PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mitsubishi Pajero neden bu kadar pahalı?

emrekuzdere
16-09-2017, 13:45
Herkese merhaba;

Bu aralar bir SUV merakı aldı bizi gidiyor. Crv, Rav4, Forester'lar üzerine biraz araştırma yaparken Mitsubishi Pajero'ların fiyatları dikkatimi çekti. 1985-1990 modelleri için 35-40 bin TL isteniyor, 2007-2008'leri ise 90-120 bin TL. Bu araçların nesi var bu kadar para edecek, veya herkesin bildiği ama bizim bilmediğimiz bir şey mi var :D ?

Örneğin Land Cruiser'lar da pahalı ama gerek donanımı, gerek Afrika bölgesinde çalışabilen en performanslı klima sistemine sahip olması, gerek motor hacmi olsun, birde yılların getirdiği şanı olsun o paralar veriliyor. Ama bu Pajero'nun nesi var bu paraları edecek çözemedim :D Bilenler bir anlatırsa sevinirim.

Eyüp
16-09-2017, 14:02
Geçen sene 22 bin liraya almadığım Jimny 30+ liralardan başlıyor..

Bırakta Pajero pahalı olsun :D

kadioglu
16-09-2017, 15:57
1. Si : Pajero suv değil arazi aracı. Saydığın diğer araçların mitsubishi 'deki karşılığı outlander. Outlander da saydığın araçlardan pahalı değil.
2. Si : Pajeroların muhteşem arazi kabiliyetleri vardır ve çok dayanıklı araçlardır. O yüzden rakip arazi araçlarından bir tık fazla tutulurlar ki bu rakipler arasında land cruiser da vardır.
Ve 3. SÜ : Sekiz ard arda Dakar şampiyonu olmuş bir araçtır kendileri. Bunun şöhreti de olayı tetikler. Land cruiser'ın klimasının en performanslı çalıştığı Afrika bölgesinde, komple araç olarak performanslı çalışıp, land cruiser dahil bütün rakiplerini geride bırakmış ve 8 defası ard arda olmak üzere yanlış hatırlamıyorsam 11 ya da 12 kez şampiyon olmuştur. Dakar rallisinin bir hız değil dayanıklılık yarışı olduğunu söylemeden geçemeyeceğim.
Bütün bunlara rağmen land cruiser'dan ucuz bir araçtır :)

MCN21
16-09-2017, 17:19
Pajero sayfigin araclarin tamaminin ust klasmani :) pajero nun karsiligi land cruiserdir. LC ve pajero klasmanin en iyi arazi araclarindandie :) ondan ve buyukluklerinden dolayida pahalilar.

997TT
16-09-2017, 18:17
Pajero alırken dıkkatlı olun.
Reklamlar herseyı anlatmaz.
Motor ve sanzıman sorunları cok fazla.
Arazı yetenegı cokk ıyı. Bıraz yakıyor,motor gurultulu.öyol tutus nıspeten zayıf.
Icı vabuk parlıyabılır. Yedek parca cıddı pahalı.

wiesmann
17-09-2017, 02:43
Geçen sene 22 bin liraya almadığım Jimny 30+ liralardan başlıyor..

Bırakta Pajero pahalı olsun :D

jimny nin temizini 40 diye düşün..22ye bulsam otomatik hemen atlarım..pis bir piyasa var az temiz arabalar 38-40 dan başlıyor en küçük sınıfta bile

timucintt
17-09-2017, 08:52
1. Si : Pajero suv değil arazi aracı. Saydığın diğer araçların mitsubishi 'deki karşılığı outlander. Outlander da saydığın araçlardan pahalı değil.
2. Si : Pajeroların muhteşem arazi kabiliyetleri vardır ve çok dayanıklı araçlardır. O yüzden rakip arazi araçlarından bir tık fazla tutulurlar ki bu rakipler arasında land cruiser da vardır.
Ve 3. SÜ : Sekiz ard arda Dakar şampiyonu olmuş bir araçtır kendileri. Bunun şöhreti de olayı tetikler. Land cruiser'ın klimasının en performanslı çalıştığı Afrika bölgesinde, komple araç olarak performanslı çalışıp, land cruiser dahil bütün rakiplerini geride bırakmış ve 8 defası ard arda olmak üzere yanlış hatırlamıyorsam 11 ya da 12 kez şampiyon olmuştur. Dakar rallisinin bir hız değil dayanıklılık yarışı olduğunu söylemeden geçemeyeceğim.
Bütün bunlara rağmen land cruiser'dan ucuz bir araçtır :)

geldi mitsütcü :D

emrekuzdere
17-09-2017, 12:58
Cevaplar için teşekkürler, şimdi daha iyi idrak edebiliyoruz durumu :D

Mehmet Gazihan
17-09-2017, 13:11
Ben en çok tasişdeki pajero ihalelerinin sonuçlandığı rakamlara şaşırıyorum. Bi 3.2 tek kapı pajerom olsun isterdim

onursumer
17-09-2017, 14:17
Ben en çok tasişdeki pajero ihalelerinin sonuçlandığı rakamlara şaşırıyorum. Bi 3.2 tek kapı pajerom olsun isterdim

bitanesine 25 teklif ediyim dedim 52 ye bitti :D

Mehmet Gazihan
17-09-2017, 19:35
bitanesine 25 teklif ediyim dedim 52 ye bitti :D

Adamlar TR fiyatlarından fazla ödüyorlar

Strich Acht
18-09-2017, 01:23
Kaya gibi saglam ama bir yandan da takoz gibi arac.
Son calistigim projede 51 tane 2015 pajero vardi gercekten saglamlar ama iscilik, ic mekan falan rezalet. 11 tane de land cruiser prado vardi. Tipsiz ama gercekten mukemmel araclar. Bu segmentte eskisinden yenisine toyotalar 3-5 lira daha fazladir ama her kurusuna deger.
Bu arada dedigim araclar muhtemelen 2018 de satisa cikar niyeti olan onceden sorarsa arac hakkinda bilgi edinebilirim bazilarinin gercekten cani alindi bazilari hala kiz gibi.

Berkerr
18-09-2017, 03:02
Aks mesafesinin kısa olması arazi şartlarında engel aşılırken askıda kalmamak için büyük bir etken. Tek kapıları özellikle bu yüzden çok tercih edilir. Ayrıca Pajero'ya suv demek hakaret gibi bir şey olur. :D

kadioglu
18-09-2017, 08:23
geldi mitsütcü :D
Timu. Düşündümde. Bu honda neden arazi aracı yapmamış merak ettim valla :D Crv ve hrv de bayağı pahalılar ama.