.Arabalar basık,jantlı,ses sistemli e haliyle babam artık bi yerden sonra ilahlah etti.Bende dedim ki gel bana bi araba alalım sende kurtul bende.Zar zor ikna ettim tamam dedi 10 bin liralık bi araba bak.Gittim 9 liraya 106 gti aldım.(tabi gönlüm hep rs'ten yana ama hem satmıyor hemde satarsada en az 16-17 bin para istiyor.)Neyse 106'yı aldım bi ton badireler atlattım oydu buydu falan derken bir gün abim mesaj attı."Kardeşim 59 YC 444 artık satılık haberin olsun diye"Aha nasıl olur,olamaz satılamaz kafamdan aşşağı kaynar sular döküldü.Hemen bişeyler yapmam lazımdı.O arabayı,çocukluk aşkımı kimseye veremezdim.Her gün arıyorum abimi,arayan soran varmı,son durum ney diyip bilgi alıyorum.
Bu arada ben eve psikolojik baskı yapmaya başladım.Lütfen alalım onu,nolur alalım onu hadi be anne hadi be baba :D:D Çat ikna ettim mi ben evdekileri.Plan şu RS 'i alıcaz,o arada 106 yı satılığa çıkartıcaz.Satıldığı zaman kredisini kapatıcaz RS'in. Bende bir heyecan bir heyecan anlatamam.Sonunda aşık olduğum arabaya sahip olucam.
Gün geldi çattı,notere gittik ve böylelikle ilk Clio Rs'ime sahip oldum.Kendisi 95 binde,2.sahibinden yorulmamış bir araçtı,zaten ilgilenen çoğu kişi bilir:)
http://i67.tinypic.com/wbqusj.jpg
http://i67.tinypic.com/2ljgc3a.jpg
Şimdi bende oldumu hem 106 gti hem clio rs.Dolar böyle yükselmemişti :D:D Ama nasıl mutluyum nasıl huzurluyum anlatamam.Hatta 2010 senesinde siteye konusunu açmıştım,buda linki;http://www.techturkey.com/forum/otomobilleriniz/58090-59-yc-444-a.html :)
Herşey gayet güzel gider iken benim pantalıklarımdan kaynaklı ailem 2 aracımıda bir an önce satmamı söyledi.Hadi 106 zaten satılcaktı ama rs nerden çıktı :(.Sonuç olarak ilk önce 106'ım sonrada ilk aşkım clio rs'im satıldı.Ama hep söyledim,birgün yeniden clio rs alıcam.İster 1 yıl ister 10 yıl sonra.Tekrardan sahip olucam.
Lise bitti üniversiteye başladım İstanbul'da.O ara babamla ortak kullandığımız Focus'um bende.İlk 6 ay falan böyle ortaklaşa kullandık yine.O arada da focus'un kredisi bitti.Babamla oturduk bir karar aldık satalım,parasıyla iki tane araç alalım ikinci el.Tamam mı? tamam.Sattık arabayı ben başladım arayışlara.17 bin lira param var.Evdekilere Rs alıcam dedim hayır dediler.Ya yapmayın etmeyin anne baba lütfen neden izin vermiyorsunuz der iken ben sürekli Rs arıyorum hayır deselerde.Bir gün arkadaşımın dükkanında oturuyoruz ilanlara bir tane rs düştü.Araba galeride plakaları galerilerin ismiyle kapalı,bilinmeyen bir araba.Dedim ki arkadaşıma,oğlum kesin kazalı turşudur boşver.Kanka bi arıcam ben bu arabayı dedi,iyi dedim ara bakalım.Aradı adamla konuştu.Dedim neyi varmış,3 parça boyalı full orjinal kazasız sorunsuz demiş.Dedim Allah Allah.Hemen annemi aradım dedim böyle böyle bir araba var bari gidip bi bakalım kötüyse falan söz almıcaz.O zamanlar çapa'ya hastaneye gidiyorum kontrollere,arabada aksarayda bi otoparkta duruyormuş.Otoparkın sahibinin arabası.Aradık gittik baktık.Hiç unutamıcam anlardan biridir,köşeyi bir döndüm,bir baktım tam ortada çapraz duruyor.bir anda refleks olarak ***** s..... dedim.Abi araba full orjinal leylek,fabrikadan nasıl çıktıysa öyle.Neyse gittik arabayı açtılar falan arkadaş herşeyi orjinal.Orjinal teyp,6'lı cd changer aktif.Arabanın daha egzoz boruları fabrikadan çıktığı gibi tek parça.Sahibide 46 yaşında bir adam.Dibim düştü kendimi karıştırdım.Annemle anlaşma yaptık,dedi ki ustamızı getiricez bakıcak eğer al derse alıcaz alma derse almıcaksın. Tamam mı? tamam.3-4 gün sonra ustayla geldik arabaya baktık arabada kusur bile yok ki.Hemde km'si 160 binde olmasına rağmen.Herşey rüya gibi devam ediyordu ben tekrar hayalimde ki arabaya kavuşuyordum.
Noteri yaptık,bindik annemle eve doğru yol aldık.O zamanlar plakası 34 idi.Kimse bilmez o plakasını,daha sonra bu araç 59 FC 172 olacaktı:) Arabanın aslında hiç orjinalliğini bozmak istemedim.Ama Filtre kiti ve egzoz sistemi yapacaktım.En iyisi olmasını istedim.Bundan dolayı İskender Abinin yolunu tuttuk.Bana bir filtre kiti,birde egzoz sistemi yaptı.Arabaya spor yay bile takmayacaktım.Elimden geldiğince orjinalliği bozulmasın istedim.Arabamla çok büyük aşk yaşıyordum.Gece arabayı odamın penceresinin karşısına park ediyordum.Gece uykumdan kalkıp camdan bakıyodum,birde bu yetmiyomuş gibi aşşağı inip sağını solunu kontrol ediyordum:)Şimdi'de size FC 172'min fotoğraflarını göstermek istiyorum.
http://i66.tinypic.com/f5czuw.jpg
https://i.hizliresim.com/4Mkmq7.jpg
https://i.hizliresim.com/gWAlXN.jpg
Kendisi ile 1 yıl boyunca beraber idik.Birgün evimin karşısındaki dükkanın önünden geçer iken bana seslenildi.Sokaktan geçen birisi Fc'yi görmüş ve sahibi kim satarmı acaba diye sormuş.Bende cevap olarak kesinlikle satmayacağımı,bidaha gelir ise söylemesini söyledim.Aradan biraz zaman geçti,babamla oturduk konuşuyoruz babam bir anda oğlum para durumumuz biraz sıkıntıda arabanı satmanı ve parasını vermeni istiyorum dedi.İçim kan ağlasada peki baba tamam dedim.Daha sonra arabayı isteyen kişiye ulaştım ve içim ağlaya ağlaya malesef sattım aracımı.İşin komik yanı burdan sonra başlıyor.1-1.5 ay sonra demez mi babam"oğlum o araba iyiydi ya keşke satmasaydık diye"Yemin ederim kan beynime sıçradı.Kavga etmemek için kalktım gittim odama.Ama giden gitmişti yapacak birşey yoktu.
2012 yılından 2014'e kadar rs defterim kapanmıştı.Bu sırada bir çok arabam oldu ama hiçbirinden RS'ten aldığım keyfi almamıştım.Bir tanesi hariç Oda FA plaka İbiza Cupra'm:) Ha Bu arada 2012 yılında arkadaşımın yanında Tekirdağ'da bir buluşmaya gittik.Ortam nasıl apaçi dolu nasıl anlatamam.Ben buraya nerden düştüm diye düşünür iken bir anda buluşma yerine yavaş yavaş bir 182 rs girdi 39 plaka.Aha dedim arabaya bak ne kadar düzgün.Adam geldi 5 dk durdu kaçtı gitti sonra.Dedim en iyisini yaptı biz hala napıyosak burda.Neyse daha sonra 2013 yılında Burgaz'dan arkadaşlarım oldu.Kendileri de siteye üye zaten.Aralarından bir tanesi yakışıklım Kutsal'ın ta kendisi idi :)) Kendisi 2012 de gördüğüm 39 SU 086 plakalı 182 rs'in sahibiydi.Bende Cupra varken arabayı sattı,sonra bir süre sora yav al arabayı diye diye aldı sonunda.Beraber gidip aldık tekrardan.Ama ben nasıl yazılıyorum arabaya nasıl :D Gel zaman git zaman cupramı sattıktan sonra gel dedim senle bi oturalım bakalım masaya.Bana ver şu arabayı.Neyse anlaştık falan derken ben tekrardan Rs sahibi oldum yalnız bu sefer ki 182 rs'idi.Kendisinin en büyük özelliği gram boya olmamasıydı heralde.Birde bir ciğerliydi şerefsiz ah bee:)) Yalnız yolunda gitmeyen birşeyler vardır,182'den 172'nin tadını alamıyordum.Hep bi 172 isteği devam ediyordu içimde.Bir türlü ritmi yakalayamadık Su ile.Şanzuman sorunu biraz üzdü beni,ve ilk defa bir RS'imi kendi rızamla satılığa çıkarttım.Herkes kızıyor bana,saçmalama bu araba satılırmı manyakmısın sen.Ama yok uyuşamadım araba ile satmak zorundayım.Size SU'dan bir kaç kare göstereyim.
https://i.hizliresim.com/YNlPgj.jpg
https://i.hizliresim.com/BA0XOj.jpg
https://i.hizliresim.com/mkzl98.jpg

