PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 30-35 Bin Arası Racing Tercihi ?

sagi
24-08-2017, 17:46
Arkadaşlar abiler merhaba,
nakit paramın bir çoğunu başka yatırımlara kaydırdığımdan ötürü 30-35 bin civarına kadar fazla sorunu olmayacak hoşnut olacağım 600cc racing tercihi ne olabilir ?

Haftasonu yada 2 haftada bir bineceğim zx6 lara baktım çok çirkin listemde yok cbr r6 gsxr arasındayım ama güvenlikte ön planda tutuyorum eski cbr'ların eskilerinde sanırım tank slapper olayı varmış korkutuyormuş baya,

r6'larda böyle bir durum söz konusu mu veya mekanik olarak çok sıkıntılı olabilirler mi atıyorum motor ile ilgili sorun yaşasam sıfırdan toplamak kaç liraya patlar gibi
yönlendirme ve bilgi paylaşımlarınızı ve tecrübelerinizi aktarırsanız sevinirim.

1000cc pek düşünmüyorum şehir dışına çıkacağımı sanmıyorum 600cc her zaman yetecek düşüncesindeyim.

MetalliHead
24-08-2017, 17:47
600 ccler tıkalı trafikte zorlanmazlar mı ? hararet falan sorun olmaz mı ?

johnie
24-08-2017, 17:55

zx-r6 kullanıyorum bazen günlük.. Sıcak hava da ve trafikte hararet direk 100' e çıkıyor ama 1-2 gazladıktan sonra 90/95 lere kadar düşüyor. Zaten racing' i trafikte ve sıcakta kullanıyorsan eziyet..

Konu sahibi içinde ;

Kawasaki bakıyorsan, Necat motor' a git derim Fatihte.. Emin ol elinden geldiği kadar yardımcı olacaktır.

sagi
24-08-2017, 18:13
Esasında 1000cc bunun için tercih etmiyorum 600 ona göre biraz daha hafif ve daha az ısınır yakıt bakımından da iyi olacaktır bana yeter

zx-r6 kullanıyorum bazen günlük.. Sıcak hava da ve trafikte hararet direk 100' e çıkıyor ama 1-2 gazladıktan sonra 90/95 lere kadar düşüyor. Zaten racing' i trafikte ve sıcakta kullanıyorsan eziyet..

Konu sahibi içinde ;

Kawasaki bakıyorsan, Necat motor' a git derim Fatihte.. Emin ol elinden geldiği kadar yardımcı olacaktır.

Kawasaki bütçeme göre yok hocam yoksa Necat motor ismini bende çok duydum şuan değil belki ama 1 sonraki seneye 2016-17 lerine bakabilirim 636'nın bütçeme göre çirkin tipi var :D o yüzden liste dışı bıraktım belkide içlerinde en iyisidir

MetalliHead
24-08-2017, 18:31
Esasında 1000cc bunun için tercih etmiyorum 600 ona göre biraz daha hafif ve daha az ısınır yakıt bakımından da iyi olacaktır bana yeter

Kawasaki bütçeme göre yok hocam yoksa Necat motor ismini bende çok duydum şuan değil belki ama 1 sonraki seneye 2016-17 lerine bakabilirim 636'nın bütçeme göre çirkin tipi var :D o yüzden liste dışı bıraktım belkide içlerinde en iyisidir

sıfır mt7ler 31500 falandı galiba ,racing yerine daha rahat olmaz mı

sagi
24-08-2017, 18:48
sıfır mt7ler 31500 falandı galiba ,racing yerine daha rahat olmaz mı

Tarzını oturuşunu gösterişini ve göğse gelen rüzgarını sevmiyorum :)

Enes-x
24-08-2017, 19:00
30-35 e son kasa 636 alınmaz önceki kasada gerçekten çirkin.

600 lüklerin en hızlısı ve tek traction control olan modeli 636dır parça kaliteside diğerlerine göre yüksektir,abs seçeneğide vardır haliyle en güvenlisidir diyebiliriz.Bunu eliyoruz bütçeden dolayı.

