PDA

Orijinalini görmek için týklayýnýz : Þahin vs. Dacia Logan - Maalesef Feci Kaza

B-Devi
28-06-2017, 15:59
Linkteki kazada iki aracýn durumu arasýndaki hayret verici farký düþünüyorum düþünüyorum bir türlü kabullenemiyorum. Ülkemizde tartýþmasýz en geniþ hayran kitlesine sahip araç markasý olan TOFAÞ'ýn, Yolda görseniz yüzüne bakmayacaðýnýz DACIA marka otomobille kafa kafaya çarpýþmada ne hale geldiði tüylerimi ürpertti.

Bursa'da hatalı sollama dehşeti - Haberleri - Gundem Bursa (http://www.gundembursa.com/haber/bursa-da-hatali-sollama-dehseti-195451.html)

http://cdn.gundembursa.com/haber/2017/06/28/195451-59537a85c18ac.jpg

http://cdn.gundembursa.com/haber/2017/06/28/195451-59537a7f2cfbc.jpg

http://cdn.gundembursa.com/haber/2017/06/28/195451-59537a70ee75a.jpg

B-Devi
28-06-2017, 16:01
Edit: Ölü olmamasý sevindirici. Ýnþallah yaralýlar tez zamanda saðlýklarýna kavuþurlar. Bu arada 2 otomobilden tam 12 kiþi çýkmasý da hayret verici.

STP
28-06-2017, 16:05
ne olacaktýký ? kac yýllýk peynýr tenekesý

mbulur
28-06-2017, 16:15
Ýleri seviyede çürükler nedeniyle araç o hale gelmiþ

ENGean
28-06-2017, 16:17
Az önce izledim daha önce sahinle 200+ hýz yapan dayýlar,(haberlere cýkmýstý)
Yine 220 gibi bi hýz yapýolar ve o anda kaza oluyo video acýkken fakat o an kadraný cektýklerý ýcýn kaza nasý oldu görünmüyor.
Bilgisi olan varmý? Durumlarý nedir

DEJ
28-06-2017, 16:21
Nissan'ýn 2017 model yaptýðý araç bu da. Ne kadar ekmek o kadar köfte malesef.

Uretimi durduran carpışma testi: Darmadağın oldu, uretimden kaldırıldı - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=RJaqYTilLSw)

B-Devi
28-06-2017, 16:25
ne olacaktýký ? kac yýllýk peynýr tenekesý

Peki kaç kiþi alýyo bu peynir tenekeleri? Yani bu 12 kiþinin kaçý þahinden çýkmýþ olabilir ki?

PiscocuK
28-06-2017, 16:40
2 si aðýr 10 kiþi yaralanmýþ demekki 10 kiþi var toplamda 5 - 5 olabilir 6-4 olabilir normal
þahinde çürük ve metal yorgunluðuda illaki var.Ölü olmamasý güzel haber

tylan
28-06-2017, 16:44
Her seferinde neden tofaþa yükleniliyor hiç anlamýyorum anlamayacaðým. Bu kazayý bi taunusla ne bileyim bi reno 9 la yapsa dacianýn içindenmi geçicekti ? O yýllarda tüm yerli araçlar ayný güvenlik þartlarýnda üretildi ?

fthdrn
28-06-2017, 16:57
Peki kaç kiþi alýyo bu peynir tenekeleri? Yani bu 12 kiþinin kaçý þahinden çýkmýþ olabilir ki?

Þahine arkaya 4 tam 3 cocuk öne þöför dahil 3 kiþi binmiþliðimiz var. Çocuklar orta okul düzeyindeydi.

Emrecan-R
28-06-2017, 16:58
6 7 kiþi binebiliyoruz gerektiðinde bu peynir tenekelerine

mkerim
28-06-2017, 17:00
2006 da iç iþleri bakanlýðýnýn J9 kazasýný hatýrlatmak isterim. kabahat otomobilde ama suçlu hep kullanan. otomobil görevini yapmadý mý yapacak bir þey yok ancak ah vah deniyor. bunlarý trafiðe çýkartan veya üretene yada ürettirene ses yok.

Cimmeria
28-06-2017, 17:29
sýfýr güvenlikli araç þahin dediðin araç ne olmasý bekleniyordu ki? beðenmediðin dacia da reno mühendisliði ve þahine göre daha modern zamanda, belli güvenlik standartlarýna göre üretilmiþ bir araç.

i-vtec07
28-06-2017, 18:30
Elle tutulur yolda düz gidebilen bi doðan 13 liradan baþlýyo . 18 19 hatta üstünü verenler var ciddi ciddi .

