PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Silindirin biri çalışmıyor, uzun yol yapsam sorun olur mu?

hasqar
21-06-2017, 16:07
Merhaba, aracım Saxo 1.5D
Daha öncesinde ustanın biri sorun olmaz dediği için bu akşam şehir dışına çıkmayı düşünüyordum. Bugün başka bir usta bu şekilde yola çıkma falan dedi.
1. silindirde sıkıştırma biraz düşük. Yani diğer silindirlerde 10 birim sıkıştırma yapıyorsa 1. silindirde 7 birim sıkıştırma yapıyor bu da teklemeye ve çekişten düşmeye sebep oluyor. Devir yükseldiğinde bu durum çok farkedilmese de rolantide bariz bir şekilde farkediliyor.
Bu akşam İstanbul/Pendik'ten Balıkesir'e gitmeyi düşünüyorum. 2500/3000 devir arası sakin sürüşle gitsem sorun yaşar mıyım?

EREN34
21-06-2017, 16:09
Gerçekten gitmen gerekiyorsa git ama bari gündüz git. Gecenin bir yarısı Allah'ın unuttuğu bir yerde kalmak büyük sıkıntı

Kullanıcı
21-06-2017, 16:16
Fiat tempra'mda 4 pistondan 2'si diğerlerine göre sıkıştırma baya bir düşüktü 2 silindirli motor gibi ses vardı, Ben öyle bagajda yağ bidonlarıyla 20 bin km gezdim(haftada 2 litre yağ yakıyordu.) Tabi size kalmış arabayı bu halde sürüp sürmemeniz.

hasqar
21-06-2017, 16:25
Ağustosta düğünüm olduğu için düğüne kadar masrafa giremiyorum. Bu süre içerisinde motoru sıkıştırmadan kullansam o zamana kadar masrafı çoğalır mı?

MARJINAL_SUFI
21-06-2017, 17:48
yağ sekmanı yada kompresyon sekmanı kırık olmadığı sürece : silindirler arası kompresyon farkından yolda kalmanız neredeyse olanaksız .. :)
aracı fazla sıkıştırmayın yokuşlarda üzmeyin kafi
sağlıcakla..

hasqar
28-06-2017, 08:16
Bayramda yaklaşık 800 km yol yaptım çok şükür sorun sıkıntı yaşamadan dönebildim. Yokuşlarda falan biraz fazla bayıldı araba 50km hızla çıktığım yokuşlar falan oldu ama sorunsuz bitirdim yolculuğu.