PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Istanbul-Bodrum Tek Şoför?

BarKing
22-06-2017, 10:05
Selam beyler. Daha önce hiç istanbuldan en fazla ankaraya araba kullanmış biri ama yurtdışında baya uzun yol yapmış biri olarak.

Tek şoför bodruma gidilirmi? bu akşamdan çıkmayı düşünüorum akşamüstü yada. Tavsiyelerinşiz nedir bodruma tek şoför giden varmı aranızda?

Eyüp
22-06-2017, 10:06
Uykusuz gidilmiyor ama uykun yoksa rahat rahat gidebilirsin.. :)

Octane
22-06-2017, 10:07
Biz burdan çıkıp gürcüye gidiyoruz sadece yakıt için durarak. Hiç bişey olmaz.

Evrenoz
22-06-2017, 10:07
Uykusuzluğa dayanırsan gidilir,
ölümcül bir yol değil

Tavsiyem gece uyu, sabaha karşı çık yola

PiscocuK
22-06-2017, 10:09
Akşam üstü çıkarsan gece Bodrum'da olursun zaten
İstanbul'un neresinden çıkıyorsun ben güle oynaya gidip geliyorum 80-90 kmh ile
Gece yolculuğun az olacağı için normal şartlarda gidersin eğer uykun gelmez ise gecede gidersin yollarda bir sıkıntı yok

MCN21
22-06-2017, 10:09
Gidilir yoruldukca mola verin :) yaninizada konuskan birini bulursaniz super olur :D Arada cam acik araca temiz hava doldurun :)

Kullanıcı
22-06-2017, 10:10
Vallahi bodruma gitmedim de Bursa-rize mola vermeden gittim 4 saat uyku uyuyarak bursa'ya döndüm. İstanbul-bodrum 700km güzel bir uykuyla akşam üstü çıkılarak gidebilir bence.

Oznsrl
22-06-2017, 10:11
aynen uykun yoksa çok rahat gidersin
tek gidicektim bende sıkılırmıyım falan düşünürken forumdan gazı alıp çıkmıştım susurlukta uykum geldi 1 saat orda dinlendim bütün hız limirlerine uydum toplamda 13 saat sürdü bodruma inmem ama ne sıkıldım ne yoruldum aksine çokta keyifliydi kafa dinledim yolda resmen :)

arabasızadam
22-06-2017, 10:12
Selam beyler. Daha önce hiç istanbuldan en fazla ankaraya araba kullanmış biri ama yurtdışında baya uzun yol yapmış biri olarak.

Tek şoför bodruma gidilirmi? bu akşamdan çıkmayı düşünüorum akşamüstü yada. Tavsiyelerinşiz nedir bodruma tek şoför giden varmı aranızda?

Ben çok gidip geldim ,sakin kullanımda 9 saatte gidiyorum ama bayram trafiğinde ne kadar sürer bilemiyorum.

Ferhat_V
22-06-2017, 10:14
çok gittim geldim..uzun yolda baymayacak müzik + ortalama seri bir araç ile 8 saatte gidersin..uykun geldikte dur çay kahve iç dinlen..kamyonlara dikkat et başkada bir problem yok en fazla radar yersin saçma sapan yerlerde var radar.

BarKing
22-06-2017, 10:16
bakalım. nerelerde radar oluyo genelde 5 gibi çıksam gece ordayım

Ferhat_V
22-06-2017, 10:21
5 de çıkarsan gece 2 de bodrum merkeze inmiş olursun..
radar milas girişi yedim 1 tane..didim tarafı eski çevreyolundada vardı ama sakin gittiğimizden yemedik..fazla kaptırmadığın sürece yemezsin..
bende ticari olduğu için yedim zaten 5 km hızlı girmişim.

emir91
22-06-2017, 10:22
Nescafe express takviyesiyle rahat rahat gidilir gecede. akşam 10 gibi çıkıp 6 gibi varmıştım geçen sene yollar şehir içleri falan rahat oluyor gece.

Enes-x
22-06-2017, 10:24
Geçen sene tek başıma gitmiştim yollar çok güzel hiç sıkıntı yaşamazsın.03.00 de çıkmıştım tek mola izmirde kahvaltı öğlen bodrumdaydım.

Çoğu insan gece sevmez ama bana gündüz çok eziyet geliyo o rota.Güneş ışığı sıcak çarpı 2 oluyo yorgunluk.Dönüştr o hatayı yapmıştım.

Bide barkın çok radar oluyo hele bayram ceza için durmaktan bodruma varamazsın hız sınırlarını aşma :)

Berkerr
22-06-2017, 10:28
Kişiden kişiye değişir illaki, 4 günde geze geze hiç kasmadan 2 kişi (yedek pilot geçince 80-100 km sonra sağa çekiyordu :D ) Casablanca > İstanbul 4800 km gelmiştim.

İstanbul bodrum yolu keyifli, yapıştırmadan gidersen keyifle gidersin.

c20let
22-06-2017, 10:41
Hiç çok hızlı arabam olmadı ama her uzun yola çıkışımda radar yiyorum. Tüm hız kurallarına uyarak o kadar uzun yolları nasıl yapabiliyorsunuz. 2-3 saat 90-100 hız arası gidince bişiler dürtüyor sanki. :D

_Burak_
22-06-2017, 10:46
ben yeni geldim didim tarafından , inanılmaz rahat yol çok rahat gidersiniz

Berkerr
22-06-2017, 10:49
Hiç çok hızlı arabam olmadı ama her uzun yola çıkışımda radar yiyorum. Tüm hız kurallarına uyarak o kadar uzun yolları nasıl yapabiliyorsunuz. 2-3 saat 90-100 hız arası gidince bişiler dürtüyor sanki. :D

En son radarımı yokuş aşağı 122 km ile (şaka değil) yemiştim... Yol tatil yoluysa altımda ne olursa olsun hiç kasmam.

crazydog
22-06-2017, 10:50
Şubatta 13 saatte dönmüştüm bodrumdan nivayla :D

individual
22-06-2017, 10:57
Yeni yollar cok rahat.

