PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Amerika'dan otomobil parçası getirmek

yesil
03-08-2017, 15:01
merhaba arkadaşlar. daha önceden aracıma parça getirmiştim Amerika'dan. Yani bu işlemin nasıl yapılacağını biliyorum. dileyen olursa bu konuda bilgi verebilirim. Benim sorum hacmi yüksek parçaları çok yüksek kargo ücreti ödemeden nasıl getirebileceğim. mesela benim aracın tamponunu 50 dolara amerika'dan alabiliyorum ama kargo ücreti 1000 dolar çıkıyor. getirmek istediğim parçalarıda yazayım. 99 model mustang gt için cobra ön tampon, jant, arka viraj demiri, kapı camları, cam plastikleri gibi parçalar. duruma göre motor için performans parçalarıda getirebilirm. bu parçaları çok yüksek kargo ücreti ödemeden nasıl getirebilirim. belli komisyonlarla yurt dışından parça tedarik eden, mevcut konteynırına ekletebilecek olan veya bu işi yapan veya bilgi verebilecek olan biri var mı aramızda?

tiMachine
03-08-2017, 15:24
eğer ebay üzerinden alıyorsanız şöyle bir site var, bende tam içeriğini bilmiyorum ama Buğra Akpınar'ın bir videosunda bahsedilmişti.
Amerika'dan Alışveriş - Amerika'daki alışveriş arkadaşın (https://amerikapostam.com/)

yesil
03-08-2017, 18:55
inceleyeyim ama bunlarda uçak kargo yapıyor. yine de iletişime geçeceğim teşekkürler.

semavi
03-08-2017, 19:10
Ben bir ara boyle bir ise giriseyim istedim. Sevdigim isi yapmis olurum diye dusunuyordum hemde ama kargo ucretleri cok yuksek geldi... Ucuz kargo opsiyonlari bulunsa da bu sefer gumrukte takildi takilmadi olaylari canimi sikar diye vazgectim. Normalde parayi alip, gonderdikten sonrasina karismamam lazimdi. Urununu alamayan olursa bu benide uzer dedimve girismedim. Basit sensor vs gibi parcalar icin belki yapilabilir...

Bende konuyu takipteyim...

sinisa
03-08-2017, 21:07
ben mitsubishi eclipsin kaputunu kargosu yüksek çıkınca yetkili servise sordum, turkiyeye bayi tarafından hiç girmediği için sistemlerinde parça bile gözükmüyordu. temsaya mail attım onlar araştırıp bana iyi bir fiyat verdiler ve getirttiler. bayiye veya ford türkiyeye sordunuz mu parça numarasıyla? kaporta parçalarını o şekilde halledebilirsiniz belki

Miata91
03-08-2017, 21:16
1400 dolar gibi bi civarda konteynir kiralaniyor diye biliyorum. O sekilde gemiyle getirmek mantikli olabilir. Tam olarak detaylari bilmiyorum ancak gemicilik yapan sirketlerle gorusup ogrenebilirsiniz diye tahmin ediyorum.

220T
03-08-2017, 21:22
Lmr'den baktınız mı,orada durum ne?

yesil
03-08-2017, 22:24
Ben bir ara boyle bir ise giriseyim istedim. Sevdigim isi yapmis olurum diye dusunuyordum hemde ama kargo ucretleri cok yuksek geldi... Ucuz kargo opsiyonlari bulunsa da bu sefer gumrukte takildi takilmadi olaylari canimi sikar diye vazgectim. Normalde parayi alip, gonderdikten sonrasina karismamam lazimdi. Urununu alamayan olursa bu benide uzer dedimve girismedim. Basit sensor vs gibi parcalar icin belki yapilabilir...

Bende konuyu takipteyim...

küçük parçalar sorun olmuyor. bir koli boyutundaki kargo 20 dolar tutmuştu.

ben mitsubishi eclipsin kaputunu kargosu yüksek çıkınca yetkili servise sordum, turkiyeye bayi tarafından hiç girmediği için sistemlerinde parça bile gözükmüyordu. temsaya mail attım onlar araştırıp bana iyi bir fiyat verdiler ve getirttiler. bayiye veya ford türkiyeye sordunuz mu parça numarasıyla? kaporta parçalarını o şekilde halledebilirsiniz belki

daha önce ateşleme bobini için fiyat almıştım ford'tan. tanesine 500 lira fiyat verdiler. amerikan parçacıları aftermarket parçalara kalitesine göre tanesine 200 350 lira arası fiyat verdiler. 8 adet delphi marka ateşleme bobini bide üstüne motocraft benzin filtresi gümrüğü kargosu her şey dahil 900 liraya getirdim. çok umudum yok o yüzden ama bu kargo fiyatlarıyla tampon vs gibi tek bir parça alırsan yine parçacıda daha ucuza gelir.