Taksi cýkmasý reno-fiat grubu bi arac alýrým daha iyi . Ýþte kanýtý yukarda ...

Allah þifa versin

onn_dear
28-06-2017, 18:35
Sürücü ve yolcu güvenliði için piyasadan toplatýlmasý gereken çok model var. Ne zamanki insan hayatý paradan daha deðerli olur o zaman bazi ülkelerdeki gibi 10 yýl kullaným ömrü sonrasý hurdaya ayrýlýr

Maxiboost
28-06-2017, 19:46
Bu aralar sýk kullandigim bir yol. Ne hikmetse davar gibi kullaniyolar bu yolda. 2 kere kafa kafaya kazayi atlattim tedbirli gittigim icin. Agir yaralilarin durumu iyidir isallah.

painkller
29-06-2017, 00:15

Uretimi durduran carpýþma testi: Darmadaðýn oldu, uretimden kaldýrýldý - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=RJaqYTilLSw)

Malesef toplum olarak çok cahiliz. Ayný kasanýn 1991modeli þuan mevcut, 99dan beride aileye hizmet ediyor. Vakti zamanýnda hoþ olmayan kaza testlerini aratmayacak süratte bir kaza yaþamýþlýðým var ayný araç ile sadece tampon ve sað çamurluðum hasar görmüþtü ki kaç senenin yorgunluðuda var. Ben arabama hala deli gibi güvenirim, bu videoyla bana gelen bir kaç kiþi oldu onlarada ayný açýklamayý yaptým burada da görünce yazma gereði duydum. Ülkemizdeki bu kasa araçlar japon meþeili olup, ithal arabalardýr. Sonrasýnda nissan Tayland, brazilya pazarýna bu arabayý hala üretimde olmak üzere maliyeti düþürerek satýþa çýkardý. Bizdeki ön þase uzantýlarý tampon demiriyle birleþik iken, brazilya üretimi kaza yapan bir kaç taksiyi resimlerden incelediðimde araçlarýn þasesi resmen farklý olduðu bu ve buna benzer , iç ve kapý barlarý bu araçlarda bulunmadýðýný fark ettim nissan bana özel bu arabayý üretmediyse eðer. Bu kadar içerlenme sebebim bu 2 dakika araþtýrma yapmadan video paylaþýmý yapan insanlarýn tutumundan kaynaklanýyor. Ama iþimede geliyor umarým dahada piyasasý düþerde bi kaç tane alýr eksiklermi tamamlarým.

Gel gelelim kazaya malesef kimi zaman altýmýzdakileri bilmeden, can taþýdýðýmýzýn verebileceðimiz zararlarýn bilincinde olmadan davranýyoruz. Geçmiþ olsun, umarým daha beterleri yaþanmaz.

painkller
29-06-2017, 00:17

Uretimi durduran carpýþma testi: Darmadaðýn oldu, uretimden kaldýrýldý - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=RJaqYTilLSw)

Edit: sözüm size deðil yanlýþ anlaþýlmasýn, videoyu hazýrlayana

Octane
29-06-2017, 03:37
Malesef toplum olarak çok cahiliz. Ayný kasanýn 1991modeli þuan mevcut, 99dan beride aileye hizmet ediyor. Vakti zamanýnda hoþ olmayan kaza testlerini aratmayacak süratte bir kaza yaþamýþlýðým var ayný araç ile sadece tampon ve sað çamurluðum hasar görmüþtü ki kaç senenin yorgunluðuda var. Ben arabama hala deli gibi güvenirim, bu videoyla bana gelen bir kaç kiþi oldu onlarada ayný açýklamayý yaptým burada da görünce yazma gereði duydum. Ülkemizdeki bu kasa araçlar japon meþeili olup, ithal arabalardýr. Sonrasýnda nissan Tayland, brazilya pazarýna bu arabayý hala üretimde olmak üzere maliyeti düþürerek satýþa çýkardý. Bizdeki ön þase uzantýlarý tampon demiriyle birleþik iken, brazilya üretimi kaza yapan bir kaç taksiyi resimlerden incelediðimde araçlarýn þasesi resmen farklý olduðu bu ve buna benzer , iç ve kapý barlarý bu araçlarda bulunmadýðýný fark ettim nissan bana özel bu arabayý üretmediyse eðer. Bu kadar içerlenme sebebim bu 2 dakika araþtýrma yapmadan video paylaþýmý yapan insanlarýn tutumundan kaynaklanýyor. Ama iþimede geliyor umarým dahada piyasasý düþerde bi kaç tane alýr eksiklermi tamamlarým.