Sanırım yanlış duymuşsun 600rr da oem elektronik gidon amortisörü vardır dolayısıyla tank slape girse bile düzelir.R6 da yok sonradan bin-2bin arası rakama takılabilir.Güvenlik ön planda tutuyorsan bi kere yanlış motorlara bakıyorsun ne abs ne tc ne kaliteli fren hiçbirinde yok kara düzen makinalar ama sevenide çok.gsxr r6 600rr birbirine çok yakın motorlar trde genelde canını alırlar kmlerini düşürürler, hangisinin temizini bulabiliyorsan onu almak en mantıklısı.

Yeniden motor yapmak çok pahalı tabi parçaları servisten alırsan,piyasada zibille çalıntı parçaları var ucuza.

Alternatif olarak triumph daytona 675 bakabilirsin japonlar gibi piyasası yoktur ama özellikleri ve parça kalitesiyle bi gömlek üstte bence gsxr r6 600rr üçlüsünden.

wolrath
24-08-2017, 20:11
enes ekleyecek bısey bırakmamıs pek.
trıumph 3 sılındır dıye sese de takılma dıgerlerınde olmayan cok guzel bır emıs sesıne ve devırlı kullanımda cok guzel bır tınıya sahıp ;)
cok daha dusuk km, model ve temızlıkte bulunabılır. 675r alırsan ki 35e zorlayıp bulabılırsın , o fıyata daha dolu makıne pıyasada yok. ıncele derım.

sagi
24-08-2017, 22:06
30-35 e son kasa 636 alınmaz önceki kasada gerçekten çirkin.

600 lüklerin en hızlısı ve tek traction control olan modeli 636dır parça kaliteside diğerlerine göre yüksektir,abs seçeneğide vardır haliyle en güvenlisidir diyebiliriz.Bunu eliyoruz bütçeden dolayı.

Sanırım yanlış duymuşsun 600rr da oem elektronik gidon amortisörü vardır dolayısıyla tank slape girse bile düzelir.R6 da yok sonradan bin-2bin arası rakama takılabilir.Güvenlik ön planda tutuyorsan bi kere yanlış motorlara bakıyorsun ne abs ne tc ne kaliteli fren hiçbirinde yok kara düzen makinalar ama sevenide çok.gsxr r6 600rr birbirine çok yakın motorlar trde genelde canını alırlar kmlerini düşürürler, hangisinin temizini bulabiliyorsan onu almak en mantıklısı.

Yeniden motor yapmak çok pahalı tabi parçaları servisten alırsan,piyasada zibille çalıntı parçaları var ucuza.

Alternatif olarak triumph daytona 675 bakabilirsin japonlar gibi piyasası yoktur ama özellikleri ve parça kalitesiyle bi gömlek üstte bence gsxr r6 600rr üçlüsünden.

Bilgiler için çok teşekkürler hocam 636'yı son kasa şuanlık alamam 1 sene sonra ancak muhtemelen dediğiniz motosiklete baktım görüntü olarak çok hoş fakat racing'i zaten 4 silindir sesi için istiyorum açıkçası yoksa roll yapan deli gibi viraj kasan biri değilim keyfimi yapıyorum sadece :)

wolrath
24-08-2017, 23:14
sıralı 4 sılındır olsun ve azıcık da karenaj olsun ıstıyorsan ılla ;

dıversıon f, 650f ya da 600fa almalısın. abs sız +100bg makıneye bınme, bır arkadaş tavsıyesı.

darkmoon
25-08-2017, 01:01
Güvenlik ve racing ve şehir içi .. alma demem ama sen bunları yanlış makinada arıyorsun.. benim 500 c.c lik scooter bile kapalı trafikde harereti tavan yaptırıyor 600 lük makina hayli hayli yapar kaldıki racing hiç bir makina trafikde kıvrak çevik değildir.. tekrar ediyim alma demiyorum katiyen ama bu beklentilerle racing bakıyorsan yanlış makinadasın..

benim tanıdığım 35-40 yaş üstü racing makine süren arkadaşlarımın hemen hemen hepsinde şehir içi sürmelik ikinci bir düşük hacimli scooter yada cruiser , cross makina var..