1400 dolar gibi bi civarda konteynir kiralaniyor diye biliyorum. O sekilde gemiyle getirmek mantikli olabilir. Tam olarak detaylari bilmiyorum ancak gemicilik yapan sirketlerle gorusup ogrenebilirsiniz diye tahmin ediyorum.

1400 dolar tam boy konteynır için çok iyiymiş fiyatı. işte bana amerikadan konteynırla ürün getirip benim parçalarıda getirebilecek bir firma, şahıs vs lazım.

Lmr'den baktınız mı,orada durum ne?

lmr nedir?

fatihob
03-08-2017, 23:15
Lmr bu site.
Mustang 5.0L Top End Engine Kit (94-95) - LMR.com (https://lmr.com/item/LRS-6049D-K/Trickflow-50l-Top-End-Engine-Kit-Mustang-94-95)

Mustangıniz hayırlı olsun. 6 aydır bende bu konuyu araştırıyorum :D

Konteyner kiralanır ama gümrüğe takılcak ürünler. Sonra onları çekmek için müşavir falan lazım olacak. O yüzden konteyner işi çok aklıma yatmadı.
Amerikapostam ve ebaypaketim sitelerinden ufak bir kaç bişi aldım gayet memnundum. Büyük parça için fiyat istedim yine web sitelerindeki fiyatlandırmadan bana fiyat verdiler.

Konuyu takipteyim.

BuRaK_eFe
04-08-2017, 02:12
Yukarda yazılmadı galiba zamanında buğra akpınar paylaşmıştı aklımda kalmış Amerika'dan Alışveriş - Amerika'daki alışveriş arkadaşın (https://amerikapostam.com/) diye bi site sizin adınıza ürünü galiba güvenli bi şekilde getirtip sizde %8 sizden bi bedel alarak istediğiniz ürünü ebay üzerinden getirte biliyor. İsterseniz bi inceleyin belki faydası olur.

koluman
04-08-2017, 06:58
bende orjinal 15 inch mustang jantı var dilersen ithalatla uğraşma

yesil
04-08-2017, 10:05
Lmr bu site.
Mustang 5.0L Top End Engine Kit (94-95) - LMR.com (https://lmr.com/item/LRS-6049D-K/Trickflow-50l-Top-End-Engine-Kit-Mustang-94-95)

Mustangıniz hayırlı olsun. 6 aydır bende bu konuyu araştırıyorum :D

Konteyner kiralanır ama gümrüğe takılcak ürünler. Sonra onları çekmek için müşavir falan lazım olacak. O yüzden konteyner işi çok aklıma yatmadı.
Amerikapostam ve ebaypaketim sitelerinden ufak bir kaç bişi aldım gayet memnundum. Büyük parça için fiyat istedim yine web sitelerindeki fiyatlandırmadan bana fiyat verdiler.

Konuyu takipteyim.

gümrüğe her türlü takılıyor ürünler. 30 euro sınırı var. kendi aracınız için getirdiğiniz parçayı gümrükten çekmek çok kolay bir işlem. faturasını gösterip %20 gümrüğünü ödeyip çekiyorsunuz. 30 kilo sınırını aşmadıktan sonra gümrükte farklı bir işlem yapılacağını sanmıyorum.

yesil
04-08-2017, 10:07
bende orjinal 15 inch mustang jantı var dilersen ithalatla uğraşma

15 inç benim araca olmaz orjinali 17 inç zaten. bir de fren sistemi almayı düşünüyorum 15 inçe sokamam diskleri :D

tiMachine
04-08-2017, 10:56
15 inç benim araca olmaz orjinali 17 inç zaten. bir de fren sistemi almayı düşünüyorum 15 inçe sokamam diskleri :D

Sanrim sadece diskler 15 inc olacak :D

yesil
04-08-2017, 11:04
Sanrim sadece diskler 15 inc olacak :D

benim polo gti aracıma bile 15 inç jant olmuyordu standart disklerinde. diskler 15 inç olmasada küçük janta büyük disk girmeyebiliyor.

axcel
04-08-2017, 12:17
eğer ebay üzerinden alıyorsanız şöyle bir site var, bende tam içeriğini bilmiyorum ama Buğra Akpınar'ın bir videosunda bahsedilmişti.
Amerika'dan Alışveriş - Amerika'daki alışveriş arkadaşın (https://amerikapostam.com/)

paypal kapandığından beri aradığım çözümlerden biriydi teşekkürler..

