PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yamaha YZF R25 mi? MT-07 mi?

FET
19-06-2017, 22:01
Herkese keyifli forumlar...

Sıfır 2017 model R25 için 18.500 TL fiyat aldım.
Tam olarak renkte bu;

sahibinden.com - Satılık, Kiralık, 2.El, Emlak, Oto, Araba, Alışveriş, Hizmet, Kariyer, İş İlanları, Bilgisayar, Cep Telefonu, Tekne, Motosiklet, İş Makinesi fiyatları - ilan ve alışverişte ilk adres (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-yamaha-r25-siyah-2017-model-451698720/detay)

Gel gelelim 2. el MT-07 ler 20-22 bin bandında.
İkisi birbirinden alakasız motosikletler biliyorum ama almışken parasına değecek yüksek cc olan MT-07 mi tercih etmeliyim, yoksa sıfır R25 alıp miss gibi binmeli miyim?

Şehir içinde kullanacağım, nadiren de şehir dışı max 150-200 km
Daha önceden R6 kullanmışlığım ve tecrübem var. Şimdi diyeceksiniz madem tecrübelisin almışken racing al :) bütçeme uygun racingler feleğin çemberi edition :)

Gerçekten bu iki farklı motosikleti kullananlardan yorumlar ve tavsiyeler almak istiyorum. Önerilerinize de açığım.
İlginize şimdiden teşekkür ederim.

Gokmen Erbas
19-06-2017, 22:18
r25 güzel ben seviyorum pişman olmadım. abs yoksa mt07 aman diyim...

MK8800
19-06-2017, 22:22
Atv aldım , alayına isyan

omR35
19-06-2017, 22:42
mt 07 çok daha zevkli bence.ben r25 i aklımın ucumdan bile geçirmezdim.

volume81
19-06-2017, 22:43
kullanırım diyorsan tabiki de mt-07 iyi seçim olacaktır.

büyük gelir şehir içi zorlar daha pratik olsun dersen mt25'i de düşünebilirsin. hem r25 ile hemen herşey aynı ( motor şase vs ) hemde 2 bin lira daha ucuz

çok km yapmam bakımları üzmez birazda farklı olsun dersen temiz ducati monster 696 da düşünebilirsin

Dodoo
20-06-2017, 01:53
Mt07 gerçekten biraz sınıf dışında bir makine, r6 tecrübeniz var ama mt07 nin tepkileri diğer motorlardan çok daha farklı/ imiş. (Sürmedim ama pek araştırdım, hem 600+ cc racing hem mt07 yi kullananlardan duyduklarım bunlar.)

Kısacası mt07 kolay bir oyuncak değil, gerçekten yeteri kadar tecrüben yoksa 250cc daha mantıklı bir tercih olacaktır.

2017de düzeltildi mi bilmiyorum ama r25lerde kronik birkaç sorun vardı. Şahsen r25 alacağıma şehir içi mt25 alırdım. :)

Mutu
20-06-2017, 02:05
Mt07 gerçekten biraz sınıf dışında bir makine, r6 tecrübeniz var ama mt07 nin tepkileri diğer motorlardan çok daha farklı/ imiş. (Sürmedim ama pek araştırdım, hem 600+ cc racing hem mt07 yi kullananlardan duyduklarım bunlar.)

Kısacası mt07 kolay bir oyuncak değil, gerçekten yeteri kadar tecrüben yoksa 250cc daha mantıklı bir tercih olacaktır.

2017de düzeltildi mi bilmiyorum ama r25lerde kronik birkaç sorun vardı. Şahsen r25 alacağıma şehir içi mt25 alırdım. :)

La değiştirt şu kullanıcı adını ya. Gülesim görüyor görünce.

BurakYozgat.
20-06-2017, 07:50
600cc tecrübesi olupta mt07ye bindikten sonra neye uğradığımı şaşırdım ciddi torklu bi makina çok keyifli gerçekten.
Bileğinize hakimseniz sorun yaşayacağınızı sanmıyorum mt07 çok mantıklı bi seçim olur :)

onurc
20-06-2017, 08:12
açık ara mt7, evet anlamsız bi tork patlaması var motorda,her viteste tekere gelme isteği de cabası. Gidişi zaten torkuna oranla çok çok güzel.Bir de akrapovic egzoz ile harika oluyor.başka birşeye gerek yok.2.el olsada mt7 olsun farketmez derim ben.

