PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Cam Filmi Tavsiyesi

Sayfa : [1] 2

EnesAksu
26-07-2017, 13:40
Arkadaşlar Merhaba,

Bayramında gelmesiyle yolculuklar çoğalıyor.Aracıma cam filmi çektirmeye karar verdim, fakat bu iş içinde öyle büyük bi dümen dönüyor ki işin içinden çıkamadım. :) 3m, lumarr vs markalar var,
3m 350 çeken de var 950 çekende kimisi asetonla test et öyle çektir diyor. Kimisi başka birşey. Herkes beyaz kutudan gösterip buda lumar diyip yapıştırmaya çalışıyor.Başına gelen olay ve fikirlerini paylaşırsa güzel olur.
Not:Araç 2001 Honda civic Cam filmi çeşidi ve yer tavsiyelerine açığım.

ckrc
26-07-2017, 13:54
Dostum, 3M Filmlerin olduğu yerleri 3M Turkiyeden sorgulatmadan emin olamazsın. Ben çok araştırdım, llumarın atr serisi dahil, orijinal olarak bu işi yapan sayısı çok az.
Hele bir de cam filmi, boya koruma, tuning vb. yerlerde yaptırmak istemezdim ben olsam.
İşi sadece cam filmi olan yerlerde yaptırırdım.
Reklama giriyor mu bilmiyorum ama 6 aydır GKM'den 150 tlye yaptırdığım cam filmlerini kullanıyorum. İşcilik mükemmel, malzeme 150 TL'ye göre kaliteli.

Yİne yaptırıcak olsam GKM'de yaptırırdım 150 TL'ye.

Oznsrl
26-07-2017, 14:14
ziebartta yaptır maltepede var

MBuğra
26-07-2017, 15:02
Şirinevlerde AFC diye bir yer var, İlhami diye birisi işletiyor. Arada tanıdık referansıyla gitmeme rağmen çok kötü bir işçilik yaptı ve cam filmi çizildi. Sorumluluk almaya gelince de almadı. Oraya gitmede nereye gidersen git.

srkns
26-07-2017, 15:05
Şirinevler Erdogan film center da uzak durulmasi gereken yerlerden biri

Ferhat_V
26-07-2017, 15:12
pendik opel atm bayii tam arkasında a&y cam filmi var..orda Bahtiyar usta var ben 2 aracımı ve arkadaşlarında bir kaç aracını orda yaptırdım 1 seneden fazla oldu bir sıkıntı yok..aynı zamanda ayna tavan kaplama işleri filan yapıyor..araç cam değişim sigortadan yaptırabiliyorsun

EnesAksu
26-07-2017, 15:35
Valla arkadaşlar çok sağolun Maltepe ziebartla görüştüm, Ön cam hariç 985 tl + ön cam eklenirse 450 tl toplam 1450 tl civarında fiyat çıktı. Daha uygun bir yer arıyorum.

Ferhat_V
26-07-2017, 15:46
yuh :) aldığın fiyat çok yüksek..
ben renault trafic arka cam + yan cam yerleri piano black kaplamayı 200 e yaptırdım..tavan kaplama 300 tl..
4 kapı sedan araç için 200 400 aralığı filmler..ön cam fiyatı bilmiyorum ama en fazla 200 dür.

mmustu
26-07-2017, 15:49
Tagoooo tarkan bu işe bir el at hacı izmirde yapıyorsun kampanyanı hep patlat bir İstanbul kampanyası sevindir biz garipler :)

Çok özel bir durum yoksa 50-250 lira bandında film çeken kimseye güvenmiyorum senesi dolmadan mosmor oluyor :)
daha fazla fiyat çekenlere de güvenmiyorum kaliteli malzeme de olsa bence bu işin hakkı 250-400 lira bandında :)

o yüzden stock geziyorum şimdilik berbat bişey taktırıp birde çıkartmak için rezil olamam

EnesAksu
26-07-2017, 16:18
yuh :) aldığın fiyat çok yüksek..
ben renault trafic arka cam + yan cam yerleri piano black kaplamayı 200 e yaptırdım..tavan kaplama 300 tl..
4 kapı sedan araç için 200 400 aralığı filmler..ön cam fiyatı bilmiyorum ama en fazla 200 dür.

aynı tepkiyi bende verdim bizim servis şoförü travegoyu 200 liraya sadece işçilik 100 malzeme vermiş :) araba fiyatında anormallik var.

EnesAksu
26-07-2017, 16:20
Tagoooo tarkan bu işe bir el at hacı izmirde yapıyorsun kampanyanı hep patlat bir İstanbul kampanyası sevindir biz garipler :)

Çok özel bir durum yoksa 50-250 lira bandında film çeken kimseye güvenmiyorum senesi dolmadan mosmor oluyor :)
daha fazla fiyat çekenlere de güvenmiyorum kaliteli malzeme de olsa bence bu işin hakkı 250-400 lira bandında :)

o yüzden stock geziyorum şimdilik berbat bişey taktırıp birde çıkartmak için rezil olamam

aynen abi aynı şekilde ben de öyle düşünüyodum. ama artık sıcakta olmuyor. yaptırıp soğumakta istemiyorum.

SkY
26-07-2017, 16:24
konunun arasına kaynamış olayım ama..dacia duster aracımın arka kapı ve arka camı orjinal karartmalı cam.ön kapıları da buna en yakın renkte yaptırmak istiyorum.tavsiyeniz hangi film markası olur?daha önce kullandığım ziebart cam filmi hafif aynalı gibi oluyordu yanlış kalmadıysa aklımda.lumar yada herhangi bir marka ton farkını en aza indirir mi ön arka kapı camları arasındaki?

emrhn28
26-07-2017, 16:39
Şirinevlerden mahmutbey yoluna dönüşta vakıfbank sokağında HOC cam film var. Ahmet usta işletir. Fiyatları uygun ve kalitelidir. Bir arayın görüşün derim.

aposport
26-07-2017, 20:54
Selam,

Cam filminden ağzı yanmış biri olarak;

Tavsiye ile Bravom da Florya 5 yol Aytaç a gitmiştim. Camların içine edip, arka cam rezistansları mı koparıp göndermişti beni. Kendisini hala sevgi ve selamla her yerde anıyorum. İş ahlakı olmayan, yüzü kızarmayan adama gitmeyin abicim.

En son 2 hafta önce DRAGGER Yafuz u mun tavsiyesi ile MASLAK TANZER e gittim. Çok ama çok memnun kaldım. Hem temiz çalışıyor hemde hakiki LLUMAR kullanıyor.

mmustu
27-07-2017, 06:59
apo fiyat nedir peki

onursumer
27-07-2017, 07:03
maslak tanzer kesinlikle tavsiye ederim

EnesAksu
27-07-2017, 07:07
Selam,

Cam filminden ağzı yanmış biri olarak;

Tavsiye ile Bravom da Florya 5 yol Aytaç a gitmiştim. Camların içine edip, arka cam rezistansları mı koparıp göndermişti beni. Kendisini hala sevgi ve selamla her yerde anıyorum. İş ahlakı olmayan, yüzü kızarmayan adama gitmeyin abicim.

En son 2 hafta önce DRAGGER Yafuz u mun tavsiyesi ile MASLAK TANZER e gittim. Çok ama çok memnun kaldım. Hem temiz çalışıyor hemde hakiki LLUMAR kullanıyor.

fiyat neydi tam olarak , gerçi ziebarttı duyunca fiyatı geçen olmaz :)

aposport
27-07-2017, 08:03
Ön cam hariç Yafuz indirimiyle 500 e yaptı.

aposport
27-07-2017, 08:09
Söylemeyi unuttum. Araba 2016 A5 idi. Extradan plastik fitillere kadife kaplandı. Sizin arabaların kadifelik işi yoksa fiyat daha da uygun olabilir.

Lownslow
06-01-2018, 09:05
Maslak Tanzer için ortalama fiyat bilgisi paylaşabilecek olan var mıdır?

onursumer
06-01-2018, 09:48
Maslak Tanzer için ortalama fiyat bilgisi paylaşabilecek olan var mıdır?

ben miniye on cam dahil 600 civarına yaptırmıştım coupe olduğundan arkalarla vs çok uğraşmışlardı

araca gore değişiyor bazısında işçilik kolay bazısında zor direk arayıp teklif alsanız daha sağlıklı olur ona gorede randevu alırsınız zaten

Lownslow
06-01-2018, 10:25
ben miniye on cam dahil 600 civarına yaptırmıştım coupe olduğundan arkalarla vs çok uğraşmışlardı

araca gore değişiyor bazısında işçilik kolay bazısında zor direk arayıp teklif alsanız daha sağlıklı olur ona gorede randevu alırsınız zaten

Yakın zamanda mı yaptırdınız yoksa geçtiğimiz senelerde mi :) ben ön cam hariç istiyorum

onursumer
06-01-2018, 10:34
Yakın zamanda mı yaptırdınız yoksa geçtiğimiz senelerde mi :) ben ön cam hariç istiyorum

haziran ayında yaptırdım

hndcrx
06-01-2018, 11:22
ziebartta şuan kampanya var ön cam ve sunroof hariç nakit ödemede 600-650 tl civarı.
15 ocak gibi bitecekmiş sanırım kampanya.Sonra tekrar 1000+ lı rakamlar.

TarikS
07-01-2018, 01:36

Hemen her yerde kaliteli cam filmi + düzgün işçilik bu fiyatlarda. Ön cam hariç denirse 400 lira gibi.

Araca göre fiyat almakta fayda var tabii Lownslow

Lownslow
07-01-2018, 15:57
Hemen her yerde kaliteli cam filmi + düzgün işçilik bu fiyatlarda. Ön cam hariç denirse 400 lira gibi.

Araca göre fiyat almakta fayda var tabii Lownslow

bilgi için teşekkürler şu an ziebartla - lumarr arasında kaldım bakıp karar vermek en doğrusu olucak sanırım

axcel
08-01-2018, 10:53
şuan tüv den ön cam dahil film geçiyormuş sanırım bu konuda bilgisi olan var mı yakın zamanda tüv e giren falan ?

seref1
08-01-2018, 10:58
şuan tüv den ön cam dahil film geçiyormuş sanırım bu konuda bilgisi olan var mı yakın zamanda tüv e giren falan ?

Geçen ay ön cam dahil filmle sorunsuz geçtim

CenkB
09-01-2018, 22:22
Act veliefendiden fiyat aldım. 3m marka normalde 700 tl benim araç coupe olduğu için 400 tl dedi.
Yüzyüze pazarlıkla biraz daha iner sanki.

CNR
09-01-2018, 22:39
100 liraya çizilmez amerikan çektiriyorum ben hep 5 defa cam filmi değiştirttiğimi hatırlıyorum hatalı diye

Şuanki arabamda 3m orjinal film vardı, tonu açık olduğu için söktüm 3 numara çizilmez amerikan çektim, en önede 1 numara amerikan çektik yine gayet güzel

CNR
09-01-2018, 22:41
100 liraya çizilmez amerikan çektiriyorum ben hep 5 defa cam filmi değiştirttiğimi hatırlıyorum hatalı diye

Şuanki arabamda 3m orjinal film vardı, tonu açık olduğu için söktüm 3 numara çizilmez amerikan çektim, en önede 1 numara amerikan çektik yine gayet güzel

Edit olmadığı için yazacağımı yazmayı unutmuşum

Ben bi fark hissedemiyorum illaki uv meselesinin falan farkı vardır, ama ben günlük kullanımda hiç bir fark yaşamadım

Benim için cam filmi bi trafik polisinin keseceği cezayla, sökülecek birşey olduğu için 500-600lü rakamlara film çektirme taraftarı değilim

burakcan
13-01-2018, 20:54
Edit olmadığı için yazacağımı yazmayı unutmuşum

Ben bi fark hissedemiyorum illaki uv meselesinin falan farkı vardır, ama ben günlük kullanımda hiç bir fark yaşamadım

Benim için cam filmi bi trafik polisinin keseceği cezayla, sökülecek birşey olduğu için 500-600lü rakamlara film çektirme taraftarı değilim

aynı benim mantığım

free-hifi
21-03-2018, 14:53
güncel anadolu yakası cam filmi tavsiye edeceğiniz nere var.

enesy
21-03-2018, 15:09

Llumar Ahmet ,Caresolution @turkishdrifter, Detailworks Gecü ( Tarık’s yardımcı olur iletişim için )

jRMix
21-03-2018, 15:11
Yine sizinkiler iyiymiş. Ben gittim tüm kapıların cam ile arasındaki tırnaklar kırılmış ve filmde hep boşluk kalmış birde güneş gelince böyle film saydam değilde böyle blurlaşıyor gibi.

