PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Askerlik tecilinde kilom problem oldu

i love jdm
05-09-2017, 11:20
Selamın aleyküm.
1993 doğumluyum.
Kendi bildiğim 1.72 boyda 109 kiloyum.

24.07.17 tarihinde lisans mezunu oldum,
İki yıllık tecil hakkımı kullanmak için bugün askerlik şubesine gittim.

Şubedeki memur, kilomu, boyumu sordu söyleyince önce gidebilirlik durumunu bilip, ona göre tecilini yapıcam dedi.
Kesin ölçtür eczanede falan dedi.

Maksimum 101 kg olmam lazımmış.
Kesin ölçümden sonra hastaneye sevk edicek heralde.

Başına böyle bir iş gelen var mı ?

STP
05-09-2017, 11:26
o kılo ıle askere almazlar senı, boy -3 +31 ıle erteleme verırler 41 ve ustu ılede dırek askerlıkle ıslıkını keserler. yanı 72-3+31:100 kg olman lazım mın egerkı 41 ıle yanı onların hesabı ıle 109 oldugun anda dırek askerlık yapamaz raporu verırler. ugrastırmak ısterse eteleme verır seneye bı daha kurula sokar bakar durum aynı dırek keser ılıskını. egerkı askerlık yapmıyım dıyorsan kılonu koru

clioGT
05-09-2017, 11:38
167 105 kg idim, skntı olmadı, hatta komutan zayıflatcam olm seni dedi 75kg döndüm:)

ama yine 3 haneye çıktım o ayrı:D

STP
05-09-2017, 11:50
167 105 kg idim, skntı olmadı, hatta komutan zayıflatcam olm seni dedi 75kg döndüm:)

ama yine 3 haneye çıktım o ayrı:D

ben askerlık kararı aldırmaya gıttım sutladılar :D

Sadık Özyer
05-09-2017, 12:20
Zayiflama , gitme askere. Giden hic bir arkadasim gel cok guzel bir yer demedi.kimse gel demedi ..

Hondafatih
05-09-2017, 12:58
2007 de 170 boy 96 kilo ile askerliğe gittim ayrıca(düz tabanım) sadece düz koşu yapamaz raporu ile askerliğimi yaptım :) komutan şöfürü olarak kime niyet kime kısmet

STP
05-09-2017, 13:25
2007 de 170 boy 96 kilo ile askerliğe gittim ayrıca(düz tabanım) sadece düz koşu yapamaz raporu ile askerliğimi yaptım :) komutan şöfürü olarak kime niyet kime kısmet

senın yapman normal o kılo boy ıle

mrbars
05-09-2017, 14:01
94 kg gittim, 20 günde 12 kilo vermiştim. Her sabah içtimada bayılıyordum o ayrı.

Shadow_Dancer
05-09-2017, 14:07
Zayiflama , gitme askere. Giden hic bir arkadasim gel cok guzel bir yer demedi.kimse gel demedi ..

O kişinin kendi vicdanıyla başbaşa kalıp verecegi bir karar.. Benim hayatımda yaptıgım en güzel işlerden biridir askere gitmek. Yine çagırsalar işi gücü bırakıp giderim

Kekuti*
05-09-2017, 14:07
1.86m boy var.
Kilo bu ara fazla
115'e çıktım.

Hemen kontrole gitsem, almıyorlar mı yani askere ? :D

clioGT
05-09-2017, 14:08
94 kg gittim, 20 günde 12 kilo vermiştim. Her sabah içtimada bayılıyordum o ayrı.

dönünce peki abi?:)

mrbars
05-09-2017, 14:16
dönünce peki abi?:)

30 gün falandı, yemin derken izne çıktık. Yoğurt yerken gözlerimden yaş geldi, askerde vermemişler nedense.
Dönüşte 78 kg döndüydüm. Yıllar içinde aldık tabi.

