PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Efe Tur Sorumsuzluğu ve başıma gelenler. Ne yapmalıyım arkadaşlar.

VTEC®
25-07-2017, 19:27
Bir işim sebebiyle dün akşam aracım olmadan bir yolculuk yaptım.
İzmit karamürsel'den İstanbul Harem otogara gelmek için Efe Tur otobüsüne bindim. Binmemle birlikte olaylar başladı.

24.07.2017 tarihinde Kocaeli/Karamürsel terminalinden 41 FB 932 Plakalı 108 Karoser numaralı Efe Tur yolcu otobüsü ile saat 19.31'de İst. /Harem yönüne hareket ettim. Bilet no. 203672. Sefer kodu: 543868

Yolculuk sırasında yolcu almak için efe tur yazıhanelerinde durması haricinde otobüs şoförü meskun mahal ve duble yollardaki hiçbir hız sınırına uymadı. araclara 70 ticarilere 50 olan hız sınırı olan bölgelerde bile 100-110 km/h süratler seyretti Koltuk numaram 1 olduğu için aracın göstergelerini takip edebildim. Bol bol cep telefonu ile konuştu gerek özel gerek iş için olan görüşmelerini yaptı. Otoyola çıkana kadar 100-110 km/h süratle ilerledi. Bol bol şerit ihlali yaptı. Sol şeridi esir aldı desem yeridir.

Filmin koptuğu yer bundan sonrası;

Çamlıca gişelere geldik ve polis GBT sorgusu için otobüsü durdurdu. Araçta takribi 15-16 kişi kadar vardı. GBT işlemleri yapılırken otobüs şöförü ve muavin durumu izledi işlem bitiminde muavin polisten kimlikleri teslim alıp otobüste dağıtmaya başladı, şoför ise hiç beklemeden yola devam etti.

Ta Taaaam !! Kimlikler dağıtıldıktan sonra kimliğimin polis kulübesinde kaldığını fark ettim. Muavini uyardım kimliğim yok diye. Aaa unutuldumu ben polisi arayayım kimlik başka otobüsle gelir hareme dedi. Ulan polis başkasının kimliğini başkasına verip yollarmı böyle bir mantık varmı??!??

Tartışma alevlendi sorumluluğun onlarda olmadığını kendimde olduğunu, benim kimliğimle uğraşamayacaklarını söylediler. Dedim kimlikler dağıtılana kadar bekleseydiniz zaten az yolcu var otobüste. Beni ilgilendirmez tarzında şoför tehditvari bir yaklaşımda bulundu. Sonra telefonla hesapta otogar polisiyle görüştüler ve görüştüklerini söyledikleri kişi Harem otogara kimliğin başka bir otobüsle gelebileceğini söyledi. Hadi dedim tamam bi bildikleri vardır deyip saf rolü yaptım. Ancak Otogarda indiğimde herkes araçtan indi muavin ve şöförde dahil olmak üzere, ben otogardaki polis amirliğine yöneldim ( Efe tur peronunun 2 dükkan yanında kalıyor)Benim oradan ayrıldığımı gören şoför otobüsle birlikte perondan ayrıldı hatta kaçtı diyebilirim.

Otogarda kimliksiz bir şekilde kaldım. Otobüs şoförü sorumluluktan kaçmak adına perondan ayrılmıştı. Efe Tur çağrı merkezini aradım. Durumumu belirttim. Telefondaki bayanda durumla ilgilenmedi, herhalde başından savmak için İsminin Ayşegül olduğunu ve halkla ilişkiler sorumlusu olduğunu söylediği 0530 545 35 01 olan numarayı verdi. Aradığımda numara kapalı çıkıyordu.

Tekrar çağrı merkezini aradım herhalde numaramı şikayet ettiğimden dolayı bellemiş olabileceklerinden çağrı merkezi dakikalarca telefonumu açmadı kesinlikle çağrı merkezine ulaşamadım. Harem otogarda kimliksiz bir şekilde kaldım.

İşin ilginç yanı bu olaylar olup gelişirken yaklaşık saat 22.00'den saat 23.00'e kadar 155 polis imdat'a hatların yoğun olması sebebiyle(!) ulaşamamam. Yani birini kesseler cinayet olsa, banka soyulsa biri birini kaçırsa, tecavüz vakası olsa duruma şahit olup ihbar etmek istesem 1 saat kadar polise ulaşamamış oluyorum ki benim işim basit bir kimlik kaybı.

