PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Başlangıç - KTM Rc200, Pulsar 200rs, Yamaha r25 ?

!KO
01-09-2017, 14:48
Merhaba

Başlangıç için sizce hangisi ?

Gönlümden geçen ktm ama kullananlardan işin içinde olanlardan akıl almak istedim. Hedef 2 sene sonra r6 600rr düzeyine gelmek. Yani 2 sene kullanıcam motoru ondan sıkılmayacağım bişey istiyorum bu yüzden ktm rc390 düşündüm ama şuanda yüksek olacak sanırım.

Başlangıç için eğitim alınacak tabiki ekipmanlarım hazır zaten.

YAS
01-09-2017, 14:58
Pulsar esnaftır
R25 atarlı delikanlı (ilk baslayan icin hic önermiyorum!!)
Rc200 hem fıtı fıtı hem yakışıklı hemde tecrube icin guzel bir motorsiklet

GokhanRS
01-09-2017, 14:59
Bütçe ferahsa ktm güzel seçenek. 390 moddeli seni uzun süre tatmin eder. bizim fabrikada ktm de var, yamaha da var.

ben ktm i 1200lük ducatiden daha çok sevdim nedense.

sagi
01-09-2017, 15:21
Başlangıç için benim oyum ktm'den yana en azından ABS var yamaha r25 grenajlı falan görünüş güzel ama hem hızlı hem freni zayıf hemde abs yok en çok kaza yapan motorlar arasında zaten.

Ha ben R25 ile başladım yürek yemiştim racinge geçicem diye o ayrı ama hata yaptığımı anlıyorum nacizane tavsiyem budur.
Ktm ile oyuncak gibi oynayın sonra zaten racingte refleksleriniz gelişmiş olur.

!KO
01-09-2017, 15:23
r25 zaten en son secenek herkeste var bide kızılay dagıtıyo sanki

kafa ktmde ama pulsar yapıp dusurup kaldırıp 6 ay sonra ktm 390 la 1.5 2 sene gecırmekte mantıklı geliyor.

yesil
01-09-2017, 16:00
ne alıyorsanız mevcut stoklardan bir an önce alın. yüzde 20 gümrük vergisini bindirdiler avrupa dışından ithal motorlara

sagi
01-09-2017, 16:03
r25 zaten en son secenek herkeste var bide kızılay dagıtıyo sanki

kafa ktmde ama pulsar yapıp dusurup kaldırıp 6 ay sonra ktm 390 la 1.5 2 sene gecırmekte mantıklı geliyor.
Yani bunu yapabilirseniz sizin için çok daha güzel olur gibi ama pulsar'ın parça fiyatları hakkında pek bilgim yok

ne alıyorsanız mevcut stoklardan bir an önce alın. yüzde 20 gümrük vergisini bindirdiler avrupa dışından ithal motorlara
Arkadaş haklı fazla zam gelmeden alın bencede yılbaşından önce

!KO
01-09-2017, 18:58
Yani bunu yapabilirseniz sizin için çok daha güzel olur gibi ama pulsar'ın parça fiyatları hakkında pek bilgim yok

Arkadaş haklı fazla zam gelmeden alın bencede yılbaşından önce

15 20 gun içinde karar verip alıcam 2.el pulsar en azından yatırsamda içim acımaz ondan sonra ktm390 en mantıklısı gibi duruyor.

dieselpower
01-09-2017, 19:03
R25 hizli gelir ktmle baslayin

aykutsafakyaman
01-09-2017, 20:06
Son zamlardan sonra R25 hayal gibi. Alin rc390 binin tepe tepe. Limitor iptali yaptirin çok yetmezse ama yeni basliyomusunuz gerek yok.

-ER-
01-09-2017, 23:47
Tecrübem ve gözlemlerimle bence PULSAR. Neden: Çünkü illaki bi yan yatma çamura batma olacaktır oda ucuz motorda olsun. Hem satış olayı da kolay.
Benim için mi genel bir olay mı bilmiyorum ama küçük hacimli motor sürerken kendimi makas atarken ve hep dip gaz gidiyorken buluyorum :D ama hacmi gücü olan motorda öyle değilim.
Eğer genel bir tavırsa asılda 300 olsada pek etkilemez zaten 250 liklerle de gayet güzel ölünüyor yani. Mevzu frenaj ve gidon hakimiyetini kavramak. Eğer ben gazlarım abi kendimi tutamam diyebiliyorsan gücü düşük bir şey al.
Ben hali hazırda Xmax sürüyorum. Hacim büyütme veya Yarış tarzı motosiklet istemiyorum zaten Tur veya Gezi motosikleti istiyorum. Oda beni şehir içinde vitesle uğraşmak fikri biraz uzaklaştırıyor bir yandan da şehirler arası yolda Xmax yetmiyor.
Neyse sapmıyım konudan, Güç olarak zaten hep yavaştan başla derler fakat kendini bilen insan her türlü o aşırılıktan uzaklaşır. Ama motosikletler arasında fark aşırı olmadığı için fiyat performans ve satılabilirlik açısından sanki PULSAR daha iyi bir seçenek olacakmış gibi gleiyor bana