Genele yazıyorum: Özel bir durumunuz yoksa askere gitmekte fayda var. İşverensinizdir, dükkanı bırakamayacak esnafsınızdır, evli çocuklusunuzdur vb. ayrı olaylar; bedelli olur belki.
Ama şunu söylemeden geçemeyeceğim; askerlik iyidir. İnsanın kendini ve insanlığı tanıdığı zamanlardan. Zora gelmeden, aç kalmadan, yorulmadan; en önemlisi eşit olmadan insan kendini zor tanır. En verimli çağımda askere mi gidicem diyen arkadaşların bazılarına bakıyorum, sırf internette instagramda vakit öldürüyorlar. Zannedersin Tübitakta projesi yarım kalacak.

STP
05-09-2017, 14:18
1.86m boy var.
Kilo bu ara fazla
115'e çıktım.

Hemen kontrole gitsem, almıyorlar mı yani askere ? :D
karar adırırken dıyeceksın boyum kılom uyumsuz, almazlar

ef186
05-09-2017, 14:43

Allah bilir ne renge boyadın tuvaletleri

ozan gülle
05-09-2017, 17:35
Benimde 1.83 boy Kiloda 72 olarak askere gittim askerlik bittiğinde 55 kiloydum askerlik güzel insana yaşamadığı duyguları yaşatıyor ama birde düşünüyorsun doğuda askerlik yapanları tenzih ediyorum ben neden geldim diyorsun komutana marketten sigara almak içinmi geldim yoksa bi kaç kendini bilmezin egolarını tatmin etmek için mi gidiyorsun gidip geldim ama batıda askerlik yaptığıma pişmanım

220T
05-09-2017, 17:52
Kilo sebebiyle askere alınmamak hiç mantıklı gelmiyor.Koskoca bir yapı,illaki herkesin yapabileceği bir iş çıkıyor.Kişi günlük hayatını tek başına devam ettirebiliyorsa askere almamak diye bir şey olmamalı.

Suleyman
05-09-2017, 17:56
1.83 boyun kaç kg olması lazım alınmaması için :D

ScarpRex
05-09-2017, 18:18
25 yaş altı 3 sene süründürüyor. Yılda 1 muayne istiyor.

KoramiraL
05-09-2017, 18:36

Gidenler güzel demedi ama bilmediğimiz gidenlerde bir kez olsun ailesine eşine dostuna burada biz çok kötüyüz demedi soranların hepsine iyiyiz napalım dediler şehit olanları sorgulamadılar bile...

190 boyunda 150 kilo bir arkadaş geldi acemiye iki kıyafetten bir tane dikip göndermişlerdi sonuç sen git buradan zafıyla dediler çocuğa giderken söylediği şuydu

insan Karadeniz yaylasında zayıflar'mı sıcak ekmek tereyağı bal olunca :D

Met
05-09-2017, 18:46
o kılo ıle askere almazlar senı, boy -3 +31 ıle erteleme verırler 41 ve ustu ılede dırek askerlıkle ıslıkını keserler. yanı 72-3+31:100 kg olman lazım mın egerkı 41 ıle yanı onların hesabı ıle 109 oldugun anda dırek askerlık yapamaz raporu verırler. ugrastırmak ısterse eteleme verır seneye bı daha kurula sokar bakar durum aynı dırek keser ılıskını. egerkı askerlık yapmıyım dıyorsan kılonu koru

1.76 boy 120 kiloyum. 2020 ye kadar tecilli gerçi ama, şubeye gidip tecili bozdurmak istiyorum desem çürük verirler mi sence abi ?

STP
05-09-2017, 20:18
1.76 boy 120 kiloyum. 2020 ye kadar tecilli gerçi ama, şubeye gidip tecili bozdurmak istiyorum desem çürük verirler mi sence abi ?

Verirler, diyecegin askerlik karari aldirmak istiyorum boy kilo orantisizligim var

Shadow_Dancer
05-09-2017, 20:18
O kişinin kendi vicdanıyla başbaşa kalıp verecegi bir karar.. Benim hayatımda yaptıgım en güzel işlerden biridir askere gitmek. Yine çagırsalar işi gücü bırakıp giderim

Gencler mesajımı begenmemişler, neyinize battı anlamıyorum ama yanlış bişe göremedim açıkçası

dragstar
05-09-2017, 21:03

41 kilo üzeri kesin değil tek seferde vermeyebiliyorlar, arkadaşım denedi tecili bozdurup gitti erteleme aldı

fthdrn
05-09-2017, 21:33
Gencler mesajımı begenmemişler, neyinize battı anlamıyorum ama yanlış bişe göremedim açıkçası

ben yanlış tuşa basmışım :D
bana batmadı yanlış olmasın hee

sanctuary35
05-09-2017, 22:05
kilodan direk muafiyet vermiyorlar erteleme veriyor 2-3 kez

