PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bu nasıl iş, nasıl adalet??

Maxi
17-08-2017, 08:20
ulan bu nasıl iş?
herşey net açık, kamera kaydı bile var adam ev hapsinde?
ulan bu nasıl adalet, bu nasıl şerefsizlik kansızlık?
Ece Celik'i kamyonetle ezdiği iddia ediliyordu... Ev hapsi - Son Dakika Guncel Haberler (http://www.hurriyet.com.tr/ece-celike-kamyonetle-ezdigi-iddia-ediliyordu-gozaltina-alindi-40552314)
Ece Celik’in yaralandığı olayda muamma - Son Dakika Guncel Haberler (http://www.sozcu.com.tr/2017/gundem/ece-celiki-kamyonetiyle-ezdigi-iddia-edilen-sahsa-ev-hapsi-cezasi-1976856/)

tecavüzcüler serbest, adam 1000 tane motor araba çalmış serbest, kırmızıda geçip adam öldürüyor serbest
ondan sonra türkiye güvenli, hee tabi tabi güvenli

bu arada, hani motorculara niye kamera takıyorlar diye laf edenler varya işte bu size gelsin
belki nedenini anlarsınız biraz.

Evo34
17-08-2017, 08:28
Dün Adana'da bir Baba, 13 yaşında ki kızına tecavüz eden zanlıyı öldürdü,
gazetecilere şunu söyledi;
"Devletin polisi bu gibi suçlarda ceza veremiyorsa, bir yasa çıkarsınlar biz kendimiz verelim cezasını" şeklinde...

Bakara suresinde buyrulur ki;
"Ey akıl sahipleri! Kısasta sizin için hayat vardır. Umulur ki suç işlemekten sakınırsınız."

İdam ile kasıtlı suçlarda kısas uygulanmadığı sürece gerçek bir adaletten söz etmek doğru olmaz.

STP
17-08-2017, 08:31
Dün Adana'da bir Baba, 13 yaşında ki kızına tecavüz eden zanlıyı öldürdü,
gazetecilere şunu söyledi;
"Devletin polisi bu gibi suçlarda ceza veremiyorsa, bir yasa çıkarsınlar biz kendimiz verelim cezasını" şeklinde...

Bakara suresinde buyrulur ki;
"Ey akıl sahipleri! Kısasta sizin için hayat vardır. Umulur ki suç işlemekten sakınırsınız."

İdam ile kasıtlı suçlarda kısas uygulanmadığı sürece gerçek bir adaletten söz etmek doğru olmaz.

ALLAH basımıza vermesın sonucu aynen adamın yaptıgı olur baska ne olacak. usada felan olsa su mevzu adama ceza vermezler

mrtngn
17-08-2017, 11:27
15 yaşındaki kız kendi rızasıyla yaptı diye serbest kalıyor onun bunun çocuğu.. Bu nasıl bi sistemdir aklım almıyor artık yaa.. 15 yaşındaki kızın ne rızası hangi isteği amk

Yıl olmuş 2017 biz neleri konuşuyoruz nelerle uğraşıyoruz

Maxi
17-08-2017, 14:31
al buyur!
Once taciz etti ardından dovdu… Skandal! | Son dakika haberleri - Son Dakika Guncel Haberler (http://www.sozcu.com.tr/2017/gundem/sortlu-kadini-bu-hale-getiren-kisi-serbest-1977154/)

tiMachine
17-08-2017, 15:56
Yakın zamanda Hakimlik Savcılık sınavından torpil sayesinde reddedildiniz yazısı almış bir akrabam ile oturup konuşmuştuk. İyi avukat yoktur, çok kanun okuyan avukat vardır dediğinde zaten hazır dilekçe yazıyorsunuz demiştim, oturup bir 3 saat kadar bana kanunların açıklarını anlattı. Yani uzun lafın kısası, sizin işleyip suç olarak görebileceğiniz her şey aslında kanunların yasaların ve hakların bir taraftan açıklığı yüzüne suç sayılmadan atlatılabiliyor.

Emre-Dylan
17-08-2017, 17:30
Ülkenin adalet sisteminin amınakoydular çok özür dilerim ama böyle. Artık kim ne derse desin ama ödeşmekle çözülüyor bu işler, Allah kimseyi bu gibi durumlarla karşılaştırmasın...

mikelazi
17-08-2017, 18:14
bu ülkede şansa yaşıyoruz zaten

calamityeas
17-08-2017, 18:19
Medeniyet medeniyet batı batı diye ölüyoruz ya, tamamen özenti isveç midir isviçreden alınma lanet bi kanunlar topluğuğu işte.Sadece böyle ölümlü konular değil ki boşansan bi ömür karına nafaka ödemek zorundasın vs vs uzar gider. Şimdi İslam dan girersem şeriatçi ilan edilirim ama medenin kanunların yetersiz kaldığı bunun gibi durumlar var.Allah başımıza vermesin.

