PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Araçlarımızı Doludan Nasıl Ne İle Koruyabiliriz ?

-Murat Özcan-
29-07-2017, 14:21
Hepimizin geçmişte başına gelmiştir bu talihsiz olay. Nette araştırdım pek sonuca ulaşamadım. Araçlarımızın bagajında pratik olarak saklayabileceğimiz. Doludan korumak için yaptırılacak bir eşya bir cisim varmıdır ? Ben bazı şeyler düşündüm ama aramızda belkide pratik bir fikir yaratıp aracını koruyan arkadaşlar var ise bizlere de yardımcı olursalar seviniriz..

free-hifi
29-07-2017, 14:25
BİR ADAm gördüm tekli yatak süngeri koymuş üstüne rüzgarda nasıl tuttuysa artık

-Murat Özcan-
29-07-2017, 14:27

Onu nasıl tutturmuş acaba ön kaportadan arka cama kadar kalın bir şey o nasıl uçmamış ilginç

SpeedlinE™
29-07-2017, 14:27

Boyu yeter mi bilmiyorum ama kancalı lastikler varya onlarla karşıdan karşıya bir şekilde tutturulabilir

VW6R
29-07-2017, 14:32
Yün battaniye iş görür bence suyu aldığı zaman ağırlaştığı için kolay uçmaz, darbeyi de güzel emer

-Murat Özcan-
29-07-2017, 14:34
Boyu yeter mi bilmiyorum ama kancalı lastikler varya onlarla karşıdan karşıya bir şekilde tutturulabilir

Evet öyle bir işlem yapılabilir. Bu konu çok önemli hepimiz için yaratıcı fikirler büyük masraflardan bizleri korur

Yün battaniye iş görür bence suyu aldığı zaman ağırlaştığı için kolay uçmaz, darbeyi de güzel emer

Onu tavsiye edenler var evet uçar diye çekiniyorum ama suyu emerse ağırlaşır denemek lazım

EOZDAG
29-07-2017, 14:39
Bende haberde yastık gördükten sonra aklıma geldi deniz yatağıda kullanılabilir hem bagaja sığar her yerde kullanılabilir hemde fermuar vs. olmadığı için arabayı çizme ihtimali yok. 3-4 tane deniz yatağı alınsa kaput-ön cam-tavan-arka cam-bagaj olarak arabanın üstüne serilip iplede kapıları açıp tam saracak şekilde bağlanıp sonrasında kapılar kapatılır sabitlenmiş olur.

-Murat Özcan-
29-07-2017, 14:43
Bende haberde yastık gördükten sonra aklıma geldi deniz yatağıda kullanılabilir hem bagaja sığar her yerde kullanılabilir hemde fermuar vs. olmadığı için arabayı çizme ihtimali yok. 3-4 tane deniz yatağı alınsa kaput-ön cam-tavan-arka cam-bagaj olarak arabanın üstüne serilip iplede kapıları açıp tam saracak şekilde bağlanıp sonrasında kapılar kapatılır sabitlenmiş olur.

Ama şişirilmeden etkisi olur mu onun ?

mertkan
29-07-2017, 14:52
kapalı garajına koy

Scoorp
29-07-2017, 14:55
kapalı garajına koy

Kardesim kesinlikle saygisizlik olarak algilanmasini istemem, ama kivrak zekan beni kendine hayran birakti

meganes
29-07-2017, 14:58
kapalı garajına koy
işte bu ya yüzyılın tespiti

ENGean
29-07-2017, 15:05
Kapalı garajı yanımızda gezdirmek baya masraflı oluyo :D

Murat bncede en ucuz ve güzeli yünlü battaniye olur

volume81
29-07-2017, 15:09
sen battaniye atarsın sonra üstüne ağaç düşer felan gerek yok kasko yaptırın bitsin gitsin

kaskoya para yetmiyorsa varsa cam tavanı sunroof'u felan koruyun gerisi yamulursada boyasız göçük düzeltme çare olur :)

Evrenoz
29-07-2017, 15:15
kapalı garajına koy

Ciddi bir soru sorana bu denli anlamlı bir cevap verdiğin için aldığın 20 puanlık "mesaj sayısını yükseltmek için boşa mesaj atmak" cezan hayırlı olsun..

