PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yeni Otomobilim 160'lık Scirocco

kesici
31-08-2017, 11:52
Beyler herkesin bayramını öncelikle kutlarım, bugün bende Rocco'cu oldum :)

Fotografları temizledikten sonra ekleyeceğim, bu arabanın nazı nedir, nelerine dikkat etmeliyim, nasıl kullanmalıyım bilgi verirmisiniz ?

kesici
18-09-2017, 14:01
https://i.hizliresim.com/DyEV4l.jpg (https://hizliresim.com/DyEV4l)

https://i.hizliresim.com/jQLPVj.jpg (https://hizliresim.com/jQLPVj)

https://i.hizliresim.com/o62Pr7.jpg (https://hizliresim.com/o62Pr7)

https://resmim.net/f/ViuTwH.jpg

https://resmim.net/f/7JbdHG.jpg

https://i.resimyukle.xyz/OACbAM.jpg (https://resimyukle.xyz/resim/OACbAM)

kesici
18-09-2017, 14:07
Aracı bayramdan önce aldım fakat fotoları atmak bugüne nasip oldu.

Araç yakın bir abimin aracı idi, al satçı kendisi, şimdiye kadar hiç 160'lık Rocco kullanmamış idim, yolda hep oynayan Roccoları görüp helal olsun adamlarda ne direksiyon varmış derdim kendi kendime. Fakat arabayı alıpta kullanınca bu düşüncemden vazgeçtim. Bir kere ilk kez bu şekilde oturma pozisyonu olan bir araç gördüm. Resmen yolun içinde gibi hissediyorsunuz ve herşeyi net bir şekilde görüyorsunuz. İkincisi araç inanılmaz ivmeleniyor bazen korkup basmıyorum gaza Fluence kullana kullana unutmuşuz. Bundan önce de 180'lik 307 CC vardı ama o bunun yanında el arabası gibi kalıyormuş.

Araç tüm opsiyonların ekli olduğu bir Rocco. Kazası var fakat fiyat vs. yazmıyor, motoru ve gidişi de güzel olduğu için kolaylıkta yaptı ödemelerde abim ve almış bulundum aracı. Şimdilik 19Lt olan ortalamayı düşürmek hedefim :D Acayip çok yakıyor araç ama o DSG FART sesine değer.

MCN21
18-09-2017, 14:11
19 litre icin ciddi emek harcamak lazim. Bir sikinti olmasin aracta?
Tum opsiyonlar derkende aractaki interlagoslar gordugum kadariyla replika ve bixenon da mevcut degil. Sizi yanlis bilgilendirmesinler diye yaziyorum.

Kazasiz belasiz kullanmaniz dilegiyle.

Gökhan Bilgin
18-09-2017, 14:18
Benim gördüğüm kış paketi - koltuk ısıtma , far yağmur sensörü var ( muhtemelen katlanır aynada var genelde beraber alıyorlar bu iki opsiyonu ) cam tavan dışında fabrikasyon bir opsiyon görünmüyor. Hayırlı olsun güle güle kullanın

yusufcan_k
18-09-2017, 14:21
hayırlı olsun kazası önden mi aracın farları bi xenon değilde yani dolu denilen arabada normal far olması bana cok mantıklı gelmedi

i-vtec07
18-09-2017, 14:28
Hayırlı olsun ıvır zıvır opsiyonları geçersek, far yüksek lik ayar tuşu var mı içerde ? Eğer o tuş yoksa bi zamanlar doluymuş :)

Rabbim kazasız belasız binmeyi nasip etsin

kesici
18-09-2017, 14:54
Sağolun arkadaşlar. Aynen şimdi araştırdım baya bi ıvır zıvır daha varmış opsiyon olarak. Benimkinde dolu demekten kastım, koltuk ısıtma, cam tavan, katlanır ayna var evet. Ön farları da toplarken muhtemelen paradan kaçıp ucuza yönelmişler. Bunun farkındaydım. Ama gidişine aşık oldum, özellikle sürüşüne fazla takılmadan aldık.

dqn
18-09-2017, 14:58
Arabada far yıkama yoksa orjinali bi-xenon değildir.Ben far yıkama göremedim.

tuFAN
18-09-2017, 15:12
Hayırlı olsun ilk dikkatimi çeken sürücü ve yolcu tarafı havalandırma ızgaraların yönlendirmeleri yok

denizhandinc
18-09-2017, 15:34
bende 1 ay önce 2012 160 lık dsg rocco aldım. Yol göstermesi acısından bildigim bazı seyleri yazayım

1.Aracın tamponunda far yıkama yoksa arac orjinalinde bixenonlu degildir dolulugunu burdan anlayabilirsin. Ek olarak Halojen farların yerine replika soket sokete uyumlu 16 roccolardaki led fardan takabilirsin.(ben taktım foto atabilirim)
2.Yogun dur kalklı trafikte kesinlikle aracı tiptronicde kullan. Her gaza basmanda dsg kendini hemen 2 ye atacaktır. Dur kalk yaptıkca dsg kavraması 1 ve 2. vites arasında sürekli gidip gelecektir. Zaten narin olan bir sanzımanı bos yere zorlamanın bir anlamı yok.
3.Benim yakıt ortalamam 9.5-10 civarı oda istanbul yüzünden. 19 LT cok abartı bir rakam olmus.
4.Fotolardan gördügüm kadarıyla aracta interlagos jant ama replika gibi duruyor. Ayrıca kaput agzı tam oturmamıs dikkat et. Bunun nedeni ortaki siyah panjurun vidalarının tam olarak düzgün oturmamasıyla alakalı. Panjuru düzgün oturtursan kaput agzıda tam kapanacaktır.