Aksam yatip sabaha karsi yola cikarsaniz rahat gelirsiniz.

seref1
22-06-2017, 11:03
Hazır konusu açılmışken yakında gidenlere bir sorum olucak.2 sene önce gittim izmir'den sonra bazı yerler bozuktu şuan nasıl düşük araçla sorun yaşıyacağımız yerler varmı yakın zamanda gidicem ona göre plan yapalım:)

BarKing
22-06-2017, 11:11
Audi R8 le gidicektim vazgeçtim uzun yol çekilmez... 2011 a4 allroad 2.0tfsi quattro var yazılımlı 7 vites stronic 260hp gayet uzun yolda 7 ye atıp 2500 devir turboya gire gire giderim heralde :)

EserBodrum
22-06-2017, 11:12
Rahat gidiliyor. Feribota Bandırmadan binilecekse yol baya kısalıyor. İzmir-Bodrum trafiği yavaşlatacak bir yol çalışması yoktu geçen hafta şimdi bilmiyorum, radar konusunda ise klasik Söke ovasında olabiliyor dümdüz yol zaten gündüz vakti geçerken ağaçların gölgesi ne taraftaysa radarı o tarafa yerleştirebiliyorlar tabi garanti diyemeyiz sadece fikir olsun.Bafa gölü civarı ben radara hiç denk gelmedim varsa bilmiyorum ancak geceleri yola hayvan çıkabiliyor oralarda dikkat etmek lazım. Milas-Bodrum arası uyku vadisine gelmeden yokuş aşağı inerken olabiliyor bazen ,oradan sonraki düzlükte havalimanına kadarda olabiliyor.

Konudan farklı olarak birşey soracağım otobanda iki gişe arası hız ortalaması alınacak aşan olursa ceza kesilecek muhabbeti vardı uygulamaya koyuldu mu doğruluk payı nedir bilen var mı?

Ferhat_V
22-06-2017, 11:29
bence r8 götür..tam zamanı şimdi sabah yollar boştur çarşıda öttüre öttüre gezersin..birde ordakileri görünce keşke getirseydim dersin f458 gallardo filan oluyor..hangisiyle gidersen git 1.5 depo yiyecek zaten..

ahmet3425
22-06-2017, 11:32
bodrum nedir abi surası gecen erzuruma gittim geldim tek sofor 1 gece konaklamalı.

edindiğim tecrübe ile 1 sofor max 1000 km dayanabiliyor ondan sonraki km ler bitmek bilmediği gibi eziyete dönüşüyor.

Yigit-Y
22-06-2017, 11:34
Gece 12 de çık hem klima açmazsın hemde radarlardan yırtarsın

Akşam 6 gibi yat uyu :)

onursumer
22-06-2017, 11:37
senelerdir tek şofor gidiyorum ve tek mola ile genelde sabah 6 gibi evden çkıp oğleden sonra orda olup ustune denize iniyorum :D

CenkB
22-06-2017, 11:38
Ben uzun yolu gündüz seviyorum. Normal şartlarda sabaha karşı 3-4 gibi çıkıp bilinen yolları karanlıkta geçip, geri kalan yolu gündüz geze geze gidiyorum. Daha güzel oluyor.
Yarın bende ist-Orduya gidecem. Daha önce istanbulda teybin sesini açıp orduda kapatmıştım. Güzeldi. :D

Yani kısaca gidilir bir sıkıntı da olmaz. Yalnız yorulduğun yerde dur yarım saat 1 saat kaldı vs deyip daha fazla gitme. Göz kendiliğinden kapanıyor ve nasıl kapandığını anlamıyorsun.

onursumer
22-06-2017, 11:40
Hazır konusu açılmışken yakında gidenlere bir sorum olucak.2 sene önce gittim izmir'den sonra bazı yerler bozuktu şuan nasıl düşük araçla sorun yaşıyacağımız yerler varmı yakın zamanda gidicem ona göre plan yapalım:)

özellikle didimden sonra bafa golu civarında yol sert araba için biraz sarsıntılı geçiyor ama kotude değil ben son 2 senedir polo ile gidiyorum 17 jant yay var sıkıntı yaşamadım

Yigit-Y
22-06-2017, 11:48
Afyon üzerinden marmarise gelmeyin

Bir daha gelirsem miksinler beni

Böyle boktan bir yol olamaz :):)

Ege izmirden geçermiş egede nereye gidersem gidiyim kesinlikle izmirden geçmelisiniz :)

c20let
22-06-2017, 11:49
En son radarımı yokuş aşağı 122 km ile (şaka değil) yemiştim... Yol tatil yoluysa altımda ne olursa olsun hiç kasmam.

Sakin gidicem deyip Kuşadası'ndan İzmir'e giderken bu direklerin üzerine koydukları radardan yedim 78 ile. Hız sınırı 70 %10 yanılma payı 77 :D 1 km ile yedim yine yedim.

https://i.hizliresim.com/29N0kA.jpg

CenkB
22-06-2017, 11:58
Sakin gidicem deyip Kuşadası'ndan İzmir'e giderken bu direklerin üzerine koydukları radardan yedim 78 ile. Hız sınırı 70 %10 yanılma payı 77 :D 1 km ile yedim yine yedim.