AliGizda
21-03-2018, 15:18
Varmıdır Beylikdüzü-Büyükçekmece civarı öneri verecek olan. Çok pahalı bişey istemiyorum, orta kalite işçiliği güzel olan bir yer arıyorum.

Ormanci
21-03-2018, 15:24
Llumar Ahmet ,Caresolution @turkishdrifter, Detailworks Gecü ( Tarık’s yardımcı olur iletişim için )

LLumar Ahmet yaşıyor demek hala :D Şaka maka arabayı ilk aldığımda (2011) arkadaşımın tavsiyesi ile gitmiş yaptırmıştık kendisine. 2017 Aralık'ta arabayı sattım, bir tek sağ ön camda ufak bir çizik vardı ama o da herhalde dış etken kaynaklı bir şeydi. Ön camda da şeffaf UV film vardı. Hiç bir şekilde ne bir kalkma, ne bir bozulma vs olmamıştı. Baya memnun kaldım.

Detailworks de değerlendirilebilir sanıyorum. Kendisine seramik kaplı arabayı çift kova yıkama için de gitmeyi istiyorum uzun süredir :)

Ancak son dönemdeki LLumar'lar eskileri gibi değil diyorlar. Bu yüzden de "taklit bu yav" vs. gibi yanıltıcı durumlar olmuş güya. Bilen var mıdır?
Bir de şu yeni trafik düzenlemesi ile %70 geçirgenlik oranı aranacak herhalde bir süre sonra, bunu 2 numaraya kadar olan filmler mi sağlıyor? Yeni aldığım aracın ön yan camlara ve ön cama da UV yaptırmayı düşünüyorum bir fırsat bulduğumda.

EnesAksu
22-03-2018, 07:28
Valla hocam bende böyle aradım, bu konuyu başlattım. baktım çok uçuk fiyatlar, en sonunda arkadaşın abisi ataşehirde aksessuarcı ona yaptırdım. Kalite kalite cam filmleri olup ona göre fiyat biçiyor.
Arka cam 2 numara, arka yan camlar 1,5 ön yan camlar 1, ön cam da 0,5 450TL Çekti. istersen adres verebilirim.

fthdrn
23-03-2018, 12:30
Valla hocam bende böyle aradım, bu konuyu başlattım. baktım çok uçuk fiyatlar, en sonunda arkadaşın abisi ataşehirde aksessuarcı ona yaptırdım. Kalite kalite cam filmleri olup ona göre fiyat biçiyor.
Arka cam 2 numara, arka yan camlar 1,5 ön yan camlar 1, ön cam da 0,5 450TL Çekti. istersen adres verebilirim.

Ataşehirde neresi enes

EnesAksu
23-03-2018, 13:47
Ataşehirde neresi enes

Kayışdağı darülaceze karşısında medine cami yanında han garaj var,orada çektirdim.

psychologist
27-06-2018, 11:36
Herkes llumar diyor ama solargard abd gibi ülkelerde daha popüler solargard kullanan var mı?

serkanOC
27-06-2018, 15:43

ön-yandan bakınca sırıtıyor mu koyuluk tonu ?

Tholl-ga
27-06-2018, 16:14
Herkes llumar diyor ama solargard abd gibi ülkelerde daha popüler solargard kullanan var mı?

ben kullanıyorum bir aracımda llummar diğer aracımda solargard film var gayet memnunum

TarikS
27-06-2018, 16:24
Bostancı HakCam'da 10 yıldır solarmaster yaptırıyordum, hepsi aynı mal, aynı fabrika falan diyordu dükkan sahibi arkadaşım. baktığında işçilik de iyi olunca zaten filmlerin renkleri veya dayanıklılığı anlamında bir fark görmedim.

Bir süredir Detailworks'te Llumar yaptırıyorum, tavsiye de ederim. marka kaliteli olduktan sonra asıl iş işçilikte bitiyor zaten

8.000rpm
27-06-2018, 16:29
Şirket aracına yaptırmam gerekli
En ucuz kim yapar?

TarikS
27-06-2018, 16:34
Şirket aracına yaptırmam gerekli
En ucuz kim yapar?

Aksaray

Sokakta yapıyorlar hala 50-100 liralara :D

Bostancı hakcamda 2. kalite film vardı ben şirket focusuma yaptırmıştım, işçilik aynı işçilik (camlara sıfır boşluk, baloncuksuz vs) ama 1 sene sürmeden renk açılması başlıyor tabii :D O zaman ön cam hariç 150 lira vermiştim normal film 350-400 iken. yıl 2014 :)

fussy
27-06-2018, 16:37
beykentte 100 liraya var :)

8.000rpm
27-06-2018, 22:36
Teşekkürler arkadaşlar
1 senede solsun problem değil
Yeter ki balonlamayalım

TarikS
28-06-2018, 03:55
Teşekkürler arkadaşlar
1 senede solsun problem değil
Yeter ki balonlamayalım

Yok yok Allah var kesinlikle öyle bi problemle karşılaşmadım. Renk açılması da camları indirince belli oluyordu yoksa şeffaf hale gelecek kadar olmadı 1 yılda. Bu yazı rahat geçirir o kesin. :D Fırsatınız olur Bostancı'ya uğrarsanız veya telefonla ararsanız benim ismimi verebilirsiniz, Tarık derseniz tanırlar. Hala bu filmlerden yapıyorlar mı bilmiyorum ama doların yükselişiyle eminim ki ucuz alternatif olarak mutlaka ellerinde bulunduruyorlardır. Güncel fiyat konusunda bilgim olmadığını tekrar belirtmek isterim. 4 yıl önceki fiyatı aynı kalmamıştır illa ki

Şamil Bey 532 111 38 38 veya dükkan telefonu 0.216. 575 76 80. VW Tech'in hemen sırtındalar

Ormanci
28-06-2018, 08:27
Diğer markaları bilemiyorum ama Ahmet'te 2011'de Llumar yaptırmıştım, 2017 Aralık'ta arabayı sattım, ne bi çizik ne bişey, pırıl pırıldı orj. cam gibi. Yalnızca sağ camda kum-taş tanesi girdiği için alakasız yönde çok ince bi çizik vardı. Şaşırdım baya bu kadar gitmesine.

Bunun haricinde son dönemde Llumar'ın da çeşitleri ve kalitesi düştü-değişti diyorlar ne diyorsunuz?

psychologist
28-06-2018, 12:50
Solargard yaptırıyorum. Kime sorduysam aşırı memnun.

TaGo
28-06-2018, 13:12
Cam filmi işi çok spesifik bir iş. Mesela LLumar, 3M, Solar Guard, Solar Master, Global gibi markalar vardır.

Bunların kullandığı cam filmi kimyasalını ise 2 firma üretir tüm dünyada. Bunlardan Dünya lideri Cam ve Cam yapı kimyasalları üreticisi Eastmen Corp. Amerikanın yaklaşık 100 milyar dolarlık en büyük firmalarından biridir. Diğer firma ise yine bildiğiniz Saint Gobain olarak tanıdığımız Avrupalı dev firmadır.

LLumar ve Suntek firmaları Eastmen Corp. nın kendine ait olan cam filmi üreticisi firmalarıdır. Solar Guard ise Sainth Gobainın kendine ait cam filmi markasıdır.

Demem oki bunların dışındaki firmalar zaten üretici değil. Ham maddeyide bu ana firmalardean alan ve buna ek olarak başka üreticide filmlerini ürettiren firmalar.

Ben buna mukabil LLumar tercih eden hem uygulayan bir firmayım. Çünkü diğerlerinden farkı olarak mesela LLumarın model olarak bile yaklaşık 12 modeli vardır. ürün gamı olarak diğerlerini bi 4 e yada 6 ya katlar seçenek olarak.

TarikS
28-06-2018, 13:41
Cam filmi işi çok spesifik bir iş. Mesela LLumar, 3M, Solar Guard, Solar Master, Global gibi markalar vardır.

Bunların kullandığı cam filmi kimyasalını ise 2 firma üretir tüm dünyada. Bunlardan Dünya lideri Cam ve Cam yapı kimyasalları üreticisi Eastmen Corp. Amerikanın yaklaşık 100 milyar dolarlık en büyük firmalarından biridir. Diğer firma ise yine bildiğiniz Saint Gobain olarak tanıdığımız Avrupalı dev firmadır.

LLumar ve Suntek firmaları Eastmen Corp. nın kendine ait olan cam filmi üreticisi firmalarıdır. Solar Guard ise Sainth Gobainın kendine ait cam filmi markasıdır.

Demem oki bunların dışındaki firmalar zaten üretici değil. Ham maddeyide bu ana firmalardean alan ve buna ek olarak başka üreticide filmlerini ürettiren firmalar.

Ben buna mukabil LLumar tercih eden hem uygulayan bir firmayım. Çünkü diğerlerinden farkı olarak mesela LLumarın model olarak bile yaklaşık 12 modeli vardır. ürün gamı olarak diğerlerini bi 4 e yada 6 ya katlar seçenek olarak.

Sadece memnun bir tüketici gözlemi olarak Solarmaster markası altında da Llumar kadar çok seçenek var sanki. Bazen şeffaf film yaptırdım, bazen aynalı, bazen kül rengi gibi var yok arası tonlarda. En son mavimsi bir ton da gelmişti hatta. Ve bu farklı renkli/renksiz seçeneklerin koyuluk (veya seviye, ne derseniz) oranına göre farklı numaraları da vardı.

Sizin yazdıklarınızdan anladığım kadarıyla sıvı asıl mesele galiba, ondan sonrasını herkes çeşitlendirebiliyor kendince.

Bilgiler için teşekkürler

TaGo
28-06-2018, 13:45
Sadece memnun bir tüketici gözlemi olarak Solarmaster markası altında da Llumar kadar çok seçenek var sanki. Bazen şeffaf film yaptırdım, bazen aynalı, bazen kül rengi gibi var yok arası tonlarda. En son mavimsi bir ton da gelmişti hatta. Ve bu farklı renkli/renksiz seçeneklerin koyuluk (veya seviye, ne derseniz) oranına göre farklı numaraları da vardı.

Sizin yazdıklarınızdan anladığım kadarıyla sıvı asıl mesele galiba, ondan sonrasını herkes çeşitlendirebiliyor kendince.

Bilgiler için teşekkürler

Hayır model derken renkleri ve tonları kastetmiyorum.

Direkt olarak model. AT, ATC, ATR LATI, PP, RF gibi seçenekler. Yoksa bunların her birindede yeşil, mavimsi ve 6-7 çeşitte koyulukları yine var.

ÜSTÜNERC
28-06-2018, 20:56
Dandik film sıkıntı ya hemen çiziliyor 2-3 ayda renk açıyor sökmeye kalksan ayrı eziyet camı maf ediyor.100 lira dandik filmle vermektense 200-250 liraya en azından boya olmayan film yaptırmak daha mantıklı.Az para vereyim diyip sonradan daha fazlası çıkıyor cepten.LLumar kullanıyorum ön cam dahil,gece olsun gündüz olsun harika şekilde iş yapıyor.Işık yansıtma özelliğide cok iyi.

Ormanci
29-06-2018, 08:29
Dandik film sıkıntı ya hemen çiziliyor 2-3 ayda renk açıyor sökmeye kalksan ayrı eziyet camı maf ediyor.100 lira dandik filmle vermektense 200-250 liraya en azından boya olmayan film yaptırmak daha mantıklı.Az para vereyim diyip sonradan daha fazlası çıkıyor cepten.LLumar kullanıyorum ön cam dahil,gece olsun gündüz olsun harika şekilde iş yapıyor.Işık yansıtma özelliğide cok iyi.

Katılıyorum, dandik filme 100 TL veririm her sene yenilerim kısmı bana da çok mantıklı gelmiyor. Bir defa evinizin garajında yapmıyorsunuz, film çeken vatandaşın müsaitliğini yakalayacaksınız, kendi müsaitliğiniz olacak, verimlilik adına süper külfetli. 100 TL maliyet olacak bize 1.000 TL uzun vadede.

Babam zamanında yine her zamanki gibi beni dinlemedi gitti bi yere yaptırdı dandik gundik. En son filmleri parçalaya parçalaya sökmeden önce adam sağdan gelen trafiği çiziklerden dolayı görmüyordu resmen, özellikle akşamları.

FreeCaptiv3
29-06-2018, 11:17
Ankara'da bu işi iyi yapan bir yer tavsiye edebilir misiniz?

TarikS
29-06-2018, 11:45
Katılıyorum, dandik filme 100 TL veririm her sene yenilerim kısmı bana da çok mantıklı gelmiyor. Bir defa evinizin garajında yapmıyorsunuz, film çeken vatandaşın müsaitliğini yakalayacaksınız, kendi müsaitliğiniz olacak, verimlilik adına süper külfetli. 100 TL maliyet olacak bize 1.000 TL uzun vadede.