EOZDAG
29-07-2017, 15:16
Ama şişirilmeden etkisi olur mu onun ?

Şişirip serilirse korur düşüncesindeyim, ben sadece taşınma aşamasında yorgan ve battaniyeye göre daha az yer kaplar diye düşünüyorum.

EOZDAG
29-07-2017, 15:19
kapalı garajına koy

Edit: kapalı garajlar genelde -1, -2 gibi katlarda olduğu için bu tarz afetlerde sel vurunca pek bir anlamı kalmıyor üstünün kapalı olmasının.

mertkan
29-07-2017, 15:21
Ciddi bir soru sorana bu denli anlamlı bir cevap verdiğin için aldığın 20 puanlık "mesaj sayısını yükseltmek için boşa mesaj atmak" cezan hayırlı olsun..

mesaj yükseltmek için demissinizde ben mesajı yukseltince rütbe veya statu mı kazanıcam? veya fazla mesaj sayısı olunca ben onure mi olmus oluyorum sohbet konusunda millet karı satmanın inceliklerini zorluklarından bahsediyor ona ceza yok ama benim su mantıklı yorumuma ceza var bu forum demir yumrukla yönetiliyor kişisel yorumlara hiç saygınız yok hep kendi düşüncenizdeki yorumlar gelsin istiyosunuz

ayrıca yukarıdaki cevapların hepsi normal benimki mi anormal geldi

şişme yatak yatak sungeri battaniye bunlar mantıklı çözüm benim garaja sok demem mesaj kasma oluyo yani

gokhankenar
29-07-2017, 15:24
Ben öyle günlerde yün battaniye seriyorum arabanın üstüne. Ve üzerine 1 kova su tamamdır :)

Er34
29-07-2017, 15:27
Bagaj halısını çıkarıp tavana koyup kendim tutmuştum ben. Araca göre değişir tabi. Tavanı korudum ama sırtım fena :) Fikir olarak dursun.

mert_can 41
29-07-2017, 16:02
Bizde yıllardır battaniye kullanıyoruz. Islanınca çok ağırlaştığı içinde uçmasıda zorlaşıyor. İki doluda da battaniye kullandık şükür sıkıntı olmadı.

mert_can 41
29-07-2017, 16:07
mesaj yükseltmek için demissinizde ben mesajı yukseltince rütbe veya statu mı kazanıcam? veya fazla mesaj sayısı olunca ben onure mi olmus oluyorum sohbet konusunda millet karı satmanın inceliklerini zorluklarından bahsediyor ona ceza yok ama benim su mantıklı yorumuma ceza var bu forum demir yumrukla yönetiliyor kişisel yorumlara hiç saygınız yok hep kendi düşüncenizdeki yorumlar gelsin istiyosunuz

şişme yatak yatak sungeri battaniye bunlar mantıklı çözüm benim garaja sok demem mesaj kasma oluyo yani

Forum şahsın kendi malı yani evi biz misafir sayılıyoruz bu yüzden böyle ayrıca ne açtığın konularda ne yazdığın bir mesajda anlam yok. Dip not konuda saçma olan ne öneri var.

rebeloghy
29-07-2017, 16:16

Kapalı garajı olsa buraya gelip bunu sorar mı bu adam :)

dirk
29-07-2017, 16:32
bagaj havuzu + paspaslar olmadı kendim yatarım üzerine nefret ederim ezik göçüklerden :D benzinlikler en büyük koruyucular

SpeedlinE™
29-07-2017, 17:29
Bu battaniye üzerine dolu geldikçe ağırlık yapıp tavana ağırlık yapmaz mı?çünkü üzerinden de alamayız göçük yapabilir sanki.