!KO
02-09-2017, 00:15
Tecrübem ve gözlemlerimle bence PULSAR. Neden: Çünkü illaki bi yan yatma çamura batma olacaktır oda ucuz motorda olsun. Hem satış olayı da kolay.
Benim için mi genel bir olay mı bilmiyorum ama küçük hacimli motor sürerken kendimi makas atarken ve hep dip gaz gidiyorken buluyorum :D ama hacmi gücü olan motorda öyle değilim.
Eğer genel bir tavırsa asılda 300 olsada pek etkilemez zaten 250 liklerle de gayet güzel ölünüyor yani. Mevzu frenaj ve gidon hakimiyetini kavramak. Eğer ben gazlarım abi kendimi tutamam diyebiliyorsan gücü düşük bir şey al.
Ben hali hazırda Xmax sürüyorum. Hacim büyütme veya Yarış tarzı motosiklet istemiyorum zaten Tur veya Gezi motosikleti istiyorum. Oda beni şehir içinde vitesle uğraşmak fikri biraz uzaklaştırıyor bir yandan da şehirler arası yolda Xmax yetmiyor.
Neyse sapmıyım konudan, Güç olarak zaten hep yavaştan başla derler fakat kendini bilen insan her türlü o aşırılıktan uzaklaşır. Ama motosikletler arasında fark aşırı olmadığı için fiyat performans ve satılabilirlik açısından sanki PULSAR daha iyi bir seçenek olacakmış gibi gleiyor bana

Benim bilek gider abi kendimi biliyorum ben :D

Pulsar işi kafama yattı onunda gidon cok yukarda o hosuma gıtmıyor yoksa guzel motor abslı gorunusu iyi :)

recep07
02-09-2017, 02:24
pulsar demıssınız baktım kanuni. eskiden kanuni deer 152 vardı bilmiyorum hala aynımı ama hayatımın hatasıydı baslangıc motorum olarak boyle dandık bir marka olamaz sonra zaten daha vitesliye gecemeden ayak kırıgı ve arabaya gecis :( kısacası dedıklerı gibi fiyat performans 2.el durumu degerlendırmek lazım bu arada abs iyi olur ktm 390da cok guzelmıs :)

-ER-
02-09-2017, 11:07
Bu arada deyinmemişim ama kesinlikle ABS ÖNERİYORUM. Panik anında çok güzel iş yapıyor özellikle tecrübesizler için. Tabi ki tecrübeli insanlarda ani durumlarla kalsa da frene basmaktan başka yapabileceği olmadığı anlarda ABS kafadan kayıp yere düşmemeniz için şahane bir özellik :)
Tabi bazı saçma anlarda duramamnızada neden oluyor. NMAX ile tümsekte durayım dedim. Sert geldim ani fren yapınca duramadı tabi ABS den uçtum yada sert fren yapıp dönemeci kaçırdığımda duramayıp sonra terse gitme durumum falanda oldu yani :D
NOT: ABS yine arabadaki gibi fren yapıp kaçmaya kalkmazsan çarparsın :)

i-vtec07
02-09-2017, 16:04
Bi kaç video izledim pulsar ktm 200 u geçti :)

Benim tercihim ktm olurdu sevdigim bi motor duruşu hoşuma gidiyo

@ -ER- üstad bence abs ye hic gerek yok bende ybr 125 esd var 34 binde orjinal ön balataları üstündeki yani bitik biraz, tam basıyorum ne kitliyo ne tutmamazlık ediyo zınk duruyo doğal abs :D

şaka bi yana abs candır mutlaka abs li motor tercih edilmeli özellikle kalabalık şehirlerde, ön fren den az insan düşmedi . :)

bilalMW
02-09-2017, 23:19
Yamaha MT-25'de tavsiye ederim bro. Hatta niyetim o. KTM parçası pahalı kaydırmalı debriyaj da yok.