Babam zamanında yine her zamanki gibi beni dinlemedi gitti bi yere yaptırdı dandik gundik. En son filmleri parçalaya parçalaya sökmeden önce adam sağdan gelen trafiği çiziklerden dolayı görmüyordu resmen, özellikle akşamları.

İşte o konuda ayrımı iyi yapmak lazım, aksaray işine hiç bulaşmamak en iyisi zaten ama onun dışında 1 yıla kadar kullanılacak şirket arabasında vs 2. kalite filmi profesyonel işçilikle yaptırmak mantıklı olabiliyor :) eğer en az 1 sene kullanılacak kendi aracınsa iyi filme verdiğin para kuruşuna kadar değiyor gün sonunda

Ormanci
29-06-2018, 13:51
Ha şirket arabası diyorsanız eyvallah, onu hiç hesaba katmamıştım :) Tabi önceki mesajlarda yazmıştım 2011'de yaptırdım 2017 aralığa kadar sorunsuz kullandım mesela.

_opeth
13-05-2019, 09:57
güncel atayım. yakın zamanda ön cam hariç fiyat alan var mı?

en son 5 sene önce yaptırmıştım, geçen sene renginin açıldığını hissettim. sirkülasyonu yüksek bir dükkan da yaptırmayı planlıyorum lüks de normal araç da geliyor. 300TL filme 100TL de eskilerinin sökümüne istedi.

TarikS
13-05-2019, 10:05
Llumar öncam hariç 650-750 arası şu an

Solarmaster opsiyonu var amerikan yine 10 yıl garantili, babamın arabada 7-8 yılı oldu renkte açılma yok, 300'e yaptırttım geçen Audi A3 sedana.

Film sökme işi biraz zahmetli olsa da "aman bee 100 TL'ye değmez" diye düşünmüyorsanız yapılmayacak iş değil :) Film kaliteliyse tek parçada ayrılıyor çok da az yapışkan kalıyor

Ama eski film dandikse, -ki renk açıldı diyorsanız muhtemelen öyle- tam bir facia olabilir :D tam cam sökmeyi deneyerek bir gözlemleyin derim

_opeth
13-05-2019, 10:18
Llumar öncam hariç 650-750 arası şu an

Solarmaster opsiyonu var amerikan yine 10 yıl garantili, babamın arabada 7-8 yılı oldu renkte açılma yok, 300'e yaptırttım geçen Audi A3 sedana.

Film sökme işi biraz zahmetli olsa da "aman bee 100 TL'ye değmez" diye düşünmüyorsanız yapılmayacak iş değil :) Film kaliteliyse tek parçada ayrılıyor çok da az yapışkan kalıyor

Ama eski film dandikse, -ki renk açıldı diyorsanız muhtemelen öyle- tam bir facia olabilir :D tam cam sökmeyi deneyerek bir gözlemleyin derim

arka cam da rezistansı bozmamak için o 100Lirayı göze aldım valla. F/P olarak o fiyatlar bence uygun o kadar yüksek meblağlar verecek aracım olsa eyvallah. 5 sene önce de 120'ye yaptırmıştım. renk açılması o kadar fazla değil de kelebk camını hırsızın kırması sonucu yaptırırken komple yaptırayım renk farkı olmasın modundayım.

ckrc
13-05-2019, 10:22
Ben GKM Garaj'da yaptırıyorum her arabama. 2 senedir kullanılan aracımda ne bir solma & cizilme & morarma vs. gözlemlenmedim. Piyasadan da bayağı uyguna yaptırmıştım.

Elgard olması lazım cam filminin, işcilikte iyi olunca çok sorun olmuyor zaten.

_opeth
13-05-2019, 10:23
Ben GKM Garaj'da yaptırıyorum her arabama. 2 senedir kullanılan aracımda ne bir solma & cizilme & morarma vs. gözlemlenmedim. Piyasadan da bayağı uyguna yaptırmıştım.

Elgard olması lazım cam filminin, işcilikte iyi olunca çok sorun olmuyor zaten.

bizim sokaktaki fiyat aldığım yer işte :)

ckrc
13-05-2019, 10:25

Gözün kapalı yaptır o zaman, çok iyi işcilikleri vardır. Tek işi cam filmi yapmak olunca isteseler de istemeseler de işcilikleri mükemmel seviyeye geliyor.

KOSEREN
13-05-2019, 10:38
GKM janjanlı,aynalı dükkanlara göre sote kalıyor ama yapılan işçiliği iyidir.Tesisat ta yaparız,xenon da takarız,detailde yapar film de yaparız kafasında biryer değil.Sadece film yapıyor.
Eksi puan vereceğim tek noktası farlarımı temizlettikten sonra şeffaf ppf kaplatmak için oraya gittiğimde farları standart şeffaf kaput filmi ile kapladı.Haliye farın canlılığı gitti.İşlem bittikten sonra memnun kalmadığımı anlayınca,farlara aslında ppf yapmak gerekir,bu klasik kaput filmi vs dedi.Kaplamayı söktü ücret talep etmedi..
Fiyatlara gelince 5 cam için film uygulamasına 350 lira yazıyor.Llumar yapmıyor.
LLumar Atr serisi için 600-700 , Atc serisi için 400 civarı piyasa..

raptor
13-05-2019, 12:09
Firmayla alakam yoktur , başka bir forumdan alıntıdır.

LLumar Bayisi Hars Otomotiv'den ATR Serisi Cam Filmi Kampanyası 'Donanım Haber'e Ozel' >> Sayfa 1 - 1 (https://forum.donanimhaber.com/llumar-bayisi-hars-otomotiv-den-atr-serisi-cam-filmi-kampanyasi-donanim-haber-e-ozel--138015347)

4 Kapı Camı + 1 Arka Cam için LLumar Marka AT Serisi Cam Filmi 300 TL +KDV
4 Kapı Camı + 1 Arka Cam için LLumar Marka ATC Serisi Cam Filmi 450 TL +KDV
4 Kapı Camı + 1 Arka Cam için LLumar Marka ATR Serisi Cam Filmi 550 TL +KDV

SkY
13-05-2019, 13:11
arka cam da rezistansı bozmamak için o 100Lirayı göze aldım valla. F/P olarak o fiyatlar bence uygun o kadar yüksek meblağlar verecek aracım olsa eyvallah. 5 sene önce de 120'ye yaptırmıştım. renk açılması o kadar fazla değil de kelebk camını hırsızın kırması sonucu yaptırırken komple yaptırayım renk farkı olmasın modundayım.

ya bende arka cam için çok çekindiğim için gittik dünya para verip söktürdüm.sonuç çalışan 2 tane rezistans olarak bana artı cam parası şeklinde geri döndü.

_opeth
13-05-2019, 13:20
ya bende arka cam için çok çekindiğim için gittik dünya para verip söktürdüm.sonuç çalışan 2 tane rezistans olarak bana artı cam parası şeklinde geri döndü.

valla üzerinde şu an iki kat cam filmi olduğundan söktürmek istiyorum. 3. katı alıp renk farkı yaratmamak adına

golgeoyunu03
13-05-2019, 14:45
llumar ahmetden fiyat alın derim, özelden istenirse numara gönderebilirim.

said_
14-05-2019, 09:35

bu GKM Maltepede çıkmaz sokağın içindemi?

Bu sorum genele:

Cam filmlerinde polisin laf etmiyeceği seviye nedir?

Vw caddy e yaptırmak istiyorum, tek amacım güneş vurunca rahatsız etmesin, uzun yolda mahvediyo yoksa.

zaten ticari araç diye polis sıklıkla durduruyo, birde film olur ise iyice üstümüze çekermiyiz?

_opeth
14-05-2019, 09:36

Bu sorum genele:

Vw caddy e yaptırmak istiyorum, tek amacım güneş vurunca rahatsız etmesin, uzun yolda mahvediyo yoksa.

zaten ticari araç diye polis sıklıkla durduruyo, birde film olur ise iyice üstümüze çekermiyiz?

Google Maps (https://goo.gl/maps/dvqpfz5CTiE8FiqU8) burası

emreogut
14-05-2019, 10:35
100 liraya yaptırdım uzun zaman öncee hala baloncuk çizilme falan yok mis gibi..
2 gün sonra gene ceza kesseler sökerken acımam..
500 liralık cam filmini ellerimle söktüm daha da o paraları vermem ne olacağı belli olmaz

Ormanci
14-05-2019, 12:44

Bu sorum genele:

2 numara deniliyor.

Yönetmelik hala çıkamadı bildiğim kadarıyla ama AB standartları çerçevesinde düzenleme yapacaklarmış.
AB standartları da %70 ışık geçirgenliği olacak diyor sürücü yanındaki camlar için.

Ben de yakın zamanda arabaya yaptırmayı planlıyorum, tatile gitmeden önce yaptırsam iyi olacak. Ama arka camlar çok koyu ve fabrikasyon, aynı yaptırmak istersem bi 3-4 numaraya çıkmak gerekecek galiba ama yine de yaptırmayı planlıyorum :)

R.I.P
14-05-2019, 14:56
2 numara deniliyor.

Yönetmelik hala çıkamadı bildiğim kadarıyla ama AB standartları çerçevesinde düzenleme yapacaklarmış.
AB standartları da %70 ışık geçirgenliği olacak diyor sürücü yanındaki camlar için.

Ben de yakın zamanda arabaya yaptırmayı planlıyorum, tatile gitmeden önce yaptırsam iyi olacak. Ama arka camlar çok koyu ve fabrikasyon, aynı yaptırmak istersem bi 3-4 numaraya çıkmak gerekecek galiba ama yine de yaptırmayı planlıyorum :)
Arkalar benim de koyu yeşildi, önlere 2 arkaya 1 diye tabir edilen tonlardan yaptırdım atr serisi. Dıştan renk ve koyuluk garkı yok ama arka içten zindan gibi oldu ��

TarikS
15-05-2019, 08:46

Bu sorum genele:

En ön cama şeffaf harici yaptırmayın, yeterli. Arkadaş mavi tourneo connect ile geziyor, öncamdan yakalandı akan trafikte. Yanlara bir şey demiyorlar şu an. Ama zifiri yaparsan polisin yanından geçerken nezaketen camı indirirsen iyi olur adamlar da kıllanmasın :D

-Murat Özcan-
15-05-2019, 09:38
En ön cama şeffaf harici yaptırmayın, yeterli. Arkadaş mavi tourneo connect ile geziyor, öncamdan yakalandı akan trafikte. Yanlara bir şey demiyorlar şu an. Ama zifiri yaparsan polisin yanından geçerken nezaketen camı indirirsen iyi olur adamlar da kıllanmasın :D

Bende genelde ön camdan sorun yaşayanlardanım.

Son zamanlar da polisten geçerken tüm camları açıyorum pek sorun olmuyor ya görmüyorlar yada dikkat etmiyorlar..

said_
15-05-2019, 09:41

Ön cama zaten yaptırmam, ayrıca ön cam çatlak yapmazlar muhtemelen.

Polis çevirmelerinde çok profesyonelimdir. farlar yanıyorsa kapatırım camı açarım veya tepe lambasını açıp göz teması kurarım, durduracağı varsada bırakır :D

TarikS
15-05-2019, 12:46
Ön cama zaten yaptırmam, ayrıca ön cam çatlak yapmazlar muhtemelen.

Polis çevirmelerinde çok profesyonelimdir. farlar yanıyorsa kapatırım camı açarım veya tepe lambasını açıp göz teması kurarım, durduracağı varsada bırakır :D

O son 1 senedir yemiyor bende, efendiler efendisi araba da olsa, bi durduruyorlar :)

Benim yukarıda bahsettiğim arkadaşa Kozyatağı Atatürk Caddesinde gündüz vakti giderken kaldırımdan atlayıp gelen bir polis durdurup yazmış, olacağı varsa oluyor yani çok da şeeeapmamak lazım

He ben açık ton yaptıracağım bayrama girmeden, o ayrı :D Yan camlarım koyu, camları indirmeye hiçbir şart altında kasmadım hiç ama öncam filminden sonra işler değişir. araba da şirinler mavisi basık polo, bu aralar hiç çevirmeye denk gelmiyorum, seçimler var diye heralde, trafik çekicileri de yok ortalıkta

enesy
15-05-2019, 13:08
Ben de en ön cam dahil film var. Yanlar allah ne verdi ise siyah . En ön 2 numara sanırım.
Camlar açıkken en ön hiç koyu değil fakat camlar kapalıyken ya da hava kapalı gölgeli iken çok karanlık gözüküyor.

Polis i görünce iç lambaların tamamını yakıyorum, camları tamamen açmıyorum ama ışık girecek kadar yarım indiriyorum. Çevirmese de ben yavaşlayıp selam verip devam ediyorum. Soran olursa da camda film varmı diye var diyorum. Bu yaklaşıma karşılık genelde hoşgörü ile yaklaşıyorlar.

