PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Balik tutmaya yeni baslayanlar icin olta tavsiye

Arda_7
30-08-2017, 10:50
Arkadaslar merhaba ,

Çengelköy oturuyorum.Babam için olta takımı almayi düşünüyorum. Açıkçası babam balıkçılığa ilgi duyuyor ama balık tutmayı bilmiyor. Bu aşağıda linkini vereceğim oltà takımı ilk etapta bogazda balık tutması için yeterli olur mu? Tavsiyeleriniz nelerdir.

UFISH SEA 350 New CAPERLAN - Başlangıc... (https://www.decathlon.com.tr/ufish-sea-350-new-id_8350932.html)

Ahmetfikri
30-08-2017, 10:55
bu setler çok kalitesiz oluyor tavsiye etmem bütçe ne kadar bilmiyorum ama özellikle makinayı alt modelde olsa shimano ryobi okuma daiwa gibi bir marka almak ileriye dönük daha mantıklı

Orhan
30-08-2017, 11:30
set halinde alma hiç, gereksiz masraf olur
misinasına kadar ayrı alıp takım yapmak en iyisi
Kullanacağı yere göre takım yapmak gerek tatlı su tuzlu su
tutacağı balığa göre iğne takımı lazım yine bu ağırlığa uygun misina, su rengine uygun misina rengi vs
Biraz okuyup araştırıp öyle almak lazım

fkocak
30-08-2017, 12:22
bende amatör olarak balığa gidiyorum, 4-5 arkadaşla birlikte benim en pahalı oltam kamışla makine 80-100 TL civarı 35 TL lik kısa kamış ve makine takımı bile var henüz bir problem yaşamadım. genelde iç sularda Kayseri Niğde civarında takılıyoruz ve bu oltalarla 3-4 kg civarı sazan dahi avladım. arkadaşlarda 300 TL lik makineler de var ama hakkını veremedik hiç. Yeni başlayan için farklı özelliklerde ucuz ama birkaç tane makine ve kamış almak daha mantıklı olur diye düşünüyorum benim fikrim bu.