https://i.hizliresim.com/29N0kA.jpg

Makbuz elime ulaşmadı da orduda tedes varken kırmızıda beklemim diye hafif gaza dokundum sarı yanıp sönerken. Tahmin ediyorum bende 1-2 km fark ile yedim cezayı. :D 50 ile gidiyordum işte hafif dokundum. Kırmızıda bekleseydim demiştim 145 lira öderken. :D

gökan
22-06-2017, 11:59
ben ta izmirden ıgıdıra tek şöför gıtmıs adamım:)

c20let
22-06-2017, 12:03
Makbuz elime ulaşmadı da orduda tedes varken kırmızıda beklemim diye hafif gaza dokundum sarı yanıp sönerken. Tahmin ediyorum bende 1-2 km fark ile yedim cezayı. :D 50 ile gidiyordum işte hafif dokundum. Kırmızıda bekleseydim demiştim 145 lira öderken. :D

Şimdi hakkını vererek yediğim cezalar var insan üzülmüyor bastım, yasağı çiğnedim ve yakalandım paşa paşa öderim diyo. Bu gibi durumlar evlat acısı gibi. :D :D

CenkB
22-06-2017, 12:08
Şimdi hakkını vererek yediğim cezalar var insan üzülmüyor bastım, yasağı çiğnedim ve yakalandım paşa paşa öderim diyo. Bu gibi durumlar evlat acısı gibi. :D :D

Aynen ya. :D
Hayır acelem de yoktu can sıkıntısına geziyordum. Dokunmasana gaza. :D

Kubilay
22-06-2017, 12:22
İstanbul kırşehir 700 750 km civarı şahinle çok gidip geldim. Şahinle o kadar yol gidince dayak yemiş gibi oluyorsunuz ama gidiliyor, daha düzgün bir araçla rahat gidilir.

denizhandinc
22-06-2017, 12:25
Rahat gidiliyor. Feribota Bandırmadan binilecekse yol baya kısalıyor. İzmir-Bodrum trafiği yavaşlatacak bir yol çalışması yoktu geçen hafta şimdi bilmiyorum, radar konusunda ise klasik Söke ovasında olabiliyor dümdüz yol zaten gündüz vakti geçerken ağaçların gölgesi ne taraftaysa radarı o tarafa yerleştirebiliyorlar tabi garanti diyemeyiz sadece fikir olsun.Bafa gölü civarı ben radara hiç denk gelmedim varsa bilmiyorum ancak geceleri yola hayvan çıkabiliyor oralarda dikkat etmek lazım. Milas-Bodrum arası uyku vadisine gelmeden yokuş aşağı inerken olabiliyor bazen ,oradan sonraki düzlükte havalimanına kadarda olabiliyor.

Konudan farklı olarak birşey soracağım otobanda iki gişe arası hız ortalaması alınacak aşan olursa ceza kesilecek muhabbeti vardı uygulamaya koyuldu mu doğruluk payı nedir bilen var mı?

bafada havyan konusuna katılıyorum o yol gece ıssız oluyor gecen sene yalan olmasın yaban domuzuna benzer bisey gördüm 120 ile gectim yanından benim seridimde olsa patates ederdi arabayı

Jr.EseR
22-06-2017, 12:42
bayram arefesi çıkma da ne yaparsan yap.. Geçen sene bayramdan 1 gün önce çıktım bodruma gitmek için 17 saatte gittim perişan oldumm. osmangazi köprüsünü geçtikten sonra gemlik civarı bi trafik durdu akhisar ramiz köftecisinin oraya kadar dur kalk trafikte geldim:) çok değişik bi duyguydu tüm şehir sanki karantinaya alınmış insanlar kaçıyor gibiydi yolda kavga eden mi dersin barıyerin arkasına geçip toprakta yardıran amarok mu dersin perişan olmuş insanlar hararet yapan arabalar film seti gibiydi :D

ckrc
22-06-2017, 13:22
Gecen sene bayramda 20 saatte girebilmistim Bodruma. Tek basina cok rahat gidip gelinebilir bir yol. Korfezi dolanip bile gidebilirim.

free-hifi
22-06-2017, 13:25
ben yeni geldim didim tarafından , inanılmaz rahat yol çok rahat gidersiniz

kısmetse pazar akşamı didime gideceğim tavsiyelerin nedir hangi güzergah kullanılmalı polis radar nerede var ailem olduğu için maks 120 olur ama 90 lık yerde girmesin sonra

free-hifi
22-06-2017, 13:29
Birde bu uyku işi belli olmuyor ben kartaldan şarköye giderken uykum geliyor, geçen sene alanyadan istanbula tek bursa köfteci yusufta mola vererek geldim iş sende bitiyor

B.Koçer
22-06-2017, 13:33
Barking ugra izmire dinlen geze geze git :D

denizhandinc
22-06-2017, 13:37
kısmetse pazar akşamı didime gideceğim tavsiyelerin nedir hangi güzergah kullanılmalı polis radar nerede var ailem olduğu için maks 120 olur ama 90 lık yerde girmesin sonra

abi didim icin cok alternatifin yok zaten yalova-susurluk-akhisar-manisa-izmir-germencik-söke-didim

KÖROĞLU
22-06-2017, 14:08
Ben çok gidip geldim ,sakin kullanımda 9 saatte gidiyorum ama bayram trafiğinde ne kadar sürer bilemiyorum.

Çıkış 7 Tepe üniversitesinin dibi sabah 04.00 gibi.

Varış marmaris saat 20.00 gibi toplamda 16 saat falan sürdü, tek kullandım.

7 saat civarında zaten bilecik yoluna bağlanmam sürdü. Bayramda İst dan gidene allah sabır versin. Bu bayram tatil kısa o kadar yoğun olur mu bilemem ?

Yigit-Y
22-06-2017, 14:17
Çıkış 7 Tepe üniversitesinin dibi sabah 04.00 gibi.

Varış marmaris saat 20.00 gibi toplamda 16 saat falan sürdü, tek kullandım.

7 saat civarında zaten bilecik yoluna bağlanmam sürdü. Bayramda İst dan gidene allah sabır versin. Bu bayram tatil kısa o kadar yoğun olur mu bilemem ?

