PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kilo vermem lazım diyet ve diyetisyen hakkında

i love jdm
16-09-2017, 14:17
Selamlar, geçende askerlik ile ilgili kilo sıkıntım olduğunu yazmıştım.
Muayenede 170 cm boy, 110 kilo ile bir yıl erteleme aldım.

Kendi başıma ekmeği, şekeri, hamuru kesip

Sabahları, haşlanmış yumurta, domates, şekersiz çay ve az peynirli kahvaltı

Öğle, ya bir tabak sulu yemek yada yağsız tuzsuz bulgur pilavı ve yağsız kızarmış tavuk, yoğurt salata gibi şeyler
Yiyip

Ara öğünde de meyve, şekersiz çay, maden suyu gibi şeyler içip akşam birşey yememeye özen gösteriyorum.

Bunlara ek sabah ısınma hareketleri yapıp, gün içindeki iş icabı kısa süreli yürüyüşler de eklenince ilk hafta 5 kilo kadar verdim.

Ailem diyetisyenlere gitmemi söylüyor ama aranızda bu yollardan geçen varsa fikirlerini alıp ona göre hareket etmek istiyorum.

SekoLive
16-09-2017, 14:20
daha öne gitmediysen eğer endokrinoloji uzmanı ve diyetisyene gitmeni öneririm... daha bilinçli daha hızlı yol almanı sağlarlar uyum yakalarsan.

Mr3
16-09-2017, 14:24
Yediğiniz şeyler herkesin kilo verirken yemeyi kesin dediği besinler o şekilde de kilo vermek mümkün ama bence en iyisi bir diyetisyen ile birlikte program hazırlayıp o programa göre düzen kurarsanız daha sağlıklı olacağını düşünüyorum.

AhmetKadir
16-09-2017, 14:53
Az az sık yemek bilinenin aksine metobolizmayi daha cok yorar. Karbonhidrata ve sekere kesin veda. Haftada birgun izin ver kendini ve nefsini bastir. Ne kadar ac kalirsan bunye o kadar stoktan tuketicek unutma. Ama vucudunun kaliteli gidaya ihtiyaci var unutma. Mesela Sabah tereyagina kir 2 yumurtayi afiyetle ye ama ekmeksiz ye. Oglen tek cesit yemek ye ama yanina yogurt veya salata ekle daha dusuk kaloriye daha cok doygunluk hissi olur. Aksam da bence sadece corba. Hatta yapabilirsen sadece salata veya cacik falan. Kilo vermek icin 3 ogun fazla geliyor bana. Sabah kahvaltimi 10 gibi yaparsam aksam 4 e kadar anca acikiyorum zaten. Arada bir meyve falan. 4te de corba cacik veya salata ile gunu kapatiyorum. Tuvalete girmen bile rahatliyor. Salatalarina da guzel zeytinyagini falan kat mutlaka. Cunku vucut kaliteli gidadan enerjisini alsin. Bu sekilde 135ten 85 e dustum. Haftada bir mola gununde istedigin gibi cos ki diger gunler azmin kirilmasin

i-vtec07
16-09-2017, 15:48
Yanlışşş lütfen kulaktan dolma bilgilerle yorum yapmayalım ne kadar aç kalırsan o kadar stock tan tüketiceksin diye bişey yok sağlık bu şaka ya gelmez . Aç kalarak kilo verilmez o verirsende sağlıklı olmaz verdiğiniz kilo da aynı zamanda kas ve su da gider o zaman halsizlik hastalık gibi durumlar oluşur .

Günlük yaklaşik vucudunun 2250 kaloriye ihtiyacı var bu normal standart biri için tabi spor yaparsan yada işin yorucuysa değişr tani bu temel değer yaptığın extra işler ile daha çok kalori yakarsın .

Yediğin seylerin kalorisini hesapla protein alımını arttır şeker ekmek yani karbonhidratı azalt yağ olarak zeytin yağı ve ceviz fındık gibi besinlerden yağ ihtiyacını karşıla. Unutma vucüdun yağ a da katbonhidrata da ihtiyacı var . Ama fazlasını alırsan kilo... eksik halırsan yetersiz beslenme . Spor şart günlük işten sonra extra bi 20-25 dk yürü hatta tavsiyem 40-45 dk .

