PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : OBD Bağlantısı Hakkında

Fatih06ank
15-08-2017, 16:24
Arkadaşlar herkese merahaba. daha önce soruldu mu bilmiyorum ama beyinden anlayanlar bundan da anlıyor olabilir.. Sorum şu:

Aracım 2014 model pro ceed - aracımda CAN BUS hattı var ve doğal olarak da orijinal beyin ve modüllere bağlı OBD girişi var. Ben araca 3 adet donanım ekleyeceğim üçü de OBD den hız okuyor, sokete bağlantı yapmak gerekiyor. Ben de bu yüzden OBD splitter alıp OBD arayüzünü 3 parçaya bölmek istiyorum. Acaba ekleyeceğim cihazların üçü de aynı anda çalışır mı?

Cihazlar şunlar:

1-ELM327 teyp ekranından veri okumak için
2- Kör nokta uyarı sistemi (hız okuyor 30km/h altında devredışı kalması için)
3- CAN BUS ön park sensörü (Hız okuyor 20km/h altında zır zır ötmemesi için)

Bağlayacağım bu sistemler orijinal değil fakat orjinale en yakın aftermarket sistemler. Satan kişilere de sordum bilmiyorlar aynı anda çalışıp çalışmayacaklarını. Ona göre sistemleri yurtdışından getireceğim.

Herkese iyi günler...

srknyxl
19-01-2018, 14:46
CanBus iletişim protokolünde birden fazla master mümkün diye biliyorum. Yani ortak hattan soru sorup cevap bekleyen cihaz birden fazla olabilir. Teorik olarak bu böyle

yilmazcatalbas
20-01-2018, 07:31
ELM327 ile 2 farklı cihazı aktif olarak çalıştırıyoruz 3. cihazı denemedik ancak çalışacağını düşünüyorum gün içinde deneyip tekrar yazarım.

Fatih06ank
20-01-2018, 10:32
Çok teşekkürler arkadaşlar...

kadir09
05-04-2018, 12:18
Selam arkadaşlar bende obd II wifi cihazı aldım aracım chevrolet cruze. cihazı araca takıyorum iphone dan wifi aratıyorum cihazı bulamıyorum.Cihazı takınca kırmızı ışıklar yanıyor.Kontak kapalı olarak kontak açık olarak ve çalışır konumda takarak her yolu denedim bi türlü wifi cihazı bulamıyor.Yardımcı olursanız sevinirim.İyi günler.

Fatih06ank
05-04-2018, 12:20
telefonun wi fi bağlantısı üzerinden değil de, indirdiğin uygulama üzerinden aratırsan cihazın eşleşecektir.

kadir09
07-04-2018, 11:40
teşekkürler deneyeceğim hemen

kadir09
17-05-2018, 08:55
programlar üzerinden de wifi yi arattırdım yine bulamadım sanırım aldığım cihaz arızalı çıktı yada başka bi ihtimal var mıdır her yolu denedim görmüyor cihazı

immortalboss
18-05-2018, 07:44
Benim aracımda elm327 hep bağlı duruyor.Bazen eşleştirilmiş bluetooth dahi bulamıyor.Sıkıntı yaratsa da pro torque aldım.Gayet güzel çalışıyor.Sanırım telefonun güncellemeleri de biraz etkiliyor.Bilgisayardan bağlanırken herhangi bir sıkıntı olmuyor.

KÖROĞLU
02-06-2018, 02:04
Benim aracımda elm327 hep bağlı duruyor.Bazen eşleştirilmiş bluetooth dahi bulamıyor.Sıkıntı yaratsa da pro torque aldım.Gayet güzel çalışıyor.Sanırım telefonun güncellemeleri de biraz etkiliyor.Bilgisayardan bağlanırken herhangi bir sıkıntı olmuyor.

Bende de bazen bulmuyor. Özellikler bu gün denedim. İlk taktığımda eşleşti. Bir telefon geldi sonra eşleşmedi. Ve en enteresan kısmı. Elm araçta ilen stop ettiğimde ilk çalıştırma ds abs/esp hatası veriyor. Söküp kapı kitle aç sonra marş yapıncsa düzeliyor.

Şunu da sorayım. Arabamda yağ sıcaklığı göstergesi var. Bunu torque programında görebiliyor muyuz?
Su sıcaklığını görüyorum örneğin.
Son olarak pro bende de var ama kurulumu beceremedim sanırım tarif edersen memnun olurum.

immortalboss
02-06-2018, 12:44
Bende de bazen bulmuyor. Özellikler bu gün denedim. İlk taktığımda eşleşti. Bir telefon geldi sonra eşleşmedi. Ve en enteresan kısmı. Elm araçta ilen stop ettiğimde ilk çalıştırma ds abs/esp hatası veriyor. Söküp kapı kitle aç sonra marş yapıncsa düzeliyor.

