PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hasarlı aracı hurdaya cıkarma hakkında bilgilendirme

serci
03-07-2017, 23:40
Merhabalar

Kaza yaptıgım ve kullanılamayacak bir durumda aracım var hasarlı haline malesef çok ölü rakamlar verildiği için parça parça satmak istiyorum.
internetten arastırdım aracın cekıcı ile muayne istasyonuna gidip ordan belge falan alınması gerekıyor yazıyor.
Öyle birsey varsa cok maliyetli olucaktır benim için.
Konu hakkında bilgilendirme rica ediyorum..

https://i.hizliresim.com/dG8Brr.jpg (https://hizliresim.com/dG8Brr)

GokhanRS
04-07-2017, 02:28
araştırdığın doğru. çekici üstünde götürmen lazım. istersen sadece trafikten çek. ilerde sadece şase kalınca çıkarırsın hurdaya.

ben daha sti çektim trafikten bir yıl kullanmıcam boşa vergi sigorta ödemiyim diye.

AliGizda
04-07-2017, 08:33
Çok geçmiş olsun kardeşim, sende bişey varmı?

Çok üzüldüm, umarım sende bişey yoktur.

serci
04-07-2017, 08:44
Çok geçmiş olsun kardeşim, sende bişey varmı?

Çok üzüldüm, umarım sende bişey yoktur.

Teşekkür ederim
Kazanin üzerinden 40 gün gecti daha yeni ayaga kalkabildim öyle diyim sana
Emniyet kemeri takmadigim icin kapi camindan uçuşa gecmisiz...

AliGizda
04-07-2017, 08:50
Teşekkür ederim

Çok geçmiş olsun. Ciddi bir kaza atlatmışsın anladığım kadarıyla, Allah korumuş. Çok üzüldüm gerçekten, durumunu net bilmiyorum ama Allah beterinden saklasın.

Sende kalıcı bir hasar yoktur umarım? Sen nasılsın şu anda?

B16
04-07-2017, 09:04
Teşekkür ederim

Bu tip durumlarda gülmek olmaz ama kalın olarak seçtiğim yeri okuyup okuyup gülüyorum :D

Çok geçmiş olsun, araçta parça olarak satılıcak birşey ben pek göremedim.
Sağ taraf 2 kapı, sol ön kapı, ön cam ve motor içinde ki parçalar var.

Bence bir liste çıkartın aracınızda satabiliceğiniz parçaların ve çıkmacılara sorun. Arada 1 veya 2 bin TL'lik fark varsa uğraşmanızı tavsiye etmem.

serci
04-07-2017, 09:28
Bu tip durumlarda gülmek olmaz ama kalın olarak seçtiğim yeri okuyup okuyup gülüyorum :D

Çok geçmiş olsun, araçta parça olarak satılıcak birşey ben pek göremedim.
Sağ taraf 2 kapı, sol ön kapı, ön cam ve motor içinde ki parçalar var.

Bence bir liste çıkartın aracınızda satabiliceğiniz parçaların ve çıkmacılara sorun. Arada 1 veya 2 bin TL'lik fark varsa uğraşmanızı tavsiye etmem.

Cikmacinin verdigi rakamin yarisini sadece sanziman ve ön 2 koltuktan aliyorum su anda o yüzden bu yola basvurdum

VETTE
05-07-2017, 07:03
Dönüşüm tesis belgesi olan bir hurdacidan yardım almanız gerekiyor.aracın satışını hurdaciya veriyorsunuz o hurdaya ayırıyor daha sonra isterseniz tamamını isterseniz motoru noter satisiyla geri alıyorsunuz.