Evrenoz
17-08-2017, 18:26
Medeniyet medeniyet batı batı diye ölüyoruz ya, tamamen özenti isveç midir isviçreden alınma lanet bi kanunlar topluğuğu işte.Sadece böyle ölümlü konular değil ki boşansan bi ömür karına nafaka ödemek zorundasın vs vs uzar gider. Şimdi İslam dan girersem şeriatçi ilan edilirim ama medenin kanunların yetersiz kaldığı bunun gibi durumlar var.Allah başımıza vermesin.

İsviçrede uygulanan yasalar burada uygulansa, yasayı bırak oradaki sistem burada uygulansa cennet olur burası..
İsviçreye gittin mi bilmiyorum ama kurallara son derece uyan, insanların saygılı, eğitimin ve sosyal devletin son derece verimli işlediği, cezaların sert ve uygulanır olması sebebi ile insanların kural ihlalinden kaçındığı, refah düzeyi son derece yüksek olan bir yer İsviçre..

Sorun isviçrenin kanunlarında ya da kurallarında değil, kuralı uygulamayan ve esneten mevcut sistemde..

hddsheriff
17-08-2017, 18:29
Çekemiyorsunuz işte, adamlar yol yaptı yol hemde duble yol ! Kim s.ker adaleti.

calamityeas
17-08-2017, 18:31
İsviçrede uygulanan yasalar burada uygulansa, yasayı bırak oradaki sistem burada uygulansa cennet olur burası..
İsviçreye gittin mi bilmiyorum ama kurallara son derece uyan, insanların saygılı, eğitimin ve sosyal devletin son derece verimli işlediği, cezaların sert ve uygulanır olması sebebi ile insanların kural ihlalinden kaçındığı, refah düzeyi son derece yüksek olan bir yer İsviçre..

Sorun isviçrenin kanunlarında ya da kurallarında değil, kuralı uygulamayan ve esneten mevcut sistemde..

Kanunda ne yazılıyorsa o uygulanıyor, yanlış mıyım. İsviçre nin kanunlarını net olarak bilmiyorum ama burası TÜRKİYE. Türk insanı için ayrıca düşünülen kanunlar olmalı.

Evrenoz
17-08-2017, 19:22
Kanunda ne yazılıyorsa o uygulanıyor, yanlış mıyım. İsviçre nin kanunlarını net olarak bilmiyorum ama burası TÜRKİYE. Türk insanı için ayrıca düşünülen kanunlar olmalı.

Uygulanıyor mu acaba..
Ya da uygulanıyorsa yazan o kanunlar neden ve nasıl değiştirildi?
Tecavüzcüsü ile evlenme muhabbeti vardı bir ara, isviçreden mi geldi o kanun yoksa birisi mi değiştirdi?
Veya Çek ile ilgili yasayı değiştiren, olmadı bir daha değiştiren İsviçre miydi?
Tecavüzcüyü, tacizciyi ertesi gün serbest bırakan kanun isviçreden mi geldi?
İsviçre kanunları ile gül gibi yaşarken Türkiye böyle bir b0k çukuruna döndü ise bunun sebebi İsviçre mi yoksa kanunu uygulamayan ya da değiştirenler mi?
İsviçrenin kanunlarını al koy buraya, birebir uygula o zaman gerekmez Türk insanı için ayrı kanuna.. Cinayet her yerde cinayettir, tecavüz her yerde tecavüzdür, hırsızlık her yerde hırsızlıktır. Cezasını uygulamıyor ya da değiştiriyorsan, yumuşatıyorsan sorun kanunda değil bunu yapanlardır.
Sorun aldığımız kanunlarda değil, onun içine edenlerde
Türk insanı için düşünüp de değiştirilen kanunlar sonrası ne hale geldiğimiz ortada

isviçreyi, kanunlarını bilmeden İsviçre kanunlarına laf etmen de ayrı ironik olmuş
ben de kanunlarını bilmem lakin oradaki yaşamı bilirim. ve yaşamı düzenleyen de kurallar, kanunlar, bunların uygulanışıdır.