Allah kazadan beladan korusun.

YAS
18-09-2017, 15:38
hayırlı olsun

Orhan
18-09-2017, 15:41
hayırlı uğurlu olsun

onurc
18-09-2017, 15:46
Benimde gözüme bir çok simetrilik hata takıldı ama,sen almışsın memnunsun..belki piyasaya göre uygun aldın.

Senlik sıkıntı yoksa yoktur...

Güle güle kullan.Hayrını gör inşallah

Yarbay
18-09-2017, 16:15
aynı araç ufak biraderin aracı onda yazılım ve birkaç oynama var kaç hp bilmiyorum ama ort 9.1 yazıyordu ekranda ben haftasonu keyif için aldığımda,sayacı sıfırladım ful klima,ful şehir içi ve gayet performanslı sürüşle 12ltnin biraz altında yaktı.

19lt hakkikatden arızamı var dedirtecek cinsten fazla be kardeşim,ateşlemesinde vs sorun olmasın?

sevo16
18-09-2017, 17:24
19 litre normal hele bide egzoz varsa :D bende ilk aldığım hafta 17lt'lerde geziyordu ortalama ama zamanla ilk heves alındıktan sonra 12 lere düşüyor aracın huyunu suyunu öğrenince ben bursada 8-9lt geziyorum ama emekli amca modunda normalde ortalama 10lt yakıyor + - 1 lt oynar en fazla :)

cka36
18-09-2017, 17:46
bende 1 ay önce 2012 160 lık dsg rocco aldım. Yol göstermesi acısından bildigim bazı seyleri yazayım

1.Aracın tamponunda far yıkama yoksa arac orjinalinde bixenonlu degildir dolulugunu burdan anlayabilirsin. Ek olarak Halojen farların yerine replika soket sokete uyumlu 16 roccolardaki led fardan takabilirsin.(ben taktım foto atabilirim)
2.Yogun dur kalklı trafikte kesinlikle aracı tiptronicde kullan. Her gaza basmanda dsg kendini hemen 2 ye atacaktır. Dur kalk yaptıkca dsg kavraması 1 ve 2. vites arasında sürekli gidip gelecektir. Zaten narin olan bir sanzımanı bos yere zorlamanın bir anlamı yok.
3.Benim yakıt ortalamam 9.5-10 civarı oda istanbul yüzünden. 19 LT cok abartı bir rakam olmus.
4.Fotolardan gördügüm kadarıyla aracta interlagos jant ama replika gibi duruyor. Ayrıca kaput agzı tam oturmamıs dikkat et. Bunun nedeni ortaki siyah panjurun vidalarının tam olarak düzgün oturmamasıyla alakalı. Panjuru düzgün oturtursan kaput agzıda tam kapanacaktır.

Allah kazadan beladan korusun.

Farlar soket sokete derken makyajlı kasaların led farlarını kastetiyorsun sanırım, aracınız kaç model ?

kesici
18-09-2017, 19:18
aynı araç ufak biraderin aracı onda yazılım ve birkaç oynama var kaç hp bilmiyorum ama ort 9.1 yazıyordu ekranda ben haftasonu keyif için aldığımda,sayacı sıfırladım ful klima,ful şehir içi ve gayet performanslı sürüşle 12ltnin biraz altında yaktı.

19lt hakkikatden arızamı var dedirtecek cinsten fazla be kardeşim,ateşlemesinde vs sorun olmasın?

Galiba bobinlerde ateşleme problem var evet, araç sarsıntı yapıyor yarın bakacağız.

kesici
18-09-2017, 19:19
19 litre normal hele bide egzoz varsa :D bende ilk aldığım hafta 17lt'lerde geziyordu ortalama ama zamanla ilk heves alındıktan sonra 12 lere düşüyor aracın huyunu suyunu öğrenince ben bursada 8-9lt geziyorum ama emekli amca modunda normalde ortalama 10lt yakıyor + - 1 lt oynar en fazla :)

Valla açıkçası böyle oldu evet, sürekli yüksek devir çevirdim, baya hız yaptım ilk 2 hafta zaten arabayı alalı, ayrıca egzozda var.

Gökhan Bilgin
18-09-2017, 20:12
Galiba bobinlerde ateşleme problem var evet, araç sarsıntı yapıyor yarın bakacağız.