aga81
20-06-2017, 08:20
Tecrubenız varsa mt07 yoksa sehır ıcı agırlıklı oldugu ıcın mt25 onerırım r 25 e gerek yok

fussy
20-06-2017, 11:28
abs li mt 07 mantıklı seçim olacaktır.

dieselpower
20-06-2017, 12:22
en son ne zaman kullandınız r6yı ve ne kadar kullandınız ? uzun bi süreden sonra kullanıcaksanız eğer brn r25 derim mt07 adı üstünde master of tork şakaya gelcek bi makine değil

i-vtec07
20-06-2017, 14:36
Sıfır motor alicak olsam ve 18 civarı bütce ayırsam mt25 alırım kesinlikle . :)

yesil
20-06-2017, 14:52
yeni ehliyet alıyorum ben a sınıfı. ilk defa motor kullanıyorum daha önce motor 5 km kullanmadım toplamda. eğitimi mt-07 ile alıyorum sürücü kursu motoru. ben motoru çok beğendim. abs li kullandığım motor, frenleri çok güzel. kullanması çok rahat şehir içinde hiç zorlanmadan kullanılabilir. gaz tepkisini azaltıyorlar biraz eğitim motorunda ama çok oynak bir motor gibi gelmedi bana.

Ronin_
20-06-2017, 16:23
mt07 şakaya gelecek makine değil arkadaşlarında dediği gibi, ufak bi gaz açmayla güzel kafa geçiyor.. limiti yukarda olduğu için bence de r25 yerine(oturuş pozisyonundan dolayı) mt25 almanızı tavsiye ederim..

hem yakıt olarak, parça bakım maliyet vs olarak mt25 de yüzünüz güler, hemde iyice şehir trafiğine alıştıktan sonra mt07ye geçin ki önünüzde daha alacağınız motorlar olsun :)

mt07 daha ilk çıktığında test etmiştim daha 18liradaydı hey gidi :)

onurc
20-06-2017, 16:26
yeni ehliyet alıyorum ben a sınıfı. ilk defa motor kullanıyorum daha önce motor 5 km kullanmadım toplamda. eğitimi mt-07 ile alıyorum sürücü kursu motoru. ben motoru çok beğendim. abs li kullandığım motor, frenleri çok güzel. kullanması çok rahat şehir içinde hiç zorlanmadan kullanılabilir. gaz tepkisini azaltıyorlar biraz eğitim motorunda ama çok oynak bir motor gibi gelmedi bana.

Standart bir mt7 ile trafiğe çıkın derim =) yapılacak tek yorum anlamsız bir tork patlaması , kıç baş atar (lastiğe göre)teker yapmaya çok meilli.ama prof birisi sürüyorsa bunların hiçbirisi yaşanmıyor.örnek bir video paylaşayım size.

Instagram (https://www.instagram.com/p/5dH7SoAhZQ/?r=wa1)

MetalliHead
20-06-2017, 16:40
mt-07de'deki sürüş modları tork patlamasını azaltıp daha uysal hale getiriyomuş. Tecrübe varsa mt-07 çok zevkli olabilir

onurc
20-06-2017, 16:51
mt7 de sürüş modu mu varmış ?

Shadow_Dancer
20-06-2017, 18:11
Düşünmeden MT07

Gokmen Erbas
20-06-2017, 18:30
ama biraz düşününce.. :)

Shadow_Dancer
20-06-2017, 18:39
ama biraz düşününce.. :)

yine mt07 :)

Mutu
20-06-2017, 19:19
Mt07 nin kadranını cok kurcaladım ben sürüş moduna dair birşeye denk gelmedim.

MetalliHead
20-06-2017, 20:45
mt7 de sürüş modu mu varmış ?

Mt07 nin kadranını cok kurcaladım ben sürüş moduna dair birşeye denk gelmedim.

mt 09 muydu acaba o :D sanırım karıştırdım . a-b-c olarak seçip beygiri ve torku kısabiliyorduk sanırım

wolrath
20-06-2017, 23:04
r25 ın karenajlı olduguna bakmayın, mt serisinden cok cok az farklı bır oturus acısına sahıp. uzunda da biraz daha rahat ettırecek ruzgar tüneli de baska bır artısı.
vergi farkı : 650tl - 122tl
yakıt farkı : r25 cıdden basınca 6-6.5 goren bır makıne. bu yuzden aynı suratlerde ozellıkle uzun yolda bır fark olacagını pek dusunmuyorum ben. depoları zaten aynı 14lt
mt - 07 2 katı guc 3 katı torka sahıp ve bunları %30 daha dusuk devırde verıyor.
ve ABS=? bence cok cok buyuk bır handıkap, daıly-drıve kullanan bır motorcu ıcın.