600 lük 1000 lik makinelere bakıyorsan zaten tecrüben motorda bir hayli vardır ona eminim aksini düşünmek bile istemiyorum.. bu dediklerimide zaten biliyorsundur benimki bilgi tazeleme amaçlı..

son olarak bu tür makinalara bakıyorsan kesinlikle ve kesinlikle kapalı garajın olmalı.. açık otopark bile düşünme .. hırsızların son derece gözdezi..

sagi
25-08-2017, 17:24
sıralı 4 sılındır olsun ve azıcık da karenaj olsun ıstıyorsan ılla ;

dıversıon f, 650f ya da 600fa almalısın. abs sız +100bg makıneye bınme, bır arkadaş tavsıyesı.

Abi tavsiyelerine son derece kulak veriyorum bilgin ve tecrübenden ötürü, inan 500hp üstüde olsa nefsine çok hakim bir adamım ben :)
ayda yılda bir binip keyif almak için istiyorum sadece çokta km yapmayacağım esasen.

Güvenlik ve racing ve şehir içi .. alma demem ama sen bunları yanlış makinada arıyorsun.. benim 500 c.c lik scooter bile kapalı trafikde harereti tavan yaptırıyor 600 lük makina hayli hayli yapar kaldıki racing hiç bir makina trafikde kıvrak çevik değildir.. tekrar ediyim alma demiyorum katiyen ama bu beklentilerle racing bakıyorsan yanlış makinadasın..

benim tanıdığım 35-40 yaş üstü racing makine süren arkadaşlarımın hemen hemen hepsinde şehir içi sürmelik ikinci bir düşük hacimli scooter yada cruiser , cross makina var..

600 lük 1000 lik makinelere bakıyorsan zaten tecrüben motorda bir hayli vardır ona eminim aksini düşünmek bile istemiyorum.. bu dediklerimide zaten biliyorsundur benimki bilgi tazeleme amaçlı..

son olarak bu tür makinalara bakıyorsan kesinlikle ve kesinlikle kapalı garajın olmalı.. açık otopark bile düşünme .. hırsızların son derece gözdezi..

Üstad kapalı garaj var, güvenlikli şehir içi motoru istemiyorum saydığım racing'ler arasında en güvenlisi hangisidir diye soruyorum esasen
5.500-6000 km arası tecrübem var ilk motorum R25 hepsinide şehir içi yaptım almamam gerektiğinin farkındayım fakat yukarda da bahsettim ya nefsine hakim biriyim alıp direk gaz açmak istemiyorum zaten
benimde araç var şehir içi için racing'i ses ve görüntüsü bakımından sevdiğim için arada bir hevesimi atmak için istiyorum yoksa 1000'lik motor ile bu işe başlayan insanlar var tamamen sabır ve bilgi işi birazda

wolrath
25-08-2017, 18:05
Abi tavsiyelerine son derece kulak veriyorum bilgin ve tecrübenden ötürü, inan 500hp üstüde olsa nefsine çok hakim bir adamım ben :)
ayda yılda bir binip keyif almak için istiyorum sadece çokta km yapmayacağım esasen.

estagfurullah
benım korkum senın nefsin degıl etrafımızdakı hayvanlar, ani tepkı vermen gereken cok yer olacak.
zamanında ben 200ustu abs sız makıneye de bındım bu yuzden bana *** yemek duser sen karar verdıkten sonra.
al kullan o halde, allah korusun ne dıyeyım :)

sagi
25-08-2017, 18:29
estagfurullah
benım korkum senın nefsin degıl etrafımızdakı hayvanlar, ani tepkı vermen gereken cok yer olacak.
zamanında ben 200ustu abs sız makıneye de bındım bu yuzden bana *** yemek duser sen karar verdıkten sonra.
al kullan o halde, allah korusun ne dıyeyım :)

Haklısın valla abi etrafımızdakiler biraz sıkıntı bu konuda çokça yaşadım ama daha bi okadar yaşayacağım vardır muhtemelen.

Araştırıyorum bakalım fakat benim istediğim teknik bilgi aslında yani bu motorları almalımıyım değil
birinin virajı iyidir diğerinin lastikleri ne biliyim ağırlığı gibi hani hangisi daha sorunsuzdur parça fiyatı falan olur bu gibi bilgilere ihtiyacım var aslında

darkmoon
26-08-2017, 14:27
senin demek istediğin şuysa hangi model marka cbr mı yzf mi yoksa gsxr mı yada zx6r mı yani kısaca kawa mı yamahamı suzukimi hondamı diye soruyorsan teknik açıdan benim sıralamam gsxr - yzf - cbr olurdu.. zx6r hakkında hiç bir bilgi ve tecrübem yok..

sagi
27-08-2017, 09:21
senin demek istediğin şuysa hangi model marka cbr mı yzf mi yoksa gsxr mı yada zx6r mı yani kısaca kawa mı yamahamı suzukimi hondamı diye soruyorsan teknik açıdan benim sıralamam gsxr - yzf - cbr olurdu.. zx6r hakkında hiç bir bilgi ve tecrübem yok..