Şunu da sorayım. Arabamda yağ sıcaklığı göstergesi var. Bunu torque programında görebiliyor muyuz?
Su sıcaklığını görüyorum örneğin.
Son olarak pro bende de var ama kurulumu beceremedim sanırım tarif edersen memnun olurum.

Kurulum derken ücretli sürümü aldınız mı? Eğer aldıysanız normal olarak kuruyorsunuz.Bluetooth sorununu da şöyle çözdüm onu da forumumuza ekleyelim.
Ayarlar-Uygulamalar-Bluetooth-Verileri sıfırla diyeceksiniz.Sonrasında tekrar bluetooth normale dönecektir.
Kurulum konusunda da dediğim gibi ücretli sürümü indirin.Yapamazsanız özelden de yardımcı olurum.:)

KÖROĞLU
02-06-2018, 18:28
Kurulum derken ücretli sürümü aldınız mı? Eğer aldıysanız normal olarak kuruyorsunuz.Bluetooth sorununu da şöyle çözdüm onu da forumumuza ekleyelim.
Ayarlar-Uygulamalar-Bluetooth-Verileri sıfırla diyeceksiniz.Sonrasında tekrar bluetooth normale dönecektir.
Kurulum konusunda da dediğim gibi ücretli sürümü indirin.Yapamazsanız özelden de yardımcı olurum.:)

Ben ürünü tr den aldım (elm327) bana torque pro gönderdiler sözüm ona ama (belki de pro bilmiyorum) bazı verileri aktif değil. Link pm lersen sevinirim.

Berkan
03-06-2018, 02:45
Selam arkadaşlar bende obd II wifi cihazı aldım aracım chevrolet cruze. cihazı araca takıyorum iphone dan wifi aratıyorum cihazı bulamıyorum.Cihazı takınca kırmızı ışıklar yanıyor.Kontak kapalı olarak kontak açık olarak ve çalışır konumda takarak her yolu denedim bi türlü wifi cihazı bulamıyor.Yardımcı olursanız sevinirim.İyi günler.

Telefon ne? Ihtimal dahilinde olduğu icin yaziyorum eger elm nin wifi si 5ghz ise telefonunda 5ghz lari görmüyorsa yapacak birsey yok.
Arkadaşım dronunda oldu mesela benim telefon goruyor arkasin tel gormuyordu arastirinca cikti kokusu onun j7 desteklemiyormus 5gh yi

immortalboss
03-06-2018, 08:59
Ben ürünü tr den aldım (elm327) bana torque pro gönderdiler sözüm ona ama (belki de pro bilmiyorum) bazı verileri aktif değil. Link pm lersen sevinirim.

İndirme linki burada.Google play üzerinden indirip kuracaksınız.Eğer cd içinden çıkan programsa full sürüm olacağını sanmıyorum. Full sürüm (pro) içinde video kayıt programı da geliyor.Şu anda bendeki sürümde hepsi aktif durumda.Ücret 10.75 ₺ ama gerçekten değer.Gerekli bir program.

immortalboss
03-06-2018, 09:00
Telefon ne? Ihtimal dahilinde olduğu icin yaziyorum eger elm nin wifi si 5ghz ise telefonunda 5ghz lari görmüyorsa yapacak birsey yok.
Arkadaşım dronunda oldu mesela benim telefon goruyor arkasin tel gormuyordu arastirinca cikti kokusu onun j7 desteklemiyormus 5gh yi

Arkadaş sanırım wifi değil bluetooth üzerinden bağlanıyor.Bu yüzden wifi ile alakalı olacağını düşünmüyorum.Ancak zenfone 5 için de konuşursak bağlantı sorununu sık sık yaşıyorum.Benim bluetooth görmüyor diğer telefonlardan görünüyor.

safaks
03-06-2018, 09:07
Torque pro ya para vermeyin yahu. Heryerde(google) pro apksi var. Bulup indirebilirsiniz.

Berkan
03-06-2018, 16:09
Arkadaş sanırım wifi değil bluetooth üzerinden bağlanıyor.Bu yüzden wifi ile alakalı olacağını düşünmüyorum.Ancak zenfone 5 için de konuşursak bağlantı sorununu sık sık yaşıyorum.Benim bluetooth görmüyor diğer telefonlardan görünüyor.

Telefonuzda degigim 5ghz varmis zaten ama zenfone 5 wifi ve b.t yazinca baya sorun ve şikayet eden cikiyor ondan kaynklida olabilir dagitmiyim konuyu :)