PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Türk Telekom TTNET saçmalığı

STP
04-08-2017, 12:53
eskı evımde yıllardır süperonline kullanırken yenı tasındıgım evde alt yapısı tt net oldugundan mecburen tt nete gecıs yaptım. sozde 35megabıt hız 75gb kota verdıler. superonlıneın yarısı hızda ve performansda degıldı cekmıyodu vs. o evden tasındım sımdıkı evımde ıse mıcrofıber altyapıları yokmus!!! elımde onların bana verdıgı modem mevcut, sımdı nakıl ıstedım . dedılerkı elınızdekı modem buna uygun degıl vdsl ozellıklı modem satın alacaksınız sızdekını bıze ıade edeceksınız. neden satın alıyorum sız bunu alıp bana uygun olanı neden vermıyorsunuz dedım. oyle bır prosedurumuz yok ama ıstersenız sıze modem satabılırız dedıler?

bu nedır yaw,ayrıca mıcrofıber aldıgım paraya vdsl vereceklermıs ? buna bır yaptırım yokmu ne sacma bı sıstem bu lanet olsun bunlara

STP
04-08-2017, 12:56
25megabıt kullanıyodum yalnıs yazmısım

Sezgin
04-08-2017, 12:58
İnanılmaz çakallık döndürüyorlar. Sizin istediğiniz ( belki siz istemeseniz bile kitlenen ) 35megabıt hız 75gb kota kampanyası sadece fiber altyapıya ait. Ama sizde fiber alt yapı olmadığından VDSL altyapısı ile; aynı Hız ve Kotayı sununca ortaya satın alamadığınız bir hizmete para ödemek çıkıyor. Baştan uyarmadıkları için VDSL kullanıp FİBER parası ödettiriyorlar.

Eğer taahhüt başlangıcı yeni ise vakit kaybetmeden iptal edin ki çok fazla bir cayma bedeli olmasın. Bu sefer doğrudan VDSL tarifilerinden birini satın alarak tekrar kurdurun. Hem elinizdeki modem VDSL destekli olduğu için 2. kurulumda Modem satın almayarak bir nebze zararı karşılamış olursunuz.

Sezgin
04-08-2017, 13:00
İnanılmaz çakallık döndürüyorlar. Sizin istediğiniz ( belki siz istemeseniz bile kitlenen ) 35megabıt hız 75gb kota kampanyası sadece fiber altyapıya ait. Ama sizde fiber alt yapı olmadığından VDSL altyapısı ile; aynı Hız ve Kotayı sununca ortaya satın alamadığınız bir hizmete para ödemek çıkıyor. Baştan uyarmadıkları için VDSL kullanıp FİBER parası ödettiriyorlar.

Eğer taahhüt başlangıcı yeni ise vakit kaybetmeden iptal edin ki çok fazla bir cayma bedeli olmasın. Bu sefer doğrudan VDSL tarifilerinden birini satın alarak tekrar kurdurun. Hem elinizdeki modem VDSL destekli olduğu için 2. kurulumda Modem satın almayarak bir nebze zararı karşılamış olursunuz.

Böyle çok bilmiş yazmışım şimdi okuyunca da, teknik personel falan sanılmayayım :D Başıma geldiği için yazıyorum :)

ÖmerF.Bayar
04-08-2017, 13:01
Eski uyesınız dıye oyle, yenı uye olana modem veriyorlar,
e iptal et uyelıgımı al modemını tekrar uye et dıyosun yapmıyorlar ve ttnet yavaş Superonline da kotasını hep ılk 10 gun bitiriyor kımse yokken bile,
saçma sapan bir durum.

