PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Teknik konulardaki alaycı ve alakasız tavırlar

rain man
28-07-2017, 11:54
Geliyorsun, derdini açıyorsun hatta kimi zaman konu açıyorsun. Sonra biri geliyor ustaya götürüp hangisi olduğunu anlayabilirsin diyor. Yok mu şuna bir çözümünüz ey moderatörler :)

İnsan bir konu açarken düşünüyor artık, kimisi gelip o araba için düşünmeye değmez minvalinde yorum yapıyor, kimisi burası bunun yeri değil diyor falan fistan. Eski konulara bakıyorum zibil gibi bilgi kaynıyor, yazılan sorulan bir şeye kimsenin böyle ters cevap verdiği de yok. Şimdinin üyeleri niye böyle? Ancak konu dışı aktif, sohbet muhabbet hepimizin yaptığı gırgır vs.

Buna yeni mi denk geliyorum yoksa hep mi böyleydi?

Killah
28-07-2017, 11:59
Eskiden boyle degildi.

STP
28-07-2017, 12:00
gercek bılgı sahıplerı kustu yazmıyor acıkcası. bahsettıgın tavırları yapanlarda sozde bılgılıler

PiscocuK
28-07-2017, 12:03
Geliyorsun, derdini açıyorsun hatta kimi zaman konu açıyorsun. Sonra biri geliyor ustaya götürüp hangisi olduğunu anlayabilirsin diyor. Yok mu şuna bir çözümünüz ey moderatörler :)

İnsan bir konu açarken düşünüyor artık, kimisi gelip o araba için düşünmeye değmez minvalinde yorum yapıyor, kimisi burası bunun yeri değil diyor falan fistan. Eski konulara bakıyorum zibil gibi bilgi kaynıyor, yazılan sorulan bir şeye kimsenin böyle ters cevap verdiği de yok. Şimdinin üyeleri niye böyle? Ancak konu dışı aktif, sohbet muhabbet hepimizin yaptığı gırgır vs.

Buna yeni mi denk geliyorum yoksa hep mi böyleydi?

Eskiler ukala yeniler atar gider peşinde olunca maalesef bu görüntü ortaya çıkıyor
Halbuki herkes biraz alttan alsa ,en çok ben bilirim demese, konuşsa-dinlese bir çok gerilim ortadan kalkacak.
Çoğu bildiğim konuya yazamaz oldum yalan yok.Takip edip tadını çıkartmak daha güzel

Mr.K
28-07-2017, 12:03
Valla birazda konuya bagli. Daha gecengun biri konu acmisti ekran fotosu koymus(fabrikasyon) tape bu hangi volvonun diyenkonu acmis. Forumda volvo uzmani var,fabrikasida foruma ait hemen herkes soylicek sanki. Ben de yazdim ; ustundeki kodlari google ebay vs yazarsan ogrenirsin.

Gene diyorum konusuna gore degisir. Bilgililik-sizlik durumu degil yani olay aslinda.

zübeyir
28-07-2017, 12:06
gercek bılgı sahıplerı kustu yazmıyor acıkcası. bahsettıgın tavırları yapanlarda sozde bılgılıler

Nerede o eski ramazanlar

rain man
28-07-2017, 12:06
Forumun demirbaşlarında bitiyor işte iş :) İzlenecek bir tarafı yok ki bu hadisenin. Atışma bile yok, muhalefet de. Roll videoları bile bir yerden sonra asarım keserime bağlanıyor. Bence işin içinden çekilmeden nasıl konuşulacağını, neyin nasıl tartışılacağını bilenlerin göstermesi gerek. Bu kadar mı alıştık çekirdeğe :D

STP
28-07-2017, 12:07
Nerede o eski ramazanlar

http://cf.kizlarsoruyor.com/q7177521/320f8330-9af1-4ad1-8c3b-42bf7f12acea.jpg

PiscocuK
28-07-2017, 12:14
Forumun demirbaşlarında bitiyor işte iş :) İzlenecek bir tarafı yok ki bu hadisenin. Atışma bile yok, muhalefet de. Roll videoları bile bir yerden sonra asarım keserime bağlanıyor. Bence işin içinden çekilmeden nasıl konuşulacağını, neyin nasıl tartışılacağını bilenlerin göstermesi gerek. Bu kadar mı alıştık çekirdeğe :D