Nihayetinde ulaştığım 155'teki memur arkadaş bilgilerimi aldı, o bölgedeki polis arkadaşlara anons geçeceğini ve ordaki memur arkadaşların telefonumdan bana ulaşacağını belirtti. Sonrasında ise amiyane tabirle 'Adam' denilecek bir polis memuru sağolsun yardımcı oldu. Allah razı olsun başka bişey diyemem ona. Gecenin saati beni aradı ilgilendi, kimliğimi sakladığını istediğim zaman gelip alabileceğimi belirtti.
Bugün sabah gidip kimliğimi aldım hatta memur arkadaş gün içinde arayıp teslim alıp almadığımı sorduda.

Çok uzun uza anlattım başınızı şişirdim kusura bakmayın. Başımdan geçen olay bu. kendimce suçlu olduğum noktalarda var ama ne yapacağımı sizlere danışmak istedim.

Şikayet var.com'a şikayetimi belirttim. Bugün tekrar çağrı merkezini aradım açan olmadı. Şikayetimi başka hangi mecralarda dile getirebilirim başka ne yapabilirim??

Yigit-Y
25-07-2017, 19:41
Bu otobüs firmalarının hepsi aynı

Ters bir adam bir gün çakacak görecek dünyanın kaç bucak olduğunu

Valla iyi bir memura denk gelmişsin allahtan

Geçen başka bir konuda bende conta yaktım

Yurtiçi kargoyu kesinlikle kullanmama kararı aldım

Eve teslim kargoyu aşağı in al dedi amk evladı

Şikayet edeceğim dedim nereye edersen et ya al ya ben gidiyorum dedi

Allah sana kolay ölümü göstermesin dedim gönderdim şerefsizi

Şikayet ettim mikinde bile değil

Aras kargo abi adamlar ya

Bu ülkede ya yapamayacağım işi yapma ya da hakkını ver

Her sektörde şerefsizlikler fazlasıyla

onursumer
25-07-2017, 20:23
arada iyi memurlar olmasa yanmışız zaten , bolca şikayetle taciz etmek lazım bu firmaların düzelme ihtimali olmasada rahatsızlık vermek şart

.::EmrE::.
25-07-2017, 21:21
Efe Tur otobüsü önüme makas attığı ve bizi öldürmek üzere olduğu bir akşam bende her yere şikayet etmeme rağmen hiçbir sonuç alamamıştım.

gkhn55
25-07-2017, 21:36
Şöför kaçarken o karanlıkta kaldırım taşı yokmuydu.

phoenixs
25-07-2017, 21:51
Al plakayı sok lastiklere bıçağı aklı başına gelir

VTEC®
25-07-2017, 22:38
Boyum 1.87 125 kg yim Doğma büyüme Üsküdar çocuğuyum :D zamanında kavgasız günü olmayan ben,
yani Forumdan ertekin arkadaşın fenomen lafı gibi bi miktar dövmek hep aklımdaydı,
ama biri 2 yaşında diğeri 2.5 aylık çocuğum var
yoksa söföre muavini, ardından otobüsü sokup matruşka yapmak onların hakkıydı.
Halen hukuki yollar, kanunen yapılacaklar tarafındayım ;)

hddsheriff
25-07-2017, 23:32
Boyum 1.87 125 kg yim Doğma büyüme Üsküdar çocuğuyum :D zamanında kavgasız günü olmayan ben,
yani Forumdan ertekin arkadaşın fenomen lafı gibi bi miktar dövmek hep aklımdaydı,
ama biri 2 yaşında diğeri 2.5 aylık çocuğum var
yoksa söföre muavini, ardından otobüsü sokup matruşka yapmak onların hakkıydı.
Halen hukuki yollar, kanunen yapılacaklar tarafındayım ;)

koyu ile işaretli kısmı tekrar tekrar oku , bir süre sonra gülmeye başlayacaksın :)

997TT
25-07-2017, 23:38
Efe tur
Vıb
Metro gıbı sırketlerı sevmedıgım kısılere onerıyorum....

AşkınS.
26-07-2017, 00:45
Efe turu tercih etmek gerçekten metroyla eşdeğer..
Adamlar resmen mafya. Umurlarında değil hiçbirşey..

KÖROĞLU
26-07-2017, 07:10

arkadaşa da geçmiş olsun,

hiç bir baltaya sap olamayan adamlar artık kargocu oluyor.

Tabir-i caizse nefes alsın 2 kolu 2 ayağı ve gözü olsun (beyin off olsa da sorun yok) yeter.