İlana koyduktan bir süre sonra sattım ve ayrıldık Su'yla.Öyle deli gibi bi pişmalık yaşamadım.Dedim ya çok ısınamamıştım zaten.Ama güzel arabaydı hala Türkiye'de ki tek boyasız rs'tir belkide.Şimdiii hazırmıyız asıl son bombaya,son durağa:)

Sene oldu 2017..Tam 3 sene rs ile ilgili hiç bir durumum olayım olmadı.Diyorum ya ben 172 istiyorum abi,e 172 temiz kaç tane kaldı zaten.Neyse 3 sene içerisinde 400 hp Cooper,stage 2 cupra gibi bir çok hızlı güzel araçlara bindim ama hep bi eksik var hep bi keyifsizlik var.Aradığım tat çok farklı çocukluğumda ki aldığım o tadı arıyorum.
Bundan 4 ay önce herşeye tövbe edip sıfır 1.2 tsi polo aldım.Dedim ki huzur olsun kafam rahat olsun bineyim artık.5 bin km dayanabildim.Abicim araba gitmiyor,gitmediği gibi yakıyor.Gereksiz bir araba.Sattım 2 ay sonra.Peki ben ne alıcam?Deli gibi aranıyorum,napıcam ne edicem hiç bilmiyorum.Sonra Face'imde bir durum paylaştım.Dedim ki şöyle eli ayağı düzgün temiz bir 172 olsada binsek.Vee herşey burda başlıyor.cliosportve nickli Selçuk Ayık İsimli abimiz yorum yazdı."yanıma yaklaş":) Hemen yazdım face'ten abi dedim geldim hemen söyle.Dedi böyle böyle bir araba var.Arabayı anlattı benim ağzımın suları aktı.Ama bir sorun var.Param çıkışmıyor :D.Bu arada ben aracın sahibiyle konuştum hani dedim ki varlığımdan haberin olsun ben arabanı istiyorum.Adamda arabayı normalde satmıyor ama hem selçuk abi olunca arada hemde bir iki ailesel sıkıntı olunca vericem kardeşim dedi.Araba bugüne kadar daha hiç ilan görmemiş bu arada :) tam 1 ay parayı denklemeye çalıştım ama hep bir sorun oluyor.Gece gözüme uyku girmiyor düşünmekten yav nası alıcam nası edicem bir türlü parayı denkleyemiyorum.Bu arada da sürekli arayıp hocam kusura bakma hala bekliyorum lütfen başkasına satarsan haber et falan diyorum.Adamda kardeşim sıkıntı yok zaten veresim yok arabayı merak etme diyor rahatlıyorum.1 ayın sonunda bir gün baktık olmıcak parayı bulamıyorum tam adamı arayıp kusura bakmayın ama ben alamıyorum diyecem çat telefon çaldı.Annem aradı.Serhan para işi tamam git arabayı al dedi.Dedim hasikoooomen harbimi :D:D Hemen aradım dedim ben geliyorum şu gün haberleşelim.12 Haziran pazartesi günü burdan çok sevdiğim bir kardeşim ile Jr.Toptas bindik uçağa gittik izmire.İzmir havaalanından Met nickli Metin kankam aldı sağolsun bizi karşıyakaya götürdü.Sonunda arabanın yanına gidebilmiştim.Arabayı görünce 2011 de ki FC rs im geldi aklıma.Ama içimde nasıl bir heyecan var anlatamam.Arabayı gittik gösterdik.Hatta tam expertizdeyiz arkadaş metinle muhabbet ediyoruz arabanın başında.Ulan bi sallanma başladı.Metin dedi ki deprem mi oluyor,bi baktık arabaya sanki 10 kişi sağdan soldan sallıyor arabayı.Kendimi attık karşı kaldırıma usta hala sallanıyor :D Neyse,arabaya baktırdık ettik,o gün satışı yapamadık bir gece kaldık.Sabaha kadar oturduk.Sevgili kankam hızlı fr'cı kaslı,proteinli adam aytuğuğur'da bizlere ilerleyen saatlerde dahil oldu.Sabah oldu satışı gene alamadık falan,çok karışık şimdi anlatsam ne ben anlatabilirim nede siz anlarsınız emin olun:D Satışı gittik bursadan aldık.ne alaka demeyin öyle işte acayip biraz :D Araba Aracın sahibinin kardeşi üzerineydi.Biz vekaletle faksla olur diyoduk ki bursadaki noterde olur dedi ama izmirin noterleri olmaz diyince gittik bursaya satışı aldık.Hem gitmişken aracın orjinal egzoz sisteminide aldık.Sonra çıktık dönüş yoluna.

Araçtan kısaca bahsetmek istiyorum,2002 model.Aracın ilk plakası üzerinde,118 bin km'de orjinal filtresi,teybi,cd changerı,yedek anahtarı,kitapçıkları,hatta orjinal paspaslarına kadar duruyor.Orjinal egzoz sistemide baştan aşşağı bende.Ve sadece 2 parça boyamız var.

