PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ramil Guliyev dünya şampiyonu oldu

Grimlord
10-08-2017, 23:40
Londra'da düzenlenen 2017 Dünya Şampiyonası'nda 200 metre final yarışına çıkan Ramil Guliyev Dünya Şampiyonu oldu!

Tarihimizde ilk defa bu şampiyonada altın madalya aldık.

16. saniyede vtec açıyor, yandaki tünel yapmasına rağmen koparıp gidiyor. Helal olsun!!

https://www.youtube.com/watch?v=EyN0htV3xdY

Bad-Fast
11-08-2017, 00:14
Çok büyük başarı fakat bir futbol kadar ilgi görmüyor böyle başarılar malesef , bu sefer iyi dereceler ve madalyalar aldık güzel geçti

sekizsilindir
11-08-2017, 06:00
Sabahın bu saatinde.. keyfim yerine geldi.. böyle başarılı sporcularin devamı gelmesi için devlet desteği şart, maalesef futbol herşeyin üzerinde olmuş, teşekkürler Ramil..

rahmitanir
11-08-2017, 07:14
Koşarken iyi taktik yapmış, "vtec açma" lafı da cuk oturmuş hocam:)

KÖROĞLU
11-08-2017, 07:22
Güzel başarı, 2016 da da gümüş almış zaten. Ülkemizin bu tür başarılar ile anılması güzel.

Ama keşke sonradan vatandaş olanlar değil de kendi öz evlatlarımızı yetiştirip madalyalar alsak.

G.U.Z.
11-08-2017, 07:29
Evet basari mutlu edici, ama turkiye dogumlu turk egitim sisteminden cikmis bir basariyi ariyor gozlerim:(( dedigim kriterlere uyanlar da dopingli cikiyor sonradan:(

XoR
11-08-2017, 08:00
Türkleştirilmiş sporcuların başarıları malesef bana yavan geliyor bir anlam ifade etmiyor

ArMy
11-08-2017, 08:04
Devşirmeler keyif heyecan vermiyor.Tebrikler..

Tunacan
11-08-2017, 08:12
Başarı mı başarı evet. Tebrikler.
Ama benim de içime sinmiyor maalesef...

Volkann
11-08-2017, 08:43
kesinlikle katılıyorum devşirme olayına.

ahk
11-08-2017, 09:12
Devşirme vs. diyerek olayın büyüklüğünü yok etmeyelim çok çok büyük başarı. Orada göndere çekilen bayrak ve rekor ülkesi olarak hep Türkiye var.

KÖROĞLU
11-08-2017, 09:36
Devşirme vs. diyerek olayın büyüklüğünü yok etmeyelim çok çok büyük başarı. Orada göndere çekilen bayrak ve rekor ülkesi olarak hep Türkiye var.

Kesinlikle katılıyorum ama bu duyguyu paylaşırken diğer taraftan bu ülkede sporun neden gelişmediğini bizden neden (dopingsiz) şampiyonlar yetişmediğinin de öz eleştirisini yapıp ona göre önlemler alınmalı.

Millilik bilinci bizden çıkan bir sporcu ile daha anlamlı olurdu bence.

blackeagle3434
11-08-2017, 10:52
Büyük başarı gerçekten. Kolay olmuyor bu işler

Fenerbahçe' nin futbol harici branşlara ve amatör sporlara verdiği destek olmasa dünyada adımızı duymayacaklar herhalde. Bir Beşiktaşlı olarak hem Aziz yıldırımı hemde kulübü verdiği desteklerden dolayı tebrik etmek lazım.

Grimlord
11-08-2017, 11:55
Aslen Azeriymiş sanırım, o yüzden pek devşirme sayılmaz :)

onurc
11-08-2017, 11:59
cahilliğime verin,sormak istedim.anladığım kadarıyla siz biz gibi bi Türk değil bu kişi.Azeri deniliyor,bizle alkası ne ?

Hani x memleketin y köyünden bi kardeşimiz çıksa eyvallah anlarımda.bun da bende pek sevinecek birşey göremedim.

Tolga-R
11-08-2017, 13:54
Adam üstünde Ayyıldızı mızı taşıyor, istiklal marşımızı okutturuyor hala Türk mü Azerimi diye tartışıyorsunuz ? Bırakın bu kafaları .