Canın çok cikolata falan çekerse sabah saatlerinde bitter yiyebilirsin tabi fazla olmamak kaydıyla .

Bol su iç :)

i-vtec07
16-09-2017, 15:49
Yazım hataları için kusura bakmayın acele yazdım .

TaxiDriver
16-09-2017, 15:59
Gerçek Bir tecrübenin Ağzından sana 2 altın kelime söyleyeceğim;

1. kefir

2. glutensiz

Kefir, içindeki yoğun bakteri ile sindirimi hızlandırıyor, WC kolaylaştırıyor. Kokusunu herkes sevmez ama alışınca sorun yok.
Benim akşamları açlık bastırdıgında Muz + 1 bardak Kefir içerim. Bastırır.

büyük marketlerde Glutensiz reyon olacak. Pahalıdır ama muazzamdır. Glutensiz ekmekler var. tadı ilk başta hoşuna gitmeyebilir ama alışınca normal ekmek gibi geliyor ve sana normal ekmegin verecegi zararı ve kiloyu vermiyor. Aynı reyonda Glutensiz makarnalar da bulacaksın. Bunları da yağsız ve tereyağsız yapman gerek tabi. Aynı reyonda Kurabiye/Gofretvari şeyler de var. bunlar da glutensiz oldugundan kilo problemi yaratmıyor gibi

sweatcaptain
16-09-2017, 16:13
ceza alabılırım ama

LUTFEN SU KONUYA BILMEYEN YORUM YAZIPTA ADAMIDA YANLIS YONLENDIRMESIN :)

herseyden once vucudunda enerjı acıgı yaratmazsan zayıflamayı unut... yanında cıddı anlamda kalıtelı beslenmen gerek... kı zayıflarken oncelıkle metabolızman ve vucudunda dırılıgını koruyarak kendını toplasın yoksa sarkar kalırsın heryerınden...senın amacın kılo vermek oldugu ıcın cok detaya ınmene gerek yok bence
gun boyu yada aksamları muhakkak yuruyus kosu vs bırsey yap...
beslenmenede dıkkat ettınmı gerısı gelır

AhmetKadir
16-09-2017, 16:59
Yanlışşş lütfen kulaktan dolma bilgilerle yorum yapmayalım ne kadar aç kalırsan o kadar stock tan tüketiceksin diye bişey yok sağlık bu şaka ya gelmez . Aç kalarak kilo verilmez o verirsende sağlıklı olmaz verdiğiniz kilo da aynı zamanda kas ve su da gider o zaman halsizlik hastalık gibi durumlar oluşur .

Günlük yaklaşik vucudunun 2250 kaloriye ihtiyacı var bu normal standart biri için tabi spor yaparsan yada işin yorucuysa değişr tani bu temel değer yaptığın extra işler ile daha çok kalori yakarsın .

Yediğin seylerin kalorisini hesapla protein alımını arttır şeker ekmek yani karbonhidratı azalt yağ olarak zeytin yağı ve ceviz fındık gibi besinlerden yağ ihtiyacını karşıla. Unutma vucüdun yağ a da katbonhidrata da ihtiyacı var . Ama fazlasını alırsan kilo... eksik halırsan yetersiz beslenme . Spor şart günlük işten sonra extra bi 20-25 dk yürü hatta tavsiyem 40-45 dk .

Canın çok cikolata falan çekerse sabah saatlerinde bitter yiyebilirsin tabi fazla olmamak kaydıyla .

Bol su iç :)

Yazdiklarimi tam okusan yanlissss yazmazdin.
Gunde 2 veya 3 ogun yemekten bahsediyorum. Kaliteli beslen diyorum. Adama 3 gun ac mi kal diyorum.
Senin kitaptan okuduklarini ben de okudum merak etme.

FaBeRgE
16-09-2017, 17:03
Hali hazırda 300 sayfalık konumuz var :) lütfen buradan devam edelim

http://www.techturkey.com/forum/sohbet/168209-vucut-gelistirme-fitness-saglikli-yasam-kilo-verme-kilo-alma.html