Filmden ceza yemedim daha , ama bir defa sabiha gökçen girişinde çevirdi. Yanımda bir misafirim vardı 70 yaşlarında , onu görünce kulağıma eğilip " misafirin var tutmuycam seni ama istediğin kadar camı aç ön camda simsiyah film var , bir daha denk gelirse yazarım " dedi gönderdi.

https://i.hizliresim.com/7a9Zbl.jpg (https://hizliresim.com/7a9Zbl)
https://i.hizliresim.com/r5WvVP.jpg (https://hizliresim.com/r5WvVP)
https://i.hizliresim.com/P18zo8.jpg (https://hizliresim.com/P18zo8)

enesy
15-05-2019, 13:15
Ben de en ön cam dahil film var. Yanlar allah ne verdi ise siyah . En ön 2 numara sanırım.
Camlar açıkken en ön hiç koyu değil fakat camlar kapalıyken ya da hava kapalı gölgeli iken çok karanlık gözüküyor.

Polis i görünce iç lambaların tamamını yakıyorum, camları tamamen açmıyorum ama ışık girecek kadar yarım indiriyorum. Çevirmese de ben yavaşlayıp selam verip devam ediyorum. Soran olursa da camda film varmı diye var diyorum. Bu yaklaşıma karşılık genelde hoşgörü ile yaklaşıyorlar.

Filmden ceza yemedim daha , ama bir defa sabiha gökçen girişinde çevirdi. Yanımda bir misafirim vardı 70 yaşlarında , onu görünce kulağıma eğilip " misafirin var tutmuycam seni ama istediğin kadar camı aç ön camda simsiyah film var , bir daha denk gelirse yazarım " dedi gönderdi.

]

Eklemeyi unuttum maltepe GKM de yaptırıyorum ben filmi. Şirket araçlarıma da , aileden arkadaşlardan vs 1 yıl kullanıp satılacak vs araçlara da oradan yaptırıyorum.

Dragger
15-05-2019, 13:29
Bu işin vakkosu Tanzer, bütün arabalarımı ona yaptırırım.

Polis konusuna gelince benim de tüm arabalarımda ön cam dahil film vardı hala da var, herhangi bir problem yaşamıyorum.

Hatta şimdi yanları daha da mı koyultsam diyorum bir kaşıntı mevcut.

KOSEREN
15-05-2019, 16:53
Tanzer usta cam filmini kendi mi yapıyor çalışanları mı acaba?

Mert Safa
15-05-2019, 19:12
Bu işin vakkosu Tanzer, bütün arabalarımı ona yaptırırım.

Polis konusuna gelince benim de tüm arabalarımda ön cam dahil film vardı hala da var, herhangi bir problem yaşamıyorum.

Hatta şimdi yanları daha da mı koyultsam diyorum bir kaşıntı mevcut.

aynısını yazmaya gelmiştim :D bende de öne cektirsem mi kasıntısı mevcut :)

Tanzer usta cam filmini kendi mi yapıyor çalışanları mı acaba?

Biz 2 araba götürdük birinin bir kac camını kendisi yaptı ama kendisi yapmasada en son işi kontrol ediyor. herhangi bir baloncuk durumunda ya olur mu geçer güneşte dursun vs cümleleri yok cam tekrar komple sökülüyor.

Benim aracım VAG grubu arka camlar kendinden renkliydi AT35GN cekildi komple eşitlendi acaip güzel durdu. ama ön cam akvaryum gibi olunca içerisi belli oluyor tabi.

Selim.Y
16-05-2019, 02:39
Solarmaster neresi yapıyor ? Profildeki aracımda solarmaster film vardı güneş ışınını almamasından , öğlen 12 sıcagında aracın içinin buz gibi olmasından çok memnundum. Mevcut aracımda serviste takılan film var çöp malesef değiştircem LLUMAR düşünüyordum ama solarmaster varsa yaptırırım :)

speed_emre
16-05-2019, 08:11
arkadaşlar winplus marka nasıldır ? kullanan varmı ?

TarikS
16-05-2019, 10:00
Solarmaster neresi yapıyor ? Profildeki aracımda solarmaster film vardı güneş ışınını almamasından , öğlen 12 sıcagında aracın içinin buz gibi olmasından çok memnundum. Mevcut aracımda serviste takılan film var çöp malesef değiştircem LLUMAR düşünüyordum ama solarmaster varsa yaptırırım :)

Bostancı sanayide Hak Cam yapıyor. ben 10 yıldır kendime de çevreme de orada yaptırıyorum, fiyat, kalite ve işçilik olarak memnunum

enesy
16-05-2019, 17:03
Bostancı sanayide Hak Cam yapıyor. ben 10 yıldır kendime de çevreme de orada yaptırıyorum, fiyat, kalite ve işçilik olarak memnunum

Bize de yaptırtmışlığı var Tarık Bey’in :)

Gayet güzel Solar Master

Yiğit G.
18-05-2019, 15:52

ne oldu şimdi fiyatlar ? Benim de yenilemem lazım , buğu önleyici sıktım yan camlara herlade alkolü idi cam filmini bozdu kötü oldu... E sadece yanlar değişmez renk tutmaz o yüzden ön cam dahil yeniden yaptırmam lazım. Fiyat bakınıyorum.

mertkaral
19-05-2019, 00:38
İzmir içinde ön cam hariç eski ve solmuş filmlerimi söküp yerine 200-250 bandında ön cam dahil yaptırabilecegim bir yer var mı ?

TarikS
20-05-2019, 08:00
ne oldu şimdi fiyatlar ? Benim de yenilemem lazım , buğu önleyici sıktım yan camlara herlade alkolü idi cam filmini bozdu kötü oldu... E sadece yanlar değişmez renk tutmaz o yüzden ön cam dahil yeniden yaptırmam lazım. Fiyat bakınıyorum.

A3 sedana yaptırttım geçen ay öncamla 500'dü galiba, hariç ön 300.

TarikS
20-05-2019, 08:03
A3 sedana yaptırttım geçen ay öncamla 500'dü galiba, hariç ön 300.

Edit: Ön cam hariç 300.

TaGo
20-05-2019, 09:45
İzmir içinde ön cam hariç eski ve solmuş filmlerimi söküp yerine 200-250 bandında ön cam dahil yaptırabilecegim bir yer var mı ?

Kardeşim ben İzmir'de cam filciyim. Hatta ana merkezim birçok markada. Dediğin rakamlar sökme dahil yaplacaksa ancak oto aksesuar filmi, yani kore işi filmele yapılır. Ben yapmıyorum o ürünlerden bizde yok örnek vermek gerekirse. Ancak söküm temizleme ve yapım dahil 350 TL düşünürsen nitelikli bir film ile yardımcı olurum

burcinkarabacak
21-05-2019, 10:51
Ankara için öneri var mı ? benimde yenilemem gerekiyor. Magnet diye bi marka yapıldı 2 sene olmadan açıldı rengi.

Saygılarımla

_opeth
21-05-2019, 12:45
son durum: ustamın yaptırdığı yerde yaptıracağım Sultanbeyli'de 2 sene garantili ürün kullanıyor. kaput filmi ve cam filmi sökme; cam filmi takma 300TL fiyat aldım. Pazartesi gideceğim, şartlar olgunlaşırsa da 2 sene sonra arabayı yenilemeyi planlıyorum zaten o zamana kadar kurtarsın yeter durumundayım. adı sanı duyulmamış cam filmiyle 5 sene idare ettiğimi düşünürsek çok sorun yaşayacağımı sanmam. Pazartesi yaptırdıktan sonra da yorumlarım.

speed_emre
21-05-2019, 13:03
izmirde 3. san.sitesinde ismini unuttum 1001 otonun sokağında lummar bayisi var. 450 tl cam filmi yapıyor bilginize...

oselami
21-05-2019, 17:10
Ankara için öneri var mı ? benimde yenilemem gerekiyor. Magnet diye bi marka yapıldı 2 sene olmadan açıldı rengi.

Saygılarımla

merhaba. ben mart ayında iskitler de çağrı filme yaptırdım. suntek veya llumar yapıyor. işçilikleri güzel. ben suntek hp pro serisini 450 ye yaptırdım. std pro serisi 350 ye llumar atr yi de 550ye(bundan emin değilim) yapıyorlar.

Y.Emre
21-05-2019, 18:07
Armolan / qdp ch20 hakkında bilgisi olan var mı ?

Kadyr
21-05-2019, 18:27
sadece ön cam için koyu değil uv korumalı ve gözü biraz rahatlatacak cam filmi çektiren var mı? pendikte bir yer yaparım 150 tl ye ölçecek cihazım da var dedi.

Alican
22-05-2019, 01:29
Ankara icin cam filminde yardimci olurum
Ankara Cam Filmi
instagram.com/ankaracamfilm

Alican
22-05-2019, 01:33

Saygılarımla

Yardimci olayim
Ankara Cam Filmi
instagram.com/ankaracamfilm

mertkaral
23-05-2019, 02:54
Kardeşim ben İzmir'de cam filciyim. Hatta ana merkezim birçok markada. Dediğin rakamlar sökme dahil yaplacaksa ancak oto aksesuar filmi, yani kore işi filmele yapılır. Ben yapmıyorum o ürünlerden bizde yok örnek vermek gerekirse. Ancak söküm temizleme ve yapım dahil 350 TL düşünürsen nitelikli bir film ile yardımcı olurum

Merhabalar çançinçona 250 verceğime 350 daha kaliteli ürüne vermeyi tercih ederim açıkçası. İş yerinizin ismini biliyoRdum ancak neyse ki aklıma gelmedi şuan. Söyleyebilir misiniz ve ya özelden telefon numaranızı gönderebilir misiniz ? Teşekkürler

mertkaral
23-05-2019, 02:57

İmzanızda falan yazıyomuş iş yerinizin adı dalgınlık işte. Biraz daha yaza doğru girelim muhtemelen iletişime geçeceğim :)

berkaym
23-05-2019, 03:34
İstanbul anadolu yakası tavsiye varmı ? Birde çatlak cama film yaptırmak sorun oluyor mu tecrübe eden var mı

_opeth
27-05-2019, 16:52
arka cam dahil söküldü arka cam 3 numara yanlar 2 numara olarak yapıldı. kaput filmi söküldü. Sonuç olarak bütün bunlara 150TL verdim. şimdilik iyi duruyor gibi. tam oturmasını bekliyorum.

https://eksiup.com/images/27/67/hk18123tkoie.jpg

hndcrx
27-05-2019, 19:02

Kanka ziebart gayet basarili ayni zamanda omur boyu garantili.
Tavsiye ederim.Benim aracimda 13 senedir var.Gecen bi kontrole goturdum arka cami bastan yaptilar garanti kapsaminda.
Biraz pahali ama olsun deger.750-1000 arasi suan sanirim

hndcrx
27-05-2019, 19:05
Tabi soyledigim fiyat on cam ve sunroof(varsa) haric fiyatlar

-Murat Özcan-
30-05-2019, 10:10
Arkadaşlar bizim F30 a ön kaput tampon şeffaf film yaptıracağım.

Avrupa yakasında bu işin ehli uygun fiyatlı yerler var mıdır ?

emir91
30-05-2019, 10:26
Titiz biriyseniz iyi biryerde yaptırın sonra paranızla sinir oluyorsunuz bayram öncesi heryer randevulu full diye floryada en ön cama yaptırdım dün randevu arasında aldı baktıkça sizin yapıcağınız işin.. şeklinde anıyorum bayram sonrası gidicem tekrar..

Low-Rider
30-05-2019, 10:31
Titiz biriyseniz iyi biryerde yaptırın sonra paranızla sinir oluyorsunuz bayram öncesi heryer randevulu full diye floryada en ön cama yaptırdım dün randevu arasında aldı baktıkça sizin yapıcağınız işin.. şeklinde anıyorum bayram sonrası gidicem tekrar..

Bu işte usta çok önemli. Aynı dükkan'da 2 farklı ustaya iş yaptırdım biri iyi biri kötüydü.

Peugeot 407 sw'a Bahçelievler'de bir LLumar bayisinde en ön cam dahil yaptırmıştım, hiç problem olmadı çok memnundum.

Daha sonra aynı dükkana Fiat 500'ü götürdüm yine en ön cam dahil yapıldı; en ön camı 2 kere, arka camı 1 kere, yolcu tarafı camı 1 kere değiştirttim işçilik hataları yüzünden.

emir91
30-05-2019, 10:46
Bu işte usta çok önemli. Aynı dükkan'da 2 farklı ustaya iş yaptırdım biri iyi biri kötüydü.

Peugeot 407 sw'a Bahçelievler'de bir LLumar bayisinde en ön cam dahil yaptırmıştım, hiç problem olmadı çok memnundum.