dirk
29-07-2017, 17:32
battaniye doludan nasıl korusun yorgandır o :) eski kalın yorganlar var ya köyde olur katlanmaz bile odur battaniyenin başarılı olabileceğini düşünmüyorum :D

xILuciferIx
29-07-2017, 17:41
Yorgan battaniyeden daha etkili olmaz mı ? garip şeffaf bi çantası da var aşagı yukarı aynı yeri kaplar

yilmazcatalbas
29-07-2017, 17:53
Şimdiki yorganlar hafif olduğu için uçabilir, yün battaniye hem ağırlık hem de koruyuculuk açısından güzel.

Evrenoz
29-07-2017, 19:51

Ne kazanacağını bilmiyorum, boş konuştuğuna göre kazanıyorsun kendince bir şey.
Senin mantıklı dediğin bir şey, bizler için mantıksız. Ve burada buranın mantığına uymak zorundasın. Buranın mantığı işine gelmiyorsa, uymak istemiyorsan sağ üst köşeden çıkarsın. İster bunu demir yumruk olarak tanımla ister balyoz.

Ayrıca yukarıdaki cevapların hepsi normal, seninki anormal geldi.

Şişme yatak, şişme bebek, battaniye, yorgan mantıklı senin garaja sok demen mesaj kasma oluyor.

220T
29-07-2017, 20:01
En acil çözüm paspasları tavana atmak.Fırtına yoksa tabii...

VW6R
29-07-2017, 21:49
battaniye doludan nasıl korusun yorgandır o :) eski kalın yorganlar var ya köyde olur katlanmaz bile odur battaniyenin başarılı olabileceğini düşünmüyorum :D

Düzeltme yapıyorum doğru olan yorgan :D

Ome_RS
29-07-2017, 21:51
Arabayi komple kaplayacak buyukluge sahip bir battaniye alinir
Bi terziye gidilir on ve arka kismina lastik yapmasi istenir.
Daha sonra tehlike aninda atarsin araba izerine uc kisimlarindan on ve arka tampon altndan lastikleri gecirirsin.
Hem kaporta ve camlari korur hem de pratik ruzgara karsi direncli bir malzeme olur.
Battaniye yetersiz diye dusunuraen sungerciden ince bi sunger alip onu da battaniye diktirebilirsin

aposport
29-07-2017, 22:04
Kilim - yün battaniye en mantıklısı gibi.

Amcaoğlunun yöntemi de güzel ama kafayı yardığında kan kaybından gitme ihtimali yüksek :o

https://www.youtube.com/watch?v=j3Rk4EkI43s

arm
30-07-2017, 01:12
kapalı garajına koy

garaJINA :)

gespenster
30-07-2017, 01:16

Amcaoğlunun yöntemi de güzel ama kafayı yardığında kan kaybından gitme ihtimali yüksek :o

vay aq delisi derım ben buna

Oznsrl
30-07-2017, 01:22
Aklıma bu geldi bagajda taşınabilir hafifte 2-3 kat serilse engeller gibi ama sabit tutması zor olabilir koli bandı v.b sarmak gerekir

http://behaplastik.com/thumb/depo/yeni/fft99_mf5808720_xOTQ.Jpeg

yada bu çadırlarda kullanılan met dedikleri şey gibi malzemeler

turboman
30-07-2017, 01:45
Valla bence 1.20 ye 4 m halıyı bağaja koyacan dolu başladımı serecen üstüne meteor bile düşse korur yeminle :D

mertkan
30-07-2017, 01:59
arkadaşlar bagaj litreniz kaç litre de yastık yorgan battiyesiz gezmiyosunuz

ayrıca hadi seyir halindesiniz akan trafikde inip yastıgı yorganı nasıl sericeksiniz

onu geçtim evden başlayınca iner sererim diyenler

dolu başladı sen o yastıgı yorganı alıp kapıyı kapatıp asansör veya merdiven inesiye kadar tavan ve camlar patlarsa

yastıgın yorganın yün battiyenin ne önemi kalıcak?

su 2 sayfada en mantıklı iki öneri var

birincisi garaja çekmek

ikincisi sağlam kasko ile kadere razı olmak

-Murat Özcan-
30-07-2017, 11:51
kapalı garajına koy

Verdiğin cevabı şimdi gördüm fakat ben yazana kadar duyarlı arkadaşlar gerekli cevapları sana vermişler.