Ben bahçelievlerden molalı filan afyon kahvaltılı 12 saat sürdü

Birde google beni acayip köy yollarına soktu

Ama işe yaradı

Ama yollar marmarise yaklaştıkça berbat afyon üzerinden inersen :)

BarKing
22-06-2017, 14:19
bakalım yarın sabaha karşı gece 3-4 gibi çıkmayı planlıyorum kız arkadaşımla. a4 allroadu alcam yoksa sığmaz asla ya bi radar detektörü vardı hatta karşıdaki sende olduğunu göremiodu amerikada yasaldı kullanıodum gelirken getirdim ama şu an bulamiorum artık şansa kalcaz galiba inşallah ehliyeti kaptırmam ceza puanım. yok çok şükür

KÖROĞLU
22-06-2017, 14:19
Ben bahçelievlerden molalı filan afyon kahvaltılı 12 saat sürdü

Birde google beni acayip köy yollarına soktu

Ama işe yaradı

Ama yollar marmarise yaklaştıkça berbat afyon üzerinden inersen :)

O sene ciddi bir yığılma oldu 9 gün falan tatildi sanırım. Yolda da bir iki aksaklık olunca trafik patladı.

Sen iyi gitmişsin, o yolları ben de sevmiyorum bir türlü. Bu sene güneyde bir yere gideceğim gözümde büyüyor artık.

ckrc
22-06-2017, 14:29
bakalım yarın sabaha karşı gece 3-4 gibi çıkmayı planlıyorum kız arkadaşımla. a4 allroadu alcam yoksa sığmaz asla ya bi radar detektörü vardı hatta karşıdaki sende olduğunu göremiodu amerikada yasaldı kullanıodum gelirken getirdim ama şu an bulamiorum artık şansa kalcaz galiba inşallah ehliyeti kaptırmam ceza puanım. yok çok şükür

Bayram zamanı, her mülki sınırların girişinde Jandarma ile koordineli asayiş kontrolü yapılıyor. Görünürde radar cihazı görürlerse sıkıntı çıkartabilirler.

free-hifi
22-06-2017, 14:38
abi didim icin cok alternatifin yok zaten yalova-susurluk-akhisar-manisa-izmir-germencik-söke-didim

Eksik bilgi verdim pardon,

Bilecik gölpazarına uğrayıp gitme durumu var öyle olursa kütahya üzerinde bir yol gösteriyor maps ama o yol sıkıntılı dediler bursaya geçip mi gideyim o zaman ?

denizhandinc
22-06-2017, 14:58
Eksik bilgi verdim pardon,

Bilecik gölpazarına uğrayıp gitme durumu var öyle olursa kütahya üzerinde bir yol gösteriyor maps ama o yol sıkıntılı dediler bursaya geçip mi gideyim o zaman ?

abi ben gecen yaz Bilecik-Bozüyük-Kütahya üzerinden Antalya yaptım yollar iyiydi 17 jant basık Golfle sorun yasamadım. Ama sen Kütahyadan, Cavdarhisara a girip o yoldan Uşak sonrasında İzmire kadar devam etmen lazım ancak o yolun kalitesini hic bilmiyorum. Sonra zaten İzmirden asagı inersin Didime

Bilecikten tekrar Bursaya gecip gitmek pek mantıklı gelmedi bana yolu baya uzatır gibi.

free-hifi
22-06-2017, 16:19
Bozüyük Kütahya Uşak Manisa İzmir Didim 10 saat 20 dk 838 km

Bilecik Bursa Balıkesir Manisa İzmir Didim 10 saat 49 dk 848 km

Maps ta ölçülen bu

BarKing
22-06-2017, 16:24
Bu arada cok sknti oluomu arabayi falan ariolarmi, Radar detektoru getirmicem de merak ettigim icin soruorm, bi arkadas arabada cigara falan unutmussa hapi yutmialim arabaya bi ara girwn cikan belli degildi cunku

Yigit-Y
22-06-2017, 16:31
Bu arada cok sknti oluomu arabayi falan ariolarmi, Radar detektoru getirmicem de merak ettigim icin soruorm, bi arkadas arabada cigara falan unutmussa hapi yutmialim arabaya bi ara girwn cikan belli degildi cunku

Hiç asayişe denk gelmedim

Trafik çevirmesi var

Ama sen güzelce ara başına bela alma öyle bir risk varsa

:)

onursumer
22-06-2017, 16:32

bodrumda hem polis hem jandarma ayrı ayrı çevirme yapıyor zaten güvercinlikten gelirken yol tek şeride düşüyor orda bi var

yalıkavak girişinde gündoğan sapağına gelmeden direk trafik polisi çevirme yapıyor

10 yıldır bodruma gidip geliyorum bu seneki kadar polis jandarma gormedim özetle temizliğini yap oyle git :D

Ahmet Saraçoğlu
22-06-2017, 16:44
birazda istanbulun neresinden çıkacağın ve saat kaçta çıkacağına bağlı.Hatrısayılır bölümü ist içinde trafikte geçirirsen erken yorulursun.

BurakCengizhanoğlu
22-06-2017, 16:56
şöyle bi 12 saat yazalım bayramda bodruma.

AşkınS.
22-06-2017, 16:59

Şayet öyle bişeyden şüphe varsa temizle çık madem?
Ki ben getiricem yakalanır mıyım diye soruyorsan,inşallah diyelim.

_Burak_
22-06-2017, 17:42

Ben Eskihisar - Topçular feribotunu kullanarak gece 02:00 de çıktım 10 Haziran sabaha karşı

Susurluk - izmir güzergahını takip ettim.

Yasa - Yörsan gibi mola yerecek yerler var susurlukta.