+konu takip

fatihob
04-08-2017, 18:17
Kokum gümrük değil aslında, bir çok kez gümrüğe takılan ürünü çektim.
Koteyner ucuz ama alcaklarım için pahalı + konteyneri orda kim yükleyecek. Summit gibi bir firmanın konteynerin bulunduğu depoya sevkiyat yapcağını sanmıyorum. O yüzden konteyner işi uymuyor.

Almanyadan parça aldığım birisi vardı, 4 jantı 75€ya TR'ye yolladı. Aynı sevkiyatta 4 yay, 2 amortisör ve bir kaç ufak parça vardı. Hepsine toplamda 75€ ödedim shipping.
Amerika içinde 200-300$ shippingle böyle birşey almanın formulünü araştırıyorum. Şimdilik bulamadım :)

coolvtec
04-08-2017, 18:48
Ben de bir takım jant lastik almak istiyorum.

Şöyle bir şey olabilir. grup buy gibi grup konteyner işi olabilir :)

-herkes ne almak istiyorsa yazar.
-parçalar amerikada tek elde toplanır. (örneğin izmirli günay. aka boostprojects)
-tüm parçalar küçük bir konteyner ile sanırım 30 luk oluyor, türkiyeye girer. gümrükleri ödenir alınır.

ama şöyle bir durum var, tüm parçalar tek bir şahıs veya firma adına gelmeli, konşimento ona göre düzenlenmeli.

sadece bir fikir :)

Ahmet Saraçoğlu
02-03-2019, 19:47
konuyu hortlatayım.chrysler sebring e bir türlü far bulamıyorum. amerikapostam.com a güvenebilir miyiz?yakın tarihte alışveriş yapan oldu mu

TarikS
02-03-2019, 19:54
konuyu hortlatayım.chrysler sebring e bir türlü far bulamıyorum. amerikapostam.com a güvenebilir miyiz?yakın tarihte alışveriş yapan oldu mu

Nerdeydi kimdendi hatırlamıyorum da güvenilir bir olumlu referans okumuştum ben son 1-2 aylık dönemde

koluman
04-03-2019, 07:59
kesinlikle güvenebilirsin

ACTPK
06-03-2019, 10:44
İngiltereden parça getirmek için güvenilir bildiğiniz bir site var mı peki?

fatihob
12-04-2019, 14:38

Biraz geç cevap vermiş olacağım ama yazayım. Ben amerikapostam ve amerikapaketim sitelerini denedim, 2siylende sorun yaşamadım. Bu siteleri kullanarak alışveriş yapabilirsiniz.

mkerim
12-04-2019, 15:30
dün amerikadan bir süspansiyon seti aldım. fatura tuzlu olduğu için iki fatura yaparmısın dedim. söylerken de nasıl anlatacağım şimdi gümrük falan takılacak diyeceğim. tamam dummy fatura istiyorsun değilmi dedi 100usd olur mu dedi ve iş bitti. şimdi bekliyorum ups gelecek umarım kapıya gelir.

said_
12-04-2019, 15:39
dün amerikadan bir süspansiyon seti aldım. fatura tuzlu olduğu için iki fatura yaparmısın dedim. söylerken de nasıl anlatacağım şimdi gümrük falan takılacak diyeceğim. tamam dummy fatura istiyorsun değilmi dedi 100usd olur mu dedi ve iş bitti. şimdi bekliyorum ups gelecek umarım kapıya gelir.

Bildiğim kadarı ile 20 Euro üzerindeki herşey gümrüğe takılıyor.

ama 100 dolar üzerinden hesaplanırsa bazı vergiler vs. daha ucuz olacaktır.

Bir diğer konu çakal gümrük memurları malzemeye bakıp anlamasada pakedin kalitesi ağırlığından bu 100 dolar olurmu yaa diyip problem çıkarabiliyor.

mkerim
12-04-2019, 16:04
Bildiğim kadarı ile 20 Euro üzerindeki herşey gümrüğe takılıyor.

ama 100 dolar üzerinden hesaplanırsa bazı vergiler vs. daha ucuz olacaktır.

Bir diğer konu çakal gümrük memurları malzemeye bakıp anlamasada pakedin kalitesi ağırlığından bu 100 dolar olurmu yaa diyip problem çıkarabiliyor.

aslında baktığında yay, şim ve valfler var. toplasan ne eder ki durumu. ama sadece bir yay 250 usd
yağını bile istedim. bakalım ne olacak göreceğiz

chatlaxs
12-04-2019, 19:35

ebaydan mı aldınız ?

mkerim
12-04-2019, 21:53
ebaydan mı aldınız ?

Race TECH den aldım.