Ne yapacaksın bu saatten sonra 40 yaşındaki adama nasıl davranacağını mı öğreteceksin?
Ben denedim bir çok kişi üzerinde bi b0k olmuyo sen yorulduğunla kalıyorsun.
Ayrıca belli bir yaştan sonra yaptığın uyarı ciddi sonuçlar doğuruyor klavyeyi geçiyo karşı karşıya gelme durumu oluyor.Bu sebeple forum kurallarına bir madde daha ekledim ben :) lütfen klavye başına geçmeden önce sinirlerinizi aldırın yada sağdan ilk çekmeceye koyun diye :) bak postlarıma misss bitane atar bir tane gider bir hakaret bulamazsın çok damarıma basılmadıkça :D :D :D

Schumi
28-07-2017, 12:27
Moderatöre şikayet butonunu kullanın bu durumlarda. Tech bölümünde bu tarz şikayetler geliyor arada sistemden. İlk müsait anımda bakıp gerek gördüğüm zaman gereksiz mesajı siliyorum konu gidişatını bozmaması için.

sweatcaptain
28-07-2017, 12:34
Ne yapacaksın bu saatten sonra 40 yaşındaki adama nasıl davranacağını mı öğreteceksin?
Ben denedim bir çok kişi üzerinde bi b0k olmuyo sen yorulduğunla kalıyorsun.
Ayrıca belli bir yaştan sonra yaptığın uyarı ciddi sonuçlar doğuruyor klavyeyi geçiyo karşı karşıya gelme durumu oluyor.Bu sebeple forum kurallarına bir madde daha ekledim ben :) lütfen klavye başına geçmeden önce sinirlerinizi aldırın yada sağdan ilk çekmeceye koyun diye :) bak postlarıma misss bitane atar bir tane gider bir hakaret bulamazsın çok damarıma basılmadıkça :D :D :D

senın atarını yerım ben :) keske atsan yıne

HondatugraL
28-07-2017, 12:40
Konu sahibi haklı bende bayadır farkındayım bu durumun. Eskiden çok çok süper bilgi kaynardı geyık ortamı yoktu pek, hatta eskıler hatırlar sırf azcık geyık donsun dıye mod cem abi gelir gırgır bı konu açar söver sayardır sonra konu sılınır mıllet normale dönerdi. Şimdi böyle bir konuya gerek yok çünkü herkes kendini yorum yazmak zorunda hissediyor her konuda bırı gelıp geyiğe çeviriyor konuyu

ghibli06
28-07-2017, 13:01
bildiğimi düşündüğüm konulara yazmaya gayret ediyorum ama bazen konuyu açan arkadaş da bmbayı koyup tatil gidiyr, 10 satır yazıyorsun 1 ay sonra cevap geliyor, 'yok yeaoooo ondan olmaz sanmıyorum!'... buyur cevap yaz bakalım sonra...

GokhanRS
28-07-2017, 13:03
birkaç fırlama var aramızda maalesef ama öğrenecekler ukalalık yapmamak gerektiğini. zaten 1 -2 sıçrıyorlar sonra moderatörler uyarıyı çakıyor.

zamanla eski haline kavuşur forum. ancak bazen gerçekten komik konu açanlarda olmuyor değil.

Talih.b16
28-07-2017, 14:00
Geçen gün benim açtığım teknik bir konuya,
Arada gülücüklü, hafif alaylı bir tavırla yazdığın mesajı hatırlatmak isterim sana :)
İstersen mesajı burda paylaş insanlar görsün.

Sezgin
28-07-2017, 14:13
Her konuda espri zorlayanlar çok forumda ondan. Beğeni alma sevdasına bu kadar geyik yapıyorlar her konuda.

Beğeni olayı kalksa bi nebze durulabilir.

En azından benim gözlemlediğim ve düşündüğüm durum bu.