Canselmo
11-08-2017, 14:04
Bence de tüm spor dallarında devşirme cok fazla sporcu var. Ayrıca devşirmelerin başarılı olması ülkenin değil kendi milli sporcularımız suçudur. Her sene milyonlarca tl para harcanıyor evet diğer ülkeler gibi yatırım ve önemimiz yok ama bizim zihniyetimiz değişmeli. Sporcu tandıklarımın coğu ne hayatına dikkat ediyor nede yediklerine.

Guliyev ve Fenerbahce Spor kulübünün bir başarısıdır bu . Tebrikler.

Quantum
11-08-2017, 14:14
Milli takım klüp takımı değildir. Ülkelerin kendi milliyetinden olan sporcularının yarıştığı takım. Ülkeler sırf bu cümleye sığınarak sporcuyu vatandaşlığa alıyor, sonra hooop milli takıma.. Bana etik gelmiyor bu durum.

Türkiyede doğmamış, eğitimini almamış, bu ülkede kendini geliştirmemiş sporcuların herhangi bir spor dalına ait milli takım formasını giymemesi gerektiğini düşünüyorum. Dolayısıyla Guliyev in başarısı benim için bir anlam ifade etmiyor. Sadece kendisini tebrik eder, madalya töreninde Türk Milli Marşını çaldıracak olmasından dolayı da teşekkür ederim. O kadar.

Öte yandan;
Bu genç adamın birinciliğine sevinen kişilerin önce doping test sonuçlarını beklemesini öneririm. Size bir dopingten yarışmalara katılmaktan men edilmiş, ceza almış ve madalyaları elinden alınmış bir kaç sporcu ismi yazayım isterseniz.. Hepsi de Türk milli takımından..

Süreyya Ayhan, Aslı Çakır Alptekin & Gamze Bulut, Eşref Apak, Halil Mutlu, Elvan Abeylegesse, vsvsvs.. Öteki sporcuların isimleri pek duyulmamış kişiler. Başarı için her yol mübah kafasında olmak kötü tabi.. Hal böyle olunca gerçek bir başarı ise bile güvenemiyorsun, kanıtlansın diye bekliyorsun..

Diyeceğim o ki; sevinmek için biraz daha beklemekte fayda var.

fthdrn
11-08-2017, 14:19
bi koşucu vardı birinci olunca açıklamasında "rüyamda recep tayyip erdoğanı gördüm" mü ne demişti. Sonra dopingli olduğu ortaya cıkmıştı falan :)

Ramil Guliyev 'de isminden de anlaşılacağı üzere öz be öz Türk'tür. Çok da içimize sinmeme gibi bir durum söz konusu değil bence..

SekoLive
11-08-2017, 14:19
bu şekide başarıyı satın almış hissediyorum belki yanlıştır ama bi Taha Akgül'ün güreşte kazandığı başarılar gibi sevinemedim...

bizim çocuklar başarısızsa bunu geliştirmeye yönelik hamleler yapılsın ama gidip başkasına MİLLİ takım için başarılı olmasını rica etmek çokta güzel bi durum değil.

kendisini tebrik ederim üst level bir yarış kazandı. ülke adını yukarılara taşıdığı içinde teşekkürler.

Quantum
11-08-2017, 14:29
bi koşucu vardı birinci olunca açıklamasında "rüyamda recep tayyip erdoğanı gördüm" mü ne demişti. Sonra dopingli olduğu ortaya cıkmıştı falan :)

Ramil Guliyev 'de isminden de anlaşılacağı üzere öz be öz Türk'tür. Çok da içimize sinmeme gibi bir durum söz konusu değil bence..

İsim : Ramil
Soyadı : Guliyev

Ramil ismi arapçadan gelen bir kelime.. Kum falına bakan anlamına geliyor. Türklükle ne alakası var?

Guliyev kelimesini tartışmıyorum. Bu soyadının ne anlama geldiğini Rus ya da Azeri kökenli arkadaşlar açıklayabilir. Azeriler kardeş ülke halkıdır ancak Türk değillerdir. Adamların kökeni kafkasya ve iran. Yani adamlar hep oradalarmış.. Türkler ise Orta Asya (Özbekistan, Türkmenistan vs)
Dolayısıyla Türk de değil.. Azeri..