!KO
03-09-2017, 00:22
Yamaha MT-25'de tavsiye ederim bro. Hatta niyetim o. KTM parçası pahalı kaydırmalı debriyaj da yok.

kanka biliyon beni az çok ktm uyar bana :cool:

dün spitzer kullandım su sogutmalı govde r6 gidiş mobilet ama vur kır parçala 6bin tl ahaha :D

bilalMW
03-09-2017, 12:59
kanka biliyon beni az çok ktm uyar bana :cool:

dün spitzer kullandım su sogutmalı govde r6 gidiş mobilet ama vur kır parçala 6bin tl ahaha :D

mt-25 de güzel ktm gibi zibille kişileştirme yapabilecek aksesuarları var ve hacim olarak bi tık fazla.

fore
03-09-2017, 14:06
Pulsar derim mesele başlangıçsa, yumuşak kullanımı var.
R25 gereksiz olur başlagıca bence.
RC200 rahatsız bi makina diye kalmış aklımda.
Pulsar her zaman nakit para. Biraz toparla sat değiştir isteidiğin zaman.

Tayfun.O
04-09-2017, 01:17
pulsar yakıtı ve frenleri için alınır bence. r25 180 deviren makine çok tehlikeli başlangıç için

|KaAn|
06-09-2017, 22:40
Pulsar +1. Başlangıç için bence gayet yeterli ve mantıklı seçim olur.

AhmetKaratay
09-09-2017, 17:17
BEnde şehir içi okula git gel yapmaya yakın yerlere gitmeye motor almayı düşünüyorum , aracım var ancak eskişehir trafiğinden gına geldi. 1. Sorum eskişehirde kışın motor sürülür mü? 2. Sorum kalbim racing diyor mantığım scooter , ehliyetimi Yeni aldım 250liğe kadar sıkıntı çekiceğimi düşünmüyorum sizce ne yapmalıyım

dieselpower
09-09-2017, 17:50
BEnde şehir içi okula git gel yapmaya yakın yerlere gitmeye motor almayı düşünüyorum , aracım var ancak eskişehir trafiğinden gına geldi. 1. Sorum eskişehirde kışın motor sürülür mü? 2. Sorum kalbim racing diyor mantığım scooter , ehliyetimi Yeni aldım 250liğe kadar sıkıntı çekiceğimi düşünmüyorum sizce ne yapmalıyım

250cbr. r25 alma

AhmetKaratay
09-09-2017, 20:56
250cbr. r25 alma

cbr250 pek hoşuma gitmiyor ama r25e de o kadar para vermeyi kesinlikle düşünmüyorum , rc 250 abs var kafamda

|KaAn|
11-09-2017, 15:51
Cuma günü işten dönerken kaza yapan bir R1200 gs'e yardım için durdum önünde de bordo renk broadway ve yaşlı bi amca vardı. ben durunca amca nooldu niye durdun diye sorunca motorluya yöneldim sıkıştırdı mı nasıl oldu diye..

80-90la giderken R25 li biri bi sağından bi solundan geçip yavaşlıyomuş, egzos sesi gelince arkaya bakarken öndeki araba fren yapınca direk olarak arabaya çarpmış. çarpmayla motor havalanıyo motorcu arabanın arka cama yaslanıp düşüyor. Motor yüksek ihtimal perte cıkıcak,ön kafa,kadranlar dağılmış, şaftta kırık vardı.
Neden yazdım bilmiyorum, yanlışta anlaşılabilirim kabuldur ama.. alacağınız motordan zevk almaya bakın. O bağıran egzostlu r25li gibi kazaya sebebiyet verip kaçan, sesten insanları rahatsız edip umursamayanlardan olmayın.

volume81
11-09-2017, 15:55
uzun yol yapacaksan eğer rc200 ve pulsar'da titreşim ve top speed sıkıntısı yaşayabilirsin

şehir içi bineceksen rc200 hepsinden çok daha iyi bir motor ( kaydırmalı debriyaj+ABS+lastik vs ) ama koruma takozu takılmıyor olursa yan felan yatırırsan pulsar hariç hepsi karenaj masrafı olarak üzecektir (r25'e koruma takozu vs takılıyor ama yinede risk tabi )

seçeneklerin arasına duke 200-250 ve mt25'i eklemeni tavsiye ederim :)

JapanVsGermany
13-09-2017, 11:15
Pulsar RS değil de NS200 alırsan satarken hiç zorlanmazsın...
KTM RC200 Satmak için Allah'ın sevdiği kulu olman lazım...
R25i her türlü aldığın fiyatın üzerine satarsın hiç zorlanmazsın...

Başlangıç motoru olduğu için 1 sezon bitti mi bir üst sınıfa çıkmayı her insan gibi sen de isteyeceksin bu yüzden daha motoru almadan satabilme ihtimalini de göz önünde tutmalısın.
Pulsar NS200 (RS çok zor satılır maalesef) ya da R25 düşün derim.