Ateşlemede kronik olarak bir problem var devir daim'de kronik zamanla karşılaşırsınız bobinle birlikte bujileride değişirseniz sağlıklı olur

denizhandinc
18-09-2017, 20:35
Farlar soket sokete derken makyajlı kasaların led farlarını kastetiyorsun sanırım, aracınız kaç model ?

aracım 2012. halojen far vardı. aynen makyajlı kasanın ledlerinden taktırdım. soket sokete olmasının avantajı beyin degisimi kodlama dönüsüm vs. hicbisey gerekmiyor. sarı farları söküp ledleri takıyor. tas catlasın 20 dk.

bixenon farlarda tamponda far yıkama bulunması gerekirken led farlarda gerekmiyor. bi xenon farlar, far yıkamasız muayeneden kalırken led farlar far yıkama olmadan muayeneden geciyor. bilgine
Benim aractaki led far uygulamasının fotolarını özelden attım

İbrahim33
18-09-2017, 20:42
Allah kaza bela vermesin. Güle güle kullan.

evolution_9
18-09-2017, 21:08
Hayırlı olsun kazasız belasız kullan. Bendede 160 lık dsg var ben pek basmıyorım 8 litre yakıyor ankara trafiğinde 8.7 yi hiç geçmedim günlük ortalamada çok bassam bile o rakamları göremem benim evo 15-18 litre gösteriyor. Senin araçta fardan ziyade ufak bi detay bilgin olsun diye söylüyrm keyless go da yok bide extra ses sistemi olanlar varmış ama tam nasıl bilmiyrm ses sistemi bendede yok

Onurkk06
18-09-2017, 21:23
Hayırlı olsun 307 yi Bahçelievler de görmüştüm 19 lt ciddi fazla kırmızı renk rocco pasta cila efsane olur bendede 2012si vardı ortalamam 7 civarındaydı gazlayınca 9 10 lara çıkuyordu kazasız belasız

RIDVAN
18-09-2017, 23:26
Allah kaza bela vermesin insallah . Gözüme takıldı arka tampon çeki demir kapağı yok . Jant göbeklerini yenileyin lütfen . Yolcu göğüs airbag neden tuhaf duruyor ? Güle güle binin insallah

cka36
19-09-2017, 10:13
aracım 2012. halojen far vardı. aynen makyajlı kasanın ledlerinden taktırdım. soket sokete olmasının avantajı beyin degisimi kodlama dönüsüm vs. hicbisey gerekmiyor. sarı farları söküp ledleri takıyor. tas catlasın 20 dk.

bixenon farlarda tamponda far yıkama bulunması gerekirken led farlarda gerekmiyor. bi xenon farlar, far yıkamasız muayeneden kalırken led farlar far yıkama olmadan muayeneden geciyor. bilgine
Benim aractaki led far uygulamasının fotolarını özelden attım

Benim aracım 2010 halojen farlar var bixenon çevirmeyi çok araştırdım çok soruşturdum ama BCM ünitesinin ya değişmesi yada modifikasyon görmesi gerekiyordu o yüzden vazgeçtim eğer ledler bu şekilde direk tak çalıştırsa mantıklı ne kadara mal oldu farlar ?

cka36
19-09-2017, 10:15
Allah kaza bela vermesin insallah . Gözüme takıldı arka tampon çeki demir kapağı yok . Jant göbeklerini yenileyin lütfen . Yolcu göğüs airbag neden tuhaf duruyor ? Güle güle binin insallah

Toplanmış araba zaten belirtmiş arkadaşta göğüslüğün işçiliğini becerememişler sallamasyon kaplatılmış çok sırıtıyo, kazasız belasız binmek nasip etsin hayırlı olsun rocco güzeldir.

-Murat Özcan-
19-09-2017, 10:28
Biraz fazla değilmi 19 ?

B.Koçer
19-09-2017, 10:31
Kanka araban hayırlı olsun ama 180 lik cc İle standart Rocco İle trafikte fare avı yaparım şakın yanlis anlama bi araba kötü olabilir diğer arabalar da kötü olacak el arabası gibi bir kanı uyandırması sende cok yanlis isi bilen adamsın :)

Arabanın kombinasyonunu cok beğendim keyifli günlerde kullan :)

denizhandinc
19-09-2017, 10:38
Benim aracım 2010 halojen farlar var bixenon çevirmeyi çok araştırdım çok soruşturdum ama BCM ünitesinin ya değişmesi yada modifikasyon görmesi gerekiyordu o yüzden vazgeçtim eğer ledler bu şekilde direk tak çalıştırsa mantıklı ne kadara mal oldu farlar ?

özelden tüm detayları yazdım

axcel
19-09-2017, 10:51
hayırlı olsun..biraz emek ve zamanla daha iyi bir kondisyona sahip olabilir...hatasız kazasız..

kesici
23-12-2017, 12:32
Beyler selamlar. Sd kartı okutamıyorum bir türlü sorun ne olabilir. Klasör halinde düzenledim ve okumamaya başladı, bilgisi olan varmıdır ?

Birde kolçak içindeki giriş ne işe yarıyor ?

atakan67
23-12-2017, 16:05
Kolçak içindeki giriş aux kablosu için kullanılıyor