Her kargo da sorun yaşanıyor, mevzu tamamen o şubedeki kişilerle ilgili. Beddua da iyiymiş yalnız :)

aqustic
26-07-2017, 07:24
BİMER ve CİMER'e şikayette bulunun.O zaman paşa paşa sizi arayıp özürdileyecekler.

oKsEAt
26-07-2017, 07:39
Firmanın adını görünce hiç şaşırmadım. İzmit'in yerel gazetelerinde firmayla ilgili her gün bir haber mutlaka çıkıyor, hep sorun..
Mümkün olduğunca kullanmamaya özen gösterin.

CenkB
26-07-2017, 07:53
Bu tarz olaylar yüzünden otobüs kullanmamaya çalışıyorum. Düzgün adam çok az.

blow07
26-07-2017, 09:15

Abi Aras kargo diyorsun da 120 km , Antalya merkez - Alanya merkez arası araba ile sadece 2 saatlik yol , bir kargomu 8 9 günde teslim edemediler. Şimdi ben bu Kargoya nasıl güveneyim? Şikayet ettim her yerden bi dönüş yok .

MatraX_07
26-07-2017, 09:28
ölür müsün öldürür müsün lafının açıklaması olmus

bu işler maalesef bilinçsiz insanlardan ve cahil personellerden kaynaklanıyor
Allahtan ıyı ınsanlara denk gelmıssın

Yigit-Y
26-07-2017, 10:01
Abi Aras kargo diyorsun da 120 km , Antalya merkez - Alanya merkez arası araba ile sadece 2 saatlik yol , bir kargomu 8 9 günde teslim edemediler. Şimdi ben bu Kargoya nasıl güveneyim? Şikayet ettim her yerden bi dönüş yok .

Aras benim şube iyi o zaman

Yurtiçi hele yanımdaki mng rezillik anlatmam

blow07
26-07-2017, 11:43
Aras benim şube iyi o zaman

Yurtiçi hele yanımdaki mng rezillik anlatmam

Bende Yurtiçi ve PTT de hiç sıkıntı yaşamadım açıkçası :)

raptor
26-07-2017, 12:18
Facebook , twitter , şikayetvar ,firmanın kendi web sitesine şikayette bulunuyorum bu tarz durumlarda.Hiç olmazsa diğer insanlar tercih ederken daha seçici davranabilir.

imprezaWRC
26-07-2017, 12:27
Geçmiş olsun, geç olmuş ama dediğin gibi bir ADAM sayesinde problem çözülmüş. Hukuki yollar yazmışsın kusura bakma ama hddsheriff dediği gibi sinirimden artık beni de bir gülme tuttu. Hukuk dediğin, batıya doğru sınırdan çıktığında bulabileceğin birşey oldu.

155'in açmaması konusunda da yanlız değilsin. Komşumun ve benim telefonlarımı kesinlikle açmıyorlar, zannedersin sürekli arayıp şikayet/ihbarda bulunuyoruz.

Bu gidişle kendi adaletimizi kendimiz sağlayacağız.

Yigit-Y
26-07-2017, 14:27
Bende Yurtiçi ve PTT de hiç sıkıntı yaşamadım açıkçası :)

Ptt en iyilerden yurtiçi az önce yine küfür ettim bu seferde kargo yanlış adrese gitmiş

:)

CenkB
26-07-2017, 14:36
Ptt en iyilerden yurtiçi az önce yine küfür ettim bu seferde kargo yanlış adrese gitmiş

:)

Personelle alakalı bir durum. 4-5 sene önce Ptt kargo ile ordudan antalyaya kargo yolladık. Takip numarasıyla sürekli takip ettik ve eve geleceği gün ablam evde bekledi özellikle. O günün akşamı sisteme baktığımızda evde bulamadık yazılmış. Evde beklenildiğini bilmesek 10 dk evden çıkmış olsak inanacaz.
Daha sonra kargo orduya geri döndü antalyada evde bulamayınca. Geri dönüş ücreti de talep ettiler. :)
Ptt müdürü tanıdık olduğu için haloldu konu ama bozulacak veya 2-3 günde gitmesi gereken birşey olsa önemli bir evrak olsa yetişmeyecekti.
Veya müdürü tanımasak geri dönüş kargo ücreti verecektik. :)

Tamamen personelle alakalı bir durum kargo meselesi.

DEJ
26-07-2017, 15:14
Efe turu tercih etmek gerçekten metroyla eşdeğer..
Adamlar resmen mafya. Umurlarında değil hiçbirşey..