STP
04-08-2017, 13:04
uyelıhım 2018 martta bıtıyormus, faturasını oderım kalsın lanet olsun. dıgıturkten fıber alıyorum sımdı cıcek gıbı. sımdıkı bınada fıber var ama tt netın yok. belalarını versın bunların yaradan

Tunacan
04-08-2017, 13:07
e bana o bahsettikleri modemi ücretsiz verdiler. bende fiberden vdsl e geçtim taşındığım için...
internet kasıyor o ayrı...

onursumer
04-08-2017, 13:09
sana ilk bağlantıda adsl ozellikli dandik bir modem vermişlerdir büyük ihtimalle

en baştan vdsl bi modem verselerdi hem normal fiber hem telefon hattı üzerinden santrale kadar fiber bağlantıdan yararlanabilirdin tamamen pazarlama geçirme olayları başka birşey değil

300E
04-08-2017, 13:23
TTNET ten fiber olmayan hattan, 24 megabite kadar hız alabiliyorum, ayda belki bir kere internet ya kopuyo ya kopmuyo aşırı memnunum.

EREN34
04-08-2017, 13:33
Selçuk bu konu nasıl çözülür bilmiyorum ama superonline da zaten ttnet altyapı kullanıyor. Tek fark bina girişinden sonra servis sağlayıcıların hatlarının farklı olması.

Bilgin olsun.

emresener
04-08-2017, 13:42
yeni üye oldum bana modem verdiler. eski üye olunca modem vermiolarmış, geçen kayınpeder kapattı fibere geçti modemı alacaksınız dediler saçmalık.

TTNET bende kullanıyorum sözde 32mbıt internet kullanıom ama ne zaman test etsem 7-8 çıkıo taş çatlasın.

oguz
04-08-2017, 16:20
Hakkını ara hukuki yollara başvur diyecem.. Derken Kendim inanmadığım için havada kalacak.. Sözleşmeler felan hikaye Sistem hak alamaz hale getirme odaklı..

Bezdiriyorlar ve mecburen lanet olsun deyip bırakıyorsunuz.. Tüketici hakem heyeti şikayet var com yada nereye yazarsanız yazın, sonuç havada,

ülke düdükleme ülkesi olmuş sonuç çıkana kadar sinir stress ..

Mahalllede hız testi yapıp ekran görüntüsü vs elli tane şeyle gittim. Yüzde Yüz haklıyım hemde ispatlı ancak bir türlü olmadı..

Tahhütü iptal ettim cezayı ödedim , Modemin ırzına geçtirip teslim ettim. farklı markaya yönelip deniyorum 15 gün içinde iptal ettirip diğerine geçiyorum. Gördüm ki hepsi aynısının bir tık üstü yada altı...

Biz kime ne yaptık bilmiyorum ama ben böyle güzel sömürülen halkı bile bile ezdirilen başka bir ülke duymadım. Bir tane lehimize gelişme olmazmı arkadaş...

STP
04-08-2017, 16:25
Selçuk bu konu nasıl çözülür bilmiyorum ama superonline da zaten ttnet altyapı kullanıyor. Tek fark bina girişinden sonra servis sağlayıcıların hatlarının farklı olması.

Bilgin olsun.

kanka sacmalık ordan baslıyor zaten. adam superonlıne altyapısını yapmıs onlar kullanıyor , aynı bınada ttnet vdsl var

rodya
04-08-2017, 17:56
Superonline'a geçmek için içerdeki tüm bakiyeyi kapattım.
Sonuç : 1,5 yıl sonra icra mahkemesinden çalıştığım şirkete gelen,maaşın bi 1/4'üne haciz yazısı.
İçerde kalan 3,5 lira+ faiz+avukat masrafı. Telefonla ulaşamamışlar ama tebligatı eşime yapmışlar. Bekarım dememe gerek yok sanırım:)

rodya
04-08-2017, 17:58
Superonline konusu da bomba. Hatlar bozulur, superonline da seninle birlikte ttnet'in gelmedini bekler. Yeterince port olmadıgında, ttnet yeni aboneleri için gelir sizin internetinizi keser. Evde olmasanız bile akk 20 gün içinde kendiliğinden biter.

sword
04-08-2017, 18:11
ttnet ten turktelekomdan yenı kurtuldum turknet e gectım sımdılık memnunum 75hız aldım.. 150akn 1000dk tel var..59tl

ggtoker
04-08-2017, 18:51
Yeni evime 3 aydir internet baglatamiyorum.... 2017 yilinda yatirim yokmus.... millet uzaya cikiyor biz internet baglatamiyoruz....