Şimdi size fotoğraflarla göstermek istiyorum.

Gidişimiz with dızzo :)))
https://i.hizliresim.com/Ln4dQo.jpg

expertizdeyiz,
https://i.hizliresim.com/Jl4d3J.jpg

ilk benzinimiz
https://i.hizliresim.com/dG24Gp.jpg

mutluluk çubuğu :D
https://i.hizliresim.com/mkzqk4.jpg

satışı aldıktan sonra ki ilk fotomuz
https://i.hizliresim.com/9d5vao.jpg

yedek anahtarımız ve kitapçıklarımız :)
https://i.hizliresim.com/7Nb2Dl.jpg
https://i.hizliresim.com/Prov76.jpg

Ve sonunda evimize geldik,yeni yerinde ki ilk gecesi
https://i.hizliresim.com/5Qkpnl.jpg

Sabah kalkar kalkmaz yıkandık,buda içimizin fotoğrafı.
https://i.hizliresim.com/DdRoWl.jpg

Koltuklarımız hala ilk günkü formunda :)
https://i.hizliresim.com/mkzqZ2.jpg

Şimdilik bu kadar yapacağım bir çok şey var,yaptıkça konuyu güncelleyeceğim.Öncelikle başta ailem olmak üzere,arabayı bulmamda yardımcı olan Selçuk Ayık'a,benimle birlikte gelen ve koşturan kardeşim Oğuzhan Toptaş'a.İzmir'de beni yalnız bırakmayan dostlarım Metin Er ve Aytuğ Uğur'a.Mükemmel misafirperverlik gösteren aracı aldığım Serdar Okçu ve Uğur'a sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.Maşallah demeden geçmez isek sevinirim,

dipnot:Satmıyorum,lütfen teklif dahi etmeyiniz :D

Teşekkürler..:)

Jr.Toptas
16-06-2017, 18:07
Abim öncelikle yüz bin kere maşallah tekerine düz bassın inşallah bu arabayı ne kadar istediğini ve alırken yaşadığın zorluklara birebir şahit olduğum için gönül rahatlığıyla söylüyorum rsçi olmak senin hakkın :) İNŞALLAH herşey istediğin gibi devam eder ve yoluna her daim rsin ile devam edersin
Bu arada izmir anılarımızı yazmadığın için teşekkür ederim abi :)

Senin de dediğin gibi rs çi olunmaz rs çi doğulur
Rs çi doğmayan.... 😂 😂

MertSerhanÖ.
16-06-2017, 18:10
Abim öncelikle yüz bin kere maşallah tekerine düz bassın inşallah bu arabayı ne kadar istediğini ve alırken yaşadığın zorluklara birebir şahit olduğum için gönül rahatlığıyla söylüyorum rsçi olmak senin hakkın :) İNŞALLAH herşey istediğin gibi devam eder ve yoluna her daim rsin ile devam edersin
Bu arada izmir anılarımızı yazmadığın için teşekkür ederim abi :)

Senin de dediğin gibi rs çi olunmaz rs çi doğulur
Rs çi doğmayan.... �� ��

kardeşim öncelikle teşekkür ederim herşey için çok sağol.İzmir anılarımızdan bahsedersek süresiz ban yeriz burda :D:D bu arada son sözümüzüde burda paylaştığın için teşekkür ederim ahahahah :D

CüneytIşıkkent
16-06-2017, 18:10
Haydaaa hayırlı uğurlu olsun kanka geleneği bozmuyoruz ne zaman veriyorsun bana :hihih:

MertSerhanÖ.
16-06-2017, 18:12
Haydaaa hayırlı uğurlu olsun kanka geleneği bozmuyoruz ne zaman veriyorsun bana :hihih:

bu sefer yemezler kanka ahahahhahaha.Çok sağol kankam :)

Ufuk
16-06-2017, 18:13
Maşallah, kkazasız belasız.Çok güzel araba aldın. Poloyu zaten sana yakıştıramamıştım. Cooper zamanında da coil işini halletmene yardımcı olamamıştım kusura bakma tekrardan.

MertSerhanÖ.
16-06-2017, 18:42
Maşallah, kkazasız belasız.Çok güzel araba aldın. Poloyu zaten sana yakıştıramamıştım. Cooper zamanında da coil işini halletmene yardımcı olamamıştım kusura bakma tekrardan.

kardom çok sağol teşekkür ederim.Olurmu öyle şey düşünmen yeter sağolasın:)

sekizsilindir
16-06-2017, 18:50
Ne olacak bu hızlı araba sevdası, bende bilmiyorum; kazasız belasız olsun rse ve içindeki aşka Maşallah

Grimlord
16-06-2017, 18:56
Rslere fısıldayan adam :D Maşallah, kazasız belasız günlerde kullan. Zımba gibi.

MertSerhanÖ.
16-06-2017, 19:10
Ne olacak bu hızlı araba sevdası, bende bilmiyorum; kazasız belasız olsun rse ve içindeki aşka Maşallah
Valla hiç bilmiyorum napıcaz:) çok teşekkür ederim.

Rslere fısıldayan adam :D Maşallah, kazasız belasız günlerde kullan. Zımba gibi.

:D Çok teşekkür ederim sağolun:)

Gökhan Bilgin
16-06-2017, 19:12
Hayırlı olsun güzel araba almışsın uzun süreler binersin umarım :)

Okan karaktersizinden ben alacaktım ama baktığı araba patlak çıkınca vermemişti kaşar okan selamlar :D

MertSerhanÖ.
16-06-2017, 19:18
Hayırlı olsun güzel araba almışsın uzun süreler binersin umarım :)

Okan karaktersizinden ben alacaktım ama baktığı araba patlak çıkınca vermemişti kaşar okan selamlar :D

:D nefesim bitene kadar bende kısmetse,teşekkürler:)

BarışSever
16-06-2017, 19:26
Maaşallah hepsi çok güzel.ama fc yi canlı gördüğümde bende tutulmuştum :)
Kazasız belasız kullanman dileğimle.

MertSerhanÖ.
16-06-2017, 19:30
Maaşallah hepsi çok güzel.ama fc yi canlı gördüğümde bende tutulmuştum :)
Kazasız belasız kullanman dileğimle.

çok teşekkür ederim.FC biraz fazla bakireydi ya :)

driver_can
16-06-2017, 19:38
Masallah gercekten hikayenizde ne kadar hakkettiginizi kanitladi.Umarim bu kez mecburiyetten satmak zorunda kalmazsiniz.Kazasiz belasiz kullanmak nasip olsun.

MertSerhanÖ.
16-06-2017, 19:42
Masallah gercekten hikayenizde ne kadar hakkettiginizi kanitladi.Umarim bu kez mecburiyetten satmak zorunda kalmazsiniz.Kazasiz belasiz kullanmak nasip olsun.