imprezaWRC
17-08-2017, 19:24

Medeni kanunlar ile ceza kanunlarını birbirine karıştırdınız sanırım.
Medeni kanun ile resmi nikah zorunuluğu, tek eş ile evlilik, mirasta eşitlik sağlanmış...vs Ha siz tek eş istemiyorsunuzdur o sizin sorununuzdur. Konunun özü ise evlilikler veya miras değil. İsterseniz en yukarıdaki mesaja bir daha bir bakın, bakalım konu medeni kanun kapsamında bir konumuymuş.

mikelazi
18-08-2017, 08:05
eyyyy isviçre ayağını denk al :)

Can1993
18-08-2017, 08:56
Adalet sisteminin komple yenilenmesi lazım bence. Medeni kanunların büyük cogunlugunda yanlışlar var(Miras hukuku). Adalet sistemimizde ise büyük bosluklar var bunları kullanmak için bir kelime yeterli oluyor bazen. Pişmanım demek gibi.

turci
18-08-2017, 10:55
kanunlara *** atıp insan gibi yaşamayı bilmeden idam istemek yerine neden toplumu eğitilmeli demiyorsunuz?
İran'da Arabistan'da idam var da ne oluyor, kimse hırsızlık yapmıyor ve tecavüz etmiyor mu zannediyorsunuz?
Anam bacım namusum deyip başkasının anasına bacısına saldıran adam hayvan kadar insan değildir.
Bunların önüne idamı getirerek,insanları hadım ederek geçemezsin,it itliğinden vazgeçmez.
eğitim aileden başlar, okul ile devam eder. İnsanlığı,görgü ve edep kurallarını aile öğretir ve aydın bir insan olunması için okul yoğurmaya devam eder.
kısaca çocuklar iyi bir birey olurlarsa zaten idama gerek kalmaz.
ha aradan çürük elmalar muhakkak çıkar ama adalet onlara gereken cezayı verir.
tabi şuan ki Türkiye'de olan bağımlı adalet değil,babasını tanımayan gerçek bağımsız adalet..

KÖROĞLU
18-08-2017, 11:30
Şu haberleri görüp diyebildiğim tek şey, umarım başımıza gelmez.

Bunu geçirirken bile içimden vicdani rahatsızlık duyuyuorum bana gelmesin de başkasına gelsin gibi bir durum varmış gibi.

Ama o da değil, bu haysiyet yoksunları, beyinsiz bedenler topluluğu var ve artarak çoğalıyor maalesef.

Kanunlar dışarıdan alınmış olsa da teamüller gereği ülke içine uydurulabiliyor. Ayrıca hakimin hukuk yaratma yetkisi altında boşluk olan yerleri doldurabiliyor,

ceza kanunlarında bu durum sınırlı olsa da bizim bilmediğimiz " iyi bir hal " den ötürü indirime gidilebiliyor.

Ben sadece şunu merak ediyorum bu ve benzeri kararlara imza atan hakimler nasıl rahat uyuyabiliyorlar.

İnsan empati yapmaz mı ? Bu durum benim kızımın / karımın başına gelse ne olmasını isterdim diyerek karar (kanuni sınırlar içerisinde) karar vermez mi ?

Şu forumda belki 50 kere yazdım, cezalar caydırıcı olmadıktan sonra suç azalmaz.

Diğer taraftan suç sadece ceza ile de önlenmez, eğitim ile bunu çocukluktan itibaren geliştirmek lazım.

En basiti araştırmaya göre bir havyan ile birlikte büyüyen çocuklar daha merhametli ve sorumluluk sahibi oluyorlar.

Bizde ise cahil, sorumsuz, ne yaptığını bilmeyen bir nesil yetişiyor. Umarım bizim evlatlarımız bunlara dahil olmaz.

Bu haberleri okudukça iyice uzaklaşıyorum her şeyden, sokağa çıkma isteği bile gidiyor.

Anıl E.
18-08-2017, 11:37
ooo şimdi de isveç beğenilmiyor. Bizi mi kıskanıyorlar la acaba.

ayağını denk al la zlatan ibrahimoviç.

İbrahim33
18-08-2017, 11:46
al buyur!
Once taciz etti ardından dovdu… Skandal! | Son dakika haberleri - Son Dakika Guncel Haberler (http://www.sozcu.com.tr/2017/gundem/sortlu-kadini-bu-hale-getiren-kisi-serbest-1977154/)

buyur burdan yak. çok ama çok sinirlendim. bu ülkede savcı yok , adalet yok arkadaş ben bunu öğrendim.