Serci07
06-09-2017, 11:10
Ülkenin Doğusu da batısı da bizim. Acemiliğim Hatay Serinyol idi. 96 kg gittim. 2 bayram arası dağıtıma 76 kg geldim. 30 m koşamayan ben tam tehçizat 5 km koşmaya başladım. Ustalığımı da Şemdinli de yaptım. Çağırsalar gene yaparım. Bana batı mı doğu mu deseler doğu derim. O arkadaşlık kardeşliği, ortamı hiç bir yerde bulamazsın. Yapmak istiyorsan bir kaç hafta da ideal kiloya ulaşabilirsin.

ScarpRex
06-09-2017, 12:05

Batması ile alakası yok abi, askerin gördüğü askeriye içi muamele ve şuan askerin yetkisizleştirilmiş olması hoşuma gitmediği için eksi attım. Belki siz rahat askerlik yapmışsınızdır ama kimse botunun başında tekrar nöbet tutmak istemez bence.

buraek4
06-09-2017, 12:29

iyi seni eksilemişler sadece bana 2 kez ceza puanı verdi adminlerden biri. Herkesin yerine getirmesi gereken bir vatani görev askerlik. Sağlık durumu el veren herkesin gitmesi gerekiyor bence de.

mcan28
06-09-2017, 12:40
Dün şubeye giderek, kasım ayında gitmek üzere sevk işlemimi yaptırdım, ne kilo ne boy soran oldu :)

mikelazi
06-09-2017, 13:16
75-4 devreydim.
bendede kilo problemi çıkmıştı.ama sıkıntı 48kg olmamdı.2kg den gidemiyordum.şubede akrabam vardı.gitmek istiyorum dedim.
50kg yazdılar.3 ay sonra hatay serinyol,ordanda şırnak sarıziyaret.97 mayısta döndüm.askerliğim boyunca 10a yakın şehit verdik.hep vatan sağolsun dedik.

2009 da sınır mahkemeleri kurulup tesçilli pkklılar mahkeme kararıyla özgür bırakılınca.ben neden 18 ay nöbet tutum diye çok sorguladım kendimi...ya o şehitler.

neyse önceden çok kızardım ama,artık kızamıyorum askere gitmek istemiyenlere

ghibli06
06-09-2017, 14:02
2000 senesinde 68 kg gittim askere 78 kg döndüm... yer Eskişehir 1. Ana Jet Üssü, evvet orada da bayrak dalgalanıyor :)

Shadow_Dancer
07-09-2017, 00:40
Batması ile alakası yok abi, askerin gördüğü askeriye içi muamele ve şuan askerin yetkisizleştirilmiş olması hoşuma gitmediği için eksi attım. Belki siz rahat askerlik yapmışsınızdır ama kimse botunun başında tekrar nöbet tutmak istemez bence.

Kardeşim ben askerliğimi Anıtkabirde yaptım, protokolün deli gibi oldugu, yarbayın albayın sıradan insanlar sayıldıgı bi yerdir.. Kaç paşayla yüzyüze geldim, kaç cumhurbaşkanı başbakan hatta prensle yüz yüze geldim hatırlamıyorum.Çıktıgım törenin haddi hesabı yok, hepsinde komutanın söylediklerini simultane çevirdim. tabiri caizse eşşekler gibi çalıştık. Acemilikte bi sınav açtılar almanca ingilizce, girdik sınava başarılı olduk oraya aldılar..forsum itibarım şu anda ki sivil hayatımda yok, kamuflajın nöbetin içtimanın ne oldugunu bilmem, fakat yaoacagım en ufak bir hata ya da verecegim yanlış bir bilgide de amiyane tabiriyle skerler..

Amma velakin benim abim askerligini tank takım komutanı olarak yaptı, kuzey ırakta.. 4 tank 24 personeli üzerine zimmetlediler ve sürekli sıcak temastaydı, en yakın arkadaşım tim komutanıydı.. adını sanını bilmedigimiz yerlerde sıcak çatışmaya girdi..