Öncelikle çok teşekkür ederim inşallah hiç ayrılmıcaz kendisi ile:) Gerçekten hak ettiğimi düşünüyorum,bende ki bu sevda bambaşka:)

onurc
16-06-2017, 20:30
Benzer olayı babamda bana yaşatmıştı eski polomda. Şükür çok daha iyisini aldım. Herşeyde var bir hayır işte. Hikaye çok güzel. Kazasız belasız günlerde bin inşallah

MertSerhanÖ.
16-06-2017, 20:45
Benzer olayı babamda bana yaşatmıştı eski polomda. Şükür çok daha iyisini aldım. Herşeyde var bir hayır işte. Hikaye çok güzel. Kazasız belasız günlerde bin inşallah

Çok teşekkür ederim sağolun:)

iynn-RS
16-06-2017, 21:09
Maasallah hepsi cok guzel.Sonuncuda bu zamanda bulunacak nadir temizlikte.

Ikimizinde Clio Rs macerasi ayni yilda baslamis. Tek fark ben 2007 den beri ayni Clio Rs e biniyorum :)

okanackgz
16-06-2017, 21:19
Ahhh ahhh ramazan olmasa bi büyük içilirdi,AU nun bende yeri çok ayrı tr şartlarında kesinlikle kafaya oynar,aracın ilk çorluya gideceğini duyunca dedim eyvah bi yıldız daha kayıyor,sonra sizin aldığınızı duyunca içime su serpildi bilinçli ellerde olması sevindirici:) Sorunsuz sıkıntısız keyifli günleriniz olsun..

AşkınS.
16-06-2017, 21:37
Maşallah, insanın sevdiği aracı alması/binmesi çok güzel duygular..umarım biz de bir gün hayalimize kavuşuruz :)

MertSerhanÖ.
16-06-2017, 21:44
Maasallah hepsi cok guzel.Sonuncuda bu zamanda bulunacak nadir temizlikte.

Ikimizinde Clio Rs macerasi ayni yilda baslamis. Tek fark ben 2007 den beri ayni Clio Rs e biniyorum :)
çok teşekkür ederim ibrahim abi:) Senin tıc her zaman favorimiz.Ya Allahın aşkına şu arabayı deniz seviyesine bi getir yürüyen bi rs görsünler:)

Ahhh ahhh ramazan olmasa bi büyük içilirdi,AU nun bende yeri çok ayrı tr şartlarında kesinlikle kafaya oynar,aracın ilk çorluya gideceğini duyunca dedim eyvah bi yıldız daha kayıyor,sonra sizin aldığınızı duyunca içime su serpildi bilinçli ellerde olması sevindirici:) Sorunsuz sıkıntısız keyifli günleriniz olsun..
Teşekkür ederim öncelikle.Merak etmeyin gidebilecek en iyi yere gitti.Bundan sonra çok iyi anlaşıcaz kısmetse:)

Maşallah, insanın sevdiği aracı alması/binmesi çok güzel duygular..umarım biz de bir gün hayalimize kavuşuruz :)

Çok teşekkür ederim.Umarım herkes bir gün hayaline kavuşur:)

iynn-RS
16-06-2017, 22:32
çok teşekkür ederim ibrahim abi:) Senin tıc her zaman favorimiz.Ya Allahın aşkına şu arabayı deniz seviyesine bi getir yürüyen bi rs görsünler:)

Eyvallah mert. Bunca zamandir görmeyen yada görmek istemeyene ne yapsak nafile :)
istanbulda 1 kere yaptim rolling işini.Birdaha gitmem.Cuprayla fabia denedik biliyosundur.Yol yapim olan yerde bastirdilar yolu bilmedigimizden.Ciddi kaza atlattik.O gece baska biyerde yasanan kazada bi arkadas vefat etti.Onun icin istanbulda rolling olayi benim icin bitmistir. Merak eden herkese Ankarada gostermeye devam :)

MertSerhanÖ.
16-06-2017, 22:59
Eyvallah mert. Bunca zamandir görmeyen yada görmek istemeyene ne yapsak nafile :)
istanbulda 1 kere yaptim rolling işini.Birdaha gitmem.Cuprayla fabia denedik biliyosundur.Yol yapim olan yerde bastirdilar yolu bilmedigimizden.Ciddi kaza atlattik.O gece baska biyerde yasanan kazada bi arkadas vefat etti.Onun icin istanbulda rolling olayi benim icin bitmistir. Merak eden herkese Ankarada gostermeye devam :)

sende haklısın abi,zaten kendine çok güvenen varsa gelir ankaraya.Allah tıc'ın tekerine zeval vermesin,çok istyorum ankaraya gelmeyi kısmetse gelebilirsem bigün rahatsız etmek isterim seni:)

Mr.K
17-06-2017, 01:49
Haydaa oğlum param çıkışmadı bütçeyi aştı diye alamadıydım birkaçay önce (ilansızdı gene,gene aynı isim pm üstünden yardımcı olmuştu sağolsun.) :D yaptığına şantaj derler,böyle aşka montaj derler :D

'hayırlı olsun' :)

MertSerhanÖ.
17-06-2017, 01:53
Haydaa oğlum param çıkışmadı bütçeyi aştı diye alamadıydım birkaçay önce (ilansızdı gene,gene aynı isim pm üstünden yardımcı olmuştu sağolsun.) :D yaptığına şantaj derler,böyle aşka montaj derler :D

'hayırlı olsun' :)

koymazmısın tarçınıma ahahhahahahah :D :D kısmet abi işte tamamen teşekkür ederim sağolasınn:)

FaBeRgE
17-06-2017, 03:08
her insanın içinde kalan bu tarz araçlar var, bende 7 sene 307 kullandım, hala da o arabamı arıyorum sebepsizce :)

Hayırlı olsun kazasız belasız inşallah...

tolgaaydın
17-06-2017, 07:35
Baştan sona okudum 10 yıllık inişli çıkışlı bir RS serüveni ve mutlu son :)
Hayırlı uğurlu olsun, Allah kaza bela göstermesin.

CUB
17-06-2017, 08:10
Hayırlı olsun MertSerhanÖ. çok güzel araç almışsın , kazasız belasız güzel günlerde kullan. İnan çok sevindim. Clio serisinin en güzel araçları 172 Rs ler.
Rs sevdası bir başkadır kurtulmak istesen de kurtulamazsın ve bunu da Rs e sahip olmamış kimseye anlatamazsın :)
Bende yıllardır kurtulamıyorum çok denedim ama yok olmuyor :D

cyclonee16
17-06-2017, 08:50
Maşallah Allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin

samara
17-06-2017, 08:57
Öncelikle yazdıklarını tek tek okudum :) RS hastalığı bu olsa gerek :) Kazasız belasız sürüşler dilerim :)

c.sar
17-06-2017, 09:03
Okurken hayalinize tekrar kavuşmanız beni bile mutlu etti :) Kazasız belasız günlerde kullanın :icon_tup:

MertSerhanÖ.
17-06-2017, 09:18
her insanın içinde kalan bu tarz araçlar var, bende 7 sene 307 kullandım, hala da o arabamı arıyorum sebepsizce :)

Hayırlı olsun kazasız belasız inşallah...
daha dün bi abimle konuştuk onunda hala ilk arabası ilk heyecan duyduğu arabası aklında:) çok teşekkür ederim sağolun

Baştan sona okudum 10 yıllık inişli çıkışlı bir RS serüveni ve mutlu son :)
Hayırlı uğurlu olsun, Allah kaza bela göstermesin.
şu 10 yıl içinde ömrümden ömür gitti:) çok teşekkür ederim sağolun.