Böyle tuaf bir cevabı ne anlamda yazdığını anlamak güç. Sanıyorum ki böyle bir felaket başına gelmemiş.

Burada ciddi bir soru sordum bu sadece benim için değil herkes için önemli bir konu. Kimse malının zarar görmesini istemez herkesin malı kendine değerlidir ve bu forumda herkes alnının teriyle parasını kazanıyor ve helaliyle arabasını yapıyor.

Kusura bakma benim garajım yok çoğu arkadaşımızın da garajı yoktur. Senin tuzun kuru olabilir yada araban garajında olabilir.

Her ne olursa olsun burada bize karşı bu şekilde dalgacı bir cevap vermeni ayıpladım.

-Murat Özcan-
30-07-2017, 11:54

Gerekli cevabı verdiğin için teşekkür ederim evren abi..

-Murat Özcan-
30-07-2017, 11:58
kapalı garajına koy

Kapalı garajı yanımızda gezdirmek baya masraflı oluyo :D

Murat bncede en ucuz ve güzeli yünlü battaniye olur

sen battaniye atarsın sonra üstüne ağaç düşer felan gerek yok kasko yaptırın bitsin gitsin

kaskoya para yetmiyorsa varsa cam tavanı sunroof'u felan koruyun gerisi yamulursada boyasız göçük düzeltme çare olur :)

Şişirip serilirse korur düşüncesindeyim, ben sadece taşınma aşamasında yorgan ve battaniyeye göre daha az yer kaplar diye düşünüyorum.

Edit: kapalı garajlar genelde -1, -2 gibi katlarda olduğu için bu tarz afetlerde sel vurunca pek bir anlamı kalmıyor üstünün kapalı olmasının.

Ben öyle günlerde yün battaniye seriyorum arabanın üstüne. Ve üzerine 1 kova su tamamdır :)

Bagaj halısını çıkarıp tavana koyup kendim tutmuştum ben. Araca göre değişir tabi. Tavanı korudum ama sırtım fena :) Fikir olarak dursun.

Bizde yıllardır battaniye kullanıyoruz. Islanınca çok ağırlaştığı içinde uçmasıda zorlaşıyor. İki doluda da battaniye kullandık şükür sıkıntı olmadı.

Kapalı garajı olsa buraya gelip bunu sorar mı bu adam :)

bagaj havuzu + paspaslar olmadı kendim yatarım üzerine nefret ederim ezik göçüklerden :D benzinlikler en büyük koruyucular

Bu battaniye üzerine dolu geldikçe ağırlık yapıp tavana ağırlık yapmaz mı?çünkü üzerinden de alamayız göçük yapabilir sanki.

Yorgan battaniyeden daha etkili olmaz mı ? garip şeffaf bi çantası da var aşagı yukarı aynı yeri kaplar

Şimdiki yorganlar hafif olduğu için uçabilir, yün battaniye hem ağırlık hem de koruyuculuk açısından güzel.

En acil çözüm paspasları tavana atmak.Fırtına yoksa tabii...