ben olsam aynı paraya cok leş olmamak kaydı ile mt-07 tercıh ederdım, sımdıkı fıyatları gorunce ılk cıktıgında 17 kusurlerı hatırlayıp uzulmemek elde degıl tabi.

https://i.hizliresim.com/Pr6YV5.png

sagi
20-06-2017, 23:34
bende eğitimi mt07 de aldım gerçekten torklu ve güçlü aktif olarak r25 kullanıyorum sürüş pozisyonu güzel bilek bel ağrıtmadı daha bende hiç gücüde güzel tipi deseniz dikkat çekiyor ama tecrübe varsa ben mt07 seçerdim güç = eğlence

Anti
28-06-2017, 08:47
Türkiye'de motora binen, motor hakkında az çok bilgisi olan her kime sorarsan sor MT-07 al der. Sebep diye sorsan? Fiyat/performans. Ammaa...

Yalnızca "Az yaksın çok kaçsın" mantığıyla düşünen Türk insanı MT-07'nin freni tutmayan, şasesi virajda tehlikeli şekilde esneyen, götü başı kayan, gereksiz şekilde tekere gelip duran bi motor olduğunu hep gözardı eder.

Ducati Monster 696 gibi bir alternatif varken MT-07'ye verilen her kuruş haramdır günahtır yapmayın Allah aşkına. Ducati pahalı diye bilmeden araştırmadan korkuyor insanlar, bakım aralığı 12bin km.de bir, tutacağı 250 tl. Yakıtı desen MT'ye göre belki? yarım litre fazladır. Benim ortalamam 5.2 lt.

Hız olarak kıyas desen, MT-07'yi havada karada geçiyor. Standart olarak Kaydırmalı hidrolik debriyajı var, Abs'si var, 4 pistonlu 320 mm Brembo diskleri var, çelik fren hortumları var, tip desen misliyle var, var oğlu var.

Reklamcılığa kaydık iyice tutamadım kendimi :) ama insanların gönlü MT'ye kaydıkça bana dert oluyor artık.

sparcoo
28-06-2017, 08:55
Bence R25 alacaksan ikinci el bak, sıfır r25 o paraya almaktansa mt 07 daha iyi bir tercih olur.

BurakYozgat.
28-06-2017, 09:27
Türkiye'de motora binen, motor hakkında az çok bilgisi olan her kime sorarsan sor MT-07 al der. Sebep diye sorsan? Fiyat/performans. Ammaa...

Yalnızca "Az yaksın çok kaçsın" mantığıyla düşünen Türk insanı MT-07'nin freni tutmayan, şasesi virajda tehlikeli şekilde esneyen, götü başı kayan, gereksiz şekilde tekere gelip duran bi motor olduğunu hep gözardı eder.

Ducati Monster 696 gibi bir alternatif varken MT-07'ye verilen her kuruş haramdır günahtır yapmayın Allah aşkına. Ducati pahalı diye bilmeden araştırmadan korkuyor insanlar, bakım aralığı 12bin km.de bir, tutacağı 250 tl. Yakıtı desen MT'ye göre belki? yarım litre fazladır. Benim ortalamam 5.2 lt.

Hız olarak kıyas desen, MT-07'yi havada karada geçiyor. Standart olarak Kaydırmalı hidrolik debriyajı var, Abs'si var, 4 pistonlu 320 mm Brembo diskleri var, çelik fren hortumları var, tip desen misliyle var, var oğlu var.

Reklamcılığa kaydık iyice tutamadım kendimi :) ama insanların gönlü MT'ye kaydıkça bana dert oluyor artık.

r25 ve mt07 arasında kıyas yapıldığı için kimse monster önermemiş. mt07 & monster kıyası olsa ben de monster derim çünkü bir gerçek virajlarda özellikle mt25 BİLE mt07den daha iyi yol tutuyor.

mkerim
28-06-2017, 09:30

italyan olduğunu özellikle hatırlatmakta fayda var.

wolrath
28-06-2017, 12:20

soru : mt25 mı mt07 mı? cevap : monster

:)

arkadas 18-22 bandında bır nakıtı oldugunu soylemıs, o paraya abslı monster yok zaten.

he bu arada ; mt07 ye frenı zayıf demıssın, mt25 ın frenlerını test ettın mı acaba? tecrubeyı gectım kagıt ustunde zaten bellı hersey.