Hayırlı olsun MertSerhanÖ. çok güzel araç almışsın , kazasız belasız güzel günlerde kullan. İnan çok sevindim. Clio serisinin en güzel araçları 172 Rs ler.
Rs sevdası bir başkadır kurtulmak istesen de kurtulamazsın ve bunu da Rs e sahip olmamış kimseye anlatamazsın :)
Bende yıllardır kurtulamıyorum çok denedim ama yok olmuyor :D
abi inan anlatamıyorum.Ya niye bu kadar abartıyorsun diyorlar.Ya diyoru m bende bilmiyorum değişik bir virüs çıkmıyo kandan :D çok teşekkür ederim can abi sağolasın:)

Maşallah Allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin
çok teşekkür ederimm

Öncelikle yazdıklarını tek tek okudum :) RS hastalığı bu olsa gerek :) Kazasız belasız sürüşler dilerim :)
:))) çok teşekkür ederim

Okurken hayalinize tekrar kavuşmanız beni bile mutlu etti :) Kazasız belasız günlerde kullanın :icon_tup:
çok teşekkür ederim sağolun:)

tuner faruk
17-06-2017, 10:34
Hayırlı olsun Allah güzel günlerde kullanmayı nasip etsin herkesin kendinden birşey bulduğu bir aracı oluyor satıp tekrar binsen bile hala aynı şekilde hayatında değişiklik olmadan devam ediyormuşsun gibi geliyor :)

Kubilay
17-06-2017, 11:06
Hayırlı olsun, kazasız belasız günler dilerim. Hayallere sahip olmaktan büyük bi mutluluk yok şu dünyada. Çok içten yazmışsınız, kendim subaru almış kadar sevindim :)

MertSerhanÖ.
17-06-2017, 11:27
Hayırlı olsun Allah güzel günlerde kullanmayı nasip etsin herkesin kendinden birşey bulduğu bir aracı oluyor satıp tekrar binsen bile hala aynı şekilde hayatında değişiklik olmadan devam ediyormuşsun gibi geliyor :)
çok teşekkür ederim:)Aynen sanki şuan yıllar öncesinde gibiyim.Sanki aradaki yıllarda hiç başka araba olmadı:)

Hayırlı olsun, kazasız belasız günler dilerim. Hayallere sahip olmaktan büyük bi mutluluk yok şu dünyada. Çok içten yazmışsınız, kendim subaru almış kadar sevindim :)
Çok teşekkür ederim,umarım birgün sizede en güzelinden bir subaru kısmet olur:)

i-vtec07
17-06-2017, 11:36
Sonuna kadar okudum senin nasıl rs sevgin varsa aynısının polo gtı versiyonuda bende var kardeşim . Ailevi sebeblerden dolayı satalı tam 1 yıl oldu ama içim nasıl kıpır kıpır bi bilsen tekrar almak için hani ortaokulda lisede aşık olursunda kızla aynı sıraya denk gelirsin oturursun öyle bişey :D gtı dan 7-8 kat daha pahalı x5 kullandım type r , 320d kullandım çok araba test ettim ailem de ceşit ceşit araç var yok ya hiçbiri gtı ın tadını vermiyo . Her insanın uyuştuğu kendisini tamamlayan bi araba oluyo bence :)

Güle güle kullan :)

MURAT_HLX
17-06-2017, 12:50
öncelikle hayırlı olsun allah kaza bela vermesin,arkadaşlara katılıyorum talihsiz yağ pompasının kesmesinden ötürü megane f7r'mla vedalaşmak zorunda kaldık,1.5 sene boyunca keyifle bindiğim arabamdı,şuan dizel aurisim var ama halen üzülürüm yağ pompam kesmeseydi halen keyifle kullanırdım,istediğim gibide yapmıştım.ondaki keyfi ne 156da aldım nede 20v marea'da aldım,halende araba konusunda mutsuzum ama yapacak bi şey yok.biraz uzun oldu ama kusura bakmazsınız umarım.keyifli sürüşler

MertSerhanÖ.
17-06-2017, 22:16
Sonuna kadar okudum senin nasıl rs sevgin varsa aynısının polo gtı versiyonuda bende var kardeşim . Ailevi sebeblerden dolayı satalı tam 1 yıl oldu ama içim nasıl kıpır kıpır bi bilsen tekrar almak için hani ortaokulda lisede aşık olursunda kızla aynı sıraya denk gelirsin oturursun öyle bişey :D gtı dan 7-8 kat daha pahalı x5 kullandım type r , 320d kullandım çok araba test ettim ailem de ceşit ceşit araç var yok ya hiçbiri gtı ın tadını vermiyo . Her insanın uyuştuğu kendisini tamamlayan bi araba oluyo bence :)

Güle güle kullan :)
Gönlünde ne yatıyorsa ondan başkası yalan çok net:) Teşekkür ederimm

öncelikle hayırlı olsun allah kaza bela vermesin,arkadaşlara katılıyorum talihsiz yağ pompasının kesmesinden ötürü megane f7r'mla vedalaşmak zorunda kaldık,1.5 sene boyunca keyifle bindiğim arabamdı,şuan dizel aurisim var ama halen üzülürüm yağ pompam kesmeseydi halen keyifle kullanırdım,istediğim gibide yapmıştım.ondaki keyfi ne 156da aldım nede 20v marea'da aldım,halende araba konusunda mutsuzum ama yapacak bi şey yok.biraz uzun oldu ama kusura bakmazsınız umarım.keyifli sürüşler

Umarım birgün yeniden kavuşursunuz,çok teşekkür ederim:)

Redfish16V
17-06-2017, 22:36
Seviyorum böyle uzun yazıları samimi oldukça :) Maşallah kazasız belasız,içine sinen araca binmen ve hikayesi olması güzel :)

MertSerhanÖ.
17-06-2017, 22:54
Evett ufak bir güncel çekelim.Bugün emme temizliğimiz,hava filtresi kitimiz ve birazcıkta kaput altının güzel durması adına ufak tefek boya yeniliklerimiz oldu.O kaput açılınca diğer otomobillerden farklı duracak:) Otometin Garaj Oğuz abime gittim,sağolsun akşam 10'a kadar kendi arabası gibi uğraştı.Ellerine sağlık abicim.