Daha sonra aynı dükkana Fiat 500'ü götürdüm yine en ön cam dahil yapıldı; en ön camı 2 kere, arka camı 1 kere, yolcu tarafı camı 1 kere değiştirttim işçilik hataları yüzünden.

Bayramdan sonra giderim baktım düzelttiği de olmuyor zaten komple ton koyultmak istiyordum tanzer yada llumarahmete götürüp bırakıcam sanırım bu işte istanbul için bahsedilen en iyi olanlar

SkY
30-05-2019, 10:50

aynen öyle özgür.film en kalite marka bile olsa yapan düzgün yapmadıktan sonra insanı deli ediyor.bende duster için llumar yaptırmıştım kuyumcukentte bir yerde.kaç kere gittim değiştirdiler vs vs..hiç bişi olmasa bile zaman kaybı

raptor
30-05-2019, 11:42
Ön sol kapının cam filmi yırtıldı , sadece bu camın filmini yeniletsem diğer camlarla ton farkı olur mu tecrübe eden var mı ? (filmin daha önce nerede yapıldığını yada ne marka film kullanıldığını bilmiyorum aracı 2.el aldım.)

yiiter
18-08-2019, 15:19
Anadolu yakasında önereceğiniz yer var mı ?

_opeth
19-08-2019, 07:15

ucuz bir şey arıyorsan yaptırdığım yeri iletebilirim. Yoksa herkesin önerdiği yer Maltepe Gkm

TarikS
26-08-2019, 13:58

En azından bir önceki sayfaya gitseniz sorunuzun cevabı vardı

cany
18-02-2020, 20:58
Merhabalar,
Seat ibiza aracim için cam filmi çektirmek istiyorum. Arka camda halihazırda en koyusu var. Yanlara 2 numara yaptırmak istiyorum. Yardımcı olabilir misiniz?

cany
18-02-2020, 21:06

Size sormaya çalışmıştım. Ancak alıntı yapamadım sanırım.

denizhandinc
09-05-2020, 23:14
güncel cam filmi fiyatları nedir? bugüne kadar araclarıma hep kaliteli olsun diye ziebarttan yaptırdım ama fiyatlar ucmus. Forumdan kaliteli film yapan arkadas var mıdır güzel fiyata?

TarikS
10-05-2020, 20:34
güncel cam filmi fiyatları nedir? bugüne kadar araclarıma hep kaliteli olsun diye ziebarttan yaptırdım ama fiyatlar ucmus. Forumdan kaliteli film yapan arkadas var mıdır güzel fiyata?

kaliteli filmle ön cam dahil 1000'in altı uygun şu an :) llumar'da 1000 + noktasında. ziebart ne istedi?

sizin ille de Llumar takıntınız yok sanırım

Llumar olmasın amerikan olsun uzun ömürlü ve kaliteli dersen benim bostancıda gittiğim yerden memnunum, geçen ay Mini'ye de çektirdim ön cam dahil yine. F20'ye düşünüyorsan ön cam dahil 600-700 gibi bir rakama yaptırırız sanırım, isterseniz sorarım. konuda daha önce de bahsi geçmişti dediğim yerin

denizhandinc
10-05-2020, 22:11
kaliteli filmle ön cam dahil 1000'in altı uygun şu an :) llumar'da 1000 + noktasında. ziebart ne istedi?

sizin ille de Llumar takıntınız yok sanırım

Llumar olmasın amerikan olsun uzun ömürlü ve kaliteli dersen benim bostancıda gittiğim yerden memnunum, geçen ay Mini'ye de çektirdim ön cam dahil yine. F20'ye düşünüyorsan ön cam dahil 600-700 gibi bir rakama yaptırırız sanırım, isterseniz sorarım. konuda daha önce de bahsi geçmişti dediğim yerin

kanka bostancı uzak bana ya eyvallah :D film cektirmekte lüks oldu memlekette ak

Kadyr
10-05-2020, 22:25
Maltepede gkm film var tavsiye ederim 3m de var

burcinkarabacak
09-06-2020, 12:11
arkadaşlar merhaba,

benim koca oğlana cam filmi yaptırmak istiyorum.

-Ön Cam
-Tavan
-Renkli arka camlar ve buna uyumlu ön cam şeklinde.

Bir firma tavan olmaz filmi uygularken patlar dedi. ön cam olmaz alıştırma için sıktığımız su nereye gider bilmiyoruz bozulan parçadan sorumlu değiliz dedi. ön cam neyse de tavan için var mı öyle bir şey. Araç passat variant.

Ankara'da önereceğiniz kim var acaba ?

Saygılarımla

Ferhat_V
09-06-2020, 12:23
arkadaşlar merhaba,

-Ön Cam
-Tavan

Bir firma tavan olmaz filmi uygularken patlar dedi. ön cam olmaz alıştırma için sıktığımız su nereye gider bilmiyoruz bozulan parçadan sorumlu değiliz dedi. ön cam neyse de tavan için var mı öyle bir şey. Araç passat variant.

Saygılarımla

direk başka yere bak..işini bilen bir yere yaptır..bahane uydurup durmuşlar..

ön cam en kolay olanı 1 kere kalıp alıp 2. de uygulamayı yapıyorlar ve 5 dakika sürmüyor..sonra bir bezle de konsolu temizliyorlar.. suyu hortum ile sıkmıyorlar nereye gidebilir :)

bulabilirsen llumar bayisi bul..istanbullu olduğum için yer öneremiyorum malesef.

emrhn28
09-06-2020, 15:09
Tavanı yapamıyoruz demesi saçma olmuş abi. İ20 aracımda panaromik tavan mevcut ve yaptırdım. Çok işe yarıyor güneş rahatsız etmiyor.

denizhandinc
09-06-2020, 15:30
1 ay kadar önce F20 aracıma Florya AFM de Llumar ATC15 cektirdim iscilikten ve üründen son derece memnunum.

fixel
10-06-2020, 09:12
arkadaşlar merhaba,

-Ön Cam
-Tavan

Saygılarımla

Yenimahalle'de Emcar Garage tavsiye ederim. Llumar bayisidir, benim 2 aracım ve çevremde yaptıranlar hiçbir sorun yaşamadılar.

Oznsrl
10-06-2020, 16:06
Maltepede gkm film var tavsiye ederim 3m de var

hocam orda yaptırıp memnun kaldın mı :)

S.Özcan
10-06-2020, 16:56
gkm dediğiniz yer linkteki yerse ben hiç memnun değilim. bir daha hayatta iş yaptırmam. A6 fılm uygulaması - GKM Oto Cam Filmi ve Arac Kaplama | Facebook (https://www.facebook.com/GkmOtoCamFilmi/posts/1757058400989444/)

aracımın camlarında nokta nokta balonlar oluştu. dediklerine göre aracım 2010 model olduğu için balon olmuş, gayet normalmiş. bu arada film çektirmeden 1 hafta önce aracın arka camı doğuşta değişmişti. en çok arka cam balon balon oldu.

eski model araçlar cam filmi yaptırmaya gitmesin, bi camın filmide kalktı, bir daha gitmeyi düşünmüyorum.

farkını veririm tanzere götürürüm. cam tavan dahil film yaptırdım, hiçbiryerinde sorun yok.

Oznsrl
10-06-2020, 17:18
gkm dediğiniz yer linkteki yerse ben hiç memnun değilim. bir daha hayatta iş yaptırmam. A6 fılm uygulaması - GKM Oto Cam Filmi ve Arac Kaplama | Facebook (https://www.facebook.com/GkmOtoCamFilmi/posts/1757058400989444/)

aracımın camlarında nokta nokta balonlar oluştu. dediklerine göre aracım 2010 model olduğu için balon olmuş, gayet normalmiş. bu arada film çektirmeden 1 hafta önce aracın arka camı doğuşta değişmişti. en çok arka cam balon balon oldu.

eski model araçlar cam filmi yaptırmaya gitmesin, bi camın filmide kalktı, bir daha gitmeyi düşünmüyorum.

farkını veririm tanzere götürürüm. cam tavan dahil film yaptırdım, hiçbiryerinde sorun yok.

aynen burası ama bu eski dükkan sanırım. gökmen abiyi eskiden tanırım eski arabaya yapmıştı sorun yoktu şimdiki arabada işçilikte kötüydü filmin kaliteside kötüydü dışardan içeri görünmediği kadar içerden de dışarı görünmüyor zaman geçince biraz açıldı tabi ama ilk zamanlar çok zorlanmıştım.Bende o yüzden sordum genel olarak durum nedir diye arkadaşta tavanını kaplatmıştı kabarık yerler var birsürü onlarda zamanla kuruyup oatlamış çok kötü duruyor

orkuteren
10-06-2020, 17:22
1 ay kadar önce F20 aracıma Florya AFM de Llumar ATC15 cektirdim iscilikten ve üründen son derece memnunum.

ön cam dahil mi ? ücret ne ödediniz mahsuru yoksa paylaşabilir misiniz ?

_opeth
10-06-2020, 17:23

alala ne alaka anlamadım

denizhandinc
10-06-2020, 17:45
ön cam dahil mi ? ücret ne ödediniz mahsuru yoksa paylaşabilir misiniz ?

Ön cam haric. Normalde 650 istiyorlar ama tanıdık oldugu icin biraz daha uyguna yaptırdım ben. Birde günes ısıgını daha iyi süzen ve icerdeki ısıyı koruyan bir versionu varmıs ATR serisi olarak geciyor ismi. Onada 800 istiyorlar ama ben bi fark göremedim arasında.

enesy
10-06-2020, 17:48
alala ne alaka anlamadım

sayısız araba yaptırdık gökmen abiye son zamanlara kadar süper memnunduk. S.Özcan ın aracı da ben götürdüm hatta.

Kuzeni var Gökmen abi nin sarışın genç bir arkadaş. dükkanda o duruyor. Ben ondan sebep gitmiyorum artık.

Kadyr
10-06-2020, 18:12

hocam orda yaptırıp memnun kaldın mı :)

Evet dükkan sokak başına taşındı. Ben memnun kaldım balon vs olmadı 3m çektirmiştim. Farklı markada var kalitesi biraz daha düşük. Bir sıkıntı olursa gel demişti sağolsun sorun olmadı. 2012 model araba

S.Özcan
10-06-2020, 19:28
alala ne alaka anlamadım

Konu cam filmi tavsiyesi değil mi? Önerilen yerde yaşadığım sorunu yazmamam mı lazım?

S.Özcan
10-06-2020, 19:33
Evet dükkan sokak başına taşındı. Ben memnun kaldım balon vs olmadı 3m çektirmiştim. Farklı markada var kalitesi biraz daha düşük. Bir sıkıntı olursa gel demişti sağolsun sorun olmadı. 2012 model araba

Enesin focusa ön cam dahil film yapmış, onu beğendiğim için gittik.
Gittiğimizde yoğundu, başını ağrıtmamak için 2 numara istediğimizi söyledik çıktık. Sonra balonları göstermek için gittiğimde anlaşamadık, bir daha hayatta gitmem.
Benim cam filmi monza marka. Filmin üzerinde monza yazısı sağ camımda duruyor, çıkmıyor malesef :)

yiiter
10-06-2020, 19:42
sanırım monza marka filmden kaynaklı olabilir durum. Bende aynı yere yaptırdım sadece arka camda balon oldu oda fazla sayılmaz.

S.Özcan
10-06-2020, 19:44
_opeth ne alaka diye bana söyledin zannettim, kusura bakma :)
Cam filmini gördükçe sinirleniyorum, okuduğumu anlayamadım

S.Özcan
10-06-2020, 19:50
sanırım monza marka filmden kaynaklı olabilir durum. Bende aynı yere yaptırdım sadece arka camda balon oldu oda fazla sayılmaz.

Ben ucuzu olsun falan demedim. Enesin aracını gördüğüm için gittim, memnun kalmadım.

Ormanci
10-06-2020, 20:17
Bu film işleri de ilginç bi hal almaya başladı. Yani film kalitesi belli, işçilik belli, iyi yapanlar iyi denenler de nasıl batırmayı başarıyor garip.

Şubat-Mart idi galiba, Llumar Ahmet'e gideceğim diyordum, bi arkadaşım benden önce gitti, 2011'de beraber yine kendisine yaptırdığımız gibi olmadığını, işçilikten çok memnun kalmadığını söyledi. O zamandan bu zamana ne değişti, Ahmet mi yaşlandı, film kalitesi mi değişti ne oldu :D

O aylarda gittim, sürücü ve yolcu yan camlara 350TL idi yanılmıyorsam, böyle bi fiyata yaptırdım, memnun da kaldım, arkadaşa da sordum nesi olmadı diye... Benim mi beklentim düşük bilemiyorum, mis gibi de oldu, takılıyorum öyle :)

Kadyr
10-06-2020, 21:14
Gittiğimizde yoğundu, başını ağrıtmamak için 2 numara istediğimizi söyledik çıktık. Sonra balonları göstermek için gittiğimde anlaşamadık, bir daha hayatta gitmem.
Benim cam filmi monza marka. Filmin üzerinde monza yazısı sağ camımda duruyor, çıkmıyor malesef :)

Enes sanırım şu passatı olan arkadaş. Özel olarak istemeyince monza yada her ney ise 3m kullanmıyordu. Haklı olabilirsiniz tabi.