Teşekkürler bilgiler için ama neden mesela gsxr yzf daha kısa bir makine virajları daha iyi ama yarışlarda genelde kawa lar birinci :) Hızlı olmasından mıdır gsxr ilk tercihiniz olma sebebi ne mesela

dragon07
27-08-2017, 13:39
yeşil bir zx10'umuz var düşünürmüsün?

sagi
27-08-2017, 13:58
yeşil bir zx10'umuz var düşünürmüsün?

Hocam yanlış anlamayın fakat 2007 kasarlardansa düşünmüyorum biraz çirkin geliyor bana ayrıca ondan önce araştırmasını yapmak istiyorum hangisi bana en uygunu diye gönlümde hep R6 var fakat bakalım

dragon07
27-08-2017, 14:05
Hocam yanlış anlamayın fakat 2007 kasarlardansa düşünmüyorum biraz çirkin geliyor bana ayrıca ondan önce araştırmasını yapmak istiyorum hangisi bana en uygunu diye gönlümde hep R6 var fakat bakalım

evet doğru herkesin kendine göre bir zevki var , kırlangıç kasa r6'da çok yakışıklı makinadır:icon_tup:

MetalliHead
28-08-2017, 12:13

suzukinin meşhur (!) frenleriyle güvenlik bir sorun olmaz mı ?

darkmoon
29-08-2017, 02:04
suzukinin meşhur (!) frenleriyle güvenlik bir sorun olmaz mı ?

Racing motorda en kral fren olsada ben düşenin kalktığını görmedim.. en azından çevremde görmedim..

JapanVsGermany
14-09-2017, 13:36
kolay alınır satılır piyasası hızlıdır parçası boldur servis diğer japonlara nispeten daha hesaplıdır.
2013 ve üzeri 600RR alınır.
Racingde yıl geri gittikçe masraf çoğalıyor maalesef...

O fiyata Triumph Daytona 675R alınır, Öhlins amörtisör brembo fren, hacim güç hepsi var ama işte türkiyede sıkıntısı büyük maalesef...
Son olarak üste 7-8bin daha çıkarsak son kasa Kawa 636 alırsın, 600lüğün nirvanasına ulaşırsın...
600F kesinlikle düşünme, zira 250cc den sonra kısıtlı bütçesi olan herkes 600lüğe 600F ile geçiyor, sezon içinde en az 2 el değişiyor neredeyse ve çoğu sanayiye abone durumda, ama her ne hikmetse 40.bin km den fazla olan yok :)

En mantıklı seçim o fiyat aralığı için 2013 ve üzeri 600RR.
Radikal yaklaşım istersen Daytona 675R
Zorlarsan biraz daha 636 :)

636 hariç diğer 600lüklerin tamamında bir sezon kullandıktan sonra 1000'e geçmek istersin ama 636 ile biraz daha uzun soluklu bir macera sürmek isteyeceksin...

Şimdiden hayırlı olsun, güzel günlerde kullan.

Bu arada 600cc ye çıkıyorsan Mutlaka kaliteli ekipman edinmelisin.

HardCore
14-09-2017, 21:59
Herhangi bir tecrübem yok fakat çevremden duyduğum kadarıyla kullanımı en kolay racing cbr serisiymis.

Ayrıca hrc rengiyle bu kasasıda favorimdir :) Fiyatı uygun gibi...

sahibinden.com - Satılık, Kiralık, 2.El, Emlak, Oto, Araba, Alışveriş, Hizmet, Kariyer, İş İlanları, Bilgisayar, Cep Telefonu, Tekne, Motosiklet, İş Makinesi fiyatları - ilan ve alışverişte ilk adres (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-cbr600rr-2013-model-15.000kmde-orjinal-two-brothers-480770721/detay)