STP
28-07-2017, 14:28
begenı alınva noluyokı_? matahmı? benım 2600 kusur olmus, hedıye alabılıyomuyuz

ghibli06
28-07-2017, 14:56
begenı alınva noluyokı_? matahmı? benım 2600 kusur olmus, hedıye alabılıyomuyuz

sayende 2 saattir beğenilerin arşivi mi tutuluyor ona bakıyorum :)

GokhanRS
28-07-2017, 15:01
sayende 2 saattir beğenilerin arşivi mi tutuluyor ona bakıyorum :)

var var, arşivi var. hatta Yigit-Y oradan adam mimliyor :D bu akpli bu bilmem ne :D adamım yaaa :D

Oznsrl
28-07-2017, 16:35
Konuyu açan arkadaş yanlış anlamasın dediklerinde haklı ama bazen çok acaip konular açılıyor adam utanmasa soyadını bize sorcak öyle saçma şeyler denk geliyor bazen. Konular mod lardan onaylı olsa onaylanmadan yayınlanmasa falan güzel olabilir

Evrenoz
28-07-2017, 17:58
Şikayet edip link verin, soru soranla dalga geçenin biletini keselim

onn_dear
28-07-2017, 18:26
Buralar eskiden böyle değil idi. Bilgisi olan konuşur bilgisiz olan okur öğrenirdi şimdi ise herkes bilgili herkes arabacı herkes modifiyeci herkes herkesi geçer ezer, klavyede herkes delikanlı herkes sert erkek

sweatcaptain
28-07-2017, 18:35
Şikayet edip link verin, soru soranla dalga geçenin biletini keselim

evren abı her zamankı gıbı nokta atısı yaptı :D yeterlı cevap

Kadir Salim
28-07-2017, 20:07
Burada ki hafif alaycı mesajlara kurban olayım ben, facebook guruplarında ki insanların mal mal paylaşımları soruları ve çözümleri.

Forum ortamı başkadır hafif alay olmazsa olmaz bence.

DEJ
28-07-2017, 22:02
Eskiden üye olmadan bile okurken birşey öğrenirdik güzel konular olurdu şimdi sohbete dayalı oldu forum

Bence Sohbet bölümü kapatılsın yada guncel haberler bolumu gibi onaydan geçsin konular öyle açılsın

Otomobilerle alakalı bölümlerde 10-20-30 kişi varken sohbet bölümünde 300 kişi var.

Okey siteleri gibi

tayreep_john
29-07-2017, 08:13
hey gidi eski konular eski üyeler .... eskiden gece çalışanlar buraya konusu vardı. ef 186 buğra abi tüm makaracıları oraya toplamıştı gece konularda goy goy olmasın diye :) osman bahadır vardı namidiyar ansiklopedi teknik sorularımıza cevap yazssın diye beklerdik :) vay be forum harbi eskidenmiş....

16EC813
29-07-2017, 23:23
eskiden buralar dutluktu :D

kadioglu
30-07-2017, 07:52
Eskiden birisinin başına bir iş gelirdi. Önce 3-5 ustaya gider sorunu çözemezse buraya yazardı. Ya da bir türlü bulamadığı bir bilgiyi soranlar. Birde çok çetrefilli bir problemi olur buraya yazardı. Mesela silindir kapağının vidasını sökerken kıran bir arkadaş vardı. Buraya ne yapabileceğini sorardı bizler de cevap verirdik. Sonra o kadar saçma konular gördüm ki gözlerime inanamıyordum. Mesela birisi acele yardım konusu açmıştı. Girdim baktım. Yolda lastiği patlamış. Ya da "arabam tekliyor" konusu açıyor ama hiç bir yere göstermemiş. "Neden olabilir?" diye soruyor. Bin tane sebebi olabilir ama bilen birinin yakından bakması gerekir. Ben şahsen hiç bir zaman önce araştırmadan buraya yazmadım. Böyle saçma sorulara kimileri hiç cevap vermiyor, kimileri de dalga geçiyor. Konunun özü bu.

said_
31-07-2017, 08:57
Sorular saçmada olsa alaycı yaklaşmaya gerek yok. Hangi sorunun saçma hangisini olmadığını kimse karar veremez sonuç olarak. Uygun bir dil ile söylenir konu kapanır gider.