Onların her tarafı mafya olsa nolur, arkadaş yine sabırlıymış tebrik ediyorum sabrından ötürü

DEJ
26-07-2017, 15:18
Kural ihlali yaptığına dair videoya çekip emniyetin ihbar sitesinden yollayıp, sosyal medyada paylaşsaydınız keşke

Ne kadar insan bilinçlense o kadar iyi ...

imprezaWRC
26-07-2017, 16:47
Kural ihlali yaptığına dair videoya çekip emniyetin ihbar sitesinden yollayıp, sosyal medyada paylaşsaydınız keşke

Ne kadar insan bilinçlense o kadar iyi ...

O dediğin bilinci olanlar için geçerli. Etrafta milyon tane bilinçsiz olunca o kadar videoya, görüntüye, uyarıya, habere...vs'ye rağmen Metro diye bir firmanın şu an hayatta olmaması gerekirdi ama halen ısrarla tercih edenler var ve adamlar mutlu mesut hayatlarına devam ediyor.
Bu ülkede büyük bir kesimin kabloları ters bağlanmış. Kötüyü iyi bellemişler, ne olursa olsun ne dersen de keçi inadından daha beter inatla devam ediyorlar.

Konunun seyrini değiştirmek ve başka birşeye bağlamak istemem ama merak edenler google'a firma sahibinin adını yazıp aratsın nişan, düğün...vs haberlerine baksın sonra niye firmanın ve çalışanlarının Efe'lendiklerini az çok çözmüş olur.

d3n1s
26-07-2017, 16:57
O dediğin bilinci olanlar için geçerli. Etrafta milyon tane bilinçsiz olunca o kadar videoya, görüntüye, uyarıya, habere...vs'ye rağmen Metro diye bir firmanın şu an hayatta olmaması gerekirdi ama halen ısrarla tercih edenler var ve adamlar mutlu mesut hayatlarına devam ediyor.
Bu ülkede büyük bir kesimin kabloları ters bağlanmış. Kötüyü iyi bellemişler, ne olursa olsun ne dersen de keçi inadından daha beter inatla devam ediyorlar.

Konunun seyrini değiştirmek ve başka birşeye bağlamak istemem ama merak edenler google'a firma sahibinin adını yazıp aratsın nişan, düğün...vs haberlerine baksın sonra niye firmanın ve çalışanlarının Efe'lendiklerini az çok çözmüş olur.

Daha geçenlerde bana biri Ulusoy yerine Metro önerdi, dondum kaldım. O kadar haberi, kazayı, rezillikleri bilmiyo musun dedim, ben sana 2+1 koltuklu olanı önerdim, onlar düzgün dedi, uzatmadım. Hayır, benimle aynı ortamda bulunan, hemen hemen aynı görgü, kültür, bilgi seviyesine sahip biri bile bu kadar körse yapacak pek de bişey yok hani.

VTEC®
26-07-2017, 19:58
Kural ihlaliyle ilgili video çekmediğime pişmanım, Değerendirilebilirdi aslında. O anda aklıma gelmedi desem doğrudur.

155 e ulaşamam çok kötüydü, Gerçekten benden daha acil bir durum olsaydı? can kurtarmak gereken müdahale gereken..

Şikayetvar sitesinde şikayetim yayınlandı verilen bilgiye görede firmaya şikayetim gönderildi şimdilik başka bir gelişme yok

8.000rpm
26-07-2017, 20:39
Bir ara benim müşterimde bu efe tur şirketi , bunların üye kartlarını , müşteri formlarını vs üretiyorduk.
Yönetim tarafındaki kontaklarıma yarın bakıp bi bakarım halen oradalarsa konuşurum konuyu aktarırım , hatt sana da telefonlarını veririm maillerini veririm
İnşallah oradalardır da öyle call centermış bilmemneymiş uğraşmayız hatta call center tarafını da babalarız :)

VTEC®
26-07-2017, 20:42
Bir ara benim müşterimde bu efe tur şirketi , bunların üye kartlarını , müşteri formlarını vs üretiyorduk.
Yönetim tarafındaki kontaklarıma yarın bakıp bi bakarım halen oradalarsa konuşurum konuyu aktarırım , hatt sana da telefonlarını veririm maillerini veririm
İnşallah oradalardır da öyle call centermış bilmemneymiş uğraşmayız hatta call center tarafını da babalarız :)

Gerçekten çok güzel olur, başıboş olmadıklarını kafalarına göre takılmamaları gerektiklerini öğrenmeleri lazım.

VTEC®
28-07-2017, 19:57
4. gün oldu herhangi bir gelişme yada görüşme yok..