PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Opel Boya Kalkması ve Pas Problemi

KingoAtmo
16-06-2017, 18:08
Merhaba Arkadaşlar:
özetle şöyle bir sıkıntım var, başına gelmiş olan varsa önerileri bekliyorum.

2013 senesi başında 0 km 2012 model Opel İnsignia 1.4 T (140bg) satın aldım. Araç şu an 55.000 şu an herhangi bir yerinde kaza bela boya yok
Bir kaç gün önce aracın tavan oluğunda aşağıdaki boya atması ve pası gördüm.
http://i64.tinypic.com/167miwy.jpg
http://i67.tinypic.com/esvj8h.jpg
http://i63.tinypic.com/2ziyj9x.jpg

Yetkili servise gösterdiğimde önce benim hatamdan kaynakladığını idda ettikten sonra durumu Opel müşteri hizmetlerine illetim. müşteri hizmetleri incelemenin ardından Arabamın garanti süresinin bittiğini, ancak tüm bakımlarının yetkili servislerde yapıldığı için tavanı ücretsiz boyayabileceklerini belirttiler. Tavan boyaması sonrası araçta oluşacak değer kaybı olacağını belirttiğimde, bu kaybı karşılamaya yanaşmadılar.

1- tavanı boyatıp geçeyim mi?
2- Opelin değer kaybını karşılaması için zorlayayım mı? nasıl bir yol izlenir?
3- başka bir önerisi olan varmı ?

yardımlar için teşekkürler

Raindrops
16-06-2017, 18:12
O oluklar için komple tavan mı boyanacak yanlış mı anladım ben yoksa? Sadece oraları boyatıp geçin derim ben tamamına gerek olmadığını düşünüyorum

sekizsilindir
16-06-2017, 18:15
2.

Her türlü hukuksal zeminde hakkını ara, tüketici dernekleri v.s

Belliki imalat hatası, senden nasıl kaynaklanıyorsa bi anlatsınlar

Low-Rider
16-06-2017, 18:19
Paslanma garantisi daha uzun değil mi?

sekizsilindir
16-06-2017, 18:19
O oluklar için komple tavan mı boyanacak yanlış mı anladım ben yoksa? Sadece oraları boyatıp geçin derim ben tamamına gerek olmadığını düşünüyorum

Maksat üzüm yemekse, bağcıyla uğraşmaya gerek yok, "kanal tedavisi" yeterlidir :)

Octane
16-06-2017, 18:22
Paslanma garantisi 12 yıldı benim 1997 model mazdamın. Keza şu an sıfır CHRlerde de paslanmaya karşı garantinin 15 yıl olduğu yazıyor.

Tamam opel kaliteli bir marka değil ama en aşağı onun da 10 yıldır yani. Garantisi bitti ne demek. Mekanik garantisi bitmiştir ama boya/paslanma garantisi minimum 10 yıldır.

Seyfettin777
16-06-2017, 18:23
Bence Tüketici Hakem Heyeti'ne başvurun, zaten tüm bakımlar yetkili servislerde yapılmış, kazası veya boyası da yok diyorsunuz.
O halde yükümlü olmaktan kaçamazlar, bariz hatalı araç.Duyduğum kadarıyla süreç biraz uzun ama sonuçta ben memnun olmayan da duymadım, hatta forumda bir abi hatalı lastiklerini de heyet aracılığıyla değiştirtmişti.

yigitblr
16-06-2017, 18:24
Korozyon garantisi 12 yıl yani araç hala garanti kapsamında bence opelle görüşmelerinize devam edin

Octane
16-06-2017, 18:29
Boya Garantisi Sorunu -

InsigniaTeam (http://www.insigniateam.com/forum/genel-konular/bayi-ve-servisler/18466-boya-garantisi-sorunu)

bu siz değilseniz eğer işler çok fenaymış. Opel pas garantisi yazdım google'a, sürüyle 3-5 yıl içinde paslanan opel konuları gördüm. abov.

aRSLaN
16-06-2017, 18:31
Araçtaki boya tek katman ise paslanmaya karşı 2 yıl değil çok daha uzun süre uzun süre garantisi var. Şartlarını okuyun, kontrol edin. Duruma göre gerekli merciilere başvurun.