Benim 2. motorum R25, Gündelik olarak onu kullanıyorum, titreşim rakiplerine göre yok denecek kadar az, Performansı rakipleri ile alakasız derecede.
KTM düşünürsen de RC satmak çok zor ama Duke düşünebilirsin.

Ama yine de R25 alırsan asla zarar etmez ve istediğin zaman satarsın, düzde 180leri yokuş aşağı 190 üzerini "Rahatlıkla" görebilirsin.

sagi
13-09-2017, 16:10
Pulsar RS değil de NS200 alırsan satarken hiç zorlanmazsın...
KTM RC200 Satmak için Allah'ın sevdiği kulu olman lazım...
R25i her türlü aldığın fiyatın üzerine satarsın hiç zorlanmazsın...

Başlangıç motoru olduğu için 1 sezon bitti mi bir üst sınıfa çıkmayı her insan gibi sen de isteyeceksin bu yüzden daha motoru almadan satabilme ihtimalini de göz önünde tutmalısın.
Pulsar NS200 (RS çok zor satılır maalesef) ya da R25 düşün derim.

Benim 2. motorum R25, Gündelik olarak onu kullanıyorum, titreşim rakiplerine göre yok denecek kadar az, Performansı rakipleri ile alakasız derecede.
KTM düşünürsen de RC satmak çok zor ama Duke düşünebilirsin.

Ama yine de R25 alırsan asla zarar etmez ve istediğin zaman satarsın, düzde 180leri yokuş aşağı 190 üzerini "Rahatlıkla" görebilirsin.

r25 kullanmış biri olarak sonuna kadar cümlelere katılıyorum fakat R25'in abs'siz olduğu ve kış geldiği gerçeğini unutmayıp göz önünde KESİNLİKLE bulundurun.

!KO
13-09-2017, 21:38
Cbr 250r aldım desem :D hiç aklımda yoktu arkadasımda vardı oda 600f e gectı satarken zorlanmam yedek parçada sorun yok diye tercih ettim.

hazar
22-09-2017, 10:39
bir sürü yanlış bilgi ve yönlendirme dolu bir konu. biraz açıklık getireyim:
1- rc veya duke 390 da limitör falan yok.
2- rc veya duke 200'de kaydırmalı debriyaj yok. kaydırmalı debriyaj 2015 ve üstü duke-rc 250 ve 390'larda mevcut.
3- ktm rc-duke 250 ve r25'i kıyaslarsak; r25 6 hp fazla güce sahip, son sürati daha yüksek ve titreşim biraz daha az. geri kalan heryerde ktm daha üstündür.
r25'te olmayıp ktm 250 serisinde olan;
1- kaydırmalı debriyaj
2- abs
3- çelik fren hortumları
4- 43mm (white power) upside down amortisörler
5- metzeller m5 lastik (Özellikle Ankara yolları için konuşuyorum, çok çok iyi bir lastik)
6- 7500 km bakım aralığı (yamaha'da 5000 km)
7- 2 yıl sınırsız km garanti
8- by bre frenler

Ayrıca: tek silindir ve çift silindirin farkı kullanımda ortaya şöyle çıkar.
1- tek silindir daha titreşimlidir.
2- tek silindir çok daha torkludur.
3- tek silindir çok daha az yakar (r25 100 km'de 4.5-5lt, ktm 250 100 km'de 3-3.4lt)
4- tek silindirli motor daha hafiftir.
5- çift silindir devir çevirir (bkz. r25 14.000 devir civarında çeviriyor) ama üst devire kadar (yaklaşık 7000 devire kadar) ölüdür.
ktm 10.500 civarı çeviriyor ve her devir dolu dolu. gazı her açtığınızda birileri var.

bu arada eski r25 sahibiyim, şu anda da 2017 duke 250 kullanıyorum.

BORAGUNDOGDU
28-07-2018, 14:53
bence en mantıkısı pulsar parcası diğerlerine göre daha uygun r25 durdugu yerde düşse dünya masraf gider diye düşünüyorum rc 200 ve r25 biraz yatmanız gerekicek turuda az yatırmanız gerekir diye düşünüyorum tecrübesizlik var tabi ilk başlangıçta yatırıp altından kaçırmanızı istemem pulsar alıp yanlarına koruma demiri takıp yoluna devam etseniz daha mantıklı olur gibi parçası ucuz yakıtı uygun
bana kalırsa başlangı. için bu motorlar biraz güçlü bence en mantıklı vitesli bir motorsa tercihiniz Cbf 150 - Ybr 125 tipsiz olsada bence başlangıç için en uygun motorlardan saygılarr..