Neyse..

umut01
11-08-2017, 14:38
Öncelikle çok büyük bir başarı. Emeği geçenleri kutlarım, başarılarının devamını dilerim. Sporda en çok korktuğum doping olayıdır, bu başarıda bir sakatlık çıkmaz inşallah diye eklemeden geçemeyeceğim.
Atletizm ve diğer spor alanlarındaki başarılarımızın artması dileğiyle.

fthdrn
11-08-2017, 14:42

Ramil ismi arapçadan gelen bir kelime.. Kum falına bakan anlamına geliyor. Türklükle ne alakası var?

Guliyev kelimesini tartışmıyorum. Bu soyadının ne anlama geldiğini Rus ya da Azeri kökenli arkadaşlar açıklayabilir. Azeriler kardeş ülke halkıdır ancak Türk değillerdir. Adamların kökeni kafkasya ve iran. Yani adamlar hep oradalarmış.. Türkler ise Orta Asya (Özbekistan, Türkmenistan vs)

Neyse..

Ben Azerbeycanın nüfus dağılımını ya da azerilerin yüzde yüz Türk olup olmadığını yazmadım ki. Koşucunun Türk milletinden geldiğini yazdım. Ayrıca Azerbeycanın %40ını Türkmenler oluşturuyor.

Yiğit G.
11-08-2017, 15:51
helal olsun turkiye helal olsun fenerbahçe

https://store.donanimhaber.com//34//3b//33//343b3301c02c716c8515d73f76c787a0.jpg

Yinede istifa ! ama yiğidi öldür hakkını ver , adam futbol dışında başarılı oluyor..

https://www.youtube.com/watch?v=ZIq80OtA2NM

Muharrem C.80
11-08-2017, 16:32
Devşirme olsada Türke daha yakın bir bulunamazdı herlade diğer branşlardaki devşirmelere bir göz atın ondan sonra şükredersiniz. Hele birde şampiyon sprinter bir beyaz sık görülen birşey değil. Japon bir adam vardı koşuda süt beyaz ırktır aslen siyahi olmaya ramak kalmış solaryumdan beyazları ciddiye almıyorlar diye psikolojikman hazırlanmış heralde :) not yinede sonuncu oldu :D

ByMuSt!
11-08-2017, 19:43
cahilliğime verin,sormak istedim.anladığım kadarıyla siz biz gibi bi Türk değil bu kişi. Azeri deniliyor , bizle alakası ne ?

Hani x memleketin y köyünden bi kardeşimiz çıksa eyvallah anlarımda.bun da bende pek sevinecek birşey göremedim.

siz biz gibi bi Türk değil demeniz garip olmuş. Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı'yız ama dnalarımıza yada soyağacımıza bakılsa bir çok kişi Türk değil. Anadoludan onlarca yüzlerce topluluk geçmiş yaşamış göçmüş dünyanın bir çok yerinde de böyle o yüzden safkan ırk aramak saçma. Spor adına çok fazla faaliyetimiz yok , var olanlarda kısıtlı. Ülkemiz adına orda yarışmış ve başarı elde etmiş. Bize de tebrik etmek yakışır.

KingoAtmo
11-08-2017, 21:34
Abiyi tebrik ederim. Atletimiz bile ithal

G.U.Z.
12-08-2017, 08:12
Zamaninda usain bolta parasi neyse verip huseyin yapaydik,kendimizi atletizmin onde gelen ulkelerinden sanacaktik demek ki..

Quantum
12-08-2017, 09:08
siz biz gibi bi Türk değil demeniz garip olmuş. Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı'yız ama dnalarımıza yada soyağacımıza bakılsa bir çok kişi Türk değil. Anadoludan onlarca yüzlerce topluluk geçmiş yaşamış göçmüş dünyanın bir çok yerinde de böyle o yüzden safkan ırk aramak saçma. Spor adına çok fazla faaliyetimiz yok , var olanlarda kısıtlı. Ülkemiz adına orda yarışmış ve başarı elde etmiş. Bize de tebrik etmek yakışır.

Olimpiyat ırklar arası spor yarışması değildir. "Ülke" sporcuları arasında yapılır. Sorun burada işte. Bana göre tabi.

Serkan örneğin başarı satın alınmış gibi hissediliyor demiş. Haklı. Ancak başarı satın alınmaz, elde edilir.

Ha Azeri arkadaşın başarısını kutlamak ve milli marşımızı da çaldırdığı için teşekkür etmek gerek, o apayrı bir konu.

cabrioleter
13-08-2017, 15:48

Neyse..

"Az evvel televizyonda bir sığıra rastladım. Sığır konuştu:"Bu Türk atletizminin başarısı olarak değerlendirilemez. Azerbaycan'dan, Küba'dan, Etiyopya'dan devşirilmiş, Türk olmayan sporcularla uzun vadede başarı elde edilemez." Bak sen alagavata, nesebi belirsiz zürriyetsize! Bakü'de doğmuş, benle aynı dili konuşan, üstelik benle aynı etnisiteye sahip adamı; Habeşliyle, Kübalıyla bir tutuyor. La sığır, pişkin gavat; üniformanın göğsünde Türk bayrağı olması, üniformanın içindekinin Türk olduğunu göstermez. Sonuna kadar katılıyorum ama Türk olmayan birinin Türkiye'de doğmuş, büyümüş olması da onu ancak kağıt üzerinde Türk yapar. İşte Türkiye'de doğmuş bedeviyi, kekoyu Türk sayıp Türkiye sınırları dışındaki Türk'ü hariçten sayan bu düzene karşıyız. Hani o meşhur söz nasıldı? Hah, belə vəziyyətin içinə soxum!"

çok sevdiğim bir tarih-edebiyat alanında uzman hocam paylaşmış duruma çok uygun..

Azeri değil Azerbaycan Türkü.. Bu cümleleri milli bilince sahip Azerbaycan Türkleri'nin hatta birazcık tarih bilen birinin yanında söyleyip kendinizi komik duruma düşürmeyin.
Yoksa Türkçe bir şekilde sayı sayan çocuğa kendi dilinde nasıl söyleniyor diyip bu rezilliğe gülen Acun gibi bulabilirsiniz..

Quantum
14-08-2017, 00:45
"Az evvel televizyonda bir sığıra rastladım. Sığır konuştu:"Bu Türk atletizminin başarısı olarak değerlendirilemez. Azerbaycan'dan, Küba'dan, Etiyopya'dan devşirilmiş, Türk olmayan sporcularla uzun vadede başarı elde edilemez." Bak sen alagavata, nesebi belirsiz zürriyetsize! Bakü'de doğmuş, benle aynı dili konuşan, üstelik benle aynı etnisiteye sahip adamı; Habeşliyle, Kübalıyla bir tutuyor. La sığır, pişkin gavat; üniformanın göğsünde Türk bayrağı olması, üniformanın içindekinin Türk olduğunu göstermez. Sonuna kadar katılıyorum ama Türk olmayan birinin Türkiye'de doğmuş, büyümüş olması da onu ancak kağıt üzerinde Türk yapar. İşte Türkiye'de doğmuş bedeviyi, kekoyu Türk sayıp Türkiye sınırları dışındaki Türk'ü hariçten sayan bu düzene karşıyız. Hani o meşhur söz nasıldı? Hah, belÉ™ vÉ™ziyyÉ™tin içinÉ™ soxum!"

çok sevdiğim bir tarih-edebiyat alanında uzman hocam paylaşmış duruma çok uygun..

Azeri değil Azerbaycan Türkü.. Bu cümleleri milli bilince sahip Azerbaycan Türkleri'nin hatta birazcık tarih bilen birinin yanında söyleyip kendinizi komik duruma düşürmeyin.
Yoksa Türkçe bir şekilde sayı sayan çocuğa kendi dilinde nasıl söyleniyor diyip bu rezilliğe gülen Acun gibi bulabilirsiniz..

Şimdi anlamadım. Sen bana mı söylemiş oldun şimdi bu sözleri?

coolvtec
14-08-2017, 11:14
hadi bu azeri türküymüş, bir de zenci olanları var bunların afrikalı falan.

cabrioleter
20-08-2017, 22:36
Şimdi anlamadım. Sen bana mı söylemiş oldun şimdi bu sözleri?

"Azeri diye bir millet yoktur bunu Stalin hıyarı cıkardı Stalin cahil bir Gurcu'dur" (http://odatv.com/azeri-diye-bir-millet-yoktur-bunu-stalin-hiyari-cikardi-stalin-cahil-bir-gurcudur-1808171200.html)

stlegal
21-08-2017, 10:29
türk milli takımından gelmeyen bu ülkede yetiştirilmemiş sporcu mzisine bakarsan rusların eğitim spor sistemiyle başarı almış birisi başarı değil aynı naim gibi :)

Vtec_2
21-08-2017, 10:37

Neyse..

Azeri degil, Azerbaycan TürÄ·üdür.

Quantum
21-08-2017, 19:52
Valla Türkiye'de doğup büyümeyen, Türkiye'de yetişmeyen/yetiştirilmeyen sporcuların Türkiye adına katıldığı yarışmalarda elde ettiği başarılardan gurur duymuyorum. Yavan bile değil, hiç bir anlamı yok benim için.. Kıymık kadar bile..

Naim Süleymanoğlu'nun rekorları parçaladığı zamanlarda 12 yaşındaydım gayet iyi hatırlıyorum. O zaman da aynı şeyleri düşünmüştüm. Naim ile Ramil in hiç bir farkı yok.. İkisine de teşekkür ederim, o ayrı konu.. Gurur duyulacak bişey yok..

Arda Turan örneğin..
Tarz olarak sevmiyor olmam, başarılı olduğu gerçeğini değiştirmez. Onun başarısından bir Türk olarak gurur duyarım. Türkiyede yetişmiş, yetiştirilmiş bir sporcu çünkü.. Ülkem adına gurur duyarım.. Onun adına gurur duymam..

Mesut Özil.. Adam Dünya kupasını kaldırdı.. Kariyerinde zirvelerde yellendi adam.. Gurur duyuyor musunuz onunla? Türk ya hani.. Benim için nötr birisi örneğin.. Başarılı olup olmaması beni zerre ilgilendirmez.. Almanya yetiştirmiş.. Onlar gurur duysun başarılarıyla..

Bir örnek daha;
Türkiyedeki Türk hocalar, Türk antrenörler, Türk uzmanlar Kenyalı ya da Japon bir çocuğu Türkiye'de yetiştirsinler, geliştirsinler, Türkiye adına milli formayı giydirip olimpiyatlarda yarıştırıp madalya kazandırsınlar o çocuğa, ben onunla gurur duyarım mesela..
Ülkem adına gurur duyarım..
Buradaki bir çok kişi o kişinin kökeni japon/Kenyalı olduğu için yüzüne bakmaz muhtemelen..
Irkçı arkadaşlar çünkü..

Bakış açılarımızın ne kadar ters olduğu şimdi daha iyi anlatabildim umarım..

tiMachine
21-08-2017, 20:28
Bu ülkede kimse sporcu olarak desteklenmiyor ki, 10 senedir altyapılarda top oynuyorum bir gıdım ileri gidiş göremedim. 3 tane büyük takımın oyuncuları var geri kalan 320 takım var bir yaş grubunda rahat söyleyebilirim en fazla 30 tane boyutta tam saha vardır.. Geri takımların çoğunluğu ya bu 30 sahayı kiralıyor veyahut halısahalarda antreman yapıyorlar. Günde 4 saat kiralayıp haftada 5 gün antreman yapmak çoğu küçük klupler için imkansız, bu nedenle kucuk kluplerdeki arkadaslar asla kendilerini geliştiremiyorlar çünkü iyi idman yapamıyorlar. Bir oyuncu küçük kluplerde tecrübe kazanmayıp nasıl büyük takımlara gidecek bu da anlaşılması zor bir konu.

E bir klubun 4 5 yaş grubu olduğu düşünürsek en iyi ihtimalle 1.5 saatlik antreman diliminde 2 yaş grubu bir sahada çalışır. Tam sahayı kullanmadan yapılan antreman nasıl başarı getirir ?
Oyuncuların teknik top bilgisinden ziyade premier lig zencileri gibi sağlam bacaklara, sağlam karın kaslarına ve üst bölgeye sahip olması gerekiyor. Ancak hangi klubun fitness imkanı var ?
Keza ülkede en popüler spor olan futbolda bile böyle bir durum söz konusu iken, amatör sporlarda, bireysel sporlarda nasıl başarılı olsun insanlar.
Yani Türkiye'de spor yapma işi zevk artık başarı getirmez. Yol almamız gereken çok konu var çook.

RafetAraç
21-08-2017, 23:19
ramil guliyev kim ?? türk değil türke yakın değil. şampiyon olduysa oldu bize ne ki ? gereksiz bi konu olmuş...