TarikS
10-06-2020, 21:18

3M'deki logo jiletle kazıyınca çıkıyor, jilet denediniz mi?

enesy
10-06-2020, 21:39
Enes sanırım şu passatı olan arkadaş. Özel olarak istemeyince monza yada her ney ise 3m kullanmıyordu. Haklı olabilirsiniz tabi.

Evet benim o.

Maltepede Gökmen abi ye uzun zamandır giderim , Tunç , Berkin vs bir çok arkadaşım da gider yaptırır. 3 yıl oldu nerede ise Focus’ a ön cam dahil yaptırdım.

Elguard tı sanırım markası ondan yaptı. Kusurlar var ufak tefek ama genele bAktığımızda ben çok memnunum focustaki filmlerden. Sefa nın Araba da , benim passatın ön cam daki filmde de bariz kusurlar var.

Kusur olur , Gökmen abi de normalde hiç çekinmez tekrar yapardı ama son dönemde ne oldu bilmiyorum. Özellikle Sefa düzeltilsin diye geldiğinde yeğeni inat etti , yok araba eski , yok cam şöyle , yok bu böyle.

S.Özcan
10-06-2020, 22:44

Özel olarak istemeyince balonlu film yapıyorsa çok müşteri kaybeder. Aksarayda yapılan 100 liralık işten ne farkı kalır?
Yarın fotoğraflarını atarım, yapılan işçiliği görürsünüz

S.Özcan
10-06-2020, 22:46
3M'deki logo jiletle kazıyınca çıkıyor, jilet denediniz mi?

İyice elimde kalır diye hiçbirşey denemedim

enesy
10-06-2020, 22:48
Özel olarak istemeyince balonlu film yapıyorsa çok müşteri kaybeder. Aksarayda yapılan 100 liralık işten ne farkı kalır?
Yarın fotoğraflarını atarım, yapılan işçiliği görürsünüz

Aksarayda eskiden 100 liraya ne işçilikler vardı dolar denetimler vs derken fiyatlar arttı. Şimdi aksaray da iyi bir ithal işçilik 500 kağıt :(

S.Özcan
10-06-2020, 22:51
Aksarayda eskiden 100 liraya ne işçilikler vardı dolar denetimler vs derken fiyatlar arttı. Şimdi aksaray da iyi bir ithal işçilik 500 kağıt :(

Bişeyler içsen, emekçiyi çıkarsan falan, 4 haneleri görürsün. Aksaray eski aksaray değil :)

Kadyr
11-06-2020, 06:17
Evet benim o.

Maltepede Gökmen abi ye uzun zamandır giderim , Tunç , Berkin vs bir çok arkadaşım da gider yaptırır. 3 yıl oldu nerede ise Focus’ a ön cam dahil yaptırdım.

Elguard tı sanırım markası ondan yaptı. Kusurlar var ufak tefek ama genele bAktığımızda ben çok memnunum focustaki filmlerden. Sefa nın Araba da , benim passatın ön cam daki filmde de bariz kusurlar var.

Kusur olur , Gökmen abi de normalde hiç çekinmez tekrar yapardı ama son dönemde ne oldu bilmiyorum. Özellikle Sefa düzeltilsin diye geldiğinde yeğeni inat etti , yok araba eski , yok cam şöyle , yok bu böyle.
Valla enes o zaman söylemek lazım Gökmen abiye. Bir çok arabada böyle ise hoş olmaz

sari53
11-06-2020, 06:47
Ben 2 sene önce bu zamanlar Hars Oto da Llumar yaptırdım ön cam hariç 500 tl tutmuştu. İşçilikleri ve ilgileri güzeldi. 10 yıl garantisi var. Şimdiye kadar herhangi bir sorun çıkmadı.

Wromm
11-06-2020, 07:31
Uzak avrupa yakası için Deniz Oto Cam filmi var Esenyurt Fatih sanayiye yakın. Oracal'ın ürünlerini kullanıyor.

Isıyı %40 kesen 5 yıl garantili modeline ön cam dahil 500 istiyor benim araç ufak olduğu için biraz daha pazarlık ile yaptırdım. İşçilikleri filan güzel, balon yapmadı filmden de memnunum. Gerçi eski sahibi 100 liralık aksaray işi bir şey takmış araca sadece görüntüden ibaret oda komple solmuştu zaten

S.Özcan
11-06-2020, 08:56
https://i.hizliresim.com/Qj8kQ5.jpg (https://hizliresim.com/Qj8kQ5)

https://i.hizliresim.com/eT5QSr.jpg (https://hizliresim.com/eT5QSr)

bunların normal olduğunu söylediler, balonlar telefonun kamerasından anlaşılmıyor,

https://i.hizliresim.com/c59q1S.jpg (https://hizliresim.com/c59q1S)

buda yaklaşık 2 hafta sonra oldu. götürmedim bile.

dkaya87
11-06-2020, 09:29

bu hatalar film kalitesinden çok işçilik kalitesizliği gibi gözüküyor.

ÜSTÜNERC
11-06-2020, 20:55
https://i.hizliresim.com/Qj8kQ5.jpg (https://hizliresim.com/Qj8kQ5)

https://i.hizliresim.com/eT5QSr.jpg (https://hizliresim.com/eT5QSr)

bunların normal olduğunu söylediler, balonlar telefonun kamerasından anlaşılmıyor,

https://i.hizliresim.com/c59q1S.jpg (https://hizliresim.com/c59q1S)

bunlar malesef kendiliğinden geçmez. İşçilikten kaynaklı hata. Toz girmiş ve çok kötü işçilik.

Ronin_
11-06-2020, 23:00
Güncel --

Avrupa yakası kimi tavsiye edersiniz? Araç lancer 2006 model @S.özcan 'ın durumu 2 sene sonunda bende de var artık ve iyice gözüme batmaya başladı

By_Carizma
11-06-2020, 23:05
tanzer cam film maslak :)

Ronin_
11-06-2020, 23:08
Hocam instagramdan baktığımda bir tane normal binek araç yok beni kapıdan almazlar :D daha esnaf işi yok mu tavsiye edebileceğiniz :)

Kadyr
12-06-2020, 06:42
Arkadaşım 3m mertere yaptırdı. Kontrol ettim sorun yoktu işçilikte.
Login • Instagram (https://instagram.com/3m_merter?igshid=y3qemhzdw735)

Boost Up
12-06-2020, 07:43
maslakta oto film orhan var. yaklaşık 9 yıldır kendisine iş yaptırıyorum, bir şikayetimde yok:)

Orhan
12-06-2020, 08:08
Dün akşam şaşmazda Doha'da cam filmi yaptırdım işçilikten memnun kaldım tavsiye ederim

Oğuzhan Ç.
12-06-2020, 10:27
Maslak 1. Kısım Camcı Muzaffer Llumar kullanır işçiligide 10 numaradır 6 arabamıda hep kendisinde yaptırdım.

bilalMW
12-06-2020, 10:30
Anadolu yakası cam film tavsiyeniz nedir ? Tanzer llumar uçuk gacık bişi olmasına gerek yok araç egea zaten. Düzgün dursun yeter. sertifikalı kartlı v.s bişi lazım değil. birde fiyat bilgiside varsa paylaşabilir misiniz? :)

Ome_RS
12-06-2020, 11:53
Ben 3 aracımı da Pendik Elif oto da yaptırdım. Bir sıkıntı yaşamadım.
Daha doğrusu sıkıntı yasadım ancak çözdüler. 206'nın ön cam filminde bozukluk vardı değiştirdi. Değişirken cam cift bombe diye kalıp alırken film bozuldu. Baska yerden baska film aldı onu çekti. 2 film çöpe gitti.
3008'in ön cam aşırı buyuk olduğu için yine elinde olmayan film için dısardan film getirtti. Onu çekti ancak cama oturturken 2 yerde film kırılmış iz yaptı. Soyledim elimde film yok onu da dışardan aldım paranı iade edeyim önü başka yerde yaptır dedi.
206 ön cam dahil 400, 3008 ön kapılar ve ön cam 280e yaptı.

Merto
12-06-2020, 12:26
Kartal oto sanayi, ikiler oto cam. 4 tane araba yaptırdım -en eskisi 3 sene olmuştur- hiçbirinde sorun yok.

By_Carizma
12-06-2020, 21:21
Hocam instagramdan baktığımda bir tane normal binek araç yok beni kapıdan almazlar :D daha esnaf işi yok mu tavsiye edebileceğiniz :)

telefonla arayıp konuş önyargılarınız yıkılacak :) tabiki orası showroom öyle düşünün :)

bilalMW
12-06-2020, 22:43
Kartal oto sanayi, ikiler oto cam. 4 tane araba yaptırdım -en eskisi 3 sene olmuştur- hiçbirinde sorun yok.

fiyatları nedir hocam?

burcinkarabacak
13-06-2020, 08:46
Dün akşam şaşmazda Doha'da cam filmi yaptırdım işçilikten memnun kaldım tavsiye ederim

bravoyu oraya yaptırmıştım bir yıl sonra morardı tüm camlarım :(

burcinkarabacak
13-06-2020, 08:49
önerilerin hepsi istanbulda :D bugün gezeyim bir kaç yer bakalım ne fiyat verecekler. aklımdaki yerler

Emcar
LLumar Ahmet
Vintage

bakalım ne diyecekler

Alpii
13-06-2020, 09:08
Anadolu yakası cam film tavsiyeniz nedir ? Tanzer llumar uçuk gacık bişi olmasına gerek yok araç egea zaten. Düzgün dursun yeter. sertifikalı kartlı v.s bişi lazım değil. birde fiyat bilgiside varsa paylaşabilir misiniz? :)

+1 - karakter -

Merto
13-06-2020, 23:55
fiyatları nedir hocam?

Hocam 250-300 arasıydı kalitesine göre.

canatakann
14-06-2020, 06:59
Emcar Emrah Llumar bayi Ankara bende öneri bırakabilirim,hem işçiliği hem esnaflığı iyidir

burcinkarabacak
14-06-2020, 09:59
Emcar 1600
LLumar Ankara 1500 lira (bonus 4 taksit) istedi

taksit olayı cezbetti yoksa emcar'a yaptıracaktım. haftaya cumartesi için randevu aldım bakalım.

saygılarımla

enesy
14-06-2020, 10:04
Emcar 1600

taksit olayı cezbetti yoksa emcar'a yaptıracaktım. haftaya cumartesi için randevu aldım bakalım.

saygılarımla

On cam dahil mi haric mi bu fiyat.

burcinkarabacak
14-06-2020, 10:06
On cam dahil mi haric mi bu fiyat.

ön cam AIR80
tüm yan camlar 7 cam
Sunroof

dahil fiyatları

enesy
14-06-2020, 10:14
ön cam AIR80
tüm yan camlar 7 cam
Sunroof

dahil fiyatları

Tesekkur ettim. Size de hayirli olsun gule gule kullanin.

burcinkarabacak
14-06-2020, 10:19
Tesekkur ettim. Size de hayirli olsun gule gule kullanin.

teşekkürler bakalım haftaya yaptıracağım umarım sorunsuz hallolur

denizhandinc
14-06-2020, 10:48
Emcar 1600

saygılarımla

Ön cam dahil olsada yinede fiyat fazla yüksekmis

burcinkarabacak
14-06-2020, 10:56
Ön cam dahil olsada yinede fiyat fazla yüksekmis

700 ön cam
200 tavan
600 yan camlar araç varşiant kelebek camlar büyük normale göre.

piyasaya göre fiyat iyi geldi 2300 diyen oldu aynısına

denizhandinc
14-06-2020, 11:28
700 ön cam
200 tavan
600 yan camlar araç varşiant kelebek camlar büyük normale göre.

piyasaya göre fiyat iyi geldi 2300 diyen oldu aynısına

Variantsa eyvallah fazladan camlar var normal fiyat :D

janet
14-06-2020, 12:17
hangi seri yapılıyor bu fiyatlara atr? atc?
ön cam heralde air serisi yapılacak ?

burcinkarabacak
15-06-2020, 06:25
hangi seri yapılıyor bu fiyatlara atr? atc?
ön cam heralde air serisi yapılacak ?