MetalliHead
18-08-2017, 11:58
bence aynı suçtan (hırsızlık ,taciz ,tecavüz,cinayet vb ağır suçlar ) birden fazla işlemiş olanlar ,toplum içine çıkmamalı . akıl hastanesi mi olur müebbet mi olur ne olursa artık . demekki bu adamlar sosyal hayata ve topluma uymuyor ve ıslah edilmek istemiyorlar.

imprezaWRC
18-08-2017, 12:50
bence aynı suçtan (hırsızlık ,taciz ,tecavüz,cinayet vb ağır suçlar ) birden fazla işlemiş olanlar ,toplum içine çıkmamalı . akıl hastanesi mi olur müebbet mi olur ne olursa artık . demekki bu adamlar sosyal hayata ve topluma uymuyor ve ıslah edilmek istemiyorlar.

Birden fazla aynı suçu işlemiş ne demek ki, yakaladıysan salmayacaksın. Adamın sabıkası kabarık ama aramızda dolaşıyor, böyle saçmalık olur mu.
Gözümün önünde bu yaratıkların yok olmasını bekliyorum, olurda ulu orta herkesin gözü önünde yok olurlarsa en azından bir güncelleme de olmuş olur. Dön dolaş hep aynı yok olanlar anlatılıyor ya ...

MetalliHead
18-08-2017, 12:59
Birden fazla aynı suçu işlemiş ne demek ki, yakaladıysan salmayacaksın. Adamın sabıkası kabarık ama aramızda dolaşıyor, böyle saçmalık olur mu.
Gözümün önünde bu yaratıkların yok olmasını bekliyorum, olurda ulu orta herkesin gözü önünde yok olurlarsa en azından bir güncelleme de olmuş olur. Dön dolaş hep aynı yok olanlar anlatılıyor ya ...

giriyor çıkıyor işte ,kıravat taktı diye iyi hal alanlar var .daha geçen aylarda, bir baba kızını kaçırmaya çalışan 19 yaşında 73 suçtan sabıkası olan birini vurdu diye katil oldu .adam defalarca polise savcılığa gittiği halde , reşit olmayan kızını savunmak için katil oldu.

imprezaWRC
18-08-2017, 13:04
giriyor çıkıyor işte ,kıravat taktı diye iyi hal alanlar var .daha geçen aylarda, bir baba kızını kaçırmaya çalışan 19 yaşında 73 suçtan sabıkası olan birini vurdu diye katil oldu .adam defalarca polise savcılığa gittiği halde , reşit olmayan kızını savunmak için katil oldu.
73 suç mu yok artık ya.
O adam ortada dolaşıyor ama değil mi.

MetalliHead
18-08-2017, 13:06
73 suç mu yok artık ya.
O adam ortada dolaşıyor ama değil mi.

14 yaşındaki kızını kacırmak isteyen genci oldurdu - Son Dakika Guncel Haberler (http://www.hurriyet.com.tr/amp/14-yasindaki-kizini-kacirmak-isteyen-genci-oldurdu-40284078) haber bu 73 degil 78miş yaşı da 18miş . baba en son çare öldürmüş

GokhanRS
18-08-2017, 15:38

Kusura bakma abi ama şu kulaktan duyma yalanlar kafanı karıştırmış senin, geçen a haber de de aynı yalanlar vardı, İsviçre dediğiniz ülkede uygulanan kanunlar Türkiye'de olsa ülkemiz emin ol cennet olurdu. Türkiye'de ki kanunlar çalıntı olabilir ama hiç biri orijinal çalıntı değildir. Çok saçma değişikliklere uğramıştır, Amerikan başkanlık sistemini TV'lerde övüp sonra saçma sapan bir cumhurbaşkanlığı sistemi dayatmaları gibi tıpkı.

GokhanRS
18-08-2017, 15:52
Sürekli kotuledigimiz Amerika'daki şu hakim gibi hakimlerimiz olduğunda ülkemiz biraz daha düzelir,

https://youtu.be/ClhuRYjci-g

İngilizce anlamayanlar için ozetliyim,

Sanık hakime değil de hakim sanığa efendim diye hitap etmekten gocunmuyor, adam 25km hız sınırını aştı 35km ile gitti diye mahkemeye yollanan sanığa insan gibi davranıyor, ailesini işaret edip mükemmel bir aileye sahipsin, hız sınırları senin bu güzel aileni korumak için diyor, sana 1seferlik kredi veriyorum diyor ve cezasını affediyor.
Bizde olsa böyle cezalar, adamın saçı örgülü top sakallı ve takım elbise giymedi gravat takmadı diye fırça yer, mahkemeside, 3 yıl sürer heralde.