Gel gelelim kazaya malesef kimi zaman altýmýzdakileri bilmeden, can taþýdýðýmýzýn verebileceðimiz zararlarýn bilincinde olmadan davranýyoruz. Geçmiþ olsun, umarým daha beterleri yaþanmaz.

Ne olduðunu tam anlamýyla bilen, araþtýrmýþ öðrenmiþ birisi. Bunlarý ben yazacaktým,hazýr yazýlmýþ bulunca cidden çok sevindim.

Ama Türk milleti çok akýllýdýr, megane2'lerin plstik çamurluklarýna bakýp 'bu arabada ölürsün plastik araba mý olur a.g. diye gezmiþlerid baya. Adamlara ncap menkep yýldýz mýldýz anlatýyorduk hee höö geç o iþleri boþ iþler diyorlardý. Þimdi saðda solda görüyorum milletin dilinde 'çarpýþma testi' diye.

Hehe.

gokhankenar
29-06-2017, 07:39
Yeni her zaman yenidir...

Mr.Bilal
29-06-2017, 07:56
geçmiþ olsun.

DEJ
29-06-2017, 09:33

Ben bunu Türkiye'de satýlan model için, yada Nissan'ý kötülemek için paylaþmadým zaten.

Ýkisi arasýnda fark olduðu da bariz ortada..

Markanýn çok da bi önemi yok O kadar paraya bu kadar araba yapacak birþey yok.

Kutluhan
29-06-2017, 10:04
bitti artýk vazgeçin ve kabullenin tofaþ-mofaþ dikiz aynasýndan gördüðüm an yolumu deðiþtirmek zorunda kalýyorum. frene basýnca gö...ü baþý ayrý oynadýðýný zýr cahil bile kabullendi. yapýlmasý gereken tek birþey var hepsini boþ bir tarlaya toplayýp benzin döküp yakmak. vatana,milletimize ve canýmýzý düþünerek en mantýklý yapýlacak harekettir.

onur_S
29-06-2017, 10:07

Videodaki araç baþka, maliyet vs vs. ama 1991 model bi araba güvenli olamaz, saðlam bi kazada bölünme riski var, metal yorgunluðu denen birþey var.

Emrecan-R
29-06-2017, 10:28
bitti artýk vazgeçin ve kabullenin tofaþ-mofaþ dikiz aynasýndan gördüðüm an yolumu deðiþtirmek zorunda kalýyorum. frene basýnca gö...ü baþý ayrý oynadýðýný zýr cahil bile kabullendi. yapýlmasý gereken tek birþey var hepsini boþ bir tarlaya toplayýp benzin döküp yakmak. vatana,milletimize ve canýmýzý düþünerek en mantýklý yapýlacak harekettir.

normal süratlerde gidersen bir yeri falan oynadýðý yok ailem 22 yýldýr biniyor 100 ü geçmemek lazým ne olursa olsun

painkller
29-06-2017, 10:32
Videodaki araç baþka, maliyet vs vs. ama 1991 model bi araba güvenli olamaz, saðlam bi kazada bölünme riski var, metal yorgunluðu denen birþey var.

tabiki, þuanki güvenlik anlayýþýyla o zamanýn güvenlik anlayýþý zaten bir deðil. Þuanda kiþileri minimum zararla çýkarmak esas iken o senelerde yapýlan araçlar daha çok aracýn saðlam kalmasýyla alakalýydý. Yoksa güvenlik namýna günümüz teknolojisinden bir gram nasiplenmemiþ araçlar bunlar. Ki bence hiç bir araç güvenli deðil, insanlar bunun bilincinde olup o gaz pedalýný kullanmalý, bende dahil.

Ben bunu Türkiye'de satýlan model için, yada Nissan'ý kötülemek için paylaþmadým zaten.

Ýkisi arasýnda fark olduðu da bariz ortada..

Markanýn çok da bi önemi yok O kadar paraya bu kadar araba yapacak bir þey yok.

anlýyorum, videoyu artýk ezberlediðim için videonun sonunda bu araba Türkiye'dede kullanýldý gibi bir anektod paylaþýyor, baya araþtýrmýþ hazýrlayan kiþi *****. Bu kýstasa hitaben yazma gereði duyuyorum. Siz deðil baþkasý da sadece link olarak herhangi bir yerde paylaþsaydý yine ayný metni oraya da yazmýþ olurdum.

