PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Esimle Kibrista Drift Egitimine gittik

Rifart
24-07-2017, 21:58
Merhabalar, esimle birlikte gittigimiz Kibris tatilimizi Drift egitimi ile hareketlendirdik. Amator olarak yaptigimiz cekimleri birlestirip eglenceli bir video hazirlamaya calistik. Umarim, sizler de izlerken keyif alirsiniz....

"Learn 2 Drift Kıbrıs" Drift Eğitimi Maceramız.... - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=jZX9mrd4TYQ&t=14s)

300E
25-07-2017, 00:40
Eğlenceli bir gezi ve video olmuş, bizimle paylaştığınız için teşekkür ederim. :)

Rifart
25-07-2017, 15:39
Rica ederim, bizim icin de keyifli bir aktivite oldu... Video'yu begenmeniz bizi sevindirdi....

Rifart
25-07-2017, 15:41
https://www.youtube.com/channel/UCY8XWLepQ2ikBSCEh9SC8gg

Rifart
25-07-2017, 15:42
Video linki cikmis sadece, Youtube ekraninin gostermeyi beceremedik. Yardimci olabilme sansiniz varmidir ?

altugkocer
25-07-2017, 16:01
Video linki cikmis sadece, Youtube ekraninin gostermeyi beceremedik. Yardimci olabilme sansiniz varmidir ?

"Learn 2 Drift Kıbrıs" Drift Eğitimi Maceramız.... - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=jZX9mrd4TYQ)

https://www.youtube.com/watch?v=jZX9mrd4TYQ

Rifart
25-07-2017, 16:46
Tesekkur ederim yardiminiz icin.... Aradaki benim gereksiz yazilarimi silip ilk mesaja tasimamiz mumkun olur mu acaba videoyu ?

bomonti
02-08-2017, 02:09
Eminim baya zevkli olmuştur. Daha önce rwd tecrübeniz var mıydı? Yoksa antrenman esnasında mı geliştirdiniz? Birde bu eğitim olayının yaklaşık maliyeti nedir :)

RSX
02-08-2017, 20:50
Beğendim eğlenceli olmuş, eğitim hakkında detaylı bilgi verirseniz belki katılmak isteyen arkadaşlar olabilir. Mesela ben :D

mtay
02-08-2017, 21:19
Hocam eğlenceli olmuş... Bizim de gidemediğimiz bi Kıbrıs tatilimiz var... ins. deneme imkanımız olur...

Ertekin
03-08-2017, 08:02
Çok güzel video olmuş. Ayrıca gayet başarılı buldum

Furkan_z3
03-08-2017, 12:29
Çok eğlenceli olmuş videonuz..Eğitim hakkında detay verebilme imkanınız varmı ? Kaç gün? konaklamalar vs ücretler gibi...

Merhabalar, esimle birlikte gittigimiz Kibris tatilimizi Drift egitimi ile hareketlendirdik. Amator olarak yaptigimiz cekimleri birlestirip eglenceli bir video hazirlamaya calistik. Umarim, sizler de izlerken keyif alirsiniz....

"Learn 2 Drift Kıbrıs" Drift Eğitimi Maceramız.... - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=jZX9mrd4TYQ&t=14s)

Rifart
11-09-2017, 08:14
Eminim baya zevkli olmuştur. Daha önce rwd tecrübeniz var mıydı? Yoksa antrenman esnasında mı geliştirdiniz? Birde bu eğitim olayının yaklaşık maliyeti nedir :)

Evet, aktif olarak S54 swapli bir E36 coupe kullanmaktayim ve el yordami ile kenar kose tabiri caizse yanliyordum ama cadde ile drift pisti arasinda daglar kadar fark var...

Rifart
11-09-2017, 08:15
Beğendim eğlenceli olmuş, eğitim hakkında detaylı bilgi verirseniz belki katılmak isteyen arkadaşlar olabilir. Mesela ben :D

Bildigim kadari ile gruplar icin oldukca indirimli programlar yapiliyor, hatirimda yanlis kalmis olabilir ama sanirim yol konaklama dahil olarak 1500-2000 lira civarinda paket programlar vardi....

Rifart
11-09-2017, 08:16
Hocam eğlenceli olmuş... Bizim de gidemediğimiz bi Kıbrıs tatilimiz var... ins. deneme imkanımız olur...

Muhakkak yapin derim, hem tatil hem drift bir arada cok keyifli oluyor. Plajda ayak fotosu cekmenin otesinde bir amaci da oluyor seyahatin :)

recep07
11-09-2017, 10:38
hocam cok guzel bir tatil olmus kanım kaynadı sımdı su yaz bıtmeden olabılır dıye dusunuyorum otel konaklama harıcı sadece drıft programı ucretı nedır acaba ?

Rifart
11-09-2017, 10:57
hocam cok guzel bir tatil olmus kanım kaynadı sımdı su yaz bıtmeden olabılır dıye dusunuyorum otel konaklama harıcı sadece drıft programı ucretı nedır acaba ?

Yazacagim rakamlar yaniltir malesef. Normalde egitim 2 gun sureyle yapilmakta. 5 kisilik gruplar icin konaklama dahil dedigim gibi 1500 tl civari rakamlar telafuz edilmekte idi; sormanizda fayda var tabii.

