PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : nedir Bu VFR 800 VTEC efsanesi ? geç mi kaldık ? alınır mı ?

Burak Mehmet
26-07-2017, 15:26
Arkadaşlar Merhaba,

Senede 20.000 km kadar motosiklet kullanan biriyim. Çok km yaptığım için az yakan motorlar tercihim genelde ama bu VFR 800 aşkına karşı koyamıyorum... 2 kere kullanmak nasip oldu birisinde 10 birisinde 140 km yol yaptım... Şimdi tabiri caizse delleniyorum ben bu makinayı almalımıyım?... Yanına birde pcx falan alabilirim yakıt çoook üzerse.

sorum şu;
1.neden tüm kullanıcıları VFR dendiği zaman eski sevgilisini hatırlamış gibi bir ah çekip öyle konuşmaya başlıyor?
2.yetkili servisçiyim sanayi ye götürmem motosikletimi VFR serviste üzermi ?
3.vtec gerçekten sarhoşluk yaratacak kadar güzel bir sürüş hissi sağlıyormu?
4.Alayım mı almayım mı ? :D

sagi
26-07-2017, 15:40
Konu dışı ama merak ettim vtec mi açıyor motor ?
Eğer öyle ise yamaha'da vtec açıyor exup mı ne adı :)

STP
26-07-2017, 15:45
aynen bıldıgın vtec acıyor :) @woltrath anlatsın

sagi
26-07-2017, 15:47
aynen bıldıgın vtec acıyor :) @woltrath anlatsın

exup'ta öle değil mi abi mesela benim alet 7 binden sonra çıldırıyor :D seside değişiyor

Burak Mehmet
28-07-2017, 16:30
demek ki çok efsane değilmiş..yada eskimiş :D konuya cevap gelmediğine göre.. o zaman vazgeçsek mi ki acaba ?

STP
28-07-2017, 16:55
3H77rFm8Srw

wolrath
28-07-2017, 17:15
Arkadaşlar Merhaba,

Senede 20.000 km kadar motosiklet kullanan biriyim. Çok km yaptığım için az yakan motorlar tercihim genelde ama bu VFR 800 aşkına karşı koyamıyorum... 2 kere kullanmak nasip oldu birisinde 10 birisinde 140 km yol yaptım... Şimdi tabiri caizse delleniyorum ben bu makinayı almalımıyım?... Yanına birde pcx falan alabilirim yakıt çoook üzerse.

sorum şu;
1.neden tüm kullanıcıları VFR dendiği zaman eski sevgilisini hatırlamış gibi bir ah çekip öyle konuşmaya başlıyor?
2.yetkili servisçiyim sanayi ye götürmem motosikletimi VFR serviste üzermi ?
3.vtec gerçekten sarhoşluk yaratacak kadar güzel bir sürüş hissi sağlıyormu?
4.Alayım mı almayım mı ? :D

1. oldukca sorunsuz, kullanımı cok zevklı, oturus pozısyonu cok rahat, koltugu konforlu, artcılı kullanımı cok basarılı,
2. honda servıs agı en yaygın olan fırma 2tekerde. dıger japonlara gore bıraz daha uygun olur ama v4 sonucta. cok cok uygun rakamlar beklemeyın.
3. en nıhayetınde 240 kg bır motosıklet ve 110hp, oyle ucuk bır gıdiş beklemeyın. ama 7000de guzel bır vtec kıck yapıyor. ses vıdeolarını ızleyın, kaskın ıcınde dahı böğürüyor.
4. uzun yol yapacaksanız kesınlıkle o fıyatlara guzel bır ılac. yakıt olarak ınsan gıbı gıdersenız uzunda 6lt altına ınersınız. sehırıcı yakıttan zıyade agırlıgı uzebılır. yazın ıse karenajın yanlarından konumlandırılmıs fanları sızı cıleden cıkartabılır. kronık olarak sargı yakar, 2.el alınmıssa ve yetkılıde bu konuda kaydı yoksa bakılacak ılk adres. rutın bakımları yapıldıysa kesınlıkle üzmez. gerek dızayn olarak ,gerek sorunsuzluk olarak kesınlıkle onerırım. temızını dılersenız bulabılırım zıra 4 senedır vfr ıle ıclı dıslı oldum, pıyasadakı cogu makıneyı bılıyorum.

ayrıca vfr olarak da 2008 800f arkadaslarımın kullandım, 2015 800x crossrunner kendım aldım kullandım. he ısı bıraz daha ılerleteyım dersenız benım gıbı vfr 2010 1200f de alabılırsınız, onu da 12000km kadar kullandım. vtec yok ama cok cok daha farklı bır secenek olur, maddıyat sorun degılse.

STP
28-07-2017, 17:25
sahibinden.com - Satılık, Kiralık, 2.El, Emlak, Oto, Araba, Alışveriş, Hizmet, Kariyer, İş İlanları, Bilgisayar, Cep Telefonu, Tekne, Motosiklet, İş Makinesi fiyatları - ilan ve alışverişte ilk adres (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-3-sahibinden-tertemiz-28.500-km-de-465064899/detay)