PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dizele düz boru olur mu?

bayramoglu
19-08-2017, 22:15
Merhabalar 1.5 dizel hyundai accentim var fazla maliyete girmeden biraz daha tok ses almak istiyorum son susturucuyu değiştirirsem görseli çevirmelerde çok dikkat çeker diye egzozcuya gittim düz boru yapılabileceğini söyledi fakat önermedi sürekli arıza yaşarsın dedi. Daha önce yapılan araçların sesini dinledim sesi hoşuma gitti ama bu kadar problemli bir işlem mi? Oluru yokmudur varsa ne zararını görürüm?

dieselpower
19-08-2017, 23:55
Dp + duz boru yaptir gitsin

denizhandinc
19-08-2017, 23:58
dizelde bu isler baya masraflı. DP+düz boru yapıp ses alırsın ama + yazılım gerekecektir. TDI motorlarda yazılım sart ama hyundai ı bilemiyorum

gespenster
20-08-2017, 01:03
hic kurcalama gereksiz maliyet

tok yerıne tork dersen yazılım at derım ama onada gerek yok multijet tdi vs de daha verımlı olur

deryaank
20-08-2017, 10:01
Ses istiyorsan , kat orta sonu cıkar , gürültü fazlaysa ortayı geri takarsın . Maliyeti 100 lirayı geçmez

bayramoglu
20-08-2017, 11:37
Ses istiyorsan , kat orta sonu cıkar , gürültü fazlaysa ortayı geri takarsın . Maliyeti 100 lirayı geçmez

Downpipe benim için şu an çok maliyetli olur düz boru mantıklı geldi son susturucuya dokunmadan direk katla ortayı iptal etsek bi eksisi olurmu bana durumun?

CemBerk
20-08-2017, 20:31
Downpipe benim için şu an çok maliyetli olur düz boru mantıklı geldi son susturucuya dokunmadan direk katla ortayı iptal etsek bi eksisi olurmu bana durumun?

PD75 İbizada Kat+Son iptali mevcut. Kat yerinde içi boş susturucu var ve sesi bana göre çok güzel. Gerçi PD motorlar ilginç bir şekilde son iptali ile çok güzel sese kavuşuyorlar. Baş ağrıtmıyor iğrenç bağırmıyor kesinlikle.

Ama alt devirlerim ölü sayılır 1500 hatta 1700'e kadar ölü sayılırım.

Ayrıca DP istemiyorum demişsin fakat çoğu dizelde kat direk turbo sonrası yani DP gerektiriyor fakat aracınızın katı nerede bilmediğim için bu yorumu yaptım onu öğrenmeniz lazım.

mikelazi
21-08-2017, 07:19
kat.içini boşalt (muayneded sıkıntı yaşamazsın)57-61lik düz boru yap.sonada boru çapına uygun son taktır derim.

kat.içinden istersen düz boruda çektirebilirsin,ama maliyeti ona göre olur.

ses konusunu yorum yapamam zevk meselesi,ama üst devirler bariz rahatlar.

aracın kaç model bilmiyorum ama kat.sonrası lampta yoksa beklediğin kabahat derim.egr yide unutma :)