B-Devi
29-06-2017, 11:12
Þahine arkaya 4 tam 3 cocuk öne þöför dahil 3 kiþi binmiþliðimiz var. Çocuklar orta okul düzeyindeydi.

O zaman alan da satan da sonuna kadar haklý. Kaç çeþit 10 kiþilik aile arabasý bulabilirsiniz ki bu piyasada? :D

GokhanRS
29-06-2017, 12:32
þahin ayarýnda, ayarýnda derken model olarak þahin kadar eski olan ama klimasý hatta bazýsýnýn hidrolik direksiyon ve abs si bile mevcut olan araçlar dünyanýn bir çok yerinde 300 veya 400 euro civarýna satýlýyor. genelde alanlar ya kümes yapmak için yada daðda tepede oyun oynamak için alýyor.

acaba þahin doðanlar nasýl oluyorda 15-20bin tl bandýna çýktý? 4bin euro eder. 4bin euroya burada e46 bmw nin full paketini alýrsýnýz. hatta sabýrlýysanýz paraya sýkýþan biri çiçek gibi cabrio e46 verir size.

acaba problem nerede deyip susuyorum, nede olsa hepiniz problemin nerede olduðunu biliyorsunuz.

bu fiyatlar bu kadar yüksek oldukça daha çok insan mecburiyetten binecek bu araçlara ve bir kýsmý da gerek yorgunluk gerekse dikkatsizlikten kaza yapacak ve insanlar ölmeye devam edecek. tüm türkiye 50-150bin bandýnda ki araçlarý alacak bütçeye sahip deðil ve bu devirde araç ihtiyaçtýr lüks deðil.

fthdrn
29-06-2017, 12:39
O zaman alan da satan da sonuna kadar haklý. Kaç çeþit 10 kiþilik aile arabasý bulabilirsiniz ki bu piyasada? :D

:D yani her gün öyle binilmiyordu bayramlarda falan bir yere gezmeye gidiliyorsa araba eksikse sýkýþýyorduk :D

MeRtCaN
29-06-2017, 12:48
Bi kac Post sonra 106 lar da böyle civic vti larda güvensiz diyen kiþilikler gelir :D

geçmiþ olsun bir kez daha sahýn dogan kuþ serisnin ne kadar guvensýz oldugunu gorduk

B-Devi
29-06-2017, 12:49
:D yani her gün öyle binilmiyordu bayramlarda falan bir yere gezmeye gidiliyorsa araba eksikse sýkýþýyorduk :D

Ama sýðýyor sonuçta :D Biz de çocukluðumuzda 16 kiþilik Tofaþ - Kartal marka otomobille az pikniðe gitmedik :D :D :D

SpeedlinE™
29-06-2017, 12:55
þahin ayarýnda, ayarýnda derken model olarak þahin kadar eski olan ama klimasý hatta bazýsýnýn hidrolik direksiyon ve abs si bile mevcut olan araçlar dünyanýn bir çok yerinde 300 veya 400 euro civarýna satýlýyor. genelde alanlar ya kümes yapmak için yada daðda tepede oyun oynamak için alýyor.

acaba þahin doðanlar nasýl oluyorda 15-20bin tl bandýna çýktý? 4bin euro eder. 4bin euroya burada e46 bmw nin full paketini alýrsýnýz. hatta sabýrlýysanýz paraya sýkýþan biri çiçek gibi cabrio e46 verir size.

acaba problem nerede deyip susuyorum, nede olsa hepiniz problemin nerede olduðunu biliyorsunuz.

bu fiyatlar bu kadar yüksek oldukça daha çok insan mecburiyetten binecek bu araçlara ve bir kýsmý da gerek yorgunluk gerekse dikkatsizlikten kaza yapacak ve insanlar ölmeye devam edecek. tüm türkiye 50-150bin bandýnda ki araçlarý alacak bütçeye sahip deðil ve bu devirde araç ihtiyaçtýr lüks deðil.