Evet ön cam AIR80 yanlar ATR serisi

saygılar

DB18a2
15-06-2020, 06:35
Eskişehirde önerebileceğiniz yer var mı? 2 aracımızdada sanırım eski araç sahibi kendisi çekmeye çalışmış arka cam balon balon sağı solu açık

TarikS
16-06-2020, 22:58

Bostancı hakcam diye önceki sayfalarda yazmıştım önerimi.

en son miniye öncam dahil çektirdim de 1000'lik işi 600'e falan yaptırmıştım kapı sökmesi takması epey meşakkatliydi. dilerseniz "yaz mevsimini çıkarsa yeter" diye ikinci kalite film seçeneği de var. normal kullandığı filmler 10 yıl falan garantili, e320'de 8'i devirdik heralde, sorunsuz

Eskişehirde önerebileceğiniz yer var mı? 2 aracımızdada sanırım eski araç sahibi kendisi çekmeye çalışmış arka cam balon balon sağı solu açık
Gokhan43 bilir :)

WeLeT
17-06-2020, 11:04
Geçen hafta arkadaşımın E46 sedan aracına Şirinevlerdeki AFM'de ön cam dahil LLumar ATR serisi film yapıldı. 1100 TL ödedi. İstanbul Avrupa Yakasında olanlar değerlendirebilir. Bende yakın zamanda yaptırmayı düşünüyorum.

R.I.P
17-06-2020, 13:33
Evet ön cam AIR80 yanlar ATR serisi

saygılar

uygulama sonrası özellikle ön camda görüş azalması oluyor mu merak ediyorum paylaşırsanız sevinirim, ben de geçen sene yanlara atr yaptırdım öne de air80 yaptıracaktım ama gözler biraz sıkıntılı olduğu için tereddüt etmiştim.

_opeth
17-06-2020, 13:45
geçen sene 175TL'ye taktırdıklarım daha açılmadı 200+k TL sıfır araç alınca Llumar filan düşünürüm :)

burcinkarabacak
26-06-2020, 21:32
uygulama sonrası özellikle ön camda görüş azalması oluyor mu merak ediyorum paylaşırsanız sevinirim, ben de geçen sene yanlara atr yaptırdım öne de air80 yaptıracaktım ama gözler biraz sıkıntılı olduğu için tereddüt etmiştim.

selam film dün yapıldı. ön camda gündüz bir fark görmedim görüş ile ilgili akşam nasıl olur henüz deneyemedim

saygılar

R.I.P
26-06-2020, 23:45
selam film dün yapıldı. ön camda gündüz bir fark görmedim görüş ile ilgili akşam nasıl olur henüz deneyemedim

saygılar
Cevap için teşekkürler, gece yorumunu da merak ediyorum

denizhandinc
27-06-2020, 01:05
Cevap için teşekkürler, gece yorumunu da merak ediyorum

Benim aracta ATC 15 var. Isıgın olmadıgı yerlerde gece arka görüs biraz düsüyor tabi. ATC 0 yaptırsam mı diye düsünüyordum o hepten görüsü kapatırdı. 15 ideal bence

ÜSTÜNERC
27-06-2020, 22:10
Llumar atr 05 yan ve arka camlar ön cam atr 35 kullanıyorum. Gayet güzel görüşü var. Ama yanlar biraz koyu tabi. Alışmayan bir zorlanabilir.

Schumi
07-07-2020, 21:51
Yeni konu açmiyim buradan sorayım dedim. Renksiz ve tamamen ısı koruması için UV film ne tavsiye ediyorsunuz.
Monza Autosport marka güneş UV ve ısısını %66 oranında kesiyormuş. Bu oran Lumarda %44 müş felan filan.

UV film çektirip memnun olan olmayan ve yakın tarihte hangi araca ne kadara yaptıran / fiyat alanlar bir şenlendirse burayı. :)

akko
08-07-2020, 00:02
Yeni konu açmiyim buradan sorayım dedim. Renksiz ve tamamen ısı koruması için UV film ne tavsiye ediyorsunuz.
Monza Autosport marka güneş UV ve ısısını %66 oranında kesiyormuş. Bu oran Lumarda %44 müş felan filan.

UV film çektirip memnun olan olmayan ve yakın tarihte hangi araca ne kadara yaptıran / fiyat alanlar bir şenlendirse burayı. :)

abi LLumar IRX serisi var.
ön cama da olabilir, ama ön camda AIR 80 çok seviyorum ben.

onurgoyunc
08-07-2020, 04:58
Cam tavan için çektirip memnun olan var mı? Hangi ürünü tavsiye edersiniz?

burcinkarabacak
08-07-2020, 05:32

AIR80 çektirdim iki hfta önce ve kuşadasına tatile gittim gariptir Filmden sonra telefonum güneşten ısınmadı hep aynı yere koyarım ama ilk defa uyarı vermedi ben öneririm

Cam tavan için çektirip memnun olan var mı? Hangi ürünü tavsiye edersiniz?

Cam tavana da ATR15 çekildi gece görüşü biraz kapattı hanım yıldızlar görünmüyor dedi ama ısı girmeyince mutlu olduk.

Saygılarımla

Seneca
09-07-2020, 16:21
Gece sürüşünü engellemeyecek cam filmi tavsiyesi arıyorum. Bir ara sanayide ne olduğu belirsiz bir film çektirmiştim ama arabayı park ederken camları açmam gerekti o derece göremedim dışarıyı. Özellikle akşam çok tehlike arz ettiğinden 1 hafta geçmeden sökmek zorunda kaldım filmleri. Renksiz olabilir ama güneşi engellesin yeterli benim için.

burcinkarabacak
10-07-2020, 06:15
Gece sürüşünü engellemeyecek cam filmi tavsiyesi arıyorum. Bir ara sanayide ne olduğu belirsiz bir film çektirmiştim ama arabayı park ederken camları açmam gerekti o derece göremedim dışarıyı. Özellikle akşam çok tehlike arz ettiğinden 1 hafta geçmeden sökmek zorunda kaldım filmleri. Renksiz olabilir ama güneşi engellesin yeterli benim için.

AIR80 :icon_tup:

mertxx
18-07-2020, 13:36
Güneşten korunma amaçlı hem biz içindeyken hem de park halinde torpido döşeme de korusun istiyorum. Hafif te mavi renk olsun desem marka model ne önerirsiniz sevgili tecrübeli arkadaşlarım?

canatakann
18-07-2020, 20:44
Güneşten korunma amaçlı hem biz içindeyken hem de park halinde torpido döşeme de korusun istiyorum. Hafif te mavi renk olsun desem marka model ne önerirsiniz sevgili tecrübeli arkadaşlarım?

%99 uv korumalı şeffaf sayılabilcek tonda Llumar air80 tavsiye edebilirim

mcitir
19-07-2020, 12:03
Bu sebebten dolayı sürücü ve ön yolcu tarafındaki camlara 1 numara yaptırıyorum..

mcitir
19-07-2020, 12:04

Bu sebebten dolayı sürücü ve ön yolcu tarafındaki camlara 1 numara yaptırıyorum..

Oznsrl
08-12-2020, 19:22
Birkaç sayfa önce konusu geçmişti.
Gökmen abi aradı bugün. Konuyu görmüş okumuş lafı uzatmiyim kısaca böyle konulara çok dikkat ettiğini kimin ne şikayeti varsa gelmesini yardımcı olucağını söyledi benden de konuya yazmamı rica etti ona istinaden yazıyorum

Gökmen Karadeniz

05359654121

adilhcl
14-12-2020, 11:44
06.2020 Başında şirinevler EFC de film yaptırdım yaptırırken Bir sürü garanti vs daha önceki bir çok aracımı ve eş dost aracımızı orda yaptırdık beni tanıyan yerdir. Herneyse,
Ön camımda tam göz hizzamda filmde katlanma var su kalıntısı dediler yazın çeker dediler (yaz bitti) ve sol ön camda bariz 10 larca leke ve toz var kac defa kapısını çaldım yok şu gün yok bu gün diye diye bezdirildim verdiğim paraya mı yanıyım yoksa çektiğim gel git çilesine mi.
Gitmeyin malesef eskisi gibi işinin arkasında durmuyor Erdoğan Abi :(

serkanOC
14-12-2020, 14:37
arabaların birini aldığım gibi komple şeffaf kaplattım 1 buçuk sene önce ön kapılar ve ön cam dahil film.. şimdi doludan dolayı sökülmesi gerekti ve iki aracımı da komple şeffaf kaplattım.. 5008 in ön cam da kırılmıştı ona da tekrar film.. kaplamadan da filmden de gayet memnunum ziebart tan özel fiyat almak isteyen olursa sorumlu kişinin tel ini paylaşabilirim.. yasak mı bilmediğim için burdan yazmıyorum..

Peugeot şeffaf folyonun sökümü için ücret istemişti ziebart a sabah götürüp ücretsiz söktürüp akşam pejo ya geri bırakmıştım..

S.Özcan
14-12-2020, 14:45
Birkaç sayfa önce konusu geçmişti.
Gökmen abi aradı bugün. Konuyu görmüş okumuş lafı uzatmiyim kısaca böyle konulara çok dikkat ettiğini kimin ne şikayeti varsa gelmesini yardımcı olucağını söyledi benden de konuya yazmamı rica etti ona istinaden yazıyorum

Gökmen Karadeniz

05359654121

Merhaba,
Aracıma gkm de film yaptırmama vesile olan enese de telefondan ulaşıp gelmemi istemişler fakat o gün paranı iade edelim sözünden sonra bir daha dükkana girmeyeceğimi iletmiştim. Enes vasıtasıyla hakkımı helal ettiğimi ilettim. Umarım başka müşterilerine aynı şekilde davranmazlar.

lucky Jackal
02-04-2022, 12:23
Bu işlerden çok uzak kaldık. Var mı anadolu yakasında tavsiye edeceğiniz güncel bir yer?

Evrenoz
02-04-2022, 14:45
Bu işlerden çok uzak kaldık. Var mı anadolu yakasında tavsiye edeceğiniz güncel bir yer?

Llumar Ahmet,
Tepe Nautilus'a inerken sağda

.::EmrE::.
03-04-2022, 17:17

Llumar Ahmet veya GKM Garaj Maltepe.

TarikS
04-04-2022, 09:56

Bütçe nedir? Genişse Llumar için Detailworks Altunizade. Ahmet'e gitmiş 50 tane arkadaşım vardır iyi bilirim ama hiç gitmedim :)

Bütçede biraz daha tutumlu yaklaşılıyorsa Bostancı sanayide Hak Cam'da Solarmaster yaptırabilirsiniz. Ben çook fazla araç yaptırdım bu konuya da yazdım. E320'de 10-11 sene önce yaptırdığımı hala kullanıyorum, yeni yeni rengi hafif açılmaya başladığını fark ettim. He şimdi duygusal yaklaşıp en ön dahil söktürüp Llumar Air80 yaptırmak istiyorum sırf camlar masmavi olsun diye :D

Kadyr
04-04-2022, 12:15
Lumarın diğer bayileri iş yapmıyor mu kalite olarak?

TarikS
04-04-2022, 12:32
Lumarın diğer bayileri iş yapmıyor mu kalite olarak?

Film önemli ama işçilik daha önemli bu işte.

eminkilic61
04-04-2022, 12:40
SolarGard markasını öneririm

Saint-Gobain cam üretici firmasının yan firması olarak çalışıyor

filmleri gerçekten mükemmel

Sti_Ozan
04-04-2022, 12:49
Llumar bayisi olan detailworks te yaptırmıştım geçen sene mart ayında. Hatta vaktim olmadığı için aracı akşamdan teslim edip bir sonraki akşam teslim aldım. Gerçekten cam bitişleri vs çok güzel işçilik vardı. Cam tavan dahil bütün camlara film yaptırmıştım ben.

Kadyr
04-04-2022, 20:03
Film önemli ama işçilik daha önemli bu işte.

Öyle tabi ama lumar için bayilik alan yer kötü olmaz sanırım

Ozan Özer
05-04-2022, 07:14
Llumar olmak kaydıyla, muayeneden geçecek ön cam filmi için öneriniz var mı?
Ayrıca yan ve arka camlar için hafif koyu tonda ne önerirsiniz?

özgür67
05-04-2022, 07:51

Ön cam dahil filmli aracım muayeneden hafif kusurlu olarak geçmişti.Yeni bir düzenleme olmadıysa sorun yaşamazsınız diye düşünüyorum.

Sti_Ozan
05-04-2022, 16:34

Mart ayında bende ön cam filmiyle geçtim abi, bendeki AIR80 gerçi şeffaf duruyor

.::EmrE::.
05-04-2022, 17:08
Mart ayında bende ön cam filmiyle geçtim abi, bendeki AIR80 gerçi şeffaf duruyor

Xpel Prime XR yaptırmıştım ön cama, şeffaf UV filmi. Muayeneden geçti.