Sonra İzmir Alsancak'ta yolu az uzatıp kordonda birşeyler içtikten sonra Bornova kavşağından

Söke - Milas -Bodrum güzergahını takip ettim

Genelde 100-120 arası seyrettim , umarım herhangi bir sıkıntı olmaz :)

ckrc
22-06-2017, 18:08

Araç aranmadı bende hiç ama her kontrol noktasında şüpheli arabalar aranıyordu.

BarKing
22-06-2017, 21:18
Bu gece 2-3 gibi ciksam kacta orda olurum tahmini

SULTANOGLU
22-06-2017, 21:40
Barkın geçen hafta 1 kere mola vererek 8 saatte gittim. ortalama hızım 90 km falandı. yeni köprü ve devamındaki yol aşırı zaman kazandırıyor. Bence 2 de çıksan maks 10 11 gibi olursun.

İbrahim33
22-06-2017, 22:03
Geçen seneydi herhalde , giuliettayı bodrumdan getirmiştim , yolları berbat :)

aman uykuya dikkat nerede bastıracağı hiç belli olmaz. Ben yalnız yolculuk etmeye alıştığımdan mıdır nedir yalnız gitmeyi daha çok seviyorum. Bence tek ihtiyacın olan şey , sevdiğin müziklerin içinde olduğu bir usb. gerisi senin sabrına kalmış. benim usb m yanımda olsun , kesintisiz 1.5 gün bile giderim.

Bi keresinde sabah sabiha gökçene inmiştim tuzla manheimden çıkıp mersine gelmiştim. 900 km yoldan sonra duşa girip çıkıp tekrar adana hava limanına gidip tekrar manheime varıp arabayı alıp çıkmıştım. o günkü uyku bastırmasını hiç bir zaman unutamam. sabaha karşı gelmiştim eve. 1.5 günde 1800 km hırpalamıştı. Kış günü tekir rampasında uykum kaçsın diye son ses kahtalı mıçe açıp camları indirmiştim :D eve geldiğimdede arabasınında parasınında canı cehenneme bir günde bu kadar yol mu yapılır diye sağlam bi zılgıt yediğimi hatırlıyorum babamdan :) ahh ahh keşke eskisi gibi işler güzel olsada hep gidip gelsek , yorulsak...

Year One
22-06-2017, 22:21
2 günde 4 bin km yapmış ve şoför değiştirmemiş biri olarak olarak rahat rahat yaparsın kanaatindeyim.

Vtec_2
22-06-2017, 22:27
2 gun oldu geleli. Gece 3.30 gibi ciktim sabah 9.15 gibi bodrum,daydim. Birtek Kirkagac tarafina dikkat edersin , varsa radar o saatlerde bir orda olur. Yollar guzel sikintisiz sorunsuz

İbrahim33
22-06-2017, 22:28
2 günde 4 bin km yapmış ve şoför değiştirmemiş biri olarak olarak rahat rahat yaparsın kanaatindeyim.

Yapma abi. Sen yapmış olabilirsin ama o dediğin iş çok ama çok zor bir iş. Gereksiz cesaretlendirme bayram öncesi insanları. Sadece konu sahibi arkadaş için demiyorum. Bu site oldukça popüler ve google aramalarında görünen bir site. Şoförlük müthiş bir sabır ve konsantrasyon gerektiriyor. İnsanlar burayı okuyupta bak 2 günde 4 k km yapan varmış diye geçmesin direksiyona.

Zaten bizim milletimizde değişik bir sidik yarışı var :) ben şuradan şuraya şu kadar saatte gittim , şu hızdan düşmedim. Herkes birbirine hava atma peşinde. Bu işin havası mı olur ? Kim az yakarak ceza yemeyerek hayatını tehlikeye atmayarak varıyorsa ve vardığı yerde arabadan dinç bir şekilde inebiliyorsa o iyi şofördür benim gözümde.

Year One
22-06-2017, 22:33
Yapma abi. Sen yapmış olabilirsin ama o dediğin iş çok ama çok zor bir iş. Gereksiz cesaretlendirme bayram öncesi insanları. Sadece konu sahibi arkadaş için demiyorum. Bu site oldukça popüler ve google aramalarında görünen bir site. Şoförlük müthiş bir sabır ve konsantrasyon gerektiriyor. İnsanlar burayı okuyupta bak 2 günde 4 k km yapan varmış diye geçmesin direksiyona.

Zaten bizim milletimizde değişik bir sidik yarışı var :) ben şuradan şuraya şu kadar saatte gittim , şu hızdan düşmedim. Herkes birbirine hava atma peşinde. Bu işin havası mı olur ? Kim az yakarak ceza yemeyerek hayatını tehlikeye atmayarak varıyorsa ve vardığı yerde arabadan dinç bir şekilde inebiliyorsa o iyi şofördür benim gözümde.

haklısın dostum ben yinede cesaretlendirmiş gibi olmayayım. ben biraz uzun yola alışkınım belkide o yüzden :) konuyu açan arkadaşa da şunu önerebilirim. müzik zevkin nedir bilmem ama sevmediğin müzikleri aç. uzun yolda örnek vermek gerekirse trance müzik hep aynı ritimde olduğu için bi süre sonra duymuyorsun ve kulak-beyin alışıyor. o tarzı tercih etme mesela. istanbuldan yola cıktıktan sonra manisa dolaylarında mola vermeni öneririm 1 saat.

berkaym
22-06-2017, 23:21
Bugün 2 araba geldik sabah 10.30'da babam çıktı 1 mola verdi 7'ye doğru geldi. Diğer arabaylada 12.30 gibi çıktık 6.30'da izmirdedik. yollar baya güzel oldu zaten rahat rahat geliniyo

MiaMi
22-06-2017, 23:34
Gidilir barkın gidilir kardeşim genç adamsınız bunun için konumu açılır bas git yorulduğun yerde devir yat uyu. Tatile gideceğim zaman hiç yorgunluk hissetmiyorum dönüşte sanki hiç dinlenmemişim.