Motorumuzun İlk görüntüsü
https://i.hizliresim.com/Q7l09V.jpg

Sökmeye başlıyoruz
https://i.hizliresim.com/Jl4MnB.jpg
http://i68.tinypic.com/1impnd.jpg

Buarada emmemizi sıcak suda yıkamaya götürdük,lakin teknik sebeplerden dolayı malesef resim çekemedik :D
Emmeyi yıkadıktan sonra detaylı bir şekilde silerken ben:)
https://i.hizliresim.com/9d53D5.jpg

Emmemizin içi,maşallah bal dök yala :D
https://i.hizliresim.com/r2Va1m.jpg

İnce işçiliklerin adamı Oğuz Metin milimetrik bant çekerken
https://i.hizliresim.com/kWga6q.jpg

Boyanırken
https://i.hizliresim.com/5Qk3az.jpg

Alt-üst emmemiz boyandıktan sonra kururken
https://i.hizliresim.com/pWoa2o.jpg

boyamışken külbürtör kapağımızı,motor takozumuzu falanda boyayalımda tam olsun dedik
https://i.hizliresim.com/WQZyaQ.jpg

Yavaş yavaş şekillenmeye başlıyoruz
https://i.hizliresim.com/bG2aRG.jpg

Hava filtresi kitini yaparken de malesef an an fotoğraf çekemedim,fakat bir günlük uğraşımızın bitmiş hali
https://i.hizliresim.com/N14dBY.jpg
https://i.hizliresim.com/jW2aOj.jpg

Before-After :)
https://i.hizliresim.com/ProAZb.jpg

Ufak ufak yeniliklerimiz devam edecek kısmetse,fotoğraf boyutlarında sorun olabilir şimdiden affola.Sürekli kullandığım upload sitesinde sorun var başka biryer buldum orayıda tam çözemedim.Teşekkürler şimdiden herkese:)

MertSerhanÖ.
17-06-2017, 22:57
Seviyorum böyle uzun yazıları samimi oldukça :) Maşallah kazasız belasız,içine sinen araca binmen ve hikayesi olması güzel :)

teşekkür ederim çok sağolun:)

mert_can 41
17-06-2017, 23:44
Maşallah kazasız belasız gerçekten emsalsiz bir araçmış kıymetini bilen ellerde olması mutluluk verici nazar boncuğu şart konuya :)

F4R
18-06-2017, 00:13
güle güle kullan hocam. Gördüğüm en temiz rs lerden biridir ve en az görülen en az piyasaya çıkanlardan biridir. Emin ol çok çok iyi bir RS almışsın. Allah kazasız belasız günlerde kullanmayı nasip etsin inşallah. İmkanım olsa aynı temizlikte bulup garaja koymak isterdim. İnşallah satmazsın sende benim gibi :)

MertSerhanÖ.
18-06-2017, 09:42
Maşallah kazasız belasız gerçekten emsalsiz bir araçmış kıymetini bilen ellerde olması mutluluk verici nazar boncuğu şart konuya :)
çok teşekkür ederim,koyarım ilk sayfayaa hemen bitane:)

güle güle kullan hocam. Gördüğüm en temiz rs lerden biridir ve en az görülen en az piyasaya çıkanlardan biridir. Emin ol çok çok iyi bir RS almışsın. Allah kazasız belasız günlerde kullanmayı nasip etsin inşallah. İmkanım olsa aynı temizlikte bulup garaja koymak isterdim. İnşallah satmazsın sende benim gibi :)

Herkes tarafından bu tarz tepkiler almak çok güzel,demek ki gerçekten özel bir araca sahibim:) Allah büyük birşey göstermedikçe mecbur bırakmadıkça hep bende inşallah.Sağolun iyi dilekleriniz için:)

kalipson
18-06-2017, 11:14
Hayırlı uğurlu olsun. Bu zamanda böyle RS kalmış mı dedirtti. Maşallah. :)
Ayrıca, zamanında sıkça karşılaştığım, yazın gazlamalık araba arayanlardan olmamanıza da sevindim. Değeri bilinecek bi araç.
Allah kaza bela vermesin.

MertSerhanÖ.
18-06-2017, 11:19
Hayırlı uğurlu olsun. Bu zamanda böyle RS kalmış mı dedirtti. Maşallah. :)
Ayrıca, zamanında sıkça karşılaştığım, yazın gazlamalık araba arayanlardan olmamanıza da sevindim. Değeri bilinecek bi araç.
Allah kaza bela vermesin.

vallahi kalmış:) Çok teşekkür ederim sağolun,gaza basmaya bile kıyamıyorum çok nadir bi basıyorum ama ondada içim gidiyor:)

kalipson
18-06-2017, 11:31
vallahi kalmış:) Çok teşekkür ederim sağolun,gaza basmaya bile kıyamıyorum çok nadir bi basıyorum ama ondada içim gidiyor:)

Bilirim bilirim :D
Temiz rs bulan herkesin yaşadığı tatlı sendrom :D
Farlar değişirse bomba olur gibime geliyor. Nette gördüm galiba geçenlerde. Set halinde satıyodu birileri.

Diğer yandan, bu zamana kadarki yaşananlar da efsane ama kalbi temiz olanı mevlam hep daha iyisine götürürmüş. Final güzel olmuş.

MertSerhanÖ.
18-06-2017, 11:33
Bilirim bilirim :D
Temiz rs bulan herkesin yaşadığı tatlı sendrom :D
Farlar değişirse bomba olur gibime geliyor. Nette gördüm galiba geçenlerde. Set halinde satıyodu birileri.

Diğer yandan, bu zamana kadarki yaşananlar da efsane ama kalbi temiz olanı mevlam hep daha iyisine götürürmüş. Final güzel olmuş.

şimdilik haftaiçi pasta cilamızı yaparken farlarıda headlight ve plastixle elimizden geldiğince toplamaya çalışıcaz.En azından 0 far alana kadar:) Yıllarca hep masumca rs istedim çok şükür kısmet oldu:)

-Murat Özcan-
18-06-2017, 13:39
Maşallah kazasız belasız

MertSerhanÖ.
18-06-2017, 13:49
Maşallah kazasız belasız

teşekkürler sağolun

canozgur106
19-06-2017, 02:50
Hayırlısı olsun Serhancım Güle güle kullan 'AU' güzeldir :)

ugurcan52
19-06-2017, 08:16
Maşallah kazasız belasız inşallah , konu girişi efsane olmus :D :D

R32
19-06-2017, 08:51
Maşallah çok güzel aracınız var güzel günlerde kullanın. Son yapılan işlemler tadından yenmez olmuş , ilk aldığımdan günde niyetlenmiştim ama malesef hala yapmayı başaramadım :D Farlar için servis stoklarına mevcuttu en son sorduğumda makul da fiyat vermişlerdi .

MertSerhanÖ.
19-06-2017, 11:56
Hayırlısı olsun Serhancım Güle güle kullan 'AU' güzeldir :)
eyvallah abi öyle gerçekten:)

Maşallah kazasız belasız inşallah , konu girişi efsane olmus :D :D
teşekkürler topraam:))

Maşallah çok güzel aracınız var güzel günlerde kullanın. Son yapılan işlemler tadından yenmez olmuş , ilk aldığımdan günde niyetlenmiştim ama malesef hala yapmayı başaramadım :D Farlar için servis stoklarına mevcuttu en son sorduğumda makul da fiyat vermişlerdi .

çok teşekkür ederim sağolasın,farları şimdilik işlemle kurtarmaya çalışıcam daha ilerde 0 alıcam inş:)

wwwzzz
19-06-2017, 12:03
Hiç sıkılmadan okudum bundan sonra 172 denilince aklıma geleceksin. Tek araba bilgi birikim tecrübe çok güzel işler tebrikler...