Eğer ki sizden habersiz tescilden önce ya da sonra boyanma durumu söz konusu olursa o zaman iş daha da karışık hal alır.

darkmoon
16-06-2017, 18:47
benim 3 yaşındaki vectradada çamurluk paça içlerinde vardı pas.. opellerde olan bir şey ne yazık ki.. ben pas koruyucu ile temizletim o alanı üstüne rutuj boyası çektirmişdim.. biraz çirkin durmuşdu belli oluyordu ama Allah dan çamurluk içleri görülmüyordu kafayı eğip bakmadıkça..

oztk24
16-06-2017, 20:37
17 yıllık fabrika boyası üzerinde olan astra g sahibiyim,en ufak pas yok. opel forumlarında da pasla ilgili şikayet görmedim,aracın sıfır olduğu belirtilmiş fakat;tavan'ın boyanmış olma ihtimali var mı dır?
ayrıca opel 2yıl mekanik,6 yıl boya,12 YIL PAS GARANTİSİ VERİYOR. HAKKINIZI ARAYIN MUTLAKA

hddsheriff
16-06-2017, 20:40
Dava aç demek isterdim ama en az 3 yıl sürecek dava bunu göze alıyorsa aç dava. Bol foto boya cihazıyla kontrol sırasında çekilmiş bir video ile sorunsuz satarsın bence

EREN34
16-06-2017, 20:58
Aracı başka yetkili servise bırakın. Onlar incelerken, Opel ile yazışırken arabayı orsa bırakın, işlem yaptırmayın ve dava açıın. Tüketici Hakem Heyeti için mebla yüksek. Bilirkişi raporu istetsin avukat. sonrası zaten çorap söküğü gibi gelir. Yeterki bu işleri iyi bilen avukat olsun.

Son güncellenen kanun ile ha araba almışsın ha buzdolabı. ikiside aynı kefeye kondu.

darkmoon
16-06-2017, 21:21
17 yıllık fabrika boyası üzerinde olan astra g sahibiyim,en ufak pas yok. opel forumlarında da pasla ilgili şikayet görmedim,aracın sıfır olduğu belirtilmiş fakat;tavan'ın boyanmış olma ihtimali var mı dır?
ayrıca opel 2yıl mekanik,6 yıl boya,12 YIL PAS GARANTİSİ VERİYOR. HAKKINIZI ARAYIN MUTLAKA

eski kadettler astra f ler g ler kaya gibi zaten.. sorunlu olanlar hep yeni nesiller ..

Absinthe.
17-06-2017, 01:15
Aracınız hem servis bakımlı, hem kaza bela olmadığı için boya garantilidir. Daha öncelerden garantiden sadece bu olukların için boyatan arkadaşlar olmuştu. Hakkınızı arayın, farklı servis deneyin. Opel Türkiye ile durumu paylaşın, destek vereceklerini düşünüyorum. 2011 model beyaz renk aracımda böyle bir sorunum olmadı. Fakat aynı yaşta sizin renginize sahip arkadaşımın aracında da aynı sorun var. Rötüş boyası ile dolduracak.

onursumer
17-06-2017, 09:21
pas garantisi devam ediyorsa , dava ac suan hyundai i20 de kazanilmis sonuca ulasmaya az kalmis emsal davada var biraz ugrasirsin ama kazanirsin

KingoAtmo
29-06-2017, 19:06
Yorumlar için teşekkürler, daha önce başına gelmiş arkadaşlar görürse diye güncelliyorum

onn_dear
29-06-2017, 21:12
Bir hafta önce arkadaşımın linea sında direklerde boya atması oldu (araç boyasiz) servis garanti bitti vs deyip yollamış, arabadan soğudu uğraşamam deyip araci o şekilde sattı.

Sert@ç
30-06-2017, 02:00
Opel kadar dandik metal kaporta ve boya görmedim
Komşumuzun 2015 astrası tavanı sanki eski arabalardaki gibi vernik kabarmaları oldu
Aynı şekilde karşı komşumuzun 2004 vectra neredeyse komple bu şekilde boya dökülmesinden boyandı

brs852
30-06-2017, 09:44
2-3 yaşında opel astram vardı boyası o kadar kötüydü ki aracın anlatamam o yüzden opel boya işçiliğini kesinlikle beceremiyor

sweatcaptain
09-07-2017, 14:30
bıten bence aracık mekanık garantı suresıdır
alman grubu genelde 12 sene paslanmazlık garantısı verıyor

ıyı arastırın bence