Ben 3 gunluk birebir ozel ders icin 3500 tl odeme yaptim. Net olarak sunu soyleyebilirim ki araba kullanmaktan yoruldum :)

Bir de kendi aracimi o kadar sure kullansam sanirim dunya kadar masrafim olurdu, ciddi zorlaniyor araba acemilikle birlesince. Arka arkaya spinler, ust uste atilan turlarda artan sicaklik vs :)

Ayrica egitmen disinda 2 arkadas da pistte Marshall lik yapmaktalar, sogutma, lastik degisimi,yakit ikmali, kuka dizimi ve kaldirilmasi vs gibi isler icin....

Yanlis hatirlamiyorsam 6 takim lastik yedik 3 gun icinde, fikir vermesi acisindan surus yogunlugunun ;)

Not olarak, sagda solda yanlayip biz bu drift isini yiyip bitirdik diye dusunen arkadaslar icin bu sozum:

Hic de oyle degil arkadaslar, dunya kadar ince detay var. Virajlari baglamak zaten basli basina bir olay, bir de viraj icinde araci kontrol etmek isin icine girince anliyorsunuz ne kadar yanlis sekilde vakit kaybettiginizi oncesinde.... Pistlere daha cok gidelim, egitimi ve bilgilenmeyi daha cok destekleyelim....

recep07
11-09-2017, 22:12
binbir hevesle aldıgım ilk rwd tecrubem olan r3 rx8le 2.ayda agaca patlayınca anladım zaten :D cok dogru soyluyorsun hocam ama o paraya deger dıye dusunuyorum burdakı ımkansızlıklarıda dusununce!
tesekkur ederım bılgı ıcın kıbrıstakı hocaya faceden ozel mesaj gectım detaylı bılgı ıcın bakalım :)

tiMachine
11-09-2017, 22:40
Usta, hanımı yanına alınca bir özgüven geldi ����, mutluluğunuz daim olsun, çok güzel 3-4 gün geçirmişsiniz

TaxiDriver
11-09-2017, 22:42
güzel paylasım.. son günlerde bu drift egitimi + tatil sıkca duymaya başladık. eylül ayları ideal ısı için mantıklı

Rifart
12-09-2017, 08:16
Usta, hanımı yanına alınca bir özgüven geldi ����, mutluluğunuz daim olsun, çok güzel 3-4 gün geçirmişsiniz

Hanim destekcim evet, ozguvenimiz eksik olmuyor oyle olunca... 3-4 gun dedik ama neredeyse 11 gun kaldik kibrista :) Hem havasi hem cografyasi cok guzel *****...

Rifart
12-09-2017, 08:19
güzel paylasım.. son günlerde bu drift egitimi + tatil sıkca duymaya başladık. eylül ayları ideal ısı için mantıklı

Kibris akdenizde olunca *****, Haziran basindan Agustos sonuna dek ciddi sicak ve nemli, dediginiz gibi ancak Eylul ortasindan itibaren muthis keyifli olur... Programlari uydurmak lazim firma ile, musabakalar etkinliklerle de cakisma durumu olabilir...

Onno
12-09-2017, 08:38
Güzel video olmuş sonuna kadar keyifle izledim. Tebrikler :Bravoo:

Rifart
12-09-2017, 09:08
Güzel video olmuş sonuna kadar keyifle izledim. Tebrikler :Bravoo:

Biz de keyifle cekmistik zaten :) Begenmenize sevindim...

SametYkn
12-09-2017, 09:21
Eğlenceli ve güzel bir video olmuş tebrikler :)

Rifart
12-09-2017, 09:38
Eğlenceli ve güzel bir video olmuş tebrikler :)

Tesekkur ederiz...

Ewren
12-09-2017, 11:20
Çok güzel olmuş tebrikler. Kıbrısta okudum bende 5 sene ama çok oldu tabii. O zamanlar yoktu böyle şeyler... :)

TigeR
12-09-2017, 11:29
Güzel eğlenceli bir tatil olmuş. Sağdan direksiyon votes atarken filan sıkıntı olmadı mı öğrenmek?

Rifart
12-09-2017, 11:36
Çok güzel olmuş tebrikler. Kıbrısta okudum bende 5 sene ama çok oldu tabii. O zamanlar yoktu böyle şeyler... :)

Dogrudur :)

Rifart
12-09-2017, 11:39
Güzel eğlenceli bir tatil olmuş. Sağdan direksiyon votes atarken filan sıkıntı olmadı mı öğrenmek?

Ayni cekinceyle gittim ben de. Hayatimda ilk kez sagdan direksiyonu drift yapmaya calisirken kullandim hatta :)

Soyle soyleyeyim, terste kalan tek sey el freni, cunku bilinen kaninin aksine vitesle bir isiniz yok egitim sirasinda ;)

Direksiyon ve tum pedallarin konumu ayni zaten, bir tek el freni solda, vitesle zaten isiniz yok kalkip 1,2 yapiyorsunuz konu kapaniyor. Acikcasi 15-20 dakika sonra en ufak bir yabancilik cekmedim....

atituti
12-09-2017, 12:34
şanslı insanlardansın , kiminin eşi evden bile çıkmak istemiyor , aktivitelere katılmayı bırak saçma bile görüyor.umarım bir ömür birlikte olursunuz

Rifart
13-09-2017, 00:15
şanslı insanlardansın , kiminin eşi evden bile çıkmak istemiyor , aktivitelere katılmayı bırak saçma bile görüyor.umarım bir ömür birlikte olursunuz

Yok, o konuda eşimin hakkını yemeyeyim, her anlamda destek oluyor sağolsun hobiler ile ilgili...

-Murat Özcan-
19-09-2017, 14:45
Güzel olmuş hocam maşallah..

Rifart
25-09-2017, 08:41
Güzel olmuş hocam maşallah..

Tesekkurler, begenmenize sevindim...