MertSerhanÖ.
19-06-2017, 12:21
Hiç sıkılmadan okudum bundan sonra 172 denilince aklıma geleceksin. Tek araba bilgi birikim tecrübe çok güzel işler tebrikler...

çok teşekkür ederim çok sağolun:)

BARR
19-06-2017, 12:37
Bu araba ilk satıldığı zaman ilgilenmiştim, o zamanlar piyasanın belkide en temiziydi bakım ve kozmetik olarak. Çok güzel araba almışsın maaşallah, kazasız belasız.

MertSerhanÖ.
19-06-2017, 12:47
Bu araba ilk satıldığı zaman ilgilenmiştim, o zamanlar piyasanın belkide en temiziydi bakım ve kozmetik olarak. Çok güzel araba almışsın maaşallah, kazasız belasız.

çok teşekkür ederim sağolun:)

MertSerhanÖ.
19-06-2017, 13:41
bir güncel daha diyelim.

ateşlemeyi elden geçirmek istiyordum,Selçuk abiyle konuştuk ve 8mm spor buji kablolarımızı ve yeni bobinimizi aldık.Gaz kelebeğimde de arıza vardı onuda yenisiyle değiştirdik.Emre Parlakkılıç abimde sağolsun dükkanının kapılarını açtı ve işe koyulduk.

Emmemizi tekrardan söktük,buji kablolarımız
https://i.hizliresim.com/lW93Ag.jpg

Prof.Dr Selçuk Ayık ameliyat üzerinde iken :D
https://i.hizliresim.com/Dd9B0o.jpg

Montajın bitmiş hali
https://i.hizliresim.com/Dd9Bv3.jpg

Çıkan parçalarımız
https://i.hizliresim.com/1grV5Y.jpg

Ve final pozumuz:)
https://i.hizliresim.com/Akgnaz.jpg

Selçuk abime ve Emre abime çok teşekkür ederim,ellerine sağlık.En kısa sürede tekrar görüşmek üzere:)

Cliosportve
19-06-2017, 15:20
Aracın işi bilmeyen birisinin elinde heba olmasına göz yumamadım :)
Her iki tarafta bu işten memnun
Alanda satanda
Önemli olanda buydu
Her ne kadar arac alımı öncesi rol oynasamda araç alımı sonrasında bakımlarında yardımcı olmak adına kolları sıvadım :)

Daha ilk haftadan bakımların çoğunu tamamlamış olduk.
Benzin giriş hortumu kısmının yenilenmesi ( mavi tip )
Gaz Kelebeğinin yenilenmesi
Buji temizliği ( Daha yeni olduğu için değişime gerek görmedik )
Buji kablosu ( 8mm )
Ateşleme Bobini
Manifold contası yenilenmesi

İlerleyen günlerde minik minik eklemeler yapmaya devam edilecektir.
Güle güle kullan

Bakımlardan sonra Maşallah saat kıvamına getirmiş olduk :)
Kazasız belasız

MertSerhanÖ.
19-06-2017, 16:36
Aracın işi bilmeyen birisinin elinde heba olmasına göz yumamadım :)
Her iki tarafta bu işten memnun
Alanda satanda
Önemli olanda buydu
Her ne kadar arac alımı öncesi rol oynasamda araç alımı sonrasında bakımlarında yardımcı olmak adına kolları sıvadım :)

Daha ilk haftadan bakımların çoğunu tamamlamış olduk.
Benzin giriş hortumu kısmının yenilenmesi ( mavi tip )
Gaz Kelebeğinin yenilenmesi
Buji temizliği ( Daha yeni olduğu için değişime gerek görmedik )
Buji kablosu ( 8mm )
Ateşleme Bobini
Manifold contası yenilenmesi

İlerleyen günlerde minik minik eklemeler yapmaya devam edilecektir.
Güle güle kullan

Bakımlardan sonra Maşallah saat kıvamına getirmiş olduk :)
Kazasız belasız

hem alırken,hemde aldıktan sonra yaptıklarının hakkını ödeyemem abi.Çok teşekkür ederim tekrar,kısmetse daha hep birlikte güzel işler çıkartıcaz:)

brktsr
19-06-2017, 16:42
Allah kaza bela vermesin Mert araç her zaman gözdem olmuştu Bostancıda denk geliyordum sürekli Şimdi ise güzel ellere geçtiğini görmek güzel Güle Güle bin kardeşim.

MertSerhanÖ.
19-06-2017, 16:44
Allah kaza bela vermesin Mert araç her zaman gözdem olmuştu Bostancıda denk geliyordum sürekli Şimdi ise güzel ellere geçtiğini görmek güzel Güle Güle bin kardeşim.

burak abi çok teşekkür ederim sağolasın

erdemköksal
20-06-2017, 09:19
Maşallah AU ya, maşallah verdiğin uğraşlara ve emeklere rs çok farklı bir dünya konuştuk hatırlarsan bu arada benimde şimdi aklım rs e düştü nasıl olur nasıl biter bilmem ama bende sabretmelerdeyim i:rolleyes:nşallah uzun yıllar ağız tadıyla binersin:icon_tup:

MertSerhanÖ.
20-06-2017, 10:32
Maşallah AU ya, maşallah verdiğin uğraşlara ve emeklere rs çok farklı bir dünya konuştuk hatırlarsan bu arada benimde şimdi aklım rs e düştü nasıl olur nasıl biter bilmem ama bende sabretmelerdeyim i:rolleyes:nşallah uzun yıllar ağız tadıyla binersin:icon_tup:

Çok sağol abi teşekkür ederim.Valla bi corsa bi rs sanada şöyle temizinden tadından yenmez.İnşallah bulucaz sanada:)

MertSerhanÖ.
21-06-2017, 16:02
bir güncel daha,

Dedik ki arabamızı biraz parlatalım,boyası şöyle ışıl ışıl olsun kolları sıvadık sağolsun Piooner Fevzi Berkay kankamda dükkanını açtı sabah 4 buçuğa kadar uğraştık.
Profesyonel birşey yapmadık,zaten elimde ki cihaz orbital.Maksatımız şimdilik parlatmaktı,daha derin gireceğimiz zaman işi profesyonellere bırakıcaz tabiki.
Kullandığım ürünler,Meguiars Compound,Hd Polish ve son olarakta NXT.Amatör bir çalışma için gayet güzel oldu,özellikle canlı çok çok farklı resimlere göre.
Farları bayramdan sonra bir arkadaşım özel olarak yapacak,onuda paylaşırım.Gelelim resimlere;

Oğuzhan kardeşim bantlarken
https://i.hizliresim.com/1gDglN.jpg

Ve başladım
https://i.hizliresim.com/BA6AjL.jpg

İlk kat compound'u attıktan sonra
https://i.hizliresim.com/YNWNG2.jpg

Tüm işlemler bittikten sonra ki son hali.
https://i.hizliresim.com/N1g1yY.jpg
https://i.hizliresim.com/mk7kvY.jpg
https://i.hizliresim.com/aGMGk7.jpg
https://i.hizliresim.com/1gDg9G.jpg

Teşekkürler,en yakın zamanda görüşmek üzere:heyoo:

FeaTuRiNG
21-06-2017, 18:38
Clio RS, hiç sevmem :D Hayırlısı olsun Serhanım, kazasız belasız.. Ama sıkarım bi akşam söyliyim inceden...