mt25 : 298/220 dıskler 110/140 lastıkler
mt07 : 282x2/245 dıskler 120/180 lastıkler

aradakı 17kg ıle bu frenajı karsılastırmayalım bence.

ilkerrrrr
28-06-2017, 13:10
Bence çok daha az paralara mt-03 (660cc). üzerindeki malzemeleri hemen hemen tüm yamahaları döver.
tek handikapı tek silindir olmasındaki titreşim. ama tek silindir torku çok eğlenceli

Anti
28-06-2017, 14:21
soru : mt25 mı mt07 mı? cevap : monster

:)

arkadas 18-22 bandında bır nakıtı oldugunu soylemıs, o paraya abslı monster yok zaten.

he bu arada ; mt07 ye frenı zayıf demıssın, mt25 ın frenlerını test ettın mı acaba? tecrubeyı gectım kagıt ustunde zaten bellı hersey.

mt25 : 298/220 dıskler 110/140 lastıkler
mt07 : 282x2/245 dıskler 120/180 lastıkler

aradakı 17kg ıle bu frenajı karsılastırmayalım bence.

Sorulan modellere daha iyi bir alternatif varsa paylaşmak gerekir diye düşünüyorum. Aynı paralara gidip ilkel motorları almasın kaliteli birşeye binsin insanlar.

Ben 2011 model 9bin km'de, 4-5bin tl ekstrası olan Monster696'yı üç ay önce pazarlıkla 23bin küsüre aldım. Abs de mevcut, comfort selesi de, Duc performans aynaları da.

wolrath
28-06-2017, 15:55
Sorulan modellere daha iyi bir alternatif varsa paylaşmak gerekir diye düşünüyorum. Aynı paralara gidip ilkel motorları almasın kaliteli birşeye binsin insanlar.

Ben 2011 model 9bin km'de, 4-5bin tl ekstrası olan Monster696'yı üç ay önce pazarlıkla 23bin küsüre aldım. Abs de mevcut, comfort selesi de, Duc performans aynaları da.

monster da tıpık bir italyan; her ne kadar tarzım olmasa da, muadıllerıne gore donanım olarak daha dolu, customıze a acık ve ıscılık birkac tık iyi.

ama sımdı ılkellıkten felan bahsedeceksek, monster 696 yanlıs hatırlamıyorsam "hava" sogutmalı :)

servıs de ucuz demıssın, desmo bir makine degıl mı uzerındekı? agır bakımda ve dıger parca fıyatlarında yamahadan fazla uzulecegı , "3" yetkılı (korlas-unıversal-trıple) dısında ucuza yaptırırsa ılerıde daha da uzulecegı kesin. "ducati ve servisi ucuz" cumle ıcerısınde kullanınca bır garıp oldu

ben monsterı arkadaslarıma da onerıyorum, ama yenı serılerı(821) . daha sorunsuz, dolu, guclu ve elden gecırılmıs versıyonu yani.

satıcısı bıle "abı 696lar, yani..." dedıgı bır motor. kotu degıl ama rısk ıcerıyor. umarım motorunuzdan memnun kalırsınız ve sorunsuz uzun km ler yaparsınız. tek temennı bu olur, sonucta aldıgınız motor bır ducatı. dıger seylerı aldıgınız andan ıtıbaren saglamıs oluyor :)

urukain
28-06-2017, 22:21
arkadaşın konuyu biraz hiç ettim gibi olacak ama, garaja bir monster ekleme düşüncem var acaba bakımları falan ne kadar tutuyor ?? tam net bişeyler bulamadım internette

Mutu
29-06-2017, 01:53
arkadaşın konuyu biraz hiç ettim gibi olacak ama, garaja bir monster ekleme düşüncem var acaba bakımları falan ne kadar tutuyor ?? tam net bişeyler bulamadım internette

pcxten az pahalı. :D

Anti
29-06-2017, 08:36

12bin km.yi beklemeden ara bakımı yaptırdım geçen haftalarda, yağ filtresi bende vardı, bu şekilde 230 TL tuttu. Tabi Korlas, Ulusan gibi çok sevgili :) yetkili servislerde durum nasıl oluyor bilmiyorum.

Bir tek ağır bakımı can yakar (Desmo bakımı) o da her 24bin km.de bir yapılıyor. 3-4 bin tl civarı tutuyor diye biliyorum.

|KaAn|
29-06-2017, 10:55
Leş olmamışsa(kaza,yatma vs.ye ilave hırpalanma) kendinize hakimseniz MT-07 abs derim.