PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : rölanti seviyesi performans ilişkisi

M3CSL
16-12-2008, 22:49
benım rolantı arac sogukken 1300 d cıvarında gezıyor doal olarak,ısınınca 700 d lerde sbtlenıyor, gene sogukken aracın genel çekişi daha ıyı oluyor fazla benzın gondergınden dolayı ecu ozellıkle alt devırlerde..
bugun arac ısınmasına ragmen rolantı ılk sevıyesınde sbt kaldı degısmedı motor ıyıce ısınsa bıle, 1300d cıvarında gezdım ve aracın çekişi baya ıyı oldu, stop edıp calıstırmam fılan bişiy deiştirmedı.. en son bı duzeldı arabayı park ederken, ben sımdı bugunku halınden cok memnundum, sormak ıstedıgım rolantıyı dedıgım sevıyelere en azından 1100 fılan olsa o cekısı yakalarmıyız fazla benzın gondeırırmı arac yoksa benmı saçmaladım:D yada chıpı tekrar yazıp daha benzını bolmu kullanıcaz? bunu mrk ettım..

Cem.B
16-12-2008, 22:55
serkan yinemi alkollüsün olm :)
git remap yaptır kimse görmedende sil auahauauah

senna
16-12-2008, 22:55
hava sıcaklıından olmasın? ısınınca performans düşer yakıtında etkisi var tabiikide iat yi bi icelemek lazı

M3CSL
16-12-2008, 23:00
yok la cem bilmemek deıl örenmemek ayıp:D

senna iat derken?, motor gazladıgımda sıcaklık 80 filandı yanı sıcaklıktan deıl, hava sıcaklıgıda gene 15 lerde eskısı ıle aynı..

M3CSL
16-12-2008, 23:01
harbı saçmaladım rolantıyle ne alakası var:D:D
ama bu sorunu cozmem lazım, barız daha ıyı gıdıyordu arac..

Cem.B
16-12-2008, 23:05
ver benzini al zengine :)

senna
16-12-2008, 23:07
yok la cem bilmemek deıl örenmemek ayıp:D

senna iat derken?, motor gazladıgımda sıcaklık 80 filandı yanı sıcaklıktan deıl, hava sıcaklıgıda gene 15 lerde eskısı ıle aynı..

bilmyorum nasıl ölçüyor motor sıcaklığını ayrıca bir sıcaklık ölçüm chiazıyla bakmak gerekebilr farklı bir yere yerleştrilmiş sensor ile belki tam doğru okuyamıyor olabilr eğer dediğine göre sıcaklık işin içine girerse

M3CSL
16-12-2008, 23:23
hımm o sensorede baktırmak lazım...
yurtdısında genel olarak cool runıng thermostat kullanıolar v6da, bnde kullanmayı dusunuorum uzun ınıslerde motor sıcaklıgı ınebıldıgının en dusuk sevıyesıne ınınce bıle aracın gıdıs ıılesıor cunku,sıcaklıgı ortalama 88 lerden 78 80 e alırsak farkedıcegı gorusundeyım.. umarım duzgun bı termostat bulurz burlarda...
birde bakalım bi wıdeband bağlıyalım durumlar nasıl..

miniks
17-12-2008, 00:22
bence şöle bir durum gercekleşmiş olabilir devrin 700 lerde iken cok düşük gaz yemesi aracın biraz kötü olabilir
ama devir 1100 de yada daha yuksekse daha iyi gaz yicektir en azından ilk tepkimesi iyi olucaktır ayrıca debriyajın kavraması da aynı orantıda iyi olucaktır
bu yuzdende sana daha iy gidiyomuş hissi vermiş olabilir

yada en azından benim açımdan :)

Schumi
17-12-2008, 00:24
Serkan ne içtiyse onun Türkiye sınırları içinde yasaklanmasını satan ve kullananların 3 yıldan 5 yıla kadar ağır hapis cezasına çarptırılmasını istiyorum. :D

Cihan
17-12-2008, 01:31
motor soğukken performans farkı bariz iyi oluyor doğrudur. sebebi ecu nun fazla yakıt yollaması. ayrıca motor soğukken yağ basıncı da yüksek oluyor yani sıkıştırma daha fazla oluyor. bunun da etkisi var.

benzinli araçlar için bu olayı sağlayan dizellerdeki powerbox a benzeyen aletler vardı. hava akışmetresinde bir yere monte ediliyordu. motor hep soğukmuş gibi zengin çalışıyordu. belki işini görür.

Mr.K
17-12-2008, 01:33
motor soğukken performans farkı bariz iyi oluyor doğrudur. sebebi ecu nun fazla yakıt yollaması. ayrıca motor soğukken yağ basıncı da yüksek oluyor yani sıkıştırma daha fazla oluyor. bunun da etkisi var.

benzinli araçlar için bu olayı sağlayan dizellerdeki powerbox a benzeyen aletler vardı. hava akışmetresinde bir yere monte ediliyordu. motor hep soğukmuş gibi zengin çalışıyordu. belki işini görür.

devamli zengin calisip cortlamasin sonra motor :)

Absinthé
17-12-2008, 13:20
devamli zengin calisip cortlamasin sonra motor :)

Fazla mal göz çıkarmaz demiş atalarımız... =D Bence fazla benzın yakmasından başka sorun çıkartmaz?

M3CSL
17-12-2008, 14:46

mantıklı dusunelım bunu;)
bugunde rolantı normaldı ılk calıstırma anı dısında, sanırsam dun motor sıcaklık sensoru motoru soguk olarak anladı devamlı fazla benzın verdi..

TünayK
17-12-2008, 18:22

nası ya?.........

Schumi
17-12-2008, 23:00
nası ya?.........
Bencede nasıl ya. Lafımı geri aldım. Cihan arkadaş ne içtiyse o yasaklansın :)

VteC_MaNiaC
17-12-2008, 23:06

ahahahaaha:D

M3CSL
17-12-2008, 23:19
suayıp alemsın:D:D

Cem.B
17-12-2008, 23:23

bilmiomda chip tuning teknisyeni filan yazıo altında aydınlatır sizi heralde bende merak ettim :)

TünayK
17-12-2008, 23:29
bilmiomda chip tuning teknisyeni filan yazıo altında aydınlatır sizi heralde bende merak ettim :)

ben meraktan yarılmak uzereyım su an sırf cvp gelcek dıe yatmıyorum...:)

Schumi
17-12-2008, 23:46
suayıp alemsın:D:D

suayip değil be serkan. Şuayb :)

Öyle deme Cem. Ben bunu wastgate konusunda yazmıştım. Olay oluyodu az dahada üstüne gitmedim. :)

M3CSL
18-12-2008, 00:30
eheh tamam:D

emp:)
18-12-2008, 00:46
Bildiğin zengin işte:D Ver benzini ver benzini:D:D