220T
22-06-2017, 23:35
Bu tarz bir konuya cevap verilemez.Hiçbirimizin algı seviyesi,otomobil bilgisi-tecrübesi aynı değil ki.Aynı yolu biri yapar,diğeri yapamaz.

BarKing
22-06-2017, 23:36
Gece 4 te alarm vurdum firlicaz valla, Osmangaziden nasi gelinir kopru baya kisaltiomus dogrumu?

MiaMi
22-06-2017, 23:37
Gece 4 te alarm vurdum firlicaz valla, Osmangaziden nasi gelinir kopru baya kisaltiomus dogrumu?

İmzanı s.kim barkın masadan düştüm gülerken :) , osmangazi çok güzel oldu hem serin hem modern mis akarrrr.

909
23-06-2017, 00:31
Diyarbakır antalya 35 dk molayla 16 saat süren yolu tek başıma yaptım sıkıntı yaşamadım ama u

909
23-06-2017, 00:33
Bu tarz bir konuya cevap verilemez.Hiçbirimizin algı seviyesi,otomobil bilgisi-tecrübesi aynı değil ki.Aynı yolu biri yapar,diğeri yapamaz.

Katılıyorum ve ekliyorum uykun geldiğinde zorlama başkasınada sebep olursun

Yiğit G.
23-06-2017, 01:27
Aslında gidilmez.. Çünkü araştırmalara göre 4-5 saat civarı sanıyorum sonra reflekslerde vs düşüş başlıyor.. O ilk direksiyona oturduğun andaki dikkatli sürücü olamıyorsun ara verip dinlensen bile uyumadan olmuyor.O yüzden 5 saat üstü yolculuklarda kesinlikle 2. şöför şart eğer mümkünse... Yoksa ben redbull+kolonya ile gözümü kırpmadan 12-13 saat kullanıyorum :) .. Ama tehlikeli tabi işte biri yanımda olsa paylaşırım direksiyonu.

Maxi
23-06-2017, 07:13
geçen hafta gittim geldim
tek şöför çift şöför olayı bodrum için komik kalıyor çünkü normal şartlarda 8 saatlik yol zaten
eskiden 8 saat izmir sürerdi, yeni köprü sayesinde bodrum 8 saat.

ben sabah kahvaltımı eder 8-9 gibi çıkarım yola, yaya yaya rahat bir şekilde gider, susurlukta tostumu yer akşam bodrumda olurum
hiç kasmaya, karga mokunu yemeden sabahın köründe kalkmaya falan gerek yok

osmangazi köprüsünü kullanın, köprü + yol 82 tl gibi bir şey tutuyor
500 yıllık eski bir arabalı vapura binip, aptal birisinin kapısını açıp sizin arabanıza vurarak moralinizi bozmasına gerek yok
bütün yol zehir olur sonra

soktuğumun geri zekalıları
neredeyse uzayda koloni kurulacak sene olmuş 2017 daha kapı açmayı bilmiyor a.k ayıları

cKatmer
23-06-2017, 07:53
Dün akşam 18:00 da Çekmeköy'den Sapanca'ya 2.30 saatte gittim yol inanılmaz kalabalık.

Gece 01:00 de oradan yola çıktım İstanbul'dan çıkış Dilovasına kadar paketti. şimdiden kara yolunu kullanacak olanlara sabır diliyorum.

GokhanRS
23-06-2017, 07:57
ben antalya istanbul arası çok gittim. vito ile sti ile, megane 2 ve hatta transit ile :D

iyi bir uyku uyuyup çıkarsan sorun olmaz. yoksa kazaya davetye çıkarırsın. sabah erken kalkıp akşam üstü yola çıkma.

XoR
23-06-2017, 08:44

Plakayı ihbar ettim Istanbulun en büyük orbacısı Bodruma tatile geliyor diye :D :D

Yigit-Y
23-06-2017, 09:28
İzmire gitmiş bile

Sikinti yok
XoR :):)

XoR
23-06-2017, 09:32
İzmire gitmiş bile

Sikinti yok
XoR :):)

Güvercinlik civarında öğlen alırlar :D

Yigit-Y
23-06-2017, 09:39
Güvercinlik civarında öğlen alırlar :D

Hahahahahaha reyis yaa :):)

cnzdmr
23-06-2017, 10:19
Bende yarın Bodruma yola çıkacağım. Geçen sene 14 saat civarı sürmüştü tam bir işkenceydi.

Bu sefer cmtsi sabaha karsı çıkayım yola diyorum. Öneriniz nedir ? kaç gibi yola çıkmak gerekir trafiğe takılmamak için ?

Ferhat_V
23-06-2017, 10:24
gece 2 de çık sabah erken saatte varmış olursun fazla takılmadan.

cnzdmr
23-06-2017, 10:29
gece 2 de çık sabah erken saatte varmış olursun fazla takılmadan.

gece 2 zor olur sanki17.00 de işten çıkacağım. Biraz uyusam daha iyi sanki. Sabah 5 gibi çıksam uyumuş olurum en azından biraz

GKS
23-06-2017, 10:32
bodruma bayramda gidilmez şehirlerarası trafik zaten ***** ülkenin %90'ı ege tarafına gittiği için. Ayrıca bodrumdaki kırmızı ışıklar çok uzun sürüyor bayramda tüm istanbul ankara izmir orda olunca uzun kmler boyunca kırmızı ışık beklemeye hazır olun.