Tr'de tek
hata bulursan bedavaaaa
Boyasýzzzzz
arka koltuða oturulmamýþ
stepne si kullanýlmamýþþþþþ
böylesi yok
dopdolu
tr de tek diyenlere gelsin
hastasý olmayan aramasýn

ve bunlar gibi tonla kelime ve ***** sitenin birleþimi ile 15 ve üstü bantlara çýkabildiler maalesef ki abi

GokhanRS
29-06-2017, 13:47
Tr'de tek
hata bulursan bedavaaaa
Boyasýzzzzz
arka koltuða oturulmamýþ
stepne si kullanýlmamýþþþþþ
böylesi yok
dopdolu
tr de tek diyenlere gelsin
hastasý olmayan aramasýn

ve bunlar gibi tonla kelime ve ***** sitenin birleþimi ile 15 ve üstü bantlara çýkabildiler maalesef ki abi

yanlýþ yerden gittin. fiyatýn yükselmesi öyle kelime oyunlarýyla olmaz. kimse salak deðil ki o laflara kanmaz. nasýl sen inanmýyorsan aksine ilaný kapatýyorsan o laflarý görünce tüm türkiye neredeyse bu kadar zeki kanmaz yani.

fiyat tamamen sýfýr araçlar yüzünden. c sýnýfý araçlar olmuþ 100 küsür bin tl.

örneðin geçen gün delta city de bana 8bin euro ya 0 km suziki 4x4 satmaya çalýþtýlar. turkiyede de 8bin euroya sýfýr araba satýlýyor olsa idi hangi salak gidip 20bin tl tofaþa baðlardý. tamamen vergiler yüzünden her þey.

fthdrn
29-06-2017, 13:53
Ýnsanlarýn trilyonlarý var ve þahin alýyorlar mý zannediyorsunuz :) ya da þahin alacaðýnýza gidin otobüse minibüse mi binin diyorsunuz :) yýllardýr forumda bu tartýþma var evet güvenli deðil evet peynir tenekesi ama kullananlarýn çoðu a noktasýndan b noktasýna gitmek için kendilerince en uygun araç olduðunu düþündükleri için bu araçlarý tercih ediyor. Parçasý bol ustasý bol sorunsuz taþ gibi motor. Bizim gibi bir milleti bu duruma düþüren hainler utansýn. 1930larda uçak üretirken 2017 de saman ithal ettiren düzen utansýn. Þahin sahiplerinin yüzde 99 uda ister ki parasý olsa da golf focus corolla vs alsýn.

300E
29-06-2017, 16:18
Tofaþ bu saatten sonra gokart niyetini sürülür anca, kimse fakir edebiyatý yapmasýn, 10 binden aþþaðý tofaþ yok, 20-30 bine satýlan tofaþlarda biliyorum, o paralara nissan maximalar, alfalar falan var, tofaþtan bin kat iyidir, hele maxima hem motoru güçlü hemde geniþ saðlam bir araç.

300E
29-06-2017, 16:20
Tofaþ bu saatten sonra gokart niyetini sürülür anca, kimse fakir edebiyatý yapmasýn, 10 binden aþþaðý tofaþ yok, 20-30 bine satýlan tofaþlarda biliyorum, o paralara nissan maximalar, alfalar falan var, tofaþtan bin kat iyidir, hele maxima hem motoru güçlü hemde geniþ saðlam bir araç.

Eski honda accordlar falan var, þu yudum ayçicek yaðý tenekelerinden bin kat iyidir, ha bizde bindik zamanýnda ama altýmýzdakinin ne olduðunu bilerek kullandýk.

fthdrn
29-06-2017, 16:37
Zar zor geçinip de araç almak için kimse tofaþa 10 bin tl den fazla vermez. Kendinizi kandýrmayýn o 20 liralara satýlan araçlarý da kimse zar zor para denkleþtirip de almýyor. Araba pazarlarý 7-8 liraya satýlan tofaþ ile dolu. Tofaþ olmuþ 20 lira yeaaaa geyiðine hiç girmeyin :)

Ýzzet Göçmen
29-06-2017, 16:49
10 liraya dogan sahin alan zihneyete zaten git tempra al hayýr maddi durumu olmayan adam zaten kredi cekip alýyor bunu öderim diyor veya 10 lirasi olan git 3 lira kredi cek klimali güzel araba al yaz ayýnda 40 kurus yakýyor anlamýyorum,gercekten tamam ülkemizde vergiler cok lanet edip duruyoruz sinir bozucu artýk hersey devlet öpüyor,millet kolay yerden para kazanma derdinde,al satcý cakal olmus..

Phenomenal
29-06-2017, 17:52
sadece þahin doðan deðil 106 gti larý kullanan arkadaþlarda dikkat edin ananýza babanýza eþinize çoçuðunuza yazýk

fthdrn
29-06-2017, 18:13
106 zaten uçan tabut :D bile bile lades bana göre