Emre-Dylan
04-08-2017, 19:53
Tek bildiğim superonline vdsl kullanıyorum bu kadar boktan bir internet yok abi sözde 25mbit 1080p filmi kotam dolmadığı halde dona dona izliyorum. Durduk yere kesilen arıza çıkartan bir firma superonline vdsl konusunda gözümde beş para etmez. Sözleşme bitsin direk turknete geçiyorum

KoramiraL
04-08-2017, 20:21
Superonline VDSL kullanıyorum 35mb kadar alt yapım desteklendiği söylendi ne kopma var neden hemen kota dolması gayette hızlı ama Telekom santrali evime uzaklığı ortalama 90 mt kadar

suk3b3
05-08-2017, 00:39
Ttnet e hoşgeldin kardesm. Kabus daha yeni başlıyor. Ben kullan(A)madığım internete her ay 99 lira ödüyorum. 8 aydır yok internet. Defalarca aradm artik bıktım.kendi haline bıraktım. Geçmiş olsun sanada şimdiden

jRMix
05-08-2017, 01:43
Altyapı olmadığı için sözleşmeden cayabilmeniz lazım. En olmadı tüketici hakem heyetine gidin. Taahhüt edilen hizmeti veremediklerinden dolayı aboneliğinizin iptalini isteyin.

dachosen
05-08-2017, 03:16
Aylık 50tl den 1 milyon kişiyi çarpsalar güzel para valla :)

sparcoo
05-08-2017, 09:37
ben ttnet i bırakıp türknete geçtim. 59,90 tek fiyat uyguluyor. minimum 150 gb kota, bölgene göre alt yapın neyi destekliyorsa 100 mbite kadar hız veriyor. en önemlisi taahhüt yok ve her yöne 1000 dk konuşma da veriyor.
ttnet ile 25 mbit görüyordum, türknet bana 50 mbit hız verdi, en düşük 35 mbit ile bağlanıyorum. ttnetin burnu iyice havaya kalktı, türkneti tavsiye ederim. ttnetin alt yapısını kullanıp daha ucuza internet hizmeti veriyor.
türk netin siteden bulunduğunuz bölgeye göre hız ve kota sorgulaması yapabilirsiniz. TurkNet - ADSL ve VDSL hızında Sınırsız İnternet Paketleri (https://turk.net/)

HUSNU
05-08-2017, 09:58
Superonline ADSL kullanıyorum. Evet yanlış duymadınız ADSL 8 mbit. Bulunduğum bölgede fiber hat yok maalesef. Fakat ADSL bağlantım en azından stabil olduğu için şükrediyorum . Bu aralar Türknet ten memnun olan çok arkadaşım var. Onların sistemden kontrol ettirdiğimde bulunduğum yerde fiber hattan faydalanabileceğim yazıyor. Taahhüt 2018 biteceği için bekleyip ardından Türknet e geçeceğim. Dediğim gibi stabil olduğu için şu an adsl iş görüyor diyebilirim.

Onurkk06
05-08-2017, 10:14
Ttnet e hoşgeldin kardesm. Kabus daha yeni başlıyor. Ben kullan(A)madığım internete her ay 99 lira ödüyorum. 8 aydır yok internet. Defalarca aradm artik bıktım.kendi haline bıraktım. Geçmiş olsun sanada şimdiden

6 aydır sürekli kopma sorunı vardı müşteri hizmetlerini 50 kere aradım yeni yeni düzeliyor gibi ama hata yapıp tivibu denen saçma salak şeyi de aldım süresinin bitmesini bekliyorum allah bu ttnetin belasını versin bittiği gibi uydunete geçicem

aday31
05-08-2017, 10:21
ttnet müşteri mağduriyetinde 1 numaradır