Düzeltme yapıyorum doğru olan yorgan :D

Arabayi komple kaplayacak buyukluge sahip bir battaniye alinir
Bi terziye gidilir on ve arka kismina lastik yapmasi istenir.
Daha sonra tehlike aninda atarsin araba izerine uc kisimlarindan on ve arka tampon altndan lastikleri gecirirsin.
Hem kaporta ve camlari korur hem de pratik ruzgara karsi direncli bir malzeme olur.
Battaniye yetersiz diye dusunuraen sungerciden ince bi sunger alip onu da battaniye diktirebilirsin

Aklıma bu geldi bagajda taşınabilir hafifte 2-3 kat serilse engeller gibi ama sabit tutması zor olabilir koli bandı v.b sarmak gerekir

http://behaplastik.com/thumb/depo/yeni/fft99_mf5808720_xOTQ.Jpeg

yada bu çadırlarda kullanılan met dedikleri şey gibi malzemeler

Valla bence 1.20 ye 4 m halıyı bağaja koyacan dolu başladımı serecen üstüne meteor bile düşse korur yeminle :D

Değerli yorumlarınız için hepinize teşekkür ederim arkadaşlar. Çeşitli çözümler sunulmuş bunlardan bir kaç tanesini önlem olarak alacağım. Yine de allah hepimizi bu denli can ve mal kaybından korusun..

MCN21
30-07-2017, 12:00
Son yillarda benim hatirladigim sadece 2 defa dolu yagdi(buyuk hasar verebilicek.yaniliyorsam duzeltin). Bunun icin bagajinizda kocaman battaniye tasimayi gercekten dusunuyormusunuz. Yok evin onunde duruken iner kapatirim diyorsaniz bir cozum olabilir.

MCN21
30-07-2017, 12:03
Ayrica son doludaki agaclari soken firtinada battaniye yada baska birseyinde aracin uzerinde kalabilme ihtimali cok dusuk

gokhankenar
30-07-2017, 15:59
Ayrica son doludaki agaclari soken firtinada battaniye yada baska birseyinde aracin uzerinde kalabilme ihtimali cok dusuk

Sen önlemini al da gerisi takdir-i ilahi ;)

Sti_Ozan
30-07-2017, 16:38
arkadaşlar bagaj litreniz kaç litre de yastık yorgan battiyesiz gezmiyosunuz

ayrıca hadi seyir halindesiniz akan trafikde inip yastıgı yorganı nasıl sericeksiniz

onu geçtim evden başlayınca iner sererim diyenler

dolu başladı sen o yastıgı yorganı alıp kapıyı kapatıp asansör veya merdiven inesiye kadar tavan ve camlar patlarsa

yastıgın yorganın yün battiyenin ne önemi kalıcak?

su 2 sayfada en mantıklı iki öneri var

birincisi garaja çekmek

ikincisi sağlam kasko ile kadere razı olmak

Akan trafikte aracimi kapali garajima ışınlayabilirmiyim?

gokayy
30-07-2017, 17:53
Herkes yazmış gerçi ama battaniye iyi iş görür ıslanınca kolay kolay uçmaz. Eğer yoldayken yakalanırsanız sağa falan cekersenız araç içerisindeki paspaslar iş görür

EnesAksu
31-07-2017, 09:32
Artık battaniye ile doluşuyorum uçlarından kapıya sıkıştırdın mı içerden uçlarına düğüm gibi yaptın mı mis :) denedim onayladım.

ama şimdi uçlarına ufak delik açtım tutma yerlerindeki askılıklara geçircem, bir daki doluya test ederim :) :)

VETTE
31-07-2017, 09:50
kapalı garajına koy

Ankara Yenimahalle de oturuyorum ve şu konuda katılıyorum size hemen her apartmanın kapalı garajı olmasına rağmen kimse kapalı garajını kullanmıyor ya meskene çevirip kiraya veriyorlar ya da hergün girip çıkmak zorlarına gidiyor.bende oturduğum evde arsa sahibiyim ve mütahaitle yapmış olduğum sözleşmede her meskene kapalı garaj ve giriş çıkışın kolay olmasıydı.keşke ülkemizde yapı müsadesi verilirken otoparka daha çok önem verilse.
Konu sahibi arkadaşın kast ettiği aniden yakalanılan dolu sanırım baddaniye ve kilim kullanan gördüm.hiç olmadı paspasla tavanı kurtarmak lazım:)

SekoLive
31-07-2017, 10:13
battaniyeyi çözüm sanardım geçen haftaya kadar. ama öyle değilmiş... geçen seferki gibi gelen doluyu önceden bilip tahmin etmezseniz mümkün değil yağan dolu altında arabadan çıkıp battaniyeyi sermek.

canınız arabadan değersizse bi ihtimal ama genel olarak bu şekilde çık bagajı aç battaniyeyi ser Süpermen işi....