Adam tecavüzcü takım elbiseli diye iyi hal indirimi alıyor bizde. Adamlar napiyor? Ya müebbet yada iğne ile uyutuyor.

GokhanRS
18-08-2017, 15:58
14 yaşındaki kızını kacırmak isteyen genci oldurdu - Son Dakika Guncel Haberler (http://www.hurriyet.com.tr/amp/14-yasindaki-kizini-kacirmak-isteyen-genci-oldurdu-40284078) haber bu 73 degil 78miş yaşı da 18miş . baba en son çare öldürmüş

Bu adama ağır ceza verilirse o hakiminde....... Anladın sen

Ya ne çok o çocuğu türedi. Oğlu panamada kumarhanelerde karılara para basan binalinin dindar nesil yetiştireceğiz sözüne inananlarinda allah belasını versin diyorum susuyorum.

Quantum
18-08-2017, 16:21
ulan bu nasıl iş?
herşey net açık, kamera kaydı bile var adam ev hapsinde?
ulan bu nasıl adalet, bu nasıl şerefsizlik kansızlık?
Ece Celik'i kamyonetle ezdiği iddia ediliyordu... Ev hapsi - Son Dakika Guncel Haberler (http://www.hurriyet.com.tr/ece-celike-kamyonetle-ezdigi-iddia-ediliyordu-gozaltina-alindi-40552314)
Ece Celik’in yaralandığı olayda muamma - Son Dakika Guncel Haberler (http://www.sozcu.com.tr/2017/gundem/ece-celiki-kamyonetiyle-ezdigi-iddia-edilen-sahsa-ev-hapsi-cezasi-1976856/)

tecavüzcüler serbest, adam 1000 tane motor araba çalmış serbest, kırmızıda geçip adam öldürüyor serbest
ondan sonra türkiye güvenli, hee tabi tabi güvenli

bu arada, hani motorculara niye kamera takıyorlar diye laf edenler varya işte bu size gelsin
belki nedenini anlarsınız biraz.

Kamera neden takılıyor demiyor kimse.. Takın.. Ben de zamanında aracıma taktım.. Konu o değil..

Konuyu adım adım anlatayım..

- Motorcular Türkiye bu durumda diye kamera takıyor kasklarına. Sebep haklılığını kanıtlamak.
- Trafikte kaza, taciz, sıkıştırma vs bir vukuat oluyor.
- Motorcu elindeki görüntülerle yetkili mercilere başvuruyor.
- Görüntüler incelenmek için alınıyor, ancak bir işlem yapılmıyor ya da vukuata karışmış olan karşıdaki kişi emniyete çağırılıyor şikayetçi olman sebepli.
- Sonra adamın ifadesi alınıyor, salınıyor.
- Artık Pimi çekilmiş el bombası gibi nurtopu gibi bir hasmı var o motorcunun.. Durduk yere motorcunun başına dert..
- Bir kaç ay sonra benzer bir olayla tekrar karşılaşıyor motorcu. Yine aynı şekilde yapılması gerekenleri yapıyor.
- Elindeki kamera görüntülerini içeren kanıtla birlikte tekrar şikayetçi olunuyor, senaryo yine aynı..
- Bu sırada motorcu arkadaşlarının da başına aynı şeyler geliyor. Onların vukuatlarıyla da ilgilenilmiyor. (ya da karşıdaki şikayetçi olunan kişiye gösterilen ilgi caydırıcı değil, motorcunun yüreğini soğutmuyor)

vsvsvs

Bu böyle devamlı tekrar eden bir süreç haline gelince, motorcular da ister istemez cezayı kendi kesmeye başlıyor, suçsuzken suçlu haline geliyor.
Artık durum öyle bir hal alıyor ki, tepesinde kamerası ile yollarda kovboyculuk oynamaya başlıyor. Haydutluk yapıyor. Ona buna sataşıyor tepesindeki kameraya güvenerek.
Nasıl olsa karşısında gak diyeni tehdit ettiği bir internet mecrası da var. Tehdit ediyor internete koyarım görüntüleri vs diye. Korkan korkuyor beddua ederek çekip gidiyor, korkmayan da karşılık veriyor falan filan..