Bende bunları göze alarak hatta komando olmak istedigimi beyan ederek girdim. üstümdeki komutanmış,şartların kötü olmasıymış umrumda degildi.. Bir vatan bir bayrak var.. Kanımda da Türk kanı var. Ne görev verirlerse yaparım mantıgıyla gidip şalteri kapattım. Döndügümde de parayla satın alamayacagım deneyimler elde ettim..

Bazen abime de o yakın arkadaşıma da soruyorum, yine gider misiniz diye..Abim leopardın içerisinde 10 dakika oturmak için neler vermezdim, en yakın arkadaşımsa dağlar özgürlüktür diyor.

Bir gram abartım varsa kızımın hayrını görmeyeyim.

UmutRıza
07-09-2017, 12:58
+41 ise direkt muafiyet veriyorlar. ertemele +31-+41 arası

marikan
07-09-2017, 17:41
Gidin gidin askerlik iyidir. İnsanı pişirir olgunlaştırır. Tecrübe kazanırsınız.

158cm boy 48kg gittim. Acemi birliği sonrası 44-45kg idim. Usta birliği bittiğinde 58kg idim. Kısa dönem tabi.

ErkanCanS
07-09-2017, 19:54
Boy 1.90 Kilo 120. Spora başladım ÇÜRÜK vermesinler diye. Nasip olursa 20 kilo verip vatani görevimi yerine getirmeyi planlıyorum :)

made ın JAPAN
07-09-2017, 22:07
Kardeşim ben askerliğimi Anıtkabirde yaptım, protokolün deli gibi oldugu, yarbayın albayın sıradan insanlar sayıldıgı bi yerdir.. Kaç paşayla yüzyüze geldim, kaç cumhurbaşkanı başbakan hatta prensle yüz yüze geldim hatırlamıyorum.Çıktıgım törenin haddi hesabı yok, hepsinde komutanın söylediklerini simultane çevirdim. tabiri caizse eşşekler gibi çalıştık. Acemilikte bi sınav açtılar almanca ingilizce, girdik sınava başarılı olduk oraya aldılar..forsum itibarım şu anda ki sivil hayatımda yok, kamuflajın nöbetin içtimanın ne oldugunu bilmem, fakat yaoacagım en ufak bir hata ya da verecegim yanlış bir bilgide de amiyane tabiriyle skerler..

Amma velakin benim abim askerligini tank takım komutanı olarak yaptı, kuzey ırakta.. 4 tank 24 personeli üzerine zimmetlediler ve sürekli sıcak temastaydı, en yakın arkadaşım tim komutanıydı.. adını sanını bilmedigimiz yerlerde sıcak çatışmaya girdi..

Bende bunları göze alarak hatta komando olmak istedigimi beyan ederek girdim. üstümdeki komutanmış,şartların kötü olmasıymış umrumda degildi.. Bir vatan bir bayrak var.. Kanımda da Türk kanı var. Ne görev verirlerse yaparım mantıgıyla gidip şalteri kapattım. Döndügümde de parayla satın alamayacagım deneyimler elde ettim..

Bazen abime de o yakın arkadaşıma da soruyorum, yine gider misiniz diye..Abim leopardın içerisinde 10 dakika oturmak için neler vermezdim, en yakın arkadaşımsa dağlar özgürlüktür diyor.

Bir gram abartım varsa kızımın hayrını görmeyeyim.

DAGLAR ÖZGÜRLÜKTÜR şu lafı sivilde başkasından duydum ya çok yaşa abi sen 91/1 Hakkari/Yüksekova

muharrem7791
15-09-2017, 14:58
merhabalar arkadaşlar.Askerlik işlemleri ile ilgili bir sorum olacak?Benim doğuştan işitme kaybım var.Cihaz kullanmaktayım,konuşma iletişim sorunum yoktur.Hastane teşekküllü raporum mevcut. 2018 şubatın 4'düne son yoklamaya tabiyim. Askere alınma durumum nedir?kimisi muafiyet alırsın diyor kimisi geri hizmete verirler diyor.Bu konuda yardımcı olurmusunuz? izlemem gereken yol nedir?