KÖROĞLU
31-07-2017, 10:18
Benim başıma 1 kere geldi, onda da sanayide bir esnafın dükkanın önüne sığındım, sundurma korudu bizi.

Ama istda köprü trafiğinde böyle bir durumla karşılaşınca yapacak pek bir şey yok gibi duruyor.

Aklıma gelen ise bagaja 2 -3 tane 10 yada 15 mm lik plates meti almak.

Altına da sağlam bir yapıştırıcı ile şerit mıknatıs yapıştırmak.

Mantık olarak bol ve doğru yapıştırılmış mıknatıs ile rüzgarda da tutunur tavana , kaputa.

Yalnız ön camı çatlatan bir dolu yağışında ben şahsen inmem arabadan inmem, Allah muhafaza insanın kafasına gelse çok ciddi sıkıntı doğurur.

Cana geleceğine mala gelsin der geçerim.

Hdg Şerit Mıknatıs Kalınlık 2Mm Genişlik 20Mm Uzunluk 5 Fiyatı (http://www.hepsiburada.com/hdg-serit-miknatis-kalinlik-2mm-genislik-20mm-uzunluk-5-metre-p-HBV000001TBHZ?magaza=D%C3%BCnya%20Magnet%20M%C4%B1 knat%C4%B1s&wt_gl=cpc.nelk.kultur.hobi.pla&gclid=EAIaIQobChMIvvST_Ymz1QIViiSBCh1w9AAHEAQYASAB EgKWh_D_BwE)
http://www.hepsiburada.com/delta-10-mm-kalinlik-ozel-sirt-askili-deluxe-pilates-egzersiz-minderi-yoga-mat-p-SPORDELTA1903-F?magaza=Hepsiburada&wt_gl=cpc.nelk.6810.spor-pla&gclid=EAIaIQobChMIh_il8Imz1QIVTDyBCh33pww7EAQYASAB EgKLQPD_BwE

by.gkn
31-07-2017, 12:37
Bagajda taşınmaz belki ama evin önünde dolu yağışı denk gelirse ben halı öneririm. Yazları köyde yağdığında dedem hemen ters olarak halı sererdi. Altı sert olduğundan dolunun darbelerinden araç zarar görmezdi.

MeRtCaN
31-07-2017, 13:53
kapalı garajına koy

arabayı satsın bence daha ıyı bı cözüm

McKrop
31-07-2017, 14:55
İncecik büyük çöp torbalarını arabaya serenler olmuş skanda :D ben gözüme kestirdiğim ilk alt geçite pustum sinsi sinsi korna küfür kıyamet oldu trafik sıkıştığı için ama üzgünüm.

Seramik kaplamanın ve ya iyi bir cilanın pozitif etkisi olabilir mi? bir kaç yerde bu şekilde konuşmalar okudum. Reklam için mi yazılmış yoksa gerçeklik payı var mıdır?

hkkcn
31-07-2017, 18:26
arkadaşlar ciddi ciddi yorgan battaniye diyormusunuz :D ben doluya yakalandığımda inip bagajdan malzemeyi çıkartıp serene kadar arabanın anası öpülür.kaldı ki ceviz büyüklüğündeki dolu parçalarının kafama düşmesindense arabanın tavanına camına düşsün daha iyi canımdan kıymetli değil ya :)