KoramiraL
23-06-2017, 10:33
gece 2 zor olur sanki17.00 de işten çıkacağım. Biraz uyusam daha iyi sanki. Sabah 5 gibi çıksam uyumuş olurum en azından biraz

Sabah 5 gibi güzel olur fakat öğlene doğru sıcağın doruklara çıktığı yerde aydın otobanında olursun gibi düşünürsek klimanın fanına kuvvet derim ortalama hızın vs. bunlar önemli ne kadar sürede gideceğine göre abim 2 gün önce gitti 6,5 saatte girdi bodrum'a sabah 9 da çıktı iki araç

cemwira42
23-06-2017, 10:43
2 kere Hyundai İ20 Benzinli araç ile tek başıma gece yolculuğu yapmıştım.Yanıma kahvemi aldım müziğimi açtım zaman zaman telefon görüşmesi yaptım derken bir baktım Bodrum'un enfes manzarası ile karşı karşıyayım. :)

KÖROĞLU
23-06-2017, 11:23
Nacizane yazayım herkes için, uykusuz yola çıkmayın. Askerdeyken mardin - d.bakır yolunda (ipek yolu) bildiğin tekerler yerden kesilecek kadar uçtum ,

nerden nasıl oldu anlamadım. Kaza da yapmadım, sadece teker yarıldı. Daha kötüsü de olabilirdi. Dış dünya ile bağlantının ne ara koptuğunu anlamıyorsun.

Kafayı direksiyona vurunca anladım aman diyim, hem kendinize hem başkalarına zarar vermemek için 2 saat geç gidin uykulu gidin.

abdurrahmanaky
23-06-2017, 11:30
Kesinlikle uyuyup yola çıkmalısın üstad... Bayram sonuçta bir çok insan yollarda...

onursumer
23-06-2017, 11:41

en güzel saat ben herzaman bodruma giderken o saatte çıkıyorum evden yolun büyük bir kısmını hava serinken yol alıp oğleden sonra 2 gibi bodrumda oluyorsun

hatta 2 hafta once c.tesi sabah 6 da çıktım 3 tu bodrumdaydım topcular eskihisarı kullanarak gittim

arabasızadam
23-06-2017, 12:30
Akyarlar tarafına gelicek olan varsa görüşebiliriz.

8.000rpm
23-06-2017, 21:50
Nescafe x-press / siyah kutu / 4 adet
2'şer saat ara ile içiniz :)

R.I.P
23-06-2017, 22:30
abi didim icin cok alternatifin yok zaten yalova-susurluk-radar-akhisar-manisa-izmir-germencik-radar-söke-radar-didim

sık sık gidip geldiğim yoldur. radar yazdığım aralıklara dikkat

Evrenoz
23-06-2017, 22:36
Cumartesi sabaha karşı yola çıkan çok olur..
Bekleyin, sabah ya da öğlene doğru çıkın

gespenster
23-06-2017, 22:44
bodruma gıtmek delilik, istanbul bodrumdan kat kat iyidir bayramda

Yigit-Y
23-06-2017, 23:00
Nescafe x-press / siyah kutu / 4 adet
2'şer saat ara ile içiniz :)

Kahverengi kutu gece yolculuğundaa çok hojdir :)

free-hifi
23-06-2017, 23:46

Açık mi koyu kahve mi :))

Yigit-Y
24-06-2017, 00:08
Açık mi koyu kahve mi :))

Açık olanı karşim :)

free-hifi
24-06-2017, 00:16

:) tamamdir

YellowCanaries
24-06-2017, 00:55
ben ramazandan önce gitmiştim gayet güzeldi yollar sadece sabah geç çıktım izmirde bütün sıcagı yedim sinirlendim ve otobanda hızlı gitmiştim fakat şimdi otobanda da 120 geçilmeyecegi için biraz daha stresli geçer orada da aracı hanıma verip dinlenmeyi düşünüyorum :)

şimdiden yola çıkacaklara kazasız belasız hayırlı yolculuklar dilerim

morgan
24-06-2017, 01:24
istanbul-kayseri tek atış gidiyorum sabaha karşı çıkıyorum yola 2 nescafe içmesem de olur ama keyif için işte dinçte tutuyor :)

8.000rpm
24-06-2017, 10:20

Ben koyu diyorum
Mavisi vanilyalı veya açık kahverengi olanı fındıklı
Ben daha keskin kahve tadı seviyorum , çok şekerli yumuşak seviyorum
Bu sebeple koyu diyorum beyler :)

onursumer
24-06-2017, 10:21
bana redbull çok iyi geliyor uzun yolculukta :)

8.000rpm
24-06-2017, 10:27
Redbull anlık olarak canlandırır
İçindeki etken madde bünyedeki yedek enerjiyi aktive eder , etki geçtikten sonra siz yedek depoyu da kullandığınız için kullanım öncesinden daha da fazla yorgun düşersiniz
Ayrıca etki süresi de bir iki saat kadardır ki bu da bütün geceyi size devirtmez
Öte yandan aşırı şeker yüklemesi de bence çok doğru değil
Bu sebeple redbull tavsiye etmiyorum

Maxi
24-06-2017, 10:58
redbull ile ilgili bir anımı anlatayım

gene bodruma gidiyoruz, sanırım 3 sene öncesi
ama çok geç çıktık öğlen gibi falandı. birde izmirde kuzene uğradık
aydın otobanına girdiğimde gece 10 falandı, fena uykum geldi
dinlenme tesislerine girdim 2 çay + 1 redbul çaktım

bodruma gidene kadar gözlerim faltaşı gibi açıktı
ama ertesi gün 12 ye kadar deliksiz uyudum
redbul işe yaradımı? evet yaradı

c20let
24-06-2017, 11:42
bana redbull çok iyi geliyor uzun yolculukta :)

Uyku bastırınca önce el yüz yıkıyorum sonra 1 redbull ardından nescafe patlatıp yola çıkıyorum. Uykuyu en az 3-4 saat yok ediyor.

Mr.K
24-06-2017, 11:54
Valla size uyku basmamis bence miskinlik cokmus. Uyku bastimi genelde uyuyosun cunku :D normalde 13saatte geldigim yolu 23 satte gelmistim 1kez kar vardi (bosna-turkiye) bahcesehirden sonra annem surdu arabayi(ben kullaniyodum o durtuyodu hahah) kahve mahve hak getire. Biseylere guvenip sakin ola bel baglamayin uykunuz geldiyse 1 saat 2 daat uyuyun.