Şimdi bu olay kısır döngü haline gelmiş durumda aslında.. Kafasındaki kaska montuna güvenip haklı ya da haksız bir şekilde külhanbeyliği yapan motorcular da bir yere kadar haklı, o kovboylardan nefret eden benim gibi düşünen insanlar da.. Haksız olan kim? Kanun koyucular değil.. Kanunu işletemeyenler..

Sen kendini kafasına kameralı kaskını taktığında başka bir psikolojiye bürünen veletlerle aynı kefeye koymuyorsan zaten sorun yok. Onları da koruma.. Koruma, destekleme ki böyle şuursuz haydutlar erisin gitsin. Nasıl gidecek bu kafadaki insanlar, doğal seleksiyon yöntemiyle.. Yavaş yavaş azalacaklar ve bitecekler..
Ha sen de o ayna kıran tayfadansan, sana manyağın birisine denk gelmemen için bol şans dilerim.

MetalliHead
18-08-2017, 18:29
Bu adama ağır ceza verilirse o hakiminde....... Anladın sen

Ya ne çok o çocuğu türedi. Oğlu panamada kumarhanelerde karılara para basan binalinin dindar nesil yetiştireceğiz sözüne inananlarinda allah belasını versin diyorum susuyorum.

madalya takmak lazım bu babaya. toplumu böyle bir pislikten temizlediği için

34btr1907
18-08-2017, 20:07
çekerim emaneti skerim adaleti , köprüde askeri kemerle dövüp boğazını kestıler bu ülkede hangi adalet hangi eşit düzen,trafikte emniyet şeridinde gideni durdursa polis sicil no ver diye başlıyorlar muhabbete,sokarım öyle adalete poliside vatandaşıda zıvanadan çıktı ,çocuğu olanlara allah sabır selamet versın bu ülkede çocuk yetişirmek hiç akıl işi değil artık.

KÖROĞLU
26-08-2017, 08:28
Hukuk guguk olunca bunların yaşanması normal. Hep yazıyorum bir daha yazacağım, kendinizi adli bir vakanın içine sokmamak için elinizden geleni yapın.

Çünkü bu tür bir durum gerçekleştiğinde verilecek karar haklı olsanız bile aleyhinize olabilir.

Hukuk yazılı kurallar bütünü doğru, belli koşullarda yani yazılı kuralların mevcut olaya etki edememesi durumunda farklı karar verme mekanizmaları var.

Ayrıca çok değişik kararlara imza atan hakimler var. Adaletin olmadığı yerde insanlar kendi adaletini aramaya başlar, bu adalette her kişiye göre farklı tecelli edeceği için kaos ortamı oluşur.

Şuan ülke buna doğru gidiyor. 14 yaşında velet komşusunu 8 yerden bıçaklayıp öldü diye bırakıyor sonra salınıyor.

Bu çocuk bizim aramızda şuan kafasına esip yarın seni beni doğrarsa ? Hakimlerin bu tür kararları alması beni eskiden şaşırtıyordu ama yeni DÜZEN' de şaşırmıyorum.

Ahmetfikri
26-08-2017, 14:43
2023te lozan hükümleri kalkıyor gizli maddeler var isviçre medeni kanunu da iptal oluyor istediğinizi yapabilirsiniz :)

Evrenoz
26-08-2017, 19:40
O da ne enteresan iştir ya...

Beyinsiz gizli maddeler var diyor, ne diye soruyorsun "gizli" diyor.. ulan madem gizli ben nasıl biliyorum bunu diye sormaya yetmiyor 2 gıdım beyni...

Evrenoz
15-09-2017, 18:29
Şortlu kıza şort giydiği için saldırıp 3,5 sene ceza alan hayvan, 86 gün hapis yattıktan sonra "yeteri kadar yattığı" düşünülerek serbest bırakıldı.

calamityeas

İsviçre kanunu mu serbest bıraktı?
Uygulanan kanunlar bu mu?
Memnun musun Yeni Türkiye'nin adaletinden

sweatcaptain
16-09-2017, 10:10
http://https://www.youtube.com/watch?v=ojZk7ZgzBKE

Dragger
16-09-2017, 10:21
Hangi adaletten bahsediyorsunuz?

Önceki gün şu çok hava atarak anlattıkları devasa adalet! sarayında mahkemem vardı, dava saati geldi 3 saat sonra içeri alındık. Hakim 5 dk dinlemeden davayı erteledi geçti. 2 sene geçmiş, karar vermesi gerekiyor bilirkişiye attı topu devam etti.