Octane
01-08-2017, 01:10
İnternetten hava durumunu takip ederim ben hep. Eğer ki havalar sıcak ilerleyip bir anda 10 12 derece düşüş ve yağış görürsem muhtemelen o gün dolu da yağar, ihtimal yükselir yani. Böyle günlerde havaya tekrar bakıp o gün ya araçla çıkmıyorum ya da bagaja bitane eski yorganım var onu atıyorum, bir rulo kağıt bantla beraber. Ola ki yakalandık, ince ince başladı, en yakın apartman arası ağaç altı boş köprü altı avm otoparkına giriyorum, onu da yapamazsam ağırlaşmadan bantlayıveriyorum arabanın üstüne içinde oturuyorum. Zaten dolu maksimum 20 25dk yağan bişey. Sonra devam.

Bunu da açmak lazım. Adam normal evde oturuyorsa hiç bir şey diyemem. Ama araç fiyatlarının böyle olduğu dönemde, boyanın aracın değerini yarıya düşürdüğü bu zamanlarda ev alırken kapalı otoparksız ev almak gerçekten çok komik.

Adam müstakil villa alacağı paraya 3+1 daire alıyor arabayı caddeye koyuyor. Müstehak.

sky clio
01-08-2017, 08:16
İncecik büyük çöp torbalarını arabaya serenler olmuş skanda :D ben gözüme kestirdiğim ilk alt geçite pustum sinsi sinsi korna küfür kıyamet oldu trafik sıkıştığı için ama üzgünüm.

Seramik kaplamanın ve ya iyi bir cilanın pozitif etkisi olabilir mi? bir kaç yerde bu şekilde konuşmalar okudum. Reklam için mi yazılmış yoksa gerçeklik payı var mıdır?

Seramik kaplama ceviz büyüklüğünde olanlardan değil ama küçük dolulardan koruyabilir diye düşünüyorum.
Ev yüksek giriş olduğu için hazırda duran yorgan var. Eğer fırtına yoksa onu atıyorum direk üstüne.

GokhanRS
01-08-2017, 08:28
tavsiyeler güzel bir çoğu işe yarar, ancak bir yandan da şunu düşündüm, bu vergiler arabalarımızı ne kadar değerli hale getirmiş. türkiyede peugeot 307 arabaya önem veririm aman bişi olmasın masraf çıkmasın. aynı arabaya sırbistanda amaan 2bin eurolu araba parçalansa ne yazar diyip umursamaz davranıyorum. kasko bile yapmıyorum. kaldı ki çokta ucuz.

bu arada daha önce bir yerde sünger destekli branda görmüştüm. park halindeyken korumak için iyidir. akan trafikte herkes kaderine razı olur. e5 de otobanda kimse çıkıp birşey seremez ist trafiğinde.

memincbn
01-08-2017, 10:01
Öncelikle meteorolojinin düzgün çalışıp, insanları adam akıllı bilgilendirmesi gerekiyor. Çünkü bahsi geçen olayın başlama süresi 1-2 dakikaydı. Tam iş çıkışı yakalandık hava karardı ve yağmur dolu başladı. Yani gerçekten Allah yardımcımız olsun. Eski yorganlar bana da mantıklı geldi ama işte erken haberimizin olması lazım. Diğer türlü patlarız :)

Burak Mehmet
01-08-2017, 14:35
Öncelikle bir göçükçü olarak diyorum ki canınızı sıkmayın hallederiz.. Bırakın gelsin..

Sonra dost olarak söylüyorum ki bahsettiğiniz yöntemler faydasız değil ama zahmetli aracın herzaman ilk bagajına ulaşamayabilirsiniz.

en mantıklı işlem aracınızda çift paspas bulundurun biri kauçuk diğeri halı mesela.

dolu sırasında araç sedan ise motor kaputu ve bagajınızı açın paspaslarınızıda tavana koyun.

unutmayın dolu yağmaya başladığı an aracı kurtaramadıysanız o ortamdan muhakkak zarar görecek aracınız. önemli olan en az zararla kurtulmak..

Rabbim çiftçilerimize kolaylık versin. araçlar kolay...