+ olarak eski tirci tavsiyesidir bana verilen, tuzsuz kabak cekirdegi. Baktin gene kacirmadi uykuyu o zaman en yakin parkin hapiş hapiş.

Hayirli yolculuklar herkese.

onursumer
24-06-2017, 13:38
Redbull anlık olarak canlandırır
İçindeki etken madde bünyedeki yedek enerjiyi aktive eder , etki geçtikten sonra siz yedek depoyu da kullandığınız için kullanım öncesinden daha da fazla yorgun düşersiniz
Ayrıca etki süresi de bir iki saat kadardır ki bu da bütün geceyi size devirtmez
Öte yandan aşırı şeker yüklemesi de bence çok doğru değil
Bu sebeple redbull tavsiye etmiyorum

ben genelde sabah 5 gibi yola çıktığımda oğlen 11 gibi molada içiyorum sonrasında zaten oğleden sonra varmış oluyorum çokta yorgun olmadığımdan akşamı edip normal yatıyorum :)

Berkan
24-06-2017, 16:44

artık cogu shellde starbucks makinesi var ornek besyoldakinde (bazılarında kahve dünyası) kredi kartını takıp bir güzel americanoyu bastırdırnızmı esas o cok hoj oluyor :D

8.000rpm
25-06-2017, 11:54
ben genelde sabah 5 gibi yola çıktığımda oğlen 11 gibi molada içiyorum sonrasında zaten oğleden sonra varmış oluyorum çokta yorgun olmadığımdan akşamı edip normal yatıyorum :)

Ben de akşam 11 gibi çıkıp sabah güneş vurmadan yolu bitirmeyi seviyorum
Hepimize kazasız belasız cezasız inşallah :)

BarKing
27-06-2017, 18:54
Ya gece 3 te ciksam bayramci trafigine kalirmiyim acaba bu gece

MehmeT.
28-06-2017, 00:20
artık cogu shellde starbucks makinesi var ornek besyoldakinde (bazılarında kahve dünyası) kredi kartını takıp bir güzel americanoyu bastırdırnızmı esas o cok hoj oluyor :D

Abi geçenler de Piyalepaşa Shell'den alayım dedim hep soğuk kahve alıyordum, 5 tl fiyatı vardı bana çay bayrağından küçük bir karton bardak da verdiler, evlat acısı gibi içime oturdu, 2 yudum da bitti :D

Alırım Nescafe x-press'imi yola devam :)

MK8800
28-06-2017, 00:35
Ankara/Bodrum yol durumu nedir sıkıntı var mı?

BarKing
28-06-2017, 12:39
Bende bugun cikcam bodrumdan istanbula yola ne zaman cikarsam kanser olmam yolda

onursumer
28-06-2017, 13:03
şuan sakinlemiştir artık avrupa yakasına geliyorsan bandırmadan ido ya bin kopru trafiği ile uğraşma

Berkan
28-06-2017, 17:55
Abi geçenler de Piyalepaşa Shell'den alayım dedim hep soğuk kahve alıyordum, 5 tl fiyatı vardı bana çay bayrağından küçük bir karton bardak da verdiler, evlat acısı gibi içime oturdu, 2 yudum da bitti :D

Alırım Nescafe x-press'imi yola devam :)

boyutları var valla tall ve grande birde dedigin minik boy olarak 3ünü gordum :D

BarKing
29-06-2017, 03:15
aksam 8 de bodrumdan çıktım 330 da zorlu centerin ordan evin sokağına giriyodum :)

mrh77
29-06-2017, 09:14
herkez gidip gelmiş sağ sağlim. varmı bu sene için yaşadıklarından tavsiyesi olanlar yol için. bende bu sene zonguldak tan antalya ya kadar inip izmir den çıkmayı düşünüyorum 7- 8 günlük ne yapılır ne edilir nerede ne mantıklı, önerileri de varsa onlarada açığım

free-hifi
29-06-2017, 16:04
Didim den gezmek için bodruma gittim. Yalnız bazı düzlükte 150 160 çıktım bodrumda nerelere kuruyorlar radari

jr1905
02-07-2017, 03:50
Gece 1 gibi Mersinden Osmaniye ye gelecektim yola cikmadan fena uyku bastirdi, burada yazilanlar aklima geldi nescafe x-press iceyim dedim icmez olaydim 3 gibi eve geldim hâla uyuyamadim :D

Yigit-Y
02-07-2017, 09:22
Gece 1 gibi Mersinden Osmaniye ye gelecektim yola cikmadan fena uyku bastirdi, burada yazilanlar aklima geldi nescafe x-press iceyim dedim icmez olaydim 3 gibi eve geldim hâla uyuyamadim :D

Hangi kutusunu içtin

Kahverengi olanı mı içtin

onursumer
02-07-2017, 09:45
Didim den gezmek için bodruma gittim. Yalnız bazı düzlükte 150 160 çıktım bodrumda nerelere kuruyorlar radari

genelde milasta havaalani sapagu ve sonrasinda sagda kiralik araclarin ve otoparklarin orda pusu yapiyorlar sivil aracla

jr1905
02-07-2017, 10:34
Hangi kutusunu içtin

Kahverengi olanı mı içtin

Mavi olandan ictim abi vanilyali

Yigit-Y
02-07-2017, 10:35
Mavi olandan ictim abi vanilyali

Oda hojdir ;)

jr1905
02-07-2017, 10:43
Oda hojdir ;)

Yeni favorim artik :) onceden redbull icerdim uzun yolda, cok uykuluysam pek bi etkisi olmuyordu. nescafe ondan daha etkili ve lezzetliymis :)