Alican
05-04-2022, 22:18
Ön camınız zindan bile olsa içeriden dışarısı göründüğü sürece muayeneden geçersiniz.

Ozan Özer
06-04-2022, 07:54
Çok teşekkürler yorumlarınız için.Ön cam dahil fiyat alalım öyleyse.

ERK_RS
06-04-2022, 09:16

Ön cam derken sürüş camını mı soruyorsunuz?
AIR80 serisi film var, tonu yoktur. Seramik bazlı, ısı kesme özelliği yüksektir ama maliyeti yüksektir.

Alternatif olarak ATR50 kullanabilirsiniz, en açık tonlu cam filmidir.
Yan camlar için ATR20 tavsiye ederim.

Ben kendi aracımda 3 yıldır sürüş camında ATR50 kullanıyorum.
Yan camlarım ise ATR20 (ön) ve ATR35 (arka).

Muayenede hafif kusur veriyorlar.

turboman
06-04-2022, 10:10
Ön cama yaptıracaksanız kaliteli bir markanın şeffafa yakın olan ısı geçirgenliği az olan filmini tercih edin. Diğer ön cam diye normal filmin açık tonunu uyguluyorlar buda tamamen göz sağlığı için zararlı.güneş gözlüğü gibi düşünün kalitesiz bir gözlük ne kadar göze zararlıysa filmdede aynıdır. Yan camlar önemli değil sürekli bakmadığınız için. bazı muayne istasyonlarında geçiyor ama trafik polisleri söktürüyor seni göremiyorum içinde inmisin cinmisin diyor. Haklı olarak.

GokhanK.
07-04-2022, 13:35
Güncel rakamlar nedir ?

SolarMastar ön cam hariç 1200 dediler ama. Biraz yüksek geldi sanki. bilgi verebilecek olan varmı?

TarikS
07-04-2022, 13:59
Güncel rakamlar nedir ?

SolarMastar ön cam hariç 1200 dediler ama. Biraz yüksek geldi sanki. bilgi verebilecek olan varmı?

Llumar'ın sitesinde var, ama 15 marta kadar geçerli fiyatlar diyor. Şu an satın almaya kalksanız nolur bilemem :)

Öncam hariç ATC serisi 1250, ATR 1500 fiyatı var, Air serisi 3.120 diyor :)

Diyadin
07-04-2022, 14:35
Ön cam lummar atr 80 kullanıyorum var yok arası
Arka camlar orjinal renkli olduğu için, ön kapıları yeşil tonları kullandım.

GokhanK.
07-04-2022, 14:56
Llumar'ın sitesinde var, ama 15 marta kadar geçerli fiyatlar diyor. Şu an satın almaya kalksanız nolur bilemem :)

Öncam hariç ATC serisi 1250, ATR 1500 fiyatı var, Air serisi 3.120 diyor :)

Fazla fiyat çekmiş. Çok sağol teşekkür ederim. :)

egemen
07-04-2022, 15:36
LLumarın yetkili bayi Bizim Oto Garaj'da yaptırdım. Açıkçası işçilikten memnun kalmadım.

ERK_RS
08-04-2022, 06:24
Llumar şu anda 1750 TL.
indirim bitti maalesef ama hala internet sitesini düzeltmediler

Ozan Özer
08-04-2022, 07:35
Llumar şu anda 1750 TL.
indirim bitti maalesef ama hala internet sitesini düzeltmediler

ATR serisi mi acaba?

ERK_RS
08-04-2022, 08:02
ATR serisi mi acaba?

Evet ATR 5 cam için.

Ozan Özer
08-04-2022, 08:30
Evet ATR 5 cam için.

teşekkürler

S-works
08-04-2022, 10:14
Yazın gelmesiyle popüler hale gelen sektör. Llumar kaliteli bir ürün bütçesi uygun olanlar kesinlikle llumar yaptırmalı. Çok para vermek istemyenlere Oracal tavsiye edebilirim. F/p ürünü. Yine ön cam için de renksiz (Hafif mavilik verir ) filmi mevcut.

Alican
08-04-2022, 12:23
Yazın gelmesiyle popüler hale gelen sektör. Llumar kaliteli bir ürün bütçesi uygun olanlar kesinlikle llumar yaptırmalı. Çok para vermek istemyenlere Oracal tavsiye edebilirim. F/p ürünü. Yine ön cam için de renksiz (Hafif mavilik verir ) filmi mevcut.

Piyasada şuan ciddi anlamda markasız olarak UV li FP ürünler mevcut bir çoğu kalite olarak güzel.
Markalı olsun diyenler için Oracal NT Serisi kullanabilirsiniz.

Schumi
08-04-2022, 18:08
Piyasada şuan ciddi anlamda markasız olarak UV li FP ürünler mevcut bir çoğu kalite olarak güzel.
Markalı olsun diyenler için Oracal NT Serisi kullanabilirsiniz.

Misal hangileri o markasızlar. Yada kimler yapıyor. Bana bütün sunroof dahil tüm camlar UV korumalı renksiz lazım.

Alican
08-04-2022, 21:45
Misal hangileri o markasızlar. Yada kimler yapıyor. Bana bütün sunroof dahil tüm camlar UV korumalı renksiz lazım.

Filmi son kullanıcı olarak sizin anlamanız imkansız, bizlere stoklot olarak ambalajsız olarak gelir isteğe bağlı olarak kutuya marka basılır (marka tescilli markalar basılmaz)

Şuan ankara cam filmi olarak sadece toptan ürün satışı ve eski referanslı müşterilerimize iş yapıyoruz.
Yer olarakta,
istanbul için bir fikirim yok ama yarın görüşüp yönlendirme yaparım mal verilen yerlerden. (bana hangi tarafta olduğunuzu yazarmısınız)

Ankara için iletişime geçmek isteyen olursa mesaj atabilir. İmzada bulunan web sayfalarındaki iletişim bilgileri bana aittir.

Schumi
08-04-2022, 21:48
Filmi son kullanıcı olarak sizin anlamanız imkansız, bizlere stoklot olarak ambalajsız olarak gelir isteğe bağlı olarak kutuya marka basılır (marka tescilli markalar basılmaz)

Şuan ankara cam filmi olarak sadece toptan ürün satışı ve eski referanslı müşterilerimize iş yapıyoruz.
Yer olarakta,
istanbul için bir fikirim yok ama yarın görüşüp yönlendirme yaparım mal verilen yerlerden. (bana hangi tarafta olduğunuzu yazarmısınız)

Ankara için iletişime geçmek isteyen olursa mesaj atabilir. İmzada bulunan web sayfalarındaki iletişim bilgileri bana aittir.

Avrupa yakasında Eyüp'te oturuyorum. Ama İkitelli'den Maslak'a kadar fark etmez uyar bana. :)

Alican
10-04-2022, 13:20
Avrupa yakasında Eyüp'te oturuyorum. Ama İkitelli'den Maslak'a kadar fark etmez uyar bana. :)

iletişim numarası yazarsan aratıcam seni

GokhanK.
13-04-2022, 15:03
iletişim numarası yazarsan aratıcam seni

burayada anadolu yakası olarak iletişim bıraksanız da komple yararlansak

R.I.P
13-04-2022, 15:09
sırf ön cama air için komple llumarda yaptıracaktım fiyat aldım 3400 lira dedi (ön air + 5 cam atc + 3 camdan eskilerin sökümü)
daha önce yaptırdığımda işçiliğini bildiğim yeri aradım 800 e ön cam hariç yaparım dedi, muhtemelen buna götüreceğim

Arda_7
13-04-2022, 20:00
sırf ön cama air için komple llumarda yaptıracaktım fiyat aldım 3400 lira dedi (ön air + 5 cam atc + 3 camdan eskilerin sökümü)
daha önce yaptırdığımda işçiliğini bildiğim yeri aradım 800 e ön cam hariç yaparım dedi, muhtemelen buna götüreceğim

Anadolu Yakası için paylassanizda bizde faydalansak

R.I.P
14-04-2022, 07:40
Anadolu Yakası için paylassanizda bizde faydalansak

Yalova' ya gelme durumu varsa yaptırdığım yere yönlendirebilirim :) bu fiyat farklarına git gel köprü masrafını bile eklesek yine karlı oluyor

TarikS
14-04-2022, 12:02

800'e ön cam hariç llumar mı yapıyor?

Alican
14-04-2022, 12:17
burayada anadolu yakası olarak iletişim bıraksanız da komple yararlansak

merhaba numara bırakmam uygun olmuyor malesef. numaranızı ve araç bilgilerinizi yazarsanız ben sizi aratabilirim.

R.I.P
15-04-2022, 07:46
800'e ön cam hariç llumar mı yapıyor?

yok no name tabi :)
rezistansı riske atmak istemedim kalan 4 cam ve sunrooftaki filmler sökülüp 4 cama orta ton çektirdim 400 liraya

SinanAdalı
04-01-2023, 16:24
Güncel olsun konu

Cam filmi için tavsiye verebilecek birileri varmıdır ?

Malzeme konusunda takıntım yok ama çöp olmasın tabi

Alpii
17-04-2023, 10:22
Merhaba ben de full cam tavan araç aldım. Yan camlarda bayi çıkışı film var ama tavanda maalesef yok. Bodrumda 25 derecede beynimizi eritti.

Açık renk olacak şekilde , ısı yalıtımı iyi olan bir ürün arıyorum uygun yollu. Llumar gibi markalara ayıracak bütçem yok.
Foilcover 3M markalı ürünleri için 1.5k dedi. Ama herhangi bir ısı kesme hakkında bilgi alamadım, sadece Markasını biliyoruz :) . Üsküdarda bir kaplamacı; solarmaster %85 ısı yalıtımlı ürününe 800₺ dedi. Videoları vs de var bu işletmenin. Sizin öneriniz bi yer var mıdır yoksa da solarmaster ürünü olan yere yaptırayım mı? İkisinde 0.5e kadar açık ton mevcut dedi

-Murat Özcan-
24-04-2023, 07:34
Konuyu takipteyim.

Benimde bir sorum olacak arkadaşlar.

Mavimsi tona kaçan filmler hangi markalar da var pek anlamıyorum ama çoğu aracım da öyle tonlar kullanmaya çalıştım.

Zaman zaman kahverengi ve yeşilimsi tonlar olsa da onlara hiç ısınamadım bu tabi arabanın camının rengi ile de alakalı ama mavimsi tonlar her zaman daha güzel geldi bana..

TarikS
24-04-2023, 09:58
Merhaba ben de full cam tavan araç aldım. Yan camlarda bayi çıkışı film var ama tavanda maalesef yok. Bodrumda 25 derecede beynimizi eritti.

Açık renk olacak şekilde , ısı yalıtımı iyi olan bir ürün arıyorum uygun yollu. Llumar gibi markalara ayıracak bütçem yok.
Foilcover 3M markalı ürünleri için 1.5k dedi. Ama herhangi bir ısı kesme hakkında bilgi alamadım, sadece Markasını biliyoruz :) . Üsküdarda bir kaplamacı; solarmaster %85 ısı yalıtımlı ürününe 800₺ dedi. Videoları vs de var bu işletmenin. Sizin öneriniz bi yer var mıdır yoksa da solarmaster ürünü olan yere yaptırayım mı? İkisinde 0.5e kadar açık ton mevcut dedi

Solarmaster öneririm, yıllardır kullanırım ben araçlarımızda. Hatta birini 10 yılı doldurdu diye yeni söktüm sonra eskiyip solmasın diye, bu sefer llumar air80 yaptıracağım

Llumar olmasın derseniz mantıklı. Bostancı HakCam'ı öneririm, 5 32 yüzonbir 3838 'den Şamil Bey'den bir fiyat alabilirsiniz. işçilikleri temizdir. farklı fiyat alternatifleri de var. benim megane'ın ön cama yaptığı yeni bir ürünü vardı hem uyguna geldi hem ben ısı kesmesinden memnun kaldım. o da olabilir

berkaym
24-04-2023, 10:05
beyler güncel cam filmi fiyatları ne durumda yıllardır her arabaya llumar yaptırıyordum, bu hafta yeni araba gelicek film yaptıracağım ama güncel fiyatlar ne civarda

eminkilic61
24-04-2023, 10:35
beyler güncel cam filmi fiyatları ne durumda yıllardır her arabaya llumar yaptırıyordum, bu hafta yeni araba gelicek film yaptıracağım ama güncel fiyatlar ne civarda

lumarr TR internet sitesinden ön fiyat veriyor. lumarr bayileriyle görüşüp siteden biraz altına rakam alınabilinir.

murat182
24-04-2023, 10:36

Geçen hafta Atc'ye 2500 Atr'ye 2800 dedi Ordu bayisi.