PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Honda City Ecu

aday31
01-08-2017, 13:59
Merhabalar Honda City aracıma yazılım yaptırmak amacıyla götürdüğüm zaman bana bu araçlara yazılım yapılamayacağını , motorun çabuk zarar görebileceğini söylediler.

Bende fazla üstelemedim.Ama araç gerçekten çok hantal ses var icraat yok :D Sağlıklı bir şekilde yazılım yaptırmam mümkünmüdür ?

Oznsrl
01-08-2017, 14:12
1.4 benzinli araba yazılım yapılsada değişen bişey olmicaktır bence jant koyup yere bas bu arabanın hiç yapılmışını görmedim değişik olur :)

Talih.b16
01-08-2017, 14:14
Bu araçlar çok ekonomik araçlardır.
Amaca yönelik yani, cvt manuelden daha hızlıdır.
Ne yazılım yapan nede hızlandırmaya çalışan gördüm.
Zaten atmosferik 1400 cc 100 hp araca yazılım yapsan pekde bir fark olmaz diye düşünüyorum.

aday31
01-08-2017, 14:26
1.4 benzinli araba yazılım yapılsada değişen bişey olmicaktır bence jant koyup yere bas bu arabanın hiç yapılmışını görmedim değişik olur :)

Çok fazla basmadım aracı üstünde ufak bi bodykit de var bide el yapımı egzozu var az bişey performansıda olsa fena olmayacak aslında :)

aday31
01-08-2017, 14:29
Bu araçlar çok ekonomik araçlardır.
Amaca yönelik yani, cvt manuelden daha hızlıdır.
Ne yazılım yapan nede hızlandırmaya çalışan gördüm.
Zaten atmosferik 1400 cc 100 hp araca yazılım yapsan pekde bir fark olmaz diye düşünüyorum.

Pekde ekonomik değil açıkçası incir ağacı diken cinsten.Hele yokuşlarda minimum 3.5 devirde gidiyosun benzini içiyo.Performansı ölü.Zaten amacım çok şahane güçler üretmek değil şu ölü torkunu biraz toparlamak bide gaza bastığımda biraz gitmesi :)

MCN21
01-08-2017, 14:38
Moral bozmak gibi olmasın ama gerçekten performansı can sıkıcı ve yakıtı fazla o araca :D

Yazılımdan bende pek birşey çıkıcağını sanmıyorum. Dik yokuşlarda inanılmaz bağırıyordu :D Bizde ki otomatikti belki manuel daha seridir

Talih.b16
01-08-2017, 14:39
Pekde ekonomik değil açıkçası incir ağacı diken cinsten.Hele yokuşlarda minimum 3.5 devirde gidiyosun benzini içiyo.Performansı ölü.Zaten amacım çok şahane güçler üretmek değil şu ölü torkunu biraz toparlamak bide gaza bastığımda biraz gitmesi :)

Eşim 3 yıl jazz kullandı,
Yakıtı lpgli araç gibiydi, 7 ileri cvt sanzimandı.
Uzun yolda 80 90 4 litrelere düşüyordu, tabii sakarya trafiği çok yoğun olmuyor.
Benzinli beni yakıtı rahatsız etmeyen tek araçtır.
Bu arabayı alıp gaz basıcam dersen çok üzer.

aday31
01-08-2017, 14:44
Moral bozmak gibi olmasın ama gerçekten performansı can sıkıcı ve yakıtı fazla o araca :D

Yazılımdan bende pek birşey çıkıcağını sanmıyorum. Dik yokuşlarda inanılmaz bağırıyordu :D Bizde ki otomatikti belki manuel daha seridir

Performans olmadan bu kadar yaktığı için zaten batıyo bu kadar.Biraz gideri olsada yaksa canım feda :D

bomonti
02-08-2017, 01:54
Atmosferik arabanın gideri belli bugün vti ların pabucu bile neredeyse dama ulaşmak üzere. City tatlı sevimli bir araba güçlendiririm diyene inanmayın, yalan söylemiş olur çünkü..

Yapabilirsen bir sprint booster bir de uygun fiyatlı cai koy gayet yeterli olur.

aday31
02-08-2017, 10:04
Evet görünen o ki motoru oynamaya hiç müsait değilmiş anlamış oldum.Sprint booster bu haftasonu taktırıyorum bi ümit .

Yiğit G.
04-08-2017, 10:10
Senin isteğini ve heycanını görünce anladım ki sana göre bir araç değil o dostum. Zaten yaşın 23 muhtemelen senin değil ailenin aracı çünkü 23 yaşında bu heyecanda olan birine ait bir araç gibi durmuyor adı üstünde city :).Kendi aracını alana kadar dayan artık veya seninse araç satıp daha performanslı yaşına uygun bir araç al.

i-vtec07
05-08-2017, 10:31
Dostum hic masraf etme makyajlı kasa city gorunüş olarak gercekten güzel arac . Sadece cai yap bin bence :)