MertSerhanÖ.
21-06-2017, 18:45
Clio RS, hiç sevmem :D Hayırlısı olsun Serhanım, kazasız belasız.. Ama sıkarım bi akşam söyliyim inceden...

hiç sevmezsin abi bilmem mi:)) teşekkür ederim abicim sağolasın,ayıp ediyosun şu eksikleri tamamıyla bi bitireyim bi akşam çıkalım:)

BURAK DOGAN
21-06-2017, 23:55
Kazasız belasız kullanın İnşallah hikayeniz kısmen benimkine benziyor diyebilirim. Benimde 1.5 ay öncesine kadar 1.6 8v Clio'm vardı ve aynı sizin hesap baba ısrarı üzere satmak zorunda kaldım ve şuan Cliodan başka yerini dolduracak başka bi araba düşünemiyorum. Sizinki gibi RS olmasa da 1.6 Sport düşünüyorum aktif kullanım için memur maaşıyla anca onun yakıtı ideal gelir diye düşünüyorum :)

MertSerhanÖ.
22-06-2017, 00:03
Kazasız belasız kullanın İnşallah hikayeniz kısmen benimkine benziyor diyebilirim. Benimde 1.5 ay öncesine kadar 1.6 8v Clio'm vardı ve aynı sizin hesap baba ısrarı üzere satmak zorunda kaldım ve şuan Cliodan başka yerini dolduracak başka bi araba düşünemiyorum. Sizinki gibi RS olmasa da 1.6 Sport düşünüyorum aktif kullanım için memur maaşıyla anca onun yakıtı ideal gelir diye düşünüyorum :)

çok teşekkür ederim sağolun.1.6 sportta güzeldir umarım en kısa zamanda alırsınız.Bu arada clio rs sekmentinde en az yakan araçtır belkide.Yakıt asla üzmez bilginiz olsun:)

okanackgz
22-06-2017, 01:43
Baktıkça nasıl bir gaflete kapılıp sattım ben bunu diyorum :( çıkan buji kabloları 15 bin km anca durdu araç üzerinde ben değiştirmiştim değerlendirebilirsiniz.Takipteyim elinizde değerine değer katmaya devam edecektir inşallah

MertSerhanÖ.
22-06-2017, 11:17
Baktıkça nasıl bir gaflete kapılıp sattım ben bunu diyorum :( çıkan buji kabloları 15 bin km anca durdu araç üzerinde ben değiştirmiştim değerlendirebilirsiniz.Takipteyim elinizde değerine değer katmaya devam edecektir inşallah

çok teşekkür ederim,buji kablolarını sildim temizledim kenara koydum.Faturaları dahi duruyor zaten gördüm yeni olduğunu:)Valla elimden geldiğince bakmaya çalışıyorum:)

ggtoker
22-06-2017, 16:47
maşallah rabbim kaza bela vermesin...

MertSerhanÖ.
22-06-2017, 16:48
maşallah rabbim kaza bela vermesin...
çok teşekkürler sağolun

Cliosportve
22-06-2017, 16:50

Bırak yaaaa

Gokmen Erbas
23-06-2017, 12:55
kardeşim sakın satma artık yeter bize de yazık sıkışırsan söyle para toplarız ama sakın satma bak zor oluyor takip etmesi :)

Sti_Ozan
23-06-2017, 14:05
Masallah zaten selcuk abinin rs konularini biliyoruz :D hikayenizi okurken resmen iste ben dedim impreza hastasi degil kesinlikle bugeye hastasiyim bende :D asklarimizin baslama zamanlarida ayni insallah banada nasip olur sizinki gibi temiz bi arac :) kazasiz belasiz askiniz daim olsun :D

MertSerhanÖ.
23-06-2017, 17:58
kardeşim sakın satma artık yeter bize de yazık sıkışırsan söyle para toplarız ama sakın satma bak zor oluyor takip etmesi :)
ahahah yok yok satmıcam artık baktım dardayım pamuk eller cebe diye konu açarım :D Çok teşekkür ederim bu arada sağolun

Masallah zaten selcuk abinin rs konularini biliyoruz :D hikayenizi okurken resmen iste ben dedim impreza hastasi degil kesinlikle bugeye hastasiyim bende :D asklarimizin baslama zamanlarida ayni insallah banada nasip olur sizinki gibi temiz bi arac :) kazasiz belasiz askiniz daim olsun :D
valla umarım sanada en kısa zamanda bi bugeye nasip olur:) çok teşekkür ederim iyi dileklerin için:)

Berker Y.
05-07-2017, 00:56
Bi an eski aracım GJ Rs canlandı gözümde özlemedim değil :)
Çok güzel bir araç aldın kanka kazasız belasız binmek nasip olsun Maşallah.
Bu arada Dibime kadar gelip te aramadığın için teşekkürler.

MertSerhanÖ.
30-07-2017, 14:23
Bi an eski aracım GJ Rs canlandı gözümde özlemedim değil :)
Çok güzel bir araç aldın kanka kazasız belasız binmek nasip olsun Maşallah.
Bu arada Dibime kadar gelip te aramadığın için teşekkürler.

sağol kanka teşekkür ederim.Sen benim yol üzerimden geçip yazlığına giderken beni arıyomusun ?:)

MertSerhanÖ.
30-07-2017, 14:24
Evett uzun bir süredir güncellemiyoruz,fakat güncellemeyide düşünmüyorum:D Aracın şu konusunu açtığımdan beri aracın başına gelmeyen kalmadı.Araçta bir çok değişiklik yapıldı,bir süre daha paylaşmayı düşünmüyorum.Ama bomba bir şekilde döneceğiz kimsenin şüphesi olmasın:)

Met
30-07-2017, 14:52
Maşallah kankacım, daha yeni görüyorum konuyu :)
Allah kazasız belasız, iyi günlerde kullanmayı nasip etsin :)

tiMachine
30-07-2017, 15:30
Geçmiş olsun abi arabaya birşey olsun sana olmasın. Adaşım olman nedeniyle aracına ayrı bir aşığım :)

MertSerhanÖ.
30-07-2017, 16:09
Maşallah kankacım, daha yeni görüyorum konuyu :)
Allah kazasız belasız, iyi günlerde kullanmayı nasip etsin :)
Çok sağol kankam benim teşekkür ederim sağol:)

Geçmiş olsun abi arabaya birşey olsun sana olmasın. Adaşım olman nedeniyle aracına ayrı bir aşığım :)
:))çok teşekkür ederim adaşım

MertSerhanÖ.
27-02-2018, 16:14
o kadar çok güncelleyesim var ki konuyu ama yok yemiyor ahahahha :D:D

M U R A T
29-03-2019, 15:48
bir yıldan fazla olmuş yok mu gelişme :)

MertSerhanÖ.
29-03-2019, 16:50
bir yıldan fazla olmuş yok mu gelişme :)

kanayan yarama bastınız..malesef yazın maddi problemlerden ötürü satmak zorunda kaldım.Ama neyseki en yakın arkadaşlarımdan birinde.Belki tekrar maddi olarak toparlanır,geri alırım birgün:(