PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 1.3cdti + yazılım ve olası dpf sorunları

R.I.P
13-08-2017, 20:52
söz konusu motor 95hplik astra j 1.3cdti
malu.m kasa ağırlığı nedeni ile can çekişen bir motoru biraz daha canlandırırken dertsiz başa dert alırmıyım cekincesi söz konusu.
günlük işe git gelde kullanıyorum (15+15km) şuan 80bin kmde. dpf olmasa düşünmeden yaptırırdım fakat dpf iptali yapmak istemiyorum hali ile şimdiye kadar bir defa kötü yakıt harici hiç dpf dolu uyarısı almamışken dpf iptali olmadan yazılım yaptırsam can sıkıcı hale gelir mi?

belkide ön yargılarıma rağmen box düşünmeliyim

deryaank
13-08-2017, 22:40
Soft yazılım işinizi görür diye düşünüyorum boxlara dünya para vermektense

R.I.P
14-08-2017, 09:26
Box sök tak yapılabilir olması cezbediyor yoksa o parayı hak etmediğini düşünüyorum ben de
Yazılım yaptıran birkaç kişi ile görüştüm hepsinde dpf ve egr iptali var. Ben pek yaşamış olmasamda stock halde dahi dpf sorunu yaşarken dertsiz başıma dert alırmıyım tereddütündeyim

Kadyr
14-08-2017, 09:29
Box cok duman attiriyor motor seside artiyor. Benzer motor punto kullaniyorum. Arkadasimda box var bende soft yazilim var dpf yide iptal ettirmedim. Ayni yuruyoruz ama o cok duman atiyor ben az. Tabi su da var. O euro4 ben eu5. Duman bundan dolayi fazla olsa bile motor sesi fazla geliyor box ta. Ayrica suan benim dpf daha az kendi kendine temizlik yapiyor

mikelazi
14-08-2017, 09:49
box dpf-egr yi doldurur.

dpf beyinden silinmeden yapılıcak soft yazılım mantıklı olur.

tabi güçte ona göre olur.

MeRtCaN
14-08-2017, 11:14
Box un çalımsa mantıngını bılıyormusun bılmıyorum ama

aracın mevcur sıstemını enjektor ray basıncını yanıltarak calısan bır sıstem

bu sekılde uzun sure kullanma ımkanınız yoktur
ılerleyen zamanlarda aracınızın enjektorlerıne cıddı manada zarar verebılıyor

arac fazla duman attıgı ıcın ve arcınızda dpf oldugu ıcın dpf hemen doluyor ve tıkanıyor

yazılım dogru bılınclı kısılerde yapıldıgı surece sıze hem yakıt hemde performans acısından faydası olacaktı

1.3 cdti da dpf ıptalı ve stage1 yazılım ıle
sıkıntısız problemsız sekılde uzun km ler kullanabılırsınız

ılgılenırsenızde elımden geldıgınce